Nota beantwoordt vraag Ligt intelligentiepeil van de Betuwse jeugd beneden 't gemiddelde KANTONGERECHT WAGENINGEN Gevaarlijk inhalen met honderd gulden bestraft e De Klomp en Ederveen overwegend Hervormd Ledenvergadering van Musketiers op 15 juni Officieel gebeuren op 13 juni VAN ELST N.V. BOUWDE 1000 HUIZEN IN VEENENDAAL Uitdaging AGENDA Scherpenzeel weer bij de tijd MIST u uw 3550 4079 Spaarcijfers Geld. Vallei Selectie b.l.o.-onderwijs is gebrekkig geregeld Geslaagd Spaarcijfers in Rhenen D. J. Minderhoud (29) is al negen jaar hoofdonderwijzer Samenwerking U.T.S. Niets gemerkt Overstuur Nuchter Aardbeiendieven vertrappen ook nog tuintjes Uitslag verloting dagblad DE VALLEI? Bel: Kapper jureerde zijn collega's UIT HET ZAKENLEVEN Geslaagd VEILIG DE AUTOSNELWEG OP Bromfietser viel over hond Dertig gulden huur voor achterhuis ZATERDAG 3 JUNI 1967 Mijlpaal in woningbouw VEENENDAAL Bouwmaatschappij Van Eist N.V. heeft een mijlpaal bereikt in de bouwactiviteiten, die deze aannemer in de Veenendaalse uit breidingsplannen heeft ontplooid. On dinsdag 13 juni zal er een enigszins officiële bijeenkomst zijn, want de bouwmaatschappij zal op die dag de dui zendste woning opleveren. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de flats in het Vijverplan. Op 15 juni zullen de eerste veertig huizen langs de vijver kant en klaar zijn en nog geen week later zal de bouw van de 288 Eurowoningen in de Engelenburg zijn afgerond. Van Eist N.V. is daarmee enkele weken op de planning voor. Volgens de bouwschema's zouden de laat ste 72 huizen in de Engelenburg pas begin augustus moeten worden opgele verd. Duizend woningen in Veenendaal. De heer M. W. van Eist een van de directeuren praat er in alle nuch terheid over. Zijn flats hebben Vee nendaal een ander gezicht gegeven. De hoogbouw die niet door iedereen werd toegejuicht, werd echter steeds Heden, zaterdag. BIOSCOOP Luxer Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Heldenmoed der Indianen". Het Centrum, Leersum, 20.00 uur: „Lief de in Las Vegas". Morgen, zondag: LEERSUM Uiletoren, 8.00 uur: Woudlopen Lars- heim. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 15.00 uur: „Heldenmoed der Indianen; 19.30 uur: „Liane, de witte slavin". Het Centrum, Leersum, 15.00 uur: „Lief de in Las Vegas"; 20.00 uur „De groe ne hel." SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse toren is voorzien van een nieuw uurwerk. Het oude, omvangrijke uur werk is verwijderd en in een hoekje hangt nu de nieuwe aanwinst. Tegen de verwachting in klein van afmetin gen: plm. 30 cm breed, 40 cm hoog en 20 cm. diep. Het uurwerk loopt elek trisch en kan twee uur zonder stroom. De tijd die de klok achter is, wordt dan automatisch weer ingehaald. Be halve het nieuwe uurwerk, zijn ook de wijzerplaten grondig nagekeken. Ook de verlichting is in orde gebracht. De Scherpenzeelse toren, die al geruime tijd aan elke kant een andere tijd aan gaf, behalve de juiste, is nu weer bij de tijd. De Scherpenzelers kunnen weer vertrouwen op de klok van de toren. VEENENDAAL Bij het oude sta tion in Veenendaal worden de laatste tijd vaak tuintjes vernield, die Veenen- dalers van de NS hebben gepacht. De politie vermoedt dat dit hoofdzakelijk gedaan wordt door jeugdige personen, die het op de aardbeien voorzien heb ben. verdedigd door het gemeentebestuur. „Bouwen of niet bouwen", is een al veel geciteerde uitspraak van burge meester Hazenberg. Vers in de herinnering liggen nog de woorden, die de secretaris van Patri moniums Bouwvereniging de heer S. Kroesbergen eens sprak toen de