Arabië op drempel van een zeer duistere toekomst Saragat leest De Gaulle de les in Rome SIR FRANCIS NAM HET ER EEN DAGJE VAN Sibe Hoofdkwartier controle commissie door Viët-Cong vermeld WRAK VAN KLIPFONTEIN GEVONDEN Hertog Arrestatie in zaak- Tino Rinnelt ALLEMAAL IJS? Over de grenzen NASSER HYSTERISCH ALS MESSIAS VEREERD Engeland wil V.N.-interventie Belgische artsen dreigen regering met uittocht Gestolen geld teruggehaald Rietje blijft in Engeland Ontvoerder ook moordenaar LVISS HALLSTEIN Tevenwicht Wapens V.N. VOOR MILJOENEN HEROÏNE ONDERSCHEPT Gevluchte piloot kreeg aanbod Zo fijn... zo lekker Ds KOUS VERDACHT DINSDAG 30 MEI 1967 Verdwijnend Engels machtsvertoon in Aden. ROME De Italiaanse president Saragat heeft gisteren zyn Franse collega De Gaulle van repliek gediend. In een dramatische oproep tot de regeringsleiders van Frankrijk, Duitsland, Italië en Benelux bepleitte Saragat de toetreding van Engeland tot de Europese Economische Gemeenschap, een nauwe samenwerking met de Verenigde Staten en een nauwe politieke samenwerking. Wat De Gaulle in zyn laatste persconferentie afwees of op zyn minst twijfel achtig noemde, prees de Italiaanse president. Hij deed dit tijdens de plechtige viering van de tiende verjaardag van de verdragen van de E.E.G. en van Euratom. De regeringsleiders van Frankryk, Italië, Duitsland en Benelux waren daarvoor naar Rome gekomen. Vandaag zullen zij om de tafel gaan zitten om politieke kwesties te bespre ken. Verwacht wordt dat behalve het Britse lidmaatschap van de EEG ook de crisis in het Midden-Oosten ter spra ke zal komen. Roerloos, tekenen van instemming of afkeuring zorgvuldig verbergend, luisterde president De Gaulle naar de speciaal voor hem bedoelde woorden: „Er is geen conflict tussen het ideaal van de Europese eenheid en de natio nale soevereiniteit". De Italiaanse president Saragat heeft de viering van de tiende verjaardag van de Europese Economische Gemeen schap en van Euratom met beide han den aangegrepen om zijn Franse colle ga precies te vertellen wat de regering in Rome wenst. Op de groen beklede vergulde zetels zaten de premiers De Jong (Neder land), Werner (Luxemburg), Moro (Ita lië), president De Gaulle (Frankrijk), kanselier Kiesinger (Duitsland) en pre mier Vanden Boeyants (België). Daar achter de ministers, onder wie mr. Luns, de enige minister die tien jaar geleden de verdragen tekende en nu nog in functie is. President Saragat herinnerde aan de groei en „het wonder" van de E.E.G. Met nadruk en stemverheffing sprak hij echter over de toekomst. Als een antwoord op De Gaulles kille afwijzing van Engelands pogingen snel het lid maatschap van de gemeenschap te ver werven zei hij: „Ik hoop dat de onder handelingen spoedig beginnen. Enge lands naam is het symbool voor poli tieke vrijheid. Alle partijen in Enge land steunen het verzoek van de Brit se regering". Saragat ging voort: „Een verenigd Europa zal onafhankelijk moeten zijn, maar het zal ongetwijfeld nauwe ban den van vriendschap, samenwerking on derhouden met Amerika, op die wijze eigen invloed uitoefenend op de wereld problemen". Om aan elke twijfel omtrent zijn ge voelens een einde te maken noemde Saragat Amerika nog eens als 't land „dat twee keer in deze eeuw een be slissende bijdrage heeft geleverd tot de instandhouding van de vrijheid in West- Europa". De rede van de president was het hoogtepunt van een stralende dag in 'n warm Rome. Het eerbetoon, de wappe rende vlaggen, de plichtmatige glim lachjes noch 'n gezamelijk optreden op het balkon van het van een leger van rechercheurs en politie-agenten omring de stadhuis konden de onderlinge strub belingen verbergen. Er was geen redevoering van de man die de E.E.G. aanzien en gezicht heeft gegeven, de Duitse voorzitter van de Commissie Hallstein. Om zijnentwil zweeg ook de Belgische premier Van den Boeyants, die als voorzitter van de ministerraad zeker het spreekgestoelte had mogen beklimmen. De Belg