GEMEENTE CONTRA „ADDENSHOEVE" Bezwaar tegen onteigening van grond op Remmer den Bad voor half geld uit de tijd BOERDERIJ ZAL ER KUNNEN BLIJVEN Ervaringen van 'n culinair vakman Muziek- en songfestival van Arena in Rhenen B. en W. van Rhenen GEEN EXTRA GELD VOOR GODSDIENSTONDERWIJS Op reportage met DE VALLEI Zwerftocht via Monte Carlo naar Rhenen IN RHENEN .Wethouder Deen werd aangezien voor de Paus Geen stedelijke ontwikkeling in de Heuvelrug Politiek maakt plaats voor zang Lienden haalt burgemeester feestelijk in Eleganter in kerkblad IK ZAG SCHATRIJKE GASTEN ALS ARME SLOEBERS VERTREKKEN Smaak Naar Rhenen Talentenjacht in Eigen Gebouw MARKTEN V.V.V .-bestuurder naar „Openbaar lichaam" Natuurschoon Éen geheel Generale repetitie van „Euplionia" Zware materiële schade bij ongeval in Scherpenzeel DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER VOORDEEL DONDERDAG 25 MEI 1967 RHENEN De Inwoners van Rhenen zullen, als de raad ermee instemt, straks niet meer voor half geld kun nen zwemmen in bad Ouwehand. Toen in 1954 door de gemeente Rhenen aan de directie van Ouwehands die renpark de nodige grond werd ver kocht voor de aanleg van het natuur bad, werd aan deze verkoop onder meer de voorwaarde verbonden dat de koopster zich verbond de inwoners van Rhenen steeds tegen de helft van de normale prijs toegang te zullen verlenen tot het zwembad. Deze voorwaarde werd destijds opgeno men om de Rhenenaren in de gele genheid te stellen onder gunstige voorwaarden van dit bad gebruik te maken en het zwemmen daarmee te stimuleren. B. en W. hebben inmiddels overwogen dat deze bepaling door de veranderin gen die zich in het gebruik' van het zwembad door ingezetenen heb ben voorgedaan is achterhaald. De Ingebruikneming van het in- structiebad Lijsterberg is naar de mening van het college een reden te meer om de vermelde bepaling in te trekken. De raad wordt mitsdien voorgesteld de voorwaarde schrappen. De regeling voor het schoolzwemmen willen B. en W. echter gehandhaafd zien. Deze houdt in dat voor het schoolzwemmen door leerlingen van de in Rhenen aan wezige scholen niet meer dan een vierde deel van de normale prijs in RHENEN Wethouder en loco burgemeester Mr. J. Deen fietst sinds enkele dagen door het stadsbeeld met op z'n hoofd een klein wit petje zon der klep, dat de mannen in Albanië dragen, waarvandaan hij het als sou venir heeft meegenomen. Het heeft veel weg van het hoofddeksel dat wordt gedragen door Zijne Heiligheid de Paus. Toen mr. Deen over de Platanenlaan reed op weg naar huis van een verga dering van commissarissen van de wa terleidingmaatschappij op „De Koer- heuvel", riep een meisje van de Plata- nenschool plotseling luidkeels tot haar vriendinnetje: „Kijk eens, daar heb je de Paus!" Waarop een ander kind schalde: „Wel nee meid, dat is Deen van de P.v.d.A.r Wethouder Deen had er zélf waar schijnlijk het meeste plezier om, want toen hij het ons vertelde kreeg hij een enorme lachbui. UTRECHT Het provinciaal be stuur van Utrecht is van mening, dat er in de Utrechtse heuvelrug geen om vangrijke stedelijke ontwikkelingen mogen plaatsvinden. Men is uitgegaan van de gedachte van behoud van na tuurschoon en recreatieruimte. In Veenendaal zal plaats zijn voor een verdere groei op eigen gebied tot ruim 50.000 inwoners en in Wijk bij Duurstede is een ontwikkeling tot cir ca 30.000 inwoners niet alleen moge lijk, maar op grond van sociaal-eco nomische overwegingen zelfs urgent te achten. Dit blijkt uit de