Kamer heeft veel kritiek op rapport commissie Enschede 50 Aanranders gegrepen OMYL Cursus voor huisartsen over geboortenregeling OMZET MIDDENSTAND GING EERSTE KWARTAAL 10 PROCENT OMHOOG Jongeman na overval op oude vrouw gegrepen AUTO naar Groot-Brittannië 4 personen met auto vanaf f 307.- Aller ogen zijn gericht op OPHELDERING GEVRAAGD OVER LATE ONTSLAGDATUM VAN HALL M' Vliegen in de keuken? Muggen in de slaapkamer? Over opvolging wordt overleg gepleegd met Amsterdam Buitenlanders op Sovjet-congres In Leiden 250 medici op herhaling 70e Starfighter neergestort Onderscheiding voor tandarts Van kopersstaking is geen sprake Celstraffen en boeten voor Amsterdamse scliandknapen MR. GEERTSEMA„ALS HET ZO MOET, HOEFT HET VOOR MIJ NIET MEER" GEMIS „Geef lijk verongelukte vriendin vrij," vragen twee mannen M „PANIEK" „VERTROEBELD" KORTE TERMIJN TE BEPERKT 20 MAANDEN IN COMA Kabinet belooft: GESLOTEN HEKKESLUITER OVERZICHT Per tweemaal per dag Hoek van Holland vertrek 12.00 en 23.40 uur voordelige retours per dagboot Hoek van Holland-Harwich DINSDAG 23 MEI 1967 11 DEN HAAG Van vrijwel alle kanten is de regering gisteren in de Twee de Kamer opheldering gevraagd over het uitstel van het ontslag varl mr. Van Hall tot 1 juli en over het gesprek tussen minister Beernink en de Amster damse wethouders. De commissie-Enschede werd door bijna de hele Kamer aangevallen om de manier waarop zij haar eerste tussentijdse rapport heeft uitgebracht: zonder conclusies, maar wel met een vracht van tegenstrijdige ver klaringen. De liberale woordvoerde mr. Geertsema zei hierover: „Als het zo moet, hoeft het voor mij niet meer". Met zorgelijk gerimpeld voorhoofd luistert dhr. R. Jongen naar het oor deel van de Tweede Kamer over het ont slag van zijn baas. De heer Jongen is mr. Van Halls chauffeur. Met het ontslag zelf was de Kamer het eens. Wel is er veel gepraat over de Amsterdamse toestanden, over de moeite om in de hoofdstad rust en orde te bewaren en ook nog over het ontslag van hoofdcommissaris Van der Molen, een jaar geleden, waarna er geen ver betering in de toestand is gekomen. De liberaal mr. Geertsema, de c.h.-fractie- voorzitter Mellema en de woordvoerster van D '66, mejuffrouw mr. Goudsmit, voegden hieraan toe dat het kabinet- Cals er toen beter aan had gedaan om meteen ook mr. Van Hall te ontslaan. Met het uitstel van het ontslag tot 1 juli was mr. Geertsema het niet eens. Dit veroorzaakt zes weken lang gemis aan gezag. Onmiddellijk ontslag was mogelijk geweest. In afwachting van een opvolger had de bekwame wethou der dr. Koets het beleid kunnen voeren, aldus mr. Geertsema. Hij hoopte dat 'de PvdA de regering zal steunen bij het zoeken naar een bekwame en' ge schikte geestverwant. Onlogisch, onredelijk, grievend en al- ADVERTENT1E EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, vear- krachtig, kleurecht. Gemakke lijk in onderhoud. „Extra ka merbreed" (390 cm) vanaf 26 POSTBUS 39 - HILVERSUM HELMOND Twee jongemannen, de achttienjarige K. uit Helmond en de twintigjarige B. uit Deurne, hebben sa men met de 41-jarige S. uit Deurne op een stille weg tussen Bakel en Aarle- Rixtel een achttienjarig meisje uit Hel mond aangerand. Zij hadden het meisje in een café ontmoet en het overgehaald mee te gaan naar een andere bar. In plaats daarvan reden ze naar een stille weg. Het meisje zag na de aanranding kans om weg te lopen. Ze kreeg hulp van een passerende fietser uit Aarle- Rixtel. Een