37e Asser TT belooft zeer spectaculair te worden Jan Legrand en Cees Stam snel achter grote motoren Reinier Kreijermaat kreeg vrije transfer Bram Koopmans niet als waarnemer naar Tour Rusland schakelde ili uit finale van militair voetbalkampioenschap gaat niet door Hailwood in 500 cc grote kanshebber Onderscheidingen voor topscores Negentiende rit telde niet mee Den Hertog weer in leiderstrui Spassky verslagen door Portisch Schorsing Co Prins opgeheven Nederland versloeg in verliezersronde Zwitserse team Amateur-elftal en Saarlandse selectie doelpuntten niet Lodewijk Prins niet van partij Juniorenploeg van Apeldoornse Boys tegen Pax (Hengelo) Portugal te sterk voor Noorwegen Opnieuw klap vuor mier Wereldprestaties in Amerika Jeugdtoernooi van Columbia Daisy speelt eerst tegen Thor RW lil ZentrA In totaal 175 coureurs aan start an winnaar Mullig in Helsinki Nederlands schaakteam gelijk met Spanje Suzuki Meer strijd Groot geweld Niet veel geluk Davis Cup Overtredingen in Italië Ronde van Oostenrijk Vele modellen en kleuren Vanaf 5.95 Federation Cup Demi-finale beker VRIJDAG 9 JUNI 1967 AMSTERDAM Zaterdag 24 juni zal In Assen het geweld weer losbarsten. Dan is het de 37e keer dat in de Drent se hoofdstad de Dutch TT-races, mee tellende voor het wereldkampioenschap, worden verreden. Tienduizenden bezoe kers zullen die dag de topspanning van een der grootste motorsportevenemen ten te r wereld weer ondervinden. Dat die spanning er zal zijn, behoeft geen betoog. Alle factoren zijn aanwezig om de Nederlandse TT-races 1967 een bij zonder spectaculair gebeuren te maken. Ook deze keer was het aantal inschrij vingen van dien aard, dat de organisa toren genoodzaakt werden vele cou reurs van de lijst te schrappen en bo vendien een strenge selectie toe te pas sen, daar er niet meer dan 30 deelne mers per klasse mogen uitkomen. Zelfs de 50-cc klasse is goed bezet. Dit in tegenstelling tot de Engelse TT, die voor deze categorie veel minder belang stellenden vindt en misschien in de toekomst zelfs deze klasse zal laten ver dwijnen. Het programma start met de 50 cc- klasse om precies kwart over tien. En er is geen twijfel mogelijk, dat Suzuki met haar vier toprenners hier de dienst zal gaan uitmaken. De Duitser Hans Anscheidt, die verleden jaar in Japan, toen Honda zich terugtrok, de hoogste eer voor zich opeiste en ook dit jaar de meeste punten heeft verzameld voor de titel hij heeft twee van de drie verreden races reeds gewonnen is veruit favoriet. De Japanner Yoshimi Katayama, ook van de Suzuki-renstal, staat tweede in het algemeen klasse ment en zal in Assen alles uit zijn machine halen om wat van zijn achter stand weg te werken. Een andere Suzu- ki-rijder, de Engelsman Stuart Graham moeten we echter ook niet onderschat ten. Voor Nederland hebben ingeschreven Cees van Dongen, Paul Lodewijk op Kreidler, Martin Mijwaart, Jan de Vries en Aalt Toersen. Van deze vijf zijn vooral Van Dongen en Mijwaart op zijn zelf fabriekte Jamathi in staat om vlak achter de merken de finishen. Overigens wordt er bij de FIM gezocht naar een mogelijkheid om de suprema tie van de Japanners in deze klasse wat in te tomen, waardoor misschien de andere fabrieken meer interesse zou den gaan tonen. Men denkt aan het stel len van eisen wat betreft het minimum gewicht, een minimale maat banden en het aantal versnellingen terug te bren gen tot bijvoorbeeld zes. Dc Suzuki's hebben er momenteel veertien In de 125 cc-klasse zal er heel wat meer strijd zijn. Deze zal hier gaan