Weer enerverende strijd tijdens motocrosses in Loenen Jeugdige ruiters lieten zich van goede kant zien in Apeldoorn Emerson gaf Roche in finale geen kans Matige start van Nederlandse ploegen in Intertotocompetitie Jacques Anquetil nieuwe leider in Ronde van Italië Bulgarije deelde punten met Engeland Francoise Durr klopte Lesley Turner Go Ahead sterker, maar toch nederlaag Sparta behaalde ruime overwinning Feyenoord stelde ernstig teleur Ook GYAV niet best op dreef Zoontjes eerste in Ronde van Brabant ?iCM Ann Smith liep mijl in wereldtijd Pierre Trentin snel bij amateurs Oost-Duitsland gelijk tegen India: 0-0 Mislukte recordpoging van Aad Steiilen Bayern München beloonde spelers Pool Jan Werner evenaarde Europees record 200 meter 250 cc 50 cc 500 cc Ajax recipieerde Competitie USA Ovatie DE GRAAUWE HENGST Voetbal onder 23 jaar zoudtU willen zeggen en dan spreekt II van: 10.75 11.25 Hockey MAANDAG 5 JUNI 1967 LOENEN Tussen de vier- en vijfduizend bezoekers hebben zondagmiddag het circuit „De Zilven" in Loenen omzoomd en genoten van spannende moto crosses. Vooral bjj de 250 cc senioren werden door de drie koplopers adembene mende duels uitgevochten, die tenslotte aan de, vooral bij het vaste publiek van de motocross Loenen, bijzonder populaire Stef van der Sluis uit Arnhem een welverdiende zege bracht. Twee schaduwen vielen over deze cross. Ten eerste moest het muziekgezelschap „OLTO" wegens een droevig sterfgeval in de vereni ging verstek laten gaan en ten tweede gebeurde er by een valpartij een aanvan kelijk ernstig lijkend ongeluk. De in de 500 cc junioren gestarte F. Huls uit Mil- ligen kwam zo ongelukkig te vallen, dat hy per ambulance moest worden over gebracht naar het ziekenhuis te Arnhem. Achteraf is het toch nog meegevallen, want by informatie aan het ziekenhuis bleken de verwondingen slechts ontvel lingen te zyn. Wel zal hy enige tyd in het ziekenhuis moeten blijven wegens een hersenschudding. De start van de 500 cc junioren. Het meest spectaculaire nummer is, zoals wij al schreven, de 250 cc senio ren geworden. Met veel geweld ging in de eerste manche Stef van der Sluis van start. Al direct in de klim nam hij de kop. Zijn grote rivaal Si mon Schram had een minder gelukki ge start en kwam na de eerste ronden als vierde door. Nog verder terug lag Willy Plötz. Maar na de zevende ron de hadden zowel Schram als Plötz zich vlak achter Van der Sluis ge schaard. Dit drietal nam op de rest een grote voorsprong en vocht ver woed om de ereplaats, die Van der Sluis echter niet meer uit handen gaf. In de tweede manche leek het aan vankelijk op dezelfde wijze te zullen gaan. Weer nam Stef van der Sluis direct de koppositie. Na de zevende ronde kwam echter Simon Schram als eerste door. En de achtste ronde was ook Plötz de Arnhemmer voorbijge streefd. De negende ronde bracht de grote teleurstelling voor Schram. Hij viel wegens motorpech uit. Plötz had nu de kop en wat Stef ook probeerde, hij kwam niet meer langs Plötz. In het totaalklassement was de eerste plaats echter voor de Arnhemmer. Ook bij de 50 cc senioren was er in beide manches sprake van een kop groep, die het verdere veld overheerste. Jan van Beek uit Zelhem was hier de gróte man, al moest hij veel strijd leve ren met A. Gebben uit Rouveen, een „brutale" rijder, die nog wel van zich zal doen horen. Jo Veenhof uit