HERMAN WIGBOLD IS WEER EENS DE GEBETEN („ROOIE ROT"-)HOND „Missen duikbootorder is alleen zaak van minister-president" KAMER GEEFT FIAT AAN REGELING GAS- EN OLIEWINNING OP ZEE Regering legt verklaring af over het M.-Oosten keuze uit spaarvormen met „MEN HAD IN HET GEHEIM ORDER WILLEN AFSLUITEN" „Economische strop wordt overtrokken" Geen klaarheid in moord op Amsterdamse REACTORKAMER KERNCENTRALE IN HAL GEPLAATST Hijsers hadden in Dodewaard zwaar (120 ton) en moeilijk karwei Plastic huizen bouwen in zes weken Regering somber over werk gelegenheid NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Leider Heilsleger in Nederland Niet in taxi f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 7774 INSTEMMING GEPEPERD Canadezen kijk en naar Nederlandse kunst BEROEP DONDERDAG 25 MEI 1967 HILVERSUM Prompt nadat gistermorgen de ochtendbladen de brievenbussen hadden be reikt. zijn de eerste anonieme telefoontjes binnen gekomen bij Herman Wigbold, hoofdredacteur van VARA's televisierubriek Achter het Nieuws: „Rooie rothond" en ze zouden hem wel krijgen. Dat alles omdat gistermorgen bekend werd dat de Nederlandse werven geen duikboten voor Zuid- Afrika zullen bouwen. Ir. J. E. Woltjer van Wil- ton-Fijenoord had dat dinsdag in de aandeelhou dersvergadering meegedeeld en hij had daaraan toegevoegd: „Deze order is weg dank zij de heer Wigbold". Herman Wigbold, 42 jaar oud en sinds 1962 hoofd redacteur van Achter het Nieuws, is van de telefo nische scheldpartijen en dreigementen niet onder de indruk geraakt: „We hebben de vuurproef ge had na de beeldreligie van Zo Is Het. Daarna kan niets ons meer verbazen of bang maken.. Heeft hij het geovél dat hij Neder land een order van twee miljard heeft ontnomenf „Wat ir. Woltjer heeft gezegd ls natuurlijk barre onzin. Er is in Neder land maar één man verantwoordelijk voor het missen van die order en dat is de minister-president die geen uitvoer vergunning wilde toezeggen. Ik had het moediger van ir. Woltjer gevonden als hij de minister-president aanspra kelijk had gesteld, al vind ik het natuurlijk wel aardig dat ir. Woltjer onze rubriek van zo veel invloed acht". Hij kan toch niet ontkennen dat de order aan Nederland voorbij is gegaan door de uitzending van Achter het Nieuws op 16 december, toen hij zei: „Wij brengen deze zaak in de open baarheid om te verhinderen dat een dergelijk contract ook zal worden getekend"t „Juist, dat is alles wat we hebben gedaan. We hebben het Nederlandse volk verteld dat er in het geheim werd onderhandeld over een duikbootleve- HERMAN WIGBOLD anonieme telefoontjes O rantie aan Zuid-Afrika. Tot dan toe had men binnenskamers onderhandeld men had in het geheim de order willen afsluiten en na de onderteke ning van het contract het Nederlandse volk voor een voldongen feit willen plaatsen. Men was zich dus kennelijk bewust dat het bericht over de onder handelingen met Zuid-Afrika in Neder land niet goed ontvangen zou worden". Zqu de regering de uitvoervergun ning wel hebben verstrekt als de zaak geheim was gebleven f „Dat acht ik zeer wel mogelijk. Toen wij de geheime onderhandelingen openbaar maakten, werden de politici gedwongen in het openbaar een stand punt in te nemen. Het was verkiezings strijd en de meeste politieke partijen zagen er kennelijk weinig voordeel in om publiekelijk te verklaren, dat zij geen bezwaar hadden tegen de leve ring. Dat bewijst, dat ook de politici ervan overtuigd waren dat het Neder landse volk de levering niet wilde". Waarom is hij tegen de levering f „Om twee redenen. Ik ben tegen apartheid en iedere steun aan een regime dat apartheid voert, acht ik principieel onjuist. Bovendien staat in de ook door Nederland aanvaarde resolutie van de Veiligheidsraad tegen Zuid-Afrika het verbod om aan dat land „all arms dus: alle wapens" te leveren. Dan moet men later, als er handelsbelangen in het geding komen, niet naar uitvluchten gaan zoeken". Heeft hij voor de uitzending reke ning gehouden met de grote economi