Geen verhoging subsidie voor godsdienstonderwijs Houd uw snelheid intoom! Diploma's technische avondschool uitgereikt is't eigenlijk niet jammer van dieboterham van die biefstuk 6) (Af?® Raadslid stemde Coentje Moulijn Beter met Boter Ach'twas wel goed, maar toch wat saai en gewoontjes... Natuurlijku bezuinigt per boterham wel een cent of zo, en per biefstukje misschien zelfs wel een of twee stuiver. Maar eigenlijk bezuinigt u vooral op smaakop eerlijk gezond plezier-ineten* DONDERDAG I JUNI 1*67 Voorzitter: Krotten moeten zo gauw mogelijk worden gesloopt Onderwijs Zwembadprijs Jachtrecht Kamp Spoorlijn BURGERLIJKE STAND RHENEN Juist nu is diploma zeer belangrijk de beste chef-kok kan uw boterham niet verbeteren als er j heel gewoon echte bóter op zit i yJ G) *V»7 kan zo fijn en lékker smaken alsof het in de beroemde Franse keuken is klaar gemaakt 't Recept is simpel:braden in echte bóter waarom denkt u dat men spreekt van botermalse biefstuk? U weet het best: :3 een klontje echte bóter op gewone doppertjes om ze super super fijn te maken zo'n sappig stuk vlees wordt immers alleen maar echt fijn met echte bóter. i RH ENEN De raadsvergadering van gisteravond is een echt praatje om de haard geworden. Toen er gestemd moest worden over een afgevaardigde in het openbaar lichaam voor voorlichting en vreemdelingenverkeer, kwamen er stembriefjes uit de „bus" met onder andere namen als „Coentje Moulijn". Op de publieke tribune vroeg men zich af of de leden van de raad, die zo'n stem briefje inleveren wel berekend zijn voor hun taak. De raad kreeg deze avond verder de gelegenheid zich in een groot aantal gevarieerde onderwerpen te verdiepen. De heer M. van de* Berg (Vrije Par tij) vroeg waar de nota bleef over de gokautomaten, die hem in de vorige vergadering was beloofd. De voorzitter legde uit, dat het een juridisch zeer in gewikkelde zaak is en dat er aan wordt gewerkt. Of het eindrapport spoedig tegemoet kan worden gezien betwijfel de hij. Bij de politie van Rotterdam is advies gevraagd over deze moeilijke materie. Wel kunnen de afgegeven ver gunningen van dag tot dag worden in getrokken. Wethouder Deen (PvdA) wilde de heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) er op wijzen, dat zijn uitlatingen over het achterblijven van de bijstandsnormen in Rhenen vergeleken bij Amsterdam volkomen uit de lucht zijn gegrepen. Hij verzocht de heer Van Dijk zijn uit latingen te rectificeren. De voorzitter deed een tussenoplossing aan de hand. Hij stelde voor de zaak eerst in de commissie van advies te behandelen en daarna de heer Van Dijk de gelegen heid te geven te antwoorden. Daar nie mand het woord vroeg ook de heer Van Dijk niet werd aldus besloten. Het voorstel van B. en W. om een verzoek van de Hervormde gemeente om subsidieverhoging voor het gods dienstonderwijs toe te wijzen werd een punt van discussie, voornamelijk voor de heer Van Donselaar (CHU), die het indexcijfer gehanteerd wilde zien. Hij stelde dat jaren geleden de subsidie voor dit soort onderwijs was vastge steld op f 7,- per leerling. Aan de hand van het indexcijfer wilde hij nu gaan tot f 10,- per leerling. De heer Van Donselaar wees erop, dat er tot op ze kere hoogte een loonpost in verdiscon teerd zit voor degene die het gods dienstonderwijs geeft. De voorzitter en enkele andere leden van de raad wezen erop, dat vroeger ook al godsdienstonderwijs op de scho len werd gegeven, zonder dat er één cent voor werd uitgetrokken. Volgens de voorzitter is het de taak van het kerkbestuur te beslissen of men al of niet godsdienstonderwijs moet geven. Wethouder Deen Tiad rondom geïn formeerd, tot aan Zeist en Ede