Geen wollen kousen voor Israël Oorlog is nu wel dicht in de buurt Nu officieel protest tegen afbraak molen Veenendaal in actie voor geld aan Israël Bedrijfsleven haakt in; collectes in de kerken Muziekfestijn rond het kasteel Renswoude HOGERE BELASTING IN RENSWOUDE Opnieuw brutale inbraak bij sloper Heuvelman „Die kerels weten de weg hier goed. Op reportage met DE VALLEI COMITÉ ONTMOET VEEL BIJVAL Raad gaat akkoord met bouw school in Ederveen Mevrouw Meyer van Joodse afkomst gelooft in groot aantal positieve reacties Initiatief Moedig Laat Veenendaal 'n actie voeren Maak 'm geschikt voor de jeugd AGENDA Kinderen uit de buurt van kuil Raad Renswoude vergadert 13 juni Ds. v. d. Peut Tekort op begroting Directie we snappen er niets van") looft f1000.- uit voor opsporen dader(s) Leersum geeft Israël bloed Sne 1 heidscont role in de Betuwe GEMEENTEBESTUUR VAN LEERSUM: GELIJKMATIG BURGERLIJKE STAND LEERSUM DONDERDAG 8 JUNI 1967 VEENENDAAL Mevrouw B. R. Meijer-Steiner is van Joodse af komst en wellicht voelt ze zich daar door zo goed thuis in het comité „Is raël", dat gistermorgen tijdens een bijeenkomst op het gemeentehuis het levenslicht zag. Zij beschouwt haar taak als penningmeesteres als een welkome gelegenheid om het strijdende volk, waarmee zij zo nauw is verbonden, met persoonlijke inzet te steunen. Zij, moeder van 2 kinderen en gehuwd met een bank directeur, is er voorts van over tuigd dat de actie van het comité vele positieve reacties van de Vee- nendaalse bevolking tot gevolg zal hebben. Vanwaar die overtuiging? Zonder een moment van aarzeling komt het antwoord: „Ik ga louter en alleen af op de positieve christelijke levensinstelling, die in Veenendaal de boventoon voert." Eigenlijk een kwestie van naasten liefde dus, die op dit moment het best kan worden uitgedrukt in geld. Mevrouw Meijer ziet het ook zo. Er is geld nodig, niet zozeer om de oorlogsschade in Israël te herstel len, maar wel om straks de econo mie weer op gang te brengen. Hoe groot het Veenendaalse aandeel zal zijn in de stroom van financiële bij dragen, die uit heel Nederland ge meld wordt, is een vraag waarop mevrouw Meijer het antwoord schul dig moet blijven. Begrijpelijk. Maar ze wil er wel dit van zeggen: „We verplichten niemand... Iedereen moet het maar in zijn eigen gewe ten verantwoorden hoeveel hij wil afdragen..." den; de winst komt met de verdra gen, die gesloten zullen worden.." Het comité dringt aan op geldelij ke steun, maar zou er ook een mo gelijkheid zijn de Israëliërs morele bijstand te bieden? Het is een vraag die mevrouw Meijer even aan het denken zet. „Een donor-actie", begint ze aarze lend, „is natuurlijk een goede gele genheid om iets van jezelf te geven. En als je gelovig bent, kun je bid den." En glimlachend: „Het heeft geen zin om bijvoorbeeld wollen kou sen te gaan breien." Zij acht het een wat overdreven voorstelling van zaken als er in de krant beweerd zou worden dat zij de oorlogshandelingen in het Midden- Oosten zou hebben zien aankomen. Door brieven van familie-leden werd zij wel goed geïnformeerd over de gebeurtenissen daar. „Ik heb de berichten vaak uit de eerste hand", kan zij dan ook terecht opmerken. „Maar je kunt niet stellen dat ik de strijd heb zien aankomen. Ik had wel de overtuiging dat het op den duur niet goed zou gaan. De Arabie ren sturen op een treffen aan... dat gevoel had ik wel. Het verbaast me daarom ook niet wat er nu aan de hand is. De Israëliërs slikken heel lang iets, maar gaan op een gegeven