eer ste paal werd geheid voor de bouw van de etagewoningen in het Vijverplan. Dat was in januari van het vorig jaar, De burgemeester zal het in zijn ambts periode wel niet meer meemaken, dat deze flats voor bewoning gereed zijn", zo zei hij toen ondermeer. De heer Van Eist heeft deze uit spraak als een soort uitdaging be schouwd en het doet hem daarom veel genoegen, dat hij de burgemeester op 13 juni zelf de sleutels van deze hui zen kan overhandigen. Dit zal op offi ciële wijze geschieden. De hoogste flats in het Vijverplan tellen acht etages, in het nieuwe uit breidingsplan „De Molenbrug", waar men inmiddels ook met de bouwacti viteiten begonnen is, zullen onder meer huizenblokken van twaalf verdiepin gen worden gebouwd. Bouwmaatschappij Van Eist zal voorlopig nog aan het werk blijven in „De Engelenburg" en het Vijverplan, al zullen de werkzaamheden zich na de bouwvak-vakantie voornamelijk in de Molenbrug concentreren. ELST De uitslag van de verloting ten bate van Bouwfonds woning Hoofd Bijzondere School is bekend. Op de volgende nummers zijn prijzen gevallen: 17 - 75 - 84 - 154 - 233 - 403 Koel kast) - 430 - 457 - 481 - 485 - 561 - 933 943 - 1021 - 1023 - 1046 - 1052 - 1154 - 1221 - 1239 - 1246 - 1387 - 1397 - 1456 1456 - 1457 - 1491 - 1493 - 1495 - 1581 - 1584 - 1586 - 2051 - 3074 - 2252 - 2253 - 2297 - 2404 - 2589 - 2735 - 2871 - 2882 - 2884 - 2934 - 3040 - 3041 - 3282 - 3305 - 3383 - 3424 - 3476 - 3479 - 3524 - 3524 - 3564 - 3779 - 3780 - 3812 - 3889 - 3902 - 3926 - 3940 - 4049 - 4235 - 4239 - 4263 - 4309 - 4318 - 4367 - 4397 - 4435 - 4564 - 4890 - 4898. De prijzen kunnen worden afgehaald bij mevr. Van Lienden-Kroon, Rijksstr.- weg 103, Eist. De acht etages hoge flat in het Vij verplan is bijna gereed en zal op 13 juni op feestelijke wijze worden opgeleverd. Het gemeentehuis in ontwerp van bo venaf gezien. Het meest opvallende ele ment is de vleugel die als een brug over de Verlengde Klinkenbergerweg gepro jecteerd is. tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL Op de Rijkspost spaarbank werd gedurende de maand mei te Veenendaal een bedrag ingelegd van 165.711,Terugbetaald werd een bedrag van f 211.965,In Veenendaal- Zuid werd op het postkantoor Dr. Slote- maker de Bruïneplein ingelegd een bedrag van ƒ40.317,en terugbetaald ƒ42.394,In Ederveen waren de cij fers voor de Rijkspostspaarbank achter eenvolgens: f 27.656,en f 15.020,ter wijl men in Renswoude f 9.026,naar de bank bracht en er ƒ6.421,afhaal de. Scherpenzeel spaarde niet in de maand mei. Daar werd f 20.393,inge legd en f 40.172,terugbetaald. Over- berg staat hier lijnrecht tegenover met de cijfersf 8.023 naar de bank en f 4.074 van de bank. Het totale beeld geeft voor het Veenendaalse ambtsgebied gedurende de maand mei een ontsparing te zien. VEENENDAAL Voor de onlangs ge- houde finale om het kampioenschap van de Nederlandse Kapwedstrijden heeft de heer M. Hardeveld uit Veenendaal op getreden als jury-lid. De kampioen schappen werden gehouden in de sfeer volle omgeving van het dierenpark te Den Haag. De heer Hardeveld is zelf kapper en heeft al verschillende prijzen in de wacht gesleept. Hij vond het een eer nu zelf eens als jury-lid op te mo gen treden. „Veelvuldig werd en wordt binnen en buiten het Gelders rivierengebied de veronderstelling geopperd, dat het intelligentiepeil van de bevolking van het ri vierengebied lager zou liggen dan elders in ons land. Dit soort beweringen wordt met grote hardnekkigheid steeds weer geuit, alsof het om aangeboren afwijkin gen van de bevolking zou gaan". Een en ander