vandaag verschenen structuurschets, waarin een beeld wordt gegeven van de ruimtelijke ont wikkeling van de provincie Utrecht in het jaar 2000. RHENEN In de raadsvergadering van 27 september van vorig jaar werd tot plaatsvervangend lid van het open baar lichaam voor voorlichting en vreemdelingenverkeer benoemd de heer J. W. Waiboer. Deze heeft meegedeeld zijn benoe ming niet te aanvaarden. Het aan te wijzen plaatsvervangend lid mag niet tevens lid van de raad zijn. B. en W. stellen nu voor in deze vacature te voor zien door de benoeming van de heer J. Drost, Fred. v. d. Paltshof 11, bestuurs lid van de VVV-Rhenen. RHENEN Het is gebruikelijk dat de gemeenteraad de laatste dinsdag van iedere maand vergadert. Op woens dag 31 mei zal van deze regelmaat worden afgeweken. Men wil de raad de gelegenheid geven de uitvoering van Die Jahreszeiten" door de Rhe- nense Oratoriumvereniging „Eupho nic" in de veilinghal te Kesteren bij te wonen. Voor één avond zal de ge meentepolitiek plaats moeten maken voor de zang van dit bekende orato rium. Een feit, om toch even op te merken RHENEN In de raadsvergadering van 31 mei zal het ontwerp-besluit tot definitieve onteigening van de gronden op „Remmerden", ten behoeve van de vestiging van industrie aan de orde komen. Er is tegen het aanvan kelijk genomen besluit een bezwaarschrift ingediend door de eigenaren, de N.V. Beheer- en Exploitatiemaatschappij „Addenshoeve", de N.V. stelt in het bezwaarschrift, dat het plan van de gemeente indruist tegen het van over heidswege ingenomen standpunt, dat het bestaande natuurschoon met het oog op de recreatie zo veel mogelijk dient te worden gespaard. Het voorstel aan de raad luidt over te gaan tot onteigening van gedeelten van twee kadastrale percelen. Het ene is groot 36.53.03 ha, waarvan 10.40.00 ha nodig is. Het andere stuk omvat 0.08.65 ha, waarvan 0.08.25 ha bestemd moet worden voor industrie terrein. Beide percelen zijn eigendom van de NV Beheer- en Exploitatiemij „Addenshoeve". De terreinen bestaan uit bouwland, erf, een weg en uit een voetbalveld, dat voorheenin gebruik was bij de v.v. „Oranje-Wit", gelegen achter de steenfabriek „Over-Betu- we". Bij raadsbesluit van 30 januari '51, ruim 'n jaar later goedgekeurd door G.S. van Utrecht, werd het desbetref fende bestemmingsplan vastgesteld. Bij dit plan werden terreinen te Rem merden aangewezen tot industrieter rein. Van deze terreinen is een ge deelte bouwrijp gemaakt en hier heb ben zich reeds enkele industrieën ge vestigd. De overblijvende percelen moeten nog worden aangekocht. Ge durende de jaren 1958-1960 zijn hier over onderhandelingen gevoerd, die echter niet tot resultaten hebben ge leid. In verband daarmee besloot de Rhenense raad op 26 april 1960 tot onteigening van enige percelen grond. Aan dit raadsbesluit is bij K.B. van 26 mei 1961 goedkeuring onthouden op grond van de overweging dat de gemeente voorlopig niet van plan was tot uitvoering van het plan over te gaan. Thans begint de grondver werving op dit industrieterrein grote urgentje te krijgen. Een constructie- en machinefabriek zal in de nabije toekomst van de huidige vestigings plaats moeten verdwijnen in verband met de realisering van het in voorbe reiding zijnde bestemmingsplan. Het is noodzakelijk de stadskern zo spoe dig mogelijk te saneren door bestaan de industrieën naar het industrieter rein over te brengen. De laatste ja ren hebben zich in de stadskern aller lei bedrijven gevestigd. B. en W. noemen onder