Doetinchem en S. Peer bleven in de schaduw van dit tweetal goed volgen. A. Dreezen uit Maastricht en .G. Ruinemans kwamen na een slechte eerste manche in de tweede beter tevoorschijn. Jan van Beek werd echter algemeen winnaar, met Gebben op de tweede plaats. In de eerste serie van de 500 cc ju nioren was H. Leunk uit Harfsen als eerste weg. In de tweede ronde was hij echter al gepasseerd door K. Bol- man uit Den Haag en enkele ronden later ook door M. van Laar uit Dieren. Bolman en Van Laar reden een zeer tactische course en consolideerden hun plaatsen tot het einde. Datzelfde spelletje speelden R. van de Velde uit Bakkeveen, H. Oude Avenhuis uit Ermelo en H. Slot uit Holten in de tweede serie. In de finale hebben de jongens hard geknokt. Het waren weer K. Bolman en H. van Laar, die el kaar in een verwoede strijd de ere palm betwistten. Na veel stuivertje wisselen kwam Bolman tenslotte zege vierend uit de strijd tevoorschijn. Het fraaie weer, het prachtige cir cuit en de uitstekende organisatie heb ben deze Zomer-motocross van de motorclub „Loenen" tot een geslaagd evenement gemaakt. De gedetailleerde uitslagen waren: 50 cc senioren Eerste manche: J. van Beek, Zel hem op Looman speciaal; 2. A. Geb ben, Rouveen op Kreidler; 3. J. Veen- hof, Doetinchem op Brudo; 4. S. van Peer, Bilthoven op Boeli, 5. M. Huis man, Gouda op Boeli. Tweede manche: 1. J.van Beek; 2. A. Gebben; 3. A. Dreezen, Maas tricht 'op Rond Sachs; 4. J. Veenhof 5. G. Ruinemans, Steenwijk op Cros- ta. Einduitslag: 1. J. van Beek 2. A. Gebben; 3. J. Veenhof; 4. S. van Peer 5. G. Ruineman. SOFIA De voetbalwedstrijd Bulga rijeEngeland voor spelers onder 23 jaar, die zaterdag in Sofia is gespeeld, is in een 11 gelijke stand geëindigd. Bij rust hadden de Bulgaren met 10 de leiding, 250 cc senioren Eerste manche: 1. Stef van der Sluis, Arnhem op Bultaco; 2. Simon Schram, Wolvega op Bultaco; 3. Wil ly Plötz, Nieuw Dordrecht op Hus- qvarna; 4. Jo Roelofs, Gorssel op Husqvarna; 5. Jan van de Hoek, Am sterdam op Montesa. Tweede manche: 1. W. Plötz; 2. S. van der Sluis; 3. M. van Heugten, Hamersveld op Husqvarna; 4. J. Wal- voort, Breda op Husqvarna; 5. Jan van de Hoek. Einduitslag: 1. S. van der Sluis; 2. W. Plötz; 3. J. van de Hoek; 4. J. Walvoort; 5. O. Hiemstra, Marum op Maico; 6. M. van Heugten. 500 cc junioren FINALE: 1. K. Bolman, Den Haag op Husqvarna; 2. M. van Laar, Die ren op Lindström; 3. H. Oude Aven huis, Almelo op Maico; 4. H. Leunk, Harfsen op Maico; 5. H. Slot, Hol ten op Husqvarna; 6. G. Wesselink, Gorssel op Maico. Stef v.d. treerd. Sluis: volledig geconcen- AMSTERDAM „Wij kunnen een hoop van jullie leren", was een van de vele complimenten, die bestuur en spe lers van Ajax zaterdagmiddag op de in het Hilton hotel in Amsterdam gehouden kampioensreceptie in ontvangst moch ten nemen. Deze eerlijke bekentenis werd echter wellicht het meest door de Ajacieden geapprecieerd. Want zij werd uitgesproken door Cor Kieboom, voor zitter van de grootste rivaal van de Amsterdammers: Feijenoord. Ook Jos Coler, sprekend namens de KNVB, was complimenteus: „Ajax is de exponent in ons land van mooi en con structief voetbal". Verdere sprekers wa ren onder meer de heer J. Nieuwen- huizen Kruseman namens het ministerie van Cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk, Jo Jaspers namens de afdeling Amsterdam