Spontaan gebeuren in Veenendaal-Noord Veel feestelijk vertoon bij opening nieuwe speeltuin Al 420 kinderen als geregistreerd lid VERKOOPVERBOD VOOR NIIDE-FRUITKWEKERS Gymnastieklokaal te Opheusden wordt spoedig geheel gerestaureerd Ged. Staten zijn tegen opheffing Betuwelijn Alleen ontheffing in (eigen) kersentijd IN LEERSUM BETERE SPORTACCOMMODATIE Rondvraag leverde weer veel gesprekstof op Leersum wil vuilnis in Maarn kwijt Voor HDS en Larsheim DAF verdwijnt uit DE KLOMP Drie salto's van luxe auto Muziekfestijn BELASTING OP BENZINESTATIONS Gymnastiek Inschrijving Zebrapad Ervaring Applaus DUUR UIT HET ZAKENLEVEN MAANDAG 29 MEI 1967 VEENENDAAL Met veel feestelijk vertoon werd zaterdagmiddag de ..koninklijke" speeltuin Prins Willem-Alexander aan de Buurtlaan-West geopend. Voordat burgemeester mr. dr. J. Hazenberg tot de officiële ope ning overging, trok een stoet van honderden kinderen, getooid met vlag gen, toeters en ballonnen, door de straten van het voormalige Gelders- Yeenendaal. De Veenendaalse harmonie „Caecilia" begeleidde de kin deren naar de met 130 vlaggen versierde speeltuin, waar zich een grote menigte belangstellenden en genodigden had verzameld. Burgemeester Hazenberg knipte een lint door en maakte aldus de officiële opening tot een feit. Daarna namen de kinderen bezit van de speeltuin en kregen de aanwezi gen de gelegenheid het fraaie complex te bezichtigen. De speeltuin Prins Willem-Alexan der is een geschenk van de koningin. De Vereniging Veredeling Ambachten had de toestellen tijdens het défilé op koninginnedag aan de vorstin overge dragen en zij stelde de complete speel tuin weer ter beschikking aan het be stuur van de speeltuinver. „Noord". De laatste weken is er hard gewerkt om de tuin binnen de gestelde datum gereed te krijgen. Hoewel dit, ondanks vele uren van nachtelijke arbeid, die belangeloos door de ouders werd ver richt, niet helemaal gelukt is, kon de officiële opening toch doorgang vin den. De heer C. H. van Baren, voorzit ter van de speeltuinvereniging, ver welkomde de vele aanwezigen, onder wie zich vertegenwoordigers van het college van B. en W., van de gemeen teraad en van vele andere officiële instanties bevonden. Hij sprak een hartelijk woord van dank tot allen die zich hebben ingezet om de speeltuin in korte tijd te realiseren. Veel mede werking kwam hierbij van de zijde van het bedrijfsleven en de middenstand. Burgemeester Hazenberg herinner de in zijn toespraak nog even aan de dag, waarop de koningin de speeltuin aan Veenendaal had aangeboden, ,,'n Speeltuin die op een dergelijke wijze wordt verkregen, neemt een aparte plaats in en verleent deze wijk van Veenendaal een bijzondere kleur". De speeltuin is tot stand gekomen ln nauwe samenwerking met de Ne derlandse Unie van Speeltuin Organi saties (NUSO). Enkele vertegenwoor digers van deze bond waren zaterdag middag aanwezig. De burgemeester sprak woorden van lof aan het adres van de NUSO. „Wij kunnen nu profi teren van hun jarenlange ervaring", zo zei hij onder meer. Mr. Hazenberg wees met name de ouders erop, dat het van het grootste belang is dat in de toe komst de speeltuin in goede staat wordt gehouden. „De instandhou ding en de verdere uitbouw van dit prachtige werk is het allerbelang rijkste. Zet U zich hier met z'n al len achter en blijft U dit doen. U zet zich in voor een goede zaak, want de gemeenschappelijke zorg voor de kinderen is ons aller be lang. En tot de honderden kinderen zei de burgemeester: „Jongens, houdt 'm goed en mooi". De heer Van Baren bood de burge meester een attentie aan. Mevrouw Hazenberg kreeg een boeket bloemen ten geschenke. Namens de NUSO voerde de heer F. Kloeke het woord. „Drie jaar ge leden is men in Veenendaal begonnen met plannen te maken voor deze speel tuin. Nu staat hij er en dat is een ge lukwens kaard. Wij hebben de ontwik kelingen in Veenendaal altijd