moment tot de aanval over..." niet aan de verantwoordelijkheid die je hebt, plotseling onttrekken. Men sen die principieel wel weg zouden willen, blijven omdat ze hier teveel banden hebben die je niet zo maar kunt loslaten, dat bedoel ik." Zij is van mening dat de vele sympathiebetuigingen aan het adres van Israël geen gevolg zijn van wat zij noemt „louter meeleven met de staat Israël". „Ik geloof dat 80 pro cent van de mensen die zich er zo bijzonder voor interesseren dit doen omdat ze vinden, dat de oorlog nu toch wel erg dicht in de buurt is." Een andere opmerking van haar: „Wij zullen misschien wel terug moeten krabbelen, want het is maar de vraag wat de grote mach ten zullen doen. Ik hoop niet dat wij terug zullen moeten gaan." Ongemerkt is ze over „wij" gaan praten, als ze het Israëlische volk wil aanduiden. Het demonstreert duidelijk hoezeer ze zich verbonden voelt met het land dat met beide be nen in de oorlog staat. Er zijn al talloze vrijwilligers naar Israël vertrokken, ook uit Ne derland en zelfs ook uit onze direc- Het zijn spannende dagen voor mevrouw Meijer, van wie verschei dene familieleden in Israël wonen. De oorlog in het Midden-Oosten heeft haar voortdurende aandacht, („ik mis geen enkele uitzending van de nieuwsdienst"), maar ze staat met enig voorbehoud tegenover de Israëlische successen die van het front worden gemeld. „Ze hebben nog niets gewonnen. Straks zal de balans pas opgemaakt kunnen wor- te omgeving. Een van hen was me juffrouw Tineke Esveld uit Ameron- gen. Mevrouw Meijer heeft een uit gesproken mening over dergelijke initiatieven. „Erg moedig", zo luidt haar oor deel. Of ze zelf in principe bereid' zou zijn te vertrekken? Die bereid heid is er wel, maar zij is toch ook van mening dat het besluit naar Is raël te gaan niét lichtzinnig genomen moet worden. „Je kunt je nu eenmaal „Nee", zegt ze, „ik zou uit mezelf geen comité hebben gevormd. Wat ik dan wel zou doen? Och, ge woon iets in de privé-sfeer... geld ge ven bijvoorbeeld." Maar nu dat comité er eenmaal is, is ze ronduit blij met dit initia tief. „Ik had overigens wel verwacht dat de Veenendaalse bevolking iets in deze geest op touw zou gaan zet ten." Het comité heeft zich onder meer beraden over de vraag aan welke in stantie de binnengekomen gelden het best zouden kunnen worden afgedra gen. Volgens mevrouw Meijer is het nu definitief dat de opbrengst van de actie in Veenendaal naar de Col lectieve Israël Actie te Amsterdam zal gaan. „Welke bestemming aan de gelden gegeven zal worden kan men beter daar uitmaken dan wij hier in Veenendaal. Al het geld komt in Israël terecht, daar zijn we zeker van." Eigenlijk voelde zij niet zoveel voor dit interviewtje. „Waarom juist ik?" vroeg ze door de telefoon. Voor het maken van een foto was boven dien nogal wat overredingskracht nodig. Het feit dat ze nu toch in de krant staat, heeft een reden. „Als dat verhaaltje in de krant er toe bijdraagt dat er veel geld bin nenkomt, vind ik 't best", was haar reactie tenslotte. 