Betty Stöve en Tom Okker in Parijs een ronde verder Nieuwe Lotus debuteert misschien in Zandvoort OXX Inter moet spelen zonder gewonde Jair en Suarez Bestuur van v.v. Veenendaal doet afstand van Firet-zuil Sportief gebaar van toernooiwinnaar 7fet Nederlanders in Dissonant 'n een grootse jeugdvoetbalsymfonie Italië achteraan Nederland - Duitsland voor amateurs Oudste commissaris van Celtic - 81 jaar - in grote spanning Post-Pfenninger nog op tweede plaats Chileens tennisteam versloeq Griekenland Pittsburgh Phantoms verloor met 3-1 Zuidslaven doen „examen voor Holland Sport Kopa beëndigt zijn voetballoopbaan Werner Schaaphok gecontracteerd Piet Tesselaar weer beste Nederlander J. Boeve kon niet tot volle winst komen bij DCE M.A.C. „'t Sticht" organiseert weer oriënteringsrit Juniorentoernooi van v.v. Veenendaal start zaterdag a.s. Streekelftal tegen Wageningen D.V.SA hield verqaderinn Velasques voor lekkere losse spieren „Vernuft" MEDINA ffF* SMOG rokerspastilles 'zijn mild verfrissend en bevatten het geneeskrachtige anethol tegen heesheid Vredeskoers Dammen WOENSDAG 24 MEI 1967 PARIJS Betty Stöve heeft in de eerste ronde van het damesenkelspel btf de internationale kampioenschappen van Frankrijk te ParUs dinsdag in drie sets ge wonnen van de Canadese speelster Louisa Brown. De 21-jarige Rotterdamse verloor de eerste set met 46 en kreeg in de tweede set, op een achterstand van 56, vier matchpunten tegen. Betty Stöve, die dui delijk aan ervaring heeft gewonnen tijdens haar tournee door Australië en West- Indië, doorstond echter deze kritieke situatie en won de tweede set met 86. Door ook de derde set met 86 te winnen, bereikte zij de tweede ronde. Tom Okker: gemakkelijke zege Verrassend was de nederlaag van de Amerikaanse nummer zes, Mary Ann Eisel, tegen de Tsjechische speel ster Vlasta Vopickova. Mary Ann Ei sel won de eerste set met 6-2, maar moest de volgende twee aan haar te genstandster laten: 1-6 en 3-6. In de eerste ronde van het herenen kelspel behaalde de Nederlandse kam pioen Tom Okker een sprekende over winning op de Chileense speler Aguir- re. De setstanden waren 6-2; 6-3 en 6-4. Dat het Oosteuropese tennis de laatste jaren duidelijk aan kracht heeft gewonnen, is intussen wel geble ken. Van de grote Tsjechische afvaardi ging imponeerde vooral de 21-jarige kampioen Jan Kodes, die de Zuidafri kaan Bob Maud uitschakelde: 6-1; 6-2; 6-1. De overwinning van de als vijf tiende geplaatste Kodes was wel ver wacht, maar niet de manier waarop. Kodes landgenoot Milan Holecek scha kelde de geroutineerde Indiër Premjit Lall uit, terwijl Stefan Koudelka de nummer negen van Australië, Dick Crealy, de weg naar de tweede ronde versperde. Overigens werd het toernooi-schema, evenals maandag, danig in de war ge stuurd door de regen. Verscheidene partijen moesten gedurende ruim een uur worden gestaakt. De voornaamste uitslagen luiden ver der: Herenenkelspel Drysdale (Z. Afr.) versl. Gilardelli (It.) 6-2, 7-5, 6-4; Gulyas (Hong.) ver sl. Cooper (Austr.) 