„Overval in Roosendaal" werd te snel verijdeld „Het kabinet-De Jong niet conservatief' is FASïa Drie miljoen werklozen in Indonesië <B> Podium zakte in tijdens Lindbergh-herdenking „EUROPESE BEWEGING" SCHRAPTE HOOFDSTUK VREDE EN VEILIGHEID Twee doden bij botsing tegen lichtmast Bromfietser bi] Ede onder trein KROMMENIE VINYL Zeven doden op Autobahn Kindermoord in Ruhrgebied Arrestatie lijkt justitie hoofdbrekens te geven OPELS EIS CITROEN AANVALSPLAN VERBAZING DE JONG SOMBER NAAR ROME SCHMELZER IN PARTIJRAAD K.V.P.: IN DEFENSIEF TOVERBAL Minder studenten in Delft dan verwacht Fotograaf bracht kattenoffer Diepgaand meningsverschil op congres FRANSE RAKETBASIS GESLOTEN VEEL SLACHTOFFERS WEEKEIND-VERKEER KLEUTER FRONTAAL VERDRONKEN TEGEN BOOM AANGEREDEN MAANDAG 22 MEI 1967 Rechts naast het bakstenen post kantoor van Roosendaal ligt de doodlopende gang, waarop de perso neelsuitgang van het kantoor uitkomt. De politie ging ervan uit dat de over vallers die gang wel zouden ingaan om de laatste postambtenaar op te wachten, maar dat gebeurde niet. ROOSENDAAL De arrestatie van vier Belgen en twee Nederlanders die vrijdagavond het postkantoor van Roosendaal wilden overvallen, lijkt de justitie achteraf nog hoofdbrekens tc gaan geven. Doordat zij minder vakkundig te werk gingen dan de politie had verwacht, bleef er voor een met karabijnen en helmen uitgeruste politielegertje wei nig anders over dan in actie te komen nog voordat de overval eigenlijk goed en wel was begonnen. Voor een veroor deling in Nederland is echter het heb ben van een plan voor een misdrijf niet voldoende; het Nederlands straf recht eist dat er een begin van uitvoe ring moet zijn geweest wil er sprake kunnen zijn van een strafbare poging tot misdrijf. Het enige wat in dit geval als een begin van uitvoering zou kunnen wor den beschouwd is het gezamenlijk naar het postkantoor toe rijden, uitge rust met gaspatronen en een flesje chloroform. De gemeentepolitie van Roosendaal wist door een tip van het bestaan van het plan voor de overval en had vrijdagavond 34 man beschik baar om die roof te verhinderen. Omstreeks acht uur werden de zes verdachten in Roosendaal gesignaleerd. Het waren de 36-jarige timmerman J. de B. uit Steenbergen, de 59-jarige au tohandelaar G. A. van L. uit Hoogerhei- de en vier Antwerpenaren: de tech nisch opzichter C. G. van M. (48), de taxichauffeur L. D. (28), zijn 43-jarige baas J. B. en de vertegenwoordiger M. H. (33). Zij reden in twee Opeis (een wagen van de taxiondernemer en een auto waarin de autohandelaar reed) en een wagen van het bij overvallen zel den ontbrekende type Citroën ID, ei gendom van Van M. De Nederlandse auto reed naar het parkeerterrein voor het postkantoor waar Van L. zijn handelaarskenteken platen verwijderde, zodat het oorspron kelijke kenteken weer zichtbaar werd. Dat kenteken stond op naam van de eigenaar van de auto, voor wie Van L. de wagen zou proberen te verkopen. Het plan was te wachten totdat om negen uur het laatste personeelslid van het postkantoor naar buiten zou komen, met in zijn zak de sleutel van de kluis. Deze man zou onschadelijk worden gemaakt met behulp van de chloroform en vervolgens zouden de overvallers met zijn sleutel de kluis openen. Als de buit binnen zou zijn, zouden zij in vijf minuten bij Nispen over de Belgische grens kunnen zijn. De politie kende dat aanvalsplan maar overschatte het gevaar en de vakkundigheid van haar tegenstan ders. Zij ging ervan uit dat de overval lers wel van vuurwapens voorzien zou den zijn, niet wetende dat enkelen van hen slechts hadden willen meedoen op voorwaarde dat er