Ik werd spion voor Navo na vechtpartij bij sollicitatie Bij beroepenmanifestatie gaat 7 om de vakman van de toekomst TGyp TE V0000' i Uitgebreide opleiding, daarna met De Jager „op vakantie" Krachtige veroordeling Arabische agressie DESKUNDIGEN VERWACHTEN GEEN GROOT CONFLICT Onze militaire medewerker schrijft In Marijkehal in Utrechtse Jaarbeurs VAN NELLE schenkt De Sovjet-Unie pompte enorme hoeveelheden wapens in Afrika en het Midden-Oosten en nu wil men daarvan de vruchten plukken - dat is de achtergrond van pres. Nassers drijven Reydon schrijft 6 jaar na arrestatie in Rusland: 'l/BANON A SYR/Ë. ÏAOEDN ARAB/E „TEGENWERKING" OPLEIDING SCHOOLKINDEREN EERSTE KLAS BOEIEND op elk doosje theebuiltjes van 20 stuks AVONTUUR KWELLINGEN Ontslagen schipper lichtte Soc. Zaken op VELE DUIZENDEN IN OUDE R.A.L BIJEEN „DIEP TRAGISCH" BEROEP SPEELTUIN- ORGANISATIES GINGEN FUSIE AAN Mr. H. J. van de Poel staatssecretaris DINSDAG 30 MEI 1967 RUSLAND WIL RENTE Op 28 februari 1967 bespraken wij in dit blad de achtergronden van de sfeer van ontspanning in Europa en gaven toen de mening te kennen, dat de hedendaagse Sovjet-Russische gee-politieke doelen in het Midden- Oosten en Afrika lagen. Wij besloten deze bijdrage met de woorden: „Enorme hoeveelheden wapens, waaronder raketten, worden in het Midden-Oosten en Afrika ge pompt en binnen afzienbare tijd zul len we daar zeker de resultaten van zien en horen". Op 14 maart 1967 wijdden wij een afzonderlijke beschou wing aan de dreigende Russische scha duw die over het Midden-Oosten viel. Nu, drie maanden later, zijn we zo ver. Uit de donkere wolken schieten nu de eerste bliksemflitsen en het ge rommel wordt nu voor een ieder dui delijk hoorbaar. Het Arabische Midden-Oosten is het gebied waar het communisme via het Arabisch socialisme snel aan in vloed wint. De belangrijkste centra zijn Egypte en Syrië. Financiële hulp, steun aan buitenlandse politiek, hulp bij eco nomische opbouw, ideologische beïnvloe ding, maar vooral leveranties van aan valswapens zijn sedert Kroestsjef „de" middelen geworden die de vroegere steun aan de officiële doch veelal mach teloze communistische partijen vervin gen. Het resultaat is dat Egypte vrij wel afhankelijk van de Sovjet-Unie is geworden, terwijl het regime in Syrië nog slechts in het zadel kan blijven dank zij de goodwill Van Rusland. De voorgeschiedenis is bekend. De grensincidenten tussen Israël en Jorda nië van enkele maanden geleden zijn vrijwel zeker in Russische opdracht uitgevoerd door Syrische guerrilla's. Toenemende incidenten aan de grenzen kwamen tot uiting door 790 formele Israëlische klachten in twee maanden tijd aan de wapenstilstandscommissie der Verenigde Naties. Resultaten lever den deze klachten niet op en Israël greep naar het oude beproefde middel: de harde represaille. Eind april, begin mei kwamen toen de militaire en poli tieke leiders van Egypte en Syrië in Damascus bijeen en kennelijk werd daar besproken hoe men verder ge zichtsverlies kon tegengaan. Op 15 en 16 mei hield Israël zijn tra ditionele jaarlijkse parade ter gelegen heid van de onafhankelijkheidsdag in Jeruzalem. Nu is het de Israëliërs bij verdrag niet toegestaan meer dan drie bataljons tegelijk in Jeruzalem te heb ben terwijl zware wapens daar geheel verboden zijn. Het beperkte dan ook dit jaar zijn parade weer tot drie in- fanteriebataljons zonder zware wapens. Toch grepen sommige Arabische lan den zoals Egypte, Syrië, Irak, Koeweit en Jordanië deze parade aan als een provocerende demonstratie en ze ver hoogden hun militaire sterkte door het oproepen van reservisten. Opmerkelijk is dat het hier een actie betrof van Arabische landen, die onderling in en kele gevallen scherp tegenover elkaar staan. Vooral de Egyptische maatregelen waren geen sinecure. De militaire sterk te in de Gaza-strip werd verdubbeld en van 2 op 4 brigades gebracht. In de Sinai kwam de sterkte zelfs van 4 bri gades