Hans Eykenbroek rekent zeker op vijf interlands de koelkast waar l e t t e r l i j k alles in past: 4deurs, 4cilinders, zo snel,en dan nog zó luxueus ...wat moet zo n wagen wel kosten? Inderdaad... de prijs is een grote verrassing. fiat-agent VeenendaalJ. JANSEN EN ZOON Nieuweweg 188-190 Telef. 08385-2536 M ELECTROTECHNIEK NV AMSTERDAM Spartaan zag wens in vervulling gaan Taak ZANUSSI H.H. Adverteerders Aanvallend nog zwak VOORKOM DE SLIP!!' Ongelooflijk praktisch, die handige indeling van een Zanussi koelkast. Letterlijk alles past erin. Zeggen wij dat? Nee, dat zeggen de huisvrouwen die een Zanussi hébben.En waar kunt u beter op af gaanEn wist u dat in het grote diepvriesvak een gemiddelde temperatuur van ca.-15°C. heerst? Laag genoeg om diepvriesprodukten wekenlang te bewaren! Volop keus uit een serie van 6 modellen in 9 uitvoeringen. Van een 130 liter tafel model tot een 275 liter kastmodel. Prijzen vanaf f 299.- WOENSDAG 24 MEI 1967 ROTTERDAM Na een dramatische nederlaag van het Nederlandse elftal tegen Oost-Duitsland werd er in de vaderlandse voetbalwereld hard geschreeuwd om een totale vernieuwing van de falende defensie van Oranje. Bondscoach Georg Kessler gaf er, zij het tegenstribbelend, gehoor aan. Steunpilaar in de wankele eenheid, Daan Schrijvers, werd uit het team gelaten en de reeds jaren lang op een kans wachtende Hans Eijkenbroek van Spar- „Bondstrainer Kessler heeft beide malen tegen mij gezegd, dat ik goed heb voldaan, dus begin ik er op te re kenen, dat ik zeker vijf interlandwed strijden haal", zegt een opgeruimde, maar toch voorzichtig in zijn uitlatin gen zijnde Spartaan. De kleine „blitz- carrière" van de stevig gebouwde Rot terdammer heeft in Nederland de nodi ge aandacht getrokken. Vooral omdat de bondscoach er naar streeft om het elftal zo jong mogelijk te maken. „En ik ben de 27 reeds gepasseerd", aldus Eijkenbroek. „Ik had er dan ook nooit meer op gerekend nog eens tot de vas te selectie van het A-elftal te gaan be horen. Na vier jaar selectie voor Ne derland B en Jong Oranje begin je aan jezelf te twijfelen. Er zijn er veel, die menen, dat ik voor de eerste maal ben geselecteerd, maar niets is minder waar. Na mijn periode bij Hermes DVS kwam ik vier jaar geleden bij Sparta. Het eerste jaar bij de Rotterdamse club, waarin ik zowel in de voorhoede, middenlinie en achterhoede speelde, werd tot nu toe mijn beste jaar en Elek Schwartz was er spoedig van over tuigd, dat ik in de selectie thuishoor de. Met Jong Oranje maakte ik als re serve een trip naar Rusland mee. Ook bij trainer Neville bleef ik tot de ge selecteerden behoren, maar meer dan het reservebankje, onder andere tegen Zwitserland, zat er voor mij toch niet in." Op de vraag, of het vertrek van Theo Laseroms naar Amerika op zijn ver richtingen bij Sparta van veel invloed is geweest, blijft Eijkenbroek het ant woord gedeeltelijk schuldig. ia. zag 'n lang gekoesterde wens in vervulling gaan: opstel ling in de A-ploeg. Met Hans Eijkenbroek heeft het Nederlandse elftal nu twee wedstrijden achter de rug. Het werden twee neder lagen. Maar voor Eijkenbroek betekenden deze nederla gen geen abrupt einde van zijn nog jonge carrière als in ternational. „Misschien wel en misschien ook weer niet", zegt hij. „Toen Theo nog bij Sparta speelde had ik meestal als taak één man te dekken, Theo ruimte dekking. Nu Theo weg is heb ik zijn taak moeten overnemen. Het enige ver schil voor mij is, dat ik me niet meer door Theo, die door zijn krachtig in grijpen een imponerende figuur in de defensie was, laat meeslepen. Ik ben veel rustiger geworden. In de wedstrijd tegen Hongarije kreeg ik weer als taak één man te dekken en ik geloof, dat ik het er goed heb afgebracht. Een teken, dat beide functies mij wel liggen. Het maakt volgens mij weinig verschil wat je tijdens de wedstrijd moet doen. Het belangrijkste is je eigen instelling en daar ontbreekt het bij velen nog wel eens aan". Als het gesprek toch over Theo Lase roms gaat, komt natuurlijk de vraag naar voren of Eijkenbroek geen inte- mBt 1 op de 5 ongelukken op autosnelwegen ontstaat door slippen. Voorkom de slip door u aan te passen aan weersomstandighe den en wegsituatie resse voor Amerika heeft. „Ik ben wel benaderd", reageert hij, „maar ik ben er verder niet op ingegaan. Ik ge loof niet in het „Paradijs". Wat je daar wordt voorgespiegeld, is volgens mij niet mogelijk. En ik zie het al, een Theo Laseroms, die zich moet onder werpen aan de commando's van Ko tje Prins. Nee, ik zou