Eintracht Braunschweig, „ploeg der naamlozen", sterkere aanval NAAKT OVER HET KANAAL Tubantia besloot terug te keren naar amateurs CRHC plaatste zich in finale jubileumtoernooi Edese Boys Olie-embargo treft Engeland ongetwijfeld het zwaarst Rusland aan de kop Doelman Curcic van Elinkwijk vertrekt Weer politiek in vergadering ISU Fedor den Hertog is leiderstrui kwijt Norpoth verbeterde Europees record Schiavon in Italië nieuwe koploper Stand van zaken in Union-klassement FINANCIEN en ECONOMIE Amateurelftal won oefenwedstrijd Groot politie- volleybaltoernooi op Panhuis Damkampioenschap van gemeente Ede Hengelo zonder betaald voetbal POND STERLING IN GEVAAR Lang gewacht 't mooiste examencadeau Nog vereniging WK basketball Op 3000 meter Groentijd zonder lichamelijk risico MEDINA Zo vlogen de duiven WOENSDAG 7 JUNI 1967 Van onze correspondent BONN Ettelijke Westduitse voetbal profeten wisten het vorig najaar zéker: Eintracht Braunschweig zou natuurlijk degraderen. De „provinciale" ploeg zonder één grote ster verdiende im mers geen plaats in de Bundesliga? Zaterdag echter werd de „ploeg der naamlozen" kampioen van West-Duits- land. Eigenlijk hadden de Brunswij- kers zelf tot ver in het seizoen er nauwe lijks in geloofd. „Puur geluk" hielden de critici vol, „Naar boven gevallen middelmaat". Eintracht Braunschweig kon immers niet overrompelend aanvallen en niet uitblinken in individueel gegoochel met de bal? De critici vergaten, dat de Brunswij- kers wèl voortreffelijk kunnen verde digen. Zeker, zij leveren geen explosies van hogeschoolvoetbal maar hun spel is daarentegen van een zeer bestendige kwaliteit. Een seizoen lang heeft Eintracht Braunschweig bijna ononderbroken aan de top van de Bundesliga gestaan. Het leed weliswaar enkele nederlagen tegen betrekkelijk zwakke ploegen maar het wist alle sterke tegenstanders te verslaan. Zo iets is niet het gevolg van puur gluk, maar van vakman schap. Twee-en-zeventig jaar heeft Ein tracht Braunschweig moeten wachten op de begeerde zilveren „gebakscho- tel". De club die in 1895 werd gesticht als „Cricket- en Voetbalvereniging Eintracht Braunschweig" beleefde haar laatste hoogtepunt in 1913: toen werd zij kampioen van Noord-Duits- land. Toen vier jaar geleden de Bundesliga de Westduitse eredivisie werd opgericht, kwam Eintracht Braunsch weig er op het nippertje in. Trainer werd Helmut Johannsen (nu 47), een geboren Hamburger die zelf jarenlang in FC. St. Pauli had gespeeld. Deze nuchtere en zwijgzame Noordduitser, om wie nooit rellen en deining ont staan, zegt: „Ik ben geen wondertrai- ner. Die bestaan trouwens helemaal niet. Maar ik weet heel precies wat ik wil en wat je als trainer wèl kunt doen." Op het kleinste salaris van alle Bundesligatrainers zo'n drieduizend gulden per maand begon hij zijn elftal op te bouwen. Misschien het belangrijkste in Johannsens aanpak is hét opstellen van een zeer doordacht trainingsprogramma. De belangrijkste dag voor hem is de maandag, wanneer na de wedstrijd van het weekeinde de strategie voor de nieuwe trainingsweek wordt uitgestippeld. De Brunswijkse spelers hebben steun MONTEVIDEO Rusland, Zuid-Sla- vië en Amerika zijn in de finalegroep van het toernooi om het wereldkam pioenschap basketball dat in Montevi deo