Daan Holst werd etappewinnaar, maar Fedor den Hertog deed het grote werk Tom Okker veegde Stubs van de baan Panters sloot goed volleybalseizoen op wat teleurstellende wijze af Rhevo met dames zowel als heren hoger op Nederland vaardigt grote ploeg af naar Wimbledon-toernooi Ook Jan Hajer (privé) dit jaar van de partij Jan Bols leidt nog in alg. klassement Veenendaal 2 morgen tegen Unitas Advendo-nieuws Christine Truman in Federation Cup-strijd In tweede divisie moeten nog enkele beslissinqen vallen Weinig strijdlust in Ronde van Italië Dunne spoeling Nieuwe Lotus komt naar Nederland Druk programma voor HDS-teams Strijd om seconden in Olympia's Toer Opnieuw oude... of Jonge... klare is toch maar Je ware! Rhevo '66 In maand juni WAALWIJK Het gevecht om seconden in Olympia's Tour is in de rit van Vlissingen naar Waalwijk uitgevallen in het voordeel van de robuste 22-jarige Amsterdamse bouwvakker Daan Holst. In het algemeen klassement vloog win naar Holst omhoog, maar zjjn sprong reikte nog niet ver genoeg om Jan Bols de leiderstrui te ontnemen. Daan Holst was overigens niet de enige winnaar in deze rit. Ook zyn Amstelploeg reikte naar de top in de dagrangschikking, want in het spoor van de Amsterdammer ging ztfn ploeggenoot Fedor den Hertog over de streep. Dit tweetal werd op slechts negen seconden gevolgd door Harry Jansen en Leen de Groot en nog negen tellen later vloog het eerste gedeelte van het verbrokkelde peloton, aangevoerd door Jan Krekels, over de streep. Temidden van deze groep zat ook Jan Bols. De 170 km tussen de start in de Vlis- singse regen en de finish in een Waal- wijkse stortbui, waartussen dit keer echter voor het eerst in deze ronde een droge periode lag, zijn een triomf ge worden voor een ploeg met goede ren ners, maar voor alles voor een equipe met een voortreffelijke discipline. „Am- stel" heeft niet alleen de gehele rit aangevallen, maar bovenal in de beslis sende fase zijn hoogst geplaatste man in de algemene rangschikking de mi nuut tijdsvergoeding voor de etappe overwinning laten verdienen. Daan Holst, de meesterknecht, kreeg daar door de kroon van de Amstelrijders. Hij beheerst vele onderdelen van het wielervak, maar mist de sprintkracht, die voor anderen de greep naar de bloe men zo vaak tot een succes maakt. Hij is echter sterk en moedig, is agressief en heeft course-inzicht. Hij zit in vrij wel iedere wedstrijd, die hij rijdt „in de slag", maar toch is zijn vorige op vallende overwinning al bijna twee jaar oud: in 1965 won hij de „Kersenronde" van Mierlohout. Alle bekende eigen schappen van Daan Holst zijn echter tussen Vlissingen en Waalwijk opgeval len. De traditie van een nederlaag in de sprint werd nu doorbroken door de ploegdiscipline want Daan Holst stond VEENENDAAL Op het Panhuis sportpark speelt Unitas zondagmiddag een oefenwedstrijd tegen de tweede uit gave van v.v. Veenendaal, welke match een interessant treffen belooft te wor den. Veenendaal I komt woensdagavond a.s. tegen een militaire selectie uit Er- melo in het veld. De opstelling van het militaire elftal zullen wij voor deze wedstrijd nog bekendmaken. EDERVEEN Het ontspanningsco mité van de w Advendo organiseert vanmiddag voor jeugdleden beneden de zestien jaar sportwedstrijden. Deze worden gehouden op het sportpark en beginnen om 1 uur. Het programma vermeldt ondermeer een veldloop, sprint en doelschieten. In verband met deze sportmiddag wordt er niet gevoetbald. Alleen Advendo III speelt de uitwed strijd tegen Valleivogels IV. Woensdagavond speelde het derde elf tal een competitiewedstrijd tegen VRC V in Veenendaal en verloor met 40. LONDEN Christine Truman, die onlangs haar