Rhenen drie dagen marinestad Squadron mijnenvegers verlaat door sluizen Commandant Bus en burgemeester Bosch bij elkaar op visite „Ons dorp moet mooier worden neller V.Y.V. klaar met zomer- programma Musketiers zoekt leiders voor de jeugd MARKTEN SPORT- EN MUZIEKFESTIJN ARENA" DUURT HELE DAG STREVEN NAAR DORPSVERFRAAIING IN GELDERS RIVIERENGEBIED WORDT OPNIEUW VOORTGEZET MET ACTIE MASSALE DEELNAME VOOR GEWENST RESULTAAT NODIG MIST u uw 3550 4079 Bromfiets gestolen flöOO,- voor de V.V.V. uit de gemeentekas De Snelpost Schade bij aanrijding F eestuitvoering jubilerend DOK Jongen gewond bij aanrijding ClNSDAS k JUNI 1947 helpt nu werkt nu Hoofdpijn, verkoudheid, griep.. 2 'ASPRO'» -èn.. ££&i£«jeebfct! BOVENDEKS ONTVANGST 99 SPOEDIG NVT Bel: Laat jaarverslag is een traditie De Luchtreiziger AUTOMOBILIST BIJ BOTSING GEWOND GEMEEN TEPERSOISEEL GAAT OP EXCURSIE NIEUWE KRACHT BIJ EDE'S POLITIEKORPS NIEUWE PLATTEGROND DORP EDE IS VIT ADVERTENTIE RHENEN Talrijke belangstellenden, waaronder loco-burgemeester/ wethouder mr. J. Deen, hebben gistermiddag ongeveer een uur hun geduld op de proef moeten stellen, voordat zij eindelijk het squadron van vijf mij nenvegers konden zien afmeren aan de gemeentelijke loswal, die voor deze gelegenheid over een groot deel met hekken was afgezet en die een bijzonder schone aanblik opleverde. Het was vier minuten voor vijf toen als eerste Hr. Ms. „Bussemaker" had vastgemaakt, rap gevolgd door de „Van Moppes" en de „Alblas" met de „Chömpff" en de „Van Hamel". De „Van Straelen" was uitgevallen door een periodieke dokking. Op de kade stond een witte personenauto gereed om squadron-commandant, luitenant ter zee 2e klas o.c. M. F. Bus in groot tenue naar burgemeester Bosch, ridder van Rosenthal op het stadhuis te rijden, waar de loper was uitgelegd en waar de gemeente- vlag in top was gehesen. Dit beleefdheidsbezoek werd door burgemeester Bosch onmiddellijk beantwoord met een tegenbezoek aan het squadron. Tij dens deze protocollaire bezoeken was de pers al aan boord om op de „Van Moppes" een persconferentie bij te wonen, die werd geleid door de luitenant ter zee 2e klas o.c. C. C. N. de Nooyer. Ontdek vnicrofihed' 'ASPRO' met dubbele actie: De heer De Nooyer vertelde dat het squadron maandagochtend om kwart over zeven uit Hellevoetsluis was afge varen voor deze jaarlijkse binnenlandse vlagvertoonreis. Dat men bijna een uur te laat in Rhenen arriveerde had tot oorzaak dat men pech had bij de slui zen in het Amsterdam-Rijnkanaal en dat het wat onwennig varen was ge weest in de binnenwateren. Voortdu rend moest vaart worden verminderd voor kleinere schepen en dit alles had het squadron de gesignaleerde vertra ging bezorgd. Ook de scheepvaartdruk- te op de rivier had een belangrijke rol gespeeld. In de wat benauwde hut van de „Van Moppes" verdrongen journalis ten en persfotegrafen elkaar om een plaatsje te bemachtigen. Het is er bui tengewoon gezellig en de verschillende officieren zijn graag bereid op alle vragen die gesteld worden een antwoord te geven. Jaarlijks maakt de marine grote en kleine reizen. De grote reizen op de wereldzeeën met enorme oorlogsbodems de kleine reizen op de binnenwateren met wat kleinere vaartuigen. „Het binnenland wil de vlag van de marine ook wel eens zien," aldus de heer De Nooyer, „daarom zijn we nu drie weken onderweg. Rhenen is onze eerste aanlegplaats. Dan komen nog achtereenvolgens Wansum in Limburg, Roermond, Nijmegen, Zutphen, Almelo en Wageningen. Op 22 juni verlaten we Wageningen op terugreis naar de thuis haven Hellevoetsluis." Uit het gesprek blijkt verder, dat er in totaal ongeveer negentig opvaren den aan boord zijn. Op elk schip vijf tien man met de staf. De schepen zijn allemaal van