Veenendaats dogblad Egyptenaren schreeuwen om oorlog DODENTAL STIJGT IN BRUSSEL Buiten Oe Thant voor zwaarste opgave van loopbaan WIJ Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei inde Gulf Oil laat beslag leggen op bezit van Zwolsman Mijnen in de Golf van A kalm Vader stierf in vlammen na poging kind te redden Abba Eban naar New York Oe Thant kijkt bezorgd Ontslagen (70) dreigen bij Beckers Sons in Brummen Russen stoken Arabisch vuur nog extra op Strijd hervat in Vietnam Ook lintjes voor sportlieden Voor bestrijden werkloosheid weer £100 min. Scheepsramp in Middellandse Zee Enkele buien NIET MENSELIJK Uitgebloeid Twintig dagen geëist voor kalken contra Von Kielmansegg STEUN MIJNEN EBAN K.L.M. MEED CAÏRO Exposé-voorzitter „Herdenking moet op vier mei FATALE BRAND IN BREDA Bur. voor redactie en administratie: Prins Bemhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-3550 (adm.), 3757 en 3955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLES Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. WOENSDAG 24 MEI I967 4le JAARGANG V-RAAD HEDENMIDDAG BIJEEN Secretaris-Generaal van de V.N. Oé Thant is dinsdagmiddag in de Egyp tische hoofdstad aangekomen. Hier is hij (R) gefotografeerd op het vliegveld van Cairo, waar hij begroet werd door de Egyptische minister van Buitenland se Zaken, Mahmoud Ryad. BRUSSEL De ramp in Brussel heeft mogelyk aan ongeveer driehonderd mensen het leven gekost. Gisteravond werden 293 mensen vermist; 118 van hen behoren tot de 1200 man tellende staf van het warenhuis. Toen de dag ten einde liep waren al bijna vijftig niet geïdentificeerde lijken uit het puin gehaald. In Brusselse ziekenhuizen worden nog 31 zwaargewonden verpleegd. De Brusselse politie gelooft niet aan de theorie dat de brand in het waren huis Innovation is aangestoken door an ti-Amerikaanse elementen. „Uiteraard onderzoeken we iedere mogelijkheid, dus ook brandstichting. We geloven ech ter dat de brand ontstaan is in de cen trale voor airconditioning en warme lucht, gelegen achter de keuken van het restaurant op de tweede verdie ping", aldus de politie. Het feit dat de brand zich bijzonder snel over drie verdiepingen heeft ver spreid wordt verklaard door de omstan digheden dat zich in het warenhuis een groot aantal luchtkanalen bevindt. Het pand dat dateert uit het begin van de eeuw is voor een zeer groot deel uit hout opgetrokken. Een der directeuren van Innovation, Pierre Bolle zei gistermiddag: „Ik wei ger te geloven dat de ramp aan opzet telijke brandstichting is te wijten. Ik kan en wil dat niet geloven. Zoiets zou niet menselijk zijn". Bolle verklaarde echter ook niet te begrijpen hoe het vuur zich binnen het kwartier door het pand had kunnen verspreiden. Innovation heeft sinds vorige week, zoals in tal van andere Belgische ste den, een Amerikaanse week. Hiertegen is vooral van de zijde van Belgische Peking-communisten bezwaar gemaakt. Is de dennen zijn uitgebloeid, gaan aan de top van de jonge loten de vrouwelijke, paarsig-rode kogeltjes- bloemen minder opvallend dan de zwavelig-gele torentjes der man nelijke uitgroeien tot de bekende grauwe kegels, die rijp zijn in de herfst van het volgende jaar, waarin de boom in mei bloeide en dan duurt het wederom tot de lente, eer ze zaad geven. Zodoende vinden we drie gene raties dennekegels en wanneer er in de zomer een geslacht van open springt, horen we een plezierig, rit selend muziekje in het naaldhout; dan gaan de kinderen van de bosarbeider erop uit, om onder de bomen de kurk droge „appels" of „rotsen" als zg. vuurmakers te rapen. In de oorlogs tijd, toen aan alles gebrek bestond, was zo'n handeltje zeer in zwang. Astmalijders ademden vanouds de rook van smeulende kegels in en pastoor Kneipp schreef lijders aan borstkwalen voor, in hun kamer een dennetje in een kuip te zetten! En bouwde men geen sanatoria temidden van het naar geneeskrachtige terpen tijn geurende naaldhout? Hars, zwart sel en houtteer, verwerkt in velerlei preparaten, dienen de mens. Ik weet nog heel goed, dat de Veluwse schaapherders teer gebruikten, wan neer er bij het scheren der dieren ver wondingen optraden. Nooit heb ik evenwel bevonden, dat het poeier-fijne stuifmeel als strooipoeder werd toe gepast, dus als toiletartikel, zoals hier en daar schijnt te gebeuren. 