„Gouden" treffer Roth schonk Bayern München de Cup aW Foyt won 500 mijlsrace van Indianapolis Voor bondsbureau KNSB is f 60.000 nodig Okker nog in dubbel Eddy Merckx zegevierde in zware bergetappe Spanje versloeg Turkije met 2-0 Soetekouw mogelijk naar Yolewijckers GVAY onderhandelt al druk Ook Brazilië in finalepoule aajjMBMiiMWl - H „Onkostenvergoeding" voor tennis-amateurs wordt beter Versterking voor volleybalploeg Nederlandse atletes naar int. vijfkamp Opnieuw winst voor Nederlandse meisjes Schotland won van Australië2-1 In slopende verlenging tegen Glasgow Rangers Vermoeid Zenuwen Karwei Bedrijfsleven Tegenwind Geen vraag Sensatie in Parijs WK Basketball Tennis Kans vergroo' Ronde van Italië DONDERDAG I JUNI 1967 NEURENBERG Ongeduldig schudde West-Duitslands nationale doelman Sepp Maier een dolgelukkige supporter van zich af. Na honderdtwintig min. slopend voetbal bleek hij nog in staat tot sprinten ten einde trainer Caykovs- ki van Bayern München zo snel moge lijk te kunnen bereiken. Tien seconden na afloop van de fina le om de Europa Cup II in Neurenberg vierde Bayern München op een haastig met touwen afgezet deel van het veld feest. Achter die touwen sloot de gezel lig gebouwde oefenmeester uit Zuidsla- vië zijn spelers ontroerd in de vlezige armen. Eén voor één. Lang bleef hij MADRID Het Spaanse voetbalelf tal heeft woensdagavond in Madrid met 2-0 gewonnen van Turkije. Bij de rust van deze ontmoeting, die werd gespeeld voor groep I van het Europese kam pioenschap voor landenteams, was de stand gelijk: 0-0. De 60.000 toeschou wers moesten tot de 63ste minuut wach ten voor Grosso het eerste doelpunt scoorde. De sterk verdedigende Turken werden hierna nog eenmaal gepasseerd door Gento in de 80ste minuut. De stand in groep I luidt: Spanje 4 2 2 0 4 4-0 Turkije 4 1 1 2 3 3-4 Ierland 5 1 1 3 3 2-7 Tsjecho-Slowakije 1 1 0 0 2 2-0 AMSTERDAM Ajax en De Yole wijckers voeren onderhandelingen over een mogelijke transfer van Soetekouw naar de Noordamsterdamse voetbal club. Het staat vast, dat Pittsburgh Phantoms de Ajacied niet zal aantrek ken, omdat het de som, die Ajax voor Soetekouw vraagt, te hoog vindt. Dat De Volewijckers onderhandelin gen heeft kunnen openen terwijl het er financieel toch weinig rooskleurig voorstaat, dankt de eerste-divisieclub aan een aanbod van enige kapitaal krachtige figuren, die bereid zijn een bepaald bedrag op tafel te deponeren. Zij gaan echter van hetx standpunt uit, dat ook De Volewijckers een gedeelte van de te betalen transfersom moet bijpassen. Dit laatste lijkt nauwelijks haalbaar. Alleen als het bestuur van de Vole wijckers een andere bron kan aanbo ren of als genoemde figuren alsnog bereid zijn de gehele aankoop voor hun rekening te nemen, kan een akkoord met Ajax worden bereikt. Soetekouw speelde tot 1963 in De Volewijckers, maakte vervolgens een seizoen deel uit van Heracles en ging daarna naar Ajax. GRONINGEN. G. V .A.V.-spelers Acht van de hebben hun contract met de Groninger eredivisieclub ver lengd, te weten: Van Leeuwen, Petter- son, Rendels, Van Tilburg, Visser, Wor- telboer, Breinburg en Koeman. De jeugd spelers Schipper, Groninger en Ooster- wold hebben ook een contract voor het komende seizoen gekregen. De Deen Fritsen en de Duitser Libuda staan in contact met andere clubs, maar zijn (nog) geen nieuwe verbintenis aan gegaan. Van Vlierden, Hordijk, Bos- schieter en Kooistra hebben bedenktijd gevraagd. Over de definitieve overgang van Fransen naar G.V.A.V. wordt nog met Feyenoord, dat hem een jaar uit leende, onderhandeld. De komst van Eimers van Be Quick (tweede klasse amateurs) staat