geen pistolen of ge weren zouden worden gebruikt. In het overleg met de Bredase offi cier van justitie dat de politie vooraf had gevoerd, was nadrukkelijk af gesproken dat er geen enkel risico mocht worden gelopen. Daarom had de politie de postambtenaar met de kluissleutel verboden naar buiten te gaan, immers, als de politie dan pas zou ingrijpen zou een schietpartij niet denkbeeldig zijn. Gedacht was dat de postambtenaar ook niet zover zou behoeven te gaan, omdat de overvallers wel in actie zou den komen als hij binnen de lichten uitdeed. Hij zou door de personeelsin gang aan de donkere gang naast het postkantoor naar buiten moeten ko men en het leek de politie vanzelfspre kend dat de overvallers zich na het doven van de lichten in het kantoor wel in de gang zouden opstellen om de postambtenaar daar op te vangen. De gang liep uit op een hek, dat vrijdagavond tijdig op slot was ge daan, zodat de overvallers als een haas in de val zouden zitten als de politie de andere toegang van de gang zou afsluiten. Zij had daarvoor zelfs schijn werpers klaar liggen. Als de overvallers de gang in zou den zijn gelopen zou dat in ieder geval het juridisch zo belangrijke begin van de uitvoeringshandeling zijn geweest, maar tot de verbazing en ergernis van de verdekt wachtende politiemannen bleven de twee mannen in de gepar keerde Opel zitten toen het licht in het postkantoor uit was. Blijkbaar was het hun plan de postambtenaar op het goed verlichte trottoir op te wachten. Daarom besloot de politie om half tien hen maar in de auto te arresteren. Op dat moment kwam een andere auto met overvallers aanrijden die ook di rect naar het politiebureau meegingen. De derde auto stond verderop onbe heerd. In een naburig café werd Van L. gegrepen. Als oudste van het ge zelschap leek hij in aanmerking te ko men voor het leiderschap. Een punt dat tegen hem pleit is dat hij volgens een door hem ondertekende schuldbe kentenis vierhonderdduizend Belgische Franken (circa 28.500 gulden) schuldig is aan Van M. Van L. zegt echter dat hij dat alleen heeft gedaan om Van M. te helpen, maar dat hij in werkelijk heid geen cent heeft geleend. Van M. zegt dat er wel degelijk spra ke is geweest van een lening en dat was afgesproken dat die lening zou worden kwijtgescholden als de overval zou zijn gelukt. De bende had ver wacht zeker een half miljoen gulden buit te zullen maken. Alle deelnemers aan de overval kon den wel wat geld gebruiken. Van M. was al eens veroordeeld voor een ver mogensdelict en Van L. wegens smok kelarij. De vertegenwoordiger en de taxiondernemer waren ook al eens ver oordeeld, maar hadden zoals in Bel gië mogelijk is als men niet meer dan één vonnis heeft eerherstel gekre gen, wat betekent dat hun vergrijp uit de registers is geschrapt. Harde misdadigers waren het vol gens de politie niet. Daarom gelooft zij dat het zestal ook al zou een veroor deling juridisch niet haalbaar blijken niet zo gauw weer een overval zal opzetten: „Een van hen zat de ochtend na zijn arrestatie nog te bibberen op zijn stoel. Ik zie nog steeds alleen maar helmen en geweren voor me, zei hij". UTRECHT Op de met automati sche knipperlichten beveiligde over weg in de Schuttersteeg tussen Ede en De Klomp is zondag de 25-jarige Ma rokkaanse gastarbeider Mohammed Ali Mohammed Lhadi om het leven geko men. Hij passeerde de overweg per bromfiets en werd gegrepen door de trein. Het slachtoffer, dat werkzaam was in Ede, was afkomstig uit Tafersit. De trein ondervond een vertraging van 18 minuten. NIJMEGEN Minister-president De Jong gaat niet met grote ver wachtingen naar de topconferentie