bromfietser nam later het meisje over en bracht het naar huis. De fietser uit Aarle-Rixtel is later door de aanranders afgetuigd. Hij kan niet werken. De politie van Bakel heeft de daders gearresteerd. Zij hebben be kend. Twee van de Amsterdamse wethou ders volgen op de publieke tribune gespannen het debat in de Tweede Kamer over het ontslag van burgemees ter Van Hall. Op de foto: de wethouders Elsenburg (links) en Verheij. EINDHOVEN Twee mannen uit Geldrop hebben de politie gevraagd er bij de Belgische politie op aan te drin gen dat zij het lijk vrij geeft van het 21-jarige meisje Elisabeth Seykens uit Geldrop. Het meisje was in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een ver keersongeluk bij het Belgische plaatsje Leopoldsbrug om het leven gekomen. Het meisje was vrijdagavond met haar vriendin K. S. en J. v. d. H. naar België geweest. Er werd die avond veel gedronken. Op de terugweg naar Geldrop vloog de wagen van S. door te hoge snelheid uit een bocht. Met 'n klap sloeg de auto tegen een boom. Omwonenden zagen twee mannen uit de auto kruipen en weglopen. Zij kre gen een lift van een passerende auto mobilist die het tweetal naar een zie kenhuis in de buurt bracht en vervol gens de politie waarschuwde. Omstanders hadden inmiddels in het autowrak het lijk gevonden van Elisa beth Seykens. De Belgische politie ar resteerde de twee mannen wegens hun vreemde gedrag na het ongeluk. Gis terochtend werd het tweetal vrijgelaten. ADVERTENTIE 000 000 ADVERTENTIE Er zijn vele middelen om die beestjes te bestrijden. Zo bestaan er insectendoders, die u in de kamer ophangt maar weet u wel hoeveel dat kost voor alle kamers? Daarom is een spuitbus als OMYL zo voordelig. OMYL spuit u daar en wanneer het nodig is. Vliegen, muggen, fladderende motten? Spuit OMYL: zuinig, frisse geur, directe en langdurige werking. AI vanaf f 3.65. Eén spuitbus voor alle kamers. Een Organon produkt lerongelukkigst vond de socialistische fractieleider drs. Den Uyl de metho den die het kabinet bij dit ontslag had toegepast. Toen kabinet en mr. Van Hall het eens waren over zijn onhoud bare positie, wat drs. Den Uyl iets unieks noemde, had de vervanging met de uiterste omzichtigheid moeten ge beuren. Ook had het kabinet nauwge zet overleg met de wethouders moeten voeren. Drs. Den Uyl dacht dat het kabinet in paniek was geraakt en in een plot seling opkomende behoefte een abrup te beslissing had genomen, maar dit klopt dan weer niet met de datum van 1 juli. Het kabinet heeft hierin een on gelukkige hand gehad en volgens drs. Den Uyl beloofde dat weinig goeds voor de toekomst. Als het heengaan van mr. Van Hall echter ondanks de zwarte kanten die eraan zitten zou leiden tot een nieuw geïntegreerd beleid, dan kon het toch nog lichtzijden hebben voor de burge rij van Amsterdam, aldus luidde de slotsom van drs. Den Uyl. Drs. Aarden, de woordvoerder van de KVP, vroeg welk belang ermee was gediend om de regering te noodzaken de beslissing te nemen. Mr. Van Hall had volgens hem zelf moeten heen gaan. Zijn opvolger zou vooral de ver trouwensman Van de burgerij moeten zijn. De regering zou, zo vertrouwde drs. Aarden, de wegen wel weten te vinden om de gevoelens van de bur gerij hierover af te tasten. Er moeten „aanvaardbare vormen van inspraak" bij deze burgemeestersbenoeming ko men. Ook de CH-fractievoorzitter Melle ma betreurde het dat mr. Van Hall niet zelf was gegaan toen hij wist dat zijn positie onhoudbaar