Jan Klaassens weet nog niet of hij er mee stopt D VZC-heren morgen favoriet tegen Zeus-Nijmegen Maria Gommers: spelenderwijs naar top op de 1500 meter Den Hertog verstevigde leiderspositie Jubileumprogramma start grote sportmanifestatie met Watervrienden ook in Veenendaal Kubala naast zoon in Toronto Falcons Fred Imhoff nam fraaie revanche „The Ring" blijft Clay erkennen Data promotieduels AFC-Middelburg op zaterdag 10 juni Trainer Gruber en doelman Hoogerman naar Amerika Co Prins niet langer speler-oefenmeester Wilde tonelen bij Amerikaans voetbal ADO verloor van Hibernians Hemur-enge won weer een beker Yoetbalfeest van v.v. Opheusden begint vrijdag a.s. YRC in groep A gelijk met DOYO Velasques Uitgelaten VVV-supporters kregen geen antwoord Dringend Genezen Waterpolo Dames Heren 2 en 3 Gymnastiekvereniging Sparta bestaat 40 jaar Deelneming MEDINA EEN GELUKKIG MENS ZONDER REUMATISCHE PIJN Limiet Record Tactisch Begeleiding Veteranentoernooi DINSDAG 6 JUNI 1967 VENLO Jan Klaassens moest gis teren bij elk pakje sigaretten dat hij verkocht twee keer „dank u wel" zeg gen. Eén keer voor de klandizie en één keer omdat men hem gelukwenste met de promotie van FC /VVV naar de eer ste divisie. Hij stond gisteren, gewoon tegetrouw, in zijn sigarenzaak in de Venlose Parade. In het café naast zijn zaak vierden trainer Jean Janssen en de overige spelers de promotie met een extra glas pils. Het werd voor Jan Klaassens een drukke dag. Het leek wel of half Venlo hem persoonlijk de hand wilde druk ken. En telkens kwam daarbij de vraag: „Speel je het volgend seizoen nog Jan?" Klaassens moest al die men sen teleurstellen, want hij weet het nog niet. Eigenlijk zou deze promotie van „zijn VVV" een mooie gelegenheid zijn om definitief een streep te zetten onder zijn achttienjarige loopbaan als voet baller, maar dat valt hem niet ge makkelijk. In de eerste plaats zijn daar de sup porters die een dringend beroep op hem doen nog een jaartje bij te te kenen. Dan zijn er de spelers van VVV, van wie sommigen qua leeftijd zijn zoon konden zijn. En dan is er de club zelf, het bestuur en al die oude getrou wen met wie hij zo vergroeid is. Want VW en Jan Klaassens zijn één. Hij be gon er in 1949 zijn loopbaan en hy zal die er ook beëindigen. Daartussen ligt wel een uitstapje naar Feijenoord, maar de band met de Venlose club bleef zeer hecht. Jan Klaassens formuleert zijn moge lijkheden voor het komende seizoen: „Of ik wordt trainer van een amateur clubje in de omgeving of ik speel nog hooguit één jaar verder". Hij vertelt dat hij van een paar clubs uit de buurt een aanbod heeft gekregen als trainer te fungeren: „Gewoon bij een klein clubje wil ik dat wel doen, voorname lijk om een beetje fit te blijven. Maar beroepstrainer zal ik nooit worden. Ik heb de trainersdiploma's D en C be haald, maar toen ben ik er mee ge stopt. Ik pas er voor iets dergelijks als Bram Appel mee te maken. Dat is toch een vakman en ze hebben hem zo maar aan de dijk gezet. Als het een club goed gaat hebben het bestuur en de ;pelers het gedaan en als het slecht gaat draait de trainer er voor op". Klaassens heeft nog meer probleem pjes. Zijn vrouw Henny heeft gezegd: „Ik zou het prettig vinden als je er nu mee stopt. Je hebt alles meegemaakt, twee keer landskampioen met Feijen oord, Europese bekerwedstrijden, in- tertotowedstrijden, je hebt lange tijd in het Nederlandse elftal gespeeld. Je hebt met VW de Nederlandse voetbal- beker gewonnen, je bent met VW ge degradeerd en nu gepromoveerd. Wat wil je nog meer?" Dat èn zijn leeftijd hij wordt in september 36 hebben hem aan het twijfelen gebracht. Jan Klaassens, die een maand ge leden zijn vijfhonderdste wedstrijd voor