andere een textielfa briek, een fabriek tot het vervaardi gen van stalen meubels, autospuitin- richtingen e.d. Een aantal industrie- en in het Grebbekwartier wordt door het ontbreken van het daarvoor no dig terrein de uit bedrijfs-economisch oogpunt noodzakelijke uitbreiding on mogelijk gemaakt. Het is derhalve dringend gewenst, dat deze bedrijven kunnen worden overgeplaatst naar het industrieter rein te Remmerden, waardoor de mo gelijkheid bestaat, aldus B. en W. in uitvoerige toelichting op dit onteige ningsplan, dat kleinere bedrijven uit de stadskern zich kunnen vestigen op het daarvoor vrijkomende industrie terrein langs of in de nabijheid van de Grebbeberg. Het is niet de bedoeling van het ge meentebestuur dat door het ontsluiten van het onderhavige industrieterrein de z.g. stuwende werkgelegenheid be vorderd wordt voor dit gebied. Pogin gen om met de eigenaars van „Rem merden" langs minnelijke weg tot overeenstemming te geraken hebben geen enkel resultaat opgeleverd. De bestaande verhouding tussen de aan deelhouders is zodanig dat de statuair vereiste goedkeuring voor de verkoop van deze grond niet kon worden ver kregen. Wat het enige bezwaarschrift betreft dat tegen de voorgenomen ont eigening van 31 januari is binnenge komen, stellen B. en W. de raad voor dit voor kennisgeving aan te nemen. Na het nieuwe besluit in de vergade ring van 31 mei zal men opnieuw be zwaren kunnen inbrengen. Uitvoerig staan B. en W. stil bij de ingebrachte bezwaren tegen de voor genomen onteigening. De NV Ad denshoeve stelt, dat het plan indruist tegen het van overheidswege ingeno men standpunt en dat het bestaande natuurschoon met het oog op de re creatie zoveel mogelijk dient te wor den gespaard. De betreffende grond is in gebruik als landbouwgrond. Bij het bestemmingsplan 1951 is deze grond aangewezen voor industrieter rein. Reeds toen hebben de raad en ook G.S. genoemd bezwaar onder ogen gezien. Economische belangen en landschappelijke waarden zijn toen tegen elkaar afgewogen. In een later stadium heeft dit zelfs tot ge volg gehad dat in het bestemmings plan 1960 rond ditzelfde beperkte in dustrieterrein een groensingel is ge projecteerd die de functie heeft de fa brieksgebouwen in het landschap af te schermen. Van een verband tussen de recreatie in de enge betekenis van het woord en deze landbouwgronden is naar het oordeel van B. en W. geen sprake. Bovendien wordt door de voorgenomen onteigening het indus trieterrein te Remmerden als een af gerond geheel voltooid, zodat de be staande situatie waarbij „her en der" bedrijfsgebouwen staan ver spreid wordt opgeheven en 'n com pact geheel wordt verkregen. Dit zal over het algemeen de gemeente min der ontsieren dan de huidige situatie. De heer Miltenburg heeft op de ter reinen van „Addenshoeve" 65 ha in pacht. De NV i s van mening dat de belangen van deze pachter geschaad worden door de voorgenomen onteige ning. B. en W. noemen die 65 ha een groot areaal landbouwgrond. Het te onteigenen gedeelte omvat ongeveer 10.5 ha, zodat voor de heer Milten burg als pachter een oppervlakte van 54.5 ha landbouwgrond overblijft. Het is naar de mening van B. en W. nog zeer goed mogelijk op een dergelijke oppervlakte het landbouwbedrijf ren dabel uit te kunnen oefenen, vooral ook omdat het één geheel vormt. De boerderij komt volgens de NV tenge volge van de voorgenomen onteige ning volkomen gescheiden te liggen van de resterende grond. In het voor lopige plan tot onteigening is een