toe- Overal lag men lager dan in Rhenen. De heer Van Donselaar schreef het 'verzoek toe aan een toezegging van wethouder Deen, anders was het hele maal niet gekomen. De heer Deen be vestigde te hebben gezegd de zaak te zullen bekijken. Hij bedoelde bij de be groting 1968. De heer Van Donselaar bleef erop aandringen nu een verhoging toe te passen tot f 10,- per leerling. De heer Griffioen (AR) was er tegen. Hij noem de dit in strijd met de al jarenlang gevoerde lijn om subsidies niet te ver hogen tijdens het begrotingsjaar. De voorzitter was het met de heer Grif fioen eens. De heer Van Gesink (PvdA) kon al evenmin het voorstel van de heer Don selaar waarderen. De heer Verwoert (SGP) was helemaal tegen het sys teem. De .heer Kerkstra (CHU) onder steunde het voorstel van zijn fractiege noot. Het gevolg was dat in eerste in stantie over het af wij zings voorstel van B. en W. werd gestemd. Zonder hoof delijke stemming werd het aanvaard- Daarna kwam het voorstel van de heer Van Donselaar aan de orde. Het werd met twee stemmen voor (Van Donse laar en Kerkstra) verworpen. De heer Hensen (PvdA) lichtte nog toe totaal tegen godsdienstonderwijs te zijn op de openbare lagere scholen. Uit de discussies over het schrappen van de halve zwembadprijs voor inge zetenen van Rhenen bleek, dat men er in de geheime raad al overeenstem ming over had bereikt. Nu de zaak in het openbaar aan de orde kwam, met een gunstig advies van het college van B. en W., wilde de heer De Jong (PvdA) wel eens weten of de directie van het natuurbad „Ouwehand" al tot wijziging van het tarief was overge gaan, voordat de raad nog het besluit had genomen. Verder wilde hij weten of men de toegangsprijs had verhoogd. In een bevestigend geval wilde de heer De Jong zich terugtrekken en tegen stemmen. De heer Hensen (PvdA) was dezelfde mening toegedaan als zijn fractiegenoot. De voorzitter kon geen antwoord ge ven op de beide vragen, omdat het hem niet bekend was. Wel vond hij Weth. DEEN (P.v.dA.) rotzooi het foutief van de directie wanneer men op de zaak vooruit was gelopen. In elk geval wilde de raad als voor waarde zien opgenomen, dat pas tot schrapping van de bepaling kan wor den overgegaan, wanneer het besluit een feit is. Dat werd het tenslotte met de stemmen van beide PvdA-afgevaar- digden tegen. De raad besloot de jacht in de Ach- terbergse Meent te verpaphten aan de hoogste inschrijver voor een bedrag van f 1425,- per jaar. De enige opmer king die gemaakt werd kwam van de heer Griffioen (ARP), met de vraag „Is de maat van het terrein wel juist?" Hij drong erop aan dit eens te controleren. De voorzitter vond de haas maar duur betaald! Het voorstel tot definitieve onteige ning van een groot gedeelte van „Rem- M. v. d. BERG (Vrije Partij) gojdien O merden", te bestemmen tot industrie terrein, werd eveneens een hamerpunt. De voorzitter merkte nog op een onder houd te hebben gehad met de heren De Kroon en Van Miltenburg om ver schillende foutjes recht te zetten, maar daar bleef het bij. Bijj, de voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over 1965 maakte de heer Van Donselaar (CHU) de op merking, dat het toch wel een vreemde zaak is dat de gemeenterekening niet door een commissie van onderzoek wordt gecontroleerd. De voorzitter gaf toe, dat men er veel uit kan leren aan gaande het door B. en W. en door de raad gevoerde beleid. De heer Van Dijk (Vrije Partij) was het met de heer Van Donselaar eens. De heer Van Gesink (PvdA) wilde er maar niet meer over stemmen. „Wanneer én het jongste én het oudste lid van de raad het over deze zaak eens zijn, dan moes ten wij ons er maar bij neerleggen", zei hij. En zo werd in de kortst moge lijke tijd besloten in de toekomst een raadscommissie aan te wijzen om de rekeningen over afgelopen dienstjaren te controleren- De heer De Jong (PvdA) informeerde nog naar het te kort van ruim f. 11.000.