en Roel Wiersma namens de VVCS. Velen lieten hun woorden ge paard gaan met geschenken voor be stuur en spelers. Voorzitter Jaap van Praag dankte alle sprekers. DALLAS De Schotse club Dundee United heeft zaterdagavond in Dallas by een wedstrijd voor de competitie van de ehrkende United Soccer Associaton met 00 gelijkgespeeld tegen de Brazi liaanse club F. C. Bangu. Er waren 16.431 toeschouwers. PARIJS De vertegenwoordigers van de Australische tennisgrootmacht zijn er slechts ten dele in geslaagd hun stempel te drukken op de internationa le kampioenschappen van Frankrijk, de officieuze wereldkampioenschappen ver harde banen. Nadat op zaterdag Roy Emerson in zinderende hitte zijn acht jaar jongere landgenoot en titelverde diger Tony Roche had uitgeschakeld in één van de beste finales van de laatste jaren (61, 64, 26, 62), zorgde de 24-jarige Parisienne Francoise Durr zondag voor een sensatie door de titel in het damesenkelspel voor zich op te eisen ten koste van de Australische Lesley Turner. De eindstrijd Emerson (30) Roche (22) was een prestige-duel op hoog ni veau. Elk van hen was reeds bij twee vorige gelegenheden tot de finale door gedrongen. Daarvan hadden zij er één gewonnen en één verloren. Emerson's victorie dateerde van '63, terwijl Roche het vorig jaar triomfeerde na in 1965 runner-tip te zijn geweest tegen Fred Stolle. Beide Australiërs hadden reden zich ten volle te geven. Voor Emerson tweemaal Wimbledonkampioen in 't verleden zou een overwinning bete kenen, dat hij halverwege het grand slam van de Australische, Franse, Wim bledon- en Amerikaanse titels zou zijn. Hij heeft elk dezer kampioenschap pen gewonnen, maar nimmer alle in hetzelfde jaar. Voor de jonge Roche zou succes inhouden dat hij zich met recht „wereldkampioen van verharde banen" DEVENTER Go Ahead heeft te gen de verwachting in de eerste wed strijd voor de Intertotocompetitie tegen het Belgische Lierse SK verloren. Voor al in de tweede helft had de Deventer- ploeg een groot veldoverwicht, maar de Belgen beschikten over een bekwame verdediging, die de te traag uitgevoer de aanvallen van de thuisclub gemak kelijk de baas kon. Lierse bleef intussen met snelle uit vallen steeds gevaarlijk. Vooral Min speelde een grote rol in het Belgische speelplan. Hij sprong zijn defensie op de juiste momenten bij en was ook ier plaatse als Lierse ten aanval trok. Het eerste Belgische doelpunt ontstond na een combinatie tussen Zorgvliet en De Ceulaer, waaruit Min de bal ontving en scoorde (01). De gelijkmaker liet ech ter niet lang op zich wachten. Uit een voorzet van Greving bracht Adelaar de stand op 11. De overwinning kwam echter toch bij Lierse terecht na een fraaie solo van Min,'die doelman Men del van Go Ahead geen kans gaf. ROTTERDAM Sparta heeft de eerste overwinning in de intertotocom petitie behaald door een 40-zege op het Belgische Waregem. De Spartanen waren voortdurend in het offensief en zetten de Belgische verdediging onder zware druk .waardoor onze zuiderburen hun spel niet konden ontplooien. Bosveld gaf Sparta reeds na zes mi nuten de leiding toen keeper De Meijer een schot van Vermolen niet voldoende onder controle kon krijgen en de bal uit zijn handen liet glippen. Bosveld benutte deze buitenkans: 10. De bei de volgende treffers waren eveneens het gevolg van slecht weggewerkte schoten. Noch