wordt gehouden, nog steeds onge slagen. Zuid-Slavië versloeg maandag avond Brazilië met 87-84, terwijl Rus land Argentinië een grote nederlaag toebracht: 96-61. Rusland heeft na de vijfde dag de leiding met zes punten uit drie wedstrijden, gevolgd door Zuid-Sla vië en Amerika met vier punten uit twee wedstrijden. ADVERTENTIE UTRECHT Elinkwijk heeft defini tief afscheid moeten nemen van zijn Zuidslavische doelman Curcic. Deze wil zich aan een Westduitse voetbal club verbinden en speelt zaterdag een proefwedatrijd bij Eintracht Frankfurt. De spelers Achterberg en De Vroet van DOS zijn op eigen verzoek op de trans ferlij st geplaatst Dat gebeurde ook met Lissenberg van Velox. De tweede-divisievereniging Roda JC uit Kerkrade heeft doelverdediger Puts van de eerste klasse amateurver eniging Heer voor één jaar onder con tract gesteld. De jonge, achttienjarige talentvolle doelman Ger Reitsma van de Rotter damse zaterdagmiddagvereniging Zw - Wit '68 gaat het volgende seizoen bij Feijenoord spelen. Voorts heeft Feijenoord getracht de rechtshalf van Go Ahead, Dick Schnei der, een contract aan te bieden. De ou ders van deze jonge voetballer wilden liever dat hun zoon nog een paar sei zoenen bij Go Ahead bleef spelen, zo dat deze transfer niet doorging. van de prettige afmosfeer in hun vereniging. In het harde klimaat van het Westduitse beroeps voetbal heeft Eintracht Braunschweig iets weten te bewaren van de sfeer van de amateur sport. De club is geen firma, maar nog steeds een vereniging. De bestuursle den zijn allemaal zelf actieve top- sportlieden geweest. De clubarts doet zijn werk al twintig jaar belangeloos. Ook wordt ervoor gezorgd dat alle spelers een tweede beroep leren met het oog op latere jaren; zij werken nu al halve dagen in dit tweede beroep. Resultaat: een ploeg met een hoog moreel en een hechte teamgeest. Jo hannsen oefent zijn spelers in de eerste plaats op een potdichte verdedi ging, die, als het moet, kan worden afgewisseld met een massale aanval. Twee mannen springen naar voren in deze „ploeg zonder sterren". De ene is de temperamentvolle voorhoedespeler Lothar Ulsass (27), die meestal als linksbinnen wordt opgesteld. Hij heeft voor de Bondsrepubliek al een hele reeks interlandwedstrijden gespeeld. De vrolijke en bescheiden Ulsass, die tevens vertegenwoordiger is in de elektrotechnische groothandel, heeft zichzelf ondanks zijn populariteit altijd weer ondergeschikt gemaakt aan het geheel van zijn ploeg. De andere is de bekwame doelman Horst Wolter (25). In zestien van de 32 wedstrijden werd hij geen enkele maal gepasseerd en daarmee was hij de beste Westduitse doelman van dit sei zoen. Nog maar vier jaar geleden kwam Wolter, die toen banketbakker was, bij Eintracht Braunschweig solliciteren naar de vacature voor doelverdediger. Behalve veel geestdrift bracht hij twee linkerhanden en linkerbenen mee, maar trainer Johannsen zag iets in hem. AMSTERDAM (ANP) Een Rus sisch voorstel op het copgres van de Internationale Schaatsunie (I.S.U.) de Amsterdam om organisaties van inter nationale kampioenschappen, die geen visa voor alle deelnemers kunnen ver zorgen, de titelstrijd te ontnemen en de wedstrijden dan elders, waar men deze garantie wèl kan geven, onder te brengen, is door