24 mei '67 A. B. WIGMAN ROTTERDAM Gulf Oil Neder land N.V. heeft beslag laten leggen op enkele bezittingen van R. Zwolsman als gevolg van een schuld van ander half miljoen gulden. De n.v. is een proces tegen Zwols man begonnen, dat op 20 juni voor de Haagse rechtbank zal dienen. In 1964 verstrekte Gulf Oil een hy pothecaire lening aan de Centrale Ad ministratie Maatschappij, die het tota le vermogen van de familie Zwolsman beheert. De heer Zwolsman stelde zich voor deze lening persoonlijk garant. Begin dit jaar zou anderhalf miljoen van de lening worden terugbetaald. Ondanks het feit dat de betalings voorwaarden werden vergemakkelijkt en Gulf Oil Zwolsman ruimschoots uit stel van betaling gaf, werd het geld niet afgelost. De gemeente Vlissingen heeft giste ren wèl na lang wachten en ettelijke brieven, een deel van het geld gekre gen, dat Zwolsman E.M.S. moet beta len voor het huren van de Gevangento ren op de Vlissingse boulevard. De N.V. Maatschappij voor Stadsontwik keling, deel uitmakend van de E.M.S., was de gemeente twee jaar huur schul dig. BRUMMEN By de Fijnmeehani- sche industrie Becker's Sons te Brum men dreigen opnieuw ontslagen. Het be treft hier 70 werknemers, voor het me rendeel werkzaam in de zgn. improduk- tieve sector. Ongeveer 5 maanden geleden werden 36 personeelsleden ontslagen. Afgelopen maandag stelde de directie de ondernemingsraad in kennis van het feit dat in de komende maanden ver scheidene ontslagen zullen vallen. Dins dag werd bekend dat het hier thans om 70 personen gaat. Onder hen zijn 35 kan tooremployés. Het tijdstip van onslag kon door de directie nog niet worden mee gedeeld. De onrust in het bedrijf, waar nog ongeveer 400 mensen werken, Is zeer toegenomen. Tevens is officieel bekend gemaakt dat een der directeuren, ir. H. J. v.d. Leeuw zijn ontslag heeft aangeboden. De heer Van de Leeuw werd enkele jaren geleden in de directie opgenomen om een grondig reorganisatieplan door te voeren. De genomen maatregelen heb ben zeer weinig effect gesorteerd. De laatste tijd is de positie van het bedrijf steeds verslechterd. Pogingen van de directie om samen te gaan met een Amerikaans bedrijf zijn mislukt. Reservisten van het Israëlische leger op manoeuvre in het zuiden van het land in verband met de acties van Egyp te en zijn bondgenoten. MOSKOU In een verklaring van de Sovjet-regering wordt steu^ aange boden aan de Arabische Staten van het Midden-Oosten tegen elke agressie, al dus deelt het officiële persagentschap Tass mee. Volgens Westerse waarnemers in Moskou draagt de Russische verkla ring bij tot verscherping van de crisis- Zij komt des te verrassender omdat het Kremlin de afgelopen dagen een afwachtende houding heeft aangenomen, die in de Westerse kringen de indruk had gewekt dat de Russische leiders de Israëlisch-Arabische twist niet wil den aanwakkeren. De Britse staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken George Thomson is vertrokken voor besprekingen in Wash ington en New York over de crisis in het Midden-Oosten. De Syrische vice-consul in het Jor daanse deel van Jeruzalem, Mamdoeh Za'aroer, verklaarde dat de Jordaanse autoriteiten hem 24 uur de tijd hebben gegeven het consulaat te sluiten. Naar zijn zeggen vertrekt hij heden naar Am man om zich aan te sluiten bij ambas sadeur dr. Oestoewani en andere leden van de ambassadestaf. Zij zullen sa men terugkeren naar Syrië, aldus de