was. Hij die dat niet doet mist de daadkracht die ver eist is, aldus de heer Mellema, die het ermee eens was dat de regering de be slissing had genomen. Inconsequent, tegenstrijdig, ontactisch en onelegant, aldus kritiseerde mej. mr. Goudsmit van D'66 de methode die het kabinet bij dit ontslag had toege past. Daardoor werden de toestanden in Amsterdam alleen nog maar meer vertroebeld. Mej. Goudsmit drong er op aan dat voor de benoeming van een opvolger het advies van de leden van de gemeenteraad zal worden gevraagd. Met het ontslag zelf was de PSP-er Wiebenga het wel eens, maar het had een jaar eerder moeten gebeuren. Net als mej. Goudsmit haalde hij er het huwelijk van prinses Beatrix nog bij, volgens hem de grootste provocatie van 1966. Ook hij wilde overleg met wet houders en raad voor de aanstelling van een nieuwe burgemeester. De AR-woordvoerder Schakel zei dat zijn fractie het regeringsbeleid volle dig accepteerde, maar alleen uitleg wilde over de datum van 1 juli, daar alles pleitte voor een ontslag op korte termijn. Hij fulmineerde tegen de men sen die door hun schrijverij en andere uitingen in Amsterdam een sfeer heb ben geschapen waarin het er uitslui tend om gaat voortdurend actie tegen alle schenen te schoppen. Hij meende dat de regering wel kon ophouden met zoeken naar een opvolger als alle frac ties met eisen over de nieuwe burge meester zouden komen. Het gesprek van minister Beernink met de wethouders was voor mr. Geert sema een belangrijke bijzaak, maar hij wilde daarover toch opheldering. Mr. Beernink stond wel voor een onoplos bare situatie, maar hij had deze kun nen zien aankomen. Hij had de wet houders niet meer moeten ontvangen of in het gesprek open kaart met hen moeten spelen. Drs. Aarden wilde «van minister Beernink weten waarover de wethou ders wilden praten en of hij ontvanke lijk was voor een advies van die kant. De heer Mellema wilde horen of mr. Beernink in dat gesprek in overleg met de wethouders had willen komen tot een voor iedereen bevredigende ont slagmethode. De Commissie-Enschedé heeft h aar taak te beperkt en dus onjuist opgevat, zei mr. Geertsema. Het rapport maakt de indruk dat knappe koppen het werk van stenografen hebben verricht. Mr. Geertsema vroeg ook of prof. Enschedé advies aan mr. Van Hall had gegeven. Dan zou het zo zijn dat een commissie die vragen moest stellen aan mr. Van Hall en advies moest uitbren gen aan de regering, zeven vragen aan de regering heeft gesteld en advies aan mr. Van Hall heeft verstrekt. Drs. Aarden wilde wachten tot de overige rapporten binnen waren en de Kamer daarover zijn eindbespreking zal houden, maar hij vroeg wel of het tweede tussentijdse rapport ook afsluit met een aantal vragen. De heer Melle ma had eveneens ernstig bezwaar te gen de taakopvatting van de Commis sie Enschedé. Mej. mr. Goudsmit meende zelfs dat het kabinet de Commissie erop moet wijzen dat er conclusies dienen te ko men en dat de Tweede Kamer daarop bij het kabinet moest aandringen. Vol gens de socialist drs. Franssen was het toch beter geweest als de Kamer een enquête-commissie had ingesteld. Bo vendien miste hij in het eerste interim rapport allerlei belangrijke getuigenis sen. HEMEL HEMPSTEAD,(Engeland Susan Gowland, een 19-jarig Engels meisje, dat 20 maanden in coma heeft gelegen tengevolge van verwondingen aan haar hoofd bij een auto-ongeluk is zondag overleden in het ziekenhuis van Hemel Hempstead. DEN HAAG Het