VW speelde, heeft overigens slechts één onvervulde wens: het record als international. Puck van Heel droeg 64 keer het oranje shirt en Jan Klaassens was hard op weg dat record te breken (hij had al 57 interlands achter de rug en hij was in blakende vorm) toen hij bij een autobotsing zijn halswervels be schadigde. Het duurde een hele tijd eer hij ge nezen was en juist op dat moment be sloot Feijenoord voor een hele poos geen spelers meer aan het Oranje team af te staan. Toen tenslotte de kwestie geregeld was, telden de jaren voor Klaassens te zwaar. Er kwam geen verkiezing voor het Nederlands elftal meer, het record bleef bij Puck van Heel. Maar voor het overige kijkt Jan Klaassens dankbaar achterom. Nu het TORONTO Ladislav Kubala (37), die in Tsjecho-Slowakije en Spanje gro te voetbalsuccessen heeft geboekt, be gint nu aan een carrière in de niet-er- kende Amerikaanse profcompetitie naast zfln 18 jaar oude zoon Bronco. Vandaag zullen vader en zoon voor het eerst samen spelen in de voorhoede van Toronto Falcons in de wedstrijd te gen de Chicago Spurs. In de westelijke afdeling van deze competitie staat St. Louis op kop, terwijl Toronto de rij sluit. Jan Klaassens als toeschouwernu of over een jaar? Hij weet het zelf nog niet. MEDEMBLIK Fred Imhoff heeft tijdens de wedstrijden om de open Ne derlandse zeilkampioenschappen in de Flying Dutchmanklasse fraai revan che genomen op zichzelf. Na zijn zwak ke start in het afgelopen weekeinde versloeg hij gisteren al zijn tegenstan ders. Tweede werd de Hongaar Gömö- ry, derde Ben Verhagen. Dit drietal had een voorsprong van ongeveer een kwartier op de overige deelnemers. Cor Groot, na zijn zege in de eerste wedstrijd bij de Draken ook gisteren aanvankelijk in kansrijke positie, moest tenslotte genoegen nemen met een derde plaats. De zege was voor de Fransman Sence, de tweede plaats voor zijn landgenoot Brian. Het wedstrijdcomité van deze Zui derzee-regatta nam wat de Finnjollen- zeilers betreft een unieke beslissing. Door een naar alle richtingen draaien de wind besloot het comité deze zeilers niet van start te laten gaan. Deze wed strijd wordt nu zaterdag gezeild. NEW YORK Het toonaangevende Amerikaanse boksblad „The Ring Ma gazine", dikwijls de bijbel van het Amerikaanse boksen genoemd, zal Cassius Clay blijven erkennen als we reldkampioen in het zwaargewicht. Nat Fleischer, de uitgever van het maandblad, verklaarde maandagavond in New York tijdens een persconferen tie: „Zolang het geval Clay nog sub judice is, vinden wij het bijzonder un fair om de wereldkampioen van zijn ti tel vervallen te verklaren Wanneer Clay's aanspraken om vrijstelling van dienst te krijgen tijdens het proces op 19 juni in Houston niet erkend worden, zullen wij onze handen echter van hem aftrekken". Clay werd na zijn dienstweigering enkele weken geleden niet meer als wereldkampioen erkend door de World Boxing Associaton en de New York State Athletic Commission. De lijst van uitdagers voor Clay ziet er voor wat „Ring Magazine" betreft als volgt uit: 1. Karl Mildenberger (W Did); 2. Er nie Terrell (VS); 3. Floyd Patterson (VS); 4. Joe Frazier (VS); 5. George Chuvalo (Can); 6. Manuel Ramos (Mex); 7. Oscar Bonavena (Arg); 8. Zora FoUey (VS); 9. Thad Spencer (VS){ 10. Jimmy Ellis (VS). einde van zijn loopbaan nadert, voelt hij voldoening dat hij het allemaal heeft meegemaakt. „Ik heb altijd met zeer veel plezier gevoetbald en ik doe dat nog. Hier in Nederland betalen ze wel niet zulke kapitalen als in het bui tenland, maar ik heb de centjes die ik verdien goed bij elkaar gehouden. En straks, of dat nu over een maand of over een jaar is kan ik zeggen: Jan, je hebt niet voor niets gespeeld". Van onze