W aterzuiveringsinstallatie project van de toekomst PARTIJ VAN DE ARBEID WIL VECHTEN VOOR BELANGRIJKE STREEKFUNCTIE RESTEREN r Amerongse naar Israël Bliksemactie voor Israël Beroepen V.V.V. start seizoen Nog geen verdeling van nieuwe woningen BETUWELIJN BLIJFT DE AANDACHT VAN VELE INSTELLINGEN HOUDEN Schreeuwende behoefte aan hotelaccommodatie 3550 4079 MIST u uw Record-bedrag voor Rode Kruis Nieuwe serie zomeravond concerten Oriëntatierit voor de jeugd Militaire quiz voor de radio Weer jeugdmarkt in Amerongen Weer prijs in Candia-loterij Kordate juffrouw Financiële achtergronden hebben plan jarenlang opgeschort A. C. SliekerMet een huisje naar de Rijn kom je er niet dagblad DE VALLEI? Bel: Plannen voor nauwere relatie tussen kiezer en gekozenen BIBLIOTHEEK Onó tuinlouwhoei RESERVE WELKOM Kesteren doet mee aan actie tot dorpsverfraaiing EHBO-examens te Opheusden Bloedplasnia-avond werd enorm succes BURGERLIJKE STAND AMERONGEN Kesteren verzond adhesie-betuiging WOENSDAG 7 JUNI 1967 VEENENDAAL De realisering van een van de kostbaarste projecten, die de gemeente Veenendaal ooit heeft laten uitvoeren is nu in zicht gekomen; de bouw van de rioolwa terzuiveringsinstallatie aan de Sla perdijk in de gemeente Amerongen, even ten zuiden van de sluis aan de Rode Haan. Het is een project, dat niet alleen uit financieel oogpunt op valt (geraamde totale bouwkosten f 8.651.000,exclusief de grond), maar het trekt eveneens de aandacht door de lange periode die aan de tot standkoming van de definitieve plan nen is voorafgegaan. Al vele jaren werd de wenselijkheid van een der gelijke voorziening genoemd en al even lang is er min of meer regelma tig op gemeentelijk niveau aan het plan „gedokterd". Met name de af deling financiën heeft in dit verband vele werkzaamheden verricht. De heer A. C. Slieker, chef van deze af deling, vertelde dat de problematiek aangaande de dekking van de exploi tatiekosten al vele hoofdbrekens heeft gekost. tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur KESTEREN „De toekomst van de gemeente Resteren heeft de bijzondere aandacht van de fractie van de PvdA terplaatse. Zij is er van overtuigd, dat nog vele voorzieningen in de gemeente dienen te worden getroffen op onder wijs-. recreatie-, industrie- en cultureel gebied". Een en ander deel den de heren R. de Jongh en Th. Haan, beiden lid van de raadsfractie, giste ren mee. Beide raadsleden legden er de nadruk op, dat met name gestreefd moet worden om de leefbaarheid in de dorpen Resteren en Opheusden te ver hogen. Wij blijven vechten, aldus de heer R. de Jongh, om de gemeente Res teren een zo voornaam mogelijke positie in de streek te laten innemen. Even als de heer Th. Haan zag hij een redelijke kans aanwezig, dat de gemeente Resteren in de toekomst zal gaan fungeren als streekcentrum. Beide heren wa ren de mening toegedaan, dat hun gemeente, wat onderwijsvoorzieningen be treft. op het ogenblik hoge ogen gooit voor een dergelijke functie. De heer Th. Haan merkte op, dat hij in de toekomst ook een bepaalde tak van technisch onderwijs in de gemeente Resteren noodzakelijk achtte. Hierbij dacht hij bij voorbeeld aan een UTS. „Aan hotelaccomodatie is in onze gemeente momenteel nog een schreeu wende behoefte. Gezien de grote recre atiemogelijkheden van onze gemeente is het van belang, dat op dit gebied 't nodige initiatief wordt getoond", aldus de heer De Jongh. „Ik ben van mening dat het gemeentebestuur van Kesteren de recreatie in de gemeente niet stimu leren om zodoende het particulier initia tief wakker te schudden. Dit particulier initiatief dient echter te allen tijde het heft in, handen te ne men om de recreatiemogelijkheden tot ontplooiing te brengen". De heer Th. Haan vond, dat 't aanbeveling verdiende om voor het