Rini Wagtmans wipte leider Jan Bols uit het zadel Zo poolde u goed Okker in achtste finales tegen Martin Mulligan Oud-Engeland nam revanche Ajax versperde Go Ahead weg naar bekerfinale Reeds zeven renners voor Tourp'osq NAC had moeite met REauw Wit Lesley Talbot gaat Alkmaar trainen Amerikaans voetbal RYYH landskampioen zaterdaqvoetbal Henk Nijdam eerste in Zundert Om de Nederlandse amateur-voetbaltitel West-Duitsland won drielandenontmoeting Olympia's Toer Door de schrik Bizonder sterk Geslaagde sprong x' 't mooiste examencadeau Pas in tweede verlenging Scorebord X X X X X X X X X X X X Eerste divisie Tweede divisie HEERLEN In het zuiden van Lim burg is Jan Bols zaterdag zijn leiders trui in Olympia's toer door Nederland kwijt geraakt aan de bijzonder sterk rijdende Rini Wagtmans. Deze Braban der was de grote man van dit week einde door zijn machtige, maar net nief geslaagde vluchtpoging zaterdag in de rit van Waalwijk naar Geleen en dooi de manier waarop hij zondag in hel criterium in Heerlen de koers beheers te. Wagtmans eindigde in Geleen ah vierde in een kopgroep van twaalf ren ners, waaruit Krekels Kissner en Nieuwkamp voor hem over de streep gingen. In Heerlen kwam hij als vijfde binnen na Solaro, Pijnen, Minneboo en Prinsen. Hij werd daardoor niet al leen eerste in het algemeen klasse ment, maar ook in de puntenrangschik- king. En bovendien staat zijn Vrede- stein-equipe het hoogst genoteerd in de strijd der ploegen. Bij zijn greep naar de macht heeft Rini Wagtmans zaterdag het geluk ge had van de domme pech van de ver drongen leider Jan Bols. In de laatste tien kilometer tussen Waalwijk en Ge leen verloor Bols door een leeglopende voorband anderhalve minuut in de rit, die overigens alleen door de aanvals lust van Wagtmans aantrekkelijk is geworden. Samen met Wim Paul had Wagtmans een voorsprong van ruim een minuut opgebouwd, die afbrokkelde naarmate Geleen naderbij kwam, door dat Bols en zijn Caballero's een gewel dig tegenoffensief waren begonnen. De eenling Wagtmans, die op deze warme dag van de uitgebluste Wim Paul geen enkele steun meer kreeg, moest wel verliezen tegen de jagende groep. En hij leek het gevecht te hebben verloren, toen het eerste gedeelte van het peloton de vluchtelingen, twintig km voor het slot, achterhaalden. Maar onmiddellijk na de hereniging trok Wagtmans samen met Jan Krekels, die door zijn eigen streek reed, het initiatief opnieuw tot zich. De zwakkeren vielen af in dit kei harde gevecht. Jan Bols hield vol tot zijn leeglopende voorband, de vierde etappe en misschien zelfs Olympia's toer, een beslissende wending gaf. Hij reed toen samen met zijn ploeg genoot Leen de Groot nog in de eerste linie en moest uit het zadel om te repa reren. Bols, noch de eveneens hoog ge klasseerde De Groot dacht aan de mo gelijkheid om de leider te laten door gaan op de fiets van De Groot. Beiden wachtten de reparatie af en stonden toen voor de onmogelijke taak een ach terstand van ruim een minuut goed te maken. Ploegleider Ge Peeters zei na afloop: „Doordat het peloton zo lang gerekt was, waren wij niet in de buurt, toen Bols een lekke band kreeg. Maar als wij er wel waren geweest, dan had den wij hoogstwaarschijnlijk ook