Dreiging om Israël dupeert reisbureau MAXIMUMSTRAF VAN 9 JAAR GEËIST Voor de juni-vakantiegangers is er van alles te doen Meer samenwerking tussen Rusland en China voor Vietnam Lekasin RECREATIEMOGELIJKHEDEN IN NEDERLAND Ook zonder zon aantrekkelijk KAMPIOEN- WORSTETER 8 DAGEN DOOR NEDERLAND VOOR Noodkreet van „gastvrouw" Echtpaar stierf door kolendamp Verpleegster (20) stak oudere vriend neer Zwemmen Creatief 4- Per postkoets JAPAN WIL PRIJZEN VOOR SCHEEPSBOUW VERLAGEN Koningin zag de Biesbosch Vrachtauto uit Duitsland tegen een boom TOERISTEN MIJDEN HET NABIJE OOSTEN is AAR NICOSIA VERLIESPOST MOEILIJK BELGISCHE VROUW MEDEPLICHTIG GEACHT AAS AMERSFOORTSE BANKOVERVAL HUURAUTO DROEVE ZAAK de snelle en zekere pijnverdrijver Volgens Japanse functionaris: GEVECHTEN IN CHINA BRANDBOMMEN ZUIVERING Surveyor 3 is buiten iverking ZATERDAG 3 JUNI 1967 (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN De directeur van het Eindhovense reisbureau Fit, de 36- Jarige A. van Gennip („Ik ben de enige in Nederland, die charterreizen naar het Nabije-Oosten organiseert"), heeft zijn hostesses in Cairo en Jeruzalem op dracht gegeven onmiddellijk naar Nederland te komen. Hij vindt de situatie te gevaarlijk worden, nu het conflict tussen de Arabische wereld en Israël zich zo toespitst. Dit weekeinde zullen de meisjes, de 24-jarige Pauline Goedegeburen en de 29-jarige Anneke Hekking, op Schiphol aankomen. Pauline stuurde haar directeur deze week uit Kairo een telegrafische nood kreet: „Politieke situatie maakt toeris me hier onmogelijk. Durf de verant woordelijkheid niet langer aan. Neder landse toeristen erg zenuwachtig en dringen aan op onmiddellijk vertrek." Nerveus trommelde directeur Van Gennip gisteren met zijn vingers op zijn Eindhovense bureau. „Het kost mij handenvol geld. Tot nu toe heeft die dreigende oorlog mij al 35.000 gulden gekost. Om de twee weken organiseer ik gezelschapsreizen naar Kairo. Van daar uit laat ik de mensen excursies ma ken naar Israël en Jordanië. De toeristen die op het ogenblik onderweg zijn, waren in Israël toen dat telegram van Pauline binnenkwam". „Ik heb toen onmiddellijk opdracht gegeven deze mensen naar Nicosia te brengen. Daar is het veilig. Het Egyp tische vliegtuig dat dit gezelschap vrij dag normaliter van Kairo naar Schip hol zou brengen, heb ik nu ook naar Nicosia laten gaan. Daar zullen de Nederlanders door dit toestel worden opgepikt. Het gevolg zal zijn dat deze toeristen in plaats van vrijdagavond één of twee dagen eerder thuis zijn". Vandaag zou weer een gezelschap van 91 Nederlanders door dit reisbu reau naar Kairo worden gebracht. „Ik heb deze passagiers opgebeld en ge zegd dat de reis niet doorgaat", zegt de heer Van Gennip. „Ik heb hun voorge steld de reis naar een later tijdstip te verschuiven, of de vakantie nu te gaan doorbrengen in Athene of Casablanca. De meeste reizigers gingen met dit hun geld terughebben. Dat heb ik natuurlijk gedaan. Je kunt je klanten geen slachtoffer laten worden van een politieke situatie nog voordat zij op reis zijn gegaan. Trouwens, stel je voor dat je met 91 toeristen in het Nabije Oosten bent op het ogenblik dat daar oorlog uitbreekt. Ik moet er niet aan denken. De mensen zouden dan niet eens, meer terugkunnen". De heer Van Gennip: „Ik lijd inder daad grote stroppen. Vliegtuigen die in Egypte voor ons waren gereserveerd, hotelkamers die voor ons waren vrij gehouden, enz. moet ik toch betalen. Die strop van 35.000 gulden heb ik geleden doordat ik één reis heb afge zegd. Mijn verliespost zal nog wel groter worden, want ik weet nu nog niet of ik de reis die op 17 juni moet beginnen zal laten doorgaan. Ook als de oorlogsdreiging in het Nabije Oosten voorbij is