5e achtereenvolgende zege voor Blue Soeks HCAW bezweek aan VHC-geweld Wedstrijd tussen Hollantor en SKF voortijdig beëindigd De heer Kroes: expert in het oprichten van korfbalclubs Panters-jeugd was superieur op VlOS-toernooi Grote nederlaag voor STV-Climax (1-9) VLTC-team boekte benauwde zege op Kerschoten3-2 Renswoude versloeg Rhoda met 8-2 Jetten/Horbach won 15e SLS-rit Geslaagde sport middag voor Advendo-jeugd PEC-ZFC1-3 EDO verpletterde Zwolse Boys9-0 Schaaktoernooi van Moskou Oriënteringsrit van MAC „Ede" trok veel belangstelling Tennis VLTC Eerste nederlaag zaterdagteam2-3 Werpersduel Steeds grotere belangstelling voor veteranentoernooi Hollantor—SKF1-2 VSW-NSYS2-2 Bezweken „Daar moet je koopman voor zijn" Hoogtepunt Duel tussen gepromoveerde teams Tegenpunt Als paddestoelen Geen veld Spanning Geen alkohol bij snelverkeer Tennisclub „Rhenen" MAANDAG 29 MEI 1967 De V.H.C.-honkballer kon in de wed strijd tegen Blue Soeks nog juist het honk bereiken. Blue Soeks boekte in tussen zijn vijfde achtereenvolgende overwinning. RENSWOUDE Het klasseverschil kwam zaterdag in de vriendschappelij ke wedstrijd van Renswoude tegen het Hamersveldse Rhoda wel duidelijk naar voren. Want deze ploeg, die in de nacompetitie goede prestaties had gele verd door Valleivogels en Woudenberg te kloppen, kwam tegen de Rood-Witten vooral na rust techniek en tempo te kort. Renswoude, gewaarschuwd door de successen van de Rhoda-ploeg, be gon op het zonovergoten veld meteen aan een serie aanvallen en dit resul teerde reeds binnen de 5 minuten in een doelpunt van G. v. d. Foort. Toch kwamen de Hamersvelders snel en on verwacht naast Renswoude, want in de 12de minuut trof de linksbuiten roos: 1—1. Maar Renswoude nam nu defini tief het heft in handen, doch door be kwaam werk van de Rhoda-doelman kon deze ploeg tot een kwartier voor rust de stand gelijk houden. Maar toen J. Veldhuizen de gehele Rhoda-verde- diging te vlot af was werd ook de keep er kansloos gepasseerd (21). Na rust is het een eenzijdige wed strijd geworden, want direct na de af trap bracht Veldhuizen de stand op 31. Even later werd een misverstand in de Renswoude-verdediging afge straft door de middenvoor van Rhoda: 32. Rhoda, dat nu fors begon te ver dedigen, plukte de wrange vruchten, want toen B. Veldhuizen nog net buiten de lijnen ten val werd gebracht, benut te hij zelf de toegewezen vrije trop door hard in de bovenhoek te schieten: 4—2. En Hardeman schoot uit een cor ner via J. Veldhuizen de stand naar 52. J. Veldhuizen zorgde voor 62 en B. Veldhuizen en zijn broer bepaalden de eindstand op 82. DEN HAAG. Dries Jetten en Jan Horbach zijn winnaar geworden van de 15de Scheveningen-Luxemburg- Scheveningenrit van de R.A.C.-West, de derde wedstrijd tellend voor het Ne derlandse rallykampioenschap. Om re denen van technische aard werd don derdag in Valkenswaard gestart. Vrij dag in de avond bereikten de deel nemers de finish te Scheveningen. Van de 132 equipes, die begonnen aan de 1250 km lange tocht, waarvan Diekirch in Luxemburg het meest zuidelijke punt was, reden er 112 de rit regle mentair uit. De stormachtige wind bracht een aantal equipes in grote moeilijkheden, omdat omgewaaide bo men de weg versperden. VEENENDAAL De Veenendaalse Honkbal Club heeft in de eerste thuis wedstrijd van dit seizoen opnieuw laten zien tot