van regeringsleiders van Frankryk, Italië, Duitsland en Benelux, die vol gende week in Rome wordt gehou den. Hy vreest dat deze conferentie zich voornamelyk zal beperken tot een herdenking van het feit dat tien jaar geleden de Europese Economi sche Gemeenschap is opgericht. „De zes zwervers keren terug naar de bron, maar te vrezen valt dat ze er niet veel lafenis zullen vinden", zei hij tot het congres van de Euro pese Beweging dat zaterdag in Nij megen is gehouden. „Er bestaat geen overeenstemming over het gemeen schappelijke doel. Een verdere stap naar politieke eenwording valt op dit ogenblik buiten het bereik der mo gelijkheden". Reagerend op de persconferentie die president De Gaulle vorige week heeft gehouden, zei de minister-pre sident: „Anders dan het Franse staatshoofd, ben ik van mening dat voor de problemen rond Engelands toetreding tot de Europese Economi sche Gemeenschap zonder de minste twijfel een technische oplossing is te vinden. Voorwaarde is dan wel dat bij Frankrijk, Duitsland, Italië en Benelux de politieke wil aanwezig is". Vernicos. Alexander Vernicos, de Griekse reder en politicus die onder weg was naar een redersbijeenkomst te Londen, is zondagavond te Brindisi van boord gegaan en heeft in Italië politiek asiel gevraagd. DEN BOSCH „Het afschilderen van het kabinet-De Jong als een con servatief kabinet is een rechtstreekse en doelbewuste aanval op de KVP", zo zei zaterdag drs. W. K. N. Schmelzer, voorzitter van de Tweede-Kamerfractie van deze partij, in de partijraad in Den Bosch. Hij noemde het een voortzet ting van de pogingen die sinds oktober stelselmatig worden ondernomen om de KVP kapot te maken. wankel thuisfront, aldus mr. Aalberse. Geen middel wordt daarbij geschuwd, aldus drs. Schmelzer. Vol gens hem kan het beleid van dit kabi net niet, en zal geen enkel kabinet waarvan de K.V.P. de ruggegraat vormt en dat steun krijgt van twee belangrijke partijen als A.R.P. en C.H.U., conservatief zijn. Drs. Schmelzer meende dat de onop rechtheid en schadelijkheid van de ac ties van de „monopolisten van de socia le bewogenheid" scherper en duide lijker worden ontmaskerd. Dezen zeg gen dat het nationaal inkomen anders moet worden besteed en herverdeeld, maar zij zwijgen over de gezamenlijke inspanning om het te vergroten. Zij eisen, zo ging drs. Schmelzer ver der, meer demonstratievrijheid, maar zwijgen over de functie van het gezag. Zij betogen tegen het nieuwe regiem in Griekenland, maar vergeten de on derdrukking van volkeren achter het IJzeren Gordijn en de rassenstrijd tus sen niet-blanke volkeren in Azië en Afrika onderling. Zij betogen tegen het nieuwe regime kaanse optreden in Vietnam, maar zwijgen over de communistische agres sie en het bloedige afslachten van dui zenden Zuidvietnamese burgers door de Vietcong. Het kabinetsbeleid in de zaak-Van Hall achtte drs. Schmelzer juist. Amsterdam en Nederland hebben recht op duidelijkheid in dit ge- zagsvraagstuk en daarmee is volgens hem op voortvarende wijze een begin gemaakt. Partijvoorzitter mr. P. J. M. Aal berse deed een krachtig beroep op de ze slecht bezochte Partijraadsverga dering om de K.V.P. te versterken. De K.V.P. had zich na de kabinetscrisis van oktober in het defensief opgesteld en zich zoveel laten aanpraten en aanschrijven dat hier en daar een de faitistische, zelfs een soort weg-met-ons mentaliteit was ontstaan. Daaran moet definitief een einde komen, zei mr. Aalberse. In het najaar zal aan de Partijraad een nieuwe marsroute worden voorgelegd. Dege nen die deze niet willen volgen zullen daaruit de consequentie moeten trek ken. Wij kunnen niet