niet de kansen van De Groot opgeofferd aan die van Bols". Jan Bols vertelde: „Toen ik bemerkte, dat ik op deze band niet verder kon rijden, heb ik er geen mo ment aan gedacht om een wiel of de fiets van De Groot te vragen. Misschien kwam dat door de schrik en de span ning". De kopgroep vloog door. Gestimu leerd door Rini Wagtmans en Jan Kre kels, die op de stijgende weg naar de Geleense weg een duidelijke overwin ning scheen te behalen, toen de snelle Peters Kissner plotseling naar voren schoot. De sprong van Kissner begon iets te laat. Op de Kalklijn lag hij nog een banddikte achter, dat werd echter pas zeker toen de aankomstfoto was be keken. Een minuut en 44 seconden na Krekels en ook na Wagtmans kwam Jan Bols als 39ste over de streep. Olym pia's Toer had weer een nieuwe lei der. Zondag in het vroege middaguur stond echter in het Heerlense criterium over 50 km -de oranjetrui weer op spel. Wagtmans heeft tactisch bijzonder sterk gereden. Hij heeft geen van zijn concurrenten in deze korte rit gelegen heid gegeven tot een verrassingsactie. Van start tot finish heeft hij het tempo zo hoog mogelijk gehouden door voort durend aan te vallen. Hij had het geluk, dat hij niet alleen steun kreeg van zijn ploeggenoten, maar ook opnieuw van Jan Krekels. „Zoals die jongen gereden heeft", stelde Wagtmans, voordat hij een schone oranje trui kreeg aangetrok- WAALWIJK De sportcommissie van de K.N.W.U. heeft in overleg met ploegleider Wout Wagtmans en weg- coach Joop Middelink al zeven renners aangewezen voor de Tour de France Jan Janssen (Pelforth), Jo de Roo (Wil lem II), Wim Schepers (Caballero), Ger- ben Karstens, Cees Haast, Henk Nij- dam en Jos van der Vleuten (allen Te- levizier). Voor de overige drie plaatsen zal aan de hand van gesprekken met Jan Jans sen, Jo de Roo en Gerben Karstens en opnieuw de ploegleider en de wegcoach een keuze worden gemaakt uit de ove rige renners van de destijds samenge stelde selectiegroep, waaraan inmiddels ook Bas Maliepaard is toegevoegd. Reeds geselecteerd waren Eddy Beu gels, Jan Hugens, Karei Leyten, Cees Lute, Harm Ottenbros, Jan Tummers, Bart Zoet, Huub Harings, Huub Zilver berg en Arie den Hartog. De laatste is nog niet in de definitieve kernploeg op genomen, omdat de sportcommissie eerst wil afwachten hoe Den Hartog op de Italiaanse Giro zal reageren. De ploeg van Steevens in voUe actie met van rechts naar links Marcel Pennings, Harry Janssen, Rini Wagt mans, Gert Bongers, Piet de Wit en Kees Koeken. O ken, „is geweldig. Hij heeft een enorm tempo gedraaid. Ongelooflijk voor zo'n jonge jongen, die nog maar een jaar amateur is. Hij is een belofte". Jan Kre kels is negentien jaar, Rini Wagtmans, zondag op oude knellende raceschoen tjes rijdend, omdat zaterdag zijn goede paar in het badhuis was verdwenen, sinds tweede Kerstdag twintig. De Ron de van Heerlen bracht winst voor de oudste deelnemende amateur, de 28-ja rige timmerman Bart Solaro uit Den Bosch. Solaro reed, na een mislukt experi ment als onafhankelijke en prof, ruim een jaar niet. Vorig jaar vond hij de weg naar de wielrennerij terug via een seizoen, bij de niet bij de KNWU aan gesloten Katholieke Bond. Solaro maak te zondag samen met Pijnen en Prinsen