kabinet-De Jong heeft gisteravond met enkele belangrijke toezeggingen een krachtige bijdrage ge leverd tot de oplossing van de Amster damse moeilykheden. Minister Beernink (Binnenlandse Za ken) deed in antwoord op het Tweede- Kamerdebat over het ontslag van mr. Van Hall de toezegging dat er zoals de Kamer wenste vooraf met de wet houders en de voorzitters van de Am sterdamse raadsfracties overleg zal wor den gepleegd over de opvolging. Een interdepartementale commissie van de ministeries van Binnenlandse Za ken en van Justitie is al ingesteld om te onderzoeken of er in de plaats van de afzonderlijke politieverordeningen voor het houden van openbare demon straties een algemene, voor het gehele land geldende regeling kan komen. Volgens mr. Beernink zal die regeling er binnen enkele maanden zijn. Intussen kan Amsterdam nagaan hoe de zaken daar moeten worden geregeld. De minister kondigde aan dat hij met de nieuw te benoemen burgemeester van Amsterdam graag wil praten over zijn opvattingen omtrent het bespreken van het politiebeleid in de gemeenteraad. Minister Beernink, die een zelfbewus te indruk maakte, deed ook de toezeg ging dat hij samen met zijn ambtgenoot van Financiën over de financiën van de hoofdstad wil praten. Hij voegde eraan toe te hopen dat de wethouders deze gelegenheid zullen aangrijpen. De minister besloot zijn verklaring met de verzekering dat hij een goede samenwerking en zelfs een band van vertrouwen met Amsterdam wil nastre ven en alles zal doen om de verhouding hoofdstadregering te verbeteren. In het gesprek met de.Amsterdamse wethouders op 9 mei kon de minister geen mededeling over het kabinetsstand punt inzake het ontslag van mr. Van Hall doen. Hij had zich op verzoek van wethouder dr. Koets bereid verklaard om al op 5 mei met de heren te praten. Dr. Koets zei echter dat zij dan niet konden komen. Op die dag, bevrijdings dag, was het stadhuis gesloten en werd er niet gewerkt. Die dag nam het kabi net zijn besluit. Het gesprek moest wachten tot 9 mei. Er is toen over allerlei zaken gespro ken, tot zelfs in bijzonderheden over de jeugdzorg in Amsterdam, wat voor mr. Beernink zeer verhelderend was zoals hij na afloop ook heeft gezegd. Over het ontslagbesluit kón hij echter niet praten. Als mr. Van Hall het regeringsstand punt uit de mond van de wethouders had vernomen zou dat een bijzonder on aangename indruk hebben gemaakt, al dus mr. Beernink. MOSKOU Het Sovjet-schrijvers- congres dat maandag in Moskou is be gonnen, wordt door onder andere Lillian Hellman, C.P. Snow en Friedrich Dür- renmatt bijgewoond. Lillian Hellman, de bekende Ameri kaanse toneelschrijfster, zei dat zij de afgelopen twee weken in Rusland op vakantie was geweest en haar oorspron kelijke vertrek op zaterdag een paar da gen heeft uitgesteld om de openingszit ting van het congres te kunnen bijwo nen. Lillian Hellman zei dat zij in Rusland met veel schrijvers gesproken had, maar wilde verder niet in details treden. Zij is bekend door haar toneelstukken „The little foxes" en „Toys in the attic" maar heeft ook de Engelse editie verzorgd van de brieven van de beroemde Rus sische toneelschrijver Anton Tsjechof. Andere buitenlandse schrijvers die eveneens het congres bijwonen hebben nog geen commentaar willen geven. LEIDEN Ruim 250 huisartsen zullen zich deze week in Leiden drie dagen bezighouden met het probleem: huisarts en geboortenregeling. In overleg met de Landelijke Huisartsenvereniging