-- op de reke ning van het grondbedrijf. De voorzit ter stelde hem gerust met de mede deling, dat er goed geboerd wordt. „Bij andere gemeenten loopt het tekort in de tonnen", aldus de voorzitter, waar mee de heer De Jong gerust gesteld was. Het woonwagenkamp aan de Middel- buurtseweg kwam aan de orde bij een begrotingswijziging. De heer Griffioen (ARP) maakte zich ernstige zorgen. Hij betwijfelde of er ooit eens een regio naal kamp zal komen. Is dat niet het geval dan zal Rhenen eeuwig met het kamp blijven zitten. Wethouder van Lienden (CHU) was nogal enthousiast. Volgens hem was het kamp behoorlijk opgeknapt. Hij had de bewoners ern stig gevraagd er nu netjes op te zijn. „Maar het is best mogelijk dat het nu weer een bende is", verzuchtte hij- Wethouder Deen (PvdA) zei er twee de Pinksterdag een kijkje te hebben genomen. „Toen was het er een on voorstelbare rotzooi!", aldus wethou der Deen. Naar aanleiding van een binnengeko men vraag van de heer Hensen over de spoedige opruiming van krotwoningen deelde de voorzitter mede dat hieraan hard wordt gewerkt. Wel moet er tel kens gewacht worden op passende ver vangende woningen, daar degenen die uit krotten komen niet altijd passen in nette buurten. De heer Hensen doel de voornamelijk op de woningen langs de Cuneralaan, Lombok en Isaaczijde. De voorzitter wilde zo gauw moge lijk uit de krotten. „Liever gisteren dan vandaag", waren letterlijk zijn woorden. Wanneer iemand, die in een krot zit zichzelf kan helpen, dan zijn B. en W zelfs bereid een bepaald bedrag aan geld beschikbaar te stellen! Wethouder Deen (PvdA) was veel po sitiever. „We moeten morgen met gro te bulldozers alle krotten in Rhenen op ruimen", zo riep hij uit. „We moeten dan maar net doen alsof ze-door een ramp verwoest zijn. En wie er dan een nieuwe of een andere woning moet heb ben, moet dan maar meteen geholpen worden, desnoods door woonruimte te vorderen. Men kan bij mij beginnen." De voorzitter noemde de uitlatingen van zijn wethouder een tikkeltje emo tioneel. De heer Griffioen (ARP) was het wel ergens met de wethouder eens. VAN DONSELAAR (C.H.U.) indexcijfer O ,Er moet niet worden gepraat", zei hij, ,dat doen we al jaren- We moeten wat doen." Uit het verdere verloop van de discussies bleek, dat in de achterlig gende tijd verschillende krotten zijn ontruimd en dat deze zaak de volle aandacht heeft voor de toekomst. De heer De Jong (PvdA) tenslotte had nog een vraag over de opheffing van de spoorlijn Geldermalsen-Keste- ren-Nijmegen. De voorz. antwoordde dat er een actie wordt ontketend door het „Gelders Rivierengebied" om de minister te overtuigen dat deze lijn moet blijven. Voor Rhenen kon de voor zitter geen cijfers noemen die gewicht in de schaal zouden kunnen leggen tot behoud van de lijn. Hoogstens voor de toekomst, wanneer Rhenen is uitge groeid. De heer Verwoert (SGP) vroeg zich af hoe de lijn' ooit rendabel kon zijn. Hij maakte er zelf vaak gebruik van maar kon er geen winst in zien. De heer Van Dijk (Vrije Partij) zag in de bussen op Kesteren ook nooit veel rei zigers. Vanuit Rhenen zal de zaak nauwlet tend worden gevolgd, terwijl bovendien de nodige stappen zullen worden ge daan om het lijntje voor de toekomst te behouden. Geboren: Gerhardus J. C., z.v. B. J. Doornenbal en G. A. Buiting (Ameron- gen); Andriëtte José, d.v. J. G. Hei mei en J. A. Linde; Janine, d.v. J. Stuivenberg en M. Anbeek (Veenen- daal); Arnold, z.v. A. Stuivenberg