eindeloos blijven theoretiseren, discussiëren, filosoferen, congresseren en formuleren. Weifelaars en defaitisten zijn wij lie ver kwijt dan rijk, zei mr. Aalberse. Het gaat om de bestuurbaarheid van ons land. Wij hebben onze mensen in het vuur gestuurd onder voor ons land helaas bijzonder moeilijke omstandig heden. Zij hebben recht op onze steun en niets zal verderfelijker zijn dan een ADVERTENTIE Kies een FASTO geiser met de unieke patent-knop voor heet water in de keuken en veil ig-w arm water in de douche. Twee van de drie verkochte geisers sijn een FASTO ter van Arbeid, Awaluddin, heeft be ter vanArb eid, Awaluddin, heeft be kendgemaakt, dat het aantal werklozen in Indonesië thans 3 miljoen bedraagt. Hij zei dat van de totale werkende be volking in Indonesië van veertig mil joen mensen, vijfenzestig procent op het eiland Java woont. Hij voorzag dat de arbeidsvraagstukken tegen het einde van de eeuw, als Java 150 miljoen in woners telt, zeer ernstig zullen zijn. Minister Awaluddin deelde mee, dat de Indonesische regering nu werkt aan het principe van „doelmatig gebruik van schaarse middelen" door 72 pet. van het aanbod van arbeid te bestem men voor de agrarische sector, acht procent voor de industrie en achttien pet. voor de dienstverlenende bedrij ven. Hij zei te hopen dat de exportbe vorderende maatregelen van de Indone sische regering en de wet op de buiten landse investeringen ondernemers zul len aanmoedigen, tot 't openen van nieu we bedrijven op de buitenste eilanden, zodat nieuwe werkgelegenheid wordt geschapen. ADVERTENTIE .•jaiiii»Mfcfcawaa> IETS NIEUWS OF» DF. VLOER? Tijdens het debat vergeleek de heer H. J. van Eerden uit Uitgeest de K.V.P. met een toverbal, die steeds van kleur verwisselt en almaar kleiner wordt. Drs. Schmelzer antwoordde dat de K.V.P. geen consumptieartikel is en dat zij nooit haar beleid zal opoffe ren aan stemmenwinst of groei van de partij. PARIJS Een klein deel van de eretribune op het vliegveld Le Bourget is in gestort, tydens een plechtigheid ter herdenking van de transatlantische vlucht van Charles Lindbergh. Niemand werd ernstig gewond. Het gebeurde even nadat een getrouwe nabootsing van de Spirit of Saint Louis, het toestel waarmee Lindbergh 40 jaar geleden over de Atlantische Oceaan vloog, op Le Bourget geland was, na een vlucht van het vliegveld Evreux laag over de Seine langs de Eiffeltoren. Op de eretribune zaten de Amerikaanse ambassadeur Charles E. Bohlen, pi loot Frank Tallman van de Spirit of St.-Louis II en verscheidene autoriteiten van de Paryse lucht- en ruimtevaartsalon, welke vrydag geopend wordt. Ambassadeur Charles E. Bohlen stond na de val van ongeveer 1.20 m hoogte weer snel op en ging verder met de be groetingsplechtigheid voor de Ameri kaanse piloot Frank Tallmann, die juist in een getrouwe nabootsing van de Spi rit of St. Louis geland was. Staatssecretaris Nungesser, een neef van de Franse oorlogspiloot die in 1927 het leven verloren heeft bij een poging om over de Atlantische Oceaan te vlie gen, herinnerde er aan dat de weg die Lindbergh over de Oceaan gebaand heeft, dezelfde was welke later gevolgd werd door de Amerikaanse vliegtuigen welke geholpen hebben Europa in de tweede wereldoorlog te bevrijden. DELFT De geboortegolf van de jaren 1945 en '46 heeft lang niet die toevloed van nieuwe studenten met zich meegebracht als de technische ho geschool in Delft had berekend. Voor het studiejaar 1965-'66 waren 1775 eer stejaars verwacht. Er kwamen er ech ter slechts 1585. Dat waren er achttien meer dan in het voorgaande jaar. Overweldigend was de ontvangst die koningin