Stockman, noch Betters en Deurwaarde konden de eer voor Wa regem redden. Na de rust werd Deur- waarde vervangen door De Corte, maar ofschoon Sparta iets meer tegenspel kreeg konden de Belgen toch niet tot scoren komen. Negen minuten na de hervatting zorgde Vermolen voor het vierde en laatste doelpunt BRUSSEL Feijenoord heeft in de eerste wedstrijd voor de Intertotocom petitie een teleurstellende 10-neder- laag geleden tegen Daring Brussel. Wel iswaar waren de Rotterdammers ge handicapt door het ontbreken van Bild, Israel en Libregts, maar dat mocht toch niet als excuus gelden voor het lauwe spel, dat zij ten beste gaven. Tijdens de eerste helft had Daring voortdurend een licht veldoverwicht, maar doelpunten kwamen er in deze pe riode niet. In de vijftiende minuut had de Belgische doelman Cuypers geluk, toen de bal bij een Rotterdamse aanval tegen de paal belandde, maar twee mi nuten later moest Pieters Graafland hetzelfde ervaren bij een schot van Co- lonval. In de 61e minuut kwamen de Belgen aan een verdiend doelpunt, toen Foulon de bal na een voorzet van Colonval in schoot. Feijenoord probeerde nog wel de bakens te verzetten, maar het slaag de er niet meer in de gelijkmaker te scoren. GRONINGEN In een teleurstellen de wedstrijd die door de Duitse scheids rechter Malke werd geleid, hebben GVAV en Beerschot hun eerste Interto- towedstrijd met een 00 gelijk spel af gesloten. Voor de 8500 toeschouwers was deze eerste kennismaking met het Intertotovoetbal dan ook een bittere te leurstelling. GVAV had in de verdedi ging zijn beste krachten opgesteld en doelman Van Leeuwen behoefde nauwe lijks in actie te komen. Alleen de snelle Van Hees was ge vaarlijk en ook de voor Verhei jen in gevallen Van Hemelrijk probeerde met enkele afstandsschoten zijn club de lei ding te geven. Ook de voorhoede van 't volkomen falen van linksbuiten Kooi- stra en de voor Beuvink ingevallen Pet- terson, die als rechtsbuiten opereerde, was GVAV vleugellam. Toch moest de Belgische keeper Smol ders nog een paar maal in actie komen toen de beide Groninger halves Fransen en Van Tilburg met harde schoten het Belgische doel trachtten te doorboren. In de tweede helft was GVAV voortdu rend in 't offensief. Van Tilburg slaagde er bijna in zijn club de leiding te bezor gen, maar zijn keiharde schot ketste af op de lat. In de laatste 5 minuten voor kwam Smolders een Belgische neder laag door op magnifieke wijze schoten van Fritsen en Kooistra en een kopbal van Petterson te keren. ALPHEN Cees Zoontjes, winnaar van Olympia's Tour, heeft zondag de Ronde van Brabant, een tweedaagse wegwedstrijd, op zijn naam gebracht. Zaterdag won de Tilburger de eerste etappe, van Etten naar Alphen (174 km), iif een massale eindsprint en liet een tijd van 4.05 voor zich noteren. De tweede etappe leverde een overwinning op voor Harry Jansen, die voor de 139 km van Alphen naar Oudgastel 3 uur, 34 minuten en 47 seconden nodig had. De uitslag van de eerste etappe luidde: 1. Cees Zoontjes (Tilburg) 174 km in 4.05.38; 2. Cees Koeken (Achtmaal); 3. Johnny Brouwer (Rotterdam); 4. Wim Dubois (Zuidzande); 5. Piet Ket- tenis (Den Haag); 6. Wim Bosschieter (Hansweert);'7. John Schepers (Stein); 8. Bouwe Minnekus (Zuidland); 9. Frank Ouwerkerk (Rotterdam); 10. Jan Hesse (Arnhem), allen in dezelfde tijd als Cees Zoontjes. De uitslag tweede etappe: 