in de laatste ronde van het criterium een geslaagde sprong naar Gaby Min neboo, die als ongevaarlijke man in de rangschikking drie ronden, nauwelijks gehinderd door de grote mannen, een kleine voorsprong had verdedigd. Het gevecht -om de minuut tijdsvergoeding ging tenslotte tussen Solaro en René Pijnen, die op de laatste meters de don kere Bosschenaar eerst sneed en ver volgens een duidelijk zichtbare „zwie per" gaf. Ervaren Bart Solaro probeer de net om nog een derde keer voorbij René Pijnen te komen, maar stak een protesterende rechterarm omhoog. De jury accepteerde zijn appel en plaatste Solaro met bloemen en andere prijzen op het erepodium om door de toermiss gekust te worden. Op dat moment ver drong René Pijnen de tranen van te leurstelling. De uitslag van zaterdag: HEERLEN De uitslagen van de vierde en vijfde etappe van Olympia's Toer door Nederland waren als volgt: De uitslag van de vierde etappe: 1. Jan Krekels (Ovis) 4.16.13 (met bon. 4.15.13); 2. Peter Kissner (Locomotief) z.t. (met bon 4.15.43); 3. Henk Nieuw kamp (Amstelbier) z.t. (met bon. 4.15.58); 4. Rini Wagtmans (Vredestein) z.t.; 5. Rink Cornelisse (Olympia) z.t.; 6. Mogens Frey (Denemarken) z.t.; 8. Wim Prinsen (Euromast) z.t.; 9. Gert Bongers (Vredestein) z.t.; 10. Jan Boode (Kalmi) z.t.; 11. Fedor den Her tog (Amstelbier; z.t.; 12. Tadeusz Szpak (Polen) z.t.; 13. René Pijnen (Smith) 4.16.46; 14. Kees Koeken (Vre destein) z.t.; 15. Harry Jansen (Vre destein) z.t.; Ploegenklassement van de vierde etappe: 1. Vredestein 12.49.12; 2. Amstelbier z.t.; 3. Kalmi 12.49.45; 8. Po len 12.51.24; 9. Denemarken 12.51.25; 13. België 12.55.29. De uitslag van de ploegentijdrit, - eerste helft van de vijfde etappe: 1. Amstel 28.47.0 (met bon. 27.47.0); 2. Vre destein 28.58.0 (met bon. 28.28.0); 3. Smith 29.21 (met bon. 2C.06); 4. Caballe ro 29.38; 5. Denemarken 29.54; 15. Bel gië 31.11 De uitslag van de tweede helft van de 5e etappe, een criterium over 50 kilometer (32 ronden: 1. Bart Solaro 1.08.9 (met bon. 1.07.09); 2. René Pijnen z.t. (met bon. 1.07.39); 3. Gaby Minne boo 1,08.13 (met bonificatie 1.07.58); 4. Wim Prinsen z.t.; 5. Rini Wagtmans; 6. Cees Rentmeester; 7. Wim Braveboer; 8. Leo Duyndam; 9. Harry Jansen; 10. Marcel Pennings; 11. Cees Stam; 12. Cor Groenewegen; 13. Jan Bols; 14. Pe ter Kissner; 15. Stanislaw Gazda (Po len) allen z.t. als Minneboo. Algemeen klassement na de vijfde dag luidt: 1. Rini Wagtmans 16.35.14; 2. Gert Bongers 16.35.21; 3. Jan Kre kels 16.35.29; 4. Daan Holst 16.35.36; 5. Cees Rentmeester 16.35.54; 6. Bart Sola ro 16.35.58; 7. Fedor den Hertog z.t.; 8. Peter Kissner 16.35.59; 9. Henk Nieuw kamp 16.36.14; 10. Werner Blaudzun (Den) 16.36.21; 11. Cees Zoontjes 16.36.24; 12. René Pijnen 16.36.28; 13. Jan Bols z.t.; 14. Wim Prinsen 16.36.29; 15. Harry Jansen 16.36.38. Algemeen ploegenklassement na de vijfde etappe: 1. Vredestein 46.51.54; 2. Amstel 46.52.16; 3. Smith 46.54.40; 4. Kalmi 26.55.08; 5. Ovis 46.56.12; 13. Bel gië 47.04.06. Algemeen puntenklassement: 1. Rini Wagtmans 73 punten; 2. Harry Jansen 60 punten; 3. Cees Rentmeester 50 pun ten; 4. Daan Holst 42 punten. Algemeen sprintklassement: 1. Cees Zoontjes 6 punten; 2/3 Fedor den Har tog Leen de Groot 5 punten. BREDA N.A.C. heeft via een ver diende overwinning op een zich overi gens uitstekend verwerend Blauw Wit de finale van het toernooi om de Neder landse voetbalbeker bereikt. Pas in de derde verlenging kreeg N.A.C. het in de eerste divisie spelende Blauw Wit op de knieën, nadat de Brabanders tot twee maal toe een achterstand hadden opgelo pen. De hoofdstedelingen namen na een kwartier onverwachts de leiding toen Roye na een scrimmage de bal in het N.A.C.