het congres verwor pen. De motivering van de tegenstan ders van de Russen was, dat het verlenen van visa een regeringszaak is en niet een aangelegenheid van de betreffende organisaties. De moeilijkheden tussen oost en west kwamen ook ter tafel in een Oostenrijks voorstel om bij het hard rijden (evenals bij het kunstrijden reeds is gebeurd) het hijsen van natio nale vlaggen en het spelen van volks liederen voor de winnaars af te schaf fen. Hier kwamen Italië, Oostenrijk en zelfs Nederland met een tussenvoorstel, dat door het congres werd aanvaard: de beslissing blijft bij de organisatie. Tijdens de opening van het congres, waarop vertegenwoordigers van 24 landen (voor het eerst ook Zuid-Afri- ka) aanwezig zijn, werden de voorzit ter en de secretarisvan de ISU, de Zwitsers dr. J. Koek en G. Hasler, tot erelid van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond (KNSB) be noemd. De KNSB bood de ISU een vlag aan, de eerste officiële in het 75- jarige bestaan van deze organisatie. De vlag toont een blauw veld met in de bovenhoek een groen gedeelte, waarin de letters ISU. INNSBRUCK De Tsjechische wiel renner Pavel Dolezal heeft na de vier de etappe van J? Ronde van Oosten rijk de leiderstrui overgenomen van on ze landgenoot Fedor den Hertog. Dole zal eindigde als zesde in een kopgroep van tien renners met vier minuten en elf seconden voorsprong op Den Her tog. De vierde etappe, een rit van 219 ki lometer van Sankt Johann naar Inns bruck, eindigde in een overwinning voor de Oostduitser Rainer Marks. De uitslag: 1. Marks (O-Dld) 219 km in 5 uur 20 min. en 56 sec. (met boni- (Tsj.) 17.23.50; 5. Csezar 17.24.35; 6. 3. Knispel (O-Dld): 4. Valencic (Zd.- Sl.); 5. Skerl (Zd.-Sl.); 6. Dolezal (Tsj). 7. Wiesinger (Oost.); 8. Janiak (Polen); 9. Peterka (Oost.) allen dezelfde tijd als Marks; 10. Johanns (Lux.) 5.20.59; 12 Van Vught (5.24.00; 14 ex aequo Den Hertog en De Groot 5.24.07; 32. Wagt- mans 5.24.24. Algemeen klassement: 1. Dolezal 17 uur 20 min. en 9 sec.; 2. Den Hartog 17.21.25; 3. Knispel 17.23.36; 4. Smolink (sj.) 17.23.50; 5. Csezar 17.24.35; 6. Patzit (O-Dld) 17.25.25; 7. Valencic 17. 25.28; 8. Janiak 17.25.45; 9. Hummen- berg (Oost.) 17.26.54; 10. Huster (O.D.) 17.27.31; 15. Wagtmans 17.29.21; 27 De Groot 17.36.08; 32. Van Vught 17.38.42. Het ploegenklassement: 1. Oost Duits land 50.58.26; 2. Tsjecho-Slowakeije 51. 00.51; 3. Polen 51.11.55 4. Wenen 51. 12.53; 5. Nederland 51.14.33; 6. Zuidsia- vië 51.17.36. In het puntenklassement bezet Den Hertog de eerste plaats met 31 punten voor Wagtmans (30), Marks (24), Knis pel en Dolezal. SYDNEY Slecht getooid met een zwembril en een badmuts en ingesmeerd met een flinke laag vet heeft de Australische Linda McGill aangekondigd Het Ka naal over te willen zwemmen. „De bandjes van het badpak gaan op de duur te veel knellen", zei ze, „het is daarom prettiger om zonder iets aan te zwemmen, dan voel je je vrijer". De 21-jarige blondine maten 966691 cm had reeds eerder het plan op gevat de vijfendertig kilometer water tussen Frankrijk en Engeland te doorklie ven in een topless bikini. Linda McGill was één van de Australische zwemsters, die wegens onbehoorlijk gedrag tijdens de Olympische Spelen in Tokio door de Australische Zwembond werd