staat vermeld in de nota inzake onderwijsvraagstukken in het Gelders rivierengebied, die werd samengesteld door een gespecialiseerde commissie van de Stichting Belangengemeenschap Gel ders Rivierengebied. Een dergelijke conclusie omtrent een eventueel lager intel ligentiepeil is wetenschappelijk onaanvaardbaar en de commissie hecht aan deze vooroordelen dan ook geen geloof. Naar haar mening worden bepaalde verschijn selen verkeerd geïnterpreteerd. „Deskundigen raken er steeds meer van overtuigd", zo zegt de nota, „dat er een zeer nauwe relatie bestaat tussen het milieu van de leerling en de presta ties op school. Met het milieu wordt dan zowel op het huisgezin als op de wijdere sociale omgeving gedoeld". In de nota wordt toegegeven dat het niet is uitgesloten, dat in delen van het rivierengebied de opvattingen en me ningen omtrent „het leren" nog weinig stimulerend zijn. In ander verband is bijvoorbeeld wel gesproken over gebrek kige „familiale uitrusting". Bepaalde opvattingen wortelen in een concrete armoedesituatie in nog niet zo lang ver vlogen tijden. Een zeer praktisch punt is dikwijls ook de gebrekkige mogelijkheid thuis om op behoorlijke wijze het huiswerk te maken", merkt de commissie in de nota op. Het komt de commissie voor, dat er eerder naar milieu gezocht moet worden, dan een antwoord te willen vin ken". De totstandkoming van schoolver- rond het intelligentie-peil in het Rivie rengebied. „Van alle scholen in het Gelders Ri vierengebied voor gewoon lager onder wijs heeft 38 pet. minder dan vier leer krachten", zo staat verder in de nota te lezen. „Toch worden de mogelijke voor delen van de kleine school nog onvol doende benut. Er wordt een grote be hoefte gevoeld aan meer differentiatie van het onderwijs binnen de lagere school, waarvoor een doorbreking is vereist van het star klassikaal den ken". De totsandkoming van schoolver- WAGEN1NGEN Een zonderlinge geschiedenis was het met de Wageningse kweekscholier Jacobus F. van der P., die vrijdagmorgen bij de rechtszitting oog in oog stond met kantonrechter mr. A. C. van den Brand. Jacobus was gaan inhalen op het moment dat een tegenligger al te ver genaderd was, waardoor er nogal wat moeilijkheden wa ren ontstaan, De 19-jarige verdachte probeerde op een duidelijk^ manier de omstandigheden op het moment van het gebeuren te verklaren en zei hierbij dat hij al een hele tijd tussen twee filles reed. Dat vond de kantonrech ter zeer merkwaardig en verwonderd kreet hij uit: „Tus sen twee filles reed u, zegt u, maar dat zijn meisjes". Be teuterd kijken was het antwoord van Jacobus op dit „grap je" en de kantonrechter legde hem dan ook maar snel glimlachend uit, dat hij vermoedelijk „file" inplaats van „fille" bedoelde, waarop verdachte zijn verhaal kon ver volgen. Verdachte vervolgde zijn verhaal dat, misschien door het grapje, nogal onsamenhangend aan deed. De of ficier van justitie, mr. F. O. Leusink, vond het maar een gevaarlijke inhaalmanoeuvre en gaf van zijn afkeuring blijk door te accentueren dat hij het een ernstige over treding vond, die „overeenkomstig gestraft diende te wor den". Hij eiste een geldboete van f 100,subsidiair tien dagen hechtenis en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter die al even in het strafblad van Jacobus had zitten bladeren merkte op, dat hij het maar een trieste zaak vond, dat dit op zijn jeugdige leeftijd al verschillende overtredingen vermeild- de en vonniste overeenkomstig de eis van de officier. VEENENDAAL In het Julianazie- kenhuis te Veenendaal zijn 6 verpleeg sters geslaagd