de sterkste van zijn afdeling te behoren. Dit ging ten koste van HCAW 5, dat na VHC en Quick 3 op de derde plaats stond, en wel in een aantrekke lijke en tot de 5e innings bijzonder span nende wedstrijd. In de eerste drie innings waren de werpers van beide partijen oppermach tig, alleen de Soeks zagen kans verder dan het 2e honk te komen, doch konden ook niet scoren. In de 4e HCAW-slag beurt namen de gasten door eenmaal 4 wijd een honkslag en een doorgescho ten bal een 01 voorsprong. In de ge lijkmakende slagbeurt kwam aanvoer der Jan van Rijnbach als eerste slag man door 4 wijd op het le honk en leek de HCAW-werper reeds iets aangesla gen. Hij verraste Van Rijnbach echter EDERVEEN. Het ontspannings comité van voetbalvereniging Advendo hield zaterdagmiddag sportwedstrijden voor haar jeugdleden beneden de zes tien jaar. Het werd een bijzonder ge slaagde sportmiddag, waartoe ook het prachtige weer belangrijk bijdroeg. Er waren voor de sportieve voetballers in twee groepen verdeeld, namelijk van 10 tot 12 Jaar en van 12 tot 16 jaar fraaie prijzen te verdienen en er ston den zeven onderdelen op het program ma. Het eindklassement van de categorie 1012 jaar zag er als volgt uit: 1. R. van Veldhuizen 90 punten 2. J. van Londen 82 3. J. Hazeleger 80 4. P. Bos 80 5. D. van Ruis wijk 77 6. W. de Frel 74 De vijf prijswinnaars in de groep van 12 tot 16 jaar waren: 1. C. Hendriks 66 punten 2. P. Nab 64 3. M. Hendriks 59 4. H. v. d. Ziel 56 5. K. Hendriks 54 De heer Hazeleger reikte na afloop de prijzen uit aan de jeugdige sport lieden. VEENENDAAL Vrijdagavond werden op bet sportpark weer twee wedstrijden gespeeld in het veteranentoernooi, beide tussen ploegen uit groep B. In de twee de helft van de wedstrijd HollantorSKF ontstonden zeven minuten voor het einde enkele incidenten, waardoor deze ontmoeting voortijdig moest worden be ëindigd. De score was inmiddels 12 geworden. De wedstrijd tussen VSW en NSVS eindigde in een 2—2 gelijk spel, waardoor de spanning in deze groep volledig gehandhaafd blijft. De belangstelling van het publiek neemt de laatste weken nog steeds toe. Al vrij spoedig zag het ernaar uit, dat deze wedstrijd 'n werkelijke kracht meting zou gaan worden. Aanvankelijk waren Hollander en SKF even sterk, maar topscorer Chris Buunk en zijn mannen kregen weinig kans tegen de goed sluitende verdediging van de SKF- ploeg. Aan de andere kant speelde SKF zijn aanvallen voornamelijk over rechts waar Faber een voortdurend gevaar was. Kort voor rust scheen Hollantor echter een voorsprong te gaan nemen, toen Van Manen een hard schot afvuur de op het SKF-doel. Keeper Hey stopte echter uitstekend. In de tweede helft werd het spel fel ler en meermalen wat ruw. Gert Jan Rebergen scoorde na enkele mislukte pogingen 01 en ondernam vijf minu ten later een solo, waaruit hij ook 't tweede doelpunt voor zijn rekening nam. Tien minuten voor het einde bracht Chris Buunk de score op 12, maar toen even later door grove on- sportiviteit een incident ontstond, floot de scheidsrechter voortijdig af. Een be treurenswaardige gang van zaken, die het veteranentoernooi stellig goed zal doen. Opnieuw moest NSV met een gelijk spel genoegen nemen, nu tegen de ploeg van WSV. Nog voor rust zagen de NSVS-ers kans door doelpunten van Schoeman en Van Manen een 02 voorsprong te nemen. VSW liet zich