In Beverwijk sneuvelden twee records polsstok-hoog Jan Wienese tweemaal door Harry Droog verslagen Evert Dickhof sterk winnaar van Ronde van Apeldoorn Eintracht Braunschweig Duits voetbalkampioen Vlastuin uit Scherpenzeel bij nieuwelingen de snelste ATLETIEK IN HET BUITENLAND leiding Rusland heeft Denemarken bedwong Oost-Duitsland: 1-1 Sugar boy" Nando te zwak voor Ed van Bree weer nationaal kampioen zweefvliegen Jaap Oudkerk won In Zurich Zwembond telt jong talent Bulgarije deelde punten met Enqe'cwd Supportersjeugd Adspiranten Nieuwelingen Evert Dickhof klasse apart Lager WK Basketball SPORT van hier en daar Mislukking Voor de derde maal Voetbal onder 23 jaar MAANDAG 5 JUNI 1967 BEVERWIJK/UTRECHT Een nieuw Nederlands record polsstok- hoogspringen, een nationaal jeugdre- cord op hetzelfde nummer en een aan tal goede prestaties vormen de oogst van de jaarlijkse wedstrijden tussen de negen districten van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, die in Be verwijk en Utrecht werden gehouden. Servee Wijsen, die zich al jarenlang beijvert om het polsstokhoogspringen in Nederland op een aanvaardbaar ni veau te brengen, stelde zijn nationale record twee centimeter scherper en bracht het op 4,40 m. De Limburgse onderwijzer is ondanks zijn tweeënder tig jaar nog zeker niet aan zijn top. Af gelopen winter sprong hij tijdens indoor- wedstrijden al 4,50 m. Wijsen krijgt ongetwijfeld een ge vaarlijke concurrent in de negentienja rige Cees de Winter. De langharige Amsterdammer bracht zijn eigen jeugd- record (4,15 m) vla 4,22 naar 4,29 m. De Winter wordt waarschijnlijk de - eerste Nederlander, die het internatio nale niveau, dat momenteel rond de 4,80 ligt, haalt. Van uitstekend gehalte in Beverwijk waren de sprintnummers van de da mes. Vooral op de 200 meter werd voortreffelijk gelopen. Truus Hennip- man, die vorig jaar enkele malen bij zonder dicht in de buurt van het natio nale record van Fanny Blankers (23,9 sec) kwam, toonde al vroeg goed in vorm te zijn. De slanke Leidse, die in de laatste honderd meter bijzonder sterk liep, noteerde met 24,1 sec een van de beste Europese tijden van dit jaar. Achter haar legde Wilma van der Berg die in 11,8 sec de 100 meter ge wonnen had, beslag op de tweede plaats (24,2). Hoe hard het ging in deze race blijkt uit het feit dat vijfkampster Mie- ke Sterk met 24,4 sec derde werd. Op de 100 m was het verschil tussen Wilma en Truus zo gering dat beiden dezelfde tijd kregen toegewezen. Lia Louer, die nu nationaal kam pioene Stans Brehm nog steeds gebles seerd is en Hilda Slaman na haar ope ratie pas kort in training is, voorlo pig nog het rijk alleen heeft, zorgde op de 400 meter voor de beste Neder landse seizoenprestatie: 55,5 sec; een tijd waarmee zij op de wereldranglijst van dit seizoen hoog genoteerd staat. Op de technische nummers leverden Els van Noorduyn (kogel) en Marjan Thomas (hoog) voor de beste presta ties. Els van Noorduyn, die afgelopen weken herhaaldelijk het nationale re cord tot op enkele centimeters benader de, stootte nu 14,86 m. Marjan Thomas won het hoogspringen met 1,65 m. Bij de heren liep het sprintduel tus sen Ad de Jong en Wim Blom, die de afgelopen week beiden tot een be twijfelde tijd van 10,3 sec waren gekomen, wat de tijden betreft op een teleurstelling uit. Blom won voor Tam- minga (beiden 10,7 sec), terwijl De Jong, voor wie de losse baan een extra handicap was, met 10,9 sec tekort ge daan werd. De lange Rotterdammer Rein van de Heuvel toonde opnieuw dat hij momenteel de sterkste 400-meterlo- per is, terwijl Haico Scharn na een im ponerende solo van ruim 1100 m op de 1500 m tot 3,49.