hout en helemaal ingericht en afgestemd op het vegen van mijnen. Dat gebeurt op een speciale manier. Niet met een visnet, zoals één van de verslaggevers dacht, maar met een elektrische installatie. Achter de mijnenveger wordt een lange kabel uitgerold. Die drijft op het water. Door middel van elektriciteit door die kabel worden de mijnen op de zeebo dem tot explosie gebracht, doch eerst op een ogenblik, dat het schip op een veilige afstand is. Op de schepen zijn de grote kabelrollen te zien. Ze hebben op een afstand wel iets weg van grote haspels met brandslangen. De schepen zijn uitgerust met een defensieve be wapening, bestaande uit een luchtaf- weermitrailleur van 20 mm op het voor dek. Dat de burgerij van Rhenen de schepen alleen maar bovendeks mag bezichtigen heeft een reden. In de schepen bevinden zich allerlei instal laties die men liever niet aan „den volke" toont. Dienstgeheim. Boven dien vindt men het prettiger wanneer men benedendeks geen last heeft van bezoekers. De ruimte is er veel te klein. Het bezoek aan Rhenen en andere plaatsen in het binnenland heeft niets te maken of uit te staan met het werven van personeel voor de Koninklijke Ma- Ook bij avond is een bezoek aan het smaldeel dat voor de loswal ligplaats heeft gekozen de moeite waard. rine. Het is en blijft zuiver een vlag vertoonreis, alhoewel hier en daar mis schien wel een Hollandse knul plotseling zin krijgt in een baan bij de marine. Nogmaals: dat is echter in het geheel niet de opzet van deze reizen en van dit bezoek. In een klein kastje staan allerlei boe ken. Naast het handboek voor zeeman schap staat de Bijbel. „Ja," zegt de heer De Nooyer, „aan boord van ieder marineschip is de Bijbel aanwezig naast het handboek voor zeemanschap. Ook een foto van H.M. de Koningin met Z.K.H. Prins Bernhard hangt aan de wand," en hij wijst veelbetekenend in de richting. „Die foto treft u eveneens op ieder schip van de marine aan. En niet alleen in de verblijven van de of ficieren." De schepen die nu in Rhenen voor de wal liggen en donderdagochtend om 8 uur zullen afvaren, hebben juist een oefening in Nato-verband van een week achter de rug. In samenwerking met de marine van Frankrijk, Duitsland en En geland werd in de buurt van Helgoland het in konvooivaren beoefend. Aanvan kelijk zou deze internationale oefening voor het squadron dat nu in de Grebbe- stad voor de wal ligt, langer duren. Maar de vlagvertoonreis was er de oorzaak van dat men eerder vertrok en de oefeningen afbrak. Dat de schepen geheel van hout zijn vervaardigd heeft zo zijn reden. Men wil daarmee bereiken dat men met zo weinig mogelijk gevaar een mijnenveld kan binnenvaren. Zelfs koelkasten zijn niet aan boord te vinden. Die apparaten veroorzaken een magnetisch veld en dat kan al gevaar opleveren. Daarom wordt er op de ouderwetse manier ge koeld. Iedere dag van het verblijf in Rhenen worden er voor de koelinstalla ties grote staven ijs aangevoerd vanuit de ijsfabriek „De Ijsbeer" in Arnhem. De veegvloot van de marine bestaat uit 57 mijnenvegers, waaronder zestien on diep waterman en vegers behorende tot de „Van Straelen"-klasse. Dit type ligt nu voor de gemeentelijke- loswal. Aanvankelijk behoorde er ook bij H. Ms. „Rhenen" maar deze is omge bouwd. De grootste lengte bedraagt 33,1 meter, de grootste breedte 6,65 meter, de gemiddelde diepgang 1.75 meter. Door hun geringe diepte kunnen zij het vlagvertoon tot diep in Nederland bren gen. De bouw van een aantal van deze schepen werd door de VS in het kader van het programma van wederzijdse hulpverlening gefinancierd. Ze werden in de periode van 1960-1962 in dienst gesteld. De „Van Moppes", de mijnve- ger waarop de persconferentie werd ge houden, is genoemd naar de