ver bindingsweg vanaf de boerderij naar deze landbouwgrond geprojecteerd ter breedte van 5 meter. B. en W. zijn inmiddels tot de conclusie geko men dat een wegbreedte van 5 meter met het oog op de breedte van land bouwmachines e.d. niet voldoende is. Een breedte van 10 meter voldoet meer aan de eisen die daaraan zul len worden gesteld. Daarom is er bij het nieuwe defini tieve onteigeningsplan rekening mee gehouden. De heer Miltenburg heeft inmiddels tegenover de burgemeester verklaard aan een uitweg van 10 meter breedte voldoende te hebben. De uitweg naar de landbouwgronden zal ongeveer 100 meter lang worden. Afgezien van de financiële aspecten menen B. en W. dat verplaatsing van de boerderij met opstallen thans niet in de rede ligt. RHENEN/KESTEREN De C.O.V. Euphonia is bezig de laatste hinder nissen voor de uitvoering van „Die Jahreszeiten" op dinsdag 30 mei te ne men. De laatste repetities van het koor zijn achter de rug. De generale repetitie met orkest en solisten staat voor de deur. Een bouwploeg gaat za terdag naar de veilinghal om het po dium op te bouwen. De beheerder van de veilinggebouwen, de heer Noppen, geeft met zijn personeel alle mogelijke medewerking om het feest te laten sla gen. Er moet een podium worden ge bouwd voor koor en orkest. Achter dit podium moet een decor worden ge bouwd, dat evenals het podium uit vei- lingkisten is samengesteld. Er zal ook worden gezorgd voor een busverbin ding naar Rhenen na afloop van de uitvoering. Deze bus zal aansluiting geven op de N.B.M.-lijnen naar Arn hem en Doorn. De boerderij van de heer Van Milten burg zal niet van het industrietrr.ein „Remmerden" hoeven te verdwijnen. Via een weg van 100 meter lang en 10 meter breed zal hij zijn bouwgrond steeds kun ne blijven bereiken. LIENDEN De gemeenteraad van Lienden heeft dinsdagavond besloten 'n hoger krediet voor de installatie van de nieuwe burgemeester te verlenen, dan het college aanvankelijk had voorge steld. Burgemeester J. C. Hoftijzer zal op 1 juni zijn intrede doen in de Betuw- se gemeente. De plaatselijke verenigingen zullen op die dag een défilé verzorgen. Er zijn bovendien nog andere festiviteiten ge projecteerd. Alle Liendenaren zullen het volledige programma dezer dagen thuis bezorgd krijgen. Tijdens de raadsvergadering spraken enkele leden er hun verbazing over uit, dat ze pas op de dinsdag na Pinksteren officieel van de benoeming van de heer Hoftijzer op de hoogte waren gesteld. Onze krant meldde de benoeming al de zaterdag daaraan voorafgaande. RHENEN Gisteravond deelde ons een woordvoerder van de gereformeerde bonders in Rhenen mede, dat alle bij zonderheden over het gaan houden van diensten in de Cunerakerk, waarover wij in ons nummer van gisteren uitvoerig berichtten, zullen worden gepubliceerd in het contactblad van de hervormde kerk. Men vindt het „eleganter" de leden in te lichten via het eigen contactorgaan, dan hen het grote nieuws uit een krant te laten vernemen. SCHERPENZEEL Dinsdagmorgen kwam een personenauto bestuurd door de vertegenwoordiger N. B. uit Hilversum op de Willaerlaan in botsing met twee wielrijders. Ter hoogte van het zwembad kwamen twee jongens uit de richting Scherpenzeel gefietst. Bij het uitwijken naar rechts raakte een der jongens in de berm. Hij trachtte weer op de weg te komen en raakte daarbij de ander. Op enkele meters voor de auto schoten zij de rijweg op. De bestuurder van de auto gooide zijn stuur om om de jongens te kunnen ont wijken, maar hij