come-back maakte na achttien maanden op non-actief te zijn geweest, is er op gebrand om haar plaats in het Britse team voor het toernooi om de Federation Cup, dat van 6 tot 11 juni in West-Berlijn wordt gehouden, weer in te nemen. Zij vormt met Ann Jones, Winnie Shaw en Virginia Wade het kwartet, waaruit het cup-trio zal worden gese lecteerd. Het Australische team bestaat uit de nummers een, twee en drie op de Aus tralische ranglijst, namelijk Lesley Turner, Kerry Melville en Judy Te- gart. Judy Tegart is de enige, die ver leden jaar deel uitmaakte van het Aus tralische team, dat met 1-2 door West- Duitsland in de halve eindstrijd werd uitgeschakeld. Nog twee wedstrijden resten de ploe gen in de tweede divisie en nog altijd is niet bekend, wie er naar de eerste di visie zullen promoveren. Alleen Haarlem heeft met het behalen van het afdelings kampioenschap nu volledig zekerheid, maar om de beide andere promotierecht gevende plaatsen kan nog felle strijd worden verwacht. Momenteel staan Ro- da JC en HVC er het gunstigst voor. zy hebben beide nameiyk een punt voor sprong op FC VW en Veendam en drie punten op het in theorie nog niet kans loze Fortuna VI. gegadigden voor de be langrijke plaatsen komen in geen enkele wedstrijd tegen elkaar uit, zodat ze alle gelegenheid hebben hun kansryke positie te behouden. Roda JC gaat de moeiiyke uitwed strijd ondernemen tegen De Baronie, HVC krijgt bezoek van Haarlem, dat by de uitslag niet zo gek veel belang meer heeft, FC VW ontvangt het altyd gevaariyke Excelsior en Veendam speelt thuis tegen Limburgia. Fortuna VI. ten slotte krijgt bezoek van Wilhelmina. Het doen van voorspellingen is onder de hui dige omstandigheden een byzonder moei iyke zaak. Want in de diverse wedstrij den zullen de zenuwen ongetwijfeld een belangrijke rol spelen. De rest van het programma is slechts een formaliteit. Daarin is voor AGOW een uitwedstrijd tegen Helmondia '55 ge pland en voor Wageningen een uitwed strijd tegen Heerenveen. in het algemeen klassement immers 8 seconden voor op Fedor den Hertog. Daan Holst moet zich dit terdege ge realiseerd hebben, want lang voordat zijn bemodderde wang versierd werd met de roze afdruk ,van de lippenstift van de toer-miss, zei hij, toen iedereen feliciterend naar hem toekwam: „Be dankt, maar vergeet niet dat Fedor ge weldig heeft gereden." Fedor den Her tog verdiende dat compliment, want hij was op deze vrijdag de verpersoonlij king van Amstel's aanvalsdrift. Samen met z'n ploeggenoot Nieuwkamp begon hij in de Wouwse Plantage, na 75 km, de aanval, die een kopgroepje van vier man deed ontstaan, doordat ook Rink Cornelisse en Piet de Wit aansluiting vonden. De vlucht van dit voortreffelijk samenwerkende viertal duurde bijna 1 uur en leverde een maximale winst van 45 seconden op. De gesloten overweg in Zevenbergen hielp de snel jagende groep om het toen al geslonken gat de finitief te dichten. De volgende aanval begon onmiddellijk nadat de Spoorwe gen weer vrij baan gaven aan de wie- Ieramateurs. Opnieuw was Fedor den Hertog erbij en dit keer was Daan Holst zijn com pagnon. Piet Kettenis en Wim Prinsen haalden de sprong met deze in perfecte harmonie rijdende tandem net niet. 40 kilometer scheidde het tweetal nog van Waalwijk waar ook nog twee ronden op een circuit van 5 km moesten worden gereden. Met ruim 40 seconden voor sprong op 20 km van de finish mochten Holst of Den Hertog denken aan de oranje leiderstrui, maar draad voor draad rafelde dit imaginaire leiders- hemd af. Leen de Groot en Harry Jan sen ontsnapten uit het achtervolgende peloton. Jan Bols vocht om zijn top- plaats vast te houden. Bij de eerste doorkomst op