sche strop voor Nederland f „Ik had de gegevens van de geheime onderhandelingen al drie weken in mijn bezit voordat ze in onze rubriek werden gepubliceerd. Ik heb de zaak vele malen overwogen, maar ik heb een hekel aan mensen die alleen zondagsmorgens christen zijn. Deze levering was tegen een beginsel dat de meeste Nederlanders dierbaar is". Die economische strop wordt overi gens wel aardig overtrokken. De order zelf was zeshonderd miljoen gulden groot. Een indrukwekkend bedrag, maar geen twee miljard. Ze gaan er nu van alles bijslepen om de zaak dramatischer te maken". „Ir. Woltjer heeft trouwens in de zelfde vergadering verklaard dat er op de Nederlandse werven geen werkloos heid dreigt en dat de economische positie redelijk is te noemen. Zuiver commercieel gezien had de order ons van dewal in de sloot kunnen helpen, want we hadden waarschijnlijk nooit meer een order gekregen van een ander Afrikaans land." Frankrijk heeft geen bezwaar tegen tegen de order gehad. „Dat heb ik al in de televisie- uitzending van 16 december voorspeld. Getrouw aan de resolutie in de Veilig heidsraad hebben Amerika, Engeland en West-Duitsland tot nu toe iedere wapenleverantie aan Zuid-Afrika in welke vorm dan ook geweigerd. De Gaulle is een machiavellist hij lapt resoluties aan zijn laars. Dat hoeft voor ons geen reden te zijn om ook machiavellistisch te zijn". DEN HAAG Een grote meerderheid van de Tweede Kamer heeft geen bezwaar tegen de algemene maatregel van bestuur, waarin de voorwaarden voor het zoeken naar en het winnen van gas en olie in ons deel van de Noord zee worden geregeld. Het wetsontwerp dat de inwerkingtreding van deze alge mene maatregel vaststelt, wordt vandaag zonder enige twijfel aangenomen. Alleen de socialisten, de P.S.P. en de communisten waren tegen de wijzi gingen die oud-minister Bakker (toen economische zaken) had aangebracht in de opzet van zijn voorganger, drs. Den Uyl. Zij zullen tegen het wetsont werp stemmen. De woordvoerder van D'66 nir. dr. M. J. J. A. Imkamp stelde minister De Block een groot aantal vragen. Hij zei niet of hy achter het wetsontwerp stond, maar liet toch wel doorscheme ren dat zijn fractie „ja" zou zeggen. De socialist dr. ir. A. P. Oele noem de de algemene maatregel van be stuur volstrekt onaanvaardbaar. „De regering doet nu tegenover de oliemaatschappijen een zwaktebod, en daar zullen we straks de prijs voor moeten betalen. Nederland dreigt meer dan nodig is afhankelijk te wórden van buitenlandse ondernemingen". Het gaat, aldus de heer Oele, niet in de eerste plaats om de vraag of de schatkist een centje meer of min der krijgt, maar om het feit dat op het gebied van de energievoorziening over ons en zonder ons wordt beslist. De regering benut volgens hem onvol doende een unieke kans om de op brengsten van onze bodemschatten te gebruiken voor de betaling van open bare voorzieningen. Het schrappen van de mogelijkheid om de staat te laten deelnemen in de AMSTERDAM De leider van het Internationale Leger des Heils, generaal Frederick Coutts (67), is giste ren met zijn vrouw Bessie op Schiphol aangekomen. Hij woont de viering van het tachtigjarig bestaan van de Neder lands afdeling. Op een receptie in Am sterdam werden gisteren honderden Ne derlandse officieren aan de generaal voorgesteld. Daarna sprak hij op het Damterrein een openbare bijeenkomst toe. Hij zal zaterdag vertrekken. DEN HAAG Op de Wadden eilanden en in de provincie Zeeland uitgezonderd Tholen en Sint Philips- land mogen van de minister van economische zaken melk en melkpro- dukten in het komende vakantieseizoen twee cent per liter duurder worden verkocht. Het produktschap zuivel had de verhoging ook gevraagd voor Goeree- Overflakkee, maar dat vond de minis ter niet nodig. AMSTERDAM „Wat je ook verzint aan mogelijkheden waarom en door wie deze vrouw is vermoord, zowat alle kan. Maar één ding is zeker: het aantal mo gelijkheden om tot een oplossing te ko men, is kleiner geworden." deze vrouw is