-doel deponeerde. N.A.C. sloeg fel terug en in de twin tigste minuut stelde Ad Graaumans zijn ploeggenoot Visschers in staat de gelijk maker te scoren. Toen N.A.C. vlak voor de rust door Bouwmeester een 2-1 voor sprong nam, leek er voor de thuisclub geen vuiltje meer aan de lucht, maar Blauw Wit kwam in de tweede helft sterk terug. Eerst schoot Witsche bij een vrije trap de bal rechtstreeks achter doelman Van der Merwe en tien minuten voor het einde van de officiële speeltijd bezorgde Meyer zijn club zelfs weer een 2-3 voorsprong. In de 85e minuut schoot Ad Graaumans de Blauw-Wit-illusies echter aan diggelen toen hij 'n vrije trap op de nand van het strafschopgebied schitterend langs de Amsterdamse doel man Van der Pol schoot. In de verlen ging kwam het verschil in conditie tot uiting. Maar het duurde tot in de derde verlenging voordat Snoeck een prachti ge pass van Bouwmeester op doeltref fende wijze benutte. BaronieRoda JC VeendamLimburgia Fortuna VIWilhelmina HVC—Haarlem FC VVV—Excelsior PEC—PFC Fortuna DüsseldorfKaisersl HannoverSchalke '04 KarlsruheMSV Duisburg Eintracht Frankfurt Borrussia Dortmund HeerenveenWageningen GooilandNoad Helmondia '55—AGOVV 1 2 3 N N ADVERTENTIE Een aanval van de Engelse oud-inter nationals op het doel van oud-Neder land. ALKMAAR De Engelsman Lesley Talbot, het laatste seizoen trainer bij Heracles en daarvoor vier jaar in de zelfde functie werkzaam bij de ere divisieclub D.W.S., gaat de eerste divi sieclub Alkmaar '54 trainen. Hij heeft met de Noordhollandse vereniging een eenjarig contract afgesloten. PARIJS Zondag zijn op de Roland Garosbanen in Parijs de internationale tenniskampioenschappen van Frankrijk onder minder gunstige omstandigheden dan de voorgaande dag voortgezet. Re gen was weer de grote spelbreker, waardoor veel minder partijen gespeeld konden worden dan het programma aan gaf. De 24-jarige Parisienne Maylis Murel zorgde voor de verrassing van de dag door de Amerikaanse Tory Fretz met 6-4, 3-6, 8-6 in de derde ronde van het dames-enkelspel uit te schakelen. Tom Okker kwam met zqn partner Ray Ruffels een ronde verder in het dubbelspel. Met 6-2, 6-2, 6-3 ver sloeg de Nederlands-Australische com binatie het Poolse duo Lewandowski - Nowicki, waarmee het de derde ronde bereikt. In de zestiende finales, die zaterdag in hoog tempo werden afgewerkt, gunde de Nedrelandse kampioen Tom Okker zijn Russische tegenstander Sergei Lik- hatchev slechts negen games (6-3, 6-2, 6-4). Okkers overwicht was groter dan verwacht mocht worden na de recente Russische sucessen, waarbij Egorov de NEW YORK Voor de competitie van de erkende Amerikaanse voetbal bond speelde de Braziliaanse ploeg FC Bangu (de vertegenwoordiger voor Houston) zaterdag met 11 gelijk