geschorst. De reactie van de voorzitter van de Kanaalzwembond op het plannetje van Linda: „Wat ons betreft mag ze Het Kanaal in Eva's kostuum overzwemmen". Heel langzaam werd hij omgevormd tot de eminente doelman van nu. Zijn banketbakkersoven heeft hij inmiddels verlaten; hij is nu verbonden aan een bank. Op het Westduitse kampioenschap had trainer Johannsen pas willen mik ken in het volgende seizoen. Ook hij werd verrast door het succes van zijn spelers. Het rustige Braunschweig werd door de zegetocht overrompeld. Toen het dan heus gelukt was liep bijna de helft van de kwartmiljoen Bruns wij kers uit om de overwinnaars» die hun intocht deden in elf geelblauw gespoten auto's, toe te juichen. Een plaatselijke brou werij droeg bij tot de grote vreugde door op straat dertigduizend liter gra tis bier te tappen uit enorme tankwa gens. Deze week vertrekt het team voor een tournee van drie weken naar Amerika en Canada. Daarna wacht, dit najaar, de strijd om de Europese voetbalbeker. „Na twee wedstrijden zullen ze eruit liggen," menen nu de onheilsprofeten. Maar trainer Johann sen is bezig de aanvalsdrift te vergro ten en hij heeft twee nieuwe spelers aangetroken voor het individuele flonkerwerk. Hij zegt kalmpjes: „Dan hoeven we ook niet bang te zijn voor de strijd om de Europese beker." O Ulsass (links) bij een poging een te genstander te verschalken. ULSASS. MUNSTER Harald Norpoth, de Eu ropese recordhouder op de 5000 meter, heeft tijdens internationale atletiekwed strijden in Münster ook het Europese record op de 3000 meter op zijn naam gebracht- De lange Duitser liep de af stand in 7 min en 45 sec waarmee hij precies één seconde sneller was dan Siegfried Hermann (O-Dld), die op 5 augustus 1965 in Postdam tot 7.46.0 was gekomen. HENGELO Het doek over het be taalde voetbal in Hengelo is gevallen. De goede bedoelingen van de initiatief nemers van HVV '67 ten spijt, hebben de leden van Tubantia tijdens een bui tengewone algemene vergadering, die in een emotionele sfeer verliep, het vonnis geveld over het semiprofvoetbal in Twente's tweede stad. Een voorstel om in het betaalde voetbal door te gaan onder de naam HVV '67 werd met 76 tegen 66 stemmen, twee blanco en vier onthoudingen verworpen. Een samengaan met FC Twente kwam nau welijks ter sprake. Na afloop van <le vergadering deelde Tu- bantia's voorzitter A. J. Wevers mede, dat terugkeer naar de amatuers daar mee een feit is. „Het door ons voor 15 mei by de bond gedane verzoek te wor den toegelaten tot de amatuerssectie zal nu schriftelijk worden bevestigd. Het be stuur zal trachten een weg te vinden om Tubantia zonder schulden als amatuer- club te laten beginnen", aldus de heer Wevers. De schuld van Tubantia be draagt een halve ton. De groep leden van Tubantia, die het initiatief nam tot de oprichting van HW '67, verklaarde, eveneens na afloop van de vergadering, bij monde van de heer L. Wieringzich niet te kunnen ver enigen met de uitslag waarop de heer Wevers de zaken zou hebben voorgesteld. Met name waren dertig leden van mening, dat de stemming niet correct was verlopen. De niet-stemgerechtigde contractspeler Paskamp zou aan de stemming hebben deelgenomen. De heer Wiering wil dit onderzoeken en als mocht blijken, dat Paskamp inder