K.V.S.W. REKENT #P REGERINGSUITKERING nË^3550 GROENE KRUIS KOOS NIEUWE VOORZITTER Jeugd geïnteresseerd in E.H.B.O.-demonstratie Defensie test ieder jaar vierduizend militairen Ondanks goed resultaat: Weer inbraak in Opheusden Auto vloog uit de bocht Veel talent op jacht naar de prijzen Waarschuwing Rode Kruis vergadert Meisje gewond bij aanrijding Ongeval in Achterdorp MIST u uw ymm tot i9.3o u. ciS|^4079 Nu drie mille voor bejaarden Bromfiets bij winkel gestolen AGENDA Geslaagd Belangrijke service aan maatschappij Bedrijfsleven waardeert beroepskeuze-adviezen VEILIG DE AUTOSNELWEG OP Gastconcerten op Cunera-carillon Record-opbrengst voor Rode Kruis Leersums bejaarden gaan donderdag uit dagblad DE VALLEI? Bel: NOG GEEN VERHOGING VAN DE CONTRIBUTIE Brandweer kwam op achtste plaats BËmii SELECTIE GERICHT ZEKERHEID GEEN CIJFERS MAANDAG 5 JUNI 1967 VEENENDAAL De Koninklijke Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V. heeft goede hoop dat zij mee zal delen in de f 115 miljoen die de regering onlangs ter beschikking heeft gesteld voor de sanering van de textielindustrie, zo werd op de jaarvergadering meegedeeld. Het bestuur zou het onbillijk vinden als financieel gezonde bedrijven niet mee zouden mogen profiteren. Het doen van diepte-investeringen voor produktiespecialisatie wordt door VSW in belangrijke mate toegepast overeenkomstig het advies van de Vereniging Katoenrayon en Linnenindustrie en drs. J. Knoester in zijn proefschrift: „De Nederlandse katoen nijverheid op de drempel van morgen". Op dit moment bestaat er geen noodzaak om door middel van werktijdverkor ting of ontslag tot capaciteitsvermindering te komen. De deelnemingen ontwikkelen zich, met uitzondering nog van Veenendaal Rub ber, gunstig. Op basis van de eerste maanden in 1967 zou dit boekjaar wat ach terblijven bij 1966. De directie is echter van mening dat de verstreken periode helemaal niet indicatief hoeft te zijn voor de resultaten in de rest van het jaar. Het bestuur gelooft niet dat abnormale invoeren uit communistische landen, Hongkong en Japan kunnen worden beperkt. Wel is misschien bevriezing op het huidige niveau mogelijk. De VSW probeert zich gedeeltelijk aan deze invloed te onttrekken door zich toe te leggen op gespecialiseerde doeksoorten. Het bestuur verwacht in de loop van 1968 de produktiecapaciteit van Veenen daal Rubber voor het grootste deel te kunnen benutten. Het besluit tot samen werking met Dunlop is ingegeven door de gevoelde noodzaak, bij verwerping van de fusiegedrachte, een EEG-dimensie in de vorm van verbijzondering aan het beleid toe te voegen. De geschatte investering inclusief deelnemingen wordt voor 1967 geschat op f 3,5 miljoen. Uitgezonderd Veenendaal Rubber met een aanzienlijk verlies en Inter Union met een gering verlies hebben alle deelnemingen in de gemaakte winst over 1986 bijgedragen. RHENEN Op de beiaard van de Cuneratoren zullen vier gastbeiaardiers concerten geven. Deze zogenaamde zo meravondconcerten zullen te beluisteren zijn op dinsdag 11 juli, dinsdag 18juli dinsdag 25 juli en dinsdag 1 augustus, telkens van half acht tot half negen. Achtereenvolgens spelen de heren J. Jaeger uit Deventer, J. v.d. Ende uit Schoonhoven, A. Peters uit Nijmegen en H. de Ligt uit Velsen. RENSWOUDE De ledenverga dering van de afdeling Renswoude van het Ned. Roode Kruis zal dit jaar gehouden worden op dinsdag 13 juni in de zaal van de Coöp. Landbouw- vereniging. Behalve de jaarverslagen vermeldt de agenda-verkiezingen van 2 nieuwe bestuursleden. Door het bestuur zijn kandidaat ge steld: mevr. H. Lagerwey van Dom melen en de heer J. H. H. Lohmeijer. Ook komt de verhoging van de mi nimum contributie van f 1,- op f 2,50 ter sprake. VEENENDAAL Zaterdagmiddag vond in de Gortstraat te