kon niet meer voorko men dat een der jongens geraakt werd. Na twee bomen geschampt te hebben, kwam de nieuwe auto van de heer B. tot stistand. Wonder beven wonder werd niemand gewond en bleef het bij zwarie materiële schade. ff it RHENEN In restaurant „de Koningstafel" op de Grebbeberg, het vroegere Ouwehands Badres- taurant"is Sedert de opening van het toeristenseizoen 1967 een culi nair grootmeester werkzaam. Wel teverstaan niet in de keuken, maar in het restaurant. Het is de heer J. F. M. Muschter. Hij is all-round vakman. En daarom maakt het hem ook niets uit of hij in de keuken achter het fornuis staat, of dat hij keurig in het zwart gestoken in het restaurant de gasten op hun wen ken bedient. Hij zorgt ervoor, dal er een aparte sfeer hangt, hij is ui terst gastvrij en treedt de gasten op een bijzonder sympathieke wijze te gemoet. Wie restaurant Konings tafel" bezoekt, z.al het zelf ervaren. Daar staat een vakman, iemand die door vele omzwervingen in Europe se hotels en restaurants een schal van ervaringen heeft opgedaan, na een harde leerschool in de prak tijk. De heer Muschter werd geboren in Soekaboemi (Indonesië), waar zijn vader voor de oorlog directeur was van de telefoonmaatschappij. Deze zond zoonlief naar Holland, waar hij in Nijmegen zijn HBS-di- ploma behaalde. De jonge HBS'er Muschter wilde in het horecabedrijf gaan werken en hij begon zijn „keu kenpietopleiding" (zoals hij zelf zegt) in hotel „Funckler" te Haar lem. „In die dagen waren er nog geen vakscholen, met het gevolg dat ik zo maar midden in het bedrijf werd gezet. Ik begon in de garde (koude keuken), waarop de rötisserie volg de, met daarna saucer (sauzen ma ken), poissonnier (vis) en pétisse- sie (gebak). Al deze onderdelen duurden telkens een half jaar. Na „Funckler" kwam ik terecht in hotel „De Paris" in Monte-Car- lo. Dat was in de tijd van de rijke Wit-Russen, waarvan er velen wa ren uitgeweken naar het zuiden van Frankrijk en daar in de prachtigste hotels huisden Maar hoe luxueuzer de omgeving, hoe beroerder het is voor de werkende man. Er moest enorm hard worden aangepakt. Een vrije dag kende je eenvoudig niet. Het enige voordeel was, dat je er bijzonder veel leerde". De heer Muschter deed in die tijd veel mensenkennis op. Hij kan zich nog vele figuren uit de society-we- reld voor de geest halen. Om er en kele van te noemen: graaf Dimitri, de man die zo'n grote rol heeft ge speeld in de moord op Raspoetin, de toenmalige prins van Wales, la ter gehuwd met mevrouw Simpson, en vele andere grootheden. De heer Muschter weet er nog als sayante bijzonderheid bij te vertellen, dat al le gasten in zijn luxe hotel vooruit de rekening moesten betalen, met het oog op de aanwezigheid van de roulette in het casino van Monte Carlo. Hij heeft schatrijke gasten zien arriveren en als straatarme sloebers zien vertrekken! Wie zijn rekening niet vooruit betaalde, werd met koffers en al zonder meer op straat gezet. Het was even na de eerste wereldoorlog, waarin dit al les zich heeft afgespeeld. Er wer den zelfs geen juwelen meer in on derpand genomen, want die waren aan de Cöte d'Azur voor een appel en een ei te koop. De heer Muschter heeft de hele Cöte d'Azur afgewerkt. In alle mo gelijke hotels daar heeft hij ge werkt. Veel leerde hij daar van de keuken. „Perfectionering van je smaak, is heel belangrijk voor de keuken", zegt hij, „en van groot belang voor het horecabedrijf". Van Monte Carlo vertrok Musch ter naar Parijs. Daar werkte hij