Wat De NMB alleen een bank voor zakenlieden? „Schade aan kersenoogst valt dit jaar wel mee" Blijvende herinnering aan N. Souwerbren onthuld Een waardevol idee van de burgemeester J ubileumgeschenk voor 5-jarig Arena Merino's verdedigt de Rijnpostbeker Vriendschapstoernooi Geen verbetering van perrons in Opheusden start 5 augustus arkensinesterij wordt sterk geconcentreerd Romantiek in ijzer PLECHTIGHEID IN RHENEN Sparta-Candia op voetbalfeest Opheusden van Beslissing in DCE-competitie nog niet gevallen Waterpolo „Forellen" Vierde prijs voor „De Rijnkanters Opheusden weer in Rotonde-toernooi v.v. Veenendaal gaat recioiëren De bank waar ook u zich thuisvoelt! Boom en vruchtspreeht geruchten tegen Ook in Leersum actie-comité hulp Israël Rhencn gaf veel aan Rode Kruis N.S.Het geld ontbreekt Militair brak voet bij aanrijding Er is een tijd dat het meisje vóór zaken gaat. Een moderne bank ais de NMB heeft daar alle begrip voor. Daarom is de NMB óók de bank voor jonge mensen die ONTROERD Mooi initiatief van Huishoudschool op een aantrekkelijke manier sparen willen. Voor iedereen heeft de NMB een persoon lijke service. Daarom voelen zoveel men sen zich thuis bij de NMB. 3ETER TE LAAT THUIS 1AN TE VROEG IN 'T ZIEKENHUIS Officiële Bekendmakingen Bromfietser door auto in Kesteren aangereden DONDERDAG 8 JUNI 1967 ADVERTENTIE RHENEN In de branweerkazerne onthulde mevrouw Souwerbren gis teravond een geschilderd portret van wijlen haar echtgenoot, de heer N. Sou werbren, tijdens zijn leven gedurende vele jaren voorzitter en commandant van het Rhenense brandweerkorps. Het portret is aangebracht tegen de zui delijke gevel van de theoriezaal. Het was bedekt met de Rhenense vlag, die door mevrouw Souwerbren werd weggenomen. Er kwam een treffende gelijkenis te voorschijn, die iedereen een ogenblik stil deed worden. Het schil derij is vervaardigd door de Rhenense schilder W. Schut. Zijn naam ontbrak op het portret. Op verzoek van mevrouw Souwerbren zal de schilder worden verzocht die alsnog erop aan te brengen. Voordat de onthulling plaats vond sprak de huidige voorzitter en com mandant de heer J. Meijer .Hij noem de deze eerste oefenavond van de maand er een van een bijzonder ka rakter. En hij was verheugd, dat me vrouw Souwerbren zelf bereid was ge vonden het portret van haar man te onthullen. „Het was een waardevolle gedachte van de burgemeester," aldus de heer Meijer „om te komen tot een blijven de herinnering. Verschillende vormen zijn hiervoor denkbaar. Ten slotte was het een initiatief van de korpsleden H. Hendriks en W. Rebergen om dit te doen in portretvorm." De heer Meijer noemde het een bij zonder knappe prestatie van de heer Schut om van een foto een portret te schilderen. Des te waardevoller noem de hij het dat juist de heer Schut het heeft vervaardigd, omdat hij tot een bekende Rhenense familie behoort. „De heer Souwerbren heeft op deze plaats tijdens zijn leven vele woorden gesproken. Hij heeft hier veel voet stappen staan. Ik ben ervan overtuigd, dat zijn beeltenis hier op deze plek een dankbare herinnering aan hem zal zijn," aldus besloot de heer Meijer, die daarop mevrouw Souwerbren ver zocht de vlag weg te nemen die het schilderij nog bedekte. Alle brandweerfunctionarissen hieven zich van hun zetels toen ver- me- LEERSUM Gisteravond werd in Leersum een actie-comité „Hulp aan Israël" opgericht. De voorzitter