Veenendaal een aanrijding plaats. Het meisje B. uit Renswoude reed in de Gortstr. richting Vendel. Zij passeerde een bakfiets, juist toen ze werd ingehaald door een personen-auto. De auto, bestuurd door de heer Van O. uit Veenendaal, sneed haar waardoor het meisje tegen de au to botste. Dr. Kets uit Veenendaal ver leende de eerste hulp, waarna hij het meisje naar huis stuurde. EDERVEEN De huis-aan-huis-col- lecte voor het Rode Kruis bracht dit jaar het bedrag op van 520,02 tegen vorig jaar f 390,80, waarvoor de organi satoren zeer dankbaar zijn. De collec te werd gehouden door de kinderen van de School met den Bijbel en de Juliana- school, die zich hiervoor vrijwillig had den opgegeven. Door de leidster van deze actie, mevr. Ruttenberg-v. d. Duik werd aan de kinderen een balpen uitge reikt als dank voor de medewerking. KESTEREN Een 7-jarig meisje, W. H. uit Lienden, is zaterdag in het Achterdorp te Kesteren op haar fiets aangereden door een personenwagen. Het kind liep bij het ongeval een her senschudding op. De plaatselijke EHBO verleende eerste hulp en vervoerde het meisje naar haar ouderlijke woning. In het dorp was op het moment van het ongeval geen arts te bereiken. LEERSUM Donderdag 8 juni is het voor de Leersumse bejaarden weer een hoogtijdag. Dan staat nl. hun tradi tionele autotocht op het programma. Om acht uur hoopt men vanaf de Konin gin Julianalaan te vertrekken. Als eer ste pleisterplaats staat Harder - wijk op het programma. Daar zal per boot een bezoek worden gebracht aan de Zuiderzeewerken. Van Harderwijk wordt een bezoek gebracht aan de Ko ningin Juliana toren in Apeldoorn. Op de terugweg wordt nog een consump tie gebruikt in „De Dennen" te Rens woude. Om ongeveer acht uur zal de mu ziekvereniging EMM bij hotel „DE DONDERBERG" de bejaarde reizigers muzikaal opwachten en vandaar gaat de stoet via de Rijksstraatweg, Ben- tincklaan, Koningin Julianalaan naar de Lomboklaan waar de tocht eindigt. tot 17-30 u- k Zaterdags 16.30—17.30 uur OPHEUSDEN Tijdens het afgelo pen weekeinde is ingebroken bij de ga lanteriezaak van de heer D. Roelofsen. In totaal werd ongeveer f 400,- ont vreemd. De dader leegde de kassa en nam een portemonnee mee. De dief kwam binnen via het kelderraam. De politie van Opheusden stelt een diep gaand onderzoek in, temeer daar in braken in Opheusden en Kesteren de laatste weken elkaar regelmatig opvol gen. RHENEN Vrijdagavond en de ge hele zaterdag hebben de beide plaatse lijke muziekverenigingen „Oefening Baart Kunst" en „Ons Genoegen" hun beste beentje voorgezet om gelden in te zamelen bij Rhenen's burgerij voor de autobustocht bejaarden, die op 14 juni wordt gehouden. De muzikanten werden bij. hun actie geassisteerd door talrijke vrijwilligers, waaronder leden van de buurtvereniging „Julianastraat" en de padvinderij. De actie leverde f 2000,- op. Met an dere giften meegerekend is er nu onge veer f 3000,- binnen. De organisatoren komen zeker nog tweeduizend gulden tekort. EDE De heer Van R. uit Ede had zaterdagavond zijn bromfiets niet afge sloten bij het hek van de HEMA neerge zet. Toen hij later op de avond zijn brom mertje weer wilde ophalen, bleek deze te zijn verdwenen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek naar deze onsym pathieke diefstal, waardoor de Edenaar zeer is gedupeerd, in. EDERVEEN Slechts een gering aantal leden was aanwezig op de ledenver gadering van het Groene Kruis, zeer tot ongenoegen van het bestuur, dat het prettig gevonden had als er enige belangstelling getoond was voor het goede werk dat het Groene Kruis verricht. De opening geschiedde door de voorzitter, dr. Hey, die voor het laatst op deze avond als voorzitter fungeerde. Heden, maandag RHENEN Los wal, Veerweg, 15.30 uur: Aankomst marine-smaldeel. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Liane, de witte slavin". Morgen, dinsdag AMERONGEN Zwembad, 10.30 uur: Koffiemorgen NWH. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal: Geen voor stelling. Uit de financiële verslagen bleek dat er over 1966 een tekort van 500,was. Slechter was het echter gesteld met '67 want de begroting wees een tekort aan van 7000,Men besloot de contribu tie nog niet te verhogen omdat er nog een banksaldo is waaruit het tekort op gevangen kan worden. Hierna kwam de bestuursverkiezing. De aftredende leden werden herkozen. Voor de voorzitter dr. Heij, die zich ge noodzaakt zag de voorzittersfunctie over te dragen, werd dr. Rademaker EDERVEEN Op de jaarlijkse wed strijden voor de brandweer van de ge meente Ede, die dit jaar in Lunteren werden gehouden, heeft de Ederveense brandweer het er lelijk bij laten zitten. Van de 8 deelnemende brandweerkorp sen van de hele gemeente Ede, moesten de Ederveners met de laatste plaats genoegen nemen. Het was jammer dat men niet volledig kon aantreden anders zou er beslist een beter resultaat uit de bus zijn gekomen. Winnaar werd het korps uit Bennekom. VEENENDAAL In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks twee uur reed op de Vendelseweg een personen auto tegen een lantaarnpaal. De be stuurder van de auto, de heer B. uit Veenendaal reed samen met zijn vriend de heer J. eveneens uit Veenendaal op de Nieuweweg richting Holleweg. Bij de Holleweg raakte J. waarschijnlijk door de hoge snelheid de macht over het stuur kwijt, waardoor hij tegen de lantaarnpaal botste. De heer B. klaagde over hoofd- en rugpijnen. Ook de heer J. had hoofdwonden. Dr. Kets behandel de de beide heren en stuurde ze naar huis. gekozen. Deze aanvaardde de benoe ming. De scheidende voorzitter werd toegesproken door dr..ir. J. v. d. Mee- ne, die hem dankte voor het goede werk dat hij voor het Groene Kruis had ge daan, zoals de bouw van het nieuwe gebouw. RHENEN Tegen alle verwach tingen van de organisatoren in, is de talentenjacht, die vrijdagavond door de korfbalvereniging „Arena" in het kader van de eerste lustrumviering werd gehouden in het „Eigen Gebouw" een succes geworden. De zaal was goed bezet, en de jury had geen gemakkelijke taak. Talrijke uitvoerenden brachten goede num mers ten gehore. Er waren vier afde lingen, namelijk beat, ensembles, volkszang en solisten. De jury-voorzitter Leo van Stemp- voort maakte na afloop de uitslagen bekend terwijl hij tevens de prijzen uitreikte in de vorm van bekers en enkele platen van Philips, die ook op namen maakte en straks de beste re sultaten op de plaat hoopt uit te bren gen. Aan het slot van de avond volgde nog een geanimeerd bal waarbij het orkest van Jaap van Veenendaal zorgde voor de muzikale omlijsting. De uitslagen waren als volgt: Beat: le prijs „Opus X", Rhenen; 2e prijs Sharks, Wageningen; 3e prijs Destructions, Doorn. Ensembles: le prijs Vanguars, Tiel; 2e prijs La Chique, Tiel; 3e prijs Mo thers Love, Tiel; 4e prijs Tiroler Ka pel, Rhenen. Volkszang: le prijs Highway-Singers, Den Haag;- 2e prijs Roodborstjes, Rhe nen; 3e prijs Red Cross Singers, Zeist; 4e prijs Betuwe Zusjes, Opheusden. Solisten: le prijs Desirée Louise Souls, Tiel; 2e prijs Anneke van de Loo, Tiel; 3e prijs mevr. v.d. Wee- Vermeulen, Doorn; 4e prijs Jan Op- hof, Rhenen; 5e prijs Hans Veenstra. Tiel; en 6e prijs Jan van Dijk, Rot terdam. Rhenen De burgemeester van Rhe nen vestigt er de aandacht op dat het nog steeds voorkomt dat giftige bestrij dingsmiddelen die worden gebruikt in de land- en tuinbouw alsmede bij de fruitteelt na gebruik vaak niet op behoorlijke en verantwoorde wijze op geborgen worden. Wanneer dientengevolge deze bestrij dingsmiddelen in verkeerde handen te recht komen kan