dorp Opheusden plannen te creëren voor een sportcomplex met een goede accommodatie. „Op het mo ment is vooral de accommodatie op het sportterrein in Opheusden nog gebrekkig De behoefte moet echter wel bij de be volking leven, want met zelfwerkzaam heid kan wat dit betreft veel worden bereikt", zo zei hij. zette tijden een groot aantal dorpen in het riviergebied zou kunnen bezoeken. De voltooiing van het Dorpshuis in Kes teren achtten de heren De Jong en Haan een belangrijke mogelijkheid om meer aandacht te kunnen gaan beste den aan de culturele voorzieningen in de gemeente. De heer R. de Jongh, in de raad op tredend als fractie-voorzitter, zei, dat zijn fractie een groot voorstandster is van een vooruitstrevend beleid, waar bij de toekomst niet uit het oog dient te worden verloren. „Om in aanmer king te komen voor een belangrijke streekfunctie zal men bijvoorbeeld de belangen van de plaatselijke midden stand moeten blijven bevorderen. Er zul len pogingen moeten worden onderno men om nog meer industrieën aan te trekken en indien mogelijk het industrie terrein uit te breiden", aldus de heer De Jongh, die wat betreft een industriële uitbreiding niet alleen dacht aan een streekfunctie, maar ook aan de werk gelegenheid voor de arbeidende bevol king. Het „afvalwater", afkomstig van bedrijven en woningen in de gemeen te, wordt nu nog in open water ge loosd. Al ongeveer vijfentwintig jaar geleden ging de gedachte leven aan deze verre van ideale situatie een eind te maken. De plannen echter vorderden nauwelijks, vooral omdat het hier om een dermate kostbare voorziening ging, waarvoor de ge meente alleen bij lange na niet ga rant zou kunnen staan. Bij de begro tingsbehandeling in de raadsvergade ring van vorig jaar november werd op deze factor nog eens nadruke- lijk de aandacht gevestigd. Een te genslag vormde de op, zoals later zou blijken, onjuiste gronden gefor muleerde geeachte, dat het rijk een aanzienlijke bijdrage zou leveren in de exploitatiekosten. De heer Slieker: „Het werd duide lijk dat we als gemeente zelf de be nodigde financiën zouden moeten op brengen en wij zijn ons er toen op gaan bezinnen in hoeverre er dek king gevonden kon worden voor de exploitatie..." Noodgedwongen heeft men de raad nu voorgesteld een of meer plaatselijke belastingen te ver hogen. Tevens bestaat de mogelijk heid dat er een nieuwe belasting zal worden ingevoerd. Hoewel de gemeente dus uit eigen middelen in de exploitatie zal moe ten voorzien, kan men wel op een fi nanciële bijdrage van rijk en provin cie rekenen in de stichtingskosten. Deze beide instanties zullen in totaal hiervan een kwart voor hun rekening nemen. Bij het ontwerp van het project heeft men zich laten leiden door de gedachte dat Veenendaal zich in de toekomst sterk zal ontwikkelen. De nu geprojecteerde rioolwaterzuive ringsinstallatie zal de eerste jaren in feite op „halve kracht" functioneren, omdat de installatie is berekend op de werking van 2400 m3 water per uur. Dit stemt overeen met de ver werking van 100.000 inwoner-equiva lenten. De heer Slieker wil deze technische details met genoegen toelichten. Hij formuleert: „De Veenendaalse bevol king zal ongeveer 30.000 zielen tellen, als met de bouw van de installatie wordt begonnen. De industrie, in fei te de belangrijkste leverancier van afvalwater, zou men op dat moment kunnen vergelijken met 40.000 inwo ners. Dit cijfer heeft men na een des kundig onderzoek, waarbij diverse monsters en proeven genomen zijn verkregen. In totaal komen we op 70.000 inwoner-equivalenten als de bouw van start gaat. Er is dus nog een reserve van 30.000 die in de toe komst zal kunnen worden benut..." Zoals blijkt is het project met na me voor de industrie van belang. Vanzelfsprekend zal het bedrijfsleven aan