daad heeft gestemd, dan wil hij de stemming ongeldig laten verklaren. Volgens de heer Wierin g beschikt HW '67 thans reeds over een beginka pitaal van 52.000 gulden. Daarnaast is men reeds in het bezit van een „geschonken" speler, die een waarde van dertigduizend gulden vertegen woordigt. Aan het besluit van de vergadering om terug te keren naar de amateurs kan volgens de heer Wevers niet meer worden getornd. „Indien het voorstel van het comité-HW '67 zou zijn geheel afgetreden. Wij waren van aangenomen", aldus de voorzitter van Tubantia, „was het bestuur in zijn mening, dat de zaken niet langer konden worden gedragen." Van deze eensgezindheid in het be stuur van Tubantia was overigens na afloop van de vergadering nog slechts weinig over. De bestuursleden H. Boomers en D. Pakkert zeiden het met de gang van zaken niet eens te zijn en de wijze van voorlichting onjuist te vinden. De twee heren hebben besloten als lid van Tubantia te bedanken. De situatie bij de Hengelose voetbal vereniging is met dit alles onduidelij ker dan ooit. De mogelijkheid, dat de leden van Tubantia spoedig weer bij een zullen komen lijkt evenwel groot. VICENZA (ANP) De Spaanse renner Gabica heeft de zeventiende etappe van de Ronde van Italië, een rit over 140 kilometer van Verona naar Vicenza, gewonnen. De Italiaan Silvano Schiavon nam de leiding in het alge meen klassement over van de Frans man Jacques Anquetil. De uitslag van de zeventiende etap pe: 1. Gabica (Sp) 4 uur 11 minuten 3 seconden; 2. Balmanion (It) op 1 sec; 3. Massignan (It) op 2 sec; 4. Schiavon (It) op 4 sec; 5. Panizza (It) op 6 sec; 6. Polidori (It) op 37; 7. Planckaert (Belg) op 3.43; 8. Colombo (It) z.t.; 9. Bitossi (It) z.t.; 10. Motta (It) z.t. ;11. Merckx (Belg) z.t.; 13. Anquetil (Fr) z.t.; 90 Ottenbros 4.28.05; 92. Den Hartog 4.29.22; 94. Lute 4.31.27; 97. Tummers z.t. Het algemeen klassement: 1. Schia von (It) 78.45.04; 2. Gabica (Sp) op 5 sec; 3. Anquetil (Fr) op 1.15; 4. Gimon- di (It) op 2.16; 5. Balmamion (It) op 2.29; 6. Merckx (Belg) op 3.19; 7. Adorni (It) op 3.22; 8. Perez-Frances (Sp) op 3.57; 9. Altig (W-Dld) op 3.50; 10. Pingeon (Fr) op 4.00; 42. Den Hartog 79.31.14; 43. Ottenbros 79.34.46; APELDOORN Evenals voorgaan de jaren is ook dit wielerseizoen het Union-klassement van kracht bij alle wedstrijden, die door de volgende wie lerclubs worden georganiseerd: De Adelaar, Apeldoorn; Kamper Wielren Club, Kampen; Noordwesthoek, Has selt; Racing Club Steenderen; De IJs- selstreek, Wezep; RTVZ en WSVZ te Zwolle. De stand bij de amateurs en nieuwelingen is na de Ronde van Apel doorn als volgt: Amateurs: 1. G. Zantingh, Aals meer 83 pnt.; 2. E. Dickhof, Oosterwol- de 76 pnt.; 3. Joh. Pluimers, Enter 51 pnt-; 4. R. Bos, Kampen 51 pnt.; 5. A. Jongking, Aalsmeer 48 pnt.; 6. H Eg berts, Zutphen 44 pnt.; 7. G. Steinbach, Kampen 33 pnt.; 8. W. Holstege Nun- speet 33 pnt.; 9. W. Lindeboom, Has selt 30 pnt.; 10. M. den Outer, Lem mer 30 pnt.; 11. D. van Wijhe, Ooster- wolde 30 pnt.; 12. J. Boode, Schinnen 28 pnt.; 13. R. de Wilde, Epe 28 pnt.; 14. G. Baltus, Apeldoorn 27 pnt.; 15. H- Benjamins, Hollandscheveld 26 pnt. en 16. J. de Boer, Arnhem 26 pnt. Nieuwelingen: 1. A. Huizebosch, Bei- len 59 pnt-; 2. J. Vlastuin, Scherpen- zeel 55 pnt.; 