„Celtic zal van begin tot eind aanvallen" Gert Bongers grandioos winnaar le etappe Olympia's Toer Veenendaalse selectie won Citroën-bokaal Gomez del Moral verspeelde na val zijn leiderstrui Piet Tesselaar heeft strijd gestaakt Spanje verloor van Engeland India speelde gelijk tegen Duitse club Feyenoord versloeg buitenlandse profs Schotse voetballers mogen niet kussen Hongarije versloeg Denemarken met 2-0 Zwitserland won van Roemenië: 7-1 Post-Pfenninger een ronde achter Tenniskampioenschap van Frankrijk door reqen verstoord Militairen verloren van Telstar Jacobs als trainer bij De Volewijckers Van der Vleuten winnaar in België Van de Merwe is te duur Giel Haenen wordt trainer bij RIOS '31 Amateurs deelden punten met Finland Leeds United in finale Europa Cup III Nieuwe lening voor FC Den Bosch '67 Avondrit van MAC Ede Militairen verloren Manager Fock Stein Vertrouwen Het leek, alsof ik vloog Bedrijfsvoetbal Te laat Twijfel DVO thans veilig Vijfde etappe voor Planckaert Warschau-Berlijn-Praag Hockey Britse schrijvers hekelen hun collega's DONDERDAG 25 MEI 1967 HRADEC KRALOVE De Pool Ze- non Czecheowski heeft woensdag de vijf tiende en voorlaatste etappe van de wegwedstrijd Warschau-Berlijn-Praag gewonnen. Czechowski, die de eindsprint van een groep van ruim 40 renners won, legde de 155 km van Liberec naar Hra- dec Kralove af in 3 uur 35 minuten 52 seconden. Voor Piet Tesselaar, een van de meest actieve renners, was woensdag de strijd afgelopen. Tesselaar, die zich in voorgaande ritten teveel had ingespan nen verscheen in Liberec niet aan de start. De beste Nederlander was woensdag Fred Niemeijer, die in de eindsprint de zesde plaats voor zich opeiste. De Belg Marcel Maes, behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van de 15e etappe (Li- berec-Hradec Kralove) luidde: 1. Czechowski (Pol.) 3.34.52 (met bon.); 2. Ebert (W.-Dld.) 3.35.22 (met bon.); 3. De Bie (Belg.) 3.35.37 (met bon.); 4 Daehne (O-Dld.) 3.35.52; 5. Pedersen (Den.); 6. Fred Niemeijer (Ned.); 7. Leitner (W.-Dld.); 8. Curbric (Zd.Sla- vië); 9. Bayani (Algerië); 10. Moiceanu (Roem.); 14. Jan Hesse (Ned.), allen z.t. LONDEN Dank zij twee doelpun ten, gescoord gedurende de laatste achttien minuten, heeft Engeland in het Londense Wembley-stadion de Spaanse voetbalploeg met 2-0 geklopt. Ruim 85.000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij. Greaves opende de score uit een voorzet van Hollins. Vijf minuten later kopte Hunt na een voorzet van Hurst de bal achter de Spaanse doelman Iribar. Het Engelse elftal telde slechts vijf spelers van de ploeg, die verleden jaar wereldkampioen werd. WUPPERTAL Drie dagen voor de officiële landenwedstrijd tegen Duitsland hebben de Indische hockey ers woensdag in Wuppertal met een 2-2 gelijk spel genoegen moeten nemen tegen de plaatselijke Oberligaclub Goldweiss. De stand was reeds bij rust bereikt. De ontmoeting, die in stromende regen werd gespeeld, trok slechts vierhonderd toeschouwers. Zegevierend gaat Ger Bongers over de finish van de eerste etappe van Olym- pia's Toer door Nederland. Ver achter hem wordt fel gesprint om de tweede plaats. LISSABON Celtics manager Jock Stein zet vanavond in het Nationale Stadion in Lissabon hetzelfde elftal in, dat zich via een gely kspel met 0-0 in Praag tegen Dukla plaatste voor de finale van het voetbaltoernooi voor landskampioenen om de Europa Cup. De Schotten zijn in Portugal warm ontvangen door duizenden supporters van Celtic, die in deze dagen met hun grocn-witte kleuren opzien baren in de Portugese hoofdstad. Celtic, dat dit jaar weer kam pioen van Schotland