1. Harry Jansen, 139 km in 3 uur 34 min. 47 sec.; 2. René Pijnen, z. t.; 3. Rini Huibrechts, z. t.; 4. Bert Broere, z. t.; 5. Bram Breur, z. t.; 6. Hans Tesselaar, z. t.; 7. Jan Harings, z. t.; 8. Cees Rentmees ter, z. t.; 9. Johnny Brouwer, z. t.; 10. Cees Zoontjes, z. t. zou kunnen noemen. De grote belangen die op het spel stonden, maakten de strijd tot een grimmige aangelegenheid, waarbij beiden de fantasie aan stevige banden hielden. Tot teleurstelling van de ruim 11.000 toeschouwers. Emerson bundelde al zijn atletische kracht in gecontroleerde vaart en pres sie. Twee sets lang was zyn spel vrijwel zonder fouten. De fore- en backhandve gen schoten van de lijnen weg, onhoud baar voor Roche. Hij volleerde met ge weldige kracht en retourneerde de ser vice met opmerkelijk gemak. Roche speelde op de toppen van zijn kunnen, maar pas in de derde set kreeg hij enige vat op zijn tegenstander. Emerson door brak Roche's linkshandige opslag zes maal in de 98 minuten durende partij. De allereerste slagwisselingen hadden reeds een doorbraak tot gevolg, waar mee Emerson een stevige greep kreeg op de set, die hij beëindigde met specta culaire aces in de 7e game. Hij had ne gen minuten meer nodig om de tweede set op zijn naam te brengen, waarin Ro che bij 23 de kans op een doorbraak verzuimde door een winnende slag bui ten de lijnen te slaan. Dapper vechtend ontworstelde Roche zich aan de druk, toen hij in de 4e ga me van de derde set voor het eerst de service van Emerson doorbrak. Onder toejuichingen van volle zomers aan doende tribunes pakte de geblokte speler uit Sydney enkele minuten later de set met een prachtige forehand-top- spinlob op setpoint. Na de tien minuten rust had Emerson zijn robotachtige vorm echter hervon den. Voordat Roche aan serieus ver weer kon denken was het 50, waarbij Emerson slechts zeven punten weggaf. Dat was Roche, die in drie voorgaande partijen steeds 5 sets had moeten spe len, teveel. Emerson was zeker van zijn 12e overwinning bij één van de vier grote wereldtoernooien. Na een ogen blik van ontspanning doorbrak hij defi nitief het laatste verweer van zijn acht jaar jongere landgenoot en nam hij, breed lachend, de toejuichingen van het publiek in ontvangst. In de laatste fase van zijn carrière is Emerson nu dich ter bij het grand slam van Donald Bud ge (1938) en Rod Laver (1962) dan ooit tevoren. De Apeldoorner R. Kisjes in actie op Esther. ADVERTENT1F Een machtige ovatie begroette zon dag de overwinning van de Franse ten nisster Frangoise Durr. Het geluid dat de 10.000 toeschouwers in het zondoor- stoofde centrecourt maakten, was hoor baar op de Champs Elysees, acht kilo meter verder. Francoise Durr overwon de leidende Australische speelster Les ley Turner met "het kleinst mogelijke verschil (46, 63, 46) in een span nend baseline-duel, dat echter alle va riatie miste. Karakteristiek was de wij ze waarop de partij beëindigd werd. Een rally van 29 slagen, waarin Turner uiteindelijk een backhand tegen het net sloeg. Na 90 minuten strijden in tropische hitte stonden de meisjes 44 in de be slissende set. Hèt was Francoise Durr, die de beslissende doorbraak op haar naam bracht met een goede stopvolley bij een van de weinige gelegenheden, dat zij naar voren kwam. Onder grote spanning kreeg ze op 40-15 twee match points. Ze had er slechts 1 nodig. Voor Lesley