voorzie ik voor mijn reisbureau nog forse naweeën. Het publiek vertrouwt de toestand daar niet meer. De mensen hebben de schrik te pakken". De heer Van Gennip liet vorig jaar vijfduizend Nederlanders naar het Na bije Oosten vliegen. Voor dit jaar heeft hij al 3.500 boekingen binnen. Dat is meer dan vorig jaar op deze tijd. Het is opvallend dat zo weinig mensen uit zichzelf hun reis naar Kairo afzeggen. „Het publiek heeft alle begrip voor de moeilijkheden waarmee ik op het ogenblik zit en is opvallend bereidwil lig om naar een oplossing te zoeken als ik de reis afzeg", zegt de heer Van Gennip. Volgens deze reisorganisator is het moeilijk om je tegen dit soort risico's te verzekeren. „De verzekeringsmaat schappijen vragen zulke hoge premies dat wanneer je die wilt doorbereke nen de reizigers veel te hoge bedragen zouden moeten betalen voor hun trip. Op het ogenblik kan ik al reizen naar het Nabije Oosten op de markt brengen voor 595 gulden. Dat is voor veel mensen een heel aantrekke lijk prijsje. Wanneer ik dat bedrag zou gaan verhogen, dan zou ongetwijfeld de belangstelling van het publiek ver minderen. Nee, dan lijd ik liever een strop. Als je, zoals ik, een jaaromzet hebt van pakweg twintig miljoen dan voel je een verlies van 35.000 gulden niet zo erg". ADVERTENTIE Usb"/<ïC#tt, Putf'V2Uc4tu/. ]anJanssen UTRECHT Voor de rechtbank in Utrecht moest de 34-jarige Belgische vrouw. Yvette B., zich vrijdag verantwoorden voor haar aandeel in de 24 juni vorig jaar gepleegde overval op het bijkantoor van de Nutsspaarbank aan de Leusderweg in Amersfoort. Bjj deze overval, waarbü enige buitenlanders betrok ken waren, werd een bedrag van ongeveer t 42.000,— buitgemaakt. De vrouw werd medeplichtigheid ten laste gelegd, zy zou de overvallers enige tyd onder dak hebben verleend in een villa in de bossen by Vierhouten. Na een urenlange zitting, eiste de of ficier van Justitie, mr. G. W. von Meyenfeldt, tegen Yvette B. 'n gevange nisstraf van 9 maanden met aftrek van voorarrest. De vrouw, die al byna 'n jaar in voorarrest verblijft, hoorde de eis onbewogen aan. Tijdens de zitting had zij haar aan deel in de overval voor verreweg het grootste deel ontkend. Zeker, zij gaf toe begin mei vorig jaar een zomer huis in Vierhouten te hebben gehuurd. Het was een oude schaapskooi, waarin veel slaapruimte was. Zij had dat - zo vertelde zij gedaan, omdat zij een tijdje vakantie wilde nemen met een vriend, een zekere Lucien. Zij verklaarde, dat zij in haar ge huurde woning alleen Lucien en een van z'n vrienden die André heette had ontvangen. Niemand had ooit bij haar gelogeerd; haar vriend Lucien en André sliepen in hotel „De Keizers kroon" in Apeldoorn. Buren hadden echter gezien, dat er regelmatig man nen in de schaapskooi verbleven. Leve ranciers verklaarden, dat zij grote hoe veelheden levensmiddelen naar de schaapskooi hadden gebracht. Yvette B. huurde een Taunus, die op de 24stc juni bij de overval werd ge bruikt. Op de dag na de overval deed zij bij de politie in Apeldoorn aangifte van de diefstal van deze wagen.... Kort daarop werd zij gearresteerd. Bij de overval werd ook een gestolen Citroën gebruikt en van deze auto werden ban densporen bij de schaapskooi aange troffen. In de schaapskooi, in de slaapkamer van Yvette B., was voorts een kaart gevonden met alle kantoren van de Nutsspaarbank in Amersfoort en in haar Belgische villa een kaart van Ne derland, waarop de namen „Bergstraat' en „Paulus Buyslaan" voorkwamen. De ze straten zijn in Amersfoort gelegen, niet ver van het bankfiliaal, dat werd overvallen. Een grafologische test had uitgewe zen, dat het handschrift op de kaart die in België was gevonden, afkomstig was van Ludwig Weinber, een Wener, die