het cir cuit in Waalwijk hadden Den Hertog en Holst nog 27 seconden over. Met nog een ronde van 5 km voor de wielen was de winst geslonken tot 20 seconden en de gevaarlijke sprinter Harry Jansen kwam met Leen de Groot nog dichter bij. Op de rechte stukken van het cir cuit zagen zij het voor hen vechtende Amstel-tweetal, maar Holst en Den Hertog wilden alle moeite niet voor niets gedaan hebben. De laatste hon derd meter van hun voorsprong verde digden zij met vereende krachten en die waren toereikend om negen tellen van de winst vast te houden. Het was de beloning na drie uur en drie kwar tier fietsen. Olympia's toer is een ge vecht om seconden. De uitslag was: 1. Daan Holst (Am- stelbier) 3.46.41 (met bonificatie 3.45 41); 2. Fedor den Hertog (Amstelbier) z.t. (met bon. 3.46.11); 3. Harry Jansen ETNA Evenals de voorgaande rit ten heeft de zevende etappe van de Ronde van Italië weinig strijd te zien gegeven. Gonzales en Schiavon onder namen de eerste uitlooppogingen maar zij werden weer snel opgeslokt door het peloton. Later scheidde zich een groep van rond dertig renners onder wie Gonzales, Schiavon, Motta, Gimondi, Taccone, Carletto en Bitossi van de hoofdmacht af en nam een voorsprong van ruim twintig seconden. De groep werd afwisselend aangevoerd door Gi mondi en Taccone. Met nog twee kilo meter voor de eindstreep, op de top van de 1881 meter hoge vulkaan de Et- na, maakten Gonzales, Schiavon, Car letto en Bitossi zich los van de kop groep en namen een honderdtal meters voorsprong. Bitossi bleek op de steile klim over de meeste adem te beschik ken. Op de eindstreep liet hij Gonzales 3, Schiavon 9 en Carletto 22 seconden achter zich. Dancelli, die met 26 secon den achterstand op de winnaar over de finish kwam, behield het rose tricot. De uitslag van de zevende etappe: 1. Franco Bitossi (It) 5.52.48; 2. Aurelio Gonzales (Sp) op 3 sec.; 3. Silvano Schiavon (It) op 9 sec.; 4. Lino Carlet to (It) op 22 sec.; 5. Gianni Motta (It) op 23 sec.; 6. Eddy Merckx (B) z.t.; 7. Felice Gimondi (It) op 26 sec.; 8. Italo Zilioli (It) z.t.; 9. Perez Frances (Sp) z.t; 10. Vito Taccone (It) z.t; 11. Vitorio Adorni (It) z.t.; 12. Michele Dancelli (It) z.t. De algemene rangschikking na zeven etappes luidt: 1. Dancelli (It) 32.41.11; 2. Perez Frances (Sp) 32.41.26; 3. Mo- ser (It) 32.41.29; 4. Schiavon (It) 32.42.- 08; 5. Bitossi (It) 32.42.16; 6. Gonzales (Sp) z.t.; 7. Carletto (It) 32.42.35; 8. Merckx (Belg) 32.42.36; 9. Motta (It) z.t.; 10. Gimondi (It) 32.42.39. De plaatsingen van de Nederlanders in de zevende etappe waren: 42. De Roo 5.53.59, 54. Den Hartog 5.56.07, 58. Leyten 5.57.30, 66. Lute 5.57.34, 68 Ottenbros 5.58.48, 84. Tum- mers 6.03.27. De plaatsingen van de Nederlanders na zeven etappes: 37 Den Hartog 32.49.12, 43. Otten bros 33.00.42, 55. De Roo 33.30.00, 79. Tummers 33.22.57, 93. Lute 33.30.10, 100. Leyten 33.33.46. DEN HAAG De cijfers van sport- toto 47 van het afgelopen weekeinde zijn: Deelnemers: 478.995 Bruto inleg: f 647.806.20 Prijzenbedrag: 213.776, Eerste prijs: 117.576,80, 41 meldin gen, bruto per kolom 2,867, Tweede prijs: ƒ64.132,80, 1136 mel dingen, bruto per kolom ca. 56, Derde prijs: ƒ32.006,40, 308 meldin gen, bruto per kolom ca. 100, (Vredestein) 3 46.50 (met bon. 3.46.35); 4. Leen de Groot (Caballero) z.t., 5. Jan Krekels (Ovis) 3.46.59; 6. Matje Gerrits (Kalmi) z.t.; 7. Rini Wagtmans (Vredestein) z.t.; 8. Cees Zoontjes (Ovis) z.t.; 9. Henk Nieuwkamp (Am stelbier) z.t.; 10. Johnny Brouwer (Smith) z.t.; 11. Willem Janssens (Bel gië) z.t.; 12. Peter Kisner (Locomotief) z.t.; 13. Werner Bijaudzun (Denemar ken) z.t.; 14. Kees Koeken (Vredestein) z.t. In deze etappe staakten de volgende renners de strijd: Thor Gunstad (Noor wegen), Karl Heiland (Noorwegen), An- toni Matusz (Polen), Stefan Szklany (Polen), Hans Pels (Olympia), Theo v. d. Kort (Kalmi). Ploegenklassement derde etappe: 1. Amstelbier 11.20.21; 2. Vredestein 11. 