en E. H. Bomas; Wilhelmina Dina, d.v. J. C. van der Laan en W. Schuurman van Rouwendal; Betsy, d.v. G .A. van Dam en J. A. Willemsen; Aaltje Chris tina Jannetje, d.v. G. J. Opperman en A. M. Pater. Ondertrouwd: S. Berkhemer, 21 jr. (Wageningen) en I. Koudstaal, 20 jr. (Rhenen); J. W. J. van der Stelt, 26 jr. (Wageningen) en H. Duizer, 22 jr. (Rhenen); P. J. J. van Helden, 56 jr. (Rhenen) en K. J. Hazewindus, 51 jr. (Rhenen). Getrouwd: H. Bobbink (Rotterdam) en I. Holierook (Rhenen); G. Schalk (Kesteren) en J. M. Gerrits (Rhenen); D. van Rijswijk (Maurik) en T. J. Op perman (Rhenen). Overleden: Maatje Kievit, 85 jr., geh. gew. met L. J. Lindhout. Elders geboren: te Wageningen: Paul Carel Hubertus, z.v .C. P. de Joode en B. Bloot. Elders overleden: te Leiden: N. R. Henzen, 20 jr., ongehuwd. Ingekomen personen: G. J. Smallen- broek, van Leersum naar Cuneraweg 425; B. J. Nijland, van Rijssen naar Rozenlaan 16; W. van Asch, van Mau rik naar Herenstraat 81; C. Y. L. Schotman, van Schiedam naar Nude 36-38; E. J. Fortanier, van Ede naar Ribeslaan 8; E. Drost, van Zeist naar Rijksstraatweg 83a, Eist; J. Bilkes, van Ridderkerk naar Koningshof; G. Keijman, van Wageningen naar Willi- brordweg 7; A. J. van Royen, van Utrecht naar Roghairweg 5; A. L. Koenders, van Utrecht naar Verl. Aca cialaan 19; M. M. Leerkes, van Voorst naar Esdoornlaan 42; S. A. Ferraro, van Amsterdam naar Ribeslaan 6. Vertrokken personen: J. van Schoon hoven, naar Rijssen, Joh. Vermeer- straat 13; H. ten Have, naar Maurik, Jordenstraat 5; P. J. Nieto, naar Vee- nendaal, Nieuweweg 47; H. C. Mar- zouk, naar Gouda, Westhaven 25; L. van Groningen, naar Amsterdam, le Jacob van Campenstraat; T. G. G. van den Hatert, naar Arnhem, Grevelingen- straat 21 V. VEENENDAAL In de aula van de Christelijke Lagere Technische School te Veenendaal werden dinsdagavond j.l. de getuigschriften uitgereikt aan de leer lingen van de avondschool door de directeur va nde technische school, de heer C. Th. H. Kroes. De diploma's werden behaald door de leerlingen van de afde lingen: bouwkunde, werktuigbouwkunde, elektrisch lassen voor beginners, elek trisch lassen voor gevorderden, autogeen lassen voor beginners en gronddiploma booglassen. De avond werd geopend door de heer H. G. Hey, de voorzitter van het schoolbestuur. In zijn openingswoord haalde de heer Hey o.a. de huidige economische pro blemen aan in verband met de sterke automatisering in het bedrijfsleven waardoor werknemers met onvoldoende technische vorming in gevaar komen. Juist daarom achtte hij het nu behaal de diploma zo belangrijk. „Ongeschool de krachten zijn steeds minder npdig, geschoolde krachten steeds meer". Hij zei verder dat het hem bijzonder ver heugde, te zien dat zeveel mensen hun vrije tijd nuttig besteden. „Maar het op offeren van de vrije avonduren wordt beloond met een,diploma. En juist in deze tijd kun je met zo'n diploma in je zak beter standhouden". Na de pauze werden enkele techni sche films vertoond en aan het slot van de avond reikte de directeur van de Christelijke Lagere Technische School, de heer Kroes, de diploma's uit. Ook hij sprak de geslaagden toe. Hij drong sterk aan op verder studeren. Hij merk te op, dat vooral aan lasspecialisten te genwoordig zware eisen worden gesteld. Ook raadde hij aan door te studeren in het middelbaar technisch onderwijs of voor kaderfuncties in het constructiebe drijf. Na zijn toespraak ging hij over tot het uitreiken van de diploma's. De geslaagden zijn: Afd. Bouwkunde: H. v.d. Brink, Vee nendaal; C. v.d. Broek, Amerongen; H. Bruis, Veenendaal; W. Buying, Ameron