6-1, 6-0, 6-4; Dar- mon (FrF.) versl. Vakatesan (Ind.) 6-2, 6-0, 6-1; McMillan (Z. Afr.) versl. Mu- kerjea (Ind.) 8-6, 6-4, 6-1; Hewitt (Zd. Afr.) versl. Zuleta (Ecuador) 6-1, 6-0, 6-3; Holecek (Tsj. SI.) versl. Premjit Lall (India) 5-7, 6-3, 6-3, Mulligan (Austr.) versl. Loliee (Fr.) 6-1, 6-1, 6-2, Pilic (Z. SI versl. Bologna (It.) 6-2, 62, 6-3, Kalogeropoulos (Gr.) versl. Bartoni (It) 6-2, 6-2, 6-2. Damesenkelspel Frangoise Durr (Fr.) versl. Glenni- fer Swan (Z. Afr.) 6-2, 6-1; Helga Schultze (W. Did.) versl. Marguerita Zuleta (Braz) 6-1, 6-1. In de eerste ronde van het heren dubbelspel, dat in de avonduren werd gespeeld, zegevierde Tom Okker met de Australiër Ray Ruffels in drie sets (6-2, 6-3, 6-3) over de Canadese combi natie Carpenter/Puddicombe. O Bette Stöve: veel meer routine CHIANCIANO De Italiaan Dino Zandegu heeft dinsdag de vierde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Hij zegevierde in de sprint na de 165 kilo meter lange rit van Florence naar Chianciano. De Spanjaard Gomez del Moral bleef leider in het algemeen klassement. De klassering van de Nederlands in het etappe-klassement: 39. De Roo 4.18.21; 46. Den Hartog z.t.; 69. Leyten 4.20.15; 79. Tummers z.t.; 82. Lute z.t. Algemeen klassement: 1. Gomez del Moral (Sp.) 19.44.53; 2. Dancelli (It.) op 16 sec.; 3. Perez Fran ces (Sp.) z.t.; 4. Taccone (It.) op 17 sec.; 5. Moser (It.) op 19 sec.; 6. Schia- von (It.) op 1.15; 7. Poggiali (It.) op I.18; 8. Zandegu (It.) op 1.25; 9. Merckx (Big.) op 1.29; 10. Altig (Did.); II. Carletto (It.); 12. Aimar (Fr.); 13. Gimondi (It.); 14. Pingeon (Fr.); 15. Motta (It.); 16. Anquetil (Fr.) allen op 1.29; 31. Den Hartog (Ned.) op 1.39; 44. Ottenbros (Ned.) op 13.58; 76. De Roo (Ned.) op 27.40; 83. Timmers (Nea.) op 31.34; 108. Leyten (Ned.) op 41.11. AMSTERDAM De derde wedstrijd om het wereldkampioenschap 1967 voor autocoureurs (formule I renwagens), die zondag 4 juni op het circuit van Zandvoort, om de Grote Prijs van Nederland, wordt verreden, heeft een be zetting gekregen van achttien coureurs. Evenals vorig jaar gaat de race over negentig ronden, van 3,774 kilometer per ronde Waarschijnlijk zal de nieuwe Lotus Ford V-8, uitgerust met een drie-liter motor, die Keith Duckworth van de Cosworth Company en de directeur van Ix>tus Collin Chapman gezamenlijk hebben ontworpen, zijn wedstrijdde buut maken. Oud-wereldkampioen Jim Clark en Graham Hill zullen de be schikking krijgen over deze nieuwe renwagen, waarvan de krachtbron on geveer vierhonderd pk kan ontwikke len. Ferrari, dat door het noodlottige on geluk in de Grote Prijs van Monaco toprijder Lorenzo Bandini verloor, zal in ieder geval met twee renwagens naar Zandvoort komen. Teammanager Franco Lini zal hiervoor een keuze moeten maken uit de Nieuwzeelander Chris Amon, de Italiaan Ludovico Scarfiotti en de Britse coureur Mike Parkes. Door de bouw van de Tarzan-tribu- ne, met 1500 zitplaatsen, is het aantal zitplaatsen tot 9500 opgevoerd. Ook de veiligheidsmaatregelen zijn uitgebreid. De organisatoren hebben de beschik king gekregen over een helikopter, ADVERTENTIE AMSTERDAM De zaken voor de komende wereldkampioenschappen worden door de KNWU energiek aan gepakt. Na de landenwedstrijd voor onze amateurbaanrenners tegen Bel gië, die vorige week in een nederlaag voor Oranje eindigde, volgt donderdag avond a.s. een ontmoeting tegen het sterke West-Duitsland. Deze interland wedstrijd, die overigens pas begint na dat de televisie-uitzending van de fina le van de Europa Cup 1 is afgelopen, brengt diverse medaillewinnaars van de laatste wereldkampioenschappen in de baan. Bij de Duitsers het tandem- paar