correspondent UTRECHT De besturen van HVC, Roda JC en Veendam hebben samen met Thijs Janssen, competitieleider van de KNVB, het programrtia samen gesteld van de te spelen beslissings wedstrijden in de tweede divisie be taald voetbal. De drie clubs moeten nog een halve competitie spelen voor één plaats in de eerste divisie. Elke club speelt een wedstrijd op eigen terrein. Het pro gramma is: 11 juni: Veendam Roda JC, 18 juni: HVC Veendam en 25 juni: Roda JC HVC. DEN HAAG (ANP) De eerste fina lewedstrijd tussen AFC en Middelburg om het voetbalkampioenschap van Ne derland bij de amateurs wordt zater dag in Amsterdam gespeeld. De tweede ontmoeting heeft op zondag 18 juni in de Zeeuwse hoofdstad plaats. Van onze correspondent ARNHEM De Oostenrijkse voet baltrainer Pepi Gruber, die ongeveer 15 jaar in ons land werkte en Vitesse, DOS, DWS, Ajax en VW heeft getraind, is gistermiddag per vliegtuig naar de Verenigde Staten vertrokken. Hij heeft een contract afgesloten met Pittsburgh Phantoms voor de nog lopende compe titie. Deze duurt tot eind augustus. Hij is van plan dan weer naar zijn gezin in Arnhem terug te keren. Of Gruber in november, wanneer in Amerika de competitie weer begint,op nieuw voor Pittsburgh gaat werken, hangt ervan af hoe de situatie zich intussen heeft ontwikkeld. Ook Bertus Hoogerman, de 29-jarige doelman van HVC, is door Pittsburgh gecontracteerd. Hoogerman is met Gru ber van Schiphol vertrokken. Voor HVC betekent dat een ernstig verlies, nu het een nacompetitie moet spelen. Gruber was sinds september van het vorige jaar zonder werk na een con flict met het bestuur van Vitesse. Dit zette na enkele nederlagen de trainer, die de Arnhemse club naar de eerste divisie had helpen promoveren, aan de kant Maria Gommers aan het werk in het laboratorium. ADVERTENTIE U verdrijft de pijn met .Togal. Snel, zeker, langdurig. Het is altijd goed om iogal tabletten bij de hand te hebben. Ook tegen griep, verkoudheid, hoofd pijn, spit, ischias of maandpijn. Bij apoth. of drog. TOGAL 0,95; 2,40 8,88. STEYN Maria Gommers, de 28-ja- rige atlete uit het Limburgse plaatsje Steyn, heeft de laatste tijd van zich doen spreken door twee keer het Neder landse record op de 1500 meter te ver beteren. Trad zij in haar zevenjarige at- letiekloopbaan aanvankelijk weinig op de voorgrond, dat veranderde toen de 1500 meter opnieuw voor atletes werd ingelast. De gebrilde analiste had de atletiek- sport steeds gezien als zo maar een aardigheidje, maar dat werd nu anders. Ze voelde aan dat ze op dat nummer tot een opvallende prestatie kon komen. Maria Gommers, die op de kortere af standen b(j gebrek aan pure snelheid niet de Nederlandse top kon halen, be gon heel serieus te trainen. In de salon van de ouderlijke woning, waar niets aan de sportieve loopbaan van de doch ter herinnert, bekent ze: „Ik had plot seling echt zin om te trainen, dat was me nooit tevoren overkomen." De Koninklijke Nederlandse Atletiek- unie bepaalde terloops, dat de atletes, die een Nederlands record op het nieu we nummer wilden vestigen, onder de 4 minuten en 50 seconden zouden moe ten lopen. Nederlands veldloopkampioe ne Anneloes Bosman deed dat het eerst in Apeldoorn. Maar Maria Gommers meende haar tijd, 4 min. en 49 sec. te kunnen verbeteren. Een week later zou dat al moeten gebeuren. Trainer Ben Kusmic zei: „We zullen op 4.40 gokken." En met dat doel voor ogen bereidde zij zich serieus voor. De dag in Heerlen, kwam. Het was zonnig weer, de baan was redelijk goed en bij de start voelde Maria Gommers zich sterk. De eerste 800 meter legde zij af in 2.22; een redelijk goede tijd, die ver wachtingen opriep voor het uiteindelij ke succes. De Limburgse, in