werd en ook de Schotse beker veroverde, heeft wel ver trouwen in de ontmoeting met het ge renommeerde en als favoriet genoteer de Internationale. Stein: „We zullen van het begin tot het einde aanvallen. Cel tic wil er een aantrekkelijke wedstrijd van maken en ik hoop, dat de mensen hier onze manier van spelen waarde ren. Ik hoop ook dat ze die waardering tot uitdrukking zullen willen brengen door ons te steunen". ROTTERDAM Feyenoord heeft woensdagavond kans gezien het elftal van in Nederland voetballende buiten landse profs met 3-2 te verslaan, na bij de rust een 0-2 achterstand te hebben gehad. De opbrengst van deze wed strijd, die in de eerste helft in stromen de regen op een bijna ondergelopen veld werd gespeeld, was bestemd voor de Samenwerkende Organisatie Bestrij ding Volksziekten. De ontmoeting werd onder meer bij gewoond door prins Claus. De weinige toeschouwers (6.900) hebben een aan trekkelijke strijd gezien, waarin Fe yenoord met goede, maar te korte com binaties die in de modder bleven ste ken, direct op het doel van de buiten- Venneker: tweemaal raak O landse profs aftrokken. Kort na het be gin bleken de profs elkaar echter goed te kunnen vinden en zij bleven tot aan de rust sterker. De profs pasten zich beter aan het veld aan en hun snelle aanvallen wer den tweemaal do„r Ole Fritsen bijzon der goed afgerond: 0-2. Op de vleugels speelde de Zuidslavische tweeling Cebi- nac voortreffelijk, terwijl verder hun landgenoten Radovic en Vasovic uit blonken. Spectaculair, maar door het verre uitlopen nogal eens gevaarlijk was het optreden van doelman Curcic. De come-back van Kreijermaat bij Fe yenoord viel niet mee, maar hij had alle omstandigheden tegen. In de tweede helft, die bij droog weer en op een heel wat beter veld werd gespeeld, zette Feyenoord een fel of fensief in. Kindvall, die met Bild voor rust vergeefs had geprobeerd voor de andere buitenlanders niet onder te doen, kon het met Venneker beter vin den. Venneker zorgde met twee doel punten voor een gelijke stand, terwijl Kindvall zelf door een fout van Berg- stein de eindstand op 3-2 bracht. Feyenoord: Pieters Graafland, Haak, Libregts, Kraaij en Veldhoen; Kreijer maat en Jansen, Geels, Kindvall, Bild (Venneker) en Moulijn. Buitenlandse profs: Curcic (Elink- wijk); Schobert (Willem 2), Bergstein (MVV), Bunnen (Alkmaar), Vasovic (Ajax) en Vliers (Fortuna '54)- Soren- sen (PSV), (Libuda, GVAV), en Rado vic (Xerxes); Z. Cebinac (PSV), Sa- mardzic (FC Twente), Fritsen (GVAV) en C. Cebinac (Sittardia). De vijfenzeventigduizend plaatsen in het Nationale Stadion zijn inmiddels uitverkocht. Een eventuele beslissings wedstrijd zou in hetzelfde stadion op zaterdag worden gespeeld. De opstellingen: CelticSimpson; Craig; Gemmell; Murdoch, McNeill, Clark; Johnstone, Wallace, Chalmers, Auld, Lennox. Internazionale: Sarti; Burgnich, Fac- chetti, Bedin, Guarneri; Picchi, Do- menghini; Cappellini, Mazzola, Bicicli, Corso. LONDEN We zullen vanavond in de finale om de Europa-beker misschien kunnen zien, of de waar schuwing geholpen heeft, dat het met het elkaar kussen uit vreugde over een doelpunt afgelopen moet zijn. Onlangs heeft de Schotse voetbal bond alle clubs laten weten, dat zij hun spelers moeten zeggen, dat ze hun emoties bij een doelpunt moeten bedwingen. Willie Allan, secretaris van de Schotse bond ,gaf als com mentaar: „We begrijpen, hoe spe lers zich bij een belangrijke goal voelen, maar we denken, dat velen te ver gaan. Mannen, die elkaar om helzen en kussen zijn niet goed voor de image van het voetbal." De actie van de bond volgde na de