ech ter niet ontmoedigen door deze achter stand en bleef volhardend partij geven. Het harde werken van de WSV-ploeg bleek evenwel niet nutteloos, want toen Budding de score op 12 bracht, keerden de kansen. Steeds weer nam VSW het initiatief en NSVS moest zich vrijwel geheel beperken tot verdedigen. Grote vreugde beleefden de spelers en supporters van VSW toen kort voor 't einde Opperman de zo begeerde gelijk maker scoorde (22). bij het „trekken" met een aangooi op het 1 honk, die daardoor, bij een uiter ste poging om terug te komen, een bles sure aan zijn knie opliep en vervangen moest worden. De werper putte uit de ze „makkelijke ntil" extra kracht en schakelde de twee volgende Soeks op 3 slag uit. Soeks-werper Jan v. d. Hoef bleef eveneens prachtig doorgaan en scheen geen enkele last meer te hebben van zijn onwillige werparm. Integendeel, hij bleef tot de laatste inning volkomen de baas over de HCAW-slagmensen en gooide tot dusver zijn beste wedstrijd- In de gelijkmakende vijfde Socks- slagbeurt kregen de talrijke Veenen daalse supporters dan eindelijk waar zij recht op hadden: de VHC-hitters kwamen los. Na eenmaal 4 wijd en 3 honkslagen stortte de HCAW-verdedi ging volkomen ineen. Werper Bosch bleek niet langer bestand tegen de voortdurende druk en moest worden vervangen bij de stand 41. Doch ook de 2e werper Varneke kon de Soeks niet beteugelen, hij moest eveneens enkele forse „tikken" incasseren. Pas bij de stand 81 viel de derde nul. In de 6e en laatste HCAW-slagbeurt kon slechts een man nog tot het tweede honk doordringen, doch werper Jan v. d. Hoef had nog voldoende reserves over om de volgende 3 man voor nul naar de bank terug te wijzen. De Soeks hadden hun gelijkmakende beurt niet meer nodig en de wedstrijd eindigde daardoor reeds na 5^ innings. Scoreverloop: HCAW 5 00010 1 VHC 0 0 0 0 8=8 Wepersresultaten: Bosch/Varneke 10x3-slag, 6x4-wijd, 5 honkslagen tegen, v. d. Hoef: 10x3-slag, 4x4-wqd, 1 honk slag tegen- Teamgemiddelde: 0.250. Hoogst persoonlijk gemiddelde: R. de Vos 1.000, K. van Hall 0.500. ZWOLLE Het is moeilijk uit te maken, of alleen het warme weer er de oorzaak van is geweest, dat het tempo in de strijd tussen PEC en ZFC bijzon der laag lag. Geconstateerd mag wor den, dat ZFC een grotere strijdlust aan de dag legde, goed gebruik maak te van de geboden kansen en dan ook een volkomen verdiende overwinning behaalde. En dat ondanks een bijna voortdu rend licht overwicht van de thuisclub, die voor het doel evenwel door te tra ge acties vrij ongevaarlijk was. In de 22e minuut was het raak, toen na een combinatie met Wagendrever de naar buiten gezwenkte Marijt de bal voorzette, die door Ten Broek ineens op de schoen werd genomen en onhoudbaar langs Nijland gestuurd: 01. Na enige vergeefse pogingen had PEC na precies een half uur spelen succes: een inzet van Carelsz werd ge keerd, maar de bal kwam weer voor zijn voet en nu had keeper Swart geen verweer: 11. De Zwollenaren hadden toen de gelegenheid om de strijd in hun voordeel te beslissen, maar de afwer king was te traag. Succes had wel J. Brouwer, die vier minuten voor de rust de bal uit een voorzet van Wagendre ver langs Nijland kopte en daarmee ZFC een 21 voorsprong bezorgde. C^k na de hervatting was het aantal aanvallen van de thuisclub groter dan dat van de gasten, maar de Zaanse ver