vermoord, zowat alles kan. Niet uit het lood geslagen doordat er zo weinig schot in zit, buigt hoofdin specteur J. Schreur zich elke dag weer over de zaak-Van der Voort, de moord op de alleenwonende Cobi van der Voort (37), wier lijk op de woensdag voor Hemelvaartsdag werd gevonden in haar huis aan de Prinsengracht in Amster dam. Het zou wel eens een eindelloze zaak kunnen worden, bekent hoofdinspecteur Schreur. „We hadden al onmiddellijk een grote achterstand op de moordenaar. Hij moet het misdrijf hebben gepleegd in het weekeinde van 29 en 30 april, ten minste drie dagen dus voordat het lijk werd gevonden. Om een uur of vijf op de zaterdagmiddag van dat weekeinde, hebben buren de vrouw nog boodschap pen zien doen. 's Zondagsavonds om acht uur kregen kennissen die volgens af spraak bij Cobi van der Voort kwamen bridgen, geen gehoor bij het huis". Een taxichauffeur leek het onder zoek een heel eind op weg te helpen. Hij had, vertelde hij, de vrouw samen met een man met een baardje in zijn wagen gehad. Dat was omstreeks mid dernacht in het bewuste weekeinde. Avond aan avond sjouwden recher cheurs de stad door op zoek naar de man met het baardje tot duidelijk werd dat Cobi van der Voort in ieder geval niet in de taxi had gezeten. Daardoor werd het tijdsbestek waarin de moord moet zijn gepleegd weer even groot als het aan het begin van het onderzoek was. „Een kleine tweehonderd mensen zijn inmiddels door de politie bezocht. Eindeloos is er gesjouwd, vaak alleen maar om er achter te komen waar een bepaalde vrouw of man die misschien iets zou kunnen vertellen, te vinden zou kunnen zijn. Dan valt het erg tegen als een deugdelijk spoor dat twee rechercheurs tot in München toe volgden, dood blijkt te lopen. „Het is bijzonder moeilijk", zegt hoofdinspecteur Schreur, „omdat het om een alleenstaande, alleenwonende vrouw gaat op wie niemand bijzonder heeft gelet. Zij had wel kennissen, maar evenmin als van de buren heb ben we van hen positieve tips gekre gen. Het aantal tips dat is binnenge komen, valt mij trouwens heel erg tegen." De politie heeft het huis van de vermoorde vrouw helemaal overhoop gehaald. Het is geen succes geworden. De moordenaar moet «elf met een sleutel de deur achter zich hebben gesloten, want er zit een slot op dat niet automatisch dichtvalt. Op het dressoir werd een sleutelhos gevonden, „maar wij weten niet hoeveel andere sleutels van dc huisdeur er nog zijn". In het huis moet nog de sleutel zijn geweest van Cobi's vroegere echtge noot. Deze man, die in ieder geval vrijuit gaat, heeft zijn sleutel na de scheiding achtergelaten in het huis aan de Prinsengracht. FOTO LINKS: Om tien voor twaalf was de 120 ton zware reactorkamer ongeveer ter hoogte van het dak. FOTO RECHTS: De dakopening was groot genoeg, maar daarna werd het moeiiyk manoeuvreren. DODEWAARD Zoiets vind ik als vrouw echt geweldig. Wat jammer dat ik het slot nu net niet meer kan filmen. Mijn filmrol is op". De char mante echtgenote van ir. R. van Er- pers-Royaards, directeur van de kern energiecentrale Dodewaard, kijkt spij tig naar haar filmtoestel. Mevrouw Van Erpers-Royaards, ge huld in een felblauwe regenjas, heeft anderhalf uur lang in, om en op de reactorhal van de kerncentrale-in-aan- bouw het ophijsen en in de hal neerlaten van de 120 ton zware reac torkamer gefilmd. Om zoveel mogelijk goede opnamen te krijgen van de 23 meter lange en bijna vijf en een halve meter dikke stalen kolos heeft zij niet opgezien tegen de lastigste klauterpartijen op het dak van de reactorhal. „Ik geniet echt van deze dag", zegt zij, haar in een druilerige regen klets nat geworden kapsel een beetje fatsoe nerend. Dat ik, nu er echt goed actie komt, niet meer kan filmen vind ik toch érg. Ik hoop maar dat het nu snel ADVERTENTIE VRIJDAG 25 MEI 1967 579ste STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE Prijzen van 15 zijn gevallen op nummers eindigende op I 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 115 