55 VEENENDAAL De monumentencoinmissie van de Oudheidkundige Ver eniging „Flehite" te Amersfoort heeft aan Hare Majesteit de Koningin, aan de Gedeputeerde Staten van Utrecht en aan de gemeente Veenendaal bezwaren ingediend tegen de afbraak van de molen „De Vriendschap" aan de Nieuwe- weg te Veenendaal. „Flehite" betreurt dat het voormalige uitbreidingsplan „Gelders Veenendaal", dat in 1958, toen dit deel van Veenendaal nog tot de gemeente Ede behoorde en dat door de Gedeputeerde Staten van Gelderland werd goedgekeurd, later geen doorgang vond. In dit plan zou de molen behou den blijven. Het bedrijf van molenaar Van Eden zou dan verplaatst kunnen worden naar het industrieterrein, aldus de suggestie van Flehite. De com missie dringt aan op een actie van de Veenendaalse bevolking om de molen te redden van de slopershamer. Het afbreken van de Molen noemt de monumentencommissie van de oudkun- dige vereniging in haar bezwaarschrift: „Het bederven van het door industrie toch al zo aangestaste dorpsbeeld". „Flehite" voegt hier nog een sugges tie aan toe: „De molen kan geschikt gemaakt worden voor culturele en re creatieve doeleinden; voor vrijetijdsbe steding van jeugd en volwassenen". De eigenaar van de molen, de heer G. J. van Eden, vindt dit allemaal best. Hij betreurt het ook dat de molen gaat ver dwijnen, maar voor hem geldt nog een ander punt: hij moet zijn bedrijf ver plaatsen. De monumentencommissie is zich hier volledig van bewust. „Maar", schrijft „Flehite", „dit bedrijf hoort op een industrieterrein thuis en Veenen daal heeft daar de beschikking over. Nu staat het bedrijf in een wflk die hard aan sanering toe is". De monumentencommissie stelt voor een passende en rendabele bestem ming te vinden voor de molen met bij behorende bebouwing door de beschik bare ruimte bijvoorbeeld aan te wijzen voor culturele doeleinden en vrijetijds besteding. Als men dan ook nog in aan merking neemt dat bij de totstandko ming van saneringsplannen het Rijk de aankoopkosten van panden tot 80 pet. subsidieert, dan moet volgens „Flehi te" een regeling kunnen worden ont worpen, waarbij de molen wordt behou den en de heer Van Eden zijn bedrijf op het industrieterrein kan voortzetten. De financiering van deze regeling zou dan tot stand kunnen komen in geza menlijk overleg tussen particulier ini tiatief, gemeente, provincie en rijk. „Flehite" dringt er bij alle betreffende autoriteiten, als bij de bevolking van Veenendaal op aan, alle mogelijkheden terdege te onderzoeken, of te helpen onderzoeken. „Flehite" hoopt dat dit gauw zal gebeuren: „Men hoeft niet te wachten op de beslissing van de betrok ken autoriteiten, men dient snel tot ac tie over te gaan". Jggl HH n len. donderdag VEENENDAAL Bovenzaal hotel „De Korenbeurs", 19.30 uur: Raadsvergadering Veenendaal. BIOSCOOP Luxortheater, Veenendaal, 19.30 uur: „Gespuis in Arizona". KESTEREN/OPHEUSDEN De rijkspolitie der gemeente Kesteren heeft gisteren in samenwerking met de verkeerspolitie een uitgebreide snel heidscontrole gehouden in de dorpen Kesteren en Opheusden. Vele automobi listen moesten worden bekeurd. De laatste maanden is het aantal snel heidscontroles in de gemeente Kesteren sterk uitgebreid. LEERSUM In 1957 gaf de provin cie Utrecht aan mevrouw A. Beelaerts van Blokland-geb. jkvr. Pauw v. Wiel- drecht, vergunning om in 't haar toebe horende bos tussen Scherpenzeelseweg en Utrechtse Baan zand te winnen. De ze concessie geldt tot 1975; de afgra ving mag zich uitstrekken tot de 24- meter-hoogtelijn. Daar het graafwerk steeds verder gaat en in de ontstane kuil het Leersumse zwembad zal ko men, moet de bestaande toegangsweg worden verlegd naar het noorden. De ze weg zal tevens dienst doen als toe gangsweg naar de bungalow, bewoond door de heer Kolkman van Staatsbos beheer, die toezicht houdt op de Staatsbossen. Ook de loods van de zandwinner zal verplaatst worden. Het gemeentebestuur wijst erop dat, naarmate de zandkuil groter wordt de gevaren toenemen. Ouders