dediging, met keeper Swart aan het hoofd, had het toch niet al te moeilijk. Integendeel, de beste kansen deden zich aan de andere kant voor, waar rechts back Koops na 25 minuten de bal van de doellijn moest wegkoppen. Schuman en Kok bleken niet gelukkig met hun schoten en toen rechtsbuiten Poolman een minuut voor tijd nogmaals Nijland wist te passeren, was de 13 overwin ning voor ZFC een feit. HAARLEM Het is EDO niet moei lijk gevallen gisteren de beide pun ten thuis te houden. Een nauwelijks te genstand biedend en ongeïnteresseerd spelend Zwolse Boys heeft er in Haar lem niet veel van terechtgebracht. In de eerste helft voerden de Haar lemmers de voorsprong reeds met de regelmaat van de klok op tot 60, waar na zij het na de hervatting wat kalmer aan konden doen. Zwolse Boys kwam tegen het eind nog wat in verzet, doch kon daar alleen maar mee voorkomen dat de score van EDO tot dubbele cij fers werd opgevoerd. Kok was 't pro- duktiefst met vier doelpunten, terwijl Bosdijk er drie voor zijn rekening nam. Slisser en v. d. Putten schoten beiden eenmaal raak. LEERSUM Als men in Leersum naar de heer H. A. Kroes vraagt, dan zal men de schouders ophalen en zeggen „Ken ik niet". Vraagt men echter naar „die man va,n de korfbal" dan wordt men doorgestuurd naar de Prinses Ma- rijkelaan. Toevallig troffen we hem thuis. Als hij eenmaal op de praatstoel zit, dan is het al korfbal wat de klok slaat. „Van geboorte ben ik Drent. Maar. spoedig verhuisden we naar Zuid-Lim burg en toen ik 7 jaar was gingen we naar Alkmaar. Als jongen was ik bij de padvinderij. Later ben ik gaan voetballen. Mijn eerste voetbalschoe nen waren van een speler van Ajax. In 1937 verhuisde ik naar Nijmegen. Mijn broer was in Alkmaar al korf baller. Hij richtte in mei 1934 in Nij megen de korfbalvereniging S.O.S. op. Voor mij was er toen geen keus meer. Ik moest gaan korfballen, en zo ben ik eigenlijk tegen mijn zin in, in de korfbalwereld terecht gekomen. Tot 1955 heb ik in het eerste twaalftal ge speeld en daarna nog een jaar in het vierde". Naast actief korfballer is de heer Kroes ook scheidsrechter geweest. „Ik ben in 1935 begonnen met fluiten in de Gelderse Korfbalbond. Drie jaar later kwam ik als scheidsrechter in de afdeling oost van de K.N.K.B. In 1957 verhuisde ik naar Leersum, want het werd me wat te zwaar. Ik vervulde namelijk in Nijmegen 17 func ties in allerlei besturen en commissies. Toen ik in Leersum ging wonen had ik al min of meer genoeg van het flui ten. Maar na aandringen ben ik er toch weer toe overgegaan met als resultaat dat ik in 1962 in de hoofdklas se kwam. Het hoogtepunt uit mijn scheidsrech- tersloopbaan is wel het feit dat ik werd aangezocht om in Engeland de Cup- final in het stadion van Croydon te fluiten. Dat was in 1964, de wedstrijd tussen Mitchum en Pegasus. Om deze wedstrijd te mogen leiden, moest ik aan drie eisen voldoen, nl. K.N.K.B.