emotionele climax in de kwart finale van de Europese beker tussen Glasgow Celtic(de finalist van don derdag tegen Internazionale in Lis sabon) en Vojvodina Novi Sad. Cel tic won in Glasgow met 20 en de laatste goal werd in de laatste mi nuut gemaakt. Toen werd iedereen gek. Bestuurders renden het veld op iedereen kuste iedereen en men dans te in extase rond. De voorzitter van Celtic Bob Kelly gaf toe, dat het tijd werd om er iets aan te doen. In het verleden heeft de Engelse bond ook al een waarschuwing laten horen- In de rubriek „ingezonden stuk ken" van de „Times", het traditio nele klachtenkanaal voor de goed opgevoede Engelsman, werd dat zoe nen na een goal ziekelijk genoemd, en de schrijver vroeg zich af, of er iets kon worden gedaan om aan de ze on-Engelse praktijk een einde te maken. De volgende dag verscheen er een ingezonden stuk aan het adres van de eerste briefschrijver, luidende: „Hebt u op de foto's niet gezien, hoe president De Gaulle premier Wil son begroette?" KOPENHAGEN Hongarije heeft woensdagavond in Kopenhagen in een wedstrijd voor groep V van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen met 20 gewonnen van Denemarken. Bij de rust was de stand 10. De eerste ontmoeting tussen de twee landen, die vorig jaar september in Boedapest werd gespeeld, eindigde in een 60-zege voor de Hongaren. 1. Hongarije 4 3 1 0 7 12— 3 2. Nederland 4 1 1 2 3 8—8 3. Oost-Duitsland 1 1 0 0 2 4—3 4. Denemarken 3 0 0 3 0 010 De Hongaren speelden een teleur stellende wedstrijd. Na 31 minuten namen zij de leiding, toen de Deense de butant Sandvad in eigen doel schoot. Twintig minuten voor tijd maakte Bene de tweede goal. Matrai, die zijn 78e interlandwed strijd speelde, was de beste Hongaar se speler- Er waren 35.000 toeschou wers. ZÜRICH Het Zwitserse voetbal elftal, dat al sinds een jaar geen wed strijd meer had gewonnen, zegevierde woensdagavond in Zürich in een wed strijd voor groep VI van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen met 71 over Roemenië. Bij de rust stonden de Zwitsers al met 30 voor. Er waren 20.000 toeschou wers. De stand in groep VI luidt nu: Roemenië 5 3 0 2 6 18—13 Italië 2 2 0 0 4 5—1 Zwitserland 2 10 12 95 Cyprus 3 0 0 0 0 1—14 DEN HAAG Nadat de lange krachtpatser Gert Bon gers (20) zich gisteravond tegen half acht in de stromende regen had laten huldigen als triomfator in de eerste etap pe van Olympia's Toer, toonde hij nog opperste verba zing. „Moet je nagaan", grijnsde hij, „vier kilometer voor de finish heb ik achterom gekeken. Ik zag het peloton Gert Bongers, op 19 februari van dit jaar de wielerwereld verbazend door als amateur het officieuze we reldrecord 5 kilometer op overdekte banen te ontfutselen aan Rudi Altig, wereldkampioen der profs, zorgde in ijltempo voor een hartverwarmend slot van een overigens weinig opwin dende rit op een dag vol regen. De 102 coureurs, onder wie 25 nog nauwe lijks opvallende buitenlanders, die in de namiddag te Amsterdam waren ge start voor een zeven etappes tellende wedstrijd over ruim duizend kilome ter, zochten in de onophoudelijke re gen kleumend vaak eikaars gezel schap. Lekke banden, onschuldige valpar- tijtjes, vormden een reeks kleine inci dentjes tijdens de eerste van de 163 kilometers. Zelfs een enkele vluchtpo ging was nog te herkennen als spelle tje. Frappant bewijs: een uitlooppo ging van talentrijken na 80 kilometer. Zoetemelk, Bols, Van Groezen, Ger- rits, Kettenis en Nieuwkamp gingen er vandoor. Een hechte coalitie, zou men denken. Vijf kilometer verder, toen de rhèute door Gouda trok, waren de ren ners weer verenigd. vlak