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 875 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 544 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 341*) Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 005646 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 062140 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 01 1657 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 096828 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 064548 Een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer 036398 De prijs van 30.000 is gevallen op het nummer 030662 Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. opschiet, want ik moet straks een van de kinderen naar een gekostumeerd feestje brengen." De laatste spannende momenten, die zij nog ten dele mee kan maken zijn de minuten waarin de reactorkamer, han gend aan stalen kabels, enkele centi meters boven een ring van bouten hangt die in de betonnen vloer van de reactorhal zijn aangebracht. Tevoren heeft een 70 meter hoge hijskraan van Wescon de reactorkamer van het voorterrein tot boven het 23 meter hoge dak van de reactorhal gehesen en de kolos daarna door een groot gat in het dak laten zakken. Zullen die bouten wel precies passen in de gaten in de onderrand van dc reactorkamer? Cornelis Riethof, de kordate uitvoerder van Wescon, die het indrukwekkende hijskarwei ijzig kalm heeft geleid hoopt het. Riethof loopt naar de plek waarom alles draait. Hy buigt zich, gespannen kijkend, over de met een streek knal gele verf gemerkte bout in de vloer, al zichtbaar door een van de gaten in de onderrand van de reactorkamer. Hij geeft de 120 ton ln de takels hangend staal een duwtje. Millimeter na millimeter zakt de reactorkamer. De bouten komen door de gaten heen, en steken er enkele seconden later door. Een uur en twin tig minuten later na het begin van het hijskarwei staat de reactorkamer op zijn plaats. Mevrouw Van Erpers- Royaards is inmiddels verdwenen. Het kind dat vol spanning wachtte om naar een feestje gebracht te worden ging bij haar natuurlijk voor. Riethof is biy dat ze het er eerder in de ochtend toch maar op hebben gewaagd, ondanks een erg straffe wind. Zou de wind meer zijn aange- wakkeerd en daarop was volgens het K.N.M.I. wel kans dan had men het hijskarwei moeten uitstellen. De gisteren uitgevoerde plaatsing van de reactorkamer (geleverd door Werkspoor Utrecht) is het begin van de laatste fase van de bouw van de kerncentrale Dodewaard. Het wachten is nu nog op het plaatsen, in de reactorkamer, van het door de R.D.M. in Rotterdam gesmede reactorvat, waarin de splijtstof aangebracht zal worden. Voordat het zover is krygen alle inwoners van Dodewaard gelegenheid op hun gemak in en om de kerncentra le rond te kijken. Dat zal zaterdagmid dag zijn, van twee tot vier uur. Zij zijn allemaal uitgenodigd, en het gemeente bestuur heeft voor huis-aan-huis-be- zorging van de uitnodiging gezorgd. STADSKANAAL (ANP) In Stads kanaal worden vier woningen ge bouwd, waarbij men voor de buiten muren polyester (plastic) panelen ge bruikt. Een van de vier architecten die het initiatief tot de bouw namen, de heer B. T. Kleinenberg, vertelde dat het hier om een proefneming gaat, de eerste op dit gebied in Europa. Als voordelen van de plastic huizen noem de hij: Veel nauwkeuriger werken en een betere isolatie in zomer en winter. Verder heeft men het bouwprogramma beter in de hand. De bouwtijd is zes weken. De materialen komen pasklaar van de leveranciers. Op de bouwplaats assembleert men alleen maar. Men kan ook maisonnettes en galerywoningen van plastic bouwen, aldus de architect. Een plastic huis kost 45.000 gulden per stuk. De prijs van de proef wonin gen ligt echter hoger. winning van olie lag de socialist bij zonder zwaar op de maag. „Het gaat hier niet", zo verweerde hij zich tegen een interruptie van de K.V.P.'er drs. W. K. N. Schmelzer, „om een socialistisch dogma, maar om een op de toekomst gerichte prak tische instelling". Dr. ir. Oele