-scheidsrechter zijn, de Engel se taal spreken en in staat zijn eer applicatie-cursus te geven aan Engelse scheidsrechters. Onder mijn gehoor be vonden zich 35 Engelse top-arbiters. De heer Kroes heeft op donderdag 8 december 1966 een punt gezet achter zijn actieve scheidsrechtersloopbaan. AMERSFOORT Zaterdagmiddag en -avond namen drie jeugdteams van Pan ters deel aan een door het Amersfoortse VIOS georganiseerd jeugd-volleybal- toernooi, gespeeld in de nieuwe sporthal te Amersfoort. Talrijke teams uit de omgeving van Amersfoort namen hieraan deel o.a. Hilversum, Soest, Utrecht, Veenendaal, Hoogland etc. De Panters-jeugd deed het voortreffelijk en behaalde twee eerste prijzen en een tweede prijs. Panters had ingeschreven met vier teams. Twee meisjes- en twee jongens- teams. Van beide categorieën tot vijf tien jaar en tot zeventien jaar. VIOS heeft daarna het oudere jongensteam VEENENDAAL Voor de laatste maal in dit seizoen kwam STC-Climax achter de tafel. De tegenstander was J.C.V. uit Vugt, het enige team dat de Veenendalers tot nu toe een nederlaag had weten te bezorgen. Er stond geen enkel belang meer op het spel, daar beide teams reeds zijn gepromoveerd. Al kon er dus ontspannend worden gespeeld, toch probeerde STV-Climax alles om revanche te nemen voor de nederlaag en de spelers uit Vught deden er al het mogelijke aan om dit te beletten. Hierin slaagden de gasten deze avond opperbest, zo prachtig zelfs dat het een royale 01-overwinning voor hen werd. Het was dan ook een zeer sterk en homogeen team, waarbij vooral het spel van de jeugdige Klaassens opviel. Deze jonge speler heeft niet alleen een zeer moeilijk te retourneren opslag, hij weet de kansen die hij zich hiermee weet te scheppen ook voortreffelijk te benutten. Alle drie STV-Climax-spelers hadden dan ook geen enkele kans tegen deze veelbelovende speler. Ook de meer ge routineerde v. d. Steen was uitstekend op dreef en won eveneens driemaal. De zeer snel reagerende Schütz ten slotte won van v. Dam en Vos, maar moest in de laatste set van de wedstrijd duidelijk het hoofd buigen voor een nog snellere v. Wely, zodat uiteindelijk nog net op het nippertje de eer voor STV- Climax werd gered. Door JCV werden hierna aan de STV- Climax speler bloemen aangeboden t.g.v. het bereiken van de overgangsklasse en de Veenendalers zorgden voor de nodige verfrissende dranken. De goede stem ming steeg nog aanmerkelijk toen de heer v. Veluw namens de directie van de Scheepjeswolfabriek een nieuwe tafel ter beschikking stelde en de spelers v. Dam, Vos en v. Wely en reserve v. Eist ieder een boekenbon kregen aan- MOSKOU De Russische ex-wereld- kampioen Michael Tal en de Hongaar se grootmeester Lajos Portisch hebben na vijf ronden de leiding in het inter nationale schaaktoernooi van Moskou met elk 3 Vt pnt. Petrosjan, Gipslis, Bo- botsov, Gheorghiu, Gligoric, Najdorf en Spasski volgen met elk 3 pnt. geboden. Al met al een prettige afslui ting van een succesvol jaar. De spelers kunnen zich nu gaan voor bereiden op het volgende, ongetwijfeld zware seizoen. EDE De oriënteringsrit, die de MAC „Ede" zaterdag j.l. organiseerde voor motorrijders, automobilisten, scoo terrijders en bromfietsers mocht zich verheugen in een grote belangstelling. Liefst 86 equipes verschenen aan de start. De uitslag zag er a.v. uit: Klasse A: 1. R. van Hal, Veenendaal, 3 strafp.; 2. D. Arissen, Amerongen, 3 strafp.; C. W. Westland, Bennekom 5 strafp.; 4. G. Garrits, Lunteren, 46 strafp.; 5. D. T. Stapel, Nunspeet 53 strafp.; 6. H. Wildekamp, Arnhem, 59 strafp.; 7. E. Bouwman, Veenendaal, 63 strafp.; J. van Eden, Veenendaal, 64 strafp.; 9. M. de Jong, Ede, 97 strafp.; 10. C. van Hardelaar, Ede 98 strafp.; 11. H. Pluim, Tiel, 100 strafp.; 12. E. van de Broek, Scherpenzeel 117 strafp.; 