kennis ge steld van haar maar matige rondetijden, PONGEAU (ANP) Fedor den Her tog heeft zijn leidende positie in de ronde van Oostenrijk verstevigd. Hij won het eerste gedeelte van de derde etappe, een tijdrit van zestien kilome ter in de tijd van 22 min. en 16 sec. Hij was hiermee ruim een minuut snel ler dan de Tsjech Smolik die de tweede plaats in het algemeen klasse ment bezet. Rini Wagtmans was met een tweede plaats de beste Nederlander in het tweede gedeelte van de derde etappe. Winnaar van de 177 kilometer lange Den Hertog: vaster in het zadel O rit van Bad Hall naar Pongau werd de Oostduitser Siegfried Huster. Klassement van de tijdrit: 1. Den Hertog (Ned), 16 km in 22 minuten en 16 seconden; 2. Smolik (Tsj SI) 23.30; 3. Huster (O-Dld) 23.32; 4. Frisch (Oost) 23.55; 5. Dolezal (Tsj-Sl) 24.00; 6 .Wagtmans 24.02. De uitslag van het tweede gedeelte van de derde rit: 1. Huster (O/Dld) 4.43.50 (met bonificatie); 2. Wagtmans (Ned) 4.44.20 (met bonificatie); 3. Sma- niotto (Lux) 4.44.56; 4. Beker (Polen) 4.45.05; 5. Knispel (O/Dld) 4.45.11; 18. Den Hertog 4.47.36; 27. Van Vught 4.47.57 en 41. De Groot 4.48.24. Het algemeen klassement: 1. Fedor den Hertog (Ned) 11.57.18; 2. Smolik (Tsj-Sl) 11.59.26; 3. Dolezal (Tsj-Sl) 12.00.13; 4. Patzig (O/Dld) 12.01.18; 5. Knispel (O-Dld) 12.02.30; 11. Wagtmans (Ned) 12.04.57; 25. De Groot (Ned) 12.12.01; en 31. Van Vught (Ned) 12.14.42. toonde daarop dat ze nog over voldoen de reserves beschikte voor een formida bel goede laatste 400 meter. En zo liep ze een nieuwe recordtijd: 4.39.8. Een week later stonden de nieuwe re cordhoudster en de onttroonde Anneloes Bosman zij-aan-zij bij de start van de 1500 meter tijdens de open Amsterdam se kampioenschappen. Maria Gommers, heel slim, dacht: „Als ik vandaag van af het begin tempo ga lopen en een van de concurrentes verslaat mij in de eindsprint, dan ben ik mijn record kwijt." Dus deed ze het heel kalm aan. Ze won wél, maar het werd een trage race en de tijd was er ook naar, 4.42.2. Ze kon méér, beter dan in Amsterdam en ook beter dan in Heerlen. Voortbouwend op die gedachte orga niseerde haar vereniging Unitas in het Sittardse Hemelsleystadion een nieuwe wedstrijd. Doel: het record scherper stellen. En dat lukte; ze liep 4.35.6. De vraag is: Wat nu? Reikt haar klas se tot de Europese top? Maria Gom mers: „Mijn trainer denkt dat ik dit seizoen nog 4.30 kan lopen. Maar ik moet sterkere tegenstand in de race hebben. Dan zit er wellicht nog een be tere tijd in." In feite is deze Limburgse atlete een ruwe diamant. Niet geslepen door medi- Cootje Prins: niet langer meer O PITTSBURGH Co Prins is sinds maandag niet langer speler-oefenmees ter van de Pittsburgh Phantoms. de voetbalclub, die uitkomt in de nationa le profvoetbalcompetitie. „Dze taak was mij teveel", zei Prins, de derde man, die deze functie in het korte bestaan van de club bekleed heeft. Hij zei alleen nog te zullen spe len. Volgens de Pittsburgh Post Gazette heeft Prins als zijn opvolger de We ner Pepi Gruber genoemd. Maar een woordvoerder voor de club zei: „Wij hebben Gruber nog niet ge contracteerd". De eerste trainer van Pittsburgh, Herbert Vogt, nam wegens ziekte ontslag en zijn opvolger, Janos Bedl, werd ontslagen. Volgens Prins heeft Pittsburgh als doelman de Nederlander Lammert Hoo german gecontracteerd. PHILADELPHIA Naast de wed strijd tussen Pittsburg Phantoms en Los Angeles Toros, waarin Co Prins uit het veld werd gestuurd, hebben zich ook in twee andere wedstrijden voor de „wil de" Amerikaanse National Professional Soccer League wilde tonelen afge speeld. In de ontmoeting tussen de Philadel phia Spartans en de Baltimore Boys, die in een doelpuntloos gelijk spel