hier van is drs. J. A. M. Verbeek, secreta resse is mevr. H. D. Schaap-Slager, terwijl het penningmeesterschap in handen is van dr. C. A. Buningh. De bedoeling van het comité is om aan Is raël hulp te verlenen, die bestemd is voor medische, sociale en economische doeleinden. De hulpactie Israël wordt door vele vooraanstaande inwoners van Leersum aanbevolen, onder meer door burgemeester mevr. mr. C. M. s' Ja- cob-des Bouvrie. Zaterdag zal in Leersum een groot scheepse collecte worden gehouden. Deze collecte start 's mc; gens om half negen. Centraal punt is het ge meentehuis. Collectanten voor deze actie kunnen zich opgeven bij mevr. Van de Valk- Sistermans, Kon. Julianalaan 9 tel. 2128, of bij de heer E. N. van Doorn, Halfeiken 23, tel. 1591. Mensen, die hun bijdrage voor deze actie op een giro willen overmaken, kunnen dit doen op de Raiffeisenbank te Leersum. postgironummer 127408 rekenign nr. 555 t.n.v. Actie Comité Is- ral Leersum. RHENEN De jaarlijkse Rode Kruiscoliecte die tussen 22 mei en 2 ju ni te Rhenen gehouden werd is ditmaal een groot succes geworden. De opbrengst was dit jaar f 400,ho ger dan vorig jaar. De totale opbrengst was f 3512,94 die als volgt was verdeeld: Stad Rhenen f 2690,69. Dorp Eist f 581,45, Buurt- A^htorhorcr f 340 80. vrouw Souwerbren het portret van wijlen haar echtgenoot aan de open baarheid prijs gaf. Iedereen werd stil bij het aanschouwen van de zo tref fende gelijkenis van hem die eens de leidende en centrale figuur was in de Rhenense brandweergelederen. De heer Schut heeft de oud-commandant uitgebeeld in uniform. Hij is erin ge slaagd een natuurgetrouwe weergave van de heer Souwerbren te geven. De heer R. W. Souwerbren, zoon RHENEN Onder leiding van de dames Regtering en Feitsma zijn door leerlingen van de Landbouwhuishoud- school te Rhenen 2 dozen EHBO-oefen- sets vervaardigd. Deze ruim gesorteerde dozen bevatten o.a. verbanden, spalken, spelden e.d. De sets zullen met bemiddeling van het Rode Kruis Rhenen worden verzonden naar onderontwikkelde landen. van de overleden comandant, dank te mede uit naam van zijn moeder en de overige aanwezige familieleden, dat de brandweer dit aandenken aan zijn vader in de brandweerkazerne heeft willen laten aanbrengen. Hij herinnerde eraan, dat hij als jong knaapje destijds de eerste steen heeft gelegd bij de bouw van de ka zerne na de oorlogsverwoestingen in 1940. „Ik denk daar altijd nog graag aan terug," zei de heer Souwerbren jr, „en ik vind het bijzonder prettig, dat u mijn moeder hebt verzocht het por tret van vader te onthullen." Na het korte dankwoord van de heer Souwerbren, die zichtbaar ontroerd was, dankte mevrouw Souwerbren met een paar woorden voor het prach tige schilderstuk. Het viel haar op dat de naam van de ontwerper eraan ontbrak. Zy verzocht het bestuur van de brandweer daarvoor alnog te wil len zorgen en haar verzoek aan de heer Schut te willen overbrengen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1. RESTEREN In tegenstelling tot de vele geruchten, dat de kersenoogst bijna geheel zou zijn getorpedeerd door enkele strenge nachtvorsten, deelde het tuinbouwconsulentschap de OPHEUSDEN - Sparta zal a.s. vrij dag op het voetbalfeest van de v.v Op heusden spelen tegen het zaterdagelftal van Candia '66 Uit Rhenen. Jaren gele den heeft Sparta eens tegen dit Candia, toen nog spel. Rhenen, gespeeld en wist destijds