tot 10 en ook de luchtstrijdkrach ten, met o.a. moderne Russische MIG- 21 straaljagers, werden verdubbeld. Het gevolg was dat zo'n 400 tanks gereed stonden Israël binnen te rukken. Kenne lijk vonden de Israëliërs de militaire dreiging weinig geloofwaardig want men trof slechts enkele strikt noodzake lijke veiligheidsmaatregelen en ver- verhoogde de paraatheid. Toen echter kwam de Epytische eis aan Oe Thant om de 3400 VN-militai- ren, die sedert 1956 beide partijen scheidden, terug te trekken. Toen hier aan tot ieders verbazing prompt werd voldaan zonder zelfs maar een poging tot vertraging of onderhandeling, ver anderde de situatie en de Israëliërs brachten hun strijdkrachten in hoogste paraatheid en men begon reservisten op te roepen. Volgende Arabische maatregelen wa ren: versterking van Libanese troepen aan Israëls grens, onder Arabisch op perbevel stellen van Koeweits troepen, verdergaande Egyptische mobilisatie- maatregelen, overbrenging van een Egyptische marine-eenheid via het Su- ezkanaal naar de Rode Zee, het met goedvinden van Jordanië in dit land bin nenrukken van troepen uit Irak en Saoedi-Arabië. Het feit dat de Egyptenaren een bij eenkomst van de verdedigingsraad van de Arabische Liga onnodig vonden, geeft te denken. Nasser voelt zich blijkbaar zeker van andere steun en hecht nu niet zo'n waarde aan een grote saamhorigheid der Arabieren. De „onbetrouwbare" Liga-broeders Jordanië en Saoedi-Arabië mogen blijkbaar geen inzicht in de plannen hebben. Voor deze beide landen moet deze weigering weinig geruststellend hebben geklonken. Is Israël het slachtoffer of reiken de doelen nog veel verder? Een verdere verscherping vond plaats toen Egypte de Golf van Akaba sloot voor Israëlische schepen. Deze actie was vroeger al eens het startschot ge weest voor de bekende Israëlitische veld tocht tegen Egypte. Het is duidelijk dat blijvende sluiting economische wurging /ODAMASKUS '+k HAIFAfl^-' V t N./ OAMMAN I t-pJERUZALEM ISUEZ.ton. ff ►CAIRO a.SUEZ Jjf' In oktober 1961 verschenen Evert Reydon (links) en Lou de Jager in Kief voor een militair tribunaal, beschuldigd van spionage-activiteiten. AMSTERDAM De Nederlanders Evert Reydon en Louw de Jager, die in 1961 in Rusland werden gearresteerd wegens spionage, waren deskundig op geleide spionnen die voor de Navo militaire en strategische inlichtingen moes ten verzamelen. Dit onthult de thans 34-jarige scheepswerktuigkundige Evert Reydon uit Amster dam in een vandaag verschijnend, sterk geromantiseerd boek „Spion voor Nato", dat 330 pagina's beslaat. Reydon en zijn collega-spion De Jager (een machinist) werden in december 1963 plotseling vrijgelaten, nadat ze in oktober 1961 con form de eis waren veroordeeld tot dertien jaar gevangenisstraf. Hoewel Reydon veel fictieve perso nen en gebeurtenissen in zijn boek op genomen heeft, blijkt er duidelijk uit dat de bekentenissen die de twee Ne derlanders destijds onder dwang zouden hebben afgelegd, niet ver van de waar heid staan. Reydon heeft twee motieven voor zijn onthullingen in deze vorm: 1. De militaire inlichtingendienst waarvoor hij werkte, heeft hem bij terugkeer volledig laten vallen en zou hem zelfs tegenwerken bij het vinden van een baan. 2. Uit vrees voor represaillemaatre gelen van deze militaire inlichtin gendienst heeft hij zijn autobiogra fie gekleurd, waardoor hij tevens gelegenheid kreeg zijn boek voor de lezers aantrekkelijker te maken. Zijn Nederlandse opdrachtgevers, die destijds in het Russische blad Izwestia met volledige namen werden genoemd, zijn allen terug te vinden, hoewel ze nu alleen met initialen zijn aangegeven. Aangezien Reydon echter ook een Ne derlandse vertaling van het Izwestia- verhaal in het boek heeft opgenomen, is duidelijk wie die opdrachtgevers waren. Zijn opdracht luidde volgens het boek het verzamelen van gegevens over Rus sische wegen in het grensgebied, over militaire objecten en oorlogsschepen. Reydon