ein digde, werden drie vechtende spelers uit het veld gestuurd. In de wedstrijd tussen de Chicago Spurs en de Atlan ta Chiefs (4-4) werd de doelman van de Chicago Spurs naar de kleedkamer ge stuurd, toen hij scheidsrechter Ken Sto kes in de laatste minuut tegen de grond sloeg SAN FRANCISCO (ANP) Het Haagse ADO heeft in een wedstrijd voor het invitatietoernooi van de er kende Amerikaanse Voetbalbond een nederlaag van 20 geleden tegen het Schotse Hibernians. Nog geen vierdui zend toeschouwers woonden de ontmoe ting bij. zij sche begeleiding of massage. Nee, traint wél op een schema maar voor de rest gelooft ze het wel. Als nu haar be geleiding wat beter kon worden, als ze evenals andere topatleten kon be schikken over medische bijstand en al die andere dingen, die tegenwoordig de basis voor een topprestatie vormen, dan zou deze niet meer zo jonge atlete in de komende jaren wellicht toch nog voor een verrassing kunnen zorgen. De vraag is: komt het zover? VEENENDAAL Morgenavond om acht uur duikt het eerste herenteam van VZC wederom in het Bergpad te water om de str(jd aan te binden tegen Zeus uit Nijmegen. Het zal ongetwijfeld een moeilijker strijd gaan worden dan verleden week tegen het Utrechtse Vechtstreek, waarvan zo overtuigend werd gewonnen. Zeus is altijd een goede ploeg geweest, hoewel het de laatste jaren was is terug gevallen. Het heeft echter intussen de promotie naar de derde klas van de bond weer weten te bewerkstelligen. VZC treedt mogelijk ditmaal weer compleet aan. Dat Cel Slotboom verle den week alweer mee kon doen bete kende een beduidende versterking. Al leen in de achterhoede kampt men soms met veel moeilijkheden, hetgeen vooral zijn oorsprong vindt in het slor dig plaatsen en een slechte mandek king. Deze twee belangrijke factoren voor een waterpolo-achterhoede moe ten nu eenmaal consequent worden doorgevoerd. De VZC-mensen zijn ech ter wel favoriet tegen Zeus. Zeus won verleden week verrassend van het altijd goede Flevo uit Nijkerk met 74 en dit houdt een duidelijke waarschuwing in voor de Veenenda- lers. Mocht VZC winnen, dan heeft het zeker een grote hinderpaal ontlopen. De dames gaan hedenavond reeds naar Baarn om het op te nemen tegen De Vuursche. Deze ploeg is wel ver- slaanbaar, maar dan zal VZC minstens klasse meer conditie mee moeten een brengen dan verleden week in de strijd tegen De Vest. Hoe het ook zij, de VZC-dames krijgen het weer moeilijk en de grootste verrassing zal zijn als de punten mee naar Veenendaal gaan. naar Twee Heren 2 gaat donderdagavond Zeist om Laga 1 te bekampen, jaar geleden was dit nog een tegen stander voor VZC 1 en de reserves van VZC zullen het niet gemakkelijk krij gen. De routine van deze ploeg zou echter de doorslag wel eens kunnen geven. Heren 3 speelt woensdagavond eveneens thuis tegen het Doornse Woestduin 1. Deze jonge VZC-ploeg heeft capaciteiten voldoende om het hoofdteam van Woestduin van het lijf te houden. De jongens-adspiranten spe len om zeven uur morgenavond even eens thuis tegen de ploeg van Woest duin A. VEENENDAAL De Veenendaalse gymnastiekver eniging Sparta viert in de komende weken haar veertigja rig bestaan. Deze sportvereniging, die in Veenendaal en omgeving een zeer verttrouwde naam heeft gekregen, heeft ter gelegenheid hiervan een reeks evenementen ge pland in de weken van 10 juni tot en met 24 juni. Zater dagmiddag a.s. begint de jubileumperiode met een groot se sportmanifestatie, de Kringdag op het sportcomplex Panhuis, waaraan vele verenigingen meewerken. Na dit sportieve evenement volgen dan nog diverse feestelijke ge beurtenissen, waaronder een reünie voor oud-leden, kin derfeesten, een tuinfeest voor de leden en het feestpro