achter mij, terwijl de kopgroep met zeven renners ver voor mij zat. Dat wordt niks, Gert, zei ik bij mijzelf. Laat het peloton maar komen. Maar tocb blijf je twijfe len en toen ik het nog eens probeerde, leek het, alsof ik vloog". De strijdlust van een enkeling zorg de er daarna alleen maar voor dat het peloton, niettemin rijdend in fors tem po, attent moest blijven, doch het vuurwerk, dat amateurs altijd maar weer plegen af te steken, wilde niet branden in dit barre weer. Misschien dat daarom Rentmeester, Duyndam en MONTREAL - De Zwitsers- Neder landse combinatie Fritz Pfenninger-Pe- ter Post, die woensdag in de zesdaagse van Montreal nog de tweede plaats be zette, heeft deze aan het Deense koppel Lykke-Eugen moeten afstaan. Bij de neutralisatie van donderdagmorgen hadden Pfenninger en Post een achter stand van een ronde opgelopen en ston den met 106 punten op de zesde plaats. Het Duitse koppel Oldenburg-Kemper heeft de leiding met 108 punten. PARIJS Hevige regenval heeft woensdag het speelschema van de inter nationale tenniskampioenschappen van Franrijk op de Roland Garrosbanen in Parijs danig in de war gestuurd. Tot laat in de middag was spelen op de on dergelopen banen onmogelijk. De orga nisatie besloot later de eerste ronde van het dames-dubbelspel, die voor woens dag op het programma stond, in ieder geval naar een andere dag te verschui ven. Later op de middag werden nog enke le wedstrijden in de eerste ronde van het heren-enkelspel gespeeld De Roe meen Nastase zegevierde met 75, 06, 75, 64 over de Australir Bob Howe en de Rus Alexander Metreveli schakel de de Zweed Olander in drie sets (75, 6—2, 7—5) uit. VELSEN Het Nederlandse mili taire voetbalelftal heeft woensdag in Velsen met 2-3 van Telstar verloren. Bij rust hadden de Velsenaren reeds een voorsprong van 2-0 door treffers van gastspeler Boekesteijn en rechts buiten Cleeren. Voor rust zette alleen de snelle Van der Kuylen de defensie van de thuisclub aan het werk. Direct na de hervatting zorgde Kort voor het derde doelpunt voor Telstar. Dit was het sein voor de militaire ploeg om zich beter te gaan verweren en het accent meer op de aanval te leggen. Na een half uur verraste NAC-speler Rijnders doelman Stuy en enkele mi nuten later kopte verdediger Pijs een voorzet van Klijnjan vallend in (3-2). In het resterende kwartier maakte de verdediging van Telstar nog enkele moeilijke ogenblikken door, maar doel punten bleven uit. De wedstrijd, die door 1500 toeschou wers werd bijgewxmd, ward door scheidsrechter Klopper. Zoetemelk drie gevreesden in dit eli tekorps van amateurs zo onopval lend konden vertrekken uit de kara vaan, toen Delft in zicht kwam. Twee honderd meter reden zij uit voor het peloton, dat het allemaal wel goed vond. Te laat beseften alle anderen, dat zij de slag dreigden te missen. Een enkeling begreep het en eta leerde de kracht, die op dergelijke mo menten onmisbaar is. Daan Holst, na een verloren seizoen vorig jaar hunke rend naar triomfen, bereikte als eerste het drietal. Het jonge talent Cees Zoontjes kwam er ook bij en tenslotte vonden de Deen Blaudzun en de we reldkampioen der amateurstayers Piet de Wit de kopgroep, die blaakte van strijdlust. Het was begrijpelijk dat Gert Bon gers, een eenzame tussen peloton en vluchters, de twijfel voelde. Terwijl de regen hem in het gezicht striemde, be dacht hij, dat er nog zes dagen kwa men en hij stelde zichzelf voor, rust te zoeken temidden der achtervolgers. „Toch blijf je twijfelen..." Toen hij merkte, dat hij plotseling vliegen kon, completeerde hij na zijn AMSTERDAM Als opvolger van De Busser heeft De Volewijckers per 1 juli Bert Jacobs gecontracteerd. Ja cobs was drie jaar geleden gedurende één voetbalseizoen hulptrainer bij ADO en de twee daarop volgende jaren als zodanig in dienst bij BWS. LUIK Jos van der Vleuten heeft woensdag in Luik de Grote Prijs car rières, een wegwedstrijd over 148 kilo meter gewonnen. De Brabander ver sloeg in de einsprint zijn vluchtmakkers Junkermann (W.