de gemeentelijke voorziening moeten meebetalen. „Op welke manier dat zal gaan ge beuren is nog geen uitgemaakte zaak", aldus de heer Slieker. De zuiveringsinstallatie versnelt in feite een biologisch proces, zoals dat zich ook in de natuur voltrekt. Ver-, ontreinigd water zuivert zich op den duur zelf, ook al gaat dit in de prak tijk niet voor honderd procent op en ook al duurt dit enorm lang. Door kunstmatige zuivering is het moge lijk het onzuivere water in delen te splitsen. Hiervoor is een ingenieuze AMERONGEN Bij de groep jopge- ren die zich heeft aangemeld voor hulp aan het Israëlische volk behoort ook on ze plaatsgenote mej. Tineke Esveld. Mej. Esveld heeft al eerder in Israël ge werkt, o.a. in een kibboets. De groep jonge Nederlanders zal in Israël de opengevallen plaatsen gaan vervullen van hen die thans strijden voor het behoud van hun vaderland. Zij vertrok dinsdag jl. via Parijs. technische installatie nodig, die on der meer bestaat uit grote tanks, waarin men het water laat bezinken. Aan het eind van het Panhuis, in de buurt van de nieuwe brug, zal een persgemaal worden gestationeerd, dat het vuile water door een buizennet naar de installatie aan de slaperdijk transporteert. Na „de behandeling" wordt het water weer naar de open waterwegen geleid. Omliggende gemeenten beschouwen de bouw van de installatie in Veenen daal als bijzonder welkom, want on der meer in raadsvergaderingen (on langs nog in Amerongen) werd ge suggereerd, dat Veenendaal in aan zienlijke mate tot de vervuiling van het Valleikanaal bijdraagt. De heer Slieker tenslotte: „Da's makkelijk gezegd, men vergeet niet dat het probleem in Veenendaal bij zonder moeilijk ligt. Wij kunnen niet gauw een buisje naar de Rijn aan leggen om ons vuile water af te voe ren...." KESTEREN Naar aanleiding van een artikel, dat wij gisteren publiceer den, over de actie „Ons dorp moet mooier worden", welke de Belangenge meenschap Gelders Rivierengebied bin nenkort zal gaan organiseren, deelde de heer J. H. Rijswijk de LeeuW, secreta ris van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging van Tuinbouw- en Plantkunde, afdeling Midden-Betuwe, mee, dat men ook in Kesteren dolgraag aan deze wed strijd wil gaan deelnemen. „Wij hebben naar aanleiding van dit soort acties eind vorig jaar om een onderhoud verzocht met het gemeentebestuur .Tot op heden hebben wij echter niéts van het gemeen tebestuur gehoord. Zodra wij over de actie „Ons dorp moet mooier worden" zullen worden be naderd, willen wij graag de organisatie op ons nemen", aldus de heer Rijswijk de Leeuw. Van feemeentezijde deelde men mee, dat, onmiddellijk na de mededeling van de Belangengemeenschap over de actie, contact zal worden gezocht met de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging van Tuinbouw- en Plantkunde ter plaatse. Hieruit kan worden afgeleid, dat ook de gemeente Kesteren dit jaar aan de wedstrijd tot bevordering van de dorps verfraaiing zal gaan deelnemen. Waar schijnlijk zal ook het dorp Opheusden in de deelneming, worden betrokken. OPHEUSDEN Op dinsdag 27 juri vinden te Opheusden examens plaats van de plaatselijke afdeling EHBO. In totaal zullen 14 cursisten aan het exa men deelnemen. Dokter Shoe uit Arn hem treedt op als examinator. De proe ven van bekwaamheid worden afgeno men in het oefenlokaal van de EHBO in de Hamsestraat te Opheusden. Geslaagd RHENEN De heer C. G. Rense, commies ter gemeentesecretarie afde ling financiën, slaagde in Den Haag voor de akte gemeentefinanciën. AMERONGEN Ook dit jaar heeft de Orgelcommissie weer een serie zo meravondconcerten georganiseerd in de Sint Andrieskerk. De concerten vinden plaats Op 13 juni, 11 juli, 15 augustus en 12 september. Op 13 juni kan men luisteren naar Jan Scholten, organist van de