Kobusch-Stenzel zilver in Frankfort tegen onze landgenoten Jansen en Koopman, terwijl voor Ne derland Van de Ruit, die in Duitsland het brons op de kilometer-tijdrit won, het tegen de Duitser Schöfer zal opne men. In de sprint rijden voor Neder land Jan Jansen, Wim Koopman en Leij Loevesijn. Op het programma staan voorts een ploegenachtervolging en een rit over 30 kilometer voor amateurstayers, waarin de wereldkampioen Piet de Wit, die in Olympia's Tour rijdt, ont breekt. Het programma wordt aangevuld met een wedstrijd voor profstayers over 50 kilometer, waarin starten Oud- kerk, Legrand, Marinus, Donker, Van der Lans en Van Campen. waardoor het mogelijk is in enkele minuten een zwaargewonde over te brengen naar Haarlem. Het medische team, dat onder leiding staat van de oud-motorrenner dokter Fokke Bosch, kan voorts, in een daarvoor speciaal ingerichte bus, op het circuit een eventuele spoedoperatie uitvoeren. Voorafgaande aan de Grote Prijs van Nederland zal een nationale race op uitnodiging worden gehouden. Hierin komen 25 toerwagens aan de start in de klassen 1000 tot 1300, 1300 tot 1600 en boven 1600 cc. Voor de Grote Prijs werden de volgende coureurs gecontracteerd: Lo tus: Jim Clark (GB) en Graham Hill (GB) met Lotus V-8. BRM: Jackie Stewart (GB) en Mike Spence (GB). Cooper: Jochen Rindt (Oost.) en Pedro Rodriguez (Mex.) met Cooper Maserati. Brabham Racing: Jack Brabham met Brabham Repco. Anglo American: Dan Gurney (VS) en Richie Ginther (VS) met Westlake. Eagle Parnell Team: Chris Irwin (GB) en Piers Courage (GB) met BRM. Honda: John Surtees (GB). Bruce McLaren Racing Team: Bruce McLaren (Austr.) met BRM. Rob Walker's Racing Team: Joseph Siffert (Zwits.) met Cooper Maserati. Bob Anderson: Bob Ander son (GB) met Brabham Coventry Cli max. Ferrari: met nog twee nader aan te wijzen coureurs. BELFAST In een rusthuis in Bel fast wacht een broze, oude dame elke dag verlangend op nieuws over Glas gow Celtic, de voetbalclub die morgen Intrnazionale ontmoet in de finale om de Europa-beker. Felicia Grant is 81 jaar en haar ogen worden steeds slech ter. Daarom verzamelen de verpleeg sters elke ochtend de kranten en lezen haar voor, wat er over Celtic in staat. De oude dame is niet alleen een en thousiaste supporter van Celtic, maar ook de grootste aandeelhouder van de club. Haar vader was commissaris van Celtic en hij en andere familieleden hebben haar 3457 aandelen in de club nagelaten. Dat is drie keer zoveel als elk van de andere commissarissen be zit. Mej. Felicia zegt: „Vrienden vertel len me, dat ik feitelijk Celtic bezit, maar zo denk ik er nooit over. Ik heb me nooit met de leiding van de club bemoeid of commissaris willen zijn, hoewel ik alles wat Celtic doet nauw ae- zet volg". Er is niet veel over de spelers en wedstrijden, wat mej. Felicia niet weet. Zij telefoneert geregeld met de voorzit ter en praat dan over de zaken. ,Jn de ze dagen", zo vertelde ze, „praten we nu natuurlijk hoofdzakelijk over de gro te macht van Lissabon. Ze geeft Celtic een kans". Boven haar bed hangt een crucifix en er naast een groenwit lint in de kleuren van Celtic. Wat een seizoen hebben we gehad", zegt Felicia. „We hebben de Schotse competitie gewon nen, de Schotse beker en de Schotse competitiebeker". „Het heeft geen zin, dat ik naar Lis sabon ga", zei ze tenslotte, „mijn