marine-of ficier der tweede klasse W. M. Moppes. Hij werd met de MWO onderscheiden Na het bezoek dat commandant Bus aan het gemeentehuis bracht maakte Rhenen's burgemeester zijn opwachting op een van de schepen van het smaldeel. wegens (en wij citeren): „Als ondergeschikt officier van boord van Onzen torpedoboot jager „Piet Hein" tijdens het zeegevecht in Straat Lombok op 19 februari 1942, blijk gegeven van buitengewonen moed en groot beleid, bekwaamheid, initia tief, groote plichtsbetrachting en door zettingsvermogen, door: Ten eerste, het bedrijf af te zetten op de stookplaatsen, welke vol verstikken de rook waren en waar verscheidene stoom- en brandstofleidingen waren ge sprongen, Ten tweede, eigenhandig een aantal gewonde schepelingen uit deze ketel ruimte te halen, bij welk reddingswerk hij ten slotte is omgekomen". Al deze mijnenvegers zijn trouwens genoemd naar officieren, onderofficie ren en manschappen van de Koninklijke marine, die gedurende de tweede we reldoorlog alsmede gedurende het poli tieel optreden in Indonesië postuum met de Militaire Willems Orde dan wel met de Bronzen Leeuw werden onder scheiden. Gisteravond om zeven uur was er aan boord een officiële ontvangst, waar onder afgevaardigden van talrijke groe pen uit de Rhenense gemeenschap, zo als sportleven, vakbonden, middenstand, onderwijs en nog talrijk anderen, als mede het voltallige college van burge meester en wethouders. Om half acht marcheerden, de beide plaatselijke muziekverenigingen door Rhenen om de voetbalwedstrijden op „Candia" aan te kondigen, waaronder de wedstrijd Marine-Candia '66. De marinemannen moesten met 4-0 het on derspit delven. De burgemeester ver richtte hier de aftrap met de rechter viet, waaruit logischerwijs één van de omstanders de conclusie trok: „De bur gemeester is rechts, dat heb ik nooit geweten!" Er wacht de opvarenden nog een druk programma. Vandaag is er om twaalf uur een officiële ontvangst in hotel „De Koning van Denemarken". Het gemeentebestuur geeft een recep tie voor officieren, onder-officieren en manschappen. Om twee uur wordt met een NBM-bus rondgereden. Adri- aan P. de Kleuver geeft tijdens de rit explicatie van alle bijzonderheden die in Rhenen zijn te zien. Van twee tot vier worden drie schepen voor bezichti ging wordt gegeven van zes tot acht 's avonds. Deze zelfde bezichtigingstij- den gelden voor woensdag 7 juni. De laatste dag van het bezoek aan Rhenen gaat er 's middags weer een bus rijden voor een ander deel van de bemanning. Ook dan zal Adriaan P. de Kleuver weer van de partij zijn om de excursie door Rhenen en omstreken te leiden en van commentaar te voorzien. 's Avonds om acht uur gaat het mari nepersoneel naar de camping „De Thijmse Bergh", waar een dia-avond wordt gehouden met toelichting. Van avond is er in „De Stichtse Oever" een marinebal vóór de liefhebbers. Donderdagochtend om 8 uur behoort het vlootbezoek aan Rhenen weer tot het verleden. Dan vaart het squadron af richting Limburg. We twijfelen er niet aan of opvaren den en mijnenvegers zullen bijzonder in de belangstelling staan gedurende deze dagen. In de avonduren zijn de schepen allemaal feeëriek verlicht, zodat een wandeling langs de Rijnkade tijdens de duisternis alleszins de moeite waard is. KESTEREN Zoals bekend is, heeft de Belangengemeenschap Gelders Rivie rengebied in het verleden enkele malen onder 't devies „Ons dorp moet mooier worden" een wedstrijd georganiseerd voor dorpen en gemeenten in het rivie rengebied. Gezien de bemoedigende resultaten in de dorpen, die aan deze wed strijden hebben deelgenomen, heeft het beestuur van de Belangengemeenschap besloten deze actie in de toekomst waarschijnlijk om de twee jaar voort te zetten. Teneinde een en