voor de aantekening kraamverpleging. Het zijn de dames: Th. A. G. Everaert, G. Groot, A. Hoo- geveen, C. J. van de Meent, G. M. Os kam en H. Schoonderbeek. RHENEN Over de maand mei 1967 werd aan de Rijkspostspaarbank kan toor Rhenen ingelegd f 98.404,61 en tee- rugbetaald ƒ76.833,37. In Achterberg werd ingelegd 2.713,74 en terugbetaald ƒ2.004,26. zorgingsdiensten, waarin onder andere psycholoog, pedagoog, schoolarts en maatschappelijk werker kunnen sa menwerken wordt in de nota ernstig be pleit. Verwacht mag worden dat daarmee ook een grondige selectie voor het Bui tengewoon Lager Onderwij? wordt ver kregen, hetgeen thans in een groot aan tal gevallen zeer gebrekkig geregeld is. De commissie acht het belangrijk om te komen tot meer samenwerking tus sen de schoolbesturen, hetzij plaatselijk, hetzij regionaal. Het stichten van school raden biedt daardoor ook mogelijkhe den, die tot grotere integratie leiden. „Een belangrijke vraag is of de school besturen voldoende voor hun taak bere kend zijn en of zij de ontwikkelingen en vernieuwingen in het onderwijs kunnen volgen", aldus de nota. Het is de commissie onvoldoende dui delijk geworden of er behalve de school in Nijmegen ook nog een school voor middenstandsonderwijs in het rivieren gebied gerealiseerd kan worden. Daarbij zou de voorkeur uitgaan naar een sa menwerkingsvorm met bijvoorbeeld een school voor economisch en administrati onderwijs. In het algemeen wordt in de nota een veel grotere samenwerking tussen de diverse vormen van beroepsonderwijs bepleit. Gemeentelijke gegevens over de per centages jeugdigen, die nog dagonder wijs genieten leiden tot de conclusie dat er in het rivierengebied enkele gemeenten zijn, die wat ongunstig afsteken bij de rest. Dat betreft onder andere een deel van de Midden-Betu- we met de gemeenten Kesteren, Lien-, den, en vooral Maurik. De nota besluit met een aantal aan bevelingen, die enerzijds meer van on derwijskundige, anderzijds meer van or ganisatorische aard zijn. De commissie is van mening, dat een school voor kin deren met leer- en opvoedingsmoeilijkhe den in het westelijk deel van het rivie rengebied zeer noodzakelijk is. Bovendien zou de vestiging van een U.T.S. inndit gebied gewenst zijn. In verband met de opheffing van de VGLO- scholen is het van belang te weten aan welk vervangend onderwijs in sommige gebieden behoefte bestaat. De commis sie zegt in het aantal aanbevelingen on der andere ook dat een nadere bestude ring van het vervoer naar de scholen die een regionale functie hebben wense lijk is. Grondwerker Willem C.' B. uit Lien- den was bij een kruispunt in Veenen daal nogal onvoorzichtig rechtsaf gesla gen en had hierbij op minder zachtzin nige wijze een meisje op een bromfiets gesneden. Het meisje kwam er niet al te best af en verdween voor een week je in een ziekenhuis met een lichte her senschudding. Willem erkende dat alle maal, maar wel vreemd vond hij het dat het meisje dat hij eerder met een snelheid van vijftig in het dorp passeer de ook plotseling op het kruispunt was tegelijk met hem, terwijl voor haar slechts een snelheid van dertig kilome ter was toegestaan. De officier hield na 't opgeven van dit raadseltje zijn requi- EDE Voor het eindexamen HBS-B van het Christelijk Streeklyceum te Ede slaagden de volgende kandidaten: Wim v.d. Brandt, Michiel Ruiter, Wim Schoonderbeek, Joke Schreur, Liesbeth Westerveld te Ede, Piet v. Ekkelenburg, Truus Jansen, Klaas Schokker, Jan Willem Schokker te Bennekom, Henk v.d. Kamp, Johan Lammers te Barne- veld, Wouter Roorda te Voorthuizen, Wim