-Dld.) en Bas Malie paard (Ned.), die in deze volgorde twee de en derde werden. Aanvankelijk hadden ook Huub Ha- rings en Nol Kloosterman deel uitge maakt van de kopgroep, maar zij vie len door pech terug. De uitslag luidde: 1. Van de Vleuten 148 km in 3 uur en 53 min.; 2. Junkermann (Did.) op 1 leng te; 3. Maliepaard op 2 lengten; 15. Dol man (Ned.) op 1.25; 17. Huub Harings z.t.; 21. Hugens, z.t. BREDA Volgens de vroegere Aja- cied Prins vindt de voetbalclub Pitts burgh Phantoms de Bredase doelman Peter van de Merwe van NAC (f 150.000) te duur, De Amerikanen zouden ongeveer f 75.000 voor hem willen betalen. Ook de vraagprijs van Theo Hoogeveen, de doelman van DOS is volgens Pittsburgh te hoog. Voor Hoogeveen zou ruim honderdduizend gulden moeten worden neergeteld. Prins deelde telefonisch mee dat er waarschijnlijk toch een bestuurs lid van Pittsburgh naar Nederland zal komen om met NAC en DOS te onder handelen. Misschien worden er dan ook zaken gedaan met betrekking tot Ad Graaumans, grote vriend en clubge noot van Van de Merwe, die ook wel iets voor Amerika voelt. Wanneer er iemand uit Amerika komt ligt het voor de hand dat hij zich niet tot NAC en DOS zal beperken. ROTTERDAM Giel Haenen, die het laatste jaar voor Fortuna '54 uitkwam, heeft besloten niet meer in het betaalde voetbal terug te keren. Haenen, die enkele weken geleden in de wedstrijd tegen Ajax een elleboog scheurde, heeft met ingang van 1 juli een trainersfunctie aanvaard bij de ama teur-eersteklasser RIOS '31 uit Pey-Echt (Limburg), RIOS behaalde twee jaar geJeded de laadst'tel hij de amateur a vijftien kilometer lange solo de kop groep tot acht man. Meteen wilde Bon gers, die exploderen kan als de beste achtervolgers, doorgaan. Hij kwam vijf meter, tien meter hoogstens voor; toen riepen zijn medevluchters hem tot de orde drie kilometer voor de finish in Den Haag. „Normaal gesproken zou toen mijn kans verkeken zijn", gaf Bongers la ter gemakkelijk toe. „Ik was ervan overtuigd, dat Duyndam de sprint zou gaan winnen". Hij was bereid zich daarbij neer te leggen. „Maar toch blijf je twijfelen..." Die twijfel ten slotte schonk hem brandstof voor de laatste explosie, die beslissend zou blijken. Achthonderd meter nauwelijks voor de eindstreep wrikte hij zich los van de renners, die eerst eendrachtig samenwerkten, maar nu eikaars rivalen waren. Het lukte. Enkele tientallen meters slechts was zijn voorsprong, die bovendien nog slonk, toen de eindsprint was inge zet, maar de geringe voorsprong, die hij overhield, werd beloond met een oranje trui. Cees Zoontjes werd tweede en Cor Rentmeester derde. Gert Bongers, eerder dit jaar winnaar in de Ronde van Friesland, bleef gekleed in oranje een realist. „Ik zal", kondigde hij aan, „proberen om die trui een dag of twee te houden. Maar ik zie mezelf niet in staat deze Toer te winnen". Deuitslag: 1. Gert Bongers 3.28.46 met bonificatie 3.27.46; 2. Cees Zoontjes z.t. met bon. 3.28.16; 3. Cees Rentmees ter z.t. met bon. 3.28.31; 4. Daan Holst z.t.; 5. Piet de Wit z.t.; 6. Werner Blaudzum (Den.) z.t.; 7. Joop Zoete melk z.t.; 8. Harry Jansen 3.28.54; 9. Henk Nieuwkamp z.t.; 10. Wim Brave- boer z.t.; 11. Hans Hesen