13. J. van Tongeren, Ede, 120 strafp.; H. Rozeboom, Ede, 129 strafp.; 15. G. de Boer Ede, 136 strafp.; 16. P. J. de Wolf, Veenendaal, 136 strafp.; 17. L. L. Coine, Veenendaal, 137 strafp. Klasse B: 1. G. Samshuizen, Ede, 103 strafp.; 2. H. Jansen, Ede, 110 strafp.; 3. G. J. Nijhof, Ede, 114 strafp,; 4. R. G. J. Thomas, Veenendaal 138 strafp.; 5. A Berkhof, Ede, 144 strafp.; 6. L. J. Martijn, Ede, 165 strafp.; 7. H. Broe- ren, Wageningen, 183 strafp.; 8. P. C. Scholten. Ede, 189 strafp.; H. J. Hij mans, Ede, 189 strafp.; 10. D. Dene kamp, Ede, 191 strafp.; 11. D. J. Bes- seling, Bennekom, 192 strafp.; 12. G. Smit, Ede, 197 strafp. Poedelprijs: D. A. de Klein, Ede, 373 strafpunten. Pechprijs: H. Gebbink, Arnhem. uit de strijd genomen om organisatori sche redenen, terwijl juist dit team van Panters verleden jaar zoveel furore ge maakt had op dit toernooi. Maar het jongensteam tot vijftien jaar deed het niet minder. Het overwon SW en Olym- pia uit Soest en Spirit uit Amersfoort. In de finale zag het er na de eerste set bijzonder hoopvol uit voor de jonge Panters-knapen. Met 157 werd de eer ste set gewonnen, doch de tweede en derde set werd verloren met 915 en 1115, waardoor Panters zich in het bezit stelde van een eervolle prijs. Het organiserende VIOS bevocht de eerste prijs op de jonge Veenendalers en kon den derhalve de trofee thuis houden. De meisjes marcheerden bijzonder goed. In de groep tot 17 jaar werd geen enkele nederlaag geleden. Alle wedstrij den tegen Spirit, SVV, GVC en VIOS werden gewonnen waardoor men zich zonder een vermoeiende finale te spe len, verzekerde van de eerste prijs. Maar ook de groep tot 15 jaar deed niet onder voor hun oudere collega's. Ook hier was het alles Panters wat de klok sloeg en weer werd geen wedstrijd ver loren. Wederom waren Spirit, VIOS, SVH en SVV de tegenstanders. Voor de ze goede prestatie kon de meisjes-jeugd van Panters eveneens de eersté prijs in ontvangst gaan nemen omdat in deze categorie geen finale werd gespeeld. Het werd evenals verleden jaar in Amersfoort weer een volledige Pan- ters-overwinning. Twee hoofdprijzen en een tweede prijs, terwijl een ploeg, kan didaat voor het eremetaal nl. de oudere jongens, thuij moest biyven. Hij floot toen de micro-korfbalwed- ;trijd tussen de hoofdklassers- Samos en ROHDA. Dit betekent geenszins dat hij geen interesse meer heeft voor de korfbal sport. Hij komt niet meer als scheids rechter binnen de lijnen, maar in zijn functie van voorzitter der G.U.K.B. en lid van de landelijke Pers- en Propa ganda Commissie kan men hem over al aantreffen. Het voorzitterschap van de G.U.K.B. is een functie, die enorm veel tijd vergt. In een paar jaar tijd richtte de heer Kroes in het G.U.K.B. heel wat vereni gingen op. „Propaganda is voor mij een hobby. In het oprichten van korf balverenigingen heb ik een speciale techniek ontwikkeld. Ik ga eerst in een plaats die me wel geschikt lijkt, eens praten met de redactie van het streekkrantje, Ik geef ze dan een paar artikelen over de korfbalsport, dat het zo gezellig is en zo gezond is enz. Vervolgens neem ik contact op met de gemeente en een sportlievende inwoner, die bereid is om als contactpersoon op te treden. Zodra zich tegen de twintig belang stellenden hebben gemeld, schrijf ik een vergadering uit. Ik kijk de mensen eens aan en zeg dan: „U lijkt me wel geschikt om als voorzitter op te treden en U als secretaris of secretaresse". Meestal krijg ik dan het argument van ja, maar ik ben nog nooit be stuurslid geweest en hoe gaat dat dan? Nou, in 6 weken is de zaak voor el kaar. Ik heb in de omgeving van Leersum zo veel verenigingen opgericht, dat ik de namen allemaal niet eens meer uit mijn hoofd weet. In Veenendaal bestond de korfbal vereniging, S.K.F. Deze club lag eigen lijk voor de korfbalsport op een eiland, en om haar wat uit dit isolement te halen, heb ik in de omgeving diverse verenigingen opgericht, bv. om er en kele te noemen: Hemur Enge in Ame rongen, Arena in Rhenen. Gelria in Kesteren, Starfighters in Tiel, Telstar in Hoevelaken enz. enz. Dit geschiedt allemaal in een tijds bestek van 6 weken". „Och", vervolgt de heer Kroes, „propaganda vereist een bepaalde mentaliteit. Daar moet je koopman voor zijn. Toen ik in 1957 in Leersum kwam wonen telde de G.U.K.B. 22 verenigingen, nu zijn het er 41 VEENENDAAL Zaterdagmiddag kwam de ploeg van VLTC op eigen bodem uit tegen het Apeldoornse Kerschoten. De Veenendaalse formatie had het ditmaal bijzonder moeilijk en zjj kwam dan ook niet zo goed voor de dag als in andere ontmoetingen en moest diverse malen sets afstaan. Niettemin werd het een, zjj het benauwde, 32 overwinning en blyft VLTC ongeslagen. Het kampioenschap ligt in het verschiet. Als ik de eerste stap doe, dan weet ik wat ik me op de hals haal. Door mijn werk heb ik moeten leren, daar waar niets was, toch iets te verko pen". Erika van Schuppen begon goed in het dames-enkel en won de eerste set, maar de tweede set verloor zq (46). Erika won tenslotte de beslissende set met 75 en de partij met 21. Jan de Kleuver maakte er met zijn rivaal uit Apeldoorn een langdurige zaak van in het heren-enkelspel. De eerste set bleef in Veenendaal met 64, doch de tweede set kon G. Wille van Kerschoten met dezelfde cijfers in de wacht slepen. In de derde set gaven beide vechtlustige knapen zich niet snel gewonnen. Diver se service-games gingen verloren en de strijd sleepte zich voort naar de stand 99. Daarna verloor Jan de Kleuver zijn service-game en verloor daardoor zijn partij met 12. Het dames-dubbel- paar van VLTC, Erica van Schuppen en Marijke van Stuyvenberg, startte zeer goed en won de eerste set met maar liefst 61. Maar ook dit paar kon in de tweede set niet doorbreken en ver loor met 26. In de derde en beslissen de set hebben de Veenendaalse meisjes er alles aan gedaan om tot winst te ko men, maar het lukte niet. Met 46 ging deze set naar de Apeldoornse formatie en VLTC keek tegen een 12 achter stand aan. Maar het heren-dubbelpaar Jan de Kleuver-Thedo Tuinstra trok er daarna bijzonder hard aan en verdedig de zich tot het uiterste. Fraai werd met 6—^4 en 63 gewonnen, waardoor de zaak weer in evenwicht was gebracht (22). Het gemengd dubbelspel door VLTC gespeeld door Thedo Tuinstra en Marijke van Stuyvenberg, zou dus de doorslag moeten geven. De Veenendaalse formatie liet er dit maal geen twijfel over bestaan en met de zeer gedecideerde cijfers 60 en 6 0 bleven de punten thuis. VLTC had weer gewennen, zij het ditmaal op het nippertje \ten een zeer goede en vecht lustige tegenstander. Door deze 32 overwinning blijft VLTC ongeslagen en het ziet ernaar uit, dat het kampioen schap volgende week reeds