onder andere in hotel „De la Paix" en bij „Weber" in de Rue Royal. Een half jaar was hij in dienst van „Chez Maxim", waarna hij in 1934 in Düsseldorf arriveerde. Vandaar trok hij naar Berlijn, waar hij een kleine twee jaar verbleef, voorna melijk weer in de keuken van tal rijke gerenommeerde hotels en res taurants. In 1937 werd hem de Duit se grond te warm onder de voeten. Hij trok terug op Den Haag» doch na vijf jaar, het was midden 1942, pakten de bezetters de heer Musch ter op en stelden hem op transport naar het land, waar hij het laatst vandaan was gekomen. Hij kwam ergens in Berlijn terecht, dat hij kende als zijn broekzak, maar zijn vrijheid was voorlopig ver zoek. Eerst na de oorlog kon hij weer vooruit. Hij trok naar Limburg. Er begon een nieuwe episode in zijn le ven. Muschter leerde niemand min der dan de heer Frisch kennen en in 1955 ging hij werken in de Rö tisserie „Het Koetshuis" aan de provinciale weg Elst-Veenendaal. Hij was Rhenenaar geworden. De band met de heer Frisch werd uit stekend. Samen waren zij intussen lid geworden v^n de „Chaïne de Rötisseurs". De heer Frisch voelde zich zo nauw-met zijn eerste mede werker verbonden, dat de naam Muschter naast die van Frisch op alle stukken werd vermeld, zelfs op kalenders en op nieuwjaarskaarten die vanuit „Het Koetshuis" werden verzonden. Ook op de nota's prijkte de naam van Muschter. Elke gast kende hem. Ook de leden van het Konink lijk Huis, die regelmatig in ,,'t Koetshuis" kwamen eten. Zijne Ko ninklijke Hoogheid Prins Bernhard en de Prinsessen behoorden tot de vaste gasten. Alle prominente figuren uit ons land heeft de heer Muschter daar bediend. Ook vele buitenlandse gas ten, waaronder De Bourbon Parma, kortom ook de gehele Nederlandse adel. De heer Muschter bleef bij Frisch tot 1963. „Het Koetshuis" brandde af en even later overleed de heer Frisch. Muschter is even stil. Eén van zijn beste vrienden was hij met het overlijden van de heer Frisch verloren. Na „Het Koetshuis" kon men Muschter vinden in „De Ronde Ve nen" en later in kasteel „Door- werth", ook al twee gerenommeer de Nederlandse zaken. Sindsdien verliepen er enkele jaren, totdat de heer .Ouwehand met de heer Musch ter in contact kwam. Hij vroeg hem in zijn restaurant „De Konings tafel" te komen werken. De heer Muschter zag er wel wat in. „En zo ben ik dan sinds enkele weken geleden hier op 'de Greb beberg aangeland na zeer vele om zwervingen in het culinaire vak", aldus de heer Muschter, die onder wijl druk bezig is met allerlei „goocheltoeren", waarvan wij als leken niets begrijpen, maar waar van we wel kunnen zien, dat de vlammen er af slaan, zoals ook wel uit het plaatje blijkt. „De Koningstafel" is geen twee of drie sterrenrestaurant", zegt Muschter, waarmee hij kennelijk de nadruk wil leggen op bepaalde eigenschappen die dergelijke res taurants hebben, maar die men niet wil propageren, omdat men het restaurant op de Grebbeberg tot een heel ander genre wil rekenen. „Hier wacht U een vriendelijk ge zicht", zegt de heer Muschter veel betekenend. En dat vriendelijke ge zicht voegt er tenslotte aan toe: „Zet U maar in de krant, dat wij al onze gasten in restaurant „De Koningstafel" in de boter 'zullen bakken!" De hobby van deze culinaire groot meester? „Koken...!" RHENEN De organisatoren van het jubilerende „Arena" zijn er ook nu weer in geslaagd om een voor Rhenen en omgeving unieke gebeurtenis te rea liseren, namelijk een muziek- en zang- wedstryd op vrijdag 2 juni in