20.48; 3. Caballero z.t.; 4. Ovis 11.20.57; 5. Smith-Acifit-Locomotief z.t.; 6. Dene marken z.t.; 12. België 11.23.16; 14. Po len 11.25.35 De Noorse ploeg heeft nog slechts één renner in de course en heeft dus opgehouden als ploeg te bestaan Het algemeen klassement na drie da gen: 1. Jan Bols (Caballero) 11.10.18; 2. Daan Holst (Amstelbier) 11.10.37; 3. Ri ni Wagtmans (Vredestein) 11.10.48; 4. Cees Rentmeester (Smith) 11.10.55; 5. Gert Bongers (Vredestein) z.t.; 6. Jan Boode (Kalmi) 11.11.03; 7. Fedor den Hertog (Amstelbier) 11.11.15; 8. Kees Koeken (Vredestein) 11.11.18; 9. Cees Zoontjes (Ovis) 11.11.25; 10. Harry Jan sen (Vredestein) 11.11.39; 11. Leen de Groot (Caballero) 11.11.54; 12. Werner Blaudzun (Denem) 11.11.54; 13. Joop Zoetemelk (Amstelbier) z.t.; 14. Jan Krek_'ls (Ovis) 11.12.03; 15. Matje Ger rits (Kalmi) z.t. Algemeen ploegenklassement na drie dagen: 1. Vredestein 33.34.14; 2. Cabal- ADVERTENTIE kleine glaasjes, groot genoegen LONDEN De geheel nieuwe Lotus formule I een racewagen waarmee de Britse Lotusploeg het wereldkampi oenschap Grand Prix in de wacht hoopt te slepen zal zijn debuut maken in de Nederlandse Grand Prix op 4 juni. Aan de Grand Prix zullen twee wa gens deelnemen, bestuurd door oud wereldkampioen en winnaars van In dianapolis Jim Clark uit Schotland en Graham Hill uit Londen. lero 33.35.15; 3. Ovis 33.35.16; 4. Smith- Acifit-Locomotief z.t.; 5. Amstelbier 33.35.17; 7. Denemarken 33.36.01; 12. België 33.38.28; 14. Polen 33.40.47. Het puntenklassement na drie dagen luidt: 1. Harry Jansen (Vredestein) 42 p.; 2. Rini Wagtmans (Vredestein) 40. p; 3. Cees Zoontjes (Ovis) 38 p.; 4. Daan Holst (Amstelbier) 37 p.; 5. Cees Rentmeester (Smith) 35 p. Het premieklassement na 3 dagen: 1/2. Fedor den Hertog (Amstelbier) en Leen de Groot (Caballero) beiden 5 p.; 3. Cees Zoontjes (Ovis) 3 p.; 4/5. Daan Holst (Amstelbier) en Rini Wagtmans (Vredestein) 2 p. Fedor den Hertog: het grote werk PARIJS Tom Okker heeft vrijdag lang moeten wachten eer de organiaato- ren van de internationale kampioen schappen van Frankrijk hun door de re gen danig in de war gebrachte speel schema zover hadden bygewerkt dat h(j de baan op kon voor zijn party uit de tweede ronde tegen de veelbelovende jonge Australiër CoUn Stubs. Toen hij eenmaal begonnen was, moesten de ge- interesseerde toeschouwers zich van de andere banen haasten, want de Neder landse kampioen zette er zo'n vaart ach ter, dat hij in nog geen uur weer ver dwenen was. Met 61, 62, 6l plaatste Okker zich ruimschoots voor de derde ronde. De bliksemdemonstratie van Okker vormde begrijpelijkerwijze niet de hoofdschotel van de vijfde wedstryddag. Daarvoor zorgde de Russische afvaardi ging, die twee dik gedrukte namen uit het programma liet schrappen. Alexan der Ivanov, nummer zes van Rusland schakelde de als twaalfde geplaatste Bill Bowrey uit in de tweede ronde van het heren-enkelspel en by de dames was het Anna Dmitrieva, die in dezelfde fa se van de strijd zegevierde over de 1.87 meter lange Australische Karen Krantczke, die als elfde was geplaatst. Met de uitschakeling van Trudy Groen man door Galina Bakscheeva hebben de Russen reeds drie „scalpen" veroverd. De twee Australiërs, die vrijdag hun slachtoffer werden, verkeerden niet in hun beste vorm. Het voetenwerk van de 23-jarige Bill Bowrey was zo perfect, dat hij er een medaille mee had kunnen winnen op een