er steenrijk van moeten worden voor ik tot eén dergelijke stap zou overgaan. Ik heb het echter bij Sparta zo goed, dat ik me wel twee maal zou bedenken voor ik erin trap. Daarbij komt nog, dat ik bij Sparta een uitstekend meerjarig contract heb waardoor ik voorlopig toch niet weg kan. En een vrienendenclub, want dat is Sparta onder trainer Wiel Coerver ge worden, verlaat je niet een-twee-drie. Het rinkelen van harde dollars ten spijt". De excessen, na afloop van de wed- Eijkenbroek, steunpilaar in de verde diging van Sparta zet hier Maassen van ADO de voet dwars. strijd tegen Hongarije, hebben ook Eijkenbroek niet onberoerd gelaten. „Het is natuurlijk nooit goed te pra ten, maar die Hongaren speelden van de eerste tot de laatste minuut met vuile geniepigheidjes. Is het dan een wonder, dat je daar een antwoord op probeert te vinden? Zelf heb ik een ge mene trap van Farkas op mijn hiel ge kregen. Daar heb ik nu nog veel last van. Dokter Mosterd heeft er in Zeist foto's van laten maken en nu blijkt, dat er geronnen bloed in de hiel zit. Tegen Telstar heb ik bijna de gehele wedstrijd op mijn tenen moeten lopen. Geen lolletje, maar ik heb al eerder gezegd, dat de persoonlijke instelling daarbij beslissend is. Ik had Sparta Hiermede brengen wij u nog even in herinnering, dat advertenties voor de krant van zaterdag en maandag, vrijdags vóór verschijnen om uiterlijk 16.00 uur in ons bezit dienen te zijn. Adv. Expl. ook met tien spelers verder kunnen la ten spelen, maar dat wil ik niet. Je voelt, dat je erbij hoort." In de twee en een half jaar dat hij nu aanvoerder van Sparta is, heeft hij, naast enkele dieptepunten, ook de smaak van enkele grootse overwinnin gen mogen proeven. Vooral het winnen van de beker, vorig jaar, vond hij er een van. „Die bekerstrijd is helemaal niet on interessant. Er moet alleen veel meer voor gedaan worden. In Duitsland is het bezit van de beker meer waard dan de landstitel. En ook financieel ga je er toch niet op achteruit. Ik vind het nog altijd jammer, dat we er uit zijn". Sparta eindigt dit jaar hoog op de ranglijst, maar van een directe be dreiging voor landskampioen Ajax is toch geen sprake geweest. Eijkenbroek: „Verdedigend is Sparta sterk, maar aanvallend zijn we nog tè zwak. Trainer Coerver is op aoek naar jong, aanvallend talent maar het zal beslist niet meevallen dat te vinden. Er zijn in Nederland, Ajax buiten be schouwing gelaten, weinig goede voor hoedespelers". Nog even terug naar zijn uitverkie zing voor het Nederlandse elftal. „Ik kreeg via de boekhouder te horen, dat ik mijn pas in moest leveren. Drie da gen daarna kreeg ik de officiële beves tiging, dat ik mee mocht. Je voelt je op dat moment een kleine jongen en er gaat veel in je om. Het is nog altijd een hele eer om gekozen te worden en ik hoop er nog lang bij te blijven". De tijd dringt voor Eijkenbroek. In zijn rode sportwagen giert hij op weg naar Schiedam.' „Ik moet op tijd thuis zijn", zegt hij nog snel. „Mijn vrouw heeft mij altijd bijgestaan. Nu ben ik aan de beurt om dat te doen. Over twee maanden verwachten wij gezins uitbreiding". ZANUSSI VRAAG UITGEBREIDE ZANUSSI KLEUREN-FOLDER8'BIJ DE VAKHANDEL OF BIJ DE IMPORTEUR: DUIVENDRECHTSEKADE 91 - POSTBUS 115 - AMSTERDAM - TELEFOON (020) 51111 (12 LIJNEN) ZANUSSI KOELKASTEN, DIEPVRIESKISTEN, WASAUTOMATEN, CENTRIFUGES We weten het. Die prijs klinkt misleidend. Hoe misleidend merkt u pas wanneer u de Fiat 1100R vergelijkt met auto's die zo'n duizend gulden méér kosten. Vergelijkt u maar eens: De felheid (de Fiat 1100R heeft 'n acceleratie van 0-80 km/u binnen 16,5 sec!).De afwerking (en wat u niet ziet maar weten moet: het koetswerk kreeg een aqualit behandeling die blijvend beschermt tegen roest). De compleetheid - de Fiat 1100R biedt zoveel meer extra's tegen standaardprijs zoals rubber stootkussens op de bumpers, handgrepen met kledinghaakjes, be vestigingspunten voor veiligheidsriemen, anti-verbiindingsspiegels en... Maar waarom maakt u niet nu meteen een afspraak voor een proefrit in deze comfortabele 4-deurs wagen? 4 cil, 1089 cc, 53 pk, 130 km/u, schijfremmen vóór, robuuste carrosserie met Aqualit anti-roestbehandeling, full-flow oliefilter, carterventilatie, air-conditioning en verwarming met aanjager, horizontale dubbele carburateur en dubbel gescheiden uitlaatspruitstuk, indirecte stuuroverbrenging, a-symmetrische anti-verblindings verlichting, ruitensproeier, grote kofferruimte, 4-deurs, sim. leder bekleding.

De Vallei | 1967 | | pagina 4