en De Jager werden afzonder lijk opgeleid in Nederlandse kazernes in Frankrijk en Engeland. Pas voor hun vertrek naar Rusland ontmoetten ze el kaar. Ze waren uitgerust met speciale camera's en kijkers. Overzicht militaire sterkte van de voornaamste Arabische landen en Is raël. De zwarte soldaat geeft het aantal actieve soldaten aan, het witte soldaatje de reserve-mogelijkheden. De tank geeft het aantal gepantserde voertuigen aan. Let op de 100 Egyptische raketten. Israël bezit alleen afweerraketten. van Israël betekent. President Nasser maakte eveneens bekend dat de Sov jet-Unie de bevolking van de Arabische landen steunt tegen imperialistische sa menzweringen. Zonder VN-secretaris Oe Thant kwam 24 mei de Veiligheidsraad bijeen en besprak de situatie in het Midden Oos ten. De Sovjet-Unie eiste daar o.a. te rugtrekking van de Engelse en Ameri kaanse vlooteenheden uit de Middel landse Zee. Ook uit d weigering van de Sovjet-Unie om deel te nemen aan een conferentie van de vier grote mogend heden inzake het Midden-Oosten, blijkt dat de Russen nog niet geïnteresseerd zijn in het opheffen van de spanningen. De grote Russische wapenleveranties hebben de huidige situatie veroorzaakt en Cairo en Damascus moeten beslist het groene licht gekregen hebben van de Sovjet-Unie om het huidige spel te mogen en te kunnen spelen. Het bezoek van de Russische Minister van Buiten landse zaken, Gromyko, aan Nasser vorige maand zal hieraan wel niet vreemd zijn. De situatie is explosief en kan licht uit de hand lopen. Toch den ken vele ingewijden dat een groot con flict niet voor de hand ligt. Nasser heeft echt nog wel andere dingen te doen en hij kent de sterkte der Israëliërs uit er varing. Israël kent gelukkig geen eenzij dige ontwapenaars. Dat kan men zich daar moeilijk permitteren, want ze heb ben geen Amerikanen, Duitsers of En gelsen tussen zich en de .potentiële agres sor zoals wij. Ondanks zijn militaire sterkte heeft Israël vele malen getoond een grote zelfbeheersing te bezitten. Bovendien kan het economisch beter een stootje verdragen dan de Arabische landen. Het Westen toont zich ditmaal ook meer beheerst dan jaren geleden. Amerika heeft zijn handen vol in Viëtnam en heeft het vermoeden dat de Russen hier proberen de Viëtnamezen wat te ontlasten. Engeland en de overige Westeuropese landen schrikken niet meer zo gauw van dreigementen om het Suez-kanaal te sluiten of olieinstalla ties in het Midden-Oosten op 'te blazen. Elf jaar geleden werd nog 80 pet. van de in West-Europa benodigde olie uit het Midden-Oosten via het Suez-kanaal betrokken. Nu is dat nog slechts 60 pet Libië, Nigeria en Algerije namen een deel over. Koewiet, Saoedi-Arabië en de sjeikdommen voelen de concurren tie en zien hun voordelige contracten in gevaar komen en zullen daarom Nas ser niet snel volgen in wilde avonturen. Misschien breekt er dan toch geen oorlog uit in het Midden-Oosten en zal de partij poker met oorlog als inzet lei den tot een compromis, maar dan met hier en daar voordeeltjes voor de Rus sen. Meer invloed, meer controle, gro ter prestige bij de Arabische landen. Een min-punt is het tekortschieten van de Verenigde Naties. Het gebrek aan gezag en een stok achter de deur is weer eens duidelijk gebleken en het zal landen die op politieke chnatage uit zijn in de toekomst alleen maar aan moedigen. Iets dergelijks zou bij Oe Thants voorganger Hammarskjöld niet gebeurd zijn. Al dan niet opzettelijk is hier Rusland in de kaart gespeeld. Botsing Bij een botsing tussen twee bussen in Hongarije zijn zondag 38 menen gewond geraakt, van wie zeven ernstig. Het ongeluk gebeurde bij Totkömlos, in het zuid-oosten van Hon garije. UTRECHT „Het geleuter over de jeugd die niet deugt ben ik allang ver geten. Iedereen doet leuk mee en draagt de enthousiaste werksfeer ook over op de bezoekers". De heer H. J. H. Hamer, secretaris van het Neder lands comité voor nationale en interna tionale