amateur-danswedstrijd, maar hij vergat zijn passen naar het net te richten en maakte in het achterveld net iets eerder een fout dan zyn solide Russische tegenstander, die won met 62, 36, 62, 64. Anna Dmitrieva, die vroeger bekend stond als de sterkste speelster van Rusland, maar na haar hu welijk niet veel meer in wedstrijden uit kwam en in eigen land naar de vyfde plaats afzakte, was in het achterveld sterker dan de 19-jarige Karen Krantzcke. Ze won met 46, 61, 63. Voor sensatie zorgde Greta Delport, een lid van het Zuidafrikaanse Fede ration Cupteam, die alle kansen had om de partij tegen de Australische He len Gourlay in haar voordeel te be slechten, maar uiteindelijk toch een ne derlaag leed. Zij leidde met 61, 5—3 en had twee matchpoints bij 4015. Het Australische meisje, dat in eigen land pas op de twaalfde plaats komt, kwam dapper naar voren en maakte met twee smashes, die tegen de baseline neerkwamen een einde aan de meest onmiddellijke dreiging. Dat gelukte gokje had een dusdanig inspirerende uitwerking op haar hele spel, dat zij de set veroverde in de 14e game en na een onderbreking van tien minuten ook de partij op haar naam bracht met de bui tengewone score van 06, 86, 60. De uitslagen waren verder: Heren enkelspel (tweede ronde): Mi lan Holecek (Tsj. SI.)—Ronald Barnes (Braz.) 7—5, 6—4, 3—6, 6—4, 4—6, 9—7; Nikola Pilic (Z.-Sl.)Peter Szoke (Hong.) 61, 62, 63; Ramanathan Krishnan (India)—Jan Kudal (Tsj. SI.) 86, 62,63; Francois Jauffret (Fr.) Stepan Koudelka (Tsj. SI.) 60, 1—6, 61, 63; Wieslaw Gasiorek (Pol.) Kizo Konishi (Japan) 64, 75, 6—2; Nicola Pietrangeli (It.)Eric Drossart (Belg.) 6—2, 7—5, 5—7, 6—2; Viktor Egorov (Rusl.)Robert Puddicombe (Canada) 64, 64, 57, 46, 64; John Newcombe (Austr.)Bernard Montrenaud (Fr.) 75, 63, 64; Jan Kodes (Tsj. SI.)Ingo Buding (W.-Dld.) 97, 63, 63; Harald Elschenbroich (W.-Dld.)Yanagi (Japan) 63, 64, 61; Alexander Ivanov (Rusl.)Bill Bowrey (Austr.) 62, 36, 62, 64; Martin Mulligan (Austr.)Stanley Mat thews (G.B.) 6—2, 7—5, 6—4; Pierre Darmon (Fr.)Mori (Japan) fr—3, 60, 63; Bob Hewitt (Z.-Afr.)Chanfreau (Fr.) 6—2, 6—1, 6—1; Ion Tiriac (Roem.)Claude de Gronckel (Belg.) 61, 63, 62; Istvan Gulyas (Hong.) Patricio Rodriguez (Chili) 63, 6—0, 64; Cornejo (Chili)Juan Couder (Sp.) 6—4, 6—2, 6—3. Dames-enkelspel (tweede ronde): Anna Dmitrieva (Rusland)Karen f 1,11 Tom Okker: in record-tempo Krantzcke (Austr.) 46, 61, 63; Ga lina Backcheeva (Rusl.)Janine Lief- frig (Fr.) 86, 64; Helga Schultze (W.-Dld.)—Lorna Collings (G.B.) 6—0, 64; Helen Gourlay (Austr.)—Greta Delport (Z.-Afr.) 0—6, 8—6, 6—0; Tory Fretz (V.S.)Marie Terese Riedl (It.) 1—6, 6—4, 6—3. VEENENDAAL Het volleybalseizoen zit erop. Nog enkele toernooien voor de jeugdteams, vandaag büv. in de sporthal te Amersfoort en dan gaan de ballen voor enkele maanden in de kist. Voor de Veenendaalse vereniging Panters was het een prachtig seizoen. Zowel het dames- als het heren-hoofdteam werd kam pioen in respectieveiyk de overgangsklasse en de eerste klasse van de bond. De beslissingswedstryden voor de zo fel begeerde promoties werden echter gewon nen door de Veenendaalse rivalen. De Pantersformaties werden beide gewipt in de beslissende fase van de stryd, waarin domme pech een grote rol speelde. Ook de overige teams deden het voortreffeiyk. Alleen het derde herenteam moest degraderen naar de derde klasse van de bond, maar dat zat er verleden jaar al in. Ook het Rhenense Rhevo '66 deed het goed. De heren promoveerden uit de laagste klasse naar de derde klasse en de dames naar de tweede klasse van de bond. Panters begon dit seizoen vooral met de heren hoopvol aan de competitie. Dat deze hoop