met veel plezier gadegeslagen". De heer Kloeke bood de speeltuinvereniging vervolgens een geschenk aan. De heer S. Treels, directeur van de Chr. Techn. School in Utrecht sprak namens de Vereniging Veredeling Am bachten. Hij noemde het een geweldi ge verrassing toen hij voor het eerst vernam dat de speeltuin aan Veenen daal geschonken zou worden. Op de wijs van het liedje ,,'t Zon netje schijnt zo heerlijk schoon", zon gen de kinderen daarna enkele cou pletten van een speciaal voor deze ge legenheid geschreven lied. De zang werd begeleid door de trompettisten van „Ceacilia". Onder de klanken van het Wilhelmus ging de burgemeester over tot de officiële opening en tege lijkertijd ging de vlag bij de ingang van de speeltuin in top. De speeltuinver. heeft nu 420 kinde ren ingeschreven. De tuin zal binnen kort nog worden gecompleteerd met een vliegtuig en enkele andere levens echte attributen. Na afloop van de opening vond er nog een bijeenkomst plaats in hotel La Campagne aan de Nieuweweg. Het bestuur van de speel tuinvereniging aan de Savorain Loh- manstraat bood hier een elektrische klok aan, een geste die met een luid applaus werd onderstreept. De heer Van Baren las tenslotte een brief van paleis Soestdijk voor, waarin stond dat prinses Beatrix en prins Claus hun goedkeuring hechtten aan het voornemen van het speeltuin bestuur om de tuin „Prins Willem-Alexander" te noemen. Burgemeester Hazenberg verrichtte de opening RHENEN Wat ieder nuchter denkend mens al enkele jaren lang heeft zien aankomen is gebeurd. Van een grondeigenaar langs de Rhenense Nude, de hoofd verkeersweg tussen Rhenen en Wageningen, vernemen wy dat de overheid heeft besloten een verkoopverbod in het leven te roepen van kersen en andere vruchten en etenswaren vanuit kramen in de boomgaarden, die daar in groten getale zjjn gelegen. De eigenaren van de langs de Nude gelegen gronden hebben allen een aanschrijving gehad, deels van het gemeentebestuur van Wageningen en deels van het gemeentebestuur van Rhenen, waarin staat vermeld, dat alleen met ver gunning van de overheid vanuit de boomgaarden kersen mogen worden verkocht die in eigen boomgaard zijn gewonnen en alleen en uitsluitend tydens de kersen pluk. Is die pluk beëindigd, dan zullen de boomgaarden voor de verkoop moeten worden gesloten. Al enkele jaren geldt er in de Nude een stopverbod. Deze maatregel werd destijds al genomen uit een oogpunt van verkeersveiligheid. Kerseneters trokken zich er weinig van aan en deden meestal net of er geen stopverbod gold. Naast de verkoop van eigen kersen werden er in de boomgaarden ook import kersen verkocht. Ook pruimen, appels en peren en talrijke andere vruchten wer den er onbeperkt aan de man gebracht. De verkoop bleef niet meer beperkt tot dë tijd dat de Nude-kersen rijp waren. De gehele zomer door stonden in de boomgaarden de stalletjes. Van de zyde van de gemeentelijke instantie in Rhenen, die van dit soort zaken op de hoogte is, werd ons bevestigd dat vanaf heden alleen maar in de kersen tijd uit de Nude-bongerds kersen mogen worden verkocht van eigen pluk en dat daarna moet worden gestopt. De maatregel is genomen uit een oogpunt van verkeersveiligheid. Er zal streng op worden toegezien, dat men de bepaling nakomt. Het burgemeesters-echtpaar hielp de kinderen zo nodig een handje. Ten slotte is alles nog zo nieuw. LEERSUM Het gemeentebestuur heeft met de besturen van de sportver enigingen Larsheim en HDS besprekin gen gevoerd over de verbetering van de sportaccommodatie aan de Wildbaan. Het college deelt nu aan de raad mee, dat de technische dienst een plan heeft ontworpen, dat voorziet in de aanleg van een tweede sportveld en een oefen- strook. De kosten hiervan bedragen f 45.000,Zodra het tweede veld ge reed is, zullen de nodige verbeteringen aan het bestaande speelveld getroffen kunnen worden. Uit de bespreking is gebleken, dat