vond dat de regering zich bij uitvoeringsmaatregelen moest houden aan de opzet van de wet, waar op die maatregelen zijn gebaseerd. Dat is niet gebeurd. In de „natte mijn wet" is de mogelijkheid open gehou den om de staat in de winning van olie te laten deelnemen, maar in de alge mene maatregel van bestuur is deze mogelijkheid geschrapt. Die algehele uitsluiting noemde de heer Oele op zijn beurt „dogmatisme van de rech terzijde". Tegenover deze socialistische afwij zing stond de instemming van de con fessionele en liberale fracties. De K.V.P.'er mr. R. J. Nelissen vond dat er over zo'n deelneming door de staat kon worden getwist. Een antwoord hierop is geen resultaat van een een voudig rekensommetje, maar een puz zel met vele onbekenden. Hij geloofde dat de algemene maatregel voor zo groot mogelijke baten ten dienste van ons volk kon zorgen en hij was niet bang dat de minister van economische zaken te weinig invloed zou hebben op de gang van zaken bij het zoeken naar en winnen van onze bodemschatten. De c.h. afgevaardigde C. F. van der Pijl zag niet in dat een staatsdeelne ming gunstiger resultaten zou hebben. Integendeel: als de staat meedoet moet hij investeringen doen, die weinig ren dement opbrengen. De winning van olie, is met alle risico's van dien, vol gens de heer Van der Pijl geen taak voor de staat. Drs. J. Boersma (a.r.) twijfelde eraan of de voorwaarden van drs. Den Uyl wel de grootste opbrengst voor de schatkist zouden hebben gegeven. Inte gendeel, zo voegde hij eraan toe. Deze oud-minister joeg immers de oliemaat schappijen op een hoop. Hij was overigens niet op principiële gronden tegen staatsdeelneming. De liberaal G. Koudijs had uiteraard geen bezwaar tegen het schrappen van deze mogelijkheid, en mr. dr. Imkamp ging nog verder. Waarom moet de staat per se meedoen aan de winning van gas, zo vroeg hij. Is het niet beter om twee mogelijkheden te maken: of deelneming met handhaving van de voorgestelde royalties en het aandeel van de staat in de winst, dan wel geen deelneming voor de staat maar zwaar dere financiële voorwaarden. Hij zag voorshands in de staatsdeelneming by olie geen voordeel voor de schatkist. Dr. ir. Oele had er, in tegenstelling tot mr. Nelissen, bezwaar tegen dat drs. Bakker de deelneming van de staat in de winning van gas had teruggebracht van maximaal vijftig tot veertig procent. Als de vondsten bij zonder groot zijn, moet volgens de socialist het percentage voor de schat kist worden opgetrokken. Shell en Esso verdienen straks alleen al aan Slochte- ren tien miljard gulden, na aftrek van alle onkosten. De c.h.-afgevaardigde Van der Pijl en de liberaal Koudijs vonden de financiële voorwaarden nog aan de gepeperde kant. De export van onze bodemschatten kan hierdoor in gevaar komen, zei de eerste. Beide woordvoer ders vreesden bovendien dat door alle vertragingen de kansen op een zo groot mogelijk gewin uit onze delfstof fen kleiner zijn geworden. „Het is niet uitgesloten dat onze nationale econo mie al schade heeft geleden", zei de heer Van der Pijl. Mr. Nelissen zou graag zien dat de Staatsmijnen werden betrokken bij de winning van gas. Dr. ir. Oele wilde deze Staatsmijnen zelfs de kans geven om naar delfstoffen te gaan zoeken. Een algemeen bezwaar was dat de Nederlandse oliemaatschappijen wel, maar de buitenlandse geen vennoot schapsbelasting hoeven te betalen. Dat is discriminerend. Volgens de memorie van antwoord bestaat deze discrimina tie alleen in theorie, omdat de binnen landse maatschappijen een compensatie kunnen krijgen via een vermindering van het winstaandeel voor de staat. De Kamer was daar echter niet gerust op. Minister De Block antwoordt van middag. MONTREAL De Nederlandse kunst op de Expo trekt grote belang stelling. Dagelijks staan rijen die vaak meer dan vijftien meter lang zijn van mensen die vele uren per dag niet meer kunnen doen dan schui felen langs de kostbare schilderijen en beeldhouwwerken. Een Canadese leraar schrijft dat