vice-consul. Het Israëlische ministerie van On derwijs en Cultuur heeft alle scholen instructie gegeven schuilkelders te ma ken. Op sommige scholen is dinsdag een luchtalarmoefening gehouden. Het voor nemen bestaat deze oefeningen voor de duur van de crisis voort te zetten. SAIGON Zuidviëtnamese, Ameri kaanse en andere geallieerde strijd krachten in Vietnam hebben vanoch- tens vroeg de offensieve operaties her vat na afloop van een vele malen ge schonden bestand van 24 uur ter gele genheid van de geboortedag van Boed dha. De Viët-Cong had verklaard een bestand van twee etmalen in acht te nemen, dat zeven uur later afliep. Aan de zijde van de Amerikanen sneuvelden gedurende het beperkte be stand acht militairen, terwijl er 25 wer den gewond. De Viët-Cong verloor min stens 40 man aan doden. Bij een van de incidenten kwamen bovendien 20 burgers om het leven. De Amerikaanse woordvoerder die dit meedeelde, ver telde hierover geen bijzonderheden. Volgens hem werden maandag bij luchtaanvallen in het gebied van Ha noi drie Amerikaanse vliegtuigen neer geschoten. Het Chinese persbureau sprak van zes neergehaalde toestellen van de VS, waarvan twee boven Hanoi. MAASTRICHT Twintig dagen cel straf, waarvan tien voorwaardelijk, eis te dinsdag de officier van Justitie bij de rechtbank te Maastricht, mr. P Schenkenberg van Mierop, tegen de 21- jarige Johannes S. uit Maastricht. De ze had in de nacht na het bezoek van generaal Von Kielmansegg op 18 janu ari jl. in Maastricht het gebouw van het consulaat van de Duitse Bondsre publiek met witte verf besmeurd. Omdat gebleken was dat J. S. dron ken was geweest en nauwelijks de kwast had kunnen hanteren, wilde de officier van Justitie slechts ergerlijke vernieling in het gekladder zien. Arbei ders van openbare werken van Maas tricht hadden veel moeite gehad om de hardstenen gevel weer schoon te krij gen. Uitspraak over 14 dagen. NEW YORK De Veiligheids raad komt vandaag om half vier bij een voor een debat over de crisis in het Midden-Oosten, aldus is officieel door de volkerenorganisatie bekend gemaakt. Denemarken en Canada krach tig gesteund door Amerika had den verzocht om een spoedzitting van de Veiligheidsraad in verband met de gespannen toestand. De oorlogskoorts steeg gisteren in Egypte terwijl secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties in Cairo aankwam om te proberen de dreigende crisis in het Midden-Oos ten te doen verminderen. Demonstranten van de „Arabische Socialistische Unie" schreeuwden oorlogsleuzen tijdens een bijeenkomst voor het hoofdkwartier van de Ara bische Liga, dat naast het hotel ligt waar Oe Thant bijeen was met me dewerkers en autoriteiten van de V.N. na zijn aankomst. Radio-Cairo zond opnieuw de rede van president Nasser voor de of ficieren van de luchtmacht op een vooruitgeschoven post in Sinai van gisteren uit, waarin hij aankondigde dat de straat van Tiran gesloten zal zijn voor Israëlische schepen, waar door de voornaamste haven van Is raël, Eilat, van de Rode Zee afge sloten wordt. Militaire muziek en over geëmo tioneerde commentaren, waarin aan gedrongen wordt op een Arabische in vasie van Palestina overheersten de uitzendingen van de radio. Op ver schillende pleinelT vlerd door luid sprekersinstallaties marsmuziek uit gezonden. De reserves van het Palestijnse „be vrijdingsleger" werden opgeroepen door de gouverneur van Gaza aan de Israëlische grens en van Egyptische zijde werd meegedeeld, dat meer dan 100.000 man Egyptische troepen in Sinai gestationeerd zijn voor een mogelijke oorlog met Is raël. Egypte heeft de Verenigde Staten officieel beschuldigd, „geheel achter Israël te staan en tegen de Arabie ren te zijn", zo meldt het dagblad AI Achram vandaag. Deze bewering is door de minister van Buitenlandse Zaken Mahmoud Ryad gedaan in een gesprek met de nieuw benoemde Amerikaanse ambas sadeur te