heeft de leiding van de Boerhaavecursussen dit onderwerp als urgent in haar cursussenschema geplaatst. De Boerhaavecursussen dateren van 1952, toen aan de Leidse universiteit een groep medische hoogleraren tot de overtuiging kwam dat de afgestudeerde me dicus door de snelle ontwikkeling van de wetenschap na enkele jaren praktijk achter dreigde te geraken en daardoor zyn ambt in feite niet meer ten volle ver antwoord kon uitoefenen. Met de Boerhaavecursussen wilden zij de medicus-in-de-praktijk op de hoog te houden van de ontwikkelingen. De cursussen kregen een onverwacht groot succes. Sinds -de Boerhaavecur sussen tien jaar geleden officieel wer den erkend, hebben vele duizenden artsen in Leiden een „herhalingsoefe ning" gehad over de meest gevarieerde onderwerpen van de medische weten schap. De geboortenregeling is een onder werp dat de meeste huisartsen in hun praktijk heeft overvallen. Nog niet zo erg lang geleden werd het onderwerp zelfs in de spreekkamer van de dokter slechts met grote schroom ter sprake gebracht en nog steeds zijn er duizen den huisartsen die hun positie jegens het vraagstuk niet zuiver kunnen bepa len. Dat komt vooral, omdat geboortenre geling en gezinsvorming lang een ne gatieve klank hebben gehad: geboqr- tenregeling was bijna onverbrekelijk verbonden met geboortenbeperking. Dat corrigeert- bijvoorbeeld de Leidse verloskundige, prof. dr. A. Sikkel, een der cursusleiders: „Waar wij medici op dit gebied naar moeten streven is dat in de toekomst voor de geboorte van elk kind een motief aanwezig is. Het mag niet langer zo zijn, dat het krijgen van kinderen als een gesel wordt beschouwd." De meeste Nederlandse huisartsen kennen de problematiek slechts zeer zijdelings uit hun studietijd, waar zij facetten van het vraagstuk behandeld kregen op de colleges sociale genees kunde, gynecologie en psychiatrie. Aan de twee Amsterdamse en aan de Leidse universiteit heeft men sinds kort spe cialisten benoemd die gezinsvorming en seksuele begeleiding van patiënten tot apart leervak hebben. In Groningen wil men dit leervak in de komende programmawijziging in voeren. Aan de andere medische facul teiten voelt men de afwezigheid van een wetenschappelijke benadering van het vraagstuk als totaliteit als een gemis.- Doordat de medische faculteiten zo laat of zelfs nu nog niet tot deze opleiding zijn overgegaan, hebben de Nederlandse huisartsen dit facet van hun ambt in hun studietijd gemist. Gezien de grote urgentie zijn groëpjes artsen in Nederland onderling dit vraagstuk gaan bestuderen. Zo werkt in Leiden een groep huisartsen aan een duidelijke positiebepaling voor zichzelf. De Boerhaavecursussen laten deze week een veelzijdig licht op deze nieuwe taak van de huisarts schijnen. Zowel de technisch-medische, als de sociologische en de ethische zijde zul len worden onderzocht. De commissie die de cursus heeft voorbereid, heeft haar taak niet beperkt opgevat. Naar werd meegedeeld zal men ook het vraagstuk van de abortus niet uit de weg gaan. BONN De Duitse luchtmacht heeft maandag haar 70e straaljager van het type Starfighter verloren. Het toestel stortte neer in de omgeving van Eus- kirchen in het Eifelgebied. De piloot kon zich met zijn schietstoel in veilig heid stellen. Tot dusver zijn bij het verongelukken van Starfighters in W. Duitsland 37 piloten om het leven ge komen. ARNHEM: Tijdens de jaarvergade ring van de Nederlandse Vereniging voor Sociale Tandheelkun