gramma wordt besloten met een receptie op 24 juni. Van de Stichting Turnkring heeft Spar ta de volle medewerking onndervonden om te komen tot een massale sportma nifestatie op het sportpark. De voorzit- VEENENDAAL Sinds de openstel ling van het overdekte instructiebad in Veenendaal op 3 april, is het Centraal Watervrienden Bestuur van de Neder landse Culturele Sportbond bezig om ook in deze gemeente een Watervrien denvereniging op te richten. Het doel van deze vereniging is niet de topsport te bevorderen, doch aan iedereen een stukje verenigingsleven te bieden met een voor allen aange past programma. Vooral het elemen tair zwemonderricht speelt een grote rol en in de veertig jaar van het be staan van de Watervrienden heeft men meer dan 100.000 leden gratis het zwemmen geleerd. De jeugdsport heeft altijd grote aan dacht gekregen, terwijl ook nationale en internationale mogelijkheden wor den geboden. Aanmeldingen kunnen ge schieden bij de heer R. Koppenberg, van der Duyn van Mamdamstraat 2 in Veenendaal, die zitting heeft in de voorbereidende commissie van de Vee nendaalse Watervrienden. Zaterdag 3 juni jl. zijn 3 twaalftallen van Hemur-enge naar seriewedstrijden geweest, georganiseerd door Arena in Rhenen. Deze vereniging bestaat deze maand 5 jaar. 's Morgens speelden de aspiranten- Ze kwamen uit tegen Anti lopen, Vada en Arena. Hoewel ze geen wedstrijd konden winnen, verloren ze met zeer kleine verschillen, 's Mid dags speelden een juniorenteam en 'n combinatie van het eerste en tweede twaalftal. Hemur-enge kwam voor het eerst met junioren uit. Jammer dat ze niet op z'n sterkst konden komen, daar er veel afschrijvingen waren. De junio ren kwamen uit tegen DOSC, Arena, Amersfoort en Doorn. Er werd één wedstrijd gelijk gespeeld en drie verlo ren. Daar er enkele leden voor het eerst speelden, was dit een uitstekende oefening. De combinatie 1/2 speelde te gen De Meeuwen gelijk met. 1-1, tegen Antilopen werd gewonnen met 3-1 en de wedstrijd tegen Gelria werd eveneens gewonnen met 1-0. Hemur-enge werd eerste in zijn poule en moest een wed strijd om de eerste of tweede prijs spe len tegen Viko, die eerste was in zijn poule- Helaas kon Hemur-enge het te gen deze ploeg niet bolwerken en ver loor met 2-0. Er werd dus een tweede prijs gewonnen, waar iedereen ook erg blij mee was. Een gezellige dag„ uitste kend georganiseerd door Arena. A.s. za terdag 10 juni gaat het eerste seriewed strijden spelen in Doorn. Het zal hier uitkomen tegen ploegen uit de tweede klasse, waarin Hemur-enge de volgende competitie zal gaan spelen. ter van de Stichtse Turnkring, de heer B. Blom, heeft zich persoonlijk ingezet om de dag te doen slagen. Hij heeft o.a. gezorgd voor een flink bedrag ter dek king van de gemaakte kosten en heeft tevens bewerkstelligd, dat Sparta twee evenwichtsbalken heeft gekregen. Uit deze gestes blijkt wel, dat de gehele gymnastiekwereld meewerkt aan het welslagen van de sportdag. De technische leiding van Sparta is reeds wekenlang bezig om leden in alle catagorieën op te leiden. Naast Sparta zullen aan het evenement deelnemen verenigingen uit Amerongen, Amers foort, Utrecht, Achterberg, Leersum. Zeist, Culemborg, Woudenberg, Breuke- len, Zoelen en Echteld. Na een rondgang door een deel van Veenendaal, vooraf gegaan door een muziekkorps, zal men met de wedstrijden op het sportpark een aanvang maken om ca. 10.00 uur. De technische leiding is gedurende de ochtenduren in handen van de heer F. Leppers, de heer en mevr. Vaartjes en de heer J. Leppers. Met de juryleiding is belast mevr. L. Lens, die 10 maal turnkampioene van Nederland is ge weest. De heer G. J. van Eden zal druk in de weer zijn met aan- en afvoeren