ogen zijn niet goed meer en ik zou dus niets van de wedstrijd kunnen zien. Maar in grote spanning wacht ik op de uitslag". LISSABON Met zestien spelers is een wat bedrukte trainer Herrera van Internazionale gisteren naar Lissabon vertrokken, waar morgenavond de fi nale van het voetbaltoernooi om de Europese beker voor landskampioenen wordt gehouden. Met het in topvorm verkerende Schotse Celtic als hoog aan geslagen tegenstander is er alle reden tot bezorgdheid voor de Argentijn. Tij dens de thuiswedstrijd van Inter tegen Fiorentina, waarin de Milanezen niet verder kwamen dan een gelijkspel 1-1, raakten Suarez en Jair geblesseerd. Blessures, die zo ernstig bleken, dat Herrera het zelfs niet nodig vond bei de spelers mee naar Portugal te ne men. „Het wordt een moeilijke wedstrijd," was een van de weinig onthullende uitspraken van Herrera voor hij gis termorgen in het vliegtuig stapte. In de bekende stijl voegde hij er aan toe: „Daarom zullen mijn jongens op hun best zijn." Helemaal overtuigd klonk het echter niet Pikant facet in deze slotfase om de Europese beker is dat Internaziona le zich nog niet heeft geplaatst voor het volgende toernooi. Met nog één wedstrijd te spelen in de Italiaanse competitie staat Inter slechts één punt voor op Juventus uit Turijn. De laatste competitiewedstrijd van Inter is in verband met de finale in Lissabon van zondag verschoven naar volgende week donderdag. ;MORGENAVOND komt In- ter waarschijnlijk met de volgende ploeg in het veld: Sarti; Burgnich, Facchetti, Bedin, Guarnieri; Picchi, Bi- cicli; Mazzola, Cappellini, Domenghini, Corso. De wedstrijd wordt geleid door de Westduitser Tschenscher. De Schot ten, die aanzienlijk meer supporters meebrengen dan de Italianen, hebben nog geen opstelling bekend gemaakt. Celtic bereikte de finale door achter eenvolgens Zürich (20, 30), Nantes (31, 31), Vojvodina 01, 20) en Dukla (31, 00) uit te schakelen. MONTREAL De Italiaanse A-ploeg Leandre Faggin en Klaus Dugdahl bleef de leiding behouden in de zesdaagse van Montreal tegen het einde van de eerste 24 uur. Het Italiaanse koppel nam de leiding over van de Belgische A-ploeg Emile Severyns en Patrick Sercu, Peter Post (Nederland) en Fritz Pfen- ninger (Zwitserland) lagen op de twee de plaats en Severeyns en Secu op de derde. Jair: thuis blijven... O Internazionale had een aanzienlijk zwaarder programma af te werken. De Italianen haalden de eindstrijd via overwinngen op Torpede (10, 00;, Vasas Boedapest (21, 20), Real kaanse voetbalbond) met 31 verloren van Saint Louis. VEENENDAAI. Een dissonant in een grootse jeugd voetbalsymfonie. Zo zou men het best een nogal verve lende nasleep van het grote Firet-adspirantentoernooi kunnen betitelen, welk evenement op Tweede Pinksterdag onder grote belangstelling op het Panhuis-sportpark werd gehouden. De adspiranten van v.v. Veenendaal, die voor de tweede achtereenvolgende maal de titel wisten te be machtigen, zouden zo bleek na afloop een speler hebben opgesteld, die de toegestane leeftijdsgrens enkele maanden overschreed. Hoewel ons van de zijde van het Veenendaal-bestuur werd verzekerd, dat het hier een naar geestig misverstand betrof, zijn verschillende belangheb benden nogal ontstemd geraakt over dit voorval, hetgec culmineerde in een „geheime" bespreking tussen vertegen woordigers van