Turner, houdster van de Itali aanse titel, was het een tamelijk onge lukkige nederlaag. Tot tweemaal toe had zij op het kritieke moment dubieu ze lijnrechtersbeslissingen tegen zich gehad. Een daarvan bracht Durr op 44 in de tweede set, nadat Turner een kans had gehad om met 5-3 voor te ko men. Francoise Durr was de enige bij deze internationale kampioenschappen, die meer dan één titel veroverde. Samen met de Australische Gail Sheriff won zij zondag de finale van het damesdub belspel tegen de eveneens ongeplaatste combinatie Anette van Zijl/Pat Walk- den (Z.-A./Rhod) met 62, 62. In het gemengd dubbelspel zegevierde Billie Jean King/Owen Davidson (VS/Austr) met 63, 61 over Ann Jones/Ion Ti- riac. In het herendubbelspel tenslotte nam Tony Roche revanche voor zijn ne derlaag van zaterdag tegen Emerson. Samen met John Newcombe versloeg hij Emerson/Fletcher met 63, 97 en 12—10. vieux étalon vieux brandy special LONDEN De Britse atlete Ann Smith heeft zaterdag de mijl in 4.37.0 gelopen, de beste tijd ooit door een atlete op deze afstand gemaakt. Drie weken geleden liet zij reeds een tijd van 4.39.2 voor zich noteren. De 25-jarige gymna- stieklerares leverde haar prestatie tij dens atletiekwedstrijden in Chiswick, een voorstadje van Londen. PARIJS De Fransman Pierre Tren tin heeft voor de vierde keer de Grote Prijs van Parijs voor amateursprinters gewonnen. De Nederlandse deelnemers Wim Koopman en Jan Jansen leden een nederlaag in de kwartfinales en werden daprna in de herkansingen uitgescha keld. De belangrijkste uitslagen waren: Kwartfinales, eerste rit: 1. Fredborg (Den.), laatste 200 meter in 12,- sec., 2. Koopman, 3. Bruno (It.). Tweede rit: 1. Moreion (Fr.) 11.9,. 2. Borghetti (It.), 3. Pederson (Den.). Derde rit: 1. Rossi (It.) 11.9, 2. Turrini (It.), 3. Jansen. LEIPZIG Oost-Duitsland heeft zaterdag in Leipzig in de tweede officiële hockey interlandwedstrijd tegen India met 00 gelijk gespeeld. De eerste ont moeting had een 10 zege voor de gasten, opgeleverd. VERONA Jacques Anquetil heeft José Perez Frances onttroond als leider in het klassement van de Ronde van Italië. In de tijdrit van zondag was de Fransman byna vier minuten sneller dan Perez Frances, voor de tydrit be droeg de achterstand van Anquetil op de Spanjaard 1 min. 29 sec. Anquetil eindigde in de rit tegen het horloge die van Mantuar naar Verona (45 km) ging, overigens slechts op een vierde plaats. Winnaar werd de Deen Ole Ritter, die met zyn tyd van 56 min. 59 sec. een gemiddelde maakte van 47.340 km/uur. Rudi Altig gebruikte een sec. meer en Ferdi Bracke (Belg.) twee sec. meer dan de Deen. Anquetil ver speelde zes seconden op Ritter. De uitslag van de tijdrit: 1. Ritter (Den.) 45 km in 56 min. 59 sec., 2. Altig (Did.) 57.00, 3. Bracke (Belg.) 57.01, 4. Anquetil 57.05, 5. Gimondi (It.) 57.37, 6. Vicentini (It.) 57.43, 7. Velez (Sp.) 57.58, 8. Guerra (It.) 58.08, 9. Echevarria (Sp.) 58.09, 10. Balmanion (It.) 58.11, 12. Ador- ni (It.) 59.05, 18. Pingeon (Fr.) 59.37, 21. Gomez del Moral (Sp.) 59.41, 22. Den Hartog (Ned.) 59.44, 23. Merckx (Belg.) 59.48, 33. Motta (It.) 59.49, 34. Tummers (Ned.) 1.00.22, 12. Perez Frances 1.00.50, 85. Lute 1.03.09, 100. Ottenbros 1.04.42. De 15e etappe van Lido degli Estensi naar Mantua over 164 km heeft zater dag een overwinning opgeleverd voor de Italiaan Miguele Dancelli. Hij