tegen Wolverhampton Wanderers (dat uitkomt voor Los Angeles). De ontmoe ting werd bijgewoond door 35.000 toe schouwers. Borges scoorde voor Hous ton in de 17e minuut van de eerste helft. Dave Woodfield maakte na 2 mi nuten gelijk met een treffer uit een kop bal. Voor de niet erkende Amerikaanse voetbalbond speelde Pittsburgh, de ploeg van Prins en zijn Nederlandse ge zellen in Atlanta tegen de club van die naam. Atlanta won met 21 na een stand van 11 bij rust. Ondanks deze nederlaag behield Pittsburgh de leiding in de oostelijke groep met een voor sprong van vijf punten op Atlanta, dat echter een wedstrijd minder heeft ge speeld. DEN HAAG R.V.V.H. is zaterdag landskampioen zaterdagvoetbal gewor den. Het versloeg thuis Huizen met 4-0 en W.H.C. deelde de punten met DOVO: 1-1. f - Australiër Bill Bowrey uitschakelde. Overigens bereikte slechts één Rus de laatste zestien. De als zevende ge plaatste Alexander Metreveli verloor met 2-6, 4-6, 3-6 van de Tsjech Holeck. Als derde geplaatste speler kwam za terdag Nicola Pietrangeli ten val. De 33-jarige Italiaan, die de Franse titel won in 1959 en 1960 en op grond van die ver in het verleden liggende presta ties als vierde was geplaatst, verloor met 3-6, 5-7, 3-6 van de twee jaar jon gere Pool Wieslaw Gasiorek, die al zijn in 17 jaar vergaarde Davis-Cup-er- varing in de strijd wierp om tot de laat ste zestien door te dringen. Daarin krijgt Tom Okker te maken met één van de allersterkste spelers van het mo ment: de Italiaanse Australiër Martin Mulligan, die door het organisatiecomi té op de zesde plaats zegevierde over de hoger geplaatste Tony Roche en Ni- cola Pietrangeli. Het programma van de kwartfinales luidt: Tony Roche (Austr.) - Jan Kodes (Tsj. SI); Milan Holecek (Tsj. SI.) - Cliff Drysdale (Z. Afr.); John Newcombe (Austr.) - Nikola Pilic (Z. SI.); Martin Mulligan (Austr.) - Tom Okker (Ned.); Nikola Spear (Z. SI.) - Istvan Gulyas (Hong); Owen Davidson (Austr.) - Wies law Gasiorek (Polen); Bob Hewitt (Z.- Afrika) - Pierre Darmon (Fr.). Onze landgenoot Betty Stöve is zater dagmiddag in het damesenkelspel in twee sets uitgeschakeld door de sterke Lesley Turner uit Australië. De set standen waren 6-0, 6-1. EENDHOVEN Ruim 9000 toeschou wers hebben zaterdag op het P.S.V.- terrein in Eindhoven kunnen constate ren dat de oude voetbalglorie van Ne derland en Engeland nog lang niet is verbleekt. De Engelse oud-internationals toonden zich iets beter dan de Neder landers en behaalden in deze ontmoe ting, die werd gespeeld ten bate van de Bond van Nederlandse Militaire Oor logsslachtoffers een 0—1 overwinning. Het tempo van de oudgedienden was niet meer wat het geweest was, maar in technisch opzicht hadden de spelers nog heel wat te bieden. Het enige doel punt werd in de 26e minuut gescoord door de 23-voudige Schotse international Legatt. In de voorbereiding van deze treffer, die werd vergemakkelijkt door dat de Nederlandse defensie vergat in te grijpen, had zijn clubgenoot Jimmy Haynes het grootste aandeel. Afgezien van de iets betere lichaams conditie van de Engelsen viel er hoege naamd geen krachtsverschil te bespeu ren. Nederland heeft vooral in de tweede helft krachtige pogingen aangewend om de