z.t.; 12. Stanis- law Gazda (Polen) z.t.; 13. Henk Ben jamins z.t.; 14. Rini Wagtmans z.t.; 15. Cor Leunis z.t. Uitgevallen zijn: Guus Zantigh en Toon van der Vlugt. Het sprintklassement van de eerste dag: 1. Cees Zoontjes; 2. Rini Wagt mans; 3. Leen de Groot. Het ploegenklassement na de eerste dag: 1. Vredestein 10.25.26; 2. Ovis 10.26.04; 3. Smith-Acifit 10.26.09; 4. Am- stel 10.26.26; 5. Denemarken 10.26.34; 7. Polen 10.26.42; 12. België 10.26.42; 17. Noorwegen 10.54.15. VEENENDAAL Het grote kam- pioensvuur dat in Veenendaal en om geving de afgelopen maanden zo fel heeft gebrand, is nog niet geblust. Opnieuw werd er in Veenenendaal een titel behaald, namelijk in het bedrijfs voetbal. Een achttal employés van ga rage Vonk won op een door Citroën ge organiseerde sportdag in Amstelveen de grote Citroën-bokaal samen met 3 voetballers van vestigingen of dealers van dit concern uit het district Utrecht. De sportdag werd gehouden op de terreinen van RKAVIC in Amstelveen. Twaalf elftallen namen deel aan het toernooi, waarin in vier poules werd gespeeld. De Utrecht-Vonk-combinatie was ingedeeld bij Eindhoven en Haar lem. De eerste match tegen Haarlem werd een grote overwinning: 7-0. Te gen Eindhoven kwam de Utrechts/ Veenendaalse ploeg niet verder dan een gelijk spel(l-l), doch met strafschop pen nemen, bleven zij de baas over de versloeg het gecombineerde team het Eindhovenaren. In de volgende ronde elftal van Citroën-Nederland (2-0), ter wijl de volgende ontmoeting tegen Til burg (in de halve finales) in een gelijk spel eindigde. Ook in dit geval moest het penalty nemen uitkomst brengen. Door meer strafschoppen te benutten HELSINKI Het Nederlandse ama teur-voetbalelftal heeft in de eerste ronde van groep C. (Europese zone) van het Olympische kwalificatie-toer nooi met 0-0 gelijkgespeeld tegen Fin land. Er waren ruim 19.000 toeschou wers. De return wedstrijd wordt op woensdag 14 juni in Arnhem gespeeld. KILMARNOCK De Engelse eerste- divisie-club Leeds United heeft zich woensdagavond in Kilmarnock geplaatst voor de finale van het toernooi om de jaarbeurssteden-beker. De Engelsen, die de eerste wedstrijd tegen Kilmarnock met 42 wonnen, speelden in de tweede wedstrijd gelijk: 00. Leeds United ontmoet in de einstrijd de winnaar van de ontmoeting Ein- tracht Frankfurt-Dinamo Zagreb. DEN BOSCH Burgemeester en wet houders van Den Bosch zullen op de eerstvolgende zitting van de gemeente raad een voorstel indienen om stich ting FC Den Bosch '67 een renteloze le ning van 100.000 gulden te verstrekken, af te lossen in 25 gelijke jaarlijkse ter mijnen. Een tweede voorstel van B. en W. is om de aflossing van de in 1965 verstrekte lening (van 250.000 gulden) van tien op vijfentwintig jaar te bren gen. Het college verwacht dat ook het be drijfsleven evenals in 1965, toen het on der dezelfde voorwaarden als de ge meente, een lening van 250.000 gulden aan de stichting verstrekte, met eenzelf de bedrag op tafel zal komen. Verder zal nog een voorstel onder de hamer ko men om de huidige af te dragen 20 pet. (na aftrek van de vermakelijkheidsbe lasting) van de bruto recette terug te brengen tot 10 pet. ADVERTENTIE 100 Jo genot dan hun tegenstanders, speelden de Utrecht-Vonk-mannen zich naar de fi nale. Auto-Center R'dam was de tegen stander van de gecombineerde selectie, die de Rotterdammers een 2-1 neder laag toebracht en hiermee de fraaie Citroën-„Cup" in de wacht sleepte. De Utrecht-Vonk-combinatie speelde in de volgende opstelling: doel: J. Budding (GVVV); achter: C. Budding (GVVV), C. Beijer (GVVV), v. d. Bo- venkamp; midden: Van Doorn, Boers (GVVV); voor: Van Meerten (Lunte- ren), Huberts, Van Holland, Weltgraaf en Krispin. Wiersma Ede was als re serve meegegaan en viel later voor Huberts in. Krispin. uit het eerste elf tal van tweedeklasser Hercules, dat onlangs nog een bekerwedstrijd tegen Veenendaal soeelde, was een onbelang rijke aanvalsspits in het gecombineer de „Kampioens"-team. BENNEKOM DVO heeft in de uit wedstrijd tegen het op de derde plaats staande SMS uit Utrecht een nuttige overwinning behaald. Nadat SMS een 10-voorsprong had genomen, bracht Arie Heesch DVO na dertig minuten spelen op gelijke hoogte. Ton Eggink bezorgde DVO 2 minuten later een 2-1- voorsprong. De rust kwam echter weer met gelijke stand. Na de hervatting kwam DVO door doelpunten van Bertus Danen en Bets Groeneveld op 42. Even kwam SMS hierna terug en wist de stand terug te brengen tot 43. De Bennekommers bleken echter over de langste adem te beschikken. Arie Heesch en Evert Rigter zorgden voor 63. Dat de winst van deze wed strijd van groot belang is geweest blijkt wel uit het feit, dat DVO thans zeker het volgend seizoen in de hoofdklasse blijft spelen. Daar DVS zijn laatste wedstrijd verloor, zal het zijn plaats in de hoofdklasse moeten verdedigen tegen de kampioen der eerste klasse van Utrecht en Amstelland. DVO II dat met 21 verloor van ODK I zal a.s. za terdag een beslissingswedstrijd tegen Swift 1 moeten spelen om de degrada tie uit de eerste klasse. De wedstrijd wordt gespeeld in Wolfheze en begint om 3 uur. De stand in de hoofdklasse is: DKOD 18 18 0 0 36 204— 48 SSS 16 13 0 3 26 129— 67 SMS 15 10 2 3 26 129— 67 WH 16 9 3 4 21 91— 76 OVVO 18 8 2 8 18 91— 76 ON 18 7 2 9 16 88—111 DVO 18 4 3 11 11 81—111 Desto 18 4 2 12 10 65—114 DVS 18 3 2 12 8 68—107 Phoenix 17 1 2 14 4 58—156 EDE Zaterdag organiseert de Mo tor- en Automobielclub „Ede" een 42 kilometer lange avondrit die werd uitge zet door de heer J. van 't Veen uit Veenendaal. De uitzetter heeft alleen verharde wegen genomen en dus reke ning gehouden met alle voertuigen. Het bestuur zal weer zorgen voor een goed gevulde prijzentafel. De Heineken's wis selbeker zal ook deze keer beschikbaar zijn voor het best geplaatste MAC-Ede lid. De inschrijving van deze rit die om 19.30 uur start kan plaatsvinden tot 19.00 uur in het restaurant „Reehorst", Voorinschrijving is tot zaterdag 18.00 uur mogelijk bij de secretaris: Papekop- laan 11, Ede. De volgende rit van de MAC-Ede vindt plaats in de nacht van 9 op 10 juni. PARIJS Het Nederlandse militaire volleybalteam heeft woensdagavond tij dens het internationale militaire toer nooi in Parijs met 30 van Roemenië verloren. De Roemenen, die over enke le spelers uit het nationale team, dat derde werd bij de wereldkampioen schappen, beschikken, wonnen de drie sets met 1715, 157 en 151. In de andere wedstrijd won Franrijk met 30 van België. De stand is nu: 1/2. Frankrijk en Roemenië 4 punten; 3/4. Nederland en België 2 punten. NAPELS De vijfde etappe van de Ronde van Italië is een zwarte dag ge worden voor de Spaanse KAS-ploeg. De leider van de Giro, Gomez del Moral, die betrokken raakte bij een ernstige valpartij, verloor enkele kostbare minu ten. Hij moest zijn rose leiderstrui af staan aan de Italiaan Dancelli, die zich achter de winnaar van de vijfde etappe, de Belgische renner Planckaert, als der de klasseerde- De Spanjaard Gomez del Moral, die bij een valpartij ernstig werd gewond. Gomez del Moral raakte als gevolg van een en ander de leiderstrui in de Ronde var Italia kwijt Van de KAS-ploeg welke sinds het be gin van de ronde zo sterk heeft gereden, behoorde