doen er goed aan hun kinderen steeds weer hierop te wijzen en ze zoveel mogelijk uit de buurt te houden. Het is trouwens verbo den zich in de zandkuil te bevinden. RENSWOUDE De gemeenteraad van Renswoude zal op dinsdag 13 juni in het gemeentehuis vergaderen. Op de agenda staan de volgende punten ver meld: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Beëdiging van de heer W. H. van den Hoek als waarnemend ge meentesecretaris; 5. Benoeming ambte naar van burgerlijke stand; 6. Vaststel ling begrotingen 1967, te weten: a. be groting grondbedrijf, b. begroting wo ningbedrijf; c. gemeentebegroting; 7. Vaststelling le t/m 8e wijziging van de gemeente-begroting 1967; 8. Vaststel ling van de navolgende wijzigingen van de bedrijfsbegrotingen te weten: a. 2e wijziging grondbedrijf 1966, b. 2e wijzi ging woningbedrijf 1966, c. 2e wijziging grondbedrijf '67, d. le wijziging woning bedrijf 1967; 9. Vaststelling 11e wijzi ging gemeente-begroting 1966; 1. Voor stel tot vaststelling verordening inzake de heffing van reinigingsrechten; 11. Voorstel tot wijziging van de Algemene Politieverordening; 12. Voorstel tot wij ziging van de verordening op de heffing van een straatbelasting; 13. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van een rioolbelasting; 14- Voor stel tot wijziging van de verordening op de heffing van opcenten op de persone le belasting; 15. Verlening zakelijk recht aan P.U.E.M. NV te Utrecht voor het leggen van 'n hoogspanningskabel langs gedeelte Groeperweg; 16. Regeling jaar wedde wethouders; 17. Verkoop bouw grond aan de Fa. Versteegen en Zn. te Montfoort; 18. Aankoop bouwgrond na bij Van Reedeweg; 19. Rondvraag; 20. Sluiting. VEENENDAAL Een huis-aan-huis-collecte, die vrijdag zal worden ge houden. vormt de belangrijkse activiteit van het comité-Israël, dat gister morgen in het leven werd geroepen. Het comité, dat is voortgekomen uit een initiatief van de Veenendaalse industriepredikant ds. A. Terlouw, hoopt vrij dagavond de totale opbrengst van de inzameling bekend te kunnen maken. Van verschillende zijden is al medewerking toegezegd. De hoofden van diver se scholen uit het voortgezet onderwijs, zullen scholieren beschikbaar stel len. die zullen optreden als collectanten. Een ander idee om geld in te zamelen, dat nu vaste gestalte heeft gekregen, is het plaatsen van enorme collectebussen op vijf plaatsen in de gemeente. De collecte wordt vrijdag van 's middags twee tot 's avonds acht uur gehouden en in deze tijd zal men zijn gaven ook in de bussen kunnen deponeren. De bussen zijn op de volgende pun ten geplaatst: Hoofdstraat (twee stuks). Schrijverspark, dr. Slotema- ker de Bruïneplein en het Davids- plein. Inmiddels is van vele kanten al spontaan ingehaakt op de actie. Bij enkele Veenendaalse bedrijven zijn inzamelingen gehouden. De di rectie van Hollantor verklaarde zich zelfs bereid het bedrag dat bijeen wordt gebracht te verdubbelen. De hervormde kerken in Veenendaal zul len tijdens de beide diensten van zondag collectes houden. Het comité juicht al deze activitei ten van harte toe. „Wij zien het als onze taak de mensen tot actie aan te zetten", aldus de heer J. van Offe ren, de secretaris van het comité. „We vinden het wel prettig, dat wij alle resultaten zouden kunnen coördi neren, zodat het te overzien is, wat Veenendaal in zijn totaliteit aan Is raël heeft bijgedragen." Het comité is uit de volgende per sonen samengesteld. Mr. dr. J. Ha zenberg, burgemeester van Veenen