- kwam. Piet van der Kruk won het kogelstoten met 16,32 m, terwijl Olofsen bij het speerwerpen 68,68 m liet opmeten. In Utrecht lag het peil aanmerkelijk lager. De beste prestatie kwam op naam van de Deventernaar Kanis, die het hoogspringen won met 1,95 m, voor Ben Lesterhuis met 1,90 m. Henk Evers (GVAV), de nationale recordhouder hinkstapspringen, behaalde evenals zijn clubgenoot Sjouk Tel een dubbele over- MONTEVIDEO De Ver. Staten hebben hun ongeslagen record bij het wereldkampioenschap basketball in Montevideo behouden door een zege in de tweede ronde van de finalepoule op ^Argentinië76<56. Bij de rust leidden de Amerikanen met 3230. Verder won Rusland met 8661 van Polen (rust 41—29). Op de derde dag van het toernooi om het wereldkampioenschap heeft de twee voudige wereldkampioen Brazilië in een spannend en verbeten duel zijn meerdere moeten erkennen in het sterke Rusland. Meer dan 10.000 toeschouwers in het tot de nok gevulde speciaal voor dit toer nooi gebouwde stadion verloren de Bra ziliaanse favorieten met gering verschil 7478 van de Russen. Bij de rust was de stand nog gelijk 4242. De ontmoeting ArgentiniëUruguay eindigde in een overwinning voor de Argentijnen 7975 (3529). Na de derde dag heeft Rusland de leiding met 4 punten voor Brazilië en Argentinië met elk drie punten. KOPENHAGEN De zondag voor ruim 23.000 toeschouwers in Kopenha gen gespeelde wedstrijd tussen Dene marken en Oost-Duitsland voor groep 5 van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenploegen is geëindigd in een gelijk spel: 11,. nadat de Oostduitsers bij de rust een voor sprong van 10 hadden. Met dit gelijke spel behaalde Denemarken zijn eerste winstpunt in deze* competitie, waarin ook Nederland en Hongarije uitkomen. Oost-Duitsland heeft de gehele wed strijd een licht veldoverwicht gehad, maar er werd in de aanval te onsamen hangend en bovendien te traag gespeeld om tot succes te kunnen komen. Door hun harde en unfaire spel, waartegen de Belgische scheidsrechter Hannet on voldoende optrad hfj onthield de De nen o.a. een strafschop, toen de Deen Laudrup op het moment van schieten binnen het strafschopgebied door Bransch van de bal werd gelopen was het publiek fel gekant tegen de Oostduitsers. Het openingsdoelpunt van Löwe ontstond reeds in de vijfde minuut. Het Deense doelpunt het eerste in dit toernooi werd in de 18e minuut van de tweede helft gemaakt door Bjerre uit een strafschop. De stand in groep 5 is thans Hongarije 4 3 1 0 7 12— 3 Oost-Duitsland 2 1 1 0 3 5—4 Nederland 4 1 1 2 3 8—8 winning. Evers won het hinkstapsprin gen met 15,03 m en het vèrspringen met 7,09 m. Tel noteerde op de 100 en 200 m resp. 10,9 en 22,0 sec. Een fel duel op de 400 m tussen Lievense en Van Rens- bergen resulteerde in dezelfde tijd: 49,4 sec. Bij de dames sprong Liberta Monning 1,55 m hoog en won streekgenote Lenfe- rink de 800 m in 2.14.2.