ander beter en vólgens bepaalde algemene richtlij nen te doen verlopen en bovendien een cotact tot stand te brengen tussen or ganisatoren, deelnemende gemeentebesturen en uitvoerende comités, werd door het bestuur van de Belangengemeenschap een afzonderlijke commissie in gesteld, waarin vertegenwoordigers zitting hebben uit de vier in het rivieren gebied bestaande welvaartsstichtingen. De commissie heeft zich kort geleden beraden op enkele algemene richtlijnen waarlangs de actie zou moeten ver lopen. De wedstrijd „Ons dorp moet mooier worden" heeft reeds eerder plaatsgevonden in 1964 en 1966. Het aantal deelnemende gemeenten was voor beide wedstrijden nog gering, doch het bestuur van de Belangenge meenschap verwacht voor de komende actie aanzienlijk meer belangstelling. De gemeente Kesteren, omvattende de dorpen Kesteren en Opheusden heeft tot nu toe niet aan dit gezamenlijk stre ven voor dorpsverfraaiing meegedaan. De bedoeling van de actie is: het ac tiveren van de dorpsbewoners in het ri vierengebied voor hun woongebied. Het moet niet uitsluitend een zaak zijn van het gemeentebestuur en de dienst ge meentewerken. De ingestelde commis sie stelt zich voor een regelmatig con tact tot stand te brengen met de ge meentebesturen en de deelnemende co mités in de deelnemende dorpen. Het spreekt vanzelf, aldus de com missie, dat de actie slechts het ge wenste resultaat zal hebben, indien zo veel mogelijk gemeenten en dorpen hieraan deelnemen. De commissie wil zo spoedig moge lijk, doch uiterlijk voor 1 juli aanstaan de, de aanmeldingen ontvangen hebben van de gemeentebesturen of comités, die willen deelnemen aan de wedstrijd, welke in 1968 zal worden gehouden. Het ligt in de bedoeling om in de maand september van dit jaar een of meer bijeenkomsten te organiseren met dé deelnemers. De commissie heeft een schrijven verzonden aan alle gemeente besturen in het Gelders Rivierengebied. Drs. P. H. G. Budke directeur van de Belangengemeenschap Gelders Rivie rengebied vertelde welke punten ten aanzien van de wedstrijd in de deelne mende dorpen zullen worden beoor deeld. „De aan te brengen verbeterin gen zullen vooral niet moeten bestaan uit het aanbrengen van misplaatste ver sieringen. Het opschilderen van schut tingen en omheiningen moet vooral niet overdreven bont zijn. Het geheel moet aanpassen in het dorpsbeeld. De tuinen moeten ingericht zijn in aanpassing aan het huis en de verdere omgeving. In het algemeen wordt niet aanvaard, dat de gehele tuin voor het woongedeelte van een huis uitsluitend voor het ver bouwen van groente- of akkerbouwpro- dukten wordt gebruikt". Drs. Budke vervolgt: „Uiteraard zal het dorp en zullen ook de erven der huizen opgeruimd moeten zijn. Er doen zich hierbij wel eens omstandigheden voor, waarbij het moeilijk is hieraan gevolg te geven. Bepaalde ambachte lijke bedrijven, smederijen en timmer manswerkplaatsen, maar ook de vele boerderijen en de in de dorpen aanwe zige industrieën, zullen op hun erf of terrein grondstoffen en produkten op moeten slaan. Het is echter de wijze waarop deze opslag plaatsvindt, die richgevend is voor de beoordeling. Reclameborden of pamfletten zullen over het algemeen misstaan en een on gunstige beoordeling tengevolge heb ben. Wanneer zij echter bij een cafébe drijf of kruidenier zijn aangebracht zal de beoordeling anders worden en wordt meer gelet op de kwaliteit van de re clameborden of pamfletten en op het aangepast zijn aan de omgeving. Open vuilnisbelten en het gebruiken van dro ge sloten voor vuilafval zijn uiteraard te allen tijde ontoelaatbaar". De prijzen die aan de wedstrijd zul len zijn verbonden worden ontvangen uit provinciale fondsen. In de jury, die de resultaten van de actie zal beoorde