Veenendaal en de organisatoren van dit geslaagde toernooi. Op deze bijeenkomst is zo verne men wij van welingelichte zijde nog geen definitieve beslissing gevallen omtrent het feit, of de Firet-zuil al dan niet moet worden teruggevoerder. Of het Tielse Theole (dat de 2e prijs behaalde) in aanmerking komt voor de wisselprijs is op dit moment evenmin bekend. Een woord voerder van v.v. Veenendaal gaf echter resoluut te ken nen: „Wat er ook wordt besloten door de organisatoren, ons bestuur doet afstand van de Firet-zuii!" De gehele affaire is trouwens om huld met een waas van geheimzinnig heid. Van de geruchten als zouden Theole-vertegenwoordigers een en an der hebben onderzocht, konden wij tot op heden geen bevestiging krijgen. Wij stelden ons na het bekend worden van de „geheime" bespreking in verbinding met enkele DOVO- vertegenwoordigers, die echter geen enkel commentaar wensten te geven. Ook de organisator van het adspiran- tentoernooi, de heer G. C. van Manen, maakte geen uitzondering op deze re- ATHENE Het Chileense tennis team heeft zich dinsdag in Athene ge plaatst voor de halve finales (groep A) Europese zone van het toernooi om de Davis Cup. In het laatste enkelspel, dat maan dagavond wegens regen bij een stand van 6-2, 6-3, 0-2 in het voordeel van de Griek Gravilides werd afgebroken, zegevierde Patricio Rodriguez met 6-2, 6-3, 1-6, 1-6, 1-6. De eindstand van de wedstrijd Griekenland-Chili kwam daardoor op 2-3. De opstelling van de halve finales ziet er nu als volgt uit: groep A: Groot Brittannië - Spanje en Chili - Rusland. Groep B: Brazilië - Italië en Frankrijk - Zuid-Afrika. NEW YORK Pittsburgh Phantoms heeft dinsdagavond in een wedstrijd voor de NPSL (niet erkende Ameri kaanse Amerikaanse voetbalbond) met 3-1 verloren van Saint Louis. rr DEN HAAG Holland Sport, dat dit seizoen een mislukte greep deed naar het kampioenschap in de eerste divisie en de promotie naar de eredivisie, gaat twee Zuidslaven een „examen" afne men. Zondag speelt de Haagse voetbalclub, die, zoals bekend, géén fusie aangaat met ADO, een vriendschappelijke wed strijd op eigen terrein tegen de Engel se amateurploeg North Shield AFC. De Zuidslaven Nikolic (linksbuiten en in ternational) en Aleksic (rechtsbinnen) zullen in deze ontmoeting worden getest. Indien beide spelers bevallen, zal Holland Sport met hen in zee gaan. DEN HAAG De vermaarde Fran se voetballer Raymond Kopa, die zo wel bij Reims als bij Real Madrid ja renlang een sterrol vervuld heeft, gaat zijn voetballoopbaan beëindigen. De thans 36-jarige Kopa, een zoon van een Pools emigrantenechtpaar, van wie de werkelijke naam Kopazewski, gemakshalve tot Kopa werd afgekort, heeft vijfenveertig maal in het Franse elftal gespeeld. In zijn Spaanse tijd veroverde Kopa met Real Madrid drie keer de Europese beker voor lands kampioenen. ADVERTENTIE SMOG is overal verkrijgbaar waar tabaksartikelen worden verkocht gel. Als motivering voor zijn standpunt voerde hij onder meer aan: „Het is een in alle opzichten fantastisch toer nooi geworden, waarvan de nasleep weinig aantrekkelijks heeft. Bovendien stellen wij de goede verhoudingen tus sen de plaatselijke verenigingen te veel op prijs om een oordeel te vellen over deze affaire". Over deze zaak doen zich vele, to taal uiteenlopende geruchten voor. Zo zou een KNVB-functionaris, die