-. Kees de Winter tijdens de sprong, die een nieuw Nederlands jeugdrecord óp- leverde. ff NANTES De Arubaanse midden gewicht „Sugar Boy" Nando, die enkele weken geleden een vergeefse poging deed om de Nederlandse titel in het middengewicht te veroveren, heeft in Nantes op punten verloren van de Fransman Diallo. Hoewel Nando een kop groter was dan zijn tegenstander had hij geen enkele maal het initiatief. In de vierde, vijfde en zesde ronde zag het er zelfs naar uit dat hij de partij liggende op het canvas zou beëindigen. In de vijfde ronde ging hij zelfs tweemaal voor vijf tellen neer. Maar de Fransman had zijn krachten te vroeg aangespro ken en had in het vervolg van de partij niet voldoende stootkracht om de Aru baan nog een keer neer te halen. AMSTERDAM Tot de grootste ver rassingen bij de roeiwedstrijden, die dit weekeinde op de Amsterdamse Bosbaan zijn gehouden, behoorde de dubbele nederlaag, die skiffeur Jan Wienese leed tegen Harry Droog van Proteus. Vooral zondag was de strijd bijzonder enerverend en het verschil aan de finish bedroeg slechts een halve seconde, na dat halverwege de baan er nog minder „licht" tussen de boten zat: 0.3 sec. Een onzuivere siag van Wienese op 1.800 meter haalde enigszins de vaart uit zijn skif en dit was beslissend. Met Van Laarhoven van Nereus als partner nam Wienese echter revanche in de dubbeltwee. In een formidabel tempo gingen zij van start en Droog, die een combina tie vormde met Olsthoorn, werd hier door zo verrast, dat hij moeite had om bij te blijven. Verrassend was eveneens het optreden van de damesdubbeltwee van Ric met Kool en Overmaat, die via een overwinning in het seniornummer de kans kreeg zijn kunnen te bewijzen in de elitewedstrijd. Zowel De Vliet als de Ric/Poseidon-combinatie moest voor Kool/Overmaat wijken. In de elite-twee zonder stuurman kwa- Denemarken 4 0 13 1 1—11 derde. ARNHEM De Eindhovense zweef vlieger Ed van Bree is opnieuw natio naal kampioen geworden tijdens de veer tien dagen durende wedstrijden die van het zweefvliegcentrum Teriet bij Arn hem af werden gehouden. Al na de tweedê wedstrijddag nam hij de leiding. A. Dekkers, van de Gooise zweefvlieg- club, die de eerste dag als eerste werd geklasseerd, moest ook zijn fel verdedig de tweede plaats afstaan. Op de zevende wedstrijddag moest hij bij slecht weer zijn meerdere erkennen in zijn clubge noot J. Jongblut. Tijdens de wedstrijden moesten ver schillende zeer zware opdrachten worden vervuld. Niet alle konden tot een goed einde worden gebracht, wat moet wor den geweten aan het vaak slechte weer. Wanneer de zon weg is wordt de ter- miek beduidend minder, wat er toe leid de dat e .kele niet voltooide opdrachten in afstandsvluchten mopsten worden veranderd. Het eindklassement luidt: 1. E. F. v. Vree 6395 p.; 2. J. Jongblut 5951 p.; 3. A. Dekkera 5587 p.; 4. E. T. Reparon 5256 p.; 5. W. F. Sijfert 5067 p. Zürich Jaap Oudkerk heeft zater dag op de Oerlikonbaan in Zürich een stayerswedstrijd voor profs gewonnen. Oudkerk reed de 50 km in 41.48,2. De Zwitser Rügg en de Duitser Dieter kern- per eindigden respectievelijk tweede en men voor de finale aan de start Laga, Proteus en Nereus. De Delftse studen- den waren zeer snel van het vlot weg en namen al direct de leiding. Met een starttempo van 44 slagen, overgaand in 35 en naderhand in 33, boekten zij op de 500-meterlijn ruim een lengte voor sprong. Op 750 meter was de voor sprong gereduceerd tot precies een leng te op Proteus, waarna op dezelfde af stand Nereus volgde. Proteus kreeg een kans op de helft van de baan, welke zich herhaalde, toen Laga op 1.600 me ter een flinke snoek sloeg. De beide gieken kwamen wel boord aan boord, maar Proteus had kennelijk te veel krachten verspeeld om door te kunnen gaan en tenslotte werd Laga toch nog ruim winnaar. Door het terugtrekken van Triton we gens examens en ziekte was de eli te-vier