Cairo, Richard Nole. Nole had aan Riad een belangrijke boodschap van president Johnson overhandigd en mondeling uiting ge geven aan de bezorgdheid van de Ver enigde Staten over de huidige crisis, aldus het blad. Ryad verklaarde, dat Egypte zelf zou besluiten welke politiek het zou voeren. De president noemde de status van de strook van Gaza en de Golf van Akaba een buitengewoon belangrijk aspect van de toestand. Hij waarschuwde voor het grote gevaar van misrekeningen die voort kunnen komen uit een verkeerd be grip van de voornemens en daden van de andere partij. Amerika is tegen agressie in het Midden-Oosten, wat volgens hem ook de houding is geweest van de laatste vier Amerikaanse presidenten en van beide politieke partijen in het land. Al Achram meldt verder, dat in Egyptes territoriale wateren in de Golf van Akaba zeemijnen zijn ge legd. Deze operatie maakt deel uit van presidents Nassers wens, om de straat van Tiran voor het Israëlische scheepvaartverkeer te blokkeren. „Elk ogenblik kan een oorlog met Israël uitbreken", zo zegt het blad in een grote kop met een foto over vier kolom, waarop een enorm stuk kustgeschut staat afgebeeld welks mond is gericht op de straat vap Ti ran. De Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken Abba Eban is heden morgen onverwacht per vliegtuig naar Washington en New York ver trokken. Ambtenaren op het Israëlische mi nisterie van Buitenlandse Zaken zeg gen, dat minister Eban hoogstwaar schijnlijk op zijn minst zal deelnemen aan de eerste stadia van het debat in de VN-raad. ISTANBOEL Een toestel van de KLM heeft gisteravond een vlucht naar Cairo laten vervallen, om een landing in de avond in Je Egyptische hoofd stad te vermijden in verband met de delicate toestand in het Midden-Oosten, aldus werd vandaag van goed ingelich te zijde meegedeeld. Het toestel, een DC-9 straalvliegtuig, was eerder met zeven passagiers uit Wenen aangekomen. Het zou om 17.35 uur weer naar Cairo vertrekken met een tussenlanding in Beiroet. CAÏRO Met aanzienlijke vertraging is Oe Thant, de secretaris-generaal van de V.N., gistermiddag in Cairo aangekomen. Hij had, kennelijk om onderweg nog besprekingen te kunnen voeren over de toestand in het Midden-Oosten, tussen landingen gemaakt te Zürich, Parijs en Rome. Vandaag spreekt hij met Nasser. Het was hem aan te zien dat hij zijn DEN HAAG Indien zou moeten worden aangenomen, dat zich een duidelijke teleurstelling bij een groep uit de Nederlandse bevolking heeft gemanifesteerd over het feit, dat by de jaarlijkse lintjesregen geen enkele vertegenwoordiger van de zogenaamde topsport bedacht is, dan trekt de regering in twyfel of dit terecht zou zijn geschied. Dit antwoordt de heer De Jong, minister-president, op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Daams (PvdA) over de herziening van het systeem voor het verlenen van koninklijke onderscheidingen. Reeds vele jaren, aldus de heer De Jong, worden prominente figu ren uit de Nederlandse sportwereld in het decoratiebeleid betrokken. Dit geldt zowel voor personen uit de organisatorisch-bestuurlijke sec tor en de sportjournalistiek als voor begaafde op de voorgrond tredende actieve sportbeoefenaren, wanneer zij voor een adequate periode en op het voor een dergelijke onderschei ding in aanmerking komend niveau sportieve prestaties hebben ver richt. Ook dit jaar is deze gedrags lijn gevolgd. De regering zal spoedig een be slissing nemen over een herziene regeling, voor het verlenen van ko ninklijke onderscheidingen, die door het kabinet-Cals is voorbereid en waarover door de Raad van State advies werd uitgebracht. n MAASTRICHT Naar de opvatting van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen moet de 4e mei, ongeacht de dag waarop deze valt, onveranderd de dag der herdenking zij.;. De zondag is voor de dodenher denking voor iedereen