daal, G. C. Goes, pastoor, J. C. Ha- vinga, namens de plaatselijke vak- bondsbesturen, ds. A. Terlouw, in dustriepredikant, H. van Schuppen, fabrikant, ds. G. C. Vijzelaar, na mens het Convent van Predikan ten, mevrouw B. R. Meijer-Steiner, penningmeesteresse van het comité en de heer J. van Offeren, die het secretariaat vervult. EDERVEEN De gemeenteraad van Ede heeft gisteravond besloten medewerking te verlenen voor het stichten van een nieuw schoolgebouw voor bijzonder lager onderwijs in Eder veen. B. en W. hadden het niet ver antwoord geacht een bedrag van f 150.000,— f 200.000,— uit te ge ven voor het aanbrengen van voorzie ningen van het ruim een eeuw oude gebouw van de lagere School met den Bijbel aan de Schras. RENSWOUDE De hervormde predikant L. v.d. Peut uit Renswoude heeft een beroep gehad van de Betuw- se plaats Ochten. De dominee heeft nog geen beslissing genomen. RENSWOUDE Op vrijdag 16 en zaterdag 17 juni organiseert de Muziek vereniging „Ons Genoegen" te Renswoude een groot muziekfestijn in het Kasteelbos met als achtergrond het eeuwenoude Kasteel Renswoude. Vrij dagavond om half acht worden de feestelijkheden met een mars door het dorp van de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Rhenen geopend. Daarna zal de vereniging in de muziektent concerteren. Zaterdagavond 17 juni is er een gezamenlijk optreden van de muziekverenigingen Caecilia uit Wijk bij Duur st ede en Hosanna uit Amersfoort. Ook de plaatselijke vereniging „Ons Ge noegen" werkt mee aan de gezamenlijke taptoe van deze ruim 250 muzikan ten. Beide avonden zal er een consumptietent op het terrein aanwezig zijn ter wijl er ook gelegenheid is om te dansen. RENSWOUDE De gemeente raad van Renswoude zal op dinsdag 13 juni vergaderen met als belang rijkste agenda-punt de behandeling van de begroting 1967. Voor het eerst sinds lange tijd is er een klein nadelig saldo ter grootte van f 21.863,-. De stijging van de lasten voor sociale zorg tot f 91.000,is hier in grote mate debet aan. Nood zakelijkerwijs zal de raad worden voorgesteld enkele plaatselijke belas tingen te verhogen, waaronder de personele- en de straatbelasting. Ook is er een voorstel reinigings rechten te heffen. Er zullen voorlo pig geen nieuwe kapitaalswerken worden uitgevoerd. De aanleg van de riolering van de Dorpsstraat, die al op 'n eerdere begroting stond aan gegeven, zal daarom worden opge schort. Omtrent de invoering van reini gingsrechten deelt het college van B. en W. de rand mee, dat de kosten voor het ophalen van het huisvuil VEENENDAAL In de nacht van dinsdag op woensdag is voor de der de maal ingebroken in de koperloods van de firma Heuvelman op het spoor wegemplacement te Veenendaal. Door verbreking van het slot hebben de da ders zich toegang verschaft tot de loods. Zij ontvreemdden 60 kilo aan bron zen lagers en tappen, 600 kilo aan roodkoper en 900 kilo aan verschillende soorten koperdraad. De buit heeft een totale waarde van ongeveer f 6.000, Van de daders is nog niets bekend. Mede met het oog op het grote gewicht van de buit concludeert de politie dat de daders gebruik hebben gemaakt van een auto. Er zijn trouwens ook autosporen gevonden. Dit is reeds de derde achtereenvolgende inbraak bij de firma Heuvelman. De heer A. H. Heuvelman vindt het nu welletjes: „Duizend gulden voor degene die niet alleen de daders opspoort, maar mij ook weer in het bezit brengt van de ge stolen goederen". De heer Heuvelman betreurt het, dat de politie ook van de vorige in braken nog geen enkele dader