Juliana zaterdag in 't Canadese Toronto werd bereid door duizenden Nederlandse immigranten. De vorstin maakte een rondreis van zeven uur door Zuid-Ontario waar ze de boerderijen van Nederlanders be zocht. De met sjerpen, strikken, hoed jes en vlaggen uitgedoste menigte riep „Leve Oranje" en „Leve de koningin" toen ze op het vliegveld in Malton landde. Het was zo koud dat de koningin tijdens haar rondreis twee bibberende kinderen die haar toezongen, aanbood niet langer kou te lijden en in haar warme auto te gaan zitten. Hun schoolhoofd keek echter zo streng dat de kinderen dat niet aandurfden. In het stadje Galt stonden zoveel Nederlandse gezinnen de koningin op te wachten dat er geen plaats meer was om hun auto's te parkeren. Zij zetten hun wagens toen maar op een pas ingezaaide akker. De koningin stapte uit en ging onverwacht enkele stallen van boerderijen bezichtigen. Prins Bernhard heeft een kort be zoek aan Mexico gebracht. Morgen komt het koninklijk paar in Brits-Co- lumbia aan voor een officieel bezoek. KEULEN By een botsing tussen twee auto's op de Autobahn by Keulen, zijn zondag zeven mensen op slag ge dood. By deze zeven waren twee kin deren. Volgens de politie was een auto, be stuurd door een 48-jarige man, die maar een been had, op de baan voor het te gemoetkomende verkeer terechtgekomen en daar tegen een andere auto gereden. De oorzaak van de onverwachte zijde lingse beweging is niet bekend. Zes der doden zaten in de ene auto. Daarbij waren twee kinderen, een van vier en een van zes jaar. Een derde kind was de enige overlevende, maar kreeg brandwonden op 70 pet. van het lichaam, toen de wagen ontplofte en in brand vloog. De chauffeur van de andere automo biel, een kapitein van het Duitse leger, was het zevende slachtoffer. ANTWERPEN De Nederlandse free lance-fotograaf Albert P. (30) uit Amsterdam is zaterdag door de Ant werpse politierechter tot een maand ge vangenis en een boete van 20.000 francs veroordeeld, wegens het organiseren van een „kattenoffer". De officier zei dat P. aan twee Ant werpse provo's geld betaald had om in februari van het vorig jaar in Antwer pen het kattenoffer te brengen. Zij kochten voor honderd gulden een kat in een plaatselijk asiel, sloegen haar kop in en deden alsof zij de kat opaten. De politierechter verklaarde dat P. de gehele affaire op touw gezet had om sensationele foto's te kunnen maken. De foto's werden gepubliceerd in de Te legraaf en de Post. De rechter zei tegen P.: „U bent een schande voor de jour nalistiek." De twee Belgische provo's werden elk tot twee weken gevangenisstraf en een voorwaardelijke boete van 54.000 francs veroordeeld. De Belgische vereniging voor dieren bescherming, kreeg een symbolische schadeloosstelling van één franc. NIJMEGEN Diepgaande menings verschillen in de Europese Beweging in Nederland hebben er toe geleid, dat in het programma van de organisatie het hoofdstuk over de Europese bijdra ge tot vrede en veiligheid is geschrapt. Het is een rechtstreeks gevolg van het optreden van de militante Amsterdam se afdeling en van de internationale secretaris van de Partij van de Arbeid, de heer P. Dankert tijdens het congres van de beweging. In Nijmegen is zaterdag het pro gramma vastgesteld. Dat gebeurde ech ter eerst na langdurige discussies, waarin ruim zestig amendementen be sproken werden. Het hoofdbestuur werd verweten, met name door Amsterdam, dat het program te vaag was, van wei nig werkelijkheidszin getuigde en de in druk wekte dat de bestaande Europese gemeenschappen nog ruimte lieten voor politieke eenwording. Het hoofdbestuur van de beweging echter