balans in evenwicht te brengen, maar de afwerking van de aanvallen geschied de doorgaans net iets te langzaam om ZUNDERT. Ruim 7000 toeschou wers hebben zondag streekfavoriet Henk Nijdam de profronde van Zundert zien winnen. De pupil van Kees Pelle- naars bleef in de eindsprint vrij ver rassend de baas over zijn ploeggenoot Eef Dolman uit Rotterdam. Jules van der Vlaer werd op bijna 1 minuut van de winnaar, derde. De uitslag: 1. Henk Nijdam (Zundert) over de 111 kilometer 2.37.10; 2. Eef Dolman (Rotterdam) z. t.; 3. Jules van der Vlaer (Baarle-Hartog) op 54 sec.; 4. Henk Vogels (Austr.) z. t.; 5. Jos van der Vleuten (Mierlo Hout) z. t.; 6. Rik Wou ters (Baarle Hartog) z. t.; 7. Maarten Breure (Rotterdam) z. t.; 8. Cees Snep vangers (Zundert) z. t.; 9. Leo van Don gen (Oosterhout) z. t.; 10. Jan Pieters (Achthuizen) z. t. DEVENTER Pas In de derde mi nuut van de tweede verlenging heeft Ajax kans gezien Go Ahead uit de be kerfinale te houden. Ondanks de hitte zorgden beide ploegen met goed spel voor een boeiend schouwspel met wis selende kansen. Go Ahead verzuimde in Zo scoorde Johan Cruyff in de ver lenging het doelpunt, dat Ajax in de finale van de Nederlandse bekercom petitie bracht en Go Ahead uitscha kelde. het begin ruim afstand van zijn gere nommeerde tegenstander te nemen. Na de rust kwam het betere spel van de Amsterdammers tot uiting en in die periode werd van doelman Van Zoghei evenveel gevergd als daarvóór van Bals. Ajax nam tien minuten voor de rust onverwachts de leiding toen de bal, na een fel duel tussen Cruijff en de Go Ahead-verdediging, voor de schietgrage rechtervoet van Groot sprong, die dank baar raak schoot (01). Negen minuten na de rust beleefde men de sensatie van de gelijkmaker. Na dat de paal een tweede doelpunt van Ajax in de weg had gestaan, dwong Niehaus aan de overzijde Bals tot een wanhopige redding. De Ajax-doelman kon de bal niet in zijn bezit krijgen. Boe- kestein deed de rest 11 Van die periode af beheerste Ajax de strijd. In de laatste minuten onderging het doel van de Deventernaren een ware belegering. Warnas en de zijnen verde digden met de moed der wanhoop en in laatste instantie stond Van Zoghei steeds op zijn post. Het was duidelijk, dat Ajax in de extra speeltijd de beste kansen zou hebben. Go Ahead bleef echter kra nig party geven. Nadat in de derde mi nuut Swart tegen de paal kopte, viel in de tweede verlenging eindeiyk de beslis sing. Slordigheid van Warnas en Schnei der gaf Keizer gelegenheid Cruyff de laatste trap te laten geven. De standen in de kampioenscompetitie de hechte Engelse verdediging aan het wankelen te brengen. Bewonderenswaardig waren de pres taties van de schier onvermoeibare cap tain van het Engelse team, Tom Finney, terwijl ook Lofthouse en Cunningham herhaaldelijk de aandacht op zich ves tigden. Aan Nederlandse zijde waren Abe Lenstra, Tinus Bosselaar en Roel Wiersma de meest op de voorgrond tre dende spelers. Nederland: Toot Roffel; Roel Wiersma, Rinus Schaap, Cor van der Hart (Joop van Stoffelen) en Kees Kuys; Jan Notermans en Fons van Wissen; Tonnie van Ede, Toon Brusse- lers, Abe Lenstra en Tinus Bosselaar. Engeland: Underwood; Cunningham, Williams, Mcgarry en Saward; Brown en Finnay; Haynes (Franklin), Loft house, Legatt (Sam Chung) en An drews. Halve finales KNVB-beker AjaxGo Ahead 21 1-0 H. Groot, rust, 1-1 Boekestein, 2-1 Cruyff (verl.). T. 20.000 NACBlauw Wit 43 0-1 Royée, 11- Visschers, 2-1 Bouwmees ter, rust, 2-2, 2-3 Meyer, 3-3 Graumans, 4-3 Snoek. T. 9.000. Blauw WitFC Zaanstreek 0-0 rust, 0-1 De Jager. T. 200. 