van de toestellen .Deze bij Sparta zo beken de molenaarszoon zal met eigen rijdend materieel de boel op 10 juni aan elkaar goochelen. Als deze sportieve dag achter de rug is staan er nog enkele aardige punten voor de leden en oud-leden op het pro gramma. Zo organiseert zoals wij reeds berichtten Sparta op vrijdag avond 16 juni 'n reünie voor oud-leden, waarop vele foto's kunnen worden beke ken uit de oude doos, die door de heer E. van Asselt uit alle mogelijke hoeken zijn bijeengebracht. Op woensdag 21 ju ni is er kinderfeest en op vrijdagavond organiseert men een tuinfeest, vermoe delijk op het sportcomplex Panhuis. Last but not least wordt dan op za terdag 24 juni receptie gehouden, waar op iedereen in de gelegenheid wordt gesteld het bestuur van Sparta te feli- OPHEUSDEN Het grote voetbal- feest dat jaarlijks wordt georganiseerd door v.v. Opheusden, vindt dit jaar plaats op vrijdag 9 en zaterdag 10 ju ni op het sporterrein „De Bokkewei", waar enkele voetbalmatches zullen worden gehouden en tevens de traditio nele kermisattracties zijn opgesteld. Vrijdagavond speelt Sparta 1 een wedstrijd tegen een nog nader aan te wijzen tegenstander, daar Kesteren (dat aanvankeiyk was gevraagd) niet kan komen. Zaterdagmiddag is een ont moeting gepland tussen Opheusden A, en WAVV A terwijl zaterdagavond de eerste uitgave van Opheusden het op neemt tegen het eerste elftal van Dode- waard. Inhet Ophuesdense team zijn en kele jonge krachten opgesteld by wyze van experiment. Tydens en na afloop van de wedstryden zyn de verschillende kermisattracties geopend. Wanneer het weer meewerkt, zal het ongetwijfeld weer druk worden op het Opheusdense terrein. ADVERTENTIE U ofxnuftt faae/-'! ian janssen citeren. Plaats en tijd van deze recep tie worden nog nader bekend gemaakt. Gymnastiekvereging Sparta staat dus nog een drukke tijd te wachten en de feestcommissie zal ongetwijfeld haar uiterste best doen om samen met tie vele medewerkers een geslaagd jubi leumfeest te creëren. En vooral een zonnige zaterdag (10 juni) kan hieraan belangrijk meewer ken. ADVERTENTIE 7kt 20 SENORITAS 1.1 VEENENDAAL. Door een 6-2 overwinning op De Musketiers heeft VRC zich met een gehjk puntenaantal naast DOVO geplaatst in groep A. Even eens werd gisteravond gespeeld de wed strijd GVW-Unitas, hetgeen echter een geiyk spel opleverde. De stand in groep A is nu zodanig dat de spanning volle dig biyft bestaan. Vandaar waarschijn- ïyk ook de grote belangstelling voor dit toernooi, dat na enkele „magere" jaren weer lijkt te herleven. Ook de weersom standigheden hebben zich tot nu toe zeer gunstig ontwikkeld en dragen er mede toe by dat dit jaar in ieder geval wel het forse bedrag van vorig jaar zal wor den gehaald. Penningmeester Slotboom is tenminste niet ontevreden over het tot nu toe behaalde resultaat. De wedstrijd tussen GVW enkUnitas werd een echt ouderwets veteranenduel. Met veel geestdrift en weinig adem werd door beide ploegen op volle „snelheid" gestreden. Ondanks geweldige scorings kansen kwamen er echter geen doelpun ten uit, zodat de punten werden gedeeld. VRC toonde zich oppermachtig in de ontmoeting met de Musketiers. Daar door werd het een wat eenzydige wed strijd, waarin VRC de Elstenaren vol komen overspeelde Voor VRC scoorden Bertus Cornelissen en E. Davelaar bei den tweemaal, terwijl ook Henny de Ko ning en Herman van Barneveld ieder een doelpunt voor hun rekening namen. De Musketiers wisten keeper Frans Jansen tweemaal te passeren door doe! punten van Schoeman en Klomp. De stand is nu: Groep A Groep B DOVO 3-5 SKF 3-5 VRS 3-5 NSVS 4-5 GVW 4-3 Hollantor 3-2 Unitas 4-3 Boxal 3-2 Musketiers 3-2 VSW 3-2 Merino's 3-2

De Vallei | 1967 | | pagina 11