de is vandaag afscheid genomèn van dr. F. J. J. Scherphuis, die 27 jaar be stuurslid van de vereniging is geweest. Tijdens de bijeenkomst werden dr. Scherphuis namens H.M. de Koningin de versierselen van het Officierschap in de Orde van Oranje Nassau opge speld door dr. Drion, hoofdinspecteur Van de volksgezondheid en van het ministerie van sociale zaken. De heer Scherphuis (de vader van tv-medewerkster Ageeth Scherphuis) is sedert 20 mei 1927 als tandarts in Zaandam werkzaam geweest en heeft vooral in het belang van de tandheel kundige verzorging van de jeugd vele activiteiten ontplooid. ROTTERDAM De Nederlandse winkeliers hebben in het eerste kwar taal van 1967 weinig kunnen merken van een kopersstaking. Gemiddeld ver kochten zij tien procent meer dan vorig jaar, zo blijkt uit cijfers van het Eco nomisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf in Den Haag. De drankhandel spande de kroon met een omzetstijging van achttien procent, een percentage dat enigszins misleidt, omdat vergelegen werd met het min der gunstige eerste kwartaal van 1966. Andere winkels die met goede resul taten tevoorschijn kwamen waren: par fumerie en cosmetica met een vooruit gang van zestien procent, de schoen winkel met een vijftien procent hogere omzet en de boekhandel en woningin richting, beide met een verkoopstijging van veertien procent. Hekkesluiter was in het eerste kwar taal de groenteman, wiens omzet gemid deld een procent achterbleef bij vorig jaar. Alle overige branches die het in stituut onderzocht wisten een hogere omzet te bereiken, zelfs de schoenma ker (twee procent), wiens omzet in 1966 met een procent terugliep. Een flinke vooruitgang toonde de ta bakswinkels. Met een omzetstijging van twaalf procent keerde hij terug uit de onderse regionen om een goede zesde plaats op de ranglijst in te nemen. De juwelier daarentegen vroeger een van de koplopers bracht het gemid deld niet verder dan een zeven procent hogere verkoop, met welk resultaat hij aan de staart belandde. Onderstaande staat geeft een over zicht van de groei der verkopen in de verschillende branches (in procenten). le kw. '66 le kw. '67 1966 t.o.v. t.o.v. t.o.v le kw. '65 le kw. '66 1965 Dranken 18 1 1 Parfumerie, cos metica, toilet artikelen 16 15 12 Schoeisel 15 9 6 Woningtextiel, meubelen 14 8 10 Boekhandel 14 9 15 Banketbakker 13 12 8 Kruidenier zelf bediening 12 11 10 Tabaksfabrikanten 12 8 9 Drogist 12 9 9 Textiel 10 8 5 Kapper 9 9 9 Bakker 8 12 19 Glas, aardewerk, porselein en huish. artikelen 8 13 12 Kruidenier be diening 8 6 6 Juwelier 7 8 8 Melkhandel 7 5 6 Kantoor boekhandel 5 8 9 Slager 5 6 5 Schoenmaker 2 —4 1 Groenteman —1 18 6 AMSTERDAM De Amsterdamse kantonrechter mr. W. L. Spijer heeft gisteren met het opleggen van vrij heidsstraffen een poging gedaan een einde te maken aan het verschijnsel van de schandknapen in Amsterdam, jonge mannen die tegen betaling met homoseksuelen meegaan. Zij waren vervolgd op grond van het tippelver bod, de bepaling in de Amsterdamse politieverordening die „personen van wie redelijkerwijs kan worden aange nomen dat zij prostituée zijn" verbiedt na twaalf uur 's middags in bepaalde straten in de binnenstad „post te vat ten althans heen en weer te bewegen." De officier van Justitie, mr. A. F. J. C. Habermehl, verheelde niet dat deze tegen publieke vrouwen gerichte bepa ling voor mannen wat moeilijker han teerbaar is, maar het is de enige bepa ling op dit gebied die