Mozes en Aaronkerk te Amsterdam en naar Rom Kalma, bariton. Op de andere concerten zullen meewerken resp. Ewald Kooi man .organist en Pim den Hollander, hobo; Jaap Huibers organist en Bert Harms, viool, het Trazom koor uit Haar lem en Bernard Bartelink, organist. Ge zien het succes van de vorige concert reeksen hoopt de commissie ook dit jaar vele belangstellenden te trekken. KESTEREN Het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Kesteren orga niseert op zaterdag 17 juni een oriënte- ringsrit voor de jeugd. De start van de ze puzzeltocht per fiets vindt plaats vanaf de veiling des middags om 3 uur. De inschrijvingen vinden bij de start plaats. Voor de winnaars zullen fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld. AMERONGEN Hedenavond wordt in Amerongen een bliksemactie gehou den voor Israël. Huis aan huis zullen collectanten de inwoners vragen om 'n bijdrage in geld. Dit geld zal worden gebruikt voor de aankoop van medica menten en geneesmiddelen voor de Is raëlische bevolking. De actie werd ont ketend door de Vereniging van Huis vrouwen, spontaan gesteund door ande re plaatselijke verenigingen. Er wordt 'n ernstig beroep op alle dorpsgenoten ge daan om naar vermogen bij te dragen ter verzachting van het leed van dit kleine dappere volk dat thans zulke zware tijden doormaakt OPHEUSDEN De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Opheusden heeft een beroep uitgebracht op ds. A. Muil wijk te Garderen. ELST Door de hervormde kerke raad te Eist is een beroep uitgebracht op ds. J. L. W. Koppenhol te Haaften. Op zaterdag, 17 juni zal het VVV-kan- toortje aan de Kon. Wilhelminaweg weer zijn poorten openen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur om weer diverse in lichtingen te verstrekken aan de inwo ners alsmede aan de weer vele te ver wachten gasten die in Amerongen hun vakantie zullen doorbrengen. Als infor- matrice heeft het bestuur aan kunnen trekken mej. Bus uit Amerongen. Aan het kantoor zijn o.a. te verkrijgen wan- delkaarten diverse ANWB-routes alsme de speciaal uitgezette tochten te voet, per fiets, per auto en per brommer in en rond Overberg. Het bestuur van de plaatselijke VVV prijst zich gelukkig te kunnen medede len, dat ook het kasteel Amerongen voor bezichtiging is opengesteld, zij het dan, dat men slechts per groepen binnen de poorten van het kasteel kan komen. Ie dere woensdag zal om half 11 en om half 3 een excursie kunnen worden gemaakt. Gegadigden voor een zeer aantrekkelijk bezoek aan het kasteeJ kunnen zich aan melden bij het VW kantoor. Plaatsèlijke verenigingen, die voor 't a.s. vakantieseizoen een attractie willen organiseren of reeds in ver voorbereid stadium zijn gekomen voor een uitvoe ring, dansavond, muziekavond e.d. wordt verzocht dit mede te delen aan de heer K. Rense, Burg. v. d. Boschstraat 78 te Amerongen, tel. 03434 - 1578. Een snelle melding zal zeer op prijs worden gesteld. Inzake het maken van binnenlandse en buitenlandse reizen kan men bij het VVV-kantoor alle mogelijke inlichtin gen verkrijgen. Ook kan ter plaatse voor een dergelijke reis worden geboekt. Op zaterdag, 17 juni zal men onder leiding van de heer A. de Kleuver uit Veenendaal een excursie kunnen ma ken naar de bekende Leersumse plassen. De reis daar naar toe zal die nen te geschieden per auto. Om twee uur wordt vanaf het WV-kantoof ver trokken. De kosten bedragen f 1,per persoon. Het hier bedoelde natuurre servaat is zeer de moeite waard het te bezoeken, en in het bijzonder onder lei ding van de heer De Kleuver. Beide P.v.d.A.