beroepenwedstrijden, vertelt 't terwijl overal in de Marijkehal van het Utrechtse Jaarsbeursgebouw wordt ge spijkerd en gesjouwd. Mannen lopen binnen om hem te vragen wat ze de boormachines moeten neerzetten en voor welke afdeling die zes werkban ken ook al weer zijn. De voorbereidin gen zijn in volle gang voor de vijfde nationale beroepenmanifestatie, die van daag begint en tot vrijdag duurt. De bezoekers kunnen hier vandaag en morgen tot half tien 's avonds 335 jongens en meisjes tussen de zeventien en 21 jaar oud, uitgekozen door de lan delijke opleidingsorganen van het be drijfsleven, zien strijden in 43 beroepen als automonteur, zetter, kapper, jacht bouwer, straatmaker, kelner en metse laar. „We richten ons vooral tot de jonge bezoekers, die nog hun vak moeten kie zen. Vorig jaar hebben we hier negen duizend schoolkinderen gehad, van tech nische, maar ook van lagere scholen en van het ulo. Leerlingen die door hun af komst geneigd zijn een administratief beroep te kiezen kunnen hier zien wel ke moeilijkheden er in de ambachtelij ke beroepen zijn", aldus de heer Ha mer. Hij heeft destijds het plan voor de manifestatie opgezet nadat enkele le den van de Vereniging ter veredeling van het ambacht, waarvan hij direc teur is, in het buitenland de interna tionale beroepenwedstrijden hadden ge zien. De heer Hamer bracht er, anders dan in het buitenland, waar de wed strijden besloten zijn, een showelement in door de wedstrijden in een voor ie dereen toegankelijke hal te laten hou den. De afgelopen vier jaar heeft hij al zoveel ervaring opgedaan met de jonge belangstellenden, dat hij durft te zeg gen: „Als ze binnenkomen kan ik van een kwart zo wel zeggen voor welk vak ze de meeste belangstelling hebben. Het jochie dat iets voor metselen voelt is een heel ander type dan de jongen die bij het fijnbankwerken blijft kijken". De organisator geeft toe dat in de produktieafdelingen van de industrie minder -vakmensen worden gevraagd, omdat de machines daar het grootste deel van het werk opknappen. „Maar om de zaak draaiende te houden, om die steeds ingewikkelder wordende ma chines te repareren en af te stellen heb je eersteklas vaklui nodig. Dat geldt ook voor de mensen die ergens een prototype van moeten maken". „Het bedrijfsleven ziet dat ook wel in. Ik krijg hier voor tonnen aan ma chines gratis ter beschikking. Een en kel telefoontje is soms voldoende. De leerlingen die zich in de wedstrij den als de besten doen kennen, komen in aanmerking voor de internationale wedstrijden, wat een bezoek aan het buitenland inhoudt. „Ze leren daarbij meer dan bij een vakantie zo'n land kennen. Ze maken excursies en komen in aanraking met jongelui uit vele an dere landen". De internationale contacten zijn ook voor de begeleiders van de deelnemers boeiend, omdat ze erdoor kennis ma ken met de afwijkende werkwijzen die in het buitenland soms in hun vakken worden toegepast. „Ik heb er bijvoor beeld mee geleerd dat Japanners aan een houtzaag trekken in plaats van du wen. Ik heb zo'n zaag bemachtigd en De heer H. J. H. Hamer, organisator van de beroepenwedstrijden: „Eén telefoontje en ik krijg hier gratis voor tonnen aan machines ter beschikking" ik moet zeggen: dat gaat prima". De heer Hamer is een verwoed knut selaar die in zijn vrije tijd onder meer zeilboten bouwt. Zijn werk voor het po pulair maken van het ambacht slokt hem echter zo op dat hij zelf nauwe- lijk aan werken „in ambachtelijke sfeer" toekomt. ADVERTENTIE van 95 ct.. voor 86 ct VAN NELLE AMSTERDAM Voor Evert Reydon begon de spionagetocht door Rusland In 1961 na een vechtpartij in Rotterdam, toen men weigerde hem aan te nemen als scheepswerktuigkundige. Hij kreeg 's avonds thuis bezoek van enkele mannen, die later voor een mi litaire inlichtingendienst bleken te wer ken. Ze zeiden dat het er slecht voor hem uit zou zien als hij niet aan een riskante onderneming wilde meewer ken. Dat bleek spionagewerk