heeft kunnen pakken. Een reden voor de heer Heuvelman om aan te nemen, dat men steeds met dezelfde lieden te maken heeft. Vooral ook omdat de da ders goed de weg weten op het ter rein: „Ze kennen m'n voorraad, ze weten waar m'n brandkast staat, ik begrijp er niks van." Overigens ondervindt de heer Heu velman niet alleen de nadelen van in braken. Herhaaldelijk betrapt hij jeug dige personen op het stelen van koper draad of ander materiaal op zijn ter rein: „Ik stuur die jongens dan naar huis. Erst geef ik ze een flinke repri mande". Ongeveer zes weken geleden werd bij hem een kraanmast volledig vernield. Hoe het allemaal komt? „Er wonen geen mensen in de buurt, men heeft er vrij spel", zegt de heer Heuvelman. Hij heeft de NS, eigenaar van het slopersterrein, al dikwijls ver zocht hem toestemming te geven er een huis te bouwen: „M'n boekhouder zou er graag een huis hebben, maar de NS wil liever geen bewoning op het spoorwegemplacement". Ook heeft de heer Heuvelman voorgesteld een lokaliteit voor Marokkanen bij de loods te bouwen. De NS heeft dit voorstel even eens afgewezen. „Nu breng ik m'n voorraad naar een andere plaats Waar wel mensen in de buurt wonen". Maar dat is allemaal onbelangrijk na de inbraak van gisteren. De heer Heu velman heeft een schade van ongeveer zesduizend gulden. En hij is er bang voor, dat de zaak ook deze keer onop gelost zal blijven. Dit wil hij voorko men. Niet alleen voor zichzelf: „Maar om dit tuig een een lesje te leren", zoals hij het zelf zegt. Daarom zal hij de persoon, die de daders ontmaskert en hem weer in het bezit brengt van het gestolen koper belonen met de som van maar liefst duizend gulden. „Ik heb het er voor over. Het moet maar eens afgelopen zijn". Bovendien heeft de heer Heuvelman liever een schade van duizend gulden dan één die zes keer zo groot is. Volgens hem moet de buit nog te vinden zijn. „De inbrekers hebben vaste adresjes waar ze het gestolen goed kunnen verkopen. De koper weet wel degelijk dat het gestolen is. Hij wi lhet juist graag heb ben omdat hij er minder voor hoeft te betalen. Maar de inbrekers wach ten meestal met het verkopen van de buit, tot de zaak een beetje vergeten is, omdat de politie meestal ook wel op de hoogte is van hun afzetadres- sen". De heer Heuvelman vervolgt een beetje moedeloos: „Het zijn vuile za ken", zegt hij, „en ik heb er alles voor over om de wereld van dit soort parasieten te verlossen." De heer Heu velman denkt wat de daders betreft wel in een bepaalde richting, maar wil zich daar vanzelfsprekend liever niet over uitlaten, wel zegt hij nog: „Die autosporen zijn volgens mij van een oude, grote wagen. Die worden het meest door dat soort kerels gere den. Die komen ook vaak bij mij „handelen", zodat ze hier wel een beetje de weg weten". LEERSUM Het comité Hulpactie Israël te Leersum roept plaatsgenoten op zich ten spoedigste als bloedgever te melden bij een van de plaatselijke art sen: L. W. S. van de Burg; J. C. C. Dell; A. Verkuyl, revalidatiecentrum „De Hoogstraat"; en na 13 juni ook bij Th. C. Bakker. Van het te geven bloed zal plasma worden bereid dat ter beschikking ge steld wordt aan de bevoegde instan ties. De „vaste" donors wordt verzocht zich voor deze speciale actie niet op tc geven, daar het van groot belang is dat de „normale" bloedvoorziening niet in gevaar wordt gebracht. ct 20 thans ƒ6.158,— per jaar bedrag Omgerekend op het aantal gebruil komt dit neer op een bedrag van per jaar, voor iedereen die van de op haaldienst