-raadsleden zijn van mening dat een dergelijk cultureel eve nement als de opvoering van „Die Jah- reszeiten" in de veilinghal te Kesteren voor herhaling in aanmerking komt. „Wij moeten er naar streven om der gelijke gebeurtenissen in onze gemeen te meer te laten plaatsvinden. Het ge- Th. Haan sportcomplex meentebestuur heeft, evenals de raads leden, onder andere ook een culturele taak. Ik acht het daarom wenselijk, dat aan alle culturele manifestaties dan ook de volledige medewerking wordt verleend", zo zei de heer De Jongh. De heer Haan vond, dat men de mo gelijkheden van een bibliotheek voor de gemeente Kesteren eens moest gaan bezien. Hierbij dacht hij bijvoorbeeld aan een mobiele bibliotheek, die op ge- KESTEREN Het gemeentebestuur van Kesteren heeft een adhesie-betui- ging verzonden aan de Belangenge meenschap Gelders Rivierengebied EDE Militairen van de tot het gar nizoen Ede behorende legerplaats Stroe zullen morgenavond te beluisteren zijn in het NCRV-radioprogramma „Avond permissie" in een quiz tegen leden van de Protestantse Militaire Club te Zuid laren. De ploeg uit Stroe bestaat uit vaan drig Brommet, korporaal Witmer en de soldaten Van Noord en De Kat. De uit zending die onder auspiciën van de Ko ninklijke Nederlandse Militaire Bond „Pro Rege" staat, begint om 20.30 uur. Legerpredikant ds. M. J. van Reenen, werkzaam in de legerplaatsen Stroe en de Wittenberg, zal het programma af sluiten. De diverse klimplanten vormen binnen het beplantingsmateriaal een onontbeer lijke groep. Een klimplant tegen de ge vel van het huis geplant, zorgt voor een prettige overgang tussen huis en tuin, zij geven een eenheid tussen huis en tuin te zien. Verder kan men deze groep klimmers ook noemen voor de begroei ing van pergola's en ook lelijke objecten kan men wegwerken door klimplanten. Er zijn huizen, die ten opzichte van hun breedte smal en hoog lijken. Men kan deze door middel van klimplanten tot de eerste verdieping lager doen lijken. Vergeet daarbij niet, dat een klimplant ook louter als sierplant een functie kan vervullen, waarbij een ruime keus kan worden gemaakt uit de zeer vele ge slachten, soorten en variëteiten die ter beschikking staan. Onder deze groep zijn er die met hechtranken steun zoeken en waarvoor men dus draden moet spannen, andere winden zich met lange ranken om hun steun heen en dan zijn er nog soorten, die zich met zogenaamde zuignapjes vasthechten en het dus zonder hulp van draden kunnen stellen. Er zijn ook nog een aantal heesters met lange dunne twijgen, die uitstekend als gevelplant gebruikt kunnen worden. Deze moeten geholpen worden met draad- of latwerk. Groenblijvende, zelf- hechtende klimplanten zoals klimop moet men om de twee jaar met de heg- geschaar kaal knippen om oude vogel nesten en dode bladeren te kunnen ver wijderen. Dit werkje wordt uitgevoerd tegen eind februari, de vogels zijn dan nog niet aan het nestelen zodat deze niet gestoord worden, 't Is ook noodzakelijk om bij klimplanten geregeld oude tak- met betrekking tot het plan van deze instelling om gezamenlijk stappen te gaan ondernemen tegen het voornemen van de Nederlandse Spoorwegen om het reizigersvervoer op de Betuwelijn te staken. Van verschillende zijden stro men bij de Belangengemeenschap in Tiel de bewijzen van instemming bin nen. Daarbij worden vele aanvullende suggesties gedaan om de belangrijk heid van de spoorlijn voor het rivieren gebied aan te tonen. Na het verzamelen van de gegevens stelt het bestuur van de Belangenge meenschap zich voor zich met een adres te richten tot de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. J. Bakker. Bovendien wordt de mogelijkheid over wogen om een bezoek te brengen aan de vaste commissie van Verkeer en Waterstaat in de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Over de inhoud van de adhesie-be- tuiging der gemeente Kesteren wilde het gemeentebestuur gisteren nog niets loslaten. Verwacht wordt, dat een en ander in de komende raadsvergadering zal