bleef zitten, daarmee eer bewijzend aan een door De Gaulle gesmade, maar niette min verdienstelijke Commissie. „Hallstein, Hallstein", riep 'n groep jongeren, toen De Gaulle op het bal kon verscheen. De oude president ver trok geen spier, toen om verkiezingen voor het Europese Parlement werd ge roepen. De jongeren protesteerden te gen het gaullisme en het herlevende na tionalisme. Hun protest was zo luid, dat de politie ingreep en enkele arres taties verrichtte. Het belang van de bijeenkomst in Ro me schuilt niet in de plechtige zitting. Het onderlinge contact van de minis ters bepaalt de waarcfe van deze t^p- (Van onze verslaggever Link van Bruggen) ADEN Als men het oor in de Britse kroonkolonie Aden te luisteren legt, dan blijkt de inheemse bevolking minder voor Egypte, dan voor Nasser te zijn. Bij demonstraties komt dit trouwens ook herhaaldelijk tot uitdrukking. De portretten van het Egyptische staatshoofd, die meegedragen worden brengen de omstanders tot complete hysterie. De vraag blijft natuurlijk of de bewoners van de hete zuidkust van Arabië het gewelddadige politieke spel, dat in het achterland wordt gespeeld, tot in de finesses door hebben. Nasser is voor velen in de volgend jaar zelfstandig wordende Zuid-Arabische Federatie het symbool van vryheid en heldendom geworden. Hij kan vergele ken worden met de figuur van Soekarno in diens presidentiële jaren. Men schrijft hem zelfs dezelfde magische krachten toe. De achtergrond hiervan is dat Egypte's president 11 jaar geleden als de „grote overwinnaar" in het betreurenswaardige Suez-conflict t^voorschyn is gekomen. Hy joeg de Britten en de Fransen uit z'n land. Vervolgens verwezenlykte hy z'n plannen tot nationalisatie van het Suezkanaal en van andere „imperialistische" concerns op eigen bodem. conferentie, de eerste die sinds zes jaar wordt gehouden. De eerste besprekin gen begonnen gistermorgen al tussen de Italiaanse en de Westduitse minis ters van buitenlandse zaken Fanfani en Brandt Tijdens de receptie die de Italiaanse president hield, werden de verdere- con tacten gelegd, die vandaag moeten uit monden in een drie uur durende forme le bijeenkomst. Daar zal dan gespro ken worden over Engelands lidmaat schap, over de benoeming van de le den van de Europese Commissie die wa ken moet over de drie gemeenschap pen, maar ook over de toestand in het Midden-Oosten en over regelmatige po litieke contacten. President De Gaulle blijft nog 'n dag in Italië. Donderdag gaat hij naar Ve netië. Daar zal hij kunnen antwoorden op de woorden van president Saragat: „Een orde, uitsluitend gebaseerd op de grondgedachte van grootmachten, is 'n schijnorde die openstaat voor tegenstel lingen tussen de staten en voor anar chie. Uiteindelijk zal daardoor 't gees telijk erfdeel en de opbouw van de na ties zelf onder de voet worden gelopen". BRUSSEL. Ruim 3000 Belgische artsen hebben op een conferentie in Brussel gedreigd met een massale uittocht uit het land, als de regering de voorgenomen nieuwe wetgeving in zake de geneeskundige verzorging zou afkondigen. Deze artsen, aangesloten bij de zg. federatie-Henrard, verzetten zich fel tegen de nieuwe wetgeving, die vol gens hen de vrijheid en het aanzien van de medische stand bedreigt en een staatsgeneeskunde zal invoeren. BONN „Meneer Kolber staat hier een bankrover voor mijn loket. Wat moet ik doen?" riep de caissière Ruth Kessler (29) naar haar chef, terwijl, ze in de loop van een pistool keek. De chef van het Stuttgarter spaarbank filiaal: „Doe precies wat de man zegt!" De kassierster leegde haar he le kas 13.