Slotboom te Lunteren en Theo Vet te te Oosterbeek. Eén kandidaat werd afgewezen. Benut altijd de hele invoegstrook om snel heid te maken fipta kan men dan nóg niet invoegen, rijdt dan verder door over de vluchtstrook, tot het wel kan -* ZWARTE ZES I Is de invoegstrook te kort en ontbreekt de vluchtstrook dan moet u tijdig stoppen om met zoveel mogelijk snelheid te kunnen invoegen. VEENENDAAL Gistermiddag werd aan de Gillis van Schoonbeke straat een nieuwe garage geopend. Veel bloemen en een feestelijk zonnetje maakten hiervan een kleurige plechtig heid die door vele genodigden werd bij gewoond. De garage is een filiaal van het bedrijf in Ede. Voorheen was de garage te vinden in De Klomp, maar zoals de directeur van het bedrijf, de heer G. van Ee vertelde moest er no dig een garage in het centrum van Veenendaal komen. „Overal in Veenen daal zijn al garages van andere auto merken. Het werd tijd dat er ook eens een garage van de DAF kwam' aldus de heer van Ee. Volgens hem is deze garage bedoeld als een gelegen heid om de Veenendaalse DAF-bezit- ters een snelservice te kunnen geven. Bij de garage is tevens een winkeltje met auto-benodigdheden. Verder is er een fraaie showroom. Naast de model len die er zijn tentoongesteld staat er een groot aantal bekers, die de heer van Ee met rally-rijden heeft gewon nen. „Tegenwoordig doe ik het niet meer", zei hij. „Maar vroeger vond ik het prachtig". Voor de moderne en goed geoutilleerde garage staan enkele Shell benzine-pompen. Als de bloemen en de lege glazen verdwenen zijn na de opening, zal de werkruimte veran deren in een bedrijvige hal, waarin snel en consequent gewerkt zal worden. De Veenendaalse DAF-bezitters be hoeven niet meer naar de Klomp, maar kunnen in hun eigen woonplaats terecht. VEENENDAAL De bromfietser H. v.d. W. uit Veenendaal kwam donder dagavond op de Kerkewijk- hoek Eiken laan zo ongelukkig te vallen toen hij een hond aanreed dat hij met lichte ver wondingen in het Julianaziekenhuis moest worden overgebracht. De eige naar van de hond is niet bekend. sitoir en eiste een geldboete van 80, of acht dagen hechtenis. Na de eis bracht de 26-jarige Willem toch nog even het raadseltje te berde waar de kantonrechter welwillend op in ging en, weer eens zijn afschuw voor bromfietsen demonstrerend zei: „Brom fietsen rijden in het algemeen allemaal te hard, dus zal deze het ook wel weer gedaan hebben". Hij wilde er ook wel rekening mee houden en vonniste 20 gul dentjes lager dan de eis: ƒ60,of zes dagen. „Moest et nog bijkomen", was het antwoord van de kantonrechter na de reactie „Ik heb het toch niet met opzet gedaan" van de ongeveer 40-jarige me taalbewerker J. B. uit Ede op een eis van de officier van justitie. De officier had veertig gulden of vier dagen geëist omdat de Edenaar achteruitrijdend in de Borneolaan te Ede een andere auto geraakt had. Verdachte verklaarde er niets van ge merkt te hebben en dat wanneer het zo erg was geweest hij toch ook wel wat gehoord had moeten hebben. De kanton rechter wilde toen weten of verdachte het ten laste gelegde betwistte, waarop B. antwoordde, dat ook de beide andere inzittenden van de wagen, zijn vrouw en dochter, niets gemerkt hadden. Er werden weinig verdere woorden over de zaak gezegd en na de eis van de officier zei J. enkel nog het gevraagde bedrag wel erg veel te vin den. De kantonrechter vond dat niet en vonniste conform de eis. De Edenaar Johannes A., technicus en 25 jaar oud, moest proberen op te boksen tegen twee wel zeer belastende verklaringen die zijn rijwijze op een middag op