ook Gregorio san Miguel, die zijn rechterarm verwondde, tot de slachtoffers. In de 220 kilometer lange rit van Ro me naar Napels, heeft de Belgische ren ner Eddy Merckx geprobeerd zijn slag te slaan. Na 45 kilometer voegde hij zich bij het kopgroepje van vier ren ners, onder wie de Fransman Aimar dat lange tijd een voorsprong van een minuut op het peloton wist te handha ven. De komst van Merckx bracht hef tige beroering in het peloton, waardoor de kopgroep weer spoedig door het pelo ton werd ingehaald. In de eindsprint toonde Planckaert zich de snelste. De uitslag van de vijfde etappe was: 1. Planckaert (Belg.) 220 km in 5.24.52; 2. Basso (It.); 3. Dancelli (It.); 4. Arma ni (It.); 5. Anni (It.); 6. Bodrero (It.); 7. Brands (Belg.); 8. Maino (It.), alien in de- zelfd etijd als Planckaert; 9. Bifferi (It.), 5.25.07; 10. Vicentini (It.), z.t.; 39. Tum- mers (Ned.) en Ottenbros (Ned.), z.t.; 72. Den Hartog; 73. Van Looy (Belg.); 92. De Roo; 98. Derboven (Belg.); 100. De Wolf (Belg.), allen in dezelfde tijd als Bifferi; 104. Lute, 5.26.51; 117. Ley- ten, 5.28.03. Het algemeen klassement: 1. Dancelli (It.) 25 uur 10 min. en 01 sec.; 2. Perez Frances (Sp.) op 15 sec.; 3. Taccone (It.) op 16 sec.; 4. Moser (It.) op 18 sec.; 5. Schiavon (It.) op 1 min. 14 sec.; 6. Poggiali (It.) op 1.17; 7. Zandegu (It.) op 1.24; 8. Merckx (Belg.) op 1.28; 9. Altig (Did.); 10. Carletto (It.); 11. Aimar (Fr.); 12. Gimondi (It.); 13. Pingeon (Fr.); 14. Motto (It.); 15. Anquetil (Fr.), allen op 1.28; 29. Den Hartog 25.12.36; 43. Ottenbros 25.23.58; 71. Van Looy 25.37.03; De Roo 25.37.40; 81 .Tum- mers 25.41.34. LONDEN Op 25 mei wordt in Engeland een boek gepubliceerd dat uniek in de literaire Britse geschiedenis mag worden genoemd. De titel luidt: „50 boeken uit de Engelse literatuur waarmee w(j het zonder kunnen stellen." De drie dwarse sa menstellers zijn de novelliste en to neelschrijfster Brigid Brophy, haar man Michael Levey, gedeputeerde van de Londense National Gallery en Char les Osborne, een bekend muziekcriti cus. In hun introductie zeggen zij „De Engelse literatuur zoals die wordt ge presenteerd door wijze mannen is verstikt door de stilzwijgende verplich ting van duffe boeken te houden." Aan de lezers die wellicht geteisterd moch ten zijn in hun vermetelheid van betwiste gevestigde meesterschrijvers te houden wordt de vraag gesteld: „Houdt U werkelijk, bewondert U en heeft u plezier in de betreffende boeken, of denkt u eerder dat u het wel verplicht bent?" Zo komen een aantal zaken aan de orde die variëren van Beowulf tot Hemingway, van Hamlet tot Lady Chatterley's lover. Volgens de samen stellers is Spensers Fairie queen „van een afstraffende lengte en een onver flauwde saaiheid. Hamlet drijft elk onafhankelijk leven uit ieder anders karakter en de Bunyans Pilgrims pro gress is geladen met een milde wreed heid tegenover het nageslacht." Ook Thomas Hardy, Lewis Carroll, Mark Twain, Gerard Manley Hopkins, Kipling, H. G. Wells en John Gals worthy zijn onder de slachtoffers. Het laatste idool dat valt is Hemingway. De samenstellers citeren Gertrude Steins opmerking over hem: „Het is zo flatteus een leerling te hebben die iets doet zonder het te begrijpen." Volgens de auteurs stal hij Steins stijl en verdiende er een vermogen mee. In de introductie gaan de samenstel lers er ook van uit dat de gekozen vijftig werken hen niet noodzakelij kerwijs kunnen stoppen verder te gaan met het zoeken naar verdere voorbeel den. De uitgeverij Rapp Carroll rekent 33 shilling voor haar opmerke lijke uitgave.

De Vallei | 1967 | | pagina 13