gen; M. v. Dolderen, Rhenen; H. v.d. Dikkenberg, Veenendaal; M. v. Doorn, Veenendaal; G. v. Engelenburg, Vee- hendaal; J. Gerrits, Rhenen: J. Gerrit sen, Veenendaal; A. v. Ginkel, Over- berg; D. den Hartog, Veenendaal; J. H. de Jong, Eist; E. Kleijer, Veenendaal; G. Kramer, Eist; G. H. v. Kruistum, Veenendaal; J. Legemaat, Overberg; J. v. Manen, Veenendaal; T. v. d. Molen, Veenendaal; J. Nab, Ederveen; W. v.d. Pol, Renswoude; C. v. Ravenswaay, Amerongen; H. v. Ravenswaay, Rhe nen; J. Termaaten, Amerongen; T. Ver hoef, Veenendaal; A. J. v. Viegen, Eist; A. Vlastuin, Ederveen; M. Wijnen, Vee nendaal; G. J. v.d. Zandschulp, Over berg. Afd. Werktuigbouwkunde: H. v. Appel doorn, Rhenen; J. Bolderman, Veenen daal; D. v.d. Bovenkamp, Veenendaal; J. Diepeveen, Veenendaal; B. Erutsen, Veenendaal; A. ter Haar, Veenendaal C. v.d. Haar, Veenendaal; W. C. Har deman, Veenendaal; D. den Hartog, Renswoude; J. v.d. Heuvel, Veenen daal; J. W. Henzen, Veenendaal; J. de Ka§te, Veenendaal; G. v. Laar, Veenen daal; H. Schoonderbeek, Veenendaal; J. Veenbrink, Veenendaal; J. v. Vliet, Rhenen; E. J. v. Wijk, Veenendaal. Elektrisch lassen, Beginners: C. J. Aalbers, Veenendaal; A. v. Barneveld, Veenendaal; H. J. v. Amerongen, Rhe nen; M. v. Barneveld, Veenendaal; C. L .P. Benoit, Veenendaal; H. v.d. Berg, Veenendaal; M. v.d. Berg, Veenendaal; A. M. v. d. Broek, Veenendaal; D. v. d. Broek Veenendaal; H. Breukels, Vee nendaal; M. de Bruin, Rhenen; J. D. Budding, Veenendaal; W. M. A. v. Bur- ken, Veenendaal; D. v. Doorn, Veenen daal; H. v. Egdom, Rhenen; G. v.d. Garde, Veenendaal; A. Haalboom, Vee nendaal; A. E. Hasselaar, Veenendaal; M. Hilbert, Veenendaal; G. D. v. Hou ten, Renswoude; C. v.d. Kraats, Vee nendaal; G. de Leeuw, Overberg; B. v.d. Maat, Veenendaal; C. H. v. Manen, Veenendaal; F. E. A. Meulenbroek, Scherpenzeel; R. E. v. Prattenburg, Scherpenzeel; T. de Roos, Veenendaal; J. D. Smaling, Veenendaal; C. E. L. v. Stempvoort, Veenendaal; J. v. Vessem, Lienden; E. Vlastuin, Veenendaal; G. v.d. Weerd, Veenendaal; J. H. Worst, Renswoude. Elektrisch lassen, Gevorderden: H. v. Appeldborn, Rhenen; W. Blankesteyn, Leersum; D. v. d. Bovenkamp, Veenen daal; J. v.d. Bovenkamp, Veenendaal; J. Diepeveen, Veenendaal; H. J. v. Eden, Veenendaal; F. D. J. Houdijk, Veenendaal; P .C. M. de Jong, Veenen daal; G. v. Laar, Veenendaal; A. v. Schaik, Veenendaal; J. Veenbrink, Vee nendaal; M. de Witte, Veenendaal. Autogeen lassen Beginners: H. v.d. Berg, Veenendaal: T .v. Beek, Veenen daal; G. Bos, Ederveen; H. Breukels, Veenendaal; G. v.d. Brink. Renswoude; D. v.d. Broek, Veenendaal; J. D. Bud ding, Veenendaal; W. M. A. v. Burken, Veenendaal; H. v. Egdom, Rhenen; T. de Gooyer, Veenendaal; G. Y. D. Haal boom, Veenendaal; A. J. Henzen, Vee nendaal; F. D. J. Houdijk, Veenendaal; L. P .G. Houdijk, Veenendaal; B.v.d. Maat. Veenendaal; C. H. v. Manen, Veenendaal; J. A. Middelhoven, Vee nendaal; D. Overeem, Renswoude; J. Pol, Veenendaal; R. E. v. Prattenburg, Scherpenzeel; G. J. C. Roskamp, Eder veen; A. Schreutelkamp, Veenendaal; J. D. Smaling, Veenendaal; C. v. Wake ren, Veenendaal; D. J. v. d. Weerdhof, Veenendaal; P. Zeegers, Veenendaal; G. Zuidema, Ingen. Gronddiploma booglassen: G. Anbeek, Veenendaal; W. Bouwmeester, Veenen- W. Bouwmeester, Veenen daal; G. v.d. Brink, Renswoude; H. Bru- nekreeft, Ede; J. W .Dijkhorst, Rhenen; A. A. Fens, Eist; B. Folmer, Lunte- ren; J. de Gooyer, Veenendaal; J. Nel- lestijn, Veenendaal; F. Roseboom, Wolf- heze; G. J. C. Roskamp, Ederveen; M. F. Visser, Veenendaal. AAN DIE NOG GEEN ECHTE BOTER GEBRUIKEN CO U: •V uw kippetje thuis mevrouw, •V.ï ;.'7\ v'.v. V..- J*. j f Kf: I?® fi r f p S

De Vallei | 1967 | | pagina 5