met stuurman voor heren niet spectaculair. Nereus moest het nu op nemen tegen Tideway Scullers School. De Amsterdammers sloegen een veel hoger tempo, doch him roeien gaf een geforceerde indruk. Met een hoger tem po hadden, de Engelsen ongetwijfeld meer kunnen bereiken. Zij eindigden nu met een achterstand van 3.4 sec., na de gehele race in de schaduw van Nereus te zijn gebleven. Imponerend was het roeien van de acht van de Tideway Scullers School. In een prachtige stijl gingen zij recht op de overwinning af bij de elite-A. Wel stelde Nereus-2 verwoede pogingen in het werk, o.a. door felle tussensprint- jes, om bij te blijven, maar echt be dreigen kon de ploeg de Engelsen toch niet. De race in de Elite A tussen Wienese (achtergrond) en winnaar Droog. UTRECHT Met in het achterhoofd de gedachte aan de Olympische Spelen van Mexico heeft de KNZB in feite bondstrainer Rob Kerkhoven een voorlopige nationale trainingsploeg sa mengesteld, die men kan beschouwen als een poging tot inventarisatie van 't in Nederland aanwezige zwemtalent. Dit seizoen zullen namelijk geen gere gelde centrale trainingen plaatsvinden. Alleen trainingsbijeenkomsten van de geselecteerden voor de diverse landen- wedstrijden. Op de lijst komen bijv. de namen voor van de in Amerika verblijvende Toos Beumer en van de uit Amerika weer naar Nederland komende Bob Kammeier. Er ontbreekt de naam op van schoolslagzwemmer Arjan den Haan, die wegens studie weinig tijd be schikbaar heeft. In de groep zijn opge nomen diverse vertegenwoordigers/ sters van de eerste „lichting" van het jeugdzwemmen, die langzamerhand de leeftijd hebben bereikt voor 't uitko men in grote wedstrijden: Yvonne van Kuilenburg, Marjan Janus, Ale van der Veen, Rob Bosson (allen HPC), Ger- da Lassooy, Henny Penterman (HDZ), Tineke van Rheenen (Naarden), Dolly Maaneman (RZC), Hella Rentema van (GDZ), Bob Schoutsen (Dolfijn), Elt Drenth (Zwemlust), Edwin Boogaard (AZ'70) en Ab Nijhuis (ZCE). Alle 38 zwemmers en zwemsters van de groep zullen de NOC-proeven ondergaan met het oog op Mexico. De groep is als volgt samengesteld: Dames: Nel Bos (ADZ), Mirjam van Hemert (VZC), Yvonne van Kuilenburg (HPC), Ada Kok (De Futen), Coby Sik- kens (GZPC), Bep Weeteling (Nereus), Betty Heukels (PSV), Marjan Janus (HPC), Gerda Lassooy (HDZ), Henny Penterman (HDZ), Tineke van Rhenen (Naarden), Ina Mulder (GZPC), Coby Buter (Zwemlust), Klenie Bimolt (GZPC), Dolly Maaneman (RZC), Hel la Rentema (GDZ), Gretta Kok (De Futen), Lidia Schaap (HDZ), Corry Mulder (KNZB), Toti Heukels (PSV), Marie Jose Janzen (Mosa), Toos Beu mer (Nereus), Els Hulsebos (GDZ). Heren: Diek Langerhorst (HZPC), Ri- nus van Beek, Arthur van Oest, Ben Sliphorst (allen Het IJ), Bob Schoutsen (Dolfijn), Elt Drenth (Zwemlust), Wim Mulder (Zwemlust), Peter Jonker van (HZPC), Bob Kammeier (ZIAN), Ed win Boogaard (AZ'70), Hans Spijker man (BZZ), Johan Schans (De Vecht streek), Ale van der Veen (HPC), Rob Bosson (HOC), en Ab Nijhuis (ZCE Enschede). De amateurs direct na de start met nog 100 km voor de boeg. ï- ir. - Üj BONN Eintracht Braunschweig is de nieuwe voetbalkampioen van West- Duitsland. Op de laatste competitiedag is de beslissing gevallen. Eintracht had twee punten voorsprong op titelhouder München 1860 en het had in de wed strijd tegen FC Neurenberg aan een ge lijk spel voldoende. Het werd zelfs een 41-overwinning 37.000 toeschouwers bejubelden hun favorieten in het al wekenlang uitver kochte Eintracht-stadion. In