later werd aangehouden en ervan verdacht wordt te hebben deelgenomen aan de overval in Amersfoort. Er waren nog meer stille getuigen. In de schaapskooi waren enkele malen de vingerafdrukken van de Franse gang ster Zanotto gevonden, onder andere op een fles. Op dezelfde fles kwamen vin gerafdrukken van Yvette voor. Ook Zanotto werd later gearresteerd, evenals Lucien de vriend van de Belgi sche vrouw. Zij hebben hun aandeel in de Amersfoortse zaak inmiddels bekend. De Oostenrijker Weinber deed dat niet, maar ook hij is herkend als een van de mannen, die in Vierhouten zijn ge signaleerd in de dagen voor de overval in Amersfoort. De leden van deze internationale misdadigersbende hebben bankover vallen en andere misdrijven gepleegd in diverse landen. Zij schroomden niet van hun wapens gebruik te ma ken. Zo vermoordde Zanotto een Bel gische rijkswachter en verborg diens lijk in de kofferruimte van zijn auto. Zanotto en zijn andere Franse colle ga-bendeleden hebben inmiddels ook bekend, dat zij de schaapskooi in Vier houten als basis voor hun overval in Amersfoort hebben gebruikt. Tegen al deze feiten en verklaringen, bleef Yvet te hardnekkig ontkennen. De officier betitelde de hele affaire als een in-droeve zaak. Hij omschreef Yvette B. als een vrouw met kwalitei ten. „een vrouw met een uitstekend verstand en meer courage dan ik," zo zei mr. Von Meyenfeldt. Hij vond haar bovendien een geestige, gezellige en ook trouwe vrouw. Zij had hem woorde lijk gezegd, dat „Yvette de laatste zou zijn om haar vrienden te verraden" en dat respecteerde hij. Het is alleen zo jammer zo ver volge de officier dat zij al haar goede kwaliteiten in dienst van 't kwa de heeft gesteld. Zij maakte immers deel uit van een internationale misda digersbende, die niet terugdeinsde voor de ernstigste gewelddaden. Dit getuigde, volgens de officier, van een gevaarlijke cynische mentaliteit. „Zij is geen on mens, maar zij zal moeten bekeren tot de goede weg," zo voegde hij eraan toe. In het kort releveerde hij al de ver klaringen en getuigenissen, die het naar zijn oordeel duidelijk maken, dat de medeplichtigheid aan de overval in Amersfoort is bewezen. Hij vond in dit geval de maximumstraf van negen jaar die op dit delict staat, geheel en al op zijn plaats. DIRECTEUR VAN GENNIP handenvol geld ENKHUIZEN In Enkhuizen heeft zich, waarschijnlijk als gevolg van het niet goed functioneren van een haard, een geval van kolendampvergiftiging met dodelijke afloop voorgedaan. De 79-jarige heer J. G. Kaagman en zijn 81-jarige vrouw werden hiervan het slachtoffer. Toen buren van de familie Kaagman vrijdagmorgen bemerkten, dat het op vallend stil bleef in de woning, waar schuwden ze de politie. Deze ging het huis binnen en vond de heer Kaagman dood in de woonkamer. Mevr. Kaag man vond men levenloos op bed- DELFT De 20-jarige verpleegster M. v. L. uit Rotterdam heeft gister nacht na een ruzie haar 53-jarige vriend D« van T. uit Delft, portier in het ziekenhuis waar zij werkte bij het viaduct aan de Delfgauwseweg met een aardappelschilmesje in de nek gestoken en ernstig verwond. De man slaagde er in stormpelend 'n woning te bereiken, vanwaar hij naar het ziekenhuis werd vervoerd. Na een operatieve ingreep, is zijn toestand re delijk. De verpleegster, die zelf op kamers woont, reed na haar daad in haar auto naar haar ouders in Rotterdam, waar zij later is gearresteerd. Het meisje, dat heeft bekend, is opgesloten op beschul diging van doodslag c.q. zware mishan deling. ADVERTENTIE TU77 juni doorgaans zonniger dan augustus) officieel tot de vakantiemaanden wordt gerekend, is er overal in ons land voor gezorgd, dat de vakantie ganger zich niet behoeft te vervelen. Er valt weer van