nog niet vast. MONTEVIDEO Brazilië, twee maal wereldkampioen, heeft zich als zesde land geplaatst voor de finale pou le van het toernooi om het wereldkam pioenschap basketball, dat in Uruquay wordt gehouden. De Brazilianen zege vierden in de kwalificatie ronden met 83-67 over Polen en boekten hun tweede achtereenvolgende overwinning in groep C. Behalve Brazilië plaatsten zich reeds: Verenigde Staten, de Sowjet Unie, Ar gentinië, Zuid-Slavië en Uruquay (als gastland). De zevende en laatste plaats in de finale poule zal worden betwist door Portorico en Polen, die beide twee punten uit twee wedstrijden boekten. staan bij Franz Roth. Want Roth had ruim vijf minuten voor het eind van de verlenging de Rangers uit Glasgow de genadeslag gegeven. „Wanneer we niet winnen", had Cav- kovski grinnikend verklaard, „pleeg ik zelfmoord". Dankzij Roth hoefde dat niet. Zonder Europese beker keren de Ran gers terug naar Glasgow, waar voet bal de straten beheerst en waar de spot der Celticsupporters hun deel zal worden. Het veroveren van de Europa- Cup II was hun enige kans om met stadgenoot Celtic min of meer op voet van gelijkheid te leven. Gisteravond rond tien uur verspeelden de Rangers uit Schotland die kans in een wedstrijd, waar de toeschouwers weinig waar voor hun 450.000 aan entreeprijzen hebben gekregen De bijna 70.000 toeschouwers waren kennelijk van harte bereid zich voor de ze feestelijke gelegenheid in hoge mate op te winden. Veel aanleiding was daar echter niet toe. Het eerste bedrijf van deze weinig kleurrijke finale speelde zich hoofdzakelijk af op het door twee dagen regen glad geworden midden veld, waar moeizaam en vaak onnauw keurig operende aanvallers met trage, langdurige combinaties probeerden op te rukken naar het vijandelijk doelge bied. Bij gebrek aan helden werd er daar om uitputtend gejuicht wanneer inter national Gerhard Müller (21), zijn op twee plaatsen gebroken rechterarm zorgvuldig verpakt in een schild van leer ,aan de bal was. Scheidsrechter Concette Lo Bello uit Italië is geen kinderachtig man. Vlot had hij daarom gistermiddag de top scorer van het Westduitse voetbal on danks diens blessure toestemming ge geven om te spelen. Aardig was dat Müller, gekwalificeerd als de ongrijp bare middenvoor in het jonge team van Bayern München, één van de twee re- ele scoringskansen kreeg die de eerste helft opleverde'. Zijn, wat slappe, schot ging echter net naast. Misschien kwam het door de zenu wen. Vast staat in ieder geval, dat bei de defensies met heftige slidings en krachtige tackles elk gevaar in de kiem smoorden. Toch kreeg Roger Hynd van de Rangers, vooral dank zij een serie misverstanden in de West duitse verdediging, kort voor rust een riant uitzicht op een treffer. Verrast door die plotseling aangeboden kans schoot hij echter te zacht in. Ondanks de toch niet geringe premie, die de spelers van de Rangers in het vooruitzicht was gesteld (10.000 gulden per man), voetbalden zij toch lang niet met de bezetenheid en de hartstocht als waarmee stadgenoot Celtic verle den week de Europa Cup I had ver overd. Hun aarzelende, nogal doorzich tige acties stelden de Westduitse ver dediging, waarin Beckenbauer op koel bloedige wijze zijn superioriteit ten op zichte van zijn directe tegenstander de monstreerde, nauwelijks voor proble men. Steeds meer probeerden de Schot ten met schoten van zinloos grote af stand tot resultaat te komen, hetgeen de wedstrijd in de tweede helft niet aantrekkelijker maakte. Wél duidelijk werd overigens waar om trainer Caykovski van Bayern München, dat pas sinds twee jaar in de Bundesliga