worden meegedeeld. R de Jongh meer industrie O Tijdens het gesprek met de raadsk den bleek, dat de P.v.d.A., afdelinj Kesteren - Opheusden, momenteel plan nen aan het uitwerken is om te komen to teen nauwere relatie tussen de kie zer en de gekozene. De afstand tussen beide partijen is op het ogenblik nog te groot. „We willen meer mogelijkhe den tot contact scheppen, zodat de kie zer eigenlijk meer rechtstreeks bij het bestuur van de gemeente wordt betrok ken Het is nog niet precies bekend in welke vorm de plannen gegoten zullen worden, maar 'n spreekuur zou bijvoor beeld niet uitgesloten zijn", vertelde de heer De Jongh. Om het contact tussen gemeentebe stuur en burgerij te verstevigen dacht de heer Haan bijvoorbeeld aan een re gelmatig verschijnend orgaan, waarin alle belangrijke mededelingen zouden kunnen worden gedaan. ken weg te nemen, zodat men -.jogs weer jonge frisse scheuten krijgi. Ve e Clematissoorten houden van iduw aan de voet. Ik stap nu over naar de planten en bloemen in huis en ga eens 't gieten van kamerplanten bespreken. Een vaste re gel te geven voor de hoeveelheid water die een plant dagelijks of wekelijks no dig heeft, is o, zo moeilijk. Hoeveel en hoe vaak een plant moet worden bego ten, hangt af van verschillende omstan digheden. Zoals ook de .dorst van de mens afhankelijk is van hitte, koude en meer of minder lichaamsbeweging, zo is ook het water geven bij een plant af hankelijk van soort, temperatuur lucht vochtigheid, seizoen, standplaats, etc., etc. Een plant met veel blad zal meer vocht verlangen dan een plant met klein en weinig blad. Bij hoge tempera tuur en lage luchtvochtigheid zal iede re plant meer verdampen, dan in het omgekeerde geval. In de winter (rust tijd) hebben ze minder water nodig dan in de zpmer, terwijl een plant in de zon voor het raam meer aan vocht kwijt raakt, dan één die van het directe zon licht verwijderd is. Het beste doet men, om geregeld de potgrond te controleren. Zodra deze er bovenop droog uitziet, dan water geven, is hij nog vochtig, dan niet gieten. Maak er geen „gewoontebegie- ting" van! De planten stuk voor stuk controleren en de potgrond spreekt bij deze controle wel duidelijke taal. Na korte tijd heeft men wel geleerd, welke van de planten op een zekere standplaats bijna elke dag water nodig hebben en welke met 2 of 3 keer per week tevreden zijn. Bedenk wel, dat te veel gieten, waardoor een voortdurend natte grond, voor de planten méér fu nest is dan een enkele dag van droogte. Tot slot van dit „opstelletje" wil ik er nog op wijzen, dat het losmaken van de potgrond met een krabbertje geregeld dient te gebeuren, omdat de grond door het regelmatig gieten dicht slaat en klonterig wordt. De luchttoetreding ver mindert hierdoor en de groei stagneert. Antwoord aan mevr. J. M. van R.- de L. te Veenendaal. U ziet, een ingewik kelde adressering is niet nodig; naam en woonplaats is voldoende. „Tante Pos" lost alles op! Zie hier mijn antwoord, dat door meer mensen ter harte kan wor den genomen. Een vaste lijn voor het gebruik van planten binnenshuis is moeilijk aan te geven; dat hangt veel af van persoonlijke inzichten en smaak en daarover valt niet te twisten. Wel zou ik u echter enkele richtlijnen kun nen geven. Een grote wat eentonige wand kan men verfraaien en onderbre ken door er wat klimplantjes langs te laten groeien. Er zijn diverse mooie standaards in de handel te verkrijgen en die kan men op elke willekeurige plek in de kamer aanbrengen. In deze plantenstandaards kunnen verschillende planten aangebracht worden; planten die omhoog groeien of hang- en klimplant jes. Deze kunnen dikwijls gecombineerd worden en men verkrijgt dan een aar dig geheel. Planten moeten eigenlijk een beetje met de omgeving combineren, doch dat behoeft