de Oude Diedenweg te Wageningen hekelden. Johannes werd verweten op die weg onverant woordelijk hard op een aantal voetgan gers te hebben ingereden. Verdachte verklaarde dat het allemaal niet zo'n vaart had gelopen en er eigenlijk hele maal niets aan de hand was geweest. Voorts vond hij dat de eigenlijke schuld bij de voetgangers lag die niet voldoen de uitgekeken zouden hebben. De eerste getuige in de zaak, wiens vader aangif te van het voorval had gedaan, was de 32-jarige Wageninger Comelis O. Corne lls zei absoluut verrast te zijn geweest door de wagen die zo plotseling vlakbij was, dat hij zich met zijn vrouw ter nauwernood in veiligheid had kunnen brengen, waardoor zijn vrouw erg over stuur was geraakt. De snelheid die ver dachte bij het naderen had schatte hij op ongeveer 70 km. Nog een tweede getuige werd ge hoord in de persoon van de Wagening se boekbinder Anthonie E. (39). Antho- nie steunde de verklaring van getuige Cornelis en vond dat Johannes absoluut fout was geweest, temeer omdat hij ook absoluut geen snelheid minderde ter wijl hij naderend toch de groep gezien moest hebben. De officier van justitie vond het een erg vervelend geval. Hij meende, dat de snelheid absoluut geminderd had moeten worden en verdachte daar zelfs verplicht toe was geweest. Hij noemde het gedrag van verdachte Johannes hoogst onbehoorlijk en eiste een geld boete van 150,of vijftien dagen. Ver dachte verklaarde hierop nog eens dat op z'n rijwijze niets aan te merken was geweest en dat de lieden beter hadden moeten uitkijken, waarna de kanton rechter vonniste met 100, of tien da- EDERVEEN/DE KLOMP In opdracht van het gemeentebestuur van Ede is in december van het vorig jaar een onderzoek ingesteld naar de omvang en de geaardheid van dè Edese bevolking. Wat de dorpen De Klomp en Ederveen be treft is het meest opvallende in de dezer dagen gepubliceerde cijfers, dat de man nen de vrouwen in aantal overtreffen. Aangaande de religie van de inwoners springt in het oog, dat de hervormden in beide dorpen veruit in de meerderheid zijn. De Heelsumse verwarmingsmonteur Willem J„ 18 jaar oud, had wat last ge had met de maximumsnelheid toen hij op een ochtend naar zijn werk raasde. „Waarom reed u te hard" was de hoogst begrijpelijke vraag die de kan tonrechter stelde. Willem vertelde over het naar het werk gaan en dat hij wat laat was. „Verslapen", wilde de kan tonrechter weten- „Nou nee, een beetje laat uit het bed gekomen, hè", was het nuchtere antwoord van de snelle brom fietser. Dit was toch wat al te nuchter voor de kantonrechter die waarschijn lijk ~wat meer schuldbesef had ver wacht en verontwaardigd riep hij dan ook uit: „U praat er over of het alle maal vanzelfsprekend is". De officier vond het voorval niet min der ernstig en eiste naast het eerder aangeboden transactiebedrag een voor waardelijke ontzegging van de bevoegd heid tot het besturen van motorrijtui gen met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter was ook van mening dat er streng moest worden opgetreden Een ontzegging vond hij nog niet nodig, j en vonniste met een geldboete van 65 of zes dagen. ELST De voetbalvereniging Mus ketiers zal donderdag 15 juni a.s. in hotel „De Stuyvenberg" haar jaarlijk se algemene ledenvergadering houden, welke om 19.45 begint. Door het be stuur van de club zullen voorstellen worden gedaan om de contributie voor seniorleden met 25 cent te verhogen, hetgeen noodzakelijk is om aldus een verklaring de steeds stijgende kosten het hoofd te kunnen bieden. Op de agenda staan o.a. de verkie zing van een