het bestuur van HDS geen prijs meer stelt op verplaatsing van het sportcom plex naar de zuidzijde van de Rijks straatweg. Het verplaatsen van het sportcomplex zou naar de mening van het bestuur te lang duren. Het bestuur acht het van belang, dat er zo spoedig mogelijk een tweede speelveld komt. mede gezien de toeloop van vele jonge leden. Het college is van mening, dat de aanleg van sportterreinen in het be stemmingsplan Leersum-Zuid grote kos ten met zich mee zal brengen, welke uit de exploitatie betaald zullen moeten worden. De gronden zijn aldaar voor dat doel zeer duur; daarenboven is de bodemgesteldheid van dien aard, dat in verband met de drassigheid van de grond op grote kosten inzake drainage zal moeten worden gerekend. Voor de uitbreiding t.b.v. andere spor ten zoals hockey, atletiek, korfbal en tennis zou het mogelijk zijn nadere plannen uit te werken op de gronden ten noorden en ten oosten van de Wild baan, welke gronden thans nog geen eigendom van de gemeente zijn. De uitbreiding van de sportterreinen in eerste instantie zou nu plaats kunnen vinden aan de Noordzijde van de Wild- aan op de terreinen, welke reeds eigendom zijn en direct ten oosten van het bestaande veld zijn gelegen. EDERVEEN Het voor de inwo ners van De Klomp en Ederveen zo be kend geworden Daf-embleem bij De Klomp zal per 1 juni 1967 verdwijnen. Door de uitbreiding van het Daf-leve- ringsprogramma en de daarmee ver band houdende grotere verkopen zag de directeur van „Auto-Unie Gelderland N.V.", de heer G. v. Eee, zich genood zaakt zich in de plaatsen Ede en Vee nendaal zelf te vestygen. Voor de relaties in Ede en omgeving is een pand aangekocht aan de Arn- hemseweg te Ede (thans Machinefa briek Verboom en Co) dat na enige ver bouwingen in september 1967 gereed zal zijn. Tot aan de openingsdatum is het bedrijf te Ede voorlopig ondergebracht in het reeds bestaande filiaal aan de Parkweg te Ede. Voor de relaties in Veenendaal en omgeving wordt op 2 ju ni een geheel nieuw bedrijf geopend aan de G. v. Schoonbekerstraat te Vee nendaal. Het huidige pand van „Auto- Unie Gelderland N.V." is in exploitatie gegeven aan de fa. Ter Maten uit Ede die de merken Peugeot en Triumph zal gaan voeren. VEENENDAAL Door tot dusver nog niet opgehelderde oorzaak raakte mevr. N. van L.- zondagmorgen op de Tinneweide de macht over het stuur van haar auto kwijt. Zij kwam naast de rij baan terecht waar de wagen driemaal over de kop sloeg. De bestuurster werd uit de auto geslingerd en moest in be wusteloze toestand naar het Julianazie- kenhuis worden overgebracht, evenals twee andere heren die in de auto zaten. RENSWOUDE In de maand juni zal de plaatselijke muziekver. „Ons Ge noegen" een muziekfestijn met taptoe in het Kasteelbos organiseren. Hieraan zullen ongeveer 200 muzikanten deelne men. Behalve „Ons Genoegen" zullen verder medewerking verlenen de mu ziekvereniging uit Wijk bij Duurstede en Bilthoven. KESTEREN „Het is langzamerhand welletjes met het aantal benzinepom pen in onze gemeente". Dit zei burgemeester D. J. Pott van de gemeente Res teren vrijdagavond tijdens de raadsvergadering naar aanleiding van een voor stel van het college om aan de Broekdijk in de gemeente Resteren recht van opstal te verlenen aan de benzinemaatschappij Union France des Pétroles te Rotterdam ten behoeve van het door haar te stichten benzine-verkooppunt. De door burgemeester en wethouders voorgestelde vergoeding per jaar bedroeg f 150,—. De heer Remmelink (Gem. Bel.) merkte naar aanleiding van dit bedrag op: „De benzinestations rijzen de laatste tijd als paddestoelen uit de grond. Rennelijk is het een bijzonder winstgevende zaak. Ik zou daarom dè jaarlijkse vergoeding voor dit recht van opstal graag iets hoger zien. Op die manier kan de gemeente ten minste ook profiteren van de winst van de benzinemaatschappijen". Burgemeester Pott merkte op, dat