dit door onwetendheid of onbekendheid de dood tengevolge hebben. Hij waarschuwt ernstig in dit opzicht alle nodige voorzorgsmaatregelen te ne men, met bedoelde giftige middelen vooral de grootste voorzichtigheid te betrachten en de vergiften na gebruik in afgesloten ruimten te bewaren. Rhenen, 1 juni 1967. De burgemeester voornoemd, L. Bosch van Rosenthal. VEENENDAAL Van de afdeling HBS-B van het Chr. Lyceum slaagden: Theo Bakker, ScherpenzeelGeer- tien Bulsink, Veenendaal; Nelleke van Dijk, Veenendaal; Rob van Haarlem, Veenendaal; Bevend ten Kate, Veenen daal; Kees Kroes, Veenendaal; Bas Lou- rens, Wageningen; Anneke Remme, Vee nendaal; Hans Schaaf, Veenendaal; Bert Scholten, Rhenen; Dinck Schoon- derbeek, Veenendaal; Daniël Waisapy, Lunteren en Koos Woldring, Wagenin gen. Eén kandidate trok zich tijdens het examen terug. Vier kandidaten moesten worden af gewezen. Benut altijd de hele invoegstrook om sne beid te maken .....kanmen dan nóg niet invoegen, rijdt dan \erder door over de vluchtslrook tot het wel kan I IS 2CSI s de invoegstrook te kort en ontbreekt de vluchtstrook dan moet u tijdig stoppen om met 2oveel mogelijk snelheid te kunnen invoegen. VEENENDAAL Zaterdagmorgen hield de EHBO, afdeling Veenendaal, een demonstratie van mond-op-mondbeademing in de Christelijke Nationale School II op het dr. Slotemaker de Bruïneplein te Veenendaal. Vooral de jeugd toonde zich geïinteresseerd voor deze demonstratie. De organisatoren van mond-op-mond- beademing-demonstraties hopen dat a.s. zaterdag, als de demonstratie plaats vindt in de dr. Heksterschool aan de Palmengrift te Veenendaal, dat meer oude ren aanwezig zullen zijn. Vooral in een wijk waar zo veel vijvers en sloten zijn, dus waar zoveel verdrinkingsgevaar voor kleuters is, moeten zoveel mogelijk va ders en moeders de kunstmatige ademhaling kunnen toepassen volgens de EHBO- afdelingspenningmeester, de heer D. van Leeuwen. Zoals zaterdag j.l. in de CNS II zal ook de demonstratie van a.s. zaterdag in de dr. Heksterschool bijgewoond worden door een EHBO-instructeur of een arts. Na de demonstratie kan men zelf oefenen op een speciaal daarvoor geconstrueerde pop met verwisselbare mond stukken. Het bijwonen van de demonstraties is kosteloos. trum van Defensie in Wassenaar met Een kapitein, die een speciale scho- aandacht de verrichtingen van een jonge ling als beroepskeuze-adviseur heeft ge- dienstplichtige bij diens experimenteren had volgt in het Advies- en Selectiecen- met vreemde vormen. Vele duizenden militairen zijn er al door de molen van het Advies- en Se lectiecentrum van het ministerie van Defensie in Wassenaar gegaan sinds dit instituut twintig jaar geleden, eigenlijk ten dienste van de militairen die gemo biliseerd werden, werd opgericht. Thans „verwerkt" het centrum, dat ten dien ste staat van personeel van Land-, Zee- en Luchtmacht, zo rond de vierduizend militairen van alle rangen en onderdelen. Dat betekent, dat gemiddeld drie militairen per dag in Wassenaar een grondige test ondergaan aan de hand waarvan uitgemaakt kan worden welke richting de afzwaaiende militair, als hij eenmaal in de burgermaatschappij is teruggekeerd, het beste in kan slaan bij de keuze van een beroep. Er is een grote categorie dienstplich tigen die, al lang voordat ze in dienst moeten, precies weten wat ze na hun diensttijd zullen gaan doen. Tal van jongens die hun H.B.S— of gymnasium diploma in de hand hebben, velen die met succes het Mulodiploma hebben be haald of met goed gevolg een technisché opleiding hebben gevolgd weten vaak ai wat ze na hun diensttijd zullen gaan doen. Niet weinigen hebben al min of meer stevige contacten met het bedrijfs leven gelegd en kunnen vaak zo vanuit de dienst in een burgerbaan overstap pen. Maar er zijn er