voorzitter. Het is niet be kend of de heer H. E. Quint zich her kiesbaar zal stellen voor deze functie. Voorts zijn alle commissieleden aftre dend, die zich overigens weer kandi daat kunen stellen voor hun respec tieve taken. Het dorp Ederveen telt 2439 inwoners: 1282 mannen en 1157 vrouwen. Het aan tal gezinshoofden bedraagt 573 en er zijn 56 inwonenden en 52 alleenstaan den. 1779 personen of 72,94 pet. is af komstig uit de gemeente Ede, 652 per sonen oftewel ruim een kwart is im port, 2 personen uit andere Europese landen, een uit de USA, 3 uit Latijns Amerika en twee uit Australië. Het aan tal kiezers bedraagt 1380 of 56,58 pet. van het totaal aantal inwoners. De inde ling van de bevolking naar kerkelijke gezindte ziet er als volgt uit: R.-K. 21 of 0,86 pet; Ned. Herv. 1872 of 76,75 pet.; Geref. 66 of 2,71 pet.; Chr. Geref. 47 of 1,93 pet.; Geref. Gem. 306 of 12,54 pet.; overige Geref. gez. 92 of 3,77 pet.: overige gez. 7 of 0,39 pet. en geen 28 of 1,15 pet. Het dorp De Klomp telde 399 inwo ners, waarvan 214 mannen en 185 vrou wen. Het aantal gezinshoofden bedraagt 105, verder 13 inwonenden en 14 alleen- LEERSUM Het ligt in de bedoeling om het achterhuis van de boerderij die aan de heer De Lange behoorde In nu eigendom is van de gemeente Leersum, te verbouwen en in te richten als jeugd- .ociëteit. Woensdagavond is dit voor stel reeds door de Leersumse raad be handeld en aangenomen met een stem tegen van de heer C. de Lange. De vereniging „De Weerwolf", die aanvankelijk is opgericht onder de naam van een beatclub, zal hiervan op vrijdag- en zaterdavond gebruik maken. De vrijdagavonden zullen een min of meer cultureel karakter dragen. Voor lopig zal de ruimte alleen op zaterdag avonden worden gebruikt en wel voor het houden van dansavonden voor de jeugd. De kosten van het aanpassen van de deel bedragen naar schatting 15.000,—. Voor de vrijdagavonden zal gezien het karakter van het gebruik geen zaalhuur worden geheven. Voor de zaterdag avonden is een huurprijs van ƒ30, per avond overeengekomen. De commissie uit de raad inzake het dorpshuis, kan zich hiermee verenigen. Er zal nog worden onderzocht of ook van de zijde van andere verenigen be langstelling voor het gebruik van de ruimte bestaat. Voor openbare uitvoe ringen zal eveneens een huur van 30, per avond verschuldigd zijn. Het is nog niet zeker in hoeverre andere ver enigingen gebruik van het achterhuis kunnen maken op vrijdag- of zaterdag avond. staanden. De verdeling van de bevol king naar kerkelijke gezindte ziet er als volgt uit: R.-K. 15 of 3,76 pet.; N.H. 296 of 74,19 pet.; Geref. 6 of 1,50 pet.; Chr. Geref. 17 of 4,26 pet.; Geref. Gem. 41 of 10,27 pet.; Overige Ge. Gez. 10 of 2,51 pet.; Evang. Luthers, Apost., Overige Gez. 2 of 0,50 pet.; Geen 12 of 3,01 pet. VEENENDAAL De heer D. J. Minderhoud uit Oostvoorne, die is be noemd tot hoofd van de nieuwe Her vormde lagere school in de Engelen burg zal zijn functie in Veenendaal per hall augustus of per 1 september aan vaarden. Hij is 29 jaar oud en is al negen jaar lang hoofd van een school geweest. Aanvankelijk zou hij na zijn opleiding onderwijzer worden aan de school van Stellendam, maar het schoolbestuur vroeg dispensatie .bij het ministerie en benoemde hem tot hoofd. Deze onthef fing was noodzakelijk want volgens de wet moet men de leeftijd van 25 jaar bereikt hebben om hoofdonderwijzer te kunnen worden. In 1963 verhuisde hij naar Oostvoorne. Deh eer Minderhoud is gehuwd en heeft drie kinderen. Hij zal in Veenen daal in een flat, gaan wonen.

De Vallei | 1967 | | pagina 3