toe aan een soort culturele heimwee die in Canada en Amerika bewust of onbe wust bestaat. In het Nederlandse paviljoen wordt de laatste hand gelegd aan de exposi tie „Kerkelijk leven in Nederland", waaraan meewerkten Couzijn, Diede ren, Verhoog, Guntenaar, Kneulman, Tajiri en Visser. Van onze parlementaire redactie DEN 1IAAG De regering zal vanmiddag voor de Tweede Kamer een verklaring afleggen over de spannin gen in het Midden-Oosten. Minister Luns zal dit zelf doen als hij tijdig uit Washington terug is; anders spreekt premier De Jong, die trouwens al inlichtingen heeft verstrekt aan de Eerste Kamer over het regeringsstand punt in deze kwestie. In de Tweede-Kamercommissie van buitenlandse zaken heeft de minister president gisterochtend deze inlichtin gen nog wat toegespitst. Zoals wij reeds in een deel van onze oplage van gisteren konden melden, heeft premier De Jong in de Eerste Kamer gezegd, dat de regering ernstig twijfelt aan de wijsheid van het besluit van secretaris generaal Oe Thant om op verzoek van Egypte de troepen van de UNO terug te trekken uit de strook van Gaza. Voorts deelde hij mee dat er al intensief internationaal overleg wordt gevoerd. De Nederlandse regering had inmid dels de ambassadeurs van Israël en Egypte een dringend beroep overhan digd waarin hun regeringen wordt gevraagd alles te doen wat de spanning MINISTER LUNS misschien op tijd O zou kunnen verminderen. Aan de am bassadeur van de VAR is bovendien te kennen gegeven dat volgens het inter nationaal zeerecht iedere belemmering van de doorvaart in de Golf van Akaba is verboden. Nadat premier De Jong de Tweede- Kamercommissie inlichtingen had ver strekt, is er aandrang op hem geoefend om deze ook in het openbaar te geven. Dat verzoek is gistermiddag in de Kamervergadering herhaald door de socialistische oppositieleider drs. Den Uyl. De waarnemend voorzitter drs. Nederhorst deelde daarop mee dat dit vanmiddag bij het begin van de verga dering zal gebeuren. Het is niet de bedoeling om er dan een debat over te houden. Wel zullen de Kamerleden nadere toelichtingen kunnen vragen. Intussen blijven de praktische maat regelen beperkt tot het verstrekken van adviezen. Zo raadt het departe ment van buitenlandse zaken degenen die een vakantiereis naar dat gebied willen ondernemen desgevraagd aan te overwegen of ze niet beter thuis kunnen blijven. Voorshands ligt het niet in het voornemen om bijvoorbeeld de vrou wen en kinderen van Nederlanders in Israël en Egypte te laten terugkeren. Ook een dergelijke beslissing wordt overgelaten aan de betrokkenen. DEN HAAG De werkgelegenheid in de probleemgebieden zou nog wel eens ongunstiger kunnen worden dan nu wordt voorzien. Het kabinet bereidt dan ook verdere maatregelen voor aan vullende werkgelegenheid voor. Zij zul len ingaan als de tijd er rijp voor is- Dit delen de ministers Witteveen (Fi nanciën) en Beernink (Binnenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer mee in een brief, waarin zij aankondigen dat het kabinet weer honderd miljoen gul den heeft uitgetrokken om de werkloos heid te bestrijden. Premier De Jong heeft dinsdag in de Eerste Kamer al mededelingen gedaan over deze maat regel. Bij de verdeling van die honderd miljoen gulden zal het nercentage van de werkloosheid in c_ verscheidene provincies weer maatstaf zijn. Gedepu teerde Staten zullen voor het bedrag, dat voor hun provincie wordt gereser veerd, aanvragen kunnen indienen. Met het geld kunnen zij nieuwe inves teringen ter bestrijding van de werk loosheid betalen. De ministers herinneren eraan, dat in de eerste vier maanden van dit jaar twaalfhonderd miljoen is uitgetrok ken voor aanvullende werkgelegenheid in de noordelijke, oostelijke en zuide lijke provincies. Dit is aanmerkelijk meer dan in de drie viermaandsperio- den van 1966, toen respectievelijk 494 miljoen, 374 en 846 miljoen gulden voor dit doel werd uitgetrokken. ADVERTENTIE 4% 6 De bank waar u rich thuis voelt! i

De Vallei | 1967 | | pagina 7