de bio scoopzaal van het „Eigen Gebouw" aan de Eikenlaan. Voor deze talentenjacht kwam een groot aantal inschrijvingen binnen daar de platenmaatschappij „Phonogram- Philips" uit Hilversum (de grootste in ons land) op deze avond aanwezig is om van eventuele goede nummers een plaatopname te vervaardigen. Een der gelijke kans is voor menige groep of so list het begin van een succesvolle car rière geweest. Tijdens de voorselectie moesten er helaas verscheidene inschrijvingen ko men te vervallen. Men had anders wel een programma voor een hele dag kun nen samenstellen. De inschrijvingen van de Rhenense ingezetenen werden alle in het pro gramma opgenomen, onder andere de bekende zanger en gitarist Jan Ophof, het teenagerkoor van de „Roodborst jes", de „Tiroler Kapel" en de Beat- groep „Opus X". Zij zullen zich in deze muziek- en zangwedstrijd gaan meten met groe pen uit Den Haag, Doorn, Wagenin- gen, Bilthoven, Wijk bij Duurstede, Tiel, Rotterdam en zelfs uit Italië. Er zijn drie afdelingen, namelijk mu ziek, volkszang (zanggroepen) en solis ten of duo's. Een deskundige jury, be staande uit de heren Leo van Stemp- voort, toonkunstenaar, K. Goedings, di rigent en A. Postma van Philips zal elk gebracht nummer naar klasse en op diverse punten beoordelen. Voor alle afdelingen zijn enkele mooie prijzen beschikbaar. De voorverkoop van plaats- kaarten voor dit unieke evenement wordt vrijdagochtend 2 juni aan de zaal gehouden.. Er zijn slechts 300 plaat sen in de versierde zaal. RHENEN Het college van kerk voogden van de Ned. Herv. Gemeente heeft verzocht om ten behoeve van het godsdienstonderwijs op de openbare scholen 250 leerboeken en 20 schoolbij- bels ter waarde van 631,50 beschik baar te stellen. Dit verzoek komt in de raadsvergadering van woensdag 31 mei aan de orde. B. en W. stellen voor af wijzend te beschikken. Het godsdienstonderwijs wordt sinds 1962 gesubsidieerd. Bij het opstellen van de betreffende verordening werd ■Ii i S MARKTEN SCHERPENZEEL. Eiermarkt. Aanvoer 900.000 eieren. Prijzen kippeëieren van f 11,25 tot f 12,25 per 100 stuks. Henneëieren f 8,50 tot f 11,00 per 100 stuks. Han del traag. Varkensmarkt. Aanvoer biggen 112 stuks. Prijzen van f 75 tot f 90 per stuk. Handel matig. gekozen voor het systeem van toeken ning van een subsidiebedrag per leer ling per jaar. Het grote voordeel van dit systeem is, dat het totale subsidiebe drag eenvoudig is te berekenen. Verder zijn B. en W. van mening dat het billijk werkt ten aanzien van kerken en ver enigingen, die het onderwijs aan een kleine groep leerlingen doen verzorgen. De subsidie is per 1 januari 1966 inmid dels verhoogd tot 8,50. Aan het gods dienstonderwijs, gegeven namens de N.H. kerk, nemen thans ongeveer 350 leerlingen der openbare scholen deel. Het verzoek Wordt door B. en W. be schouwd als een aanvraag om extra subsidie. Het college is van mening dat een gedeelte van de subsidie in principe bestemd is voor de aanschaffing van leermiddelen, zodat de gewenste boeken en bijbels hieruit moeten worden bekos tigd en dat inwilliging van het verzoek zou betekenen dat de N.H. kerk wordt bevoordeeld boven de overige kerken in de gemeente die godsdienstonderwijs op openbare scholen in de gemeente ver zorgen. Ook de onderwijscommissie heeft een afwijzend advies uitgebracht. Wel s ideze commissie van mening dat t.z.t. moet worden nagegaan of er ter men aanwezig zijn voor verhoging var de gewone subsidie per 1 januari '68.

De Vallei | 1967 | | pagina 5