ook, en hun aantal is niet gering gezien het aantal aanvra gen om een test, die nog lang niet we ten waar ze aan toe zijn of die hun nog vage plannen meer willen concretise ren. Die komen, zij het vaak langs een omweg, bij het Advies- en Selectiecen trum terecht. Vaak ook heeft men hier te doen met jongens die reeds een keus hebben gemaakt maar willen we ten of hun keus wel goed is geweest. „Met die categorie hebben we uiter aard meestal de minste moeite", aldus majoor F. Huizinga, het hoofd van het centrum. „Dat zijn jongens die weten wat ze willen doch hun keus wat meer verantwoord willen zien. „Wat we hier ook nog wel eens con stateren is dat er mensen zijn die wel 'n bepaald plan voor de toekomst hebben, maar daar toch ergens ongeschikt voor zijn. Het komt nogal eens voor dat men hoger wil grijpen dan zijn capaciteiten toelaten. Dat geeft dan alleen maar te leurstellingen en die willen wij graag als het enigszins mogelijk is voorko men", voegt majoor J. Boxen, een van de beroepskeuze-adviseurs van het Ad vies- en Selectiecentrum daar aan toe. Niet iedere militair die, om welke re den dan ook, uit dienst gaat, kan van de diensten van het centrum te Wassenaar gebruik maken. „We zouden dan onze dienst vele malen moeten vergroten en dat wordt een dure zaak", zegt majoor Huizinga. Wel staat voor een ieder de mogelijkheid open voor een beroep, in of buiten de krijgsmacht er wordt ook getest voor de verschillende functies in de krijgsmachtonderdelen zoals voor de Technisch Specialisten grondig beke ken te worden. Er komen o ongeveer 6000 aanvragen voor een test per jaar binnen. Daar van worden er de laatste jaren zo'n vier duizend gerealiseerd. De aanvragen voor een test lopen via de onderdeels commandant die een eerste selectie toe past. De dan overblijvende aanvragen gaan vervolgens naar het gewestelijk kantoor van de Sociale Dienst van het ministerie van Defensie dergelijke kantoren zijn rayonsgewijze óver het gehele land verdeeld dat als een soort zeef fungeert. Ook in Duitsland is voor de daar gelegerde troepen een kantoor van de Sociale Dienst gevestigd. In laatste instantie wordt dan de aan vrage voor een beroepskeuze-test nog eens in Wassenaar van alle kanten beke ken. „We werken natuurlijk niet zo maar in het wilde weg", aldus majoor Hui zinga. De te testen militair moet natuur lijk opgeven wat zijn vooropleiding is geweest, wat hij voor en in zijn dienst tijd aan studie of zelfontwikkeling heeft gedaan, waarom hij nu juist een derge lijke test wil ondergaan en in welke richting hij het zoekt. Onze testen zijn niet alleen gebaseerd op kennis maar vooral op karakter. Wij trachten 't wel licht nog onbewust sluimerende aan ca paciteiten door gesprekken naar de op pervlakte te brengen. „Succes?" „Och, dat kun je niet in cijfers of procenten uitdrukken", meent de majoor. „Of ons oordeel goed is ge weest is nooit direct te constateren. Dat merken we vaak pas veel later. Soms uit enthousiaste brieven van mensen die ooit eens bij ons getest zijn geweest, soms ook uit reacties van dankbare ouders. Maar heel veel uit tevreden heidsbetuigingen van het bedrijfsleven, dat van de gegevens van onze testen een veelvuldig gebruik maken". „Kijk, dat is de reden waarom we vrijwel altijd en overal de officier van de Sociale Dienst bij dit werk inscha kelen. Hij immers is een belangrijke figuur omdat hij meer dan wij in de maatschappij staat en weet wat daar te koop is". De beroepskeuze is een belangrijke zaak. Een militair, en vooral een dienst plichtige militair, moet weten waaraan hij toe is na zijn diensttijd. Onzekerheid over het al of niet kunnen verkrijgen van een baan na de diensttijd werk fu nest en bederft de geest in de troep. Men zou bij het Advies- en Selectie centrum in