wenste geen program dat zich afzet tegen de huidige moeilijkheden. Het wil een visie op de toekomst ge ven in het besef dat alle verlangens niet op korte termijn kunnen worden verwezenlijkt. Het congres verlangde evenwel dat er andere mogelijkheden worden aangegeven, indien het Enge land niet zal gelukken tot de EEG toe te treden. De discussie spitste zich echter toe op het al of niet aanvaardbare van 'n Europese kernmacht. Het hoofdbestuur had zich daarover niet duidelijk uitge sproken. Het socialistische bestuurslid Dankert en de Amsterdanse afdeling wensten geen Europees kerr wapen. An deren daarentegen stelden dat er nu eenmaal twee Europese landen met kernwapens zijn (Engeland en Frank rijk) en dat een Europese samenbunde ling van die kernwapens als bijdrage tot het Atlantisch bondgenootschap een oplossing kan bieden. Op voorstel van de Tweede-Kamerle den Bos (CHU) en Westerterp (KVP) besloot het congres het hele hoofdstuk te schrappen, zich een jaar studie te gunnen en volgend jaar met name over dit onderwerp een uitspraak te doen. Een nieuwe poging van vice-voorzitter Laverge om de Europese kernmacht aan de orde te stellen werd rigoureus afgewezen. Meer eenstemmigheid bestond over een beroep op de Nederlandse regering om de Griekse kwestie voor te leggen aan de Europese commissie voor de rechten van de mens. In een motie drong de beweging verder aan op een snel begin van de onderhandelingen tussen de EEG en, Engeland, de instel ling van één gezagsorgaan voor de drie Europese gemeenschappen en een re gelmatig politiek overleg in de met En geland en de Scandinavische landen uit gebreide gemeenschap. Treinongeluk. Bij een treinontspo ring te Koeppam, 270 km van de In diase stad Madras, zijn zondag 10 per sonen gedood en 50 gewond. COLOMB BéCHAR Een militaire parade, afgenomen door generaal Fourquet, gevolmachtigde van de Franse regering voor de bewapening, vormde zondag een onderdeel van de plechtigheid waarmee de Franse basis voor raketproeven in Colomb Bé- char werd gesloten. Met deze plechtigheid is officieel een einde gekomen aan het gebruik door de Fransen van de bases in de Sahara bestemd voor het nemen van raket proeven, waarin was voorzien in de akkoorden van Evian. De eerste proeven werden in 1949 ge nomen. Na 1949 zijn er duizenden ra ketten beproefd en ook satellieten ge lanceerd. Frankrijk heeft in Colomb Béchar en Hammaguir in twintig jaar tijds on geveer 650 miljoen fr. geïnvesteerd. De evacuatie van het personeel circa 15000 man en het materiaal moet voor 1 juli geschieden. Op die datum zal het Algerijnse bevrijdingsleger de beide bases officeel in bezit nemen. Er is reeds een nieuwe basis in Frans Guyana. DEURNE In het gehucht Zeilberg, gemeente Deurne, vloog gistermiddag de 21-jarige motorrijder W. K. G. Ver- berne uit Asten met zijn motor uit de bocht. Hij reed tegen een boom en ramde daarna een lichtmast. Hij en zijn duopassagiere, de zestienjarige M. A. van Berlo, waren vrijwel op slag dood. WARMENHUIZEN De vijfjarige A. Borst is gisteravond in Warmenhui- zen door een auto overreden. Hij was op slag dood. Het jongetje stond met een stepje aan zijn hand op de stoep bij zijn moeder en een tante. Voor de twee vrouwen hem konden tegenhouden stak hij de weg over. EMMEN De 28-jarige A. G. A. Weerink uit Steenwijksmoer is gister avond in zijn woonplaats met zijn auto tegen een boom gebotst. Hij was op slag dood. HEESCH Bij Heesch ging de 21-jarige Duitse militair K.P.N. bij het inhalen met zijn auto slingeren. Hij kwam links van de weg in de berm en vloog tegen een boom. Bij het vervoer naar het ziekenhuis is hij