in Rus sische havens te zijn. Zijn contactmannen zorgden voorba nen op schepen, die geschikte havens (Gdynia, Klajpeda, Archangel, Mezenj, enz.) aandeden. Hij verzamelde veel ge gevens en foto's van Russische oorlogs schepen. „Nederland heeft in dit verband ge woon een Nato-verplichting. Het is voor de oorlogvoering onmisbaar dat men over gegevens van visuele herkenning beschikt. Alle foto's worden verzameld, zodat men een goede indruk van de sterkte van de Russische vloot krijgt", schrijft Reydon. Zijn beloningen verschilden per op dracht. Voor zijn tocht kreeg hij geca moufleerde opleidingen in de Kolonel Palm Kazerne in Bussum, de Hars kamp, Neerijnen, op de KMA in Breda, parachutespringen in het Noordfranse Bondues en een duikersopleiding in En geland. In 't Wilhelminagasthuis kreeg hij een hypnose-training om tegen de eventuele ondervragingen bestand te zijn. Daarna volgde de opdracht met De Jager naar Rusland te gaan. Terwijl het tweetal in werkelijkheid met een Renault op „vakantie" naar Rusland ging, vermeldt het boek een verhaal over een dropping van Reydon boven Odessa. Daarna kloppen de fei ten weer. Het tweetal maakt een lange tocht en verzamelt zoveel mogelijk in lichtingen. Reydon spioneerde niet uit politieke overwegingen, maar uit zucht naar avontuur en om het geld. In het hoofd kwartier van de Navo in Parijs was men zeer tevreden over het eerste werk van Reydon. Hij kreeg het aanbod een contract voor acht jaar te tekenen, zo dat hij volledig kon worden opgeleid. Hij zou dan als officier van de inlichtingen dienst aan het Eerste Legerkorps wor den toegevoegd. Zijn enige contact met de dienst zou zijn dat hij regelmatig op drachten moest uitvoeren. Hij moest een schuldbekentenis van honderdduizend gulden tekenen voor zijn opleiding, maar die schuld zou hem in de loop der jaren worden kwijtgescholden. Zij bemerken echter al gauw dat ze worden achtervolgd en als ze Rusland weer willen verlaten worden ze aange houden. De Russische geheime dienst belooft dat ze na twee jaar vrijgelaten zullen als ze een bekentenis onderteke-nen e worden als ze een bekentenis onderteke nen en als ze zich aan hun rol houden tijdens het openbare proces. De ant woorden die ze daar moeten geven, wor den uitvoerig gerepeteerd. Na het proces beginnen de echte ver horen pas met talloze kwellingen. Rey don heeft nog veel geheimen achterge houden en wil niet bekennen. Dan blijkt dat de Russen over een waterdichte le vensbeschrijving van Reydon beschik ken, zodat verraad in het spel moet zijn. Van het moment dat ze in Rusland kwa men, werden ze gevolgd. Reydon bekent dan alles en volgens afspraak worden zij na twee jaar op het vliegtuig naar Nederland gezet. Daar blijft hij jaren zwijgen. Hij merkt dat men steeds op de hoogte is als hij er gens solliciteert. Op het ogenblik is de ex-spion taxi-chauffeur in Amsterdam. „Spion voor Nato" 8,50 gulden) is verschenen bij Polak van Van Gennep in een oplage van tienduizend stuks die inmiddels is verkocht aan de boekhan del. Een tweede druk staat op stapel. Uitgeverijen uit Engeland, Amerika, Zweden en Duitsland overwegen verta lingen uit te geven. UTRECHT De Rijkspolitie heeft de 32-jarige schipper D. uit Streefkerk aangehouden. Hij zou in verschillende gemeenten de dienst van Sociale Za ken voor in totaal vele honderden gul dens hebben opgelicht. D. had in januari eën aanvaring ge kregen waarna hij werd ontslagen. Hij kwam met zijn gezin ook op straat te staan. Toen begon hij zijn tocht langs de diensten van Sociale Zaken. In Maasbracht praatte hij vierhonderd gulden los. De „buit" in Utrecht, Amei- de, Vianen en IJsselstein varieerde van enkele honderden guldens tot een paar tientjes. AMSTERDAM —„Wie zich aan het Joodse volk vergrijpt, wete wel wat hjj doet. Het lot Van Hitier zij hem tot leer". Deze woorden van de Amster damse wethouder, J. Tabak, sloegen een overdonderend applaus los bij de vele