3. A. Schroten, Epe 48 pnt.; 4. J. v. d. Beek, Barneveld 35 pnt; 5. H. Homan, Enter 28 pnt-; 6 W. v. d. Walle, Arnhem 25 pnt; 7 J Cornelisse Nijmegen; 8 W. Vlot, Wan- neperveen 23 pnt.; 9. W. Kamphuis, Vaassen 22 pnt.; 10. P. de Vos, Rijs- senhout 21 pnt.; 11. A. Hassing, Neede 20 pnt.; 12. F. Kraay, Apeldoorn 20 pnt.; 13. G. Huisjes, Bergentheim 15 pnt.; 14. H. Hulleman Amsterdam 15 pnt.; en 16. J. Scholten Doetinchem. UTRECHT Het Utrechts studen ten corps heeft onderdelen van de groentijd, die lichamelijk risico met zich kunnen meebrengen, afgeschaft. De corpsvergadering heeft zulks be sloten. Deze onderdelen zijn door alter natieven vervangen. De nadruk in de komende groendtijd zal vooral vallen op de zelfwerkzaamheid en het instruc tieve karakter, onder andere over de studie en de universiteit. De groentijd van het Utrechts studenten corps wordt gehouden van 1 tot 16 september. Zoals bekend is behoorden de in op spraak gekomen leden van het gezel schap „Tres" (incident met roetkap) 80. Tummers 80.22.03; 92. Lute 80.43.11. tot het Utrechts studenten corps. EDE In het kader van het jubile umtoernooi van Edese Boys is gister avond de wedstrijd tussen CRHC uit Renkum en het garnizoenselftal van LONDEN Engeland zou, meer dan welk ander land in West-Europa, zwaar worden getroffen wanneer de Arabische landen al hun dreigementen waar ma ken. Vooral het afsnijden van de olie stroom door deze landen zal Engeland zwaar treffen. Een ander wapen, dat bij voorbeeld Soedan al zou hebben gehan teerd, het opeisen van de tegoeden in ponden sterling in Londen, zal de Britse reserves onder zware druk zetten. De gebeurtenissen van de laatste weken hebben al aangetoond hoe gevoelig het pond is voor wat er in het Midden-Oos ten gebeurt. De Britse minister van financiën dacht er juist over voor wat deflatie te zorgen. De toestand op de betalingsba lans laat dat toe: Dit jaar zou er zeker een overschot komen. Alles wordt nu weer in de waagschaal gesteld door de oorlog in het Midden-Oosten. De sluiting van het Suezkanaal door Egypte is voor Engeland een zwaarde re slag dan voor welk ander land ook. Vorig jaar voeren er 21.000 schepen door het kanaal, 3601 ervan waren Brits. Liberië kwam na Engeland op de tweede plaats. De omweg rond Kaap de Goede Hoop betekent, behalve tijd verlies, zware financiële lasten. Irak, Koeweit en Algerije hebben gisteren hun olieleveranties aan Enge land al gestaakt. Engeland haalt daar bijna 40 procent van zijn olie vandaan. Op het spel staan natuurlijk ook de enorme investeringen van de voor een groot deel Britse oliemaatschappijen in het Midden Oosten. Daar zijn vele miljoenen ponden mee gemoeid. British Petroleum is de grootste. Die maat schappij produceerde daar in 1966 122 miljoen tonolie, terwijl Shell er 40 miljoen ton produceerde. Volgens de jongste gegevens krijgt Engeland 67 prcent van zijn olie uit Arabische landen. Staken al die landen hun leveranties aan Engeland dan zal rantsoenering niet lang kunnen uitblij ven. De voorraden zijn bij normaal verbruik voldoende voor ongeveer drie weken. De sluiting van het Suezkanaal is wat de olievoorziening betreft niet verontrustend. De zeer grote olietan kers kunnen er toch niet doorvaren en er wordt nu behalve uit het