nu ook weer niet zo, d#t hierdoor het evenwicht van het con trast verloren gaat. Zo'n wand, als door u bedoeld, kan men ook gedeeltelijk la ten begroeien met verschillende klim planten, die in bakken of potten ge plaatst worden. Vooral verplaatsbare bakken die op de vloer staan zijn erg gemakkelijk. Klimopsoorten kunnen in die bakken uitstekend gekweekt worden en ook Cissus, Ficus Pumila of kruipen de Ficus zal uitstekend voldoen. Ik wil u nog wijzen op de verrijdbare bloemen tafel. Die tafel kan men elke plaats ge ven die men maar wenst. E. J. GRIJZEN - RHENEN AMERONGEN De Amerongse winkeliersvereniging is voornemens om in het komende zomerseizoen weer een jeugdmarkt te organiseren. Alvorens echter verdere plannen te maken en voor te bereiden zou het bestuur graag vernemen van de plaatselijke vereni gingen of er weer animo voor een der gelijke markt bestaat. Vorig jaar werd het een succes. Be sturen van plaatselijke verenigingen wordt verzocht om op te geven, hoe veel marktkraampjes zij zouden wil len hebben. Van het aantal aanbiedin gen zal het afhangen of de markt door gang zal kunnen vinden. Aanmeldingen kunnen worden gedaan tot 1 juli a.s. liefst echter vroeger, bij de heer E. v. Geijtenbeek, Overstraat 46 te Ameron gen, tel. 1436. KESTEREN/OPHEUSDEN De bloedplasma-avond van het Rode Kruis, afdeling Kesteren, is een enorm succes geworden. Zowel in het dorp Kesteren als in Opheusden viel een aanzienlijke stijging van het aantal donors waar te nemen. Het aantal donors in Kesteren bedroeg dit jaar 95 en vorig jaar 60. In Opheusden was dit 147 tegen vorig jaar 80. RHENEN Voor de vierde maal vond de trekking plaats in de Candi.a- clubhuisloterij. De prijs van f 100,- vel op lotnummer 202, eigendom van de heer C. Snijders, wonende aan de "Nieu we Veenendaalseweg in Rhenen. AMERONGEN In Amerongen werd bij de Rode Kruiscollecte een totaalbedrag verkregen van f 1.687,81, dus aanmerkelijk meer dan in 1966, toen ook reeds een recordbedrag van f 1359,94 bijeenvergaard werd; nu ech ter bijna f 330,meer. De gevers en geefsters, en niet min der alle collectanten een bijzonder woord van dank voor hun gaven en hun ijver bij de inzameling getoond. Naast de gulle royaliteit stak één weigering schril a ftoen de collectant zonder resultaat weggestuurd werd om dat men het te druk had met feestvie ren: „Nu hebben we geen tijd voor een collecte." Geboren: Margriet Karin, d.v. W. Roest en K. G. Verhoef; Jacobus, z.v. A. J. Henzen en E. J. den Hartog; Adrianus, z.v. J. D .van Ommeren en G. van Viegen. Getrouwd: J. L. van Brummelen en W. van Bameveld, Parallelweg 3. Ingekomen personen: G. H. Spaink in Utrechtsestraatweg 38 van Delft. Vertrokken personen: A. H. G. v. d. Ven-Pala van Kon. Julianalaan 47 naar Curacao; W. van Brummelen-van Bar- neveld, van Parallelweg 3 naar Veenen daal. „Dit is een overval. Ik heb een pistool. Doe geld in de tas. Sla geen alarm. Glimlach." Dit briefje kreeg een kassier van een bank in Erie in de Amerikaanse staat Pennsylvania onder zijn neus- De schrijver van het briefje liep met 23.000 dollar in zijn tas het bankgebouw uit. In Hollywood werd een 23-jarig blond meisje twee duizend dollar rijker nadat zij het personeel van de bank had gedreigd het gebouw op te blazen met een paar staven dynamiet die zij in haar tasje had. KESTEREN/OPHEUSDEN Naar wij vernemen wordt de oplevering van het contingent van 60 woningwetwoningen te Opheusden medio juli verwacht. De op levering van de 60 woningen in Kesteren vindt waarschijnlijk in oktober plaats. De verdeling van de woningwetwoningen in Opheusden zal zeer binnenkort plaatsvinden. Geruchten als zou de verdeling reeds hebben plaats gevonden wer den gisteren door gemeentesecretaris M. Vink tegengesproken.

De Vallei | 1967 | | pagina 5