Wassenaar eigenlijk wel iedere militair willen testen maar daar is de capaciteit van het centrum, dat dertig man in twee dagen kan herber gen, niet groot genoeg voor. „Als u weet dat de voor een test in aanmer king komende militair uiterlijk drie tot twee maanden voor hij de dienst ver laat door onze handen dient te gaan, dan kunt u zich voorstellen dat bij de hui dige capaciteit van het centrum het wat moeilijk gaat worden iedereen een beurt te geven als de diensttijd straks bekort wordt", aldus majoor Huizinga. Het zijn overigens niet alleen dienst plichtigen die in Wassenaar getest kun nen worden. Er zijn aparte tests voor kortverband vrijwilligers en voor offi cieren die met vervroegd pensioen de dienst verlaten. Deze laatste categorie is thans niet zo groot meer. Hoe de militairen op de mogelijkheid te kunnen worden getest opmerkzaam worden gemaakt? Ach, vaak weet men dat al lang voordat men in dienst gaat. De jongens die moeten gaan dienen krjjgen, om een beetje „wegwijs" te worden, al vele maanden tevoren het blad „In dienst" toegezonden waarin van tijd tot tijd over het Advies- en Se lectiecentrum te Wassenaar wordt ge schreven. Komt men in dienst, dan wordt het boekje „Veilig Kompas" uit gereikt, waarin naast allerlei wetens waardigheden ook de aandacht op het centrum wordt gevestigd. De meeste bekendheid 'heeft 't centrum, dat overi gens niet aan de weg pleegt te timme ren en geen reclame voor zijn diensten maakt, gekregen door aan werkgevers verstrekte rapporten en door recomman datie. Een resultaten-controle is eigenlijk nooit gehouden. Het Adviescentrum heeft wel eens, maar dat is al weer ja ren geleden, enquête-formulieren naar getesten uitgezonden en de reacties daarop bleken zeer gunstig. In procen ten zijn dergelijke zaken vaak moeilijk uit te drukken. Maar vast staat wel dat degenen die geadviseerd zijn vaak beter terecht zijn gekomen dan mensen die op eigen houtje een plaats in de burger maatschappij hebben gezocht. En uit re acties van ouders is gebleken dat jon gens, die eenmaal getest waren en daarna wisten waar ze aan toe waren, thuis veelal veel handelbaarder en „ge- zeglijker" zijn dan jongelui die hun draai nog niet hebben gevonden. Een aparte categorie van keuringen wordt gevormd door de testen die ten behoeve van functies voor technisch spe cialisten worden verricht. Die testen richten zich vooral op de functie die een jongen ambieert nadat hij het leger voorgoed heeft verlaten. Er wordt dus niet alleen geselecteerd voor de mili taire geschiktheid maar vooral met het doel er beter uit te komen dan er in te gaan. Het Advies- en Selectiecentrum be staat ongeveer twintig jaar. De oprich ting geschiedde destijds door de direc teur van het demobilisatiebureau in sa menwerking met het ministerie van de fensie. Aanvankelijk bestemd om de militairen die uit Indonesië kwamen te helpen een baan In de burgermaatschap pij te zoeken, werd geleidelijk een an dere taak gevonden. Het bureau is in het begin gevestigd geweest in Ede, ging daarna naar Amersfoort maar is nu al vele jaren in Wassenaar aan de Maaldrift gevestigd. Wat het bureau verricht is in wezen een stuk service aan de burgerij, waarna een klein deel tijdelijk in militaire dienst is. „We doen dit werk graag", zegt majoor Huizinga, „omdat we door het werk dat wij ten be hoeve van onze militairen verrichten eigenlijk iets terug doen voor het offer dat velen moeten brengen door in dienst te gaan. En verder, ze hebben er recht op". die heus niet gemakkelijk is, in een der Militairen van verschillende rangen en lokalen van het Advies- en Selectiecen- onderdelen van de Nederlandse krijgs- trum. Zo'n test neemt doorgaans twee macht bezig aan een schriftelijke test, dagen in beslag.

De Vallei | 1967 | | pagina 3