Midden Oosten, ook flink wat olie gewonnen :n landen als Nigeria, Libië en Algerije. Maar dat laatste land is nu al afgeval len, Libië is twijfelachtig en ook Nigerië beleeft een zeer woelige perio de. Olie betekent nu voor Engeland veel meer dan tijdens de Suez-crisis van 1956, toen tot rantsoenering moest worden overgegaan. De energiever- wekkende bedrijven zijn nu veel af hankelijker van olie dan destijds. Een zesde deel van Engelands stroom wordt opgewekt in centrales die met olie werken. Verwarming door middel van olie wordt niet alleen in de industrie, maar ook in woningen steeds meer toegepast. Dan is er nog het verkeer. Zo zijn er veel meer nare gevolgen voor Engeland bij een lange duur van de oorlog in het Midden Oosten. Aller lei goederen en produkten die worden ingevoerd, kunnen er duurder door worden, met alle nadelige gevolgen van dien voor de betalingsbalans. De Britse uitvoer naar Arabische landen kan tijdelijk worden afgesneden, al speelt die niet een zo erg grote rol, maar er is ook het zeer lucratieve contract van meer' dan een miljard gulden voor de levering van een radarinstallatie en allerlei andere wer ken op militair gebied aan Saoedi- Arabië dat gevaar loopt. De zwaarste klap die de Arabische landen Engeland kunnen toebrengen is het opeisen van hun sterlingtegoeden in Londen, vooral als ze daar goud voor vragen. Het gaat hierbij om zeker zes miljard gulden. Het oliesjeikdom Koeweit is, met ongeveer drie miljard, verreweg het belangrijkste. Maar dat land geniet Britse protectie, dus het zal zich nog wel eens bedenken voor het V,V tot anti-Britse maatregelen besluit. Volgens radio Cairo zou Soedan al hebben besloten zijn banksaldi in En geland naar Zwitserland over te bren gen wegens de Brits-Amerikaanse hulp aan Israël." Voorts heeft het nationale vakverbond in Soedan op dracht gegeven geen Engelse en Ame rikaanse schepen of vliegtuigen meer te lossen of te laden. Uit alles blijkt dus wel heel duidelijk hoezeer Engeland is verweven met wat er gebeurt in het Midden-Oosten. Een nieuwe crisis van het pond sterling die het gevolg zou kunnen zijn van wat er daar nu gebeurt, zou op dit ogenblik voor de Britten wel bijzonder ongeluk kig uitkomen. SAARBRÜCKEN Het Nederlands amateurelftal heeft dinsdag in Theley (Saarland) met 2-1 gewonnen van een Saarlandse selectieploeg. Bij rust was de stand nog dubbelblank. Een tweede wedstrijd wordt morgen in Völklingen tegen een Saarlans selectie-elftal ge speeld. De wedstrijden zijn bedoeld als voorbereiding op de ontmoeting met Finland, woensdag 14 juni in Arnhem, in de eerste voorronde van het Olympisch voetbaltoernooi 1968. Ede gespeeld. Aan Renkumse zijde toon de men vry fors spel, terwyi van mi litaire zijde technisch beter spel ver toond werd. CRHC had met de rust al een 02 voorsprong en finishte met 23 Door deze overwinning heeft CRHC zich voor de finale geplaatst. Reeds na vijf minuten nam CRHC de leiding, Oosterveld scoorde op keu rige wijze uit een voorzet, doch voorlo pig zonder resultaat. Hoewel de militai ren bij vlagen beter voetbal tentoon spreiden, vergrootte CRHC vijf minu ten voor de rust zijn voorsprong. Weder om was het Oosterveld die uit een voor zet fraai inschoot. Na de hervatting trokken de militai ren fel