tus sen Yamaha en Suzuki, hoewel Jawa CZ misschien met een gloednieuwe twin aan de start zal verschijnen, hetgeen een verrassing zou kunnen worden. Of deze machines op tijd klaar zullen zijn, is nog een vraag. De wereldkampioen '65 en '66, respec tievelijk de Engelsen Bill Ivy en Phil Read zullen in deze klasse geen duim breed voor elkaar wijken, maar ook Stuart Graham op Suzuki en de Japan ner Motohashi op Yamaha zijn niet van de traagsten. Verder zijn daar de ervaren Ier Tommy Robb op Bultaco, de Engelsman Simmonds op Kawasa ki, een experimentele machine van 'n Japanse vliegtuigfabriek en niet te ver geten Cees van Dongen met zijn snel le Honda 2 cilinder, die vorig jaar als eerste privé-rijder achter de merken eindigde en die dit seizoen in Tubber- gen en in België reeds opmerkelijke successen boekte. In deze klasse dus een open strijd, en wanneer Suzuki er in slaagt de nieuwe 4-cilinder bijtijds van stapel te doen lopen, dan moeten de mensen van Yamaha hier ernstig re kening mee houden. Ook de kampioen van Spanje, Jose Ma Busquets, zal met Cees van Dongen: snel op Honda in 125 cc-klasse. zijn „geruisloze" Montesa goede tegen stand kunnen bieden. De Brit Mike Hailwood zal met zijn 6-cilinder Honda, goed voor een top van 244 km/u, de strijd in de 250 cc klas se gaan aanbinden met Yamaha en met name met Bill Ivy en Phil Read. Hail wood heeft met zijn machine nog niet veel geluk gehad. Door motorische sto ringen heeft hij de Yamaha-renners steeds voor moeten laten gaan. Wel licht heeft Honda tussentijds enige ver beteringen aan deze machine aange bracht. Het neusje van de zalm verschijnt aan de start van de 350 cc. Opnieuw Hail wood met zijn supersnelle Honda, zijn grootste concurrent, de Italiaan Giaco- mo Agostini op een 3-cilinder MV, de drie Yamaha-rijders Read, Ivy en Mo tohashi en volgens de Engelsen,de meest lugubere renner van het conti nent", de Italiaan Renzo Pasolini. Ver der de Tsjechen Stastny, Havel, Bocek en Stasa op Jawa/CZ en de Engelsman Woodman op MZ. Allemaal coureurs, die in staat zijn een verbeten strijd te leveren. Nederland kan in deze cate gorie een bescheiden rol spelen. Om half vier staan de „zware jon- NAPELS Brazilië heeft donderdag in Napels in de halve eindstrijd van groep B (Europese zone) van het Davis Cuptoernooi een 2-0 voorsprong op Ita lië genomen. Edson Mandarino ver sloeg Nicola Pietrangeli met 2-6, 9-7, 6-4, 6-3 en Koch zegevierde met 6-0, 6-3, 7-5 over Giardano Maioli. In groep A kwamen Groot-Brittannië en Spanje tengevolge van de neerstro mende regen niet verder dan een half enkelspel tussen Robert Taylor en Luis Arilla. Bij de stand 3-6, 6-3, 3-2 in het voordeel van de Brit werd de partij af gebroken en tot vrijdag verdaagd. De wedstrijden voor deze halve finale wor den in Eastbourne gespeeld. Rusland heeft op de tweede dag van het duel tegen Chili (Europese zone, groep A) een beslissende 3-0 voorsprong genomen door na de beide enkelspelen ook het dubbelspel te winnen. Alexan der Metreveli en Sergei Likhachev had den aan een uur voldoende om Jaime Pinto Bravo en Patricio Cornejo met 7-5, 6-1, 6-2 een illusie armer te maken. De resterende twee enkelspelen zijn alleen nog maar belangrijk voor de sta tistiek. In de eindstrijd komt Rusland uit tegen de winnaar van de ontmoe ting Groot-Brittannië - Spanje. BAGDAD De finales van de inter nationale militaire voetbalkampioen schappen, die op 16 juni in Bagdad zou den beginnen, zijn afgelast als gevolg van de situatie in het Midden-Oosten. De