^10 mark jn de geopen de aktentas. De bankrover: „Goed zo, kind, doe m'n groeten aan je verstan dige directeur!" en de man ver dween de straat op. Maar de jonge vrouw, die de capitula tie niet kon verkroppen, rende hem achterna en haalde hem in na vier honderd meter. Ze ontrukte de ver bijsterde bandiet zijn tas met geld en pistool en hield hem onder schot met zijn eigen wapen tot de politie kwam. Het bleek een 32-jarige musicus te zijn. De bankdirectie en de Stuttgarter poli tie hebben de resolute Ruth in de ca deaus en de bloemetjes gezet. De di recteur van de spaarbank zei echter: (Niets dan lof voor de dapperheid van juffrouw Kessler, maar ze had zich niet aan zo'n groot gevaar moeten bloot stellen." De Westduitse bankdirecties hebben hun personeel instructies gegeven om bij overvallen geen tegenstand te bieden om gewelddaden te voorkomen. Ofschoon hij vervreemdde van staats hoofden in Noord-Afrika en in de ho ger gelegen gebieden in het Nabije Oosten kreeg hij in Jemen vaste grond onder voeten. Hij forceerde daar een staatsgreep, die tot de vestiging van een republiek onder president Sallal leidde. In deze republiek, die nog altijd een strijd op leven en dood voert tegen royalistisch gebleven woestijn- en berg stammen, plaatste Nasser ongeveer 40.000 Egyptische experts, van wie de meesten een militaire achtergrond heb ben. En van de Jemenitische republiek uit bedrijft hij agitatie en pure agres sie tegen de Zuid-Arabische Federatie en Saoedi-Arabië. Behalve dat hij wapens en comman do's naar beide staten zendt, komt het zo nu en dan ook tot bombardemen ten. Dorpen in de grensgebieden van zowel Saoedi-Arabië als de Zuid-Ara bische Federatie worden herhaaldelijk door Egyptische luchtstrijdkrachten bestookt. Saoedi-Arabië neemt geen halve maatregelen tegen Jemenitische infil tranten, die gevangen worden geno men. Begin mei werden er nog 17, die als „saboteurs" werden gekwalificeerd, zonder vorm van proces geëxecuteerd. Dit heeft inmiddels tot een protest ge leid van de republiek Jemen bij secre taris-generaal Oe Thant van de Verenig de Naties. Hierin wordt o.m. gesteld dat het Britse koloniale regime en de regering van Saoedi-Arabië met elkaar samenspannen om het Arabische natio nalisme de kop in te kunnen drukken- Zolang de Engelsen met hun in Aden gelegerde strijdmacht nog tegenwicht kunnen bieden, kan de status quo van de gewapende vrede waarschijnlijk wel gehandhaafd blijven. Binnen 't jaar zullen alle Britse troepen echter ver dwenen zijn, wat betekent dat het door onrust en onlusten verscheurde Arabi sche schiereiland aan zichzelf zal wor den overgelaten. Hoe donker de toekomst van Arabië er uit ziet, blijkt wel uit het feit, dat Londen in het af te stoten protectoraat in ijltempo een federaal leger en een sterke politiemacht vormt. Aan de uit bouw van de (zwakke) strijdkrachten van Saoedi-Arabië wordt eveneens hard gewerkt. Alleen het luchtbeveili- gingssysyteem, dat Britse firma's in de ze schatrijke oliestaat aanleggen, gaat al 1.5 miljard gulden kosten. Egypte van zijn kant zit ook niet stil. Uit Rusland en uit Tsjecho-Slowa- kije laat het zich hypermoderne ge vechtsvliegtuigen en wapens leveren. Het kan ze betalen ook, want in Nas sers rijk zijn onlangs geweldige olie vondsten gedaan. Deze wapenwedloop tegen de achter grond van een steeds vijandiger wor dende sfeer zit de vertrekkende Britten lang niet lekker. Met man en macht proberen ze dan ook de Verenigde Na ties bij de ontwikkelingen in dit explo sieve gebied te betrekken. Op deze wij ze zou 'n deel van de verantwoordelijk heid kunnen worden afgewenteld, ter wijl ook duidelijk zou worden dat het in Arabië om een nog sluimerend vuur gaat, dat Nasser met alle geweld tracht aan te blazen- Tegen het licht hiervan moet de ver vanging worden gezien van de Britse Hoge Commissaris voor Aden, Sir Ri chard Turnbull, door de vroegere am bassadeur in Cairo, Sir Humphrey Travelyan. Van de laatste wordt een soepele houding tegenover de eisen en aanbevelingen van de volkerenorgani satie verwacht. De eerste, zo wordt beweerd, kon dit niet opbrengen. Mede hierdoor moest de missie, die de Verenigde Naties reeds naar Aden zond in april van dit jaar onverrichterzake huis waarts keren. De nieuwe Hoge Commissaris schijnt ook een wat krachtiger figuur te zijn. Wat het Lagerhuis bijzonder heeft ver baasd en geërgerd, is dat bij de begra fenis van een vermoorde leider van een van de bevrijdingsfronten een gewa pend escorte aanwezig was, zonder dat er door Britse instanties werd ingegre pen. Dit pikante detail, dat kennelijk voortvloeit uit de omstandigheid dat de militairen strikte orders hebben pas in te grijpen als er geschoten wordt, werd door in Aden gestationeerde, En gelse journalisten naar hun bladen ge seind.