duizenden, die gisteravond in de oude RAI te Amsterdam getuigden van hun sympathie met het door oor log bedreigde Isralë. De socialistische voorman, drs. J. M. den Uyl, trof de sfeer in de stamp volle RAI misschien wel het beste: „Toen ik hier binnenkwam en deze ve le duizenden zag staan, sloeg het door mij heen: Dit is Amsterdam Am sterdam, dat opkomt voor Jeruzalem". Verachting sprak uit de toespraken van allen die gisteravond veelal in ge spierde bewoordingen de agressie van die Arabische staten, Egypte voorop, veroordeelden. Freule Wttewaall van Stoet wegen, het Tweede-Kamerlid voor de CHU: „Wij, als zeevarende natie, be grijpen des te beter wat het sluiten van een haventoegang betekent. Mijn groepering zal alles doen om Israël te helpen". Wethouder Tabak: „Het is^ diep tra gisch wat de Arabieren doen. Nog bloedend uit miljoenen wonden wordt het Joodse volk opnieuw geconfron teerd met een waanzin, die onbegrijpe lijk is. Ik vraag mij vergeefs af waar de kracht en de invloed van de Ver enigde Naties blijven". Het terugtrekken van de vredes macht had bij velen ergernis opge werkt. Al de sprekers die erover spraken oogstten er een oorverdovende bijval mee. Drs. Den Uyl: „Het is de taak van een vredesmacht om daar te zijn waar oorlog dreigt en niet om weg te trekken". De liberale mr. E. H. Toxopeus: „Wat Egypte heeft ge daan was een daad van agressie en zo was die daad ook bedoeld. Ons volk hoeft daarbij niet lang na te denken over de vraag waar het staat in dit conflict. Het heeft daarvoor redenen van verstand en hart genoeg". De voorzitter van de Nederlandse Zionistenbond, J. S. van der Hal, waar schuwde: „Israël mag niet worden verraden en verkocht. Er mag geen tweede München komen. Ik doe een beroep op het wereldgeweten om te voorkomen dat het Joodse volk op nieuw het slachtoffer wordt van haat en misleiding". Zowel hij als opperrabijn E. Berlin- ger complimenteerde de Nederlandse regering, die zich zo snel en principieel had uitgesproken voor Israël. Opper rabijn Berlinger: „Ik wil hierbij ge tuigen hoe gelukkig wij Joden zijn dat wij zoveel vrienden hebben die de zaak van Israël tot hun zaak maken. God geven zijn volk sterkte, God geve zijn volk vrede". Het was een wens waar iedereen in de oude RAI van harte achterstond. In de Portugees-Israëlitische synago ge in Amsterdam is gisteravond een korte gebedsdienst gehouden voor de staat Israël en zijn bewoners. Het Nederlands Verbond van Vak verenigingen heeft gisteren laten we ten dat het elke agressie jegens Israël scherp veroordeelt. In een telegram aan de Israëlische vakbeweging Hista- drut betuigt het dagelijks bestuur van het NVV zijn sympathie met het Is raëlische volk. AMSTERDAM Het Katholiek Ver bond voor Jeugdrecreatie en de Neder landse Unie van Speeltuinorganisaties NUSO hebben op resp. 20 mei en in het afgelopen weekeinde hun jaarlijkse congressen gehouden, die er toe geleid heben dat beide organisaties onder de naam NUSO tot een fusie zijn gekomen. Tegelijkertijd is in het leven geroepen de Landelijke Raad voor Speeltuinwerk en Jeugdrecreatie. DEN HAAG Mr. H. J. van de Poel, hoofddirecteur van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds in Den Haag, is benoemd tot staatssecretaris van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk. De heer Van de Poel werd op 23 ju li 1915 in Middelburg geboren. Van 1934 tot 1955 werkte hij bij de gemeente Den Haag, onder andere als hoofd van de afdeling sociale zaken van de gemeente secretarie. Hij deed in 1947 doctoraal examen rechten aan de Rooms-Katholie- ke universiteit in Nijmegen. In 1955 werd mr. Van de Poel secretaris, later lid van de Pensioenraad en tevens secre taris en plaatsvervangend voorzitter van de Buitengewone Pensioenraad. Sinds 1 januari 1965 was hij hoofddirecteur van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds en voorzitter van de Buitengewone Pen sioenraad.

De Vallei | 1967 | | pagina 7