alles te doen: bij Pieter- buren, het kleine Groningse plaatsje met zijn kerkje uit de vijftiende eeuw en een tot boerderij verbouwde schatkamer, de Borgstee, is het wadlopen weer begonnen (inlichtingen 05952—345) en in de Hanzestad Bolsward pruttelt de koffie dag in dag uit in het opnieuw verrezen Weense koffiehuisje boven de stadsgracht. In Kampen staan elke avond de oude gebouwen in het centrum en aan de IJssel in het licht van de schijnwer pers; op Terschelling doet de huifkar weer de ronde en bij Markelo werden onder leiding van een bosbouwkundig ambtenaar van Staatsbosbeheer al en kele wandelingen gemaakt door de na tuurreservaten de Borkeld en Elzener- veld. Elke dag komen er nu nieuwe attrac tiesbij. De ruïne van Brederode (Sant poort, N.H.) is 's avonds verlicht, de boerenkaasmarkt in Gouda zal elke don derdag tot eind september in bedrijf zijn: in Ugchelen is een begin gemaakt met de tochten (voorlopig op vrijdag avonden, later vaker) naar de wildto- ren bij Hoog-Buurloo; in Alkmaar kun nen belangstellenden vrijdags gaan kij ken op de traditionele kaasmarkt, waar dragers in historische uniformen aan het werk zijn; in Diever zullen deze maand (20, 24 en 28 juni) weer toneel stukken van Shakespeare in het open luchttheater midden in het bos worden opgevoerd en in Heerenveen (Indus trieweg 4) is het Fries Tweewieler Museum zijn tweede seizoen ingegaan. Het aantal georganiseerde wande lingen neemt toe. Staatsbosbeheer heeft er dit jaar 65 stuks, verspreid over het hele land, op het programma staan. Na tuurlijk hoort hier ook de wandeling bij door het Savelsbos bij Sint Geertruid in Limburg, die langs een groot aantal bomen, struiken en planten voert, waarvan de namen op bordjes staan genoemd. Meer bijzonderheden over de ze tocht en over de overige 64 wande lingen zijn bijeengebracht in een boek je dat de afdeling ex- en interne betrek kingen van Staatsbosbeheer (Wouden- bergseweg 39, Austerlitz, telefoon 03439 -215 of 300) gratis aan belangstellenden verstrekt. Enkele tips voor zwemmers: in Oot- marsum (Overijssel) is een paar weken geleden het nieuwe openluchtzwembad „De Kuiperberg" geopend. Het ligt in een om zijn natuurschoon van ouds be kend gebied. Het is berekend op vier duizend mensen per dag. Ook het golfslagbad „De Branding" in Doorwerth, waar met behulp van een zeer sterke motor de branding wordt nagebootst, is weer open, evenals het natuurbad van Ouwehand bij Rhenen (Ook bekend om zijn dierenpark). Drente heeft er drie trekpleisters bij gekregen: een zeer aantrekkelij ke kampeerplaats in het reservaat Dia na bij Amen tussen Hooghalen en Rolde met een speelwei, een kantine en een kanovijver in een omgeving van bos, vennen en heide; een groot kampeer terrein „Het Kuierpadtien" (het paadje om te kuieren) bij Wezuperbrug, waar ook een bungalowpark staat; het kampeercentrum De Rieters in Zwig- gelte dat in de plaats is gekomen van het oude (in 1965 afgebrande) gebouw. Verder inlichtingen bij de provinciale V.V.V. in Assen 05920-4324. Een linopersje, papiercement, gips, blokken en ander materiaal zijn de in grediënten die deelnemers aan de cre atieve kampen bij Velp tot hun beschik king hebben. Deze (week-) kampen 't eerste begint dit jaar op 8 juli heb ben bekendheid gekregen door de ori ginele aanpak. Men kampeert er in een bosrijke om geving en vult de tijd met schilderen, boetseren, tekenen, werken met gips of hout en met het maken van ontwerpen voor decors en affiches. Een aantal De student Robert Maggiar (21) heeft zich in een Beierse bierhal in Parijs naar de overwinning van de kampioenschappen worst-eten geworsteld. Hij werkte binnen een kwartier twee meter en 35 centimeter worst naar binnen. vakmensen helpt