- Een van de eisen van de Verenigde Naties is dat bij de afrondende bespre kingen, die de Britse en de federale re gering over de komende zelfstandigheid houden, ook vertegenwoordigers van de Nasseriaanse bevrijdingsfronten Flosy en FLN worden toegelaten. De leiders hiervan zijn naar Cairo gevlucht. De betekenis hiervan is dus dat Groot- Brittannië met Egypte aan één tafel moet gaan zitten. Hoewel dit uiteraard pijnlijk is en waarschijnlijk tot niets zal leiden schijnt de Labourregering van premier Wilson hier thans wel toe bereid te zijn. Voor het tanende Britse prestige in het Nabije Oosten staat op 't ogen blik zoveel op het spel dat elke inmen ging van de Verenigde Naties welkom is. Van onze correspondent. LONDEN Lichamelijk en geeste lijk volkomen fit; hij is een en al energie. Dit was het oordeel gisteren over Sir Francis Chichester op de eerste dag na zijn reis rond de wereld per zeilboot, waarvan hij zondagavond laat in Plymouth is weergekeerd. Hij heeft gisterochtend tot tien uur geslapen en daarna in zijn kamerjas nog wat geluierd, zijn enorme post doorgekeken en van het balkon af van het huis waar hij logeert, aan de havenkant van Plymouth, de zonover goten haven bekeen. Toen hij zich had aangekleed kwam hij naar buiten, waar honderden bewonderaars uren op hem hadden gewacht. Ook nu weer werd hij uitbundig toegejuicht. In de haven vormde de boot van Chichester een andere trekpleister. Omdat gisteren in Engeland een vrije dag was, waren er vele honderden die Gipsy Moth IV konden bekijken. De boot werd in de loop van de dag naar een jachtwerf gebracht. Daar krijgt zij een goede schoon maakbeurt en 'n verfje voor de tocht die Sir Francis Chichester nog gaat maken: langs de Zuidkust van Enge land, dan de Theems op en zo naar Greenwich, waar de koningin hem tot azalesanlr idrd cmfwüp ridder zal slaan met hetzelfde zwaard dat de eerste Elizabeth heeft gebruikt voor Sir Francis Drake, net al Chi chester een groot zeevaarder. Zoals steeds bij een grote sportieve prestatie van een Engelsman, beleeft Engeland weer een opwelling van nationalistische bombast. Datzelfde ge beurde vorig jaar toen Engeland we reldkampioen voetballen werd. Voor veel Britten zijn dit gebeurtenissen die hun eventjes iets teruggeven van het glorieuze verleden, toen hun land de wereld beheerste. De Britse posterijen gaan een specia le postzegel uitgeven ter gelegnheid van de reis van Chichester. Tal van televisiekijkers waren zondagavond erg kwaad, omdat al de programma's in de war werden gestuurd door de grote aandacht die op twee van de drie kanalen werd gegeven aan de terug keer van Sir Francis Chichester. De commerciële t.v. heeft er driehonderd duizend gulden door verloren aan reclamespots die niet konden worden uitgezonden. MONTREAL Op het vliegveld van Montreal zijn gisteren een man en een vrouw gearresteerd die zes kilo heroïne bij zich hadden. De heroïne vertegenwoordigde een waarde van vier tot zes miljoen dollar (veer tien tot 21 miljoen gulden). Het tweetal zou uit Marseille afkom stig zijn, de arrestatie werd verricht in samenwerking met de Franse politie, Interpol en het Amerikaanse bureau voor verdovende middelen. BONN De eigenaar van een Rus sisch restaurant in München heeft de Russische piloot die op 25 mei met een straaljager een buiklanding bij Augs burg uitvoerde de functie van chef-de- réception aangeboden. Salaris: zestig duizend mark (ruim 54.000 gulden) per jaar. De piloot, luitenant Wassili Epatko (25), bevindt