len hebben zitting: Mej. N H. Blaak, lid van de Provinciale Staten van Gel derland en ir. S. P. Moolenaar, land schapsconsulent van de Directie Gel derland van het Staatsbosbeheer. De organiserende commissie bestaat uit: mr. G. J. Kolf, burgemeester van Deil, mr. W. Sprenger, oud-burgemeester van Ewijk en de heer A J. J. M. Arends, burgemeester van Gendt. De komende weken zal worden ge tracht zoveel mogelijk gemeentebestu ren voor de actie enthousiast te ma ken. Een dergelijke wedstrijd zal zeer zeker bij een regelmatige herhaling zijn vruchten in het gehele rivierenge bied afwerpen. Gemeentebesturen en dorpscomités dienen het nut van de actie„Ons dorp moet mooier worden" dan ook beslist niet te onderschatten. dagblad DE VALLEI? tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur AMERONGEN De vorige secreta resse, mevrouw Mulder-de Bruin kan er niet voor aansprakelijk gesteld wor den, dat het jaarverslag van 't dieren park „De Hazenberg" ongeveer vijf maanden na het afsluiten van het jaar werd verzonden. Voordat zij de be scheiden aan haar opvolgster over droeg leverde zij nog wel haar bijdra ge aan het jaarverslag. De meeste exemplaren zijn echter terecht geko men bij de heer Bosscher uit Middel- harnis, die de jaarverslagen voor een belangrijk deel gebruikt om nieuwe do nateurs voor „De Hazenberg" aan te werven. Overigens schijnt het gewoon te te zijn, dat het jaarverslag ongeveer een half jaar na het afsluiten van het kalenderjaar het levenslicht aan schouwt. Mevrouw Mulder-de Bruin treft dan ook geen enkele blaam aangezien zij per 1 januari 1967 als secretaresse van „de Hazenberg" afscheid nam. AMERONGEN Zondagmiddag werd door V. uit Eek en Wiel aangifte gedaan van diefstal van zijn bromfiets. Deze bromfiets, merk Puch, stond op slot langs het fietspad van de Veense- weg. Ieder die inlichtingen over deze diefstal kan verstrekken wordt ver zocht dit door te geven aan de Rijks politie te Amerongen. 55 RHENEN Het sport- en muziek festijn van de korfbalvereniging „Are na", dat wordt georganiseerd in het kader van het vijfjarig bestaan van deze Rhenense vereniging, duurt zater dag 10 juni praktisch de gehele dag. Om half elf in de ochtend wordt be gonnen met een watersportshow op de Rijn met onder andere waterskidemon straties en wedstrijden met 50 pk toer boten. Tegen één uur wordt een sport en muziekoptocht gehouden waaraan talrijke Rhenense verenigingen hun medewerking verlenen. Er wordt ge start aan de Groeneweg, vanwaar wordt gemarcheerd langs „De Tolle- kamp", de Bantuinweg, de Oude Vee- nendaalseweg, het Fred. v.d. Paltshof en de Herenstraat. Omstreeks kwart over één hoopt men het gemeentehuis te passeren. Daar nemen burgemees ter en wethouders op het bordes het défilé af. De burgemeester zal om twee uur op „Candia" het festijn officieel ope nen, waar van alles te beleven zal zijn, tot het oplaten van duiven en ballons toe. Verschillende sportverenigingen VEENENDAAL Als de gemeente raad er op 8 juni mee akkoord gaat zal de VVV een bedrag van f 1.000,uit de gemeentekas ontvangen. Het college stelt de raad voor met ingang van 1 ja nuari 1967 een jaarlijkse subsidie te verlenen, ten bedrage van de helft van de jaarlijkse opbrengst van contribu tie en donaties tot een maximum van f 1000,--. De winkeliersvereniging Handel en Nijverheid heeft de VVV destijds een financiële ruggesteun gegeven door een bedrag van duizend gulden beschikbaar te stellen voor de aanloopkosten. Niette min blijft er nog een tamelijk groot fi nancieringstekort, dat voor het jaar 1967 wordt begroot op f 2000,— over. De VVV heeft onder meer geld nodig om de aanleg van recreatiegebieden te stimuleren en wil komen tot de reali sering van een kampeergelegenheid. VEENENDAAL