won de eindspurt uit een kopgroepje van vijf man, onder wie onze landgenoot Harm Ottenbros, die in dezelfde tijd als Dan celli als tweede over de eindstreep flit ste. De Spanjaard José Perez Frances bleef leider in het algemeen klassement. De uitslag van de vijftiende etappe: 1. Dancelli (It.) 164 km in 3.31.08; 2. Ot tenbros (Ned.) z. t.; 3. Durante (It.) z. t.; 4. Zilioli (It.) z. t.; 5. Fezzardi (It.) z. t.; 6. Viteglio (It.) 3.31.12; 7. Lievore (It.) 3.31.13; 8. Michelotto (It.) z. t.; 9. Novak (Fr.) z. t.; 10. Den Hartog (Ned.) z. t.; 24. Tummers (Ned.) 3.21.30; 27. De Wolf (Belg.) 3.31.42; 31. Lute (Ned.) 3.31.44. Het algemeen klassement na de 16e etappe: 1. Anquetil 74 uur, 31 min. en 34 sec., 2. Gimondi (It.) op 53 sec., 3. Adorni (It.) op 1 min. 29 sec., 4. Merckx (Belg.) op 2.04, 5. Perez Frances op 2.16, 6. Schiavon (It.) op 2.26, 7. Altig (W.- Dld.) op 2.27, 8. Gabica (Sp.) op 2.33, 9'. Pingeon (Fr.) op 2.37, 10. Moser (It.) op 2.50, 11. Motta (It.) op 2.55, 15. Aimar (Fr.) op 3.38, 34. Den Hartog op 27 min. en 55 sec., 39. Ottenbros op 35.07, 70. Tummers op 1 uur 19 min. 2 sec., 89. Lute op 1.40.10. APELDOORN In de prachtige om geving van het ruitercentrum „De „Sprengenhorst" in Wiessel was 't zon dag goed toeven. Het zal dan ook nie mand verbazen dat zeer velen naar dit ruiterdorado waren gekomen om de door de heren Berkhoff en Kisjes voor de Zuid-Veluwse Jachtvereniging geor ganiseerde ruiterwedstrijden te aan schouwen. Het is een uitstekend idee van deze beide heren geweest, dat zij voor de jeugd een belangrijke plaats in het programma hadden ingeruimd. De jeugd kwam bijzonder goed voor de dag en als de voortekenen niet bedrie gen is de toekomst van de ruitersport wel verzekerd. Dat bewees in de ochtenduren zeker Jos van de Wal, die op sublieme wij ze zegevierde in een lichte springwed- strijd. In fraaie stijl bracht hij z'n ma- negepaard voor de hindernis om dan rustig te springen. Wat minder fraai van stijl, maar met toekomstmogelijk heden, mogen in dit nummer ook ge noemd worden mejuffrouw Van den Beid en Hans Kisjes. De Lichte Springwedstrijd voor bur gers en landelijke ruitèrs uit de klasse L. werd een voortreffelijke overwinning voor Lilly Cal jouw met Poet. Zij ver overde hiermede de wisselbeker, die vorig jaar voor het eerst verreden in Kootwijk en waar Coby Peter oo Flo- ko toen mee ging strijken. Coby kon door een bromfietsongeval niet van de partij zijn. Gelukkig begint ze dezer dagen weer met de training. In het zware springummer waren 't de grote „azen", Harry Wouters van den Oudenwijer en G. Maathuis, die al spoedig lieten blijken, dat zij gekomen waren om een flink aantal van de fraaie prijzen mee te nemen. Opvallend was, dat in dit gezelschap de oude rot Jan Kisjes nog zo uitstekend mee kwam Hij was met zijn zesde plaats vele jon geren ten voorbeeld. Het puissmc* springconcours, dat het bijzonder attrac tieve programma besloot, leverde eer, summum aan spanning. Er waren dri'1 barrages nodig om de beslissing te brengen. Opnieuw was het een lid van de Apeldoornse familie Kisjes, dat voor een sensatie zorgde. Met Wouter van den Oudenwijer en Maathuis was Roef de enige, .die met 0 fouten door de 2e barrage heen kwam. Dit drietal stieed tenslotte om de erelinten en de prijzen in deze klasse. Maathuis opende met vier fouten over de twee