zich nog in handen van de Amerikaanse autoriteiten. Het is nog niet bekend wat er met hem zal gebeu ren. ■M Arabië in de ban van moderne wapens. ADVERTENTIE DANANG Het Hoofd kwartier van de internationale contro lecommissie in Vietnam is gisteren aangevallen door de Viëtcong. In een verrassende overal drongen vijftien Vietcongstrijders in Hué een hotel binnen, dat als hoofdkwartier werd gebruikt. Ze doodden een wachtpost en vernielden meer dan zestig procent van het gebouw. De Vietcongs doken vrijwel onge kleed op uit een rivier die langs het hotel stroomt. Ze stuitten niet op tegenstand toen ze het gebouw binnen drongen. Binnen besprenkelden ze de SIBEMA-VERKOOP, bel 04490-5055 SMILDE Een inwoner van Smilde, H. H., heeft tegenover de politie be kend in de provincies Friesland en Drente twintig aanrandingen te hebben gepleegd. HARROGATE De Engelse „bo venmeesters" zijn In meerderheid te gen afschaffing van het beruchte stok je, dat zij indachtig het gezegde „wie niet horen wil moet maar voelen" meer of minder frequent op hun leer lingen laten neerdalen 0111 het gezag te handhaven. Slechts twee van de vijfhonderd op een bijeenkomst verza melde schoolhoofden hadden de moed zich tegen de lijfstraf uit te' spreken. Wij leven nu eenmaal niet in Uto pia. Kletsen, liegen, stelen en porno grafisch gekrabbel verontrusten ons nog steeds en wat moeten we dan doen als vriendelijke woorden niet meer baten, vroeg een voorstander van de rotting. JOHANNESBURG Twee duikers uit Johannesburg hebben bjj de Oo-st- afrikaanse kust het wrak gevonden van de Klipfontein van de Holland- Afrika Lyn. Aan boord zou zich nog vijfhonderd ton koper ter waarde van drie miljoen gulden bevinden. De Klipfontein verging op 9 januari 1953 zes kilometer uit de kust van Za- vora op Mozambique. Drie maanden later werd het wrak tot ontploffing gebracht. Een deel van de koperlading werd geborgen door een Brits oorlogs schip. De duikers George Lings en Roley Nyman hebben negen maanden met behulp van echopeilingen gezocht naar de Klipfontein. Het koper wordt op geëist door dr. Hjalmar Reitz, een chi rurg uit Johannesburg, met een half aandeel voor de Portugese regering, en door Lloyd's te Londen. hal met benzine waarna ze het hotel in brand staken. Een officier van de internationale controlecommissie, wiens identiteit niet werd onthuld, werd licht gewond door dat de overvallers voor zijn kamer een ontploffing teweegbrachten. De controlecommissie wordt gevormd door afgevaardigden van Canada, India en Polen. Tk denk dat wij, toen wij jong wa- "A ren, ook opstandig waren". De hertog kan in elk geval gemak kelijk sympathie voelen voor de Beat les en andere populaire artiesten, die worden belaagd door schreeuwende, hysterische tieners. Veertig jaar geleden, als Prins van Wales, was hij de „droomprins" van vrouwen van alle leeftijden en uit al le standen in de hele wereld. In de film „A king's story" wordt hij uitgebeeld op een van zijn enorm succesvolle wereldreizen, terwijl hij handen schudt met zijn linkerhand, omdat zijn rechter in verband zat en buiten dienst was door het al te vele handen schudden. „Ik zou prins Charles een sterke arm willen wensen om handen te ge ven. Dat heeft mijn hele familie no dig", zei de hertog. Verder wil hij HERTOG VAN WINDSOR memoires O zijn achterneef, de erfgenaam van de Britse kroon, geen enkel advies geven. Alles bijeen genomen heeft hij hon derdduizenden mensen uit alle stan den ontmoet. „De hertogin en ik spraken daar juist over", vertelde hij. „Zij houdt er meer van, mensen te ontmoeten, dan ik. Nieuwe kennissen vindt zij zeer interessant. Zij schept er genoe gen in, te weten te komen wat zij denken en doen- Maar ik heb er zo veel ontmoet, ik heb mijn portie van gehadAldus de 72-jarige ex- koning Eduard VIII, prins David, thans Hertog van Windsor, de man die zijn troon opgaf voor een vrouw, een tweemaal gescheiden vrouw nog wel,, die precies dertig jaar geleden zeide niet verder te kunnen regeren zonder de steun van de vrouw die hij lief had. Het was het hoogtepunt van een ge schiedenis waarmee premier Stanley Baldwin, 'n wat wereldvreemde conser vatief man en de Anglicaanse bis schoppen, Sir Winston Churchill en Lord Beaverbrook zich zeer actief bezighielden. 