niet ongerechtvaardigd was bleek reeds na vijf wedstrijden, toen beide teams in de eerste klasse nog ongeslagen waren. Het jonge eer ste team zakte daarna flink af, hetgeen vooral te wijten was aan het feit, dat steeds weer met een andere formatie moest worden aangetreden. Enkele spe lers vertoefden in militaire dienst, ter wijl enkele andere spelers enkele ma len door ziekte aan het bed werden gekluisterd. Het zag er aan het einde van de competitie zelfs nog dreigend uit voor dit team, maar juist op tijd wist het de bakens nog te verzetten en kon het eerste-klasserschap worden be houden. Het tweede herenteam, samenge steld uit oudere en geroutineerder spe lers, aangevuld met twee jonge krach ten, deed het beter en werd ongesla gen kampioen in de eerste klasse. Geen enkele wedstrijd ging dus verlo ren en slechts één wedstrijd werd ge lijk gespeeld. In de promotieduels kon het echter de kracht, gedemonstreerd in de competitie, niet waar maken en verloor, evenals de dames, van een te genstander, waarvan in normale doen ongetwijfeld zou zijn gewonnen. In de DEN HAAG De Koninkiyke Nederlandse Lawn Tennis Bond heeft de vol gende spelers en speelsters ingeschreven voor het internationale Wimbledon- toernooi, dat van 26 juni tot en met 8 juli in Londen wordt gehouden: Dames-enkelspel: Trudy Groenman, Betty Stöve, Lidy Jansen-Venneboer, As trid Suurbeek en Ade Bakker; Heren-enkelspel: Tom Okker, Peter Soeters en Nick Fleury; Dames-dubbelspel: Betty Stöve/Lidy Jansen-Venneboer, Ada Bakker/Astrid Suurbeek en Trudy Groenman met een door de organisatoren van het Wimble don-toernooi aan te wyzen speelster; Heren-dubbelspel: Tom Okker/Ray Ruffels (Austr.) en Peter Soeters/ Nick Fleury; Gemengd-dubbelspel: Trudy Groenman/Tom Okker, Betty Stöve met een door de organisatoren van het Wimbledon-toernooi aan te wyzen speler, Lidy Jansen- Venneboer/Alan Stone (Austr.), Astrid Suurbeek/Peter Soeters en Ada Bakker/ Nick Fleury; Jeugdtoernooi dames: Judith Salome; Jeugdtoernooi heren: Fred Hemmes. Met ondersteuning van de bond hebben zich privé opgegeven: Heren-enkelspel: Jan Hajer; Dames-enkelspel: Els Veentjer-Spruyt; Dames-dubbelspel: Els Veentjer-Spruyt/Francis McLennan (Schotl.); Gemengd-dubbelspel: Els Veentjer-Spruyt/Jaime Pinto Bravo (Chili). Van de Nederlandse afvaardiging naar het Wimbledon-toernooi zullen Tom Okker en Trudy Groenman hoogst waarschijnlijk de beste resultaten boe ken. Okker bereikte vorig jaar de laat ste zestien en werd toen uitgeschakeld door de Australiër Owen Davidson. Trudy Groenman moest pas in de kwartfinales het hoofd buigen voor de sterke Margaret Smith. De Groningse was, sinds Kea Bouman in 1926 bij de laatste acht was, de eerste Nederland se tennisster, die de kwartfinales van het Wimbledontoernooi bereikte. Wel licht kan ook de vechtlustige Jan Ha jer, die in de Davis-Cupwedstrijd te gen Zuid-Afrika excelleerde, voor een aangename surprise zorgen. In het he ren-dubbelspel verschijnt Tom Okker samen met de Australiër Ray Ruffels op het gras. Onze landgenoot heeft daarmede een goede partner, waarmee hij vorig jaar ook al speelde. Het Ne derlands/Australische duo speelde al verschillende keren samen en komt mo menteel ook op de internationale Fran se tenniskampioenschappen goed voor de dag. De KNLTB verwacht medio juni uit Engeland te vernemen wie van de Nederlanders rechtstreeks tot het toer nooi wordt toegelaten en wie kwalifi catiewedstrijden moet spelen. Om de organisatoren van Wimbladon een overzicht te geven van de Nederlandse prestaties heeft de KNLTB ook een groot aantal spelers en speelsters inge schreven voor de voorwedstrijden die in juni overal in