De E.V.P.V. „De Luchtreiziger" nam deel aan de wed vlucht vanaf Noyon. Afstand 326 km. De duiven werden om 8.20 uur in vrij heid gesteld. De eerste duif meldde zich bij de heer W. J. v. Dam om 12.14 uur. De verdere uitslag is: W. J. v. Dam 1, 7, 9, 12, 16, 23, 24; R. J. v. Kooten 2, 21; A. v.d. Boven- kamp 3, 13; B. H. C. Schuurman 4, 5, 6, 11, 18, 25; A. v. Barneveld 8; Hr. Kooten 10, 15, 17, 19; H. Beyk 14, 20; G. Fasse 22. VEENENDAAL Uitslag van de wedvlucht vanaf Noyon. De duiven werden gelost om 8.20 uur. Eerst aan komende duif 12.11.46 uur. Uitslagen: T. den Hartog 1, 16, 17, 27; J. v. Gee- renstein 2, 37, 38; G. de Geit 3, 4, 6, 8, 10, 14, 21, 24, 25, 40; R. v. Doorn 5, 7, 30, 34, 35, 44; A. J. v.d. Kolk 9, 19; D. Versteeg 11; E. Sukkel 12, 15, 20, 28, 31; A.'D. v. d. Bosch 13, 42; J. nw. Amerongen 18, 33; H. Ulrich 22, 26; G. Diepenveen 23, 32, 41, 43; A. v. Doorn 29, 48; K. v.d. Heuvel 36; P. W. v. Zet ten 39; C. v. Ginkel 45; G. Heikamp 46; W. H. Roelofs 47. AMERONGEN Zaterdagmiddag vond op het kruispunt Koenestraat/ Kon. Wilhelminaweg weer een aanrij ding plaats tussen een personenauto en een bromfiets. De personenauto, bestuurd door mej. P. uit Den Dolder kwam vanaf de Koenestraat en wilde links afslaan in de richting Rhenen. Op het moment, dat hij op het fietspad stond reed de bromfietser M. uit Ame rongen prompt tegen de auto aan. Ge lukkig werd niemand gewond. Beide voertuigen werden beschadigd. RHENEN De vereniging voor vreemdelingenverkeer heeft het zomer- programma gereed. Het is een bunde ling van talrijke evenementen die in het komende vakantieseizoen worden afgewerkt. Onder leiding van de heer Adriaan P. de Kleuver staat de toeris ten en pensiongasten een reeks van in teressante excursies te wachten, die op verschillende data worden gehouden en waarvoor de mooiste plekjes zijn uit gekozen. Er komen ook weer verschil lende nachtelijke Rijnvaarten, waarvan de eerste plaats vindt op woensdag 12 juli. Twee vuurwerken worden afgestoken, terwijl van 30 juni tot en met 8 juli op de weiden ten westen van de Veerweg een lunapark wordt gegeven. Het programma, dat gemakkelijk te hanteren is en een handzaam formaat heeft, bevat verder talrijke bijzonder heden over Rhenen. Het is een uitgaaf die in nauwe samenwerking tussen VVV en RMC is tot stand gekomen. Vanaf maandag is het in alle Rhenense zaken, aangesloten bij de RMC gratis verkrijgbaar alsmede op het WV-infor- matiekantoor op het Fred. v. d. Palts hof. Ook alle hotels, restaurants en pensions, aangesloten bij de VW, wor den met de programmaboekjes be voorraad, evenals de WV-kantoren in de omtrek. Wekelijks zal VW de talrijke evene menten aankondigen per persbericht, ook via de radiorubrieken. Ook dit seizoen wordt weer een foto wedstrijd gehouden en zullen op de in valswegen naar Rhenen op gezette tij den koffiemeisjes staan om de gasten te verwelkomen. voetbalt tegen GVVV uit Veenendaal. Deze wedstrijd zal omstreeks kwart voor zeven afgelopen zijn, hetgeen dan geven demonstraties. Candia '66 tevens het einde van de feestdag bete kent, die verder bestaat uit korfbal, muziekshows, tafeltennis, handbal, vol leybal, turnen en een „levend" schaak spel, dat wordt uitgevoerd door leerlin gen van de Erica- en Lijsterbergschool, tenniswedstrijden en judo. Ook de Grebberuiters geven demonstraties. RHENEN Woensdag 7 juni houdt het jubilerende „Arena" voor de le den een dropping. Na afloop daarvan wordt om acht uur in het „Eigen Ge bouw" een jubileumvlag aangeboden, die bijeen gespaard is door de „Are- na"-jeugd. ELST Volgende week donderdag houdt voetbalvereniging De Musketiers haar jaarlijkse algemene vergadering in hotel Stuyvenberg. Naast de jaarlijks terugkerende agendapunten