gebruik maakt- Om te voorkomen dat men het huis vuil elders in de gemeente zal gaan deponeren wordt de raad voorgesteld de politieverordening zodanig te wijzi gen, dat dit verboden zal zijn. Als de raad er mee instemt zal ook de straatbelasting worden verhoogd. Volgens het desbetreffende voorstel zullen de heffingspercentages voor ge bouwde- en ongebouwde eigendom men worden verhoogd met 3 en 2 pet. tot 13 pet. en 7 pet. Deze tariefverhoging zal de gemeen te over 1967 ƒ3.087,50 meer opleveren dan in het vorige jaar. Tot op heden bedroeg de rioolbelas ting 25,jaarlijks per woning. Het college acht een verhoging met 20 pet. billijk, zodat wordt voorgesteld het be drag van de minimum aanslag te brengen op 30,per jaar. De verschillende voorgestelde belas tingverhogingen treffen in hoofdzaak de eigenaren van onroerende goede ren en het college acht het dan ook wenselijk om ook de huurders bij de verhoging te betrekken, om zo de be lastingdruk gelijkmatig over de diver se groepen van de bevolking te verde len. Daarom wordt voorgesteld de ge meentelijke opcenten op de hoofdsom van de personele belasting te brengen op 175. Deze verhoging met 25 opcen ten levert de gemeente een financieel voordeel van ƒ1.207, per jaar op. In de vergadering van 13 juni zal dan ook een voorstel aan de orde ko men om de wethouderssalarissen te verhogen en te brengen op 1.925, per jaar. Dit betekent een verhoging van ƒ29, In verband met het vertrek van de heer P. C. Grundmann zal er een nieu we ambtenaar van de burgerlijke stand moeten worden benoemd. Voor deze functie wordt de heer H. J. Ha mer voorgedragen. Geboren: Mirjam Francisca Gerdina Christina Johanna Maria, d.v. H. Voer man en J. H. M. Balk (Leersum); Ger hard, z.v. P. S. Gorter en M. G. El- zink (Leersum). Getrouwd: G. J. Lijftogt (Wagenin- gen) en A. H. Blankestijn (Leersum); A. P. van Bouwhorst en T. M. P. J. Voermans (Leersum); J. C. H. Elen- baas en M. Rijfers (Leersum); J. Th. van Hussel en R. Schimmel (Leersum). Ondertrouwd: F. Koopmeiners (Rhe nen) en V. M. Volmer (Leersum); J. Holwerda en J. C. Lagemaat (Leer sum). Vestigingen: fam H. M. Wouters, Rijksstraatweg 1, gekomen uit Ame- rongen; fam. C. E. Maertzdorff-Henzen, Engelberg 3, gekomen uit Amerongen; dhr. J. Koedoot, Kon. Emmalaan 15, gekomen uit Rotterdam; mevr. C. H. Beekhuis-van den Brink, Kon. Emma laan 7, gekomen uit Rhenen; fam. A. C. van der Hel-Korevaar, Rijksstraat weg 37, gekomen uit Venezuela; mevr. A. Koedoot-van Oostenbrugge, Kon. Emmalaan 15, gekomen uit De Bilt; fam. J. C. Grimme, Kon. Emmalaan 18, gekomen uit Wassenaar; mevrouw M. C. Lodestijn, Hoogstraat 8, gekomen uit 's-Hertogenbosch; mevr. H. C. Roe- lofs-Gijsbertsen, Kon. Emmalaan 3, ge komen uit Doorn; fam. D. E. van Kal keren, Stadhouderslaan 7, gekomen uit Maurik. Vertrokken: fam. B. Rijnten, Kon. Julianalaan 59 naar Teteringen, Adr. Oomenstraat 33; mej. A. M. I. Hofhuis, Scherpweg 90 naar Utrecht, Biltstr. 19; mevr. H. E. A. van den Berg, Maars- bergseweg 57a naar Zeist, Dolderse- weg 43; mevr. J. Tjalma-Smedink, Plaggeberg 43 naar Soesterberg, Simon Stevinlaan 34; mej. A. van de Waerdt, Scherpenzeelseweg 43 naar Rotterdam, Voorschoterlaan 76; mevr. M. J. van de Scheur-Bosch, Maasbergseweg 39 naar Rhenen, Rijksstraatweg 178; dhr. G. Dompeling, Kon. Julianalaan 68 naar Canada; mevr. A. H. Lijftogt- Blankestijn, Rijksstraatweg 311 naar Renkum, Dorpsstraat 137; mevr. L. Kanits-Schutte, Kon. Julianalaan 30 naar Duitsland.

De Vallei | 1967 | | pagina 3