0—1 3—2 amateurs luiden per 28 mei Groep A AFC 3 2 1 0 5 5—2 Sneek 3 2 0 1 4 6—5 Unitas 4 0 1 3 1 4—8 Groep B Minor 3 2 0 1 4 4—5 Middelburg 3 1 1 1 3 2—2 Rheden 4 1 1 2 3 6—5 De uitslagen waren SneekUnitas 43 en Middelburg Rheden 21. TubantiaHermes DVS 0-1 Klein, 1-1 Welles, 2-1 Strating, rust, 3-1 Pahan, 3-2 v. d. Griendt. T. 1000. EDOZwolse Boys 90 1-0, 2-0 Kok, 3-0 Bosdijk, 4-0 Slisser, 5-0 Bosdijk, 6-0 Kok, rust, 7-0 v. d. Put ten, 8-0 Kok, 9-0 Bosdijk. T. 950. HeerenveenWageningen 21 0-1 Loffeld, 1-1 Dielense (e.d.), rust 2-1 Huitema. T. 1500. Gooiland—NOAD 2—8 0-1 v. d. Velde, 0-2 Uyens. rust 1-2 Voogd, 2-2 Brouwers, 2-3 Ransou. T. 600. HelmondiaAGOVV 41 1-0 v. Veghel, 2-0 Chatrou, rust, 2-1 Donderwinkel, 3-1 Daalmans, 4-1 Van Melis. T. 1500. BaronieRode JC 21 1-0 Dykers, rust, 2-0 v. Iersel, 2-1 Stik ker (e.d.). T. 1000. Veendamlimburgia 42 1-0 v. Dam, rust, 2-0 Lacrois, 3-0 v. Dam, 4-0 Lacrois, 4-1 Dorman, 4-2 Posthuma. T. 3500. Fortuna VI.Wilhelmina 42 1-0 Kruit, 2-0 Bouman, 3-0 Baksteen, rust, 3-1 Harmse, 4-1 Joppe, 4-2 Harmse (pen.). T. 1250. HVC—Haarlem 2—0 1-0 Temming, rust, 2-0 Temming. T. 10.000. VVV—Excelsior 3—2 1-0 Orval, 2-0 Thans, 2-1 Bassant, rust, 3-1 Verbong, 3-2 Muhlenbruch. T. 3000. PEC—ZFC 1—S 0-1 Ten Broek, 1-1 Carelsz, rust, 1-2 Brouwer, 1-3 Poelman. T. 1200. NOADHelmondia 40 1-0 Zieltjens, 2-0 Stovers, rust, 3-0 Bre- kelmans, 4-0 v. Ranzow. T. 400. Woens dag gespeeld. IBACH Voor de derde achtereen volgende maal heeft West-Duitsland zondag in het Zwitserse Ibach de 30- kilometerloop tussen Nederlandse, West- duitse en Zwitserse atleten gewonnen. De loop door de straten van Ibach le verde een overwinning op voor de West duitser Karl-Heinz Sievers, die de 30- kilometer aflegde in 1 uur 43 minuten 52 seconden. Onze landgenoot Aad Stey- len, die onlangs Sievers tijdens de 25- km-loop in Eersel versloeg, eindigde met bijna anderhalve minuut achterstand op de derde plaats. Sievers heeft met zijn landgenoot Frie- drich Wiggershaus de stryd bijna geheel beheerst. Reeds na enkele kilometers hadden de twee Duitsers hun posities aan de kop ingenomen en zij stonden deze niet meer af. Naast de twaalf atleten in de landen- ontmoeting streden nog 80 lopers in een „open" wedstryd. Deze werd gewonnen door onze landgenoot Rudi Mol, die in het totaalklassement zich zesde plaat ste. De uitslag: 1. Sievers (W.-Dld.) 1.43.52; 2. Wiggershaus (W.-Dld.) 1.44.55; 3. Aad Steylen (Ned.) 1.45.21; 4. Dirk de Bruin (Ned.) 1.46.06; 5. Huub Coumans (Ned.) 1.46.59; 6. Rudi Mol (Ned.) 1.47.41; 7. Hans Dieter Simonsen (W.- Dld) 1.48.35; 8. Wim Hol (Ned.) 1.48.59; 9. Josef Gwerder (Zw.) 1.49.57; 10. Hu bert Riesner (W.-Dld) 1.51.13; 12. Hans van Kasteren (Ned.) 1.53.41. Het landenklassement luidt: 1. West- Duitsland 5.17.12; 2. Nederland 5.18.26; 3. Zwitserland 5.36.13.

De Vallei | 1967 | | pagina 9