acceptabel en wordt door velen daarvoor juist bijzon der geschikt geacht. In het vervolg mag geen verschuivin; meer plaats hebben. Dit standpunt is door de „Com missie Nationale Herdenking", waarin de vereniging vertegenwoordigd is, overgenomen. Dit zei mr. G. Ch. Aalders, voorzit ter van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangen, vanmiddag in zijn jaarrede op de openingszitting van het 22e congres van de vereniging, dat van 24 t/m 27 mei in de grote Staarzaal te Maastricht wordt gehou den. vredesmissie naar Cairo beschouwde als de moeilijkste uit zijn carrière als secretaris-generaal van de volkerenor ganisatie. Tijdens de rit van het vlieg veld naar het centrum van Cairo kon hij met eigen ogen zien hoezeer Egyp te zich voorbereidt op de strijd. N Hij zag de lange colonnes vrachtauto's, tanks en kanonnen naar het oosten trekken, hij zag hoe hoofdwegen voor ander dan militair verkeer afgesloten waren en hij kon zien hoe dienstplich tigen en reservisten zich kwamen mel den. Hij had gisteravond al gesprekken gevoerd met de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, Ryad, maar Nasser liet op zich wachten. De Egyp tische president had laten weten dat hij het erg druk had met militaire za ken. De koning van Saoedisch Arabië, Feisal, die in Londen vertoeft, heeft gisteren laten weten dat hij zal deel nemen aan een eventuele oorlog tegen Israël. Maar hij sprak niet van bijleg ging van zijn twist met Egypte. Fei- sals troepen steunen in Jemen de roya listen. Nasser steunt de republikeinen. Een groot deel van de Egyptische troe pen en vliegtuigen wordt daardoor in Jemen vastgehouden, hoewel zij eigen lijk nodig zijn voor een mogelijke oor log tegen Israël. Wat het moreel van de Arabieren echter gesterkt moet hebben is de ver klaring van de Spaanse regering dat zij de zijde van de Arabieren heeft ge kozen in het huidige conflict. De broer van Nasser, Sjawki Abdel Nasser, hoofd van het politbureau van de „Arabische Socialistische Unie" in Cairo, sprak een massavergadering van de Arabische Liga toe, en wijzend met zijn vinger in de richting van de Amerikaanse ambassade, zei hij: „Ik wijs naar de Amerikaanse ambassade en zeg sterf aan je frustratie". DEN HAAG De regering zal op nieuw honderd miljoen beschikbaar stellen voor investeringen in bepaalde provincies, bestemd voor werkbevor- derende projecten. Premier De Jong kondigde dit gisteravond aan in de Eerste Kamer in antwoord op de alge mene politieke beschouwingen die daar zijn gehouden. Morgen zal een brief aan de Twee de Kamer worden gezonden over deze nieuwe maatregelen ter bestrijding van de werkloosheid in enkele gebie den. Het kabinet vindt het nog niet no dig algemene maatregelen te treffen ter verruiming van de bestedingen, zo zei premier De Jong op een vraag van de socialistische fractievoorzitter ir. Vos. Deze had de regering ge vraagd een half tot één miljard uit te trekken voor de bestrijding van de werkloosheid. Vooralsnog houdt de re gering het bij een voortzetting van het beleid van het kabinet Zijlstra, dat tweehonderd miljoen ter beschik king stelde voor werken, waarvan het program binnen enkele weken geheel in uitvoering zal zijn. Hiermee wordt aan 2500 mensen ar beid geboden. De verwachting is dat het getal van 85.000 werklozen waar schijnlijk zal worden overschreden, maar volgens de minister-president hangt dit ook af van het herstel van de economie in West-Duitsland, waar- dooi onze uitvoer zou kunnen toene men. Vergunningen voor buitenlandse ar beiders worden niet meer afgegeven en zelfs worden reeds bestaande ver gunningen ingetrokken. BREDA Bij een hevige brand in het restaurant ,,'t Zuid" op de Grote Markt in Breda zijn dinsdagnacht de bewoners, dp heer Heshusius en zijn oudste kind om het leven geko men. De heer Heshusius kwam om bij een poging het kind uit de brand te redden. De