van leer, CRHC begon hier fors spel tegenover te stellen, waarmee de militairen duidelijk moeite hadden. Ze kwamen vaak wel tot aardige aanval len, doch de harde tackels van de Ren- kummers stonden doelpunten nog altijd in de weg. Een kwartier voor het einde liep CRCH zelf uit naar 03 door inval ler van de Kamp. Het garnizoenselftal sloeg terug, tot tweemaal toe zelfs. In eerste instantie was het Snijders, die de stand terugbracht op 13 en direct daarna liet Machielsen 23 aantekenen. De spanning kwam door dit scoreverloop weer volop terug. De militairen de .en nog enkele verwoede pogingen, doch de tijd was te kort om nog tot een doel punt te komen. Door deze uitslag zijn de deelnemen de ploegen voor de verliezersronde en de finale bekend. In de verliezersronde gaat Ede morgenavond om 19.00 uur een duel aan met het garnizoenselftal. De finale zal gespeeld worden a.s. vrijdag tussen de Mariniers en CRHC. aan vang 19.00 uur, Beide wedstrijden zul len plaatsvinden aan de Bosrand. He denavond vindt de wedstrijd plaats tus sen DTS tegen ESC A VCY op het ter rein in Ede West. De baten van deze wedstrijd zullen geschonken worden aa de jubileumcommissie van Edese Boys. Deze wedstrijd vangt eveneens aan om 19.00 uur. Een van de vele aanvallen van de mi litairen (in het wit) op het met man en macht verdedigde doel van CRHC. ADVERTENTIE 20 SEN0R1TAS 1.1 VEENENDAAL De Veenendaalse Politie Sportvereniging organiseert op dinsdag 13 juni a.s. op een terrein van het gemeentelijk sportpark een groot volleybal-toernooi. Aan dit toernooi zal worden deelgenomen door tien politie- sportverenigingen, t.w. Barneveld, Rid derkerk, Hilversum, Heemstede, RSODU, Soest, Bussum, Tiel, Wage- ningen en Veenendaal. De aanvang is gesteld op 10.00 uur precies. EDE In de eerste klasse is de kam pioen nog steeds niet bekend. Bloemen- daal, v. d. Meer en Hendriksen geven elkaar geen duimbreed toe. In de beslis singswedstrijden hebben ze allen weer remise gespeeld. Ze zijn van voren af aan begonnen. Nu zal de beslissing toch moeten vallen, want 12 juni is de prijs uitreiking. In de hoofdklasse is de stand als volgt geworden: Kampioen: J. Erum 35, J. v. d. Hoef 34. H. Snijders 32, A. Jochemsen 3—1. De stand van de tweede klasse ziet er als volgt uit: Kampioen: C. Schaafsma 58, H. Nap 57, B. Veenendaal 57, H. v. Eek 54, H. v. Beek 51, C. Adams 50. Als sluitstuk speelt kampioen J. Erum simultaan tegen de deelnemers van het toernooi. EDE „De Postduif" hield een wed vlucht vanaf Noyon (Fr. - 313 km). De duiven werden losgelaten om 8.20 uur en de eerste duif van A. v.d. Haar arri veerde om 12.17 uur. De uitslag is als volgt: A.v.d. Haar 1, 5, 29, 52; B. Vermeu len 2, 26; J. v.d. Hurk 3, 20, 27, 35, 50, 59, 60; Gebr. v. Holland 4, 7, 33, 37, 62; A. Blom 6, 17, 32, 44; L. Pelzer 8, 18, 28, 43; L. v. Ruler 9, 11; W. Hardeman 10; C. de Bondt 12, 13, 31, 38, 56; G. Non- dijk 14, 21, 34, 45, 48; W. v. d. Pol 15, 61; H. Smits 16. 55; J. v.d. Pol 19; C. v. Harskamp 22; R. Versteeg 23; W. Meijer 24, 25; B. Veenendaal 30 ;C. Harmsen 36; K. Kraak en zn 39; A. de Rooy 40, 47, 54; W. Veenendaal 41; G. v. Riessen 42; W. v.d. Brand 49; J. v. Lienden 46; H. v. Gelder 51; H. Veenendaal 53,58; W. v. Putten 57.

De Vallei | 1967 | | pagina 11