behaald kan worden. De heer Kroes kan het nog steeds niet goed hebben, dat zijn eigen woon plaats geen korfbalvereniging heeft. Op de vraag of er voor deze sport in Leersum geen liefhebberij is, ant woordt hij bevestigend: „Ook in Leer sum heb ik plannen gehad voor een korfbalvereniging. Ik had zelfs al 22 aanmeldingen. Er is echter geen veld... Toch zie ik hier in de toekomst weer een korfbalvereniging, vooral ook om dat het gemeentebestuur er erg wel willend tegenover staat". De heer Kroes bezit bijna alle on derscheidingen, die de K.N.K.B. kan ge ven. In 1957 ontving hij het Bonds-ere- teken, in 1962 de Heijboer-medaille in brons, in 1963 de Wilson ere-beker en van de Belgische Bond de bronzen ere- plaquette. Zijn zoon Paul maakt deel uit van het kampioens-twaalftal uit Doorn. En vandaag is het voor deze vereniging een belangrijke dag, want ze speelt haar laatste promotie-wedstrijd. Als ze wint, dan komt Doorn in de K.N.K.B. „Ja", zegt de heer Kroes, „ik ben trainer-coach van deze vereniging, het interesseert me dus bijzonder. Voor die wedstrijd moet ik echter eerst naar Vinkeveen naar een recep tie. Zondag ga ik met het "twaalftal van de G.U.K.B. naar Antwerpen. We spelen dan tegen de Belgische Rode Duivels. Deze wedstrijd heeft een feestelijk tintje, want het ib namelijk de 25e ontmoeting". Een onopvallend inwoner van Leer sum, met een respectabele staat van dienst in de internationale korfbalwe reld, een geboren propagandist voor de sport, een goed prater en een voorbeeld voor iedere sportman of sportvrouw: H. Kroes uit Leersum. RHENEN Het eerste team van de tennisclub „Rhenenspeelde gisteren een uitwedstrijd tegen Vaassen en won deze ontmoeting met maar liefst 2-6. Het heren-dubbel Rooderkerk - Lodder bleef ongeslagen en de enige verliespun- ten kwamen van de dames-enkelspelen Rooderkerk en van de damesdubbel RooderkerkVan Dongen. Gezien de score en het spel hadden de Rhenena- ren een duidelijk overwicht. Rhenen 2 speelde thuis tegen Quick (Nijmegen) 8 en verloor met 3-5. Het was een bijzonder spannende wedstrijd, waarin de enige winstpunten kwamen van heren-enkel C. v. d. Pol, de dames- dubbel Goldstein-Bleumink en het ge- mengd-dubbel Goldstein-B. Kemperman Het zaterdagteam verloor op eigen terrrein tegen Malkenschoten 2 uit Apel doorn. Het werd voor de Rhenenaren, die nog steeds hun kampioenskansen behouden, de eerste nederlaag. De winstpunten kwamen hier van de single Corrie Vis en van het gemengd-dubbel Lucie Vis-P. v. d. Schaaf. Bij een 2-2 stand kreeg het dames-dubbel Lucie en Corrie Vis de laatste kans om de over winning veilig te stellen. De zenuwen speelden kennelijk een te grote rol, want de dames verloren de wedstrijd. Ondanks deze 2-3 nederlaag staat het zaterdagteam van Rhenen nog aan de leiding en zijn de kampioenskansen nog steeds niet verspeeld. Het komende weekeinde zal nog span nender worden. Rhenen 1 ontmoet thuis ETC 2 uit Ede. Wanneer ETC een ge lijk spel uit het vuur sleept, is het team kampioen. Rhenen zal een flinke overwinning moeten behalen om de Edenaren de voet dwars te zetten. Rhenen 2 speelt uit tegen Rapiditas 2 uit Nijmegen. Het gaat om de derde of de vierde plaats. Het zaterdagteam speelt in Apeldoorn tegen Kerschoten 2. Er zit voor de Rhenense dames en he ren een overwinningskans in.

De Vallei | 1967 | | pagina 12