met raad en daad. Dit jaar worden er voor het eerst ook creatieve „weekeindekampen" ge houden. Deze zijn al begonnen en gaan door tot en met 17 september. Kosten van zo'n weekeinde: tien gulden per persoon, in clusief staangeld voor auto, kampgeld, instructie en materiaal. Andere voorwaarde: de deelnemers dienen in het bezit te zijn van een gel dige kampkaart. Verdere inlichtingen: Stichting Crea tieve Recreatie, Larensteinselaan 1 te Velp, telefoon 08302-2832. De omgeving van Velp heeft meer attracties. In Rheden en omgeving rijdt bijvoorbeeld sinds kort een onvervalste stokoude postkoets „The Greenhat", zo genoemd naar twee mannen, die het (Engelse) vehikel uit 1870 van stal lie ten halen: de heren W. Groenewoud en R. Hoedt. De postkoets, met o.a. de paarden Ans en Co, gaat elke dag met ten hoog ste vijftien inzittenden voor een uur op stap. Het begin- en eindpunt van de route ligt bij het restaurant De Wildwal in Rheden, maar wie dat wil kan ook al halverwege, in restaurant De Posbank, uitstappen. Het hoogtepunt van de tocht ligt let terlijk en figuurlijk enkele kilometers buiten Rheden, waar men een onbe lemmerd uitzicht heeft op de IJsselvfcl- lei en (bij mooi weer) op Duitsland. Verder inlichtingen bij de streek- WV Oost Veluwezoom in Velp, 08302- 2832. ROTTERDAM De scheepswer ven in West-Europa ondervinden thans tijdelijk minder de concurrentie van Japan als gevolg van de lange lever tijden die de Japanse werven moeten overeenkomen, zo vermeldt een marktrapport van het Japanse in- en exportbedryf Hamasaki te Osaka. Scheepswerven in Engeland, Zwe den, Nederland en West-Duitsland wa ren sedert oktober/november in staat tenminste dertig belangrijke opdrach ten te verkrijgen, omdat zij afleve ringsdata konden offreren, die gunstig afstaken bij die in Japan. Het Japanse concern Hamasaki verwacht, dat er in de komende win ter een keerpunt zal komen in deze situatie. Japanse werven zullen dan weer in staat zijn snelle afleveringen aan te bieden. Zij willen trachten hun prijzen vijf tot tien procent lager te houden dan die van Europese werven, aldus Hamasaki. ADVERTENTIE Acht dagen lang onbeperkt reizen door het gehele land. Met een 8-daags Algemeen Abonnement.Voor een verrassend lage prijs: slechts f 40.- (eerste klas f 60.-). Kinderen van 4 t/m 9 jaar half geld. JE.-'- - - r nlrrjpB DEN HAAG Koningin Juliana heeft vrijdag een privé-bezoek gebracht aan de Biesbosch. 's Ochtends om elf uur ging zij met haar gezelschap in Drim- melen aan boord van het koninklijke jacht „Piet Hein". Vandaar voer men naar het Gat van Kampen in de Bies bosch, waar de vorstin overstapte in een speedboat. Met deze speedboat heeft de Koningin een groot deel van de Biesbosch door kruist. Zij bracht o.m. een bezoek aan de boerderij „Amalia" van de weduwe Brooymans en aan 'n eendenkooi, waar kooiker Reuser zijn hoge gasten rond leidde. Daarna vertrok de vorstin weer naar Drimmelen, waar zij aan boord ging van „Piet Hein". Vrijdagavond voer de „Piet Hein" naar Wemeldinge, waar de Koningin vandaag een schippers- school zal openen. Gouda gaat deze zomer weer laten merken dat het nog steeds een kaasstad is. Iedere donderdagavond zal in de Waag een historische kaasmarkt worden gehouden. ADVERTENTIE f TOKIO Een hoge Japanse functionaris heeft gisteren verklaard, dat er meer samenwerking tussen de Sovjet-Unie en China is gekomen wat de oorlog in Viëtnam betreft. De functionaris, Osamoe Kaihara, zei op een byeenkomst van de raad van onderzoek voor veiligheidsaangelegenheden van de aan het bewind zynde libe raal-democratische party, dat er kortgeleden een grote hoeveelheid goederen in Noord-Viëtnam is aangekomen dank zy nauwe samenwerking tussen de Sovjet- Unie en