de eerste helft waren de Nedersaksers duidelijk sterker en zij wilden een snelle beslis sing forceren. In de 28e minuut nam Eintracht echter pas de leiding, nadat diverse goede kansen verloren waren gegaan. International Ulsass werd bin nen het strafschopgebied ten val ge bracht en de hiervoor toegekende straf schop schoot Ulsass zelf in (10). Drie minuten later was het al 20 door een doelpunt van Saborowski. Met deze stand brak de rust aan. Na een tegen doelpunt in de tweede helft van FC Neurenberg brachten Ulsass en Moll Eintracht definitief het landskampioen schap. München 1860 kwam twee punten te kort en de 21-zege op Eintracht Frankfurt kon daaraan niets verande ren. De derde plaats in de eindstand wordt gedeeld door Borussia Dortmund en Eintracht Frankfurt met vier punten minder dan Eintracht Braunschweig. Fortuna Düsseldorf en Rot Weiss Es sen zijn gedegradeerd. Uitslagen: München 1860Eintracht Frankfurt 21; Borussia Dortmund Bayern München 40; 1 FC Köln Werdër Bremen 41; Hamburger SV Fortuna Düsseldorf 21Eintracht Braunschweig1 FC Nürnberg 41; 1 FC KaiserslauternHannover '96 1-0, VFB StuttgartRot Weiss Essen 10; FC Schalke '04—Karlsruher SC 1—3, M.S.V. DuisburgBorussia Mönchen Gladbach 13. De eindstand luidt: 1. Eintracht Braunschweig 3443; 2. München 1860 3441; 3. Borussia Dortmund 3439; 4. Eintracht Frankfurt 3439; 5. FC Kai serslautern 3438; 6. Bayern München 34—37. De eerste plaats in de topscorerslij st wordt gedeeld door Gerhard Müller (Bayern München) en topscorer 1966 Lothar Emmerich (Borussia Dordt- mund). APELDOORN Evert Dickhof heeft gisteren in het „Orderbos" opnieuw ge schiedenis gemaakt. Deze stijlvolle wielrenner uit Oosterwolde, geen onbekende in Apeldoorn, bracht een sterke en tactisch knappe race op zijn naam en won vrijwel onbedreigd. Deze race vormde het slotstuk van een zeer sportieve mid dag, waarvoor veel belangstelling bestond. Voordat Evert Dickhof zijn zegevie rende tocht begon waren eerst de nieuwelingen, adspiranten en junioren actief geweest. Jan Vlastuin uit Scherpenzeel won de 40 km bij de junioren en bij de adspiranten was de Amsterdammer Jurriaans de snelste. De jeugdige leden van de supportersvereniging werden ook in actie geroepen. Van deze categorie was de Amsterdammer Trentelman de sterkste. Een woord van lof voor de wieler vereniging „De Adelaar" voor de or ganisatie is hier beslist op zijn plaats. Met 'de medewerking van politie en EHBO werd deze jaarlijkse ronde we derom een succes. Ook de industrie en middenstand hadden weer hun onont heerlijke medewerking verleend door het beschikbaar stellen van talrijke prijzen, waarvoor de renners zich de ze middag wel bijzonder hebben inge spannen. Het is altijd een goede gewoonte van de wedstrijdleiding om ook het werk van de supportersvereniging in de Ron de van Apeldoorn te etaleren. De sup portersvereniging van „De Adelaar" ontwikkelt diverse activiteiten, waar onder de opleiding van zeer jeugdige renners. Gistermiddag verschenen er een kleine vijftig aan de start en met de allure van de allergrootsten lever den zij felle strijd tijdens de 10 kilome ter. Lange tijd zag het ernaar uit, dat Van de Heuvel voor een Apeldoornse zege zou zorgen, maar in de slotfase moest hij Trentelman en Tielemans la ten gaan. De uitslag was: 1. Trentel- DEN HAAG Op de Europese sin- telbanen zijn het afgelopen weekeinde vooral de dames actief geweest. Naast de Britse Ann Smith, die in Chiswick de mijl in de