uitkomt, het meedoen van Müller zo belangrijk had gevonden. Müller-met-de-gebroken-arm was on danks alles één van de gevaarlijkste mannen in de Westduitse ploeg. Hij zorgde zo af en toe nog eens voor een gaaf passje of een listig voorzetje, hoe wel de Schotten hem kennelijk niet wensten te behandelen als het zielige, dappere baasje dat het publiek in hem wilde zien. Dat was hij ook niet, want kort na rust probeerde hij, in eendrach tige samenwerking met Brenninger, op krachtige wijze de bal dan maar in het doel te lopen, ondanks de aanwezigheid van vele fors gebouwde verdedigers. Dat het tenslotte op een verlenging zou uitdraaien was al Ver voor het ein de een vrijwel zekere zaak. Want van één ding hadden Glasgow Rangers en Bayern München het publiek na zo'n 70 minuten voetbal wel kunnen overtui gen: het zou lang, héél lang duren voor er een doelpunt zou worden gescoord. Twee vermoeide ploegen begonnen tenslotte met de moed der wanhoop aan tweemaal vijftien minuten extra voetbal. Na twintig minuten deed het lot zijn keuze: Bayern München mocht zegevieren. Ohlhauser pikte de bal op het middenveld op en hoog door de lucht zeilde het leer in de richting van Franz Roth. Zwaar gehinderd door Alec Smith slaagde de Westduitser er net in de bal het beslissende duwtje te geven, waardoor doelman Martin kans loos werd, 10. O Müller in duel met een Schotse ver dediger. Het doelpunt, dat Bayern München de Europa Cup II zou opleveren. Franz Roth ligt bovenop Alec Smith, die de Westduitser uit de buurt van de bal probeerde te houden. Roth heeft de bal echter nog net een beslissend tikje kunnen geven en doelman Mar tin wordt gepasseerd. Doelman Maier van Bayern München „klimt" de lucht in om de bal te van gen vóórdat de Schot Hynd (in donker shirt) gevaarlijk kan worden. Becken bauer (links) ziet daarbij nauwlet tend toe. 4 *4 INDIANAPOLIS De Amerikaan Foyt heeft woensdag in een Ford Coyo te de 500 mijlsrace van Indianapolis gewonnen. Anthony Foyt, die de race reeds in 1961 en 1964 had gewonnen, legde de 500 mijl af met een gemiddelde snel heid van 243,053 kilometer per uur. Hij verbeterde hiermee het oude record van Indianapolis, dat sinds 1965 met 242,453 kilometer per uur op naam van de Brit Jim Clark stond. De race van dit jaar zal ongetwij feld de geschiedenis ingaan als een van de merkwaardigste. Dinsdag werd LUXEMBURG De amateur-com missie van de Internationale Lawn Ten nis Federatie (ILTF) zal bij het jaar lijkse congres op 12 juli a.s. in Luxem burg een nieuwe definitie van de ama teur-sportman voorleggen. Deze is ver vat in de volgende bewoordingen: „Amateurs zijn spelers, die de ten nissport niet bedrijven omwille van het materieel gewin, maar deze beoefenen als aanvulling op een andere bezigheid (studie of werk)". De spelers kunnen voor de duur van een toernooi schade loos worden gesteld voor de kosten van levensonderhoud en onderdak. Evenneens kunnen andere onkosten worden vergoed volgens de normen, die de internationale federatie zal vaststel len. In een schrijven aan de congres gangers keert het bestuur van de ILTF zich tegen het voorstel van Groot-Brit- tannië en Australië om bij wijze van proef te komen tot de invoering van open toernooien. „De ILTF", zo luidt de verklaring, „zal met alle middelen trachten te verhinderen, dat het voor stel de vereiste tweederde meerderheid zal krijgen". na achttien ronden (ongeveer 72 kilome ter) door de hevige regenval de strijd gestaakt, waarna woensdag de wagens, in dezelfde positie, waarin zij een dag eerder waren gestop, opnieuw van start gingen. Tot vier ronden voor het einde had de Amerikaan Parnelli Jones een grote voorsprong, maar de Amerikaan moest wegens motorpech opgeven. De sensaties waren hiermee echter nog niet op, want in de laatste ronde vond een ongeluk plaats waar vijf wagens bij betrokken waren. Voor de tweede maal werd de strijd onmiddellijk stopgezet en Goyt, die op het mo ment van het ongeval de leiding had, werd tot winnaar uitgeroepen. Bij het ongeluk schoot een wagen uit de baan en vatte vlam. Het vuur was echter snel geblust en geen van de coureurs liep verwondingen op. Eerder hadden de 125.000 toeschou wers (75.000 minder dan op de eerste dag) de ook dit jaar als favoriet ge starte Jim Clark in de 38ste ronde zien opgeven, terwijl zijn landgenoot Gra- haim Hill in de 31ste ronde zijn Ford Lotus had moeten verlaten. Een derde kanshebber, die de strijd moest staken, was de Amerikaan Mario Andretti, die in de 65ste ronde het rechterachterwiel van zijn Ford Brawner verloor. Ook Jackie Steward heeft de eind streep niet kunnen halen. Stewart zorg de woensdag direct na de start voor grote opschudding, door van de 29e naar de derde plaats op te rukken, maar in de 170ste ronde moest ook hij wegens mechanische moeilijkheden op geven. DEN HAAG (ANP) De Nederland se herenvolleybalploeg, die 6 april in Amersfoort het toernooi om de West- europese beker won, zal tijdens het Europese kampioenschap, dat van 26 oktober tot 8 november in Turkije wordt gehouden, op volle sterkte aan treden. Jacques de Vink en Frank Constand- se van Blokkeer, die in november bedankten voor het nationale team, zijn weer opgenomen in de nationale selectieploeg. De ploeg gaat zich in september en oktober waarschijnlijk op de Haagse Academie voor Lichame lijke Opvoeding onder leiding van coach Henk Blok voorbereiden op de strijd om het Europese kampioenschap, waar voor Nederland de enige moge lijkheid ligt zich voor het Olympische toernooi van Mexico te kwalificeren. De twaalf spelers, die uitgenodigd zijn voor de selectiegroep, zijn: Jansen (AMVJ), Vermeulen (HML/CLV), Aal- bers (US), Kooien, De Vink en Con- standse (Blokkeer), Lodder (Olhaco), Valkenburg (Hevok), Van der Hoek (Orawi), Mulder (Sigi), Veldhuis (AMVJ) en De Romp (Atak). DAMES De Nederlandse dames-selectieploeg, die zich onder leiding van Johan van der Haar op het Europese kampioen schap gaat voorbereiden, bestaat uit Pauline de Thoo (BWC), Hilda van Gulik (Celebes), Ans Snuverink (Achil les 3), Tonnie Verdij sseldonk (PSV), Joke den Dekker (OVC), Trudi Bennis (Valbovol), Marijke Bruggeman (Zand vliet), Annemieke Epping (Valbovol), Mathilda van der Berg (SVD), Aukje de Vries (Dokum), Fransje Arts (Or- saco) en Truss Grunnekemeyer (Achü- les 3). AMSTERDAM Het plan tot het stichten van een bondsbureau van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB), waarop we in een vorig arti kel ingingen, heeft financiële conse quenties. Dat punt is natuurlijk niet het belangrijkste doch zonder centjes komt het bouwsel niet van de grond. Ofschoon we vermoeden, dat pas in de najaarsvergadering van de KNSB de geldzaken grondig aan de orde zullen komen, werd reeds bij het gesprek over het principe-besluit een miniatuur informatie verstrekt. Als het gelukt in het voorjaar van 1968 te starten, dient de KNSB voor dat doel over zestigdui zend gulden te beschikken. Dat geld hoopt men te verwerven via de leden, het ministerie dat door dr. Klompé wordt beheerd, en de bedrij ven, die zich in het verleden reeds sympathiserend jegens de (Nederland se) schaakwereld hebben getoond. Om met de leden te beginnen: con tributieverhoging van twee gulden per jaar, in goed koopmanschap omgere kend nog geen stuiver in de week. De besturen van de onderbonden vinden het aan-de-man brengen van die contributieverhoging bij de in to taal vijfhonderd aangesloten verenigin gen wel het zwaarste karwei. De grote afstand die in het verleden tussen het bestuur van de KNSB, de besturen van de onderbonden en ver enigingsbesturen heeft bestaan zal aan de vrees van de besturen der onder bonden niet vreemd zijn. Het bondsbu reau zal in de praktijk deze afstand moeten overbruggen. Het behoort in feite tot zijn essentiële taken. De tweede kant is de twintigduizend gulden van regeringszijde. De hoop, dat dit bedrag op tafel zou komen was geen luchtkasteel. Het stoelde op goede gronden, echterde jongste informa tie van officiële zijde doet ons het erg ste denken. Ofschoon het nut en de noodzaak tot verstrekken van twintig duizend gulden voor een bondsbureau eindelijk de volledige erkenning hebben gevonden hoe lang leven schakers, dammers en bridgers al niet tussen wal en schip? wordt waarschijn lijk op goede (lees: kwade) gronden gevreesd, dat Vadertje Staat voor het komende jaar de hand wel snel naar de hoed zal brengen doch uiterst lang zaam naar de beurs. Anders gezegd: het kon wel eens een jaartje extra ver gen alvorens de duiten uit Den Haag naar de KNSB worden overgemaakt. Tenslotte hoopt het bestuur van de KNSB tienduizend gulden uit het be drijfsleven te ontvangen. Het wil daar organisatorische activiteten tegenover stellen. In concreto heeft het bestuur van de KNSB reeds meegedeeld, dat (met name via de leiding van het Hoogoven-toernooi) een zekere „uitbe steding" tot de mogelijkheden mag worden gerekend. De samenhang tussen bondsbureau- activiteit en inkomsten daaruit ligt voor de hand .Tevens ligt dan evenzeer de gevolgtrekking ter tafel, dat het be stuur van de KNSB tot prioriteiten in de keuze van werkzaamheden van het bondsbureau zal moeten komen. De functie directeur van de KNSB het opperhoofd van dat bondsbu reau is een niet-bestaande; zij wordt een belangrijke omdat het werk-van- alle-dag in vele normen via het bureau zal moeten lopen. Het is zeker nuttig op te merken, dat de zeer vele prakti sche werkzaamheden, die diverse be- stuurderen sedert jaren moeten uit voeren, werkelijke bestuursactiviteit in de weg staan. In de top van de schaak organisatie bij het bestuur van de KNSB is dit zonder meer duidelijk het geval. Naast geldgebrek is de totale over belasting van de vrijwilligers in de avonduren wel één der grootste rem men op, bijvoorbeeld, de ledenwer- DEN HAAG (ANP) De Nederland se atletes Corrie Bakker van Sagitta en Marjan Thomas van DEM, die onlangs in Beverwijk op de vijfkamp totalen haalden van respectievelijk 4600 en 4508 punten, nemen 10 en 11 juni in het Westduitse Leverkusen deel aan een internationale wedstrijd op dit onderdeel. SURBITON Tijdens de tenniskam pioenschappen van Surrey te Surbiton kwamen Astrid Suurbeek en Ada Bak ker opnieuw tot winst. Astrid Suurbeek klopte de Engelse Morgan met 6-1, 6-1 en haar landgenote versloeg de Engel se Fife met 6-0, 6-1. ving. Die overbelasting is overigens bij de functionarissen van de onder bonden en clubs evenzeer oorzaak van veel tegenwind. Het werk-van-alle-dag, dat in het bondsbureau dient te worden verricht, valt vermoedelijk in twee hoofdsche ma's uiteen: A. administratief-landelijk B. organisatorisch helpen en regelen op elk niveaü. Het administratief-landelijke is géén creatieve zaak; het maakt wel capaci teit bij vele derden in den lande los om creatief te worden. Aldus lijkt het overhevelen van veel routinewerk naar een bondsbureau een urgente kwestie; een