een en ander niet mogelijk was omdat dan de andere pomphouders in de gemeente bevoordeeld zouden worden. De voorzitter van de raad was het echter wel met de heer Remmelink eens, dat het aantal benzinestations de laatste tijd ontzettend is toegenomen. „In de toekomst moeten wij hier maar eens een streep onder zetten", merkte hij op. „Het is langzamerhand welletjes met het aantal benzinepompen in onze gemeente." De heer M. de Zeeuw vroeg of de ge meente dit wel kon doen. Hierop zei de burgemeester direct geen antwoord te kunnen geven. De heer J. den Hartog liet een heel ander geluid horen. „Van Rijkswege wordt juist veel moeite ge daan om het aantal benzinepompen langs onze wegen op te voeren", zei hij. „Het zou een rare indruk wekken als wij nu juist het tegenovergestelde gaan bewerkstelligen." Burgemeester Pott merkte in antwoord hierop op, dat hij dan wilde bezien in hoeverre het mogelijk was belasting op de benzine stations te heffen. Het voorstel om het recht van opstal té verlenen werd ten slotte door de raad met algemene stem men aangenomen. Een voorstel bestreffende een krediet van f 2825,voor de aanschaffing van materiaal ten behoeve van het gym nastieklokaal te Opheusden brak de tongen van enkele raadsleden los. Het krediet was bestemd voor een brug met ongelijke leggers en een lange mat voor de plaatselijke gymnastiekvereni ging „Sparta". De heer M- de Zeeuw vroeg of het wel verantwoord was om zo'n groot be drag beschikbaar te stellen. Spreker vond dat in het gymnastieklokaal urgen tere verbeteringen noodzakelijk waren. „De plafonds hangen er aan vellen bij, de deur moet al een jaar met een touw tje worden dichtgebonden en de banken in het gymnastieklokaal zijn binnenkort aan een gouden jubileum toe", aldus De Zeeuw. Spreker vond het bovendien noodzakelijk dat er een traliewerk voor de ramen wordt aangebracht. „Er mag al geruime tijd niet meer in de zaal met een bal worden gespeeld, omdat de ruiten anders breken". De heer De Zeeuw zei niet voor het voorstel te kun nen stemmen. Burgemeester Pott zei dat voor door de heer De Zeeuw opge noemde voorzieningen inmiddels een krediet is gereserveerd. De komende maanden zal er hard aan het lokaal worden gewerkt. „De verenigingen maken misbruik van het gebruik van de zaal", merkte de burgemeester op. „Ik heb de zaal al eens willen sluiten maar de wethouders hebben mij tegen weten te houden". De vernielingen schreef de heer Pott voornamelijk toe aan het feit, dat de meeste leiders geen overwicht hebben op hun pupillen. Over twee maanden is er aan het gymnastieklo kaal een krediet van f 12.000,- besteed, zegde hij toe. maar over een half jaar is de toestand weer precies hetzelfde. Over de ramen vertelde burgemees ter Pott: „Wij overwegen om de ven sters voor een gedeelte dicht te metse len, omdat de jongens dan 's maandags- RESTEREN Naar aanleiding van het voorstel van de Nederlandse Spoor wegen aan de minister, van Verkeer en Waterstaat, drs. J. Bakker, om 15 super-onrendabele lijnen op te heffen, waaronder de zogenaamde Betuwelijn, heeft de heer S. Ringma, lid van de Provinciale Staten van Gelderland voor de A.R. hierover vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten. In hun antwoord zeggen G.S., dat de minister momenteel overleg pleegt met de ministers van Economische Zaken en van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. In dien staking van het reizigersvervoer op de bedoelde lijnen mogelijk zal lijken, zullen tevens de betreffende colleges van Gedeputeerde Staten worden geraad pleegd. Gedeputeerde Staten van Gelderland geven uitgebreid hun standpunt weer inzake het voorstel van de N.S. Van de vijftien op te heffen lijnen be vinden zich er drie in de provincie Gelderland, namelijk de lijnen Apeldoorn- Zutphen-Winterswijk, Geldermalsen-Elst (Betuwelijn) en Zevenaar-Winters wijk. „Wij zijn van oordeel, dat de