snelste, ooit door een at lete gemaakte tijd liep, zorgde de Euro pese kampioene Vera Nikolic in Bel grado op de 800 meter voor de beste seizoentijd ter wereld op dit nummer. De Zuidslavische, die een tijd van 2.02.8 noteerde, bleef de Westduitse Ka rin Kessler (2.04,7) en de Oostduitse Waltraud Pöhlitz (2.04,8) bijna twee se conden voor. Een derde prestatie van formaat leverde de Poolse Teresa No- vak in Warschau, die tijdens de open kampioenschappen van deze stad de 80 meter horden won in 10,6 sec. en daar mee de beste Europese seizoenprestatie van de Russische Ludmilla IJevleva evenaarde. Haar landgenote Teresa Sukniewicz werd tweede in 10,7 sec. In Sofia, waar evenals in Belgrado kwalificatiewedstrijden voor de Europe se atletiekploeg, die in Montreal Ame rika zal ontmoeten,' werden gehouden, zorgden de Poolse vedettes Eva Klobu- kovska en Eva Kirszenstein voor de beste Europese seizoentijd op de 100 meter. Zij lieten een tijd van 11,3 sec. voor zich afdrukken. Ook op de 4 x 100 meter waren de Poolse dames de snel- sten: 44,4 sec.Verder won de Bulgaar se Maria Tchorbova het kogelstoten met 16,18 meter en zegevierde Katia Lazova bij het hoogspringen met 1,65 m. In Plovdiv stootte de Bulgaarse Ivan- ka Khristova met een 40 gram te lich te kogel 16,71 meter. Later kwam zij met een goede kogel tot 16,45 m. Door een hevige onweersbui mislukte zaterdag in Hannover een poging van de Westduitsers Tümmler, Kemper en Norpoth het wereldrecord op de 1500 meter te verbeteren. Harald Norpoth zegevierde op de ondergelopen sintel- baan in 3.42,5, bijna zeven sec. boven het wereldrecord van de Australiër Herb Elliot. Bodo Tümmler werd met precies vijf sec. achterstand tweede, Franz-Josef stapte ha 1200 meter uit de baan. Bodo Tümmler versloeg zondag in Telgte (bij Münster) Kemper op de 800 meter. Tümmler won in 1.48,2 voor Kiorugut (Kenia) en Kemper. Op de de 1500 meter won, evenals in Hanno ver, Norpoth, zijn tijd was ditmaal 3.44.4. De Italiaan Edy Ottoz liet in Turijn tijdens wedstrijden tussen Italiaanse en Russische studenten op de 110 meter horden een voortreffelijke indruk ach ter. Ottoz noteerde een tijd van 13,6 sec. Het verspringen werd gewonnen door de Rus Igor Ter-Ovenesian met een sprong van 8,01 meter. Op de 100 meter werden ook enkele goede tijden gelopen. De Cubaan En rique Figuerola kwam in Leipzig tot 10.3 sec., een tijd die ook de 19-jarige onbekende Tsjech Dusan Svaby in Nove Mestem realiseerde. In Warschau bereikte de Pool Wladis- lav Nikiciuk bij het speerwerpen een afstand van 82,44 meter. De vroegere wereldrecordhouder Janusz Sidlo kwam tot 81,64 m. De 24-jarige Westduitser Horst Timmer wierp in Hamburg ook over de 80 meter: 80,87 m. Bij het kogelstoten tenslotte zegevier de in Belgrado de Pool Komar met 18,96 m, in Heidelberg stootte de West duitser Traugott Glöckler 18,59 m. i Voor de derde maal in de geschiede nis van de atletiek heeft vrijdagavond in Los Angeles een universiteitsploeg uit de Ver. Staten met 39,6 seconden het wereldrecord op de 4 x 110 yards geëvenaard. Na de Southern Univer sity (1966) en de universiteit van Zuid- Texas ('67) was het ditmaal weer de beurt aan de lopers van de Southern University. Bij dezelfde wedstrijd won Jim Ryun volgens de verwachting de mijl in 3.53.2. Hij bleef daarmee twee seconden boven zijn eigen wereldrecord. John Lawson werd in 4.01.