Engeland worden gehouden. Ada Bakker en Astrid Suur beek nemen van 29 mei tot 4 juni deel aan de wedstrijden in Surbiton. Ver volgens gaan zij naar Barnes om samen met Judith Salomé en Fleury van 5 tot 10 juni uit te komen in een daar te houden toernooi. De agenda luidt verder: Nottingham (12 tot 18 juni): Judith Salomé, Soeters en Hemmes; Liverpool (12 tot 17 juni): Ada Bakker, Astrid Suurbeek en Fleury; Bristol (12 tot 18 juni): Trudy Groenman, Betty Stöve, Lidy Jansen-Venneboer en Okker; Queens Club (19 tot 25 juni): voor zover niet aan kwalificatieronden moet worden deelgenomen: Ada Bakker, As trid Suurbeek, Judith Salomé, Trudy Groenman, Betty Stöve, Lidy Jansen- Venneboer, Okker, Soeters, Fleury en Hemmes. competitie eindigde dit team met maar liefst achttien punten voorsprong op nummer twee, hetgeen de kracht en de kwaliteit van de ploeg duidelijk on- derspreept. Hoe de krachten en de punteh in de competitie in deze eerste klasse werden verdeeld blijkt duidelijk uit het volgende puntenlijstje: Panters 2 22-43 SVE/VVZ 1 22-25 Valbovol 4 22-25; USS 1 22-23; Hercu les 22-22 Valbovol 3 22-22 SOS 3 22-19; SVC 1 22-19; Panters 1 22-17; SVV 2 22-17; Cito 3 22-14; DPC 3 22-14. De in andere jaren altijd gevaarlij ke ploegen als Cito 3 en DPC 3 moe ten het volgend seizoen in de tweede klasse overdoen. Het derde herenteam moest de tweede klasse ditmaal prijs geven. Het eindig de, samen met Athlon 1 en SSVU 1, op de laatste plaats. In de beslissings duels moest het aan Athlon toestaan De strijd in de tweede klasse verliep voor Panters 3 aldus: Vives 1 22-37 (prom); Boni 1 22-33; Shot 2 22-32; Olympia 1 22-30; USS 3 22-28 CGSI 1 22-27 Tibra 1 22-17 Mars 1 22-13 UPS 1 22-12 Athlon 1 22-11 Panters 3 22-11 (degr.) SVU in de tweede klasse te blijven. 1 22-11 (degr.). Het vierde herenteam van Panters eindigde in de middenmoot. Dit team was samengesteld uit de oudere garde van Panters, aangevuld met wat jeugd spelers. Enkele malen werd prachtig gewonnen van een kampioensgegadigde en enkele malen werd verloren van la ger geklasseerde ploegen. Het team werkte zich aldus met volle verrassin gen door de competitie en de stand zag er na de laatste wedstrijden als volgt uit: SDO 1 14-24 (prom.); VKS 1 14-23; Hercules 3 14-22 Panters 4 14-15 US 5 14-11 Kr. en VI. 2 14-9 CGSI 3 14- 3; SSVU 2 14-3; Odio 1 14-0 (degr.); Olympia 2 14-0 (degr.). Doordat Odio 1 en Olympia 2 zich gedurende de competitie terugtrokken degradeerden zij automatisch naar de vierde klasse en dit kwam ten goede aan het matige SSVU 2. De jongens-jeugdploeg van Panters weerde zich kranig en zou ongetwijfeld hoger op de ranglijst zijn geëindigd als diverse wedstrijden met wat meer overleg zouden zijn gespeeld. Toch zit er in dit team talent, waarvan Panters in de nabije toekomst nog plezier kan beleven. De eindstand in deze compe titie was: Valbovol B 17-31 (kamp); Cito 17-27; Valbovol A 17-24; Unitas 17-23; Hercu les 17-18; Panters 17-13; Pioniers 17-10; Boni 17-8; CGSI 17-5; DPC 17-0. In de damessector draaide Panters eveneens heel aardig. Dames 1, eindig de samen met GVC uit Hilversum op de eerste plaats. Ook hier sloeg de pechduivel hard toe in een volledig voor Panters gewonnen lijkende posi tie en de strijd ging op het nippertje verloren. Deze kans zal zich voor het hoofdteam van Panters niet snel meer voordoen en zeker niet in deze klasse. Dames 2 ging ook heel mooi van start, maar zakte daarna snel af naar de staart van de ranglijst in de tweede klasse van de bond. Een krachtig her stel in de eindfase weerhield deze for matie van degradatie. De eindstand in deze klas: Kr. en VI. 1 22-29 (prom.) SVV 2 22- 28; Valbovol 3 