sluiting voor het reizigersverkeer van deze Gel derse lijnen van nadelige invloed zal zijn op verdere structurele ontwikke ling van de betrokken streken", zo zeg gen Gedeputeerde Staten. „Het betreft hier gebieden, waarvan, zoals wij ook bij verschillende gelegenheden hebben laten blijken, de ontwikkeling onze spe ciale aandacht had reeds voordat er sprake was van de sluiting van bedoelde spoorlijnen", aldus GS, die van me ning zyn dat deze spoorlijnen behou den moeten worden om de aanliggende gebieden op een redelijke wijze aanslui ting te geven op het spoorwegennet. Gedeputeerde Staten merken op „Zy vervullen meer dan een sociale functie. Een goed verkeersnet is bijvoorbeeld tevens een eerste vereiste voor een goed industrieel klimaat. Trouwens, wil men genoemde gebieden een passende bijdrage doen leveren ten behoeve van een harmonische spreiding van de be volking en dus van de werkgelegenheid in Nederland, dan is eerder een uitbrei ding van het verkeersnet noodzakelijk. Het staken van de reizigersdienst op be doelde trajecten zal zeker de ontwikke ling van kernen als Tiel, Doetinchem en Winterswijk vertragen, terwijl in de tweede nota over de ruimtelijke orde ning in Nederland juist aan deze plaat sen een belangrijke ontwikkeling is toe gedacht". Gedeputeerde Staten van Gelderland wijzen er op, dat in de nota voor de ruimtelijke ordening wordt gedacht aan een verbinding van de spoorlijn Rotter dam (c.s.) Gouda met de Betuwelijn, alsmede aan een verbinding van Rotter dam-Zuid via Ridderkerk met deze Be tuwelijn. „Wij stellen ons voor," zo besluiten Gedeputeerde Staten, „om, zodra ons advies wordt gevraagd, na overleg met de streek, aan de Minister van Verkeer en Waterstaat, alsmede aan zijn ambt genoten van Economische Zaken en Volkshuisvesting en Ruimtelijke orde ning kenbaar te maken en dus bezwaar aan te tekenen tegen de voorgestelde sluitingen". avonds niet meer kunnen komen kijken als de meisjes aan het sporten zijn." Toen het voorstel in stemming werd ge bracht bleek dat alleen de heer De Zeeuw tegenstemde. De benoeming van een vakleerkracht voor lichamelijke opvoeding, de heer H. van Schie uit Hardinxveld, voor de openbare Ulo-school in Kesteren werd door de raad met algemene stemmen goedgekeurd. De heer Th. Haan (PvdA) stelde voor om ook contact op te nemen met de christelijke Ulo-school ter plaatse of ook deze school dezelfde vakleerkracht wilde aantellen. In aansluiting hierop vroeg de heer L. VAN ELD1K (B.P.) briefjes O De Zeeuw of zulks ook mogelijk was voor de VGLO-school in Opheusden, die over enige tijd LAVO-school wordt. Burgemeester Pott zei de mogelijkhe den te zullen bezien. Tot leraar aan de openbare Ulo school in Kesteren werd benoemd de heer E. Komduur uit Rhenen. De rondvraag leverde zoals gewoon lijk weer de meeste gesprekstof op. De heer R. de Jongh (PvdA) vroeg hoe de inschrijving op gronden, on roerende goederen en andere gemeen telijke eigendommen precies plaats vindt. Wethouder J. van Appeldoorn, die deze zaken doorgaans behartigt, antwoordde: „Het besluit om tot ver koop of verpachting over te gaan, wordt genomen door het college van B. en W. Belangstellenden leveren een briefje met hun inschrijving bij mij in. Dit wordt vervolgens in een vergadering van B. en W. bekeken en de hoogste in schrijving wordt gekozen." In aansluiting hierop vroeg de heer L. van Eldik of het niet mogelijk was, dat in de toekomst de briefjes worden geopend in het bijzijn van de inschrij vers. „De bevolking en de deelnemers aan zo'n inschrijving stellen dit bijzon der op prijs", zo zei hij. De heer Remmelink (Gem. Bel.) voelde veel voor het voorstel. „Dit kan misverstanden uit de weg ruimen", vond hij. Ook de fractie van de PvdA bij monde van de heer R. de Jongh, voelde veel voor het voorstel. Tenslotte werd het voorstel aanvaard. De heer H. Remmelink vroeg hoe het stond met de