China. Muurkranten in Peking hebben gis teren melding gemaakt van hevige vechtpartijen in verschillende delen van China. In het noorden van Binnen Mongolië, het westen van Sinkiang. het zuiden van Szetsjoean en Honan in Centraal-China zouden voor- en te genstanders van Mao slaags zijn ge raakt. In Koeang Joean in Szetsjoean, al dus de muurkranten, hadden leden van een landbouwgemeenschap wa pens en munitie te pakken weten te krijgen en legereenheden aangeval len. Zij waren ook de gevangenissen binnengedrongen en hadden de gevan genen vrijgelaten. „Witte tereur", een term die door gaans gebruikt wordt als tegenstan ders van Mao hun toevlucht tot ge weld nemen zou er heersen in Tsji- Tai, een stad in het westen van Sin kiang waar de terreinen voor kern proeven liggen. In Tsjentsjou, de hoofdstad van de provincie Honan, hadden tegenstan ders van Mao brandbommen gebruikt om een gebouw, waarin zich 400 men sen bevonden, in brand te steken. Wat er met die 400 mensen is gebeurd, werd niet vermeld. Ook in Peking zelf zou weer gevoch ten zijn. Vier dagen geleden zouden revolutionaire rebellen een regerings gebouw zijn binnengedrongen en daar met ambtenaren slaags zijn geraakt. Tsjiang Tsjing, de actrice waarmee Mao Tse Toeng is getrouwd, wordt in China bejubeld als de drijvende revo- PASADENA Geleerden die po gingen doen om het Amerikaanse graafwerktuig Surveyor 3, op de maan weer in werking te stellen, hebben de hoop, te zullen slagen vrij wel opgegeven. Men meent dat het toestel blijkbaar schade heeft opgelo pen aan een vitaal onderdeel tijdens de eerste zeer koude maannacht. Po gingen om het toestel weer op gang te brengen zijn de afgelopen negen dagen vergeefs geweest. lutionaire kracht achter de zuivering van de opera van Peking. Het persbu reau Nieuw China en Radio Peking verspreidden reeds een week lang be richten, waarin haar rol bij het uit roeien van de revisionisten bij de ope ra wordt opgehemeld. Nieuw China meldde o.a. dat mevr. Mao „persoonlijk de leiding van de strijd van de revolutionaire litera tuur en artiesten op zich heeft geno men. Zij doorzag de manoeuvres van de contra-revolutionaire revisionisten begon revolutionaire werken over he dendaagse onderwerpen te scheppen". GEFFEN Vrijdagmorgen om kwart voor vijf is in de gemeente Gef- fen op Rijksweg 55 ('s-Hertogenbosch- Nijmegen) de 24-jarige Duitser C.E Cuerken uit Hamburg om het leven ge komen. Hy bestuurde een trekker met oplegger en isdoor onbekende oorzaak van de weg geraakt en tegen een boom aangereden. Het slachtoffer is kort na aankomst in het St. Anna-ziekenhuis te Oss overleden. Zijn bijrijder, die licht gewond raakte, werd in dit ziekenhuis opgenomen. In de Brabantse gemeente Heeswijk liep vrijdagmorgen de driejarige Mo nique van Padua van het erf van de ouderlijke woning aan de provinciale weg de rijweg op, juist tegen een pas serende auto. Het meisje is later over leden. Een verkeersongeluk op de Amster- damseweg in Amersfoort heeft donder dagmiddag het leven gekost aan de 62- jarige L. Boekhold uit Amersfoort. Hij werd door een auto gegrepen, toen hij per fiets de weg overstak. Pas 's avonds, toen hij door zijn vrouw als vermist werd opgegeven, kon de man worden geïndentificeerd. Vrijdagmorgen is de 28-jarige B. Scheffer uit Metslawier, schipper van een motorvlet bij de lauwerszeewerken bij een bedrijfsongeluk om het leven gekomen. Er raakte een stuk staalka bel in de schroef van zijn boot. Om dit stuk kabel te kunnen verwijderen, werd de vlet door een elektrische walkraan opgetakeld. Terwijl de heer Scheffer met de schroef bezig was, brak de ka bel van de kraan, waardoor hij onder de vlet terecht kwam. Hij was op slag dood

De Vallei | 1967 | | pagina 5