militaire teams van Nederland, Bel gië, Turkije en Marokko zouden aan het toernooi deelnemen. gens" voor de streep. De topman is er Hailwood, die waarschijnlijk met Agos tini de strijd zal uitmaken. Een gevaar lijke outsider is in deze lasse de Ita liaan Pasolini op Benelli. Hij is er dit jaar reeds een enkele maal in geslaagd de MV van Agostini achter zich te la ten. De 500-cc klasse zal ongetwijfeld het summum van de races zijn. Tenslotte de klasse der zijspannen. Door het overlijden van de grote Schei- degger is in deze klasse de strijd ge- heel open geworden. De Duitse equipe Enders/Engelhardt leidt in het klasse ment om de wereldtitel. Zij zal echter in Assen op felle tegenstand moeten re kenen van oud-wereldkampioen Helmut Fath, die met Kalauch op een „eigen bouw" wel eens voor een verrassing en een spannend slot van de Dutch TT kan zorgen. In totaal verschijnen er 175 coureurs aan de start. Mike Hailwood met zijn Honda. De Brit hoeft in de 500 cc-klasse alleen de Italiaan Giacomo Agostino te vrezen. AMSTERDAM De zegetocht van Jaap Oudkerk op de wekelijkse wieier- avonden in het Olympisch Stadion is door de Nederlandse kampioen Jan Legrand tot staan gebracht. Donderdagavond zegevierde Legrand op overtuigende wijze in een wedstrijd over 50 kilometer vóór Oudkerk, die vrijwel de hele race als een leeuw heeft moeten vechten om niet gedubbeld te worden. Legrand, die van werk gever is veranderd en nu vaker dan voorheen kan trainen, had er veel zin in. In de achterhoede gestart verdrong hij de wereldkampioen der amateurs Piet de Wit al na 2 kilometer van de kop en had nog geen 10 kilometer verder al zijn concur renten, op Oudkerk na, gedubbeld. Tot tweemaal toe heeft Legrand ge probeerd ook zijn grote rivaal op een ronde te fietsen, maar dat mislukte. Een uitstekende wedstrijd reed intus sen ook Piet de Wit, die, nadat hij op twee ronden was geraakt, in het tem po van Legrand bleef meerijden en er tenslotte in slaagde een ronde terug te pakken, terwijl geroutineerde profs als Henny Marinus en Piet van der Lans op vele rondes eindigden. Nu De Wit bij de profs meereed werd de strijd der amateurs een aan gelegenheid tussen drie nieuwkomers: de 21-jarige Zaankanter Cees Stam, die met groot vertoon van macht won, de 27-jarige Amsterdammer Bertus Raats, vorige week een verrassend goed debutant, en sprinter Charles Ruykers. Dit drietal slaagde erin de nationale tricotdrager Dries Helsloot achter zich te houden. Van Stam en Raats zullen de wielerliefhebbers in de komende tijd ongetwijfeld vaker horen, het ver dienstelijke debuut van Ruykers bete- AMSTERDAM. De heer Jos Coler, voorzitter van de sectie betaald voet bal van de Kon. Nederlandse Voet balbond, heeft gisteravond in Amster dam drie topscorers in het betaalde voetbal insignes opgespeld. Cruyff (Ajax, 32 doelpunten) kreeg een gou den onderscheiding, Tol (Volendam, 32 treffers) een zilveren en Harmse van Wilhelmina (34 doelpunten) een bron zen. Voor de betrokken verenigingen had Martini geldprijzen beschikbaar ge steld. Ajax kreeg duizend gulden, Vo lendam 750 gulden en Wilhelmina vijf honderd gulden. AMERONGEN Een ongehoord en ongekend feit in de annalen van de wie lersport speelde zich donderdag in de Ronde van Italië af: de uitslag van de 19de etappe werd eenvoudigweg gene geerd en het algemeen klassement bleef zoals 't was na de 18de etappe. Dit al les was het gevolg van de ernstige on geregeldheden tijdens de laatste kilome ters van deze zware bergetappe. De Ti- fosi overