Onzeker of wethouder De Vries zijn functie zal blijven vervullen LEERSUMS RAAD WIL HET AMBTSGEBED NIET LOSLATEN Krediet van f 15.000,- voor verbouwing van boerderij tot beathuis Mevr. Jordens-Stevens eerste in modeshow Veiling Septer Tiel uniefeaas Sparta houdt grootscheepse reünie E.H.B.O. geeft lessen in mond-op-mondbeademing nur die MARKTEN MIST u uw 3550 4079 f 1.95 Café De Roskam in Ommeren zal worden herbouwd Gratis koffie Bouwvakkers naar Amsterdam TEKORT VERDEELD BOUWKOSTEN INTERESSANT „Een eindje om F' Probeer nu NUR DIE nylons. Uw kruidenier heeft de nieuwe kwaliteit in voorraad! Een wer kelijk goede kous voor BARNEVELD Alléén als er Uniekaas op staat, sta ik in voor de kwaliteit DONDERDAG I JUNI 1967 LEERSUM Wethouder J. K. de Vries (CHU) heeft de gemeenteraad tijdens de vergadering van gisteravond voor de keus gesteld. Al geruime tijd is hij om gezondheidsrede nen niet in staat zijn functie ten volle uit te oefenen en hij stelde daarom aan het begin van de raadsverga dering voor in zijn plaats een andere wethouder te be noemen, of een plaatsvervanger aan te wijzen. De wet houder zei dat de doktoren hem voorlopig nog in het onzekere lieten of hij de komende maanden in staat zou zijn zich voor honderd procent aan zijn gemeentelijke taak te wijden. Hoewel de raad veel begrip toonde voor zijn situatie, verlangde men toch een duidelijke uit spraak. Burgemeester mevrouw C. M. s' Jacob-des Bou- vrie achtte het daarom raadzaam tot stemming over te gaan. Er werd tenslotte voorgesteld om een plaatsver vanger voor de heer De Vries te benoemen. Dit voorstel werd met zeven tegen vier stemmen aangenomen. On middellijk daarna werd bij stemming tevens de plaats vervanger benoemd in de persoon van drs. A. G. M. Schapenk (CHU). Aan het eind van de vergadering ont stond opnieuw een levendige discussie toen wethouder J. M. v. d. Valk (PvdA) de wenselijkheid van het ambts gebed aan de orde stelde. Hij was van mening dat men dit beter zou kunnen afschaffen, maar toen zijn voor stel in stemming werd gebracht vond het bij geen enkel raadslid weerklank. dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. 'Zaterdags 16.30—17.30 uur De mogelijkheid bestaat, dat de heer De Vries zijn wethoudersfunctie te zijner tijd zal neerleggen. Veel hangt in dit verband af van het me disch rapport dat er over zijn gezond heidstoestand zal worden uitge bracht. Mocht dit negatief uitvallen, dan zal er een nieuwe wethouder ge kozen moeten worden. Het voorstel om de percelen Rijks straatweg 125 tot en met 129 van de monumentenlijst te schrappen ont moette van diverse kanten bijval. De heer A. Takken (PvdA) zei hier over: „Die huisjes staan daar veel te ge vaarlijk, ter wille van de verkeers veiligheid moeten ze weg". De me ning van de heer J. F. Benink (VVD) die aan het begin van de vergadering door de voorzitter werd geïnstalleerd als opvolger van drs. J. A. M. Ver beek, kwam in grote lijnen met het standpunt van de heer Takken over een. Wethouder De Vries zei zelfs bang te zijn, dat er dodelijke onge vallen zouden gebeuren als de huizen niet zouden verdwijnen. Wethouder Van der Valk had een heel andere mening. „Als we de huis jes niet op de monumentenlijst hand haven gaat er een pittoresk hoekje van onze gemeente verloren". Hij wenste aantekening tegen dit voorstel te hebben gestemd. De raad besloot unaniem deel te nemen aan de gemeenschappelijke re geling om gebruik te maken van de vuilnisstortplaats te Maam. De voorgestelde herziening van een aantal bijstandsnormen, voortvloeien de uit de Algemene Bijstandswet, werd niet door alle raadsleden met enthousiasme begroet. Het college stelde voor diverse uitkeringen te verhogen, al bestond er binnen het college, zoals uit de discussie bleek geen eensgezindheid. Wethouder Van der Valk en burgemeester s' Jacob ver schilden herhaaldelijk van mening, maar tenslotte ging de raad er dan toch mee akkoord dat er over de ge hele linie van de uitkeringen een ver hoging van tien procent van kracht zou worden. Enkele raadsleden, met name de heren M. Lubbe (Leersums Belang) en H. Slijkhuis (WD) zeiden nogal huiverig tegenover dit besluit te staan, gezien het begrotingstekort waarmee de gemeente nog altijd kampt. De raad had duidelijk bezwa ren tegen het voorstel om de inwoners, die via de Algemene Bijstandswet geld van de gemeente ontvangen, een zogenaamde recreatie-uitkering toe te kennen van f 250 per gezin. Voor dien was deze uitkering f 80 groot. Met zeven tegen vier stemmen werd deze verhoging verworpen. Er ontstond een langdurige spraak verwarring toen de wijziging van de gemeenschappelijke regeling van het bouw- en woningtoezicht en het toe zicht op de gemeentewerken, die geldt voor Amerongen, Leersum en Maarn, aan de orde kwam. Deze wijziging werd wenselijk geacht om een moge lijke uittreding uit deze regeling te vergemakkelijken. De raad van Amerongen ging dins dagavond zonder slag of stoot met de voorgestelde wijziging akkoord, de raad van Leersum had er heel wat meer woorden voor nodig voor men tot een eensluidend besluit kwam. De heer Benink merkte tussen de debat- lijkheid van een eigen gemeentelijke ten door terloops op, dat de wense- Weth. VALK technische dienst zich nu wel duide lijk manifesteerde „De gemeente is de laatste jaren erg tekort geschoten wat de voorzie ningen op sportgebied betreft", zo begon de heer Benink zijn betoog toen het voorstel ter tafel kwam om de sportaccommodatie voor de verenigin gen HDS en Larsheim te verbete ren. Dit had al een jaar of vijftien eerder moeten gebeuren", zo luidde een andere zinsnede uit het relaas van het nieuwe raadslid. De burgemeester zei in haar ant woord dat het college er naar streeft om op korte termijn twee tennisbanen aan te leggen, die door Larsheim kun nen worden gebruikt. „We beginnen bovendien met de aanleg van een goed, tweede voetbalveld voor HDS. Wat de verdere voorzieningen betreft, zullen we nader contact opnemen met de betrokken verenigingen", zo voeg de zij daar aan toe. Wethouder De Vries had zich het verwijt van de heer Benink kennelijk nogal aangetrokken, want hij stelde: „Het college treft geen schuld. Het gaat echt te ver om te stellen, dat er in het verleden niets gedaan is voor de sport..." De heer C. de Lange (SGP) stem de tenslotte tegen de voorgenomen verbetering aan het sportcomplex van HDS aan de Wildbaan. „Om princi piële redenen", aldus luidde de mo tivering van zijn standpunt. Opnieuw bleek het college verdeeld toen werd voorgesteld enkele plaatse lijke belastingen te verhogen Weer was het wethouder Van der Valk die een afwijkend standpunt innam. Het college kwam nu met een twee-ledig voorstel voor de dag. Enerzijds stond daarin het meerderheidsstandpunt weergegeven en anderszij ds was de visie van de heer Van der Valk erin opgenomen: de raad had dus maar voor het kiezen. Het verschil van mening kwam in feite hierop neer, dat de wethouder meer heil zag in een verhoging van de straatbelasting met 25 procent. De overige leden vonden 20 procent wel genoeg, maar stelden daarnaast ho gere tarieven voor reinigingsrechten en rioolafvoerrecht voor dan de heer Van der Valk. „Wij, de meerderheid van het col lege, vonden dat wethouder Van der Valk de verhoudingen scheef trekt", gaf de burgemeester als toelichting en de heer Slijkhuis voegde daar di rect aan toe dat de wethouder met zijn voorstel de ene groe van de be volking zwaarder belast dan de ande re. „De zwaarste schouders moeten de zwaarste lasten dragen", repliceerde de wethouder waarop de heer Slijk huis weer stelde dat hij het niet meer dan billijk zou vinden als alle inwo ners reinigingsrechten zouden beta len. De burgemeester zei echter, dat het hier om een retributie gaat, die men niet verplicht kan stellen. De raad liet duidelijk doorscheme ren weinig voor de argumentatie van de heer Van der Valk te voelen en zijn voorstel de ene groep van de he pen; het meerderheidsvoorstel werd dus aanvaard en zal in werking tre den zo gauw Gedeputeerde Staten het hebben goedgekeurd. De heer Benink werd vervolgens benoemd in het dagelijks bestuur van de stichting zwembad „De Utrechtse Heuvelrug". Hij volgt de heer Ver beek op. De voorgenomen bouw van een be jaarden centrum dreigde niet door te gaan, naar de burgemeester mee deelde, toen het ministerie dezer da gen aan de gemeente had laten weten dat er bezwaren waren gerezen tegen de hoge bouwkosten. „Als we het be jaardencentrum toch willen realise ren, zouden we 30 van onze 60 wo ningen moeten laten vallen", aldus de burgemeester. Door toedoen van wethouder De Vries echter was dit onheil voorko men. Na overleg met de desbetreffen de provinciale instantie had hij de garantie gekregen, dat de dertig wo ningen, die in het kader van de bouwstroom zullen worden gebouwd er toch komen, zij het met enige ver traging. „We bouwen eerst dertig van die huizen en een jaar later nog eens dertig", aldus de wethouder, die de raad de verzekering gaf dat op deze wijze het bejaardencentrum gered was en ook de zestig woningwetwo ningen, die de gemeente heeft toege- J. SCHAPENK O wezen gekregen. De raad had wel be wondering voor de wijze waarop de wethouder te werk was gegaan, alleen de heer Takken wilde „zwart op wit" hebben, dat de dertig huizen die pas na een jaar zullen worden gebouwd, er ook werkelijk zullen komen. De heer Slijkhuis was ook al onge rust geworden. Hij zei* „We moeten het eerst officieel bevestigd krijgen, ik heb al zo veel verhaaltjes gehoord" Het voorstel om een krediet van f 15.000 ter beschikking te stellen voor de verbouwing van de aangekochte boerderij van de heer H. de Lange aan de Hoflaan, vond geen genade in de ogen van de heer De Lange. De ge meente is van plan van de boerderij een jongerensociëteit te maken. Het BENINK (V.V.D.) O initiatief hiertoe is uitgegaan van de beatclub De Weerwolf. „Ik vind het voorstel onvolledig", zei de heer De Lange. Hij vond dat de andere vereni gingen nu min of meer achter het net visten. Bovendien was hij van me ning, dat die verenigingen eerst ge vraagd zou moeten worden of zij even tueel belangstelling voor de verbouw de boerderij hadden. Hoewel hem de toezegging werd gedaan dat er als nog een enquête gehouc! m zou wor den vond hij dat deze als mosterd na de maaltijd kwam. Hij wenste dan ook aantekening te hebben tegengestemd. De heer A. van de Bogert (Leer sums Belang) werd benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand 'n functie die hij al glimlachend aan vaardde. De rondvraag leverde een interes sante discussie op toen de heer Scha penk wethouder Van der Valk uit daagde in het openbaar zijn stand punt, dat het ambtsgebed diende te worden afgeschaft, te verdedigen. De wethouder haakte hier direct op in. „Ik vind dat we godsdienst en poli tiek als gescheiden grootheden moe ten beschouwen", aldus de wethouder, die nog vele andere argumenten te berde bracht, onder meer een uit spraak van de Leersumse emiritus- predikant van de Hervormde kerk, ds. Spijkerboer, die zou hebben gezegd, dat het ambtsgebed „godslasterlijk" was. „Als we het gebed afschaffen kwet sen we daarmee een grote groep", was het standpunt van wethouder De Homan (AR) Valk, die fel Vries. Ook de heer dacht er zo over. Wethouder Van der #werd aangevallen door drs. Scha penk, wilde zijn voorstel tot afschaf fing toch in stemming brengen. Alle raadsleden bleken hier echter tegen te zijn. Een ingezonden stuk in „De Vallei" waarin stond dat er sprake was van een gebrekkige schouw in het gebied rond de Maarsbergseweg, werd door de heer Schapenk daarna aan de or de gesteld. Hij vroeg over de argu menten, die in het dagblad waren ge publiceerd de mening van de burge meester. „Het stuk raakt kant noch wal", was haar reactie. „Ook de technische dienst is er verontwaar digd over. Men heeft met die publika- ties op het hoofd van jut willen slaan, want het college kan zich toch niet verdedigen (Overigens had het college tijdens een bijeenkomst op het gemeentehuis al kennis genomen van de argumen ten van de schrijver van het ingezon den stuk. zodat men in de raadsver gadering beslagen ten ijs kon komen. Red.) Wethouder Van der Valk kwam ten slotte met de mededeline, dat hij van plan was zes weken met vakantie te gaan en hij stelde voor in die periode een plaatsvervanger voor hem te be noemen. De burgemeester ging hier slechts op in met de woorden dat er in de volgende vergadering op zou worden terug gekomen. De heer Slijkhuis maakte een eind aan het debat met de opmerking: „Welja, laten we maar een heel reserve-elftal opstellen...." VEENENDAAL In de nacht van dins dag op woensdag ontdekte een onge lukkige Veenendaler om omstreeks half één dat zijn auto was verdwenen. Opgewonden alarmeerde hij de politie. De politie beloofde zijn auto te gaan zoeken, zodat hij rustig kon gaan slapen. Lang behoefde de politie echter niet te zoeken, want een uur later deelde dezelfde, maar nu veel kalmere, Veenendaler de politie mee: „Mijn zoon komt net thuis. Hij had mijn auto meegenomen voor een eindje om". VEENENDAAL DE Veenendaal se gymnastiekvereniging Sparta zal ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan op vrijdag 16 juni in „Elthe- to" een grote reünie organiseren voor de oud-leden van deze grote sportver eniging. Om een globaal inzicht te verkrijgen hoeveel leden deze avond acte de pré- sence zullen geven, heeft het bestuur van Sparta een actie op touw gezet, in nauwe samenwerking met de Veenen- daalse melkslijtersvereniging, die de bestuurders van de gymnastiekver eniging moet informeren over de op komst. Geïnteresseerde ex-Spartamen- sen kunnen zich door middel van een bon, welke zij dagelijks kunnen inleve ren bij hun melkhandelaar, opgeven voor deze grootscheepse reünie. Een woordvoerder van Sparta deel de desgevraagd mede, dat hij nog geen enkel idee had over het aantal leden, dat zich zal melden voor deze avond, maar dat het geenzins onmogelijk is dat wanneer vrijwel alle vroegere leden aanwezig zullen zijn dit in de duizenden kan lopen. Op de reünie zullen onder meer dia's worden getoond uit vroegere tijden. VEENENDAAL De EHBO-afdeling Veenendaal gaat de komende vier weken een actie voeren die toKdoel heeft, zoveel mogelijk Veenendalers de kunst van de mond-op-mondbeademing bij 1brengen. Hiertoe houdt de EHBO elke za terdag in een school, steeds in een andere wijk van Veenendaal, een demonstra tie die iedereen kan bijwonen. De demonstraties staan onder leiding van een dokter of een EHBO-instructeur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Ook ver enigingen, bedrijven of scholen kunnen een kosteloze demonstratie krijgen in de komende vier weken. Tijdens deze demonstraties worden alle aanwezigen in de gelegenheid ge steld te oefenen op een speciaal voor mond-op-mondbeademing geconstrueer de pop met verwisselbare mondstuken, die na elke oefening gereinigd worden. De penningmeester van de EHBO-afde ling Veenendaal, de heer D. van Leeu wen, hoopt op een grote opkomst: „Het is heel eenvoudig", zei hij, „Als je het een keer gezien en geprobeerd hebt kun je deze levensreddende ingreep toepas sen". De EHBO heeft deze demonstra ties speciaal georganiseerd op de zater dagmorgen, omdat dan de meeste men sen tijd hebben de lessen bij te wonen. Het bestuur heeft ook rekening ge houden met de uitslapers op de zater dagmorgen: de demonstraties beginnen pas om half elf. De heer Van Leeuwen wees op de noodzaak, dat zoveel moge lijk mensen de kunstmatige ademhaling kunnen toepassen. Volgens gegevens van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen zijn er vorig jaar 620 personen door verdrin king om het leven gekomen. 469 slacht offers van de 620 waren kleuters, die hoofdzakelijk tijdens hun spel in een vij ver of sloot geraakten. Naar aanleiding van deze gegevens acht de heer Van Leeuwen de demonstratie op zaterdag 10 juni a.s. in het Schrijverspark te Veenendaal bijzonder belangrijk. In dat deel van Veenendaal n.l. zijn veel vij vers, zodat het van het grootste belang is dat bijvoorbeeld veel moeders de mond-opÊmondbeademing kunnen toe passen. In 1966 zijn 39 mensen gered door mond-op-mondbeademing en dat hadden er veel meer kunnen zijn", al dus de heer Van Leeuwen. Hij gaat ver der met het noemen van andere voor beelden dan verdrinking, waarbij mond- op-mondbeademing levens kan redden: verkeersongevallen, zonnesteken, men sen die door bliksem of elektrische stroom getroffen zijn, bij gas- of ande re vergiftigingen. „En het is zo gemak kelijk. Er is geen begrijpen aan! Kinde ren en volwassenen, iedereen kan het, als ze het maar even gezien hebben". De eerste demonstratie vindt zater dag, 3 juni plaats in de Chr. Nat. School II aan het Dr. Slotemaker de Bruïneplein in Veenendaal-Z., aanvang 10.30 uur. De daaropvolgende zater dag is de EHBO in de Dr. Heksterschool aan de Palmen Grift aanwezig. Waar de demonstraties de laatste twee weken van de actie zullen plaatsvinden wordt nog nader bekendgemaakt. Scholen, verenigingen en bedrijven kunnen zich opgeven bij het bestuur van de EHBO. Er zijn geen kosten aan verbonden, de EHBO doet het belangeloos. ADVERTENTIE OMMEREN Het café-restaurant De Roskam, dat in de herfst van het vorig jaar tot de grond toe afbrandde, zal worden herbouwd. De eigenaar, de heer Vink, heeft een architect opdracht gegeven een nieuw, modern pand te ont werpen. De vergunning voor de bouw wordt dezer dagen verwacht, zodat men op korte termijn met de eerste werk zaamheden zal kunnen beginnen. De grote zaal, die bij brand kon worden be houden, blijft ook in de toekomst als vergaderruimte e.d. dienst doen. Het nieuwe café zal de oude naam krijgen en zal worden geëxploiteerd door de heer Blom uit Ingen. RHENEN Vrijdag en zaterdag gaan muzikanten van „O.B.K." en „Ons Genoegen" met talrijke vrijwilligers op pad om geld in te zamelen voor de autobustocht voor de Rhenense be jaarden. De heer Schrijvershof, eigenaar van „De Driehoek" heeft alle collectanten uitgenodigd om gratis een kopje koffie te komen drinken om wat op verhaal te komen". BARNEVELD, 31 mei, pluimvee- markt. Aanvoer plm. 15.000 stuks. Han del kalm. Prijzen (in f per kg) slacht- kippen lichte: 1.15-1.25; zware 1.35-1.65, slachtkuikens: 1.40-1.50. Firma Diepe veen organiseerde woens dag voor de zesde maal een amateur modeshow. 32 deelneemsters dongen deze maal naar de prijzen en het was voor de jury, bestaande uit mevr. Ida de Leeuw-van Rees, mej. Breeveld, mej. v. d. Vaart, de heer Stukart en de heer Rozenstijn een moeilijke opga ve om de winnaressen aan te wijzen. Eerste werd mevr. Jordens-Stevens met een zeer geslaagd cocktail-complet, bestaande uit een crème-kleurige man ten en een bruin gebloemde japon. Tweede werd mevr. Kranenburg, met ook een fraai uitgevoerd complet, be staande uit een mandarijn-kleurige mantel met witte japon en derde mevr. Roelofsen met een appelgroen deuX- pièce met geel afgezet, het geheel werd gecompleteerd met een gele baret. Deze drie dames zullen worden af gevaardigd naar Amsterdam, waar op 24 juni in Krasnapolsky de nationale finale zal worden gehouden. De win nares van deze landelijke finale zal naar Baden-Baden in Duitsland wor den afgevaardigd om mee te dingen naar de titel „Naaldprinses van Euro pa 1967". Deze uitermate geslaagde avond, welke zich in een grote belangstelling mocht verheugen, opende met een show van de bekende Bobby Brooks, de tienerkle- ding van het ogenblik. Zes meisjes lie ten bijzonder leuke combinaties zien. De ze combinaties zijn wel de grote kracht van deze BobbyBrooks, de tieners kun nen met deze kleding naar hartelust fantaseren. Vooral de lage prijzen van deze Bobby Brooks waren zeer aantrek- RHENEN Bejaarde en invalide bouwvakkers hebben een onvergetelijke dag gehad dank zij bestuur en leden van de NVV. Vooral de werkende leden van deze vakbond, die jaarlijks wat van hun vakantie opzij zetten voor hun oudere en invalide makkers, hebben hiermee goed werk verricht. Die on vergetelijke dag bestond uit een reisje naar Amsterdam, waar het hoofdkan toor van het NW gevestigd is en waaraan men ook een bezoek bracht. Eerst was in Loenen aan de Vecht koffie gedronken en dat ging er uiter aard in als koek. De directie van het NW ontving haar gasten feestelijk. Eerst mocht het gebouw worden be zichtigd, waarna ten afscheid een lunch en een rokertje werd aangeboden. De boottocht door de Amsterdamse grachten deed het weer uitstekend. De ze tocht viel bijzonder goed in de smaak. Op de terugweg werd een diner aan geboden in „Het Hofje" te Renswoude. Een van de tochtgenoten was de heer H. Pleijer. „Het was voor ons een on- vertegelijke dag, dank zij de opoffe ringsgezindheid van de werkende le den. Ik hoop, dat zij straks, wanneer zij de vakantiebonnen weer gaan ver zilveren opnieuw een dergelijke daad stellen. Hopelijk kunnen we dan vol gend jaar weer een dagje uit". kelijk voor de tieners. Ook werden er reeds modellen voor de komende herfst getoond, waarvan de rok overwegend in geruite tweed en in geheel nieuwe kleurstellingen is uitgevoerd. Na deze inleidende show kwam dan het hoogtepunt van de avond, de ama teurmodeshow. 32 dames van zeer uit eenlopende leeftijd hadden voor de wed strijd ingeschreven. Begeleid door piano muziek van Eddy Sanchez en voortref felijk gepresenteerd door mevr. Ton- Eenhoorn als lady-speaker toonden de dames zelf hun creaties. Als vrijwel volleerde mannequins schreden de da mes door de eivolle zaal en zij kregen allemaal een welverdiend en hartelijk applaus van het publiek. De dames toonden een zeer uitgebreide collectie, avondjapons, complets, deux-pièces, mantelkostuums enz., enz. Vele dames toonden hun eigen creatie met zelfge maakte hoedjes. Gok mevr. Capelle- veen> winnares 1966, was weer van de partij en behaalde met een zeer apart complet een vijfde plaats. Zeer veel mo dellen waren gemaakt van Trevira stof fen, hetgeen op dit moment erg „in" is. Nadat alle dames hun ontwerpen hadden getoond, ging de jury voor haar moeilijke taak in beraad. Tijdens deze pauze toonden drie man nequins, Eva, Ada en Marja 20 model len die vervaardigd waren van Vesedia- stoffen, gemaakt van Trevira, gevoerd met Novaline, naar patronen van Neue mode. Opvallend waren de driedelige ensembles, bestaande uit rok met hes je en jasje. Heel mooi was een rood pakje met plissé-rok. Tot slot toonden de mannequins enkele zeer fraaie avon- japonnen, ook alle vervaardigd van Trevira stofx>n. Al met al een zeer geslaagde avond, waarbij de aanwezige dames nog wer den onthaald op koffie en gebak. ADVERTENTIE zegt de kaasbaas van de Nederlandse Kaas Unie I Wie kan het beter weten? Onze kaasbaas is onze keurmeester en keurt de kaas voordat ze naar de winkel gaat. A 11 e e n de Kaas Unie kent zo'n scherpe controle en selectie. A 11 e e n de Kaas Unie garandeert u daarom de leeftijd èn de kwaliteit van de kaas! Uniekaas da's de beste kaas! Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 Jonathan k.2 124—129 120—126 116—120 119—126 118—125 110—114 108—111 91—102 102—105 88—103 Fabrieksfruit: per 100 kg blank f 10, Glasaardbeien per doosje van 2 ons 5077, 3465. Groenten: kroten per bosje 2024; rabarber 2123, 1820; savooiekool 1820, 710; spitskool 1322; spinazie 1517; sla per 100 krop 8,9013,90; sjalotten per bosje 1523; peulen 3,205,10; wortelen per bosje 5456; aardappelen middel 11—23. Bloemen: ageratum per stuk 715; begonia's 2937; lobelia's 2022; petunia's 19—21, 8—10; salvia's 20—23, 11—13. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. Volgende veilbericht 56'67. ZIE TOE dat u werkelijk krijgt. Groen jonge kaas; rood - jong belegen; blauw belegen; paars extra belegen; geel oud; bruin overjarige kaas.

De Vallei | 1967 | | pagina 3