4~kp 31 mei zal het echtpaar met het lijnschip „United States" naar Engeland vertrekken om een gelukkig hoofdstuk aan de geschiedenis toe te voegen. Voor het eerst sinds zijn troonsaf stand en hun huwelijk is n.l. de her togin uitgenodigd de hertog te verge zellen naar een plechtigheid van het vorstenhuis. Zij zullen de onthulling door konin gin Elizabeth II bijwonen van een ge denkplaat ter herinnering aan Konin gin Mary, de moeder van de hertog, in de gevel van Marlborough House, waarin Koningin Mary resideerde. Deze plechtigheid zal op 7 juni plaatsvinden. Koningin Elizabeth en de hertogin hebben elkaar evenwel reeds twee jaar geleden ontmoet in een zieken huis, na de oogoperatie van de her tog. Zij zullen overigens terugkeren naar een nieuw soort Engeland, een zich uitlevend Engeland, dat de we reld de minirok en de Beatles heeft geschonken. hertogin heeft na zijn aftreden maar weinig meer gedaan. Hij was in de oorlog bij het Britse leger in Frankrijk en later gouverneur van de Bahama's. Vanwege een vroegere sympathie voor Hitler was hij bij de Britse politici niet erg geliefd. Na de oorlog doodde hij zijn tijd in het so- ciety-leven en met het schrijven van zijn memoires, thans als ,,A king's story" verfilmd. BONN De beruchtste kinderont voering in West-Duitsland na 1945 de zaak-Timo Rinnelt is na drie jaar plotseling vrijwel opgehelderd. De po litie heeft namelijk Klaus Lehnert ge arresteerd, 26 jaar oud en zonder be roep, afkomstig uit Wiesbaden. De man ontkent, maar de politie acht het be wijsmateriaal overstelpend De zevenjarige Timo Rinnelt, een zoontje van een schatrijke kunsthande laar in Wiesbaden, verdween op 13- fe bruari 1964 bij het spelen op straat. Een onbekende vroeg schriftelijk en telefonisch herhaaldelijk om vijftien duizend mark losgeld. Ondanks een grootscheeps onderzoek en de smeekbeden van de ouders via de televisie, werd de kleine Timo nooit teruggevonden. Het staat wel vast dat hij is vermoord. Vorige maand kreeg het geïllustreer de weekblad Quick een anonieme brief van een man die beweerde „medeplich tige" te zijn geweest bij de ontvoering van het ventje. Hij bood aan, het blad interessante bijzonderheden in handen te zullen spelen als hij daarvoor met vijftienduizend mark zou worden be taald. Het weekblad waarschuwde meteen de politie, ging op advies van de poli tie het spel meespelen en nam nader contact op met de briefschrijver. Op een geheime plek in de buurt van Wies- baden zou de onbekende een bewijs neerleggen van zijn medeplichtigheid aan de ontvoering. Inderdaad vond men daar een plas tic zak met een halfvergane kinderkous erin. Het was precies hetzelfde soort kous als Timo Rinnelt bij zijn verdwij ning had gedragen. Bovendien wees een onderzoek, van het gerechtelijk la boratorium uit dat aan de kous resten van dood menselijk weefsel kleefden. De politie speurde vervolgens naar de herkomst van een donkerblauwe Volkswagen die herhaaldelijk in de buurt van de geheime plek was gesig naleerd. Zo kwam zij terecht bij twee vrienden van Lehnert, die hem hun auto hadden geleend. Ook hadden zij de verdachte een schrijfmachine in bruikleen gegeven waarop enkele van Lehnerts brieven bleken te zijn geschreven. Onderzoek van nog andere brieven wees in de richting van een zeer ©ude schrijfma chine die in het bezit van de familie Lehnert moest zijn. Bij huiszoeking bleek deze machine echter plotseling verdwenen. De donkerharige Lehnert met zijn al wat kalende schedel, woonde in 1964 vlak bij het huis van de ouders Rinnelt. Toen stond hij al op de lijst van ver dachten, maar er waren tegen hem geen bewijzen.

De Vallei | 1967 | | pagina 10