22-28; Athlon 2 22-25; SVC 1 22-23 Shot 3 22-22 Olympia 22-21 Panters 2 22-17 GAC 2 22-16 SOS 4 22-16; Cito 3 22-15 (degr.); DPC 3 22-9 (degr.). Het meisjes-jeugdteam deed het in de jeugdklasse zonder meer naar wens en in dit team spelen ongetwijfeld en kele goede krachten, die iets voor de toekomst beloven. Men verloor soms van een outsider, maar daarentegen werden enkele malen kampioenspreten denten terug gewezen. De stand van zaken in deze klasse na de laatste strijd: Shot A 18-33 (kamp); Athlon 18-28; Valbovol A 18-26; Panters 18-25; SDO A 18-25; Shot B 18-13; Valbovol B 18- 12; SDO B 18-11; SVV 18-5; Boni 18- 2; DPC 18-0. De dames en heren van het Rhenen se Rhevo'66 deden het dit seizoen voor treffelijk. De heren deden voor de tweede maal mee, de dames voor de eerste maal. De heren werden kampi oen van de vierde en laagste klasse en promoveerden daardoor. De dames hadden het moeilijker, maar wisten zich via een beslissingswedstrijd tegen Kr. en VI. 2 toch hogerop te werken. De toekomst ziet er, vooral voor de he ren van Rhevo, heel goed uit. De stand bij de dames: Rhevo 1 15-24 (prom); Kr. en VI. 2 15-22; SDO 2 14-20; Odio 1 14-16; GAC 3 14-9; LW 1 14-8; PUN 1 14-5; SOS 6 14—3. De stand bij de hererL was als volgt: Rhevo 1 18-33 (prom!); SDO 2 18- 27; UPS 3 18-24; Unitas 3 18-18; Pio niers 2 18-17; PUN 1 18-16; USS 10 18-16; LW 2 18-11; SW 4 18-11; Puem 1 18-1. LEERSUM De competitie van de sportvereniging HDS mag dan wel ten einde zijn, maar het betekent geens zins, dat er in Leersum niet meer ge voetbald wordt. Voor de maand juni heeft het bestuur in samenwerking met de jeugdcommissie een interessant voetbalprogramma samengesteld. Naast een groot jeugdtoernooi op 17 en 24 juni wordt voor het eerste elftal een nederlaagtoernooi gehouden. De club, die HDS de grootste neder laag toebrengt, komt in het bezit van een wisselbeker, beschikbaar gesteld door oud-bestuurslid L. de Frel uit Ederveen. Op zondag 4 juni speelt HDS de eerste wedstrijd tegen DVSA uit Ame- rongen. Dit kan een leuke krachtmeting worden, want het is al weer heel wat jaartjes geleden dat deze verenigingen elkaar hebben ontmoet. Ongetwijfeld wordt het een sportief duel, want daar voor is de verhouding tussen DVSA en HDS te goed. Op zaterdag 10 juni komt het pas naar de vierde klas gepromoveerde EWV uit Eek en Wiel op bezoek. Dit elftal beschikt over zeer technische spe lers. Zondag 18 juni iets aparts. Een com binatie van Hermes DVS uit Schiedam verblijft dan een week-end in het kam- peercentrum. Het Meeuwennest". Deze jongens komen met enkele jeugdprofjes naar Leersum zodat ook dit een inte ressante wedstrijd kan worden. Op woensdag 21 juni weer een min of meer plaatselijke ontmoeting n.l. tegen tegen Musketiers uit Eist. Op zondag 25 juni sluit Uchta uit Ochten de rij van tegenstanders. Ge zien de sterkte van bovengenoemde elftallen zal het tot de laatste zondag spannend blijven, wie met de hoogste eer zal gaan strijken. Zaterdag 17 juni verricht de burge meester van Leersum mevrouw s' Ja cob des Bouvrie om 10 uur de aftrap voor een groot jeugdtoernooi. Jeugd- secretaris Schuilenburg heeft er voor gezorgd dat ook hier een heel interes sant programma kan worden gebracht. De jeugd van 14 tot en met 16 jaar speelt dan om een wisselbeker, die de gemeente Leersum beschikbaar heeft gesteld. Aan dit toernooi nemen deel: EMS uit Bunnik, Patria uit Zeist, Aus- terlitz, Woudenberg, Scherpenzeel en HDS. Zaterdag 24 juni een toernooi voor jongens van 12 tot en met 14 jaar. Deelnemende ploegen zijn hier: Oranje Wit uit Eist, Odijk, Lang broek, DVSA uit Amerongen, SVMM uit Maarn en HDS.

De Vallei | 1967 | | pagina 7