te winnen. Sparta heeft voor vrij dag a.s. als experiment een veran derde opstelling welke als volgt luidt: Doel: H. v.d. Brink; achter: G. Schaap en A. v.d. Wardt; midden: K. Schaap, A. v. Ommeren, D. v.d. Kolk; voor: K. Schaap Dzn.; H. Roelof sen, J. v. Kleef, B. v.d. Pol en J. Stunnenberg. Keeper Van Eist van Sparta is niet beschikbaar. De wedstrijd begint om 18.30 uur. Onteigening industrieterrein Remmerd Het hoofd van het gemeentebestuur van Rhenen maakt bekend, dat ter ge meentesecretarie, afdeling financiën, vanaf 9. juni 1967 gedurende dertig da gen ter inzage van een ieder ligt het bij raadsbesluit van 31 mei 1967 nr. 10a voorlopig goedgekeurde plan tot ont eigening van enige percelen grond te Remmerden met grondtekening en lijst van kadastrale nummers der te ont eigenen percelen. Rhenen, 5 juni 1967 B. en W. van Rhenen, De secretaris, De burgemeester, W. C. Pieters. L. Bosch v .Rosenthal. Opgeruimd staat netjes Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis dat zij op maandag 12, dinsdag 13 en woensdag 14 juni 1967 op de normale tijden waarop de reinigingsdienst het huisvuil ophaalt, achter de roltrommel- auto een extra wagen zullen laten rij den, waarmee grof tuin- en huishoudaf- val kan worden meegegeven, dat men normaal verplicht is zelf naar de vuil nisbelt te brengen, mits dit bij de vuil nisemmer gebundeld wordt klaar gezet. Zij doen een beroep op de ingezete nen van deze gelegenheid vooral ge bruik te maken, in de hoop dat daarmee wordt bereikt, dat er geen vuil meer wordt gestort langs de openbare wegen en op andere van de weg af zichtbare plaatsen. Rhenen, 6 juni 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd De secretaris, De burgemeester, W. C. Pieters. L.Bosch van Rosenthal. RHENEN In het „Eigen Ge bouw" vierde de jeugd van de korf balvereniging „Arena" gisteravond het vijfjarig bestaan, nadat in het begin van de avond een dropping voor de meisjes en jongens was gehouden. De pupillen, junioren en adspiranten waren niet met lege handen gekomen. Bij een jubileum behoort nu eenmaal een geschenk. En daarvoor hadden de kinderen al maanden lang gespaard. De contactavonden hadden een en an- OPHEUSDEN De aanvraag van 't gemeentebestuur van Resteren om de perrons van het station Opheusden te verhogen is door de Nederlandse Spoor wegen afgewezen. De bestaande per rons werden tot op heden nog niet aan gepast aan het nieuwe materiaal van de N.S. Vooral oudere mensen en kinderen ondervinden veel moeite om de treinen in en uit te stappen. In Opheusden is men van mening dat de afwijzing ver band houdt met het voornemen van de Spoorwegen om het reizigersvervoer op de Betuwelijn te staken. De voorlichtings dienst van de N.S. sprak deze mening echter stellig tegen. „Het ophogen van perrons is een vrij kostbare zaak. Het geld ontbreekt ons eenvoudig om deze voorzieningen te treffen. Het is niet al leen het station te Opheusden, dat aan dit euvel lijdt, maar het betreft een aan zienlijk aantal, verspreid over geheel Nederland", aldus een woordvoerder. De voorlichtingsdienst deelde vervol gens mee, dat langs de Betuwelijn een EDERVEEN Nu de onderlinge dam- competitie van DCE bijna ten einde is worden er de laatste weken slechts en kele wedstrijden gespeeld. Deze week werden maar twee partijen gedamd. St. Vierwinden tegen G. v. Heerdt en wederom G. v. Heerdt tegen zijn broer