vrouw van de heer H., die het vuur ontdekte, vluchtte met haar man en de kinderen de straat op. Buiten merkte zij, dat haar oudste kind zich nog in het pand bevond, dat toen al in lichterlaaie stond. Haar man vloog naar binnen om het kind te redden, maar slaagde daarin niet. Men heeft hem daarna niet meer gezien. De brandweer van Breda, die assisten tie had ingeroepen van het korps uit Tilburg, wist uitbreiding van het vuur te voorkomen. Het naast ,,'t Zuid" gelegen oudheidkundig mu seum kon gespaard blijven. Wel was er veel waterschade. Een bar naast het restaurant werd wel door het vuur getroffen. Het dak brandde uit. TOULON Op de Middellandse Zee is de Liberiaanse tanker „Circe" in een zware „Mistral" ontploft en in tweeën gebroken. De 39 bemanningsleden 38 Grie ken en een Syriër, volgens opgave van scheepvaartautoriteiten worden ver mist, maar reddingsschepen die de wrakstukken van de „Circe" hebben bereikt, hebben gemeld dat een van de vier reddingsboten verdwenen is. Van af de wrakstukken is niet gereageerd op geroep van reddingsschepen in de omgeving. De beide wrakstukken drij ven in de richting van Corsica. De 11.157 ton metende tanker had in de Franse havenstad Sète een lading olie gelost en was dinsdag in ballast naar Napels vertrokken. De ontploffing had plaats toen het schip zich ongeveer 60 kilomr'-r van Toulon bevond- Aan de opsporingsactie wordt door de Franse vloot deelgenomen met het vliegdekschip „Arromanches", de tor pedojager „La Galissonnière", en de escorteschepen „Le Frondeur" en „l'Argent". Uit Toulon en Marseille zijn in totaal drie sleepboten en een aantal vliegtuigen vertrokken voor op- sporings- en reddingswerk. J!*# Magnetiseur Stolk uit Rhenen kwam in het nieuws toen hij aan een wanhopig Edes echtpaar kon mee delen waar het zijn beide weggelopen dochters konden vinden. De heer Stolk heeft nog meer pijlen op zijn boog; zo wil hij zich onder meer gaan in spannen om de moordenaar van de bejaarde Elstenaar Gosen van Bigge len te ontmaskeren. In onze rubriek „Op reportage met DE VALLEI" doet hij zijn verhaal. De Cunerakerk zet haar poorten open voor de leden van de Gere formeerde Bond. Zal deze stap leiden tot een hereniging? is de vraag die on ze Rhenese redacteur zichzelf en de lezers stelt. De molen „De Vriendschap" aan de Nieuweweg in Veenendaal zal te zijner tijd gesloopt worden, dat staat al vast. Zeker is echter nog niet of een protest dat een aantal personen van oudheidkundige verenigingen wil len lanceren bij Gedeputeerde Staten enig resultaat zal hebben. Het ziet er echter wel naar uit, dat er enige actie gevoerd zal worden tegen het optre den van de slopershamer als men op het punt staat deze te gaan hanteren. #In Arnhem wordt van 22 juni tot en met 1 juli de traditionele NATO- taptoe gehouden. Gisteren werd op een persconferentie in de Gelderse hoofdstad meegedeeld, dat het orkest van de Evzonen, de lijfwacht van de Griekse koning, verstek zal laten gaan in verband met de recente gebeurte nissen in Griekenland. De N.B.M. constateert een dalende belangstelling voor het streekver voer. (Van onze weerkundige medewerker) Een van de oceaan ten westen van de Britse eilanden afkomstige depres sie is in oostelijke richting getrokken en heeft thans Ierland bereikt. Een bij dit lagedrukgebied behorend fronten systeem passeert woensdag met enige regen ons land. Ook donderdag zal het weer in onze omgeving nog onder invloed staan van de depressie, die in de omgeving van de Britse eilanden aanwezig blijft. Aan de achterzijde van het fronten systeem stroomt onstabiele lucht ons land binnen. Mede onder invloed van randstoringen van het lagedrukgebied zullen uit een veranderlijke bewolking af en toe buien vallen. De wind blijft in hoofdzaak zuidwestelijk en in het temper atuurv er loop komt weinig ver andering.

De Vallei | 1967 | | pagina 1