onlangs toegezegde subsidieverordening. Burgemeester Pott antwoordde „Onlangs is een enquête gehouden naar het aantal leden van de diverse verenigingen in onze ge meente. We hebben toen een ontwerp verordening samengesteld, maar deze viel ons eerlijk gezegd een beetje tegen. Het jaarlijks uit te keren bedrag aan subsidies aan verenigingen kwam on- veer neer op ƒ12.000,—. Daar zijn wQ van geschrokken. Wij gaan deze zaak DE ZEEUW (S.G.Pd deur met touwtje J. DEN HARTOG (A.R.) meer pompen nader onderzoeken en eventueel een verfijning toepassen. Het college heeft tevens besloten om de subsidieverorde ning gelijktijdig met de gemeentebegro ting 1968 officieel in de raad te bren gen." De heer Remmelink stelde tevens voor om de Opheusdense judokaploeg, die onlangs kampioen van Midden-Ne derland werd, een pluim op de hoed te steken. „Deze jongens zijn ware am bassadeurs van onze gemeente. Men wist vroeger ook niet waar Puttershoek lag, maar Kees Verkerk maakte deze gemeente internationaal bekend. Ik ben van mening dat de judoka's van de heer Budding een aanmoediging van het gemeentebestuur voor hun presta ties ten volle verdiend hebben", aldus de heer Remmelink. „Ik ben bijzonder getroffen door een bericht in het dagblad „De Vallei", dat op de Betuwsestraatweg een zebrapad zal worden aangelegd. Toen ik deze be veiliging in september voorstelde, acht te de voorzitter de urgentie niet aanwe zig", aldus de heer J. de Gier tijdens de rondvraag. „Bij ons is het zebrapad nog niet urgent", zei de voorzitter. „Wij zijn er echt niet gelukkig mee. Wij hebben het plan voor goedkeuring doorgezonden aan G.S. en moeten dan nog de benodigde gronden aankopen. De eigenaars hiervan zijn reeds bena derd en zijn bereid mee te werken." De burgemeester vertelde, dat het initiatief geopperd was door de ouder commissie van de openbare lagere school in Kesteren. „Toen wij onder zochten hoeveel leerlingen er ter plaat se de weg overstaken, waren dit er wel geteld drie", aldus de raadsvoorzitter. Wethouder J. van Appeldoorn drong er op aan dat 't zebrapad goed beveiligd diende te worden. De heer J. den Har tog stelde voor dit dan met verkeers- brigadiertjes te doen. RENSWOUDE Vrijdagavond en zaterdagmiddag en -avond werd in ge bouw Rehoboth door twee plaatselijke zakenmensen een gas- en meubelshow gehouden. De firma H. v. Manen (gas- installatiebedrijf) had ter kennismaking een serie van de nieuwste verwarmings- en kookapparaten opgesteld. Ook kon men bekende merken c.v.-ketels en gas- geisers, luchtverhitters enf. in ogen schouw nemen. De firma Overeem had een keurige collectie meubelen en tapijten uitgestald zodat de Renswoudenaren konden zien hoe zij tot in de puntjes verzorgd om de gashaard konden zitten. Dit initia tief van deze zakenlui mag uitstekend geslaagd heten want vele dorpsgenoten kwamen een kijkje nemen. LEERSUM In de raadsvergadering van 31 mei zal een voorstel aan de orde komen om deel te nemen aan de ge meenschappelijke regeling om het vuil nis in de gemeente Maarn te storten. Het college vaa B. en W. stelt zich hier positief tegenover omdat de Leersuinse vuilnisstortplaats bijna vol is en omdat deze bovendien op een onaantrekkelijke plaats is gesitueerd. In een van de vori ge raadsvergaderingen is al over de noodzaak van een nieuwe stortplaats gesproken. Op het landgoed Maarsbergen wordt al vele jaren zand afgegraven. De enor me put die aldus is ontstaan heeft een inhoud van ongeveer 700.000 m3 en zal nu als stortplaats voor vuilnis worden geëxploiteerd. Als Leersum aan de ge meenschappelijke regeling zal gaan deelnemen betekent dit, dat de gemeen te f 1,80 tot f 2,zal moeten gaan be talen voor elke m3 vuilnip die naar Maarsbergen zal worden gebracht. Bo vendien zal Leersum moeten bijdragen in de kosten van de weegbrug, die op een jaarlijks bedrag van f 4300,neer komen.

De Vallei | 1967 | | pagina 3