het voetbalfestijn bijwoonde, de spelers van Veenendaal hebben geobserveerd na afloop van het toernooi. Hij zou toen één der spelers op een bromfiets hebben zien wegrijden, waaruit de ver- CHICAGO De voetbalvereniging „Chicago", lid van de erkende Ameri kaanse voetbalbond, heeft dinsdag avond twee spelers gecontracteerd: de 26-jarige Nederlander Werner Schaap hok (ex-Ajax, ex-Blauw Wit en ex- AGOW) en de Poolse international Janusz Kowalik 23 jaar. LIBEREC De Britse wielrenner Brill Bilsland heeft de veertiende etappe van de wegwedstrijd Warschau - Berlijn - Praag, in 3 uur, 20 minuten en 7 secon den, gewonnen. Hij versloeg in de eind sprint van de 128 kilometer lange rit van Usti naar Liberec de Rus Saidchu- chin en de Zwitser Oeschger. Piet Tesse laar was met een vierde plaats, op ruim een halve minuut achterstand, weer de beste Nederlander. De Belg Marcel Maes bleef leider in het algemeen klassement. Algemeen klassement: 1. Maes (Belg.) 48.13.47; 2. Kirilov (Buig.) 48.18.41; 3. Magiera (Polen) 48.20.06; 4. Smolik (Tsj.-Sl.) 48.20.55; 5. Hoffmann (O.-Dld.) 48.20.59; 6. Blawdzin (Polen) 48.21.16; 7. Piet Tes selaar (Ned.) 48.21.22; 8. Heintz (Fr.) 48.22.20; 9. Dolezal (Tsj.-Sl.) 48.22.53; 10. Marks (O.-Dld.) 48.25.13. ADVERTENTIE 20 SENORtTAS EDERVEEN In de onderlinge dam- competitie van DCE werd weer een vier tal wedstrijden gespeeld. J. Boeve, die een aantal wedstrijden achter is, speelde drie partijen en kon niet de volle winst binnenhalen. Het was T. Middelman die een fraaie prestatie leverde door zonder moeite de partij tegen Boeve met ruim verschil te winnen. De andere twee par tijen wist Boeve gemakkelijk in winst om te zetten, respectievelijk tegen W. Veldhuizen en H. v. Nieuwamerongen. De partij tussen B. v. Beek en D. v. Heerdt werd door eerstgenoemde verras send gewonnen. Door het punten-verlies dat G. v. Heerdt en J. Boeve de laatste weken leden, is het moeilijk te voorspel len wie dit jaar de eerste plaats zal be zetten. De stand, bijgewerkt tot 16 mei luidt: G. J. Dikkenberg 3145 J. de Koning 3042 G. Vlastuin 29—39 St. Vierwinden 2637 G. v. Heerdt 25—36 J. Boeve 2232 A. v. Hunnik 26—29 A. Wegen 2427 T. Middelman 30—24 J. Lagerwei 3024 W. Veldhuizen 22—21 E. Hendriksen 3121 D. v. Heerdt 20—20 B. v. Beek 27—18 A. Huiberts 26—16 H. v. Nieuwamerongen 11— 4 J. Slotboom 27— 2 nuftige geest onmiddellijk concludeer de, dat de betreffende voetballer de leeftijd van zestien jaar reeds had be reikt c.q. overschreden. Deze „anekdote" moet o.i. echter in het rijk der fabelen worden onderge bracht. Wij vonden een woordvoerder van v.v. Veenendaal bereid zijn com mentaar op de zaak te geven: „Het is doodeenvoudig een vergis sing geweest van onze vereniging, daar de betreffende speler nog steeds in het adspirantenelftal van Veenendaal speel de, hoewel hij naar later bleek enkele maanden ouder was dan vol gens de reglementen toelaatbaar werd geacht. Op een bijeenkomst met het DOVO-bestuur hebben wij toen geza menlijk in zeer goede harmonie het misverstand opgelost. Hoewel er op deze avond geen definitieve beslissing is genomen over wat er met de ruil gaat gebeuren, staat het bestuur van onze vereniging erop deze onderschei ding te retourneren. Abusievelijk heb ben wij de reglementen van het toer nooi overtreden en wij kunnen ons der halve moeilijk