overleden. EMMEN In Emmererfscheiden- veen bij Emmen zijn zaterdagavond twee auto's frontaal tegen elkaar gere den. De bestuurder van een van de wagens, de negentienjarige J. B. uit Barger-Oosterveld verloor in een flau we bocht de macht over het stuur en kwam op de andere rijbaan. Hij botste tegen een tegemoetkomende auto, bestuurd door de verpleegster H. Schoemaker uit Emmen. De inzittenden van de wagen van J. B., de zestienjarige H. J. Botter uit Barger - Oosterveld en de achttienjari ge A. Duursma uit Emmercompascuum waren op slag dood. HOEVELAKEN De achttienjarige verpleegster G. Doornekamp werd za terdagavond op haar bromfiets in Hoe velaken door een achteropkomende au to aangereden. Enkele uren later over leed zij in het ziekenhuis. 's-HEERENBERG De negentienja rige stratenmaker B. G. Derksen reed zaterdagnacht met zijn bromfiets tegen de neergelaten slagboom van de grenspost in 's-Heerenberg. Hij was op slag dood. VEGHEL De achttienjarige tim merman Th. L. A. A.Ketelaars uit Veghel 'is verdrpnken in een diepe sloot bij Veghel. Hij is vermoedelijk zaterdag met zijn bromfiets tegen een boom geschampt en in de sloot terecht gekomen. WIERINGEN Op de Afsluitdijk bij Wieringen is gistermorgen een personenauto in de berm geraakt en tweemaal over de kop geslagen. De bestuurder, de 24-jarige J. J. van V. uit Urk, overleed in het ziekenhuis in Den Helder. De auto was in Urk gesto len. BERGUM De 65-jarige wielrijder W. de Vries uit Eestrum stak vrijdag avond met de fiets aan de hand bij Bergum een kruispunt over. Hij werd gegrepen door een personenauto en was op slag dood. De auto reed slinge rend door en kwam pas vijfhonderd meter verder in de berm tot stilstand. De bestuurder was bewusteloos. Hij had een shock en kon zich later niets van het ongeluk herinneren. HEESCH De 26-jarige A. C. van Hal uit Heesch vloog zaterdag met zijn bromfiets met grote snelheid uit een bocht. Hij reed tegen een boom en was vrijwel op slag dood. BREDA De zeventienjarige C. van Rhee uit Breda kwam vrijdag op zijn bromfiets in botsing met een vrachtwagen. Zaterdag is hij in het ziekenhuis overleden. ROTTERDAM De 66-jarige borstelmaker M. J. Visser uit Rotter dam is vrijdag op zijn bromfiets in Rotterdam aangereden door een bestel auto. Zaterdagnacht is hij in het zie kenhuis overleden. ROTTERDAM De 85-jarige L. van Neutegem uit Rotterdam is zater dagmiddag bij het oversteken door een personenauto aangereden, 's Middags Is hij in het ziekenhuis overleden. NEER De twintigjarige P. H. J. Bongers uit Neer is gistermiddag met zijn bromfiets in Neer een stoep opge reden. Hij kwam met zijn hoofd tegen een betonnen paal. Enkele uren later is hij in het ziekenhuis in Roermond overleden. WARNE-EICKEL Het lijkje van de zeven jaar oude Edeltraut Buttge- reit is zondag gevonden in de kelder van een kosterswoning. Het is liet der de kind, dat in de laatste anderhalve week in Noordwest Duitsland is ver moord. De 13-jarige kosterszoon is in ver band met de dood van Edeltraut aan gehouden en heeft bij een verhoor be kend, dat hij het meisje dinsdag jl. ge wurgd heeft, aldus heeft de officier van Justitie zondagavond op een persconfe rentie verklaard. Sinds haar verdwijning op 16 mei heeft een grote politiemacht koortsach tig naar het meisje gezocht. Volgens Kobelt heeft de jongen Edel traut in de kelder gelokt na zijn va der geholpen te hebben met het luiden van de klokken voor een begrafenis. ADVERTENTIE Twee van de drie verkochte geisers tijn een FASTO, met de unieke patent-knop voor heet water in de keuken en veilig-warm water in de douche

De Vallei | 1967 | | pagina 9