- tweede. Op de 5000 meter won de Australiër Ron Clar ke in 13.39.9 voor de beide Amerika nen Smith en Nelson. Teleurstellend was het optreden van de Zuidafrikaan- se „wondersprinter" Paul Nash. Deze kwam op de 100 meter in een tijd van 10.4 seconden op de derde plaats ach ter de beide Amerikanen Hines (10.2) en Miller (10.3). Ook op de 200 meter werd Nash derde. Hier was de uitslag: 1 Hines 20.5; 2 Smith 20.6 en 3 Nash 20.7. man (Amsterdam), 2. Tielemans (Am sterdam), 3. P. van de Heuvel (Apel doorn), 4. L. Steur (Apeldoorn), 5. H. Lubberdink (Voorst), 6. R. Masselink (Apeldoorn), 7. G. Warburg (Apel doorn), 8. C. Bongers (Voorst), 9. H. van Zeist (Apeldoorn), 10. T. Schim mel (Apeldoorn). De adspiranten hebben ook voor een aantrekkelijke race gezorgd. De Apel- doorner Pieper slaagde erin om in dit sterke rennersveld een achtste plaats te bereiken, hetgeen een voortreffelijke prestatie genoemd mag worden. De overwinning ging naar de Amster dammer Jurriaans met Poppe uit Nij- verdal op de tweede plaats. De uitslag was: 1. B. Jurriaans (Amsterdam) 50 min. 15 sec. over 25 km, 2. H. Poppe (Nijverdal), 3. M. Peters (Groesbeek), 4. R. Engel (Amsterdam), 5. J. Haake (Enter), 6. J. van Oirschot (Utrecht), 7. J. Breure (Vijfhuizen), 8. E. Pieper (Apeldoorn), 9. J. van Limburg (Epe), 10. B. Jansen (Gouda). Bijzonder hard hebben de nieuwelin gen gereden. De winnaar van deze klasse, Vlastuin uit Scherpenzeel, had voor de 40 kilometer slechts 55 min. 38,4 seconden nodig. Vlastuin heeft de overwinning beslist niet cadeau gekre gen. De nieuwelingen voerden felle strijd om de ereplaatsen. De sprint moest tussen Vlastuin en zijn voor naamste belager Hulzebos uit Beilen de beslissing brengen. Vlastuin bleek op de laatste meters de snelste. De uit slag was: 1. J. Vlastuin (Scherpenzeel), 2. A. Hulzebos (Enter), 3. H. Homan (Enter), 4. W. van de Walle (Arnhem), 5. A. Wissink (Oldenzaal), 6. A. Schef- fer (Zelhem), 7. S. Noordzij (Rotter dam), 8. S. J. Brouwer (Leeuwarden), 9. H. Kamphuis (Oldenzaal), 10. J. van de Beek (Barneveld). Het grote duel bij de amateurs heeft de vele toeschouwers lange tijd in spanning gehouden. Al direct waren er diverse vluchtpogingen, maar het fel jagende peloton liet in de eerste helft van de wedstrijd geen enkele vlucht poging toe. Pas in de veertigste ronde geluk te een ontsnapping, die de gehele race ging beheersen. Middelaar, Zantingh, Jan en Evert Dickhof en Jongkind na men een voorsprong en hun tempo was zo hoog, dat 25 ronden voor de finish de staart van het peloton werd bereikt. Enkele ronden later gingen Evert Dick hof en Middelaar door en slaagden er in om opnieuw een ruime voorsprong te nemen op het reeds gelapte peloton, Zij kregen een groep renners mee, dif van deze vluchtpoging profiteerden orq een zo goed mogelijke klassering te be reiken. Het rennersveld was inmiddeli ver uiteengevallen en er kwamen nog diverse pogingen om de vluchters t« bereiken. In de sprint had Evert Dick hof met Middelaar geen enkele moeit® en finishte met vele meters voor sprong. De uitslag was: 1. E. Dickhof (Oosterwolde) de 100 km in 2 uur 2ff min. 38 sec., 2. W. Middelaar (Achter veld), 3. G. Zantingh (Aalsmeer), 4. J. Dickhof (Oosterwolde), 5. A. Jongkind (Aalsmeer), 6. W. Neeskens (Borne), 7. W. Kerkhof (Dordrecht), 8. J. Plui- mers (Enter) op een ronde, SOFIA De voetbalwedstrijd Bulga rijeEngeland voor spelers onder 23 jaar, die zaterdag in Sofia is gespeeld, is in een 11 gelijke stand geëindigd. Bij rust hadden de Bulgaren met 10 de leiding,

De Vallei | 1967 | | pagina 8