hindernissen van 1.80 meter hoog. Roef Kisjes maak te zeven fouten en toen kwam onder doodsstilte Wouter van den Oudenwijer in de ring. Met twee machtige spron gen bleef hij foutloos, hetgeen een or kaan van bijval deed losbarsten. Het was een waardig besluit van een goed geslaagd ruiterfeest, dat zowel bij rui ters als de toeschouwers om zijn per fecte organisatie, op een prachtig par cours, waarin duidelijk de meester hand van adjudant Jansen viel te her kennen, buitengewoon in de smaak is gevallen. De uitslagen waren: Klasse A: Lichte springwedstrijd uit sluitend voor manegepaarden van bur gers en landelijke ruiters, die in de B- klasse mogen uitkomen: 1. Jos van de Wal met Piet, 0 str. p. 61 sec., 2. mei. Van den Beid met Sylvester 3 str.p. 86 sec., 3. Hans Kisjes met Piet 3 str. p. 116 sec., 4. mej. C. Drijver met Cu pido 4 str. p. 73 sec. Klasse B: Lichte springwedstrijd voor burgers en landelijke ruiters, die in de klasse L. mogen uitkomen: 1. mej. L. Caljouw met Poet, 0 str.p. 66.3 sec.; 2. P. Leenders 0 str.p. met Evaline 73.4 sec.; 3. mej. Koning met Reinalria. 0 str.p. 74,3 sec.; 4. mej. C. L. Sieren met Caribe 8 str.p. 85 sec.; 5. H. Geurts met Matador, 12 str.p. 86,4 sec. Klasse C: Springwedstrijd voor com binaties met wedstrijdervaring voor burgers en landelijke ruiters, die in de klassen M en Z mogen starten. 1. G. Maathuis met Germaan 0 fout 40,1 sec. 2. en 3. Harry Wouters van den Oude- wijer resp. mét Rogan III en Fabiola 0 fout 41 sec.: 4. G. Paes met Sunbeam 0 fout 43 sec.; 5. G. Maathuis met Mis ter Ross 0 fout 44 sec.; 6. J. Kisjes met Reinald 0 fout 56,3 sec.; 7. P Bak ker met Pasquino 4 fout, 44,1 sec. Puissance Springconcours: als C. 1. Harry Wouters van den Oudenwijer 0 fout in derde barrage. 2. G. Maathuis met Mister Ross 4 fout in derde barra ge; 3. R. Kisjes met Esther 7 fout in derde barrage; 4. G. Maathuis 7 fout in tweede barrage; 5. G. Jansen 7 fout in tweede barrage. EIBERGEN Aad Steylen van Metro uit Rotterdam is er voor de tweede maal niet in geslaagd het Nederlandse record over 25 kilometer, dat met 1 uur 19 min. 41,6 sec. op naam van Frans Künen staat, te verbeteren. Steylen had zondag in Eibergen op een stratenpar- cours 1 uur 21 min 52.2 sec. nodig voor de 25 km. Dat was nog langzamer dan onlangs in Eersel, toen ook een record poging mislukte. De Rotterdammer, die na afloop klaagde over de sterke tegen wind, was overigens ongenaakbaar en liep vanaf de start op kop. Rudi Mol, die tweede werd, had een achterstand van meer dan twee minuten. Uitslag: 1. Aad Steylen, Metro Rotterdam, 25 km in 1 u. 21 min 52.2 sec.; 2. Rudi Mol, GAC Hilversum 1.25.10.4, 3. Jan Smit, AV Holland Leiden 1.28.14.8, 4. Dieter Segieth, Essen (Did.) 1.29.53.7 5. Cees Clement, AV '55 Heerenveen 1.32.15.8. MÜNCHEN Naar eerst thans is bekendgemaakt heeft Bayern München zijn spelers na de overwinning op Glas gow Rangers in de eindstrijd om Europa Cup-2 met een vorstelijke premie be loond voor hun inspanningen. Zjj kregen na het behalen van de fel begeerde trofees ieder een bedrag van 7.000 DM (6.300 gulden) uitgekeerd. WARSCHAU De Pool Jah Werner heeft zondag in Warschau het Europese record op de 200 meter geëvenaard. Werner liep de afstand in 20.4 seconden, even snel als de Italiaan Sergio Ottolinn drie jaar geleden in Saarbrücken.

De Vallei | 1967 | | pagina 6