soort prioriteit één. De bedoeling van het bondsbureau is echter van veel wijdere strekking. Het landelijk-administratieve zal er min of meer tot de gewoonste zaak van de wereld moeten worden. Het steunen en regelen van diverse schaakactiviteiten zal de positief uitvoerende kant dienen te zijn. Een directeur van de KNSB, die dat kan presteren, moet worden uitgevonden.... Hij bestaat uiteraard niet. Een duizendpoot-specialist is in de gecompliceerde schaakorganisatie een wensdroom. Overigens weet dit nie mand beter dan de voorzitter van de KNSB, de heer F. Goudsmit, die het plan voor het bondsbureau tot de hoog ste prioriteit in het Nederlandse schaakleven heeft helpen verheffen. In zijn planning wordt voorzien in een kern van specialisten die in welke functie dan ook de creatief uitvoe rende werkzaamheden dienen te hel pen regelen. Dat deze experts de kern van het team op het hoofdbureau kunnen vor men ligt voor de hand. In hoeverre het bureau belangrijke bestaande nationa le evenementen kan „overnemen" is o.i. géén vraag. Dat kan natuurlijk niet van vandaag op morgen, maar zoals we al eerder betoogden, het be treft een planning op lange termijn; overmorgen is ook een dag! Het aantal twijfels van praktische aard, dat tegen het nog niet bestaande bondsbureau kan worden ingebracht is legio; uiteraard. Doch de eis van ver jonging, die aan de schaakwereld mag worden gesteld, is o.i. overheersend. Het gevoel alsof die schakers rus tig in hun hoekje verder breien, mag bovendien wel eens uitslijten daar het schaken een cultuur-facet is, waarmee Nederland grote eer inlegt. PARIJS De nederlaag op dinsdag in de kwartfinales herenenkelspel van de open tenniskampioenschappen van Frankrijk tegen de Zuidslaaf Nikola Pi- lic betekende niet het einde van het op treden van Tom Okker in dit toernooi. Gisteren baande hij zich aan de zijde van de jonge Australiër Ray Ruffels een weg naar de kwartfinales van het herendubbelspel. De Nederlands-Austra- lische combinatie won met 8-6, 6-1, 6-3 van de Indiase spelers Ramanathan Krishnan en Jaideep Mukerjea, die ver leden jaar doordrongen tot de Chal lenge-round van de Davis Cup. In de avonduren kwalificeerde com binatie Okker/Ruffels zich voor de hal ve finales van het herendubbelspel. Zij won met 6-4 6-8 6-3 6-4 van Carmichael en Howe uit Australië. De drie beste speelsters ter wereld leden schokkende nederlagen in de kwartfinales van het damesenkelspel. De Amerikaanse Wimbledonkampioene Billie Jean King-Moffitt, de Britse Ann Jones, houdster van de Franse ti tel, en de Braziliaanse ster Maria Bu- eno, winnares van Forest Hills, wer den uitgeschakeld. Met Billie Jean King begon de uit tocht. Ze werd verslagen door de 21-ja rige blondine uit Zuid Afrika, Annette van Zijl, die haar met 6-2 5-7 6-4 over meesterde. Vervolgens was de beurt aan Ann Jones. De Britse verloor van de robuuste negentienjarige Australi sche Kerry Melüle na een zenuwslopen de derde set met 0-6 6-4 8-6. Het Au stralische meisje had in de eerste set slechts dertien punten gescoord, maar was in de tweede en derde set aanmer kelijk beter op dreef. In de warme namiddagzon werd ten slotte de opmerkelijke „hattrick" van nederlagen voltooid toen Maria Bueno, voor het eerst uitverkoren om op het centrecourt te spelen, verloor van de 24- jarige Frangoise Dürr. Met onorthodox maar oervast spel ontregelde het Fran se meisje het slagenritme van „La Bueno" en won met 5-7 6-1 6-4. Deze onverwachte nederlagen heb ben de kansen van de als vierde ge plaatste Lesley Turner om na de Itali aanse titel ook het Franse kampioen schap op haar naam te brengen aan zienlijk verhoogd. De uitslagen waren: Herenenkelspel, kwartfinales: Tony Roche (Austr) Cliff Drysdale (ZA) 2-6, 2-6, 6-3, 6-2, 6-4. In de halve finales komen tegen elkaar uit: Tony Roche (Austr) Nicola Pilic (Zsl); Itsvan Gulyas (Hong.) Roy Emerson (Austr. Damesenkelspel, kwartfinales: An nette van Zijl (ZA) Billie Jean Mof- fitt (VS) 6-2, 5-7, 6-4; Karen Melville (Austr.)Ann Jones (GB) 0-6, 6-4, 8-6; Frangoise Dürr (Fr) Maria Bueno (Braz) 5-7, 6-1, 6-4; Lesley Turner (Austr) Helga Schultze (W-Dld) 7-5, 6-2. Herendubbelspel, achtste finales: Bob Carmichael/Bob Howe (Austr) Cottrill/Moore (Austr) 6-1, 6-4, 6-4, In- go Buding/Harald Elschenbrojch ,(W- Dld) Cornejo/Pinto Bravo (Chili) 8-6, 9-7, 6-8 6-4; Bob Hewitt/Frew Mc Millan (ZA) Gulyas/Skikszai (Hong) 7-5 opgegeven; Nastase/Titiac (Roem) Beust/Contet (Fr) 6-2, 6-2, 4-6, 6-3; Emerson/Fletcher Austr.Kodes/Kou- delka (Tsj..) 8-6, 6-1, 6-2: Okker/ Ruffels (Ned - Austr) Krishnan/Mu- kerjea (India) 8-6, 6-1, 6-3. Kwartfinales: Emerson/Fletcher Austr.-Mulligan/Pie trangeli (It.) 6-2, 3-6, 6-2, 6-1; Nastase/ Tiriac (Roem)Hewitt/MacMillan (ZA) 2-6, 6-3, 8-6, 3-6, 6-3. Gemengd dubbelspel, zestiende fina les: Cottril/Cottrill (Austr.)Eisel/ De Gronckel (VS Belg) 6-3, 6-1; Dimitrie va/Metre veli RuslandSwan Moore (ZA) 6-2, 6-0; Mandarino/Alva rez (Sp Col) Beltrame/Ivanof (Ital.Rusl.) 6-2, 6-4; Jones/Titiac (GB Roem) Sandulf/Molina (Zweden Col) 6-2, 6-1. BLOCKHAUS (ANP) De Belgi sche wielrenner Eddy Merckx heeft de twaalfde etappe van de Ronde van Italië, van Caserte naar Blockhaus, op zijn naam gebracht. De Spanjaard Jose Perez Frances behield de leiding in het algemeen klassement. De Roo, die eergisteren gewond werd aan een knie bij een valpartij, kwam gisteren niet aan de start. De jonge Merckx heeft gisteren bewe zen ook een uitstekend klimmer te zijn. De Belg won de zware bergetappe, die bij een temperatuur van 27 graden in Caserta begon en eindigde in het ruim 2000 meter hoog gelegen, onderge sneeuwde Blockhaus, door kort voor de finish uit een kopgroep van vijftien ren ners weg te springen. Op de eindstreep bedroeg zijn voorsprong tien seconden. De achterstand van Merckx op de lei der in het algemeen klassement, de Spanjaard Perez-Frances, slonk door deze overwinning tot vijftig seconden. De Italiaanse favorieten hebben in deze rit weinig succes kunnen behalen Door de onderlinge rivaliteit bleef de leiderstrui in handen van een Spanjaard, terwijl Merckx voor de achtste buiten landse ritzege zorgde. De uitslag van de twaalfde etappe luidde: 1. Merckx (Belg), 220 km in 7.25.09; 2. Zilioli (It) 7.25.19; 3. Perez Frances (Sp) 7.25.29; 4. Anquetil (Fr) 7.25.32; 5. Motta (It) z.t.; 6. San Miguel (Sp) z.g.; 7. Schiavon (It) 7.25.40; 8. Velez (Sp); 9. Adorni (It) 7.25.44; 10. Moser (It) z.t.; 11. Pingeon (Fr) 7.25.50; 12. Maurer (Zwi) 7.25.58; 13. Aimar (Fr) 7.25.59; 14. Gabica (Sp) 7.26.01; 15. Gimondi (It) 7.26.06; 38. Den Hartog (Ned) 7.32.03; 44. Ottenbros (Ned) 7.32.40. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Perez Frances (Sp) 60.40.52; 2. Moser (It) op 18 sec; 3 Merckx (Belg) op 50 sec; 4. Schiavon (It) op 53 sec; 5. Zilioli (It) op 1.03; 6. Motta (It) op 1.13; 7. Bitossi (It) op 1.24; 8. Adorni (It) op 1.28; 9. Anquetil (Fr) op 1.29; 10. Pingeon (Fr) op 1.34; 36. Den Hartog (Ned) 61.08.55 38. Ottenbros (Ned) 61.12.20; 88. Lute (Ned) 62.17.54. Mercks: op 50 seconden ADELAIDE Het Schotse voetbal elftal heeft woensdag met 21 gewon nen van Australië. Bij de rust van de ze in Adelaide gespeelde ontmoeting was de stand gelijk: 11.

De Vallei | 1967 | | pagina 13