verenigen met de ge dachte de zuil toch nog in ons bezit te hebben. De omstreden Veenendaal-spe- ler was overigens niet één van de zoals het publiek hen betitelde gro te jongens van ons elftal. Het betrof hier een vrij „licht" voetballertje..." Voetbalvereniging Veenendaal heeft door dit sportieve standpunt in te ne men, toch wel ruimschoots bewezen een kampioenstitel waard te zijn. Ons commentaar op het voordeel komt ongeveer hierop neer. dat wij ten zeerste betreuren, dat het dessert van het voortreffelijke Firet-feestmenm van tweede Pinksterdag zuur bleek t« zijn... VEENENDAAL De Motor- en Autoclub ,,'t Sticht" in Doorn organi seert zondagmiddag 28 mei weer een oriëntatierit, welke tevens een P.C.C.- rit is. De lengte van het uit te zetten parcours is ongeveer 50 kilometer en de rit moet worden afgelegd met een gemiddelde snelheid van 30 km/u. Er zal behoudens wijzigingen van de uitzetters gereden worden volgens het KNMV-reglement. Inschrijvingen kunnen vanaf 14.00 uur geschieden in café-restaurant „Flora", Oude Rijks straatweg 14 in Doorn, alwaar de deel nemers om 14.30 uur de rit starten. VEENENDAAL Zaterdagmiddag a.s. gaat op het Salamander-terrein het juniorentoernooi van start, dat voetbalvereniging Veenendaal in het kader van haar jubileumviering heeft georganiseerd. Acht voetbalclubs ne men aan dit voetbalfestijn deel, te we ten DOVO, VRC, GVW, Merino's, DTS '35 uit Ede, v.v. Ede, Amers- foortse Boys en Veenendaal. Er wordt op twee zaterdagen ge speeld, elke middag vier wedstrijden volgens het afvalsysteem. De eerste prijswinnaar ontvangt van v.v. Vee nendaal een beker, terwijl aan de an dere deelnemende verenigingen een fraai herinneringsvaantje wordt uitge reikt. AMERONGEN Op zaterdag 10 ju ni a.s. om zeven uur 's avonds vindt op de Burgwal te Amerongen een voet balwedstrijd plaats tussen een streek elftal en de semi profclub Wageningen. Deze wedstrijd is een revanche, waar Wageningen om heeft verzocht naar aanleiding van de nederlaag, welke zij vorig jaar leed bij 'n eveneens door het Amerongse DVSA georganiseerde ont moeting. Toen werd de eindstand 3-1. Ook nu zal weer worden getracht het Streekelftal zo sterk mogelijk te ma ken. Voor Wageningen betekent het meteen de gelegenheid om eventueel nieuwe spelers te proberen. Nadere bijzonderheden inzake opstelling e.d. zullen binnenkort volgen. Vrijdagavond vond in het Dorpshuis een ledenvergadering plaats van de voetbalvereniging DVSA. Na een inlei dende beschouwing van voorzitter Wolters werd overgegaan tot het ver kiezen van een elftalcommissie voor de zondag. Na stemming bleek, dat de nieuwe elftalcommissie zal bestaan uit de heren W. van Beek, H. Rebergen en W. Burgers. Voor de elftalcommissie voor de za terdag hadden zich geen kandidaten aangemeld. Bij de verkiezing voor de grensrechter kwam de heer G. J. van Beek als overwinnaar uit de bus. Als jeugdleiders werden toegevoegd de he ren J. J. van Lienden, L. van Ee er B. van Remmerden. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen. Er was enige kritiek op het afgelopen competitiejaar. Wel was men het er allemaal over eens, dat ge tracht moet worden het komende com petitielaar het verloren terrein weer in te halen en door gezamen lijke inspanning weer kampioen te worden en te promoveren naar de 4e

De Vallei | 1967 | | pagina 11