het opleggen van vrijheidsstraffen mogelijk maakt. De maximumstraf is twaalf dagen hechte nis en de officier wilde die ook twee keer opgelegd zien aan Reindert K. (19; die zowel op 5 als op 17 maart was be trapt op tippelen. Reindert, die al enige misdrijven van ander gehalte op zijn strafblad had staan en op 7 november nog een boete had gekregen voor het uitlokken vgn ontucht, kreeg van de rechter twee maal zes dagen hechtenis opgelegd. Daarbij kreeg hij nog 25 gulden boete, overeenkomstig de eis, omdat hij in februari was betrapt op het leunen te gen een raam „zonder toestemming van de gebruiker van het perceel." Die bepaling past de politie toe als tippelen niet bewijsbaar is, maar de maximumstraf daarvoor bedraagt 25 gulden boete. Freek K. (20) was tweemaal bekeurd voor het zitten op een vensterbank en een stoep op het. Singel, waarvoor hij conform de eis tweemaal 25 gulden boete kreeg. „Ik zocht geen contact, ik was alleen gaan zitten omdat ik moe was", verontschuldigde hij zich. Een achttienjarige classificeerder en een 54-jarige fabrieksarbeider waren ook op tippelen betrapt. Omdat het voor hen de eerste keer was kwa men ze er met zes dagen hechtenis voorwaardelijk met twee jaar proeftijd plus vijftig gulden boete af, hoewel de officier hun ook twaalf dagen onvoor waardelijk had toebedacht. De fabrieks arbeider had zijn diensten op uiterst gedetailleerde wijze aangeboden aan twee voorbijgangers, die tot zijn schrik politiemannen in burger bleken te zijn. De buffetbediende Boudewijn T. (27) vertelde dat hij zelf homoseksueel was, in tegenstelling tot andere schandkna pen. Toen hij werd betrapt op het moment dat hij met een automobilist wilde meegaan, was hij voor de eerste keer op het Singel, zei hij. De politie had hem er ook niet eerder gezien zo dat hij ook vijftig gulden boete plus zes dagen voorwaardelijk kreeg. In dit geval overeenkomstig de eis. De officier zei dat er ongeveer 25 schandknapen bij de politie te boek stonden. Een deel van hen is vorige maand veroordeeld en voor volgende maand staat er weer een groepje op de rol. „Hoe men ook tegenover homo seksualiteit staat, ieder weldenkend mens moet dit toch een verachtelijk en walgelijk bedrijf vinden. Het maakt los van de provo's de reputatie van Amsterdam nog bedenkelijker". UTRECHT In Nijkerk is gister avond de 21-jarige Nijkerker G. P., vermoedelijke dader van een overval op een 72-jarige kruidenterster, aange houden. Hij is overgebracht naar Utrecht. De bejaarde vrouw, de wedu we Sandrina Verwer-van Beek, was gisterochtend tegen half twaalf kreu nend en bloedend uit haar winkeltje aan de Utrechtse Ferdinand Bolstr. ge kropen. Een buurman verleende eerste hulp en alarmeerde politie en genees kundige dienst. In het Utrechtse Diaconcssenzieken- huis gaf de bejaarde vrouw de politie gistermiddag het signalement van de Nijkerker, die enkele jaren geleden bij haar in de kost is geweest. De man bleek voortvluchtig te zijn. De weduwe zat in een kamertje achter haar propvolle zaakje, toen de man binnenkwam. Hij liep regelrecht het kamertje binnen en vroeg om koffie. Zonder het antwoord op zijn verzoek af te wachten, greep de overvaller de winkelierster beet en wierp haar ach terwaarts op een bed. Hij sloeg haar krachtig op het hoofd en kneep haar de keel dicht, maar de alleenwonende vrouw verzette zich zo fel, dat de aan valler verschrikt de benen nam. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 5