staat deze keer ook een voorstel tot contributie verhoging op de agenda. Verder is er een bestuurverkiezing, waarbij onder meer voorzitter H. E. Quint aftredend is. De heer Quint heeft zich echter her kiesbaar gesteld. Voor niet minder dan zeven commis sies zullen eveneens verkiezingen wor den gehouden. Eén daarvan is de jeugd commissie, waarvoor in het laatst ver schenen clubblad van „De Musketiers" speciale aandacht wordt gevraagd. De jeugdafdeling van Musketiers is voor al de laatste tijd sterk gegroeid en telt momenteel circa tachtig leden. Voorzit ter Quint noemt dit een verheugend verschijnsel maar vertelt tevens dat de huidige jeugdcommissie grote zorgen heeft omtrent het opvangen van deze jeugdige aanwas. „Het bestuur en de jeugdcommissie zal er zorg voor moe ten dragen dat deze jongens kunnen voetballen en trainen, zodat er voldoen de leiding moet zijn. Daarom vraag ik u zich beschikbaar te stellen als scheidsrechter of jeugdtrainer", schrijft voorzitter Quint, waarbij hij zich spe ciaal richt tot de leden en oud-spelers. EDE De heer H. uit Veenendaal wilde maandagmiddag op de Oude Rijks weg linksaf het bos in De vrachtwa genbestuurder K. uit Bunschoten merkt# te laat de voorgesorteerde auto op, waardoor een aanrijding ontstond. De auto van H. werd van de weg ge drukt en kwam in het bos tot stilstand. De bestuurder liep een hoofdwond op. Door de G.G.D. is hij ter plaatse behan deld. Beide auto's kregen schade. EDE Morgen, woensdag zal de eerste excursie plaatsvinden die onder auspiciën van het Edese Gemeentelijke Bos be drijf en in samenwerking met de Stichting Natuurwacht iedere woensdag in de maand juni, worden georganiseerd. De wandeling begint om twee uur bij de kwekerij van het Bosbedrijf, links van de rijksweg Renswoude-Plankea Wambuis, ongeveer driehonderd meter voorbij de Schaapskooi, en zal diep in de bossen van de Zuid-Ginkel voeren. EDE 1 juni j.l. is het Edese politie korps versterkt in de persoon van d# agent J. Bes. De heer Bes was voor heen werkzaam bij het politiekorps t« Utrecht. EDE Ter gelegenheid van haar 45- jarig bestaan zal de christelijke gym- nastiekverenigging DOK zaterdag 17 juni een lustrum-uitvoering geven. De demonstratie die om 19.30 uur begint zal gehouden worden in het Openlucht theater. EDE Op de nieuwe plattegrond van het dorp Ede, die dezer dagen is uitgekomen, is ook de nieuwe wijk Veld huizen opgenomen. Behalve een straat- namenregister is op deze kaart een op somming van kerken, scholen, belang rijke gebouwen, grote bedrijven e.d. op genomen. De kaart is verkrijgbaar bij het ELBO-kantoor en bij de boekhan del. EDE Maandagmiddag om ongeveer vijf uur ontstond op de kruising Schaaps weg/Trompstraat een aanrij ding, toen de 7-jarige W. uit Ede, met zijn fiets de Schaapsweg wilde overste ken. Een naderende auto, bestuurd door P. uit Ederveen, kon een aanrijding niet meer voorkomen, ondanks krachtig remmen en naar links sturen. W. kreeg een gebroken linkerbovenbeen. Per GGD is hij naar het ziekenhuis gebracht. Étü EDE 5 juni Coöperatieve Veluw- se eierveiling. Aanvoer 350.280 stuks. Stemming redelijk 45/53 gram 7.20 - 8.81, 56/63 gram 10.37 - 12.00, 68/68 gram 13.06 - 13.40. UTRECHT, 5 juni Paardenmarkt. Aangevoerd 401 dieren. Prijzen luxe paarden 1125 - 1575, werkpaarden 1000 - 1500, oude paarden 1000 - 1600, 3-jari ge paarden 900 - 1150, 2-jarige paar den 735 - 960, veulens 350 - 675, hitten 700 - 900, slachtpaarden 2,90 - 3,45 per kilogram geslacht gewicht en jonge slachtpaarden 3,45 - 4,15 per kg gesl. gewicht. Handel redelijk. BARNEVELD 5/6 Vette-kalveren- markt. Aanvoer 633 stuks. Handel ma tig. Prijzen: le kwal. 2.752.95; 2e kwal. 2.60—2.70; 3# kwal. 2.40—2.55.

De Vallei | 1967 | | pagina 5