D. v. Heerdt. G. v. Heerdt, die lange tijd de beste kans had op de titel, is zijn in zinking van de laatste weken nog niet te boven, want tegen zijn concurrent Vierwinden verloor hij de partij. Tegen zijn broer bracht hij het niet verder dan een remise. Door de winst van Vierwinden op v. Heerdt is het moeilijk te voorspellen wie in de nieuwe competitie aan het eerste bord komt te zitten. Pas in de laatste wedstrijden zal de beslissing vallen. ander type beveiligingslichten zal wor den geplaatst. De rode, oranje en groene knipperlichten zullen worden vervan gen door één wit en twee rode knipper lichten. Bij veilig functioneert het witte knipperlicht en wanneer een trein na dert of storing optreedt zijn de beide rode knipperlichten wisselend in wer king. De nieuwe beveiligingslichten zul len medio juni op de overwegen te Res teren en Opheusden worden geplaatst. RESTEREN Bij een aanrijding op het kruispunt Hoofdstraat - Broekdijk te Resteren raakte de 21-jarige marinier A. K. uit Afferden gewond. De militair was met zijn bromfiets op weg naar zijn onderdeel in Doorn. Een vrachtwagen, die van de Hoofdstraat de Broekdijk op wilde rijden bemerkte bij het kruisen van het fietspad de bromfietser niet op. Er ontstond een aanrijding, waarbij de marinier zijn voet brak. Hij moest worden overgebracht naar het Juliana- ziekenhuis te Veenendaal, vanwaar hij later naar zijn onderdeel in Doorn kon worden overgebracht. De bromfiets werd zwaar beschadigd. RESTEREN In alle vroegte werd gisterochtend de 22-jarige bromfietser T. W. uit Kesteren op de Spoorstraat te Kesteren door een personenwagen, bestuurd door A. B. J. uit Oss, ge schept. De bromfietser wilde de weg oversteken om vervolgens het industrie terrein op te rijden. Hierbij merkte hij een uit de richting Opheusden nade rende personenwagen niet op. De auto mobilist remde krachtig en trachtte uit te wijken. Een aanrijding kon hij echter niet voorkomen, de bromfietser liep snij- en vleeswonden op. Na door een arts te zijn behandeld, kon hij naar zijn woning worden vervoerd. De bromfiets en de auto liepen flinke schade op. der opgebracht en ook een georgani seerde beatavond was een financieel succes geworden, zodat het geschenk gisteravond kon worden overhandigd aan het bestuur. Dat deed Henk Luisman (17), die een keurig uitgevoerde clubvlag aan bood. De vlag bestaat uit twee hoofd kleuren. De bovenste helft is blauw en de onderste is wit. Op het bovenstuk staat in goudgele letters „Rhenen" en op het witte vlak staat een rode V waarin de woorden „Arena", ook' weer in de goudgele kleur. Het is een bij zonder fraai geheel geworden. Voorzitter E. Komduur bedankte de jongeren voor het fraaie geschenk in een hartelijk toespraakje. „We heb ben een fijne jeugdafdeling, hartelijk dank voor de prachtige clubvlag Hij prees de jeugd, dat zij zo goed haar best had gedaan om dit welkome jubileumgeschenk te kunnen realiseren. Als beloning werd er een echte feest avond van gemaakt. Voor de vrolijke noot zorgde de Boerenkapel van de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Amerongen onder leiding van Jaap Buiing. RHENEN De waterpolocompetitie voor de RZ en PC „De Forellen" komt nu goed op gang. In Zaltbommel ver loor het tweede van „Zaltbommel" 1 met 4-0. Niet eens een slechte presta tie van het tweede, dat in de eerste plaats een veel sterkere ploeg tegen zich vond en in de tweede plaats een bad aantrof met zodanig kleine afme tingen, dat de Rhenense heren hun spel niet konden ontplooien. Het eerste speelde gisteravond in natuurbad Ouwehand tegen DKR 1 uit waarmee niet te spotten valt. Het Fo- rellenteam bracht het tot een 2-2 ge lijk spel. De adspiranten van „Forellen" speel den dezelfde avond tegen Neptunus en verloren met 4-5. FF stichting „Boom en Vrucht" te Reste ren mee, dat de vorstschade in totaal gezien wel mee valt. De conclusie van de stichting is getrok ken naar aanleiding van waarnemin gen in de gehele Betuwe. De prijzen van de kersen zullen weliswaar dit jaar opnieuw bijzonder hoog zijn. Een en ander vindt de oorzaak in het feit, dat het aantal kersenboomgaar den jaarlijks afneemt. De kersen in het gebied rond de ge meente Kesteren beginnen momenteel reeds te kleuren, zodat bij goed weer volgende week de eerste aanvoer op de veiling te Kesteren mag worden verwacht. Op de veiling Septer te Tiel werden deze week reeds enkele kleine hoeveelheden vroege kersen aangevoerd. Rijnkanters" nam onlangs weer met twee groepen deel aan de twaalfde Veluwetocht in Nijkerk. De Elstenaren startten deze tocht op de 10 en 15 kilo meter en sleepten op de 10-kilometer- afstand een vierde prijs in de wacht. Gezien het zeer grote aantal deelne mers, dat voor deze afstand had inge schreven, mag een en ander een waar succes worden genoemd. De wandelsport maakt overigens in Eist steeds meer furore en vooral de jeugd legt voor deze tak van sport een grote belangstelling aan de dag. Aan de 24e Avondvierdaagse, welke maandag 12 juni in Veenendaal van start gaat, neemt eveneens een delegatie van „De Rijnkanters" deel. Deze groep bestaat uit ongeveer 20 wandelaars. OPHEUSDEN Evenals vorig jaar heeft Opheusden wederom een uitnodi ging ontvangen om deel te nemen aan het Rotonde-toernooi in Deil. georgani seerd door Linge Boys. Dit toernooi, waarin uitsluitend 4e klassers optreden, is altijd sterk bezet. Vorig seizoen heb ben de Opheusdenaren het niet verder gebracht dan de le ronde. Opheusden speelt om 13.45 uur de eerste wedstrijd tegen G.V.V. uit Gelder- malsen. Als Opheusden speelt zoals te gen Theole zit er zeker een kans in om dit keer verder te komen. De opstelling luidt als volgt: doel: H. v. Eldik; ach ter: A. Arends, A. Huibers; midden: H. Huibers, A. Geurts; voor: D. Siauta, J. Winkelman, W. Meruwella, H. v. Brenk. De spelers Siahaya en W. Huibers zijn door militaire dienst verhinderd. VEENENDAAL Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de voetbal vereniging Veenendaal zal het bestuur van deze oudste Veenendaalse voetbal club zaterdag 10 juni van 16 tot 18 uur recipiëren in het NVV-gebouw aan de Tuinstraat. Aan belangstelling zal het de jubile rende vereniging niet ontbreken deze middag. Ex-Veenendaal-speler Wim Bleijen- berg zal hoogstwaarschijnlijk ook acte de présence geven op deze receptie. VEENENDAAL Het Vriendschaps toernooi zal dit jaar gehouden worden op de zaterdagen 5 en 12 augustus. De inzet is opnieuw de Rijnpostbeker, die vorig jaar werd gewonnen door De Me rino's. Het uiteindelijke doel is weer een fors bedrag bij elkaar te voetballen ten bate van de tocht voor mindervaliden en chronisch zieken. De deelnemers aan dit toernooi zijn deze keer De Merino's, NSVS, Unitas en Kulan, welke zijn ondergebracht in poule I, terwijl poule II wordt gevormd door Scherpenzeel, Renswoude, Adven- do en SVP. De leiding en organisatie berust ook nu weer bij de heer C. G. van Hal en de Veenendaalse scheids rechters. Voor elke wedstrijd is een speelduur van 1 uur vastgesteld, met uitzondering van de finale, die normaal 2 x 45 minuten zal duren. Op 5 augustus spelen om 1 uur:: NSVS - Merino's en Scherpenzeel - Renswoude; 2.15 uur: Unitas - Kulan en Advendo - SVP; 3.30 uur: NSVS - Unitas en Scherpenzeel - Advendo; 4.45 uur: Merino's - Kulan en Rens woude - SVP. De tweede wedstrijd is 12 augustus. Dan komen om 1 uur tegen elkaar uit: NSVS - Kulan en Scherpenzeel - Rens woude. Om 2.15 wordt gespeeld: Meri no's - Unitas'en Renswoude - Advendo. De strijd om de derde en vierde plaats vangt aan om half vier, waarna de fi nale volgt om 4.30 uur. Vorig jaar kon voor dit doel 500 gul den bijeengebracht worden, maar van zelfsprekend hoopt men dit jaar op een nog hogere opbrengst. UTRECHT Nederland telde in '64 21.600 boerenbedrijven, waar één tot vier mestvarkens werden gehouden. Twee jaar later was dit aantal terug gelopen tot ruim 18.000. Ons land had in 1964 680 bedrijven met meer dan 100 varkens, maar in 1966 was dit aantal al vergroot tot 1564. Dit zei dezer dagen de directeur- generaal van de landbouw, ir. J. W. Wellen, in z'n openingstoespraak bij de officiële ingebruikneming van het nieu we fabrieksgebouw van de coöperatie ve Stichtse Olie- en Lijnkoekenfabriek (S.O.L.) in Utrecht. Volgens ir. Wellen is er in de hele Nederlandse landbouw- branche een snelle ontwikkeling op het gebied van de bedrijfsvoering en -om vang waar te nemen. Sommige grote boeren zijn in zakelijk opzicht al zo mo dern dat de voorlichting op landbouw gebied alle zeilen moet bijzetten om hen nog iets nieuws te kunnen vertel len. Hij constateerde dat de laatste tijd een tendens is waar te nemen haar grotere en modernere landbouwbedrij ven. De provincie Utrecht, aldus de di recteur-generaal, heeft nu ruim 3600 boeren met één of meer mestvarkens, terwijl er in deze provincie in totaal ongeveer 12.000 varkens zijn. In de toekomst zullen wellicht 600 bedrijven deze 120.000 varkens kunnen houden. Ook in de pluimveehouderij bestaat er een streven naar grotere eenheden, zei ir. Wellen, die eraan toevoegde dat 't stichten van grote en permanente be drijfsgebouwen voor de rundveehoude rij volgens hem achterwege moet blij ven. Een dergelijke bouwwijze is al lang achterhaald door de huidige me thoden, aldus de directeur-generaal. VEENENDAAL Op het spoorwegemplacement te Veenendaal staan, ongeveer ter hoogte van de houthandel L. van den Bosch, drie oude locomo tiefjes te wachten op vaders, die hun jongens-idealen nog niet van zich af heb ben gezet. Het zijn drie locomotiefjes, die nog volledig intact zijn, ondanks hun respectabele leeftijd van 37 jaar. Ze dateren namelijk uit 1930. Het zijn treintjes, die vroeger reden op terreinen van grote aannemers. De stoomloco motief jes hebben ook nog gereden over de Eisenhower-linie tussen Arnhem en Nijmegen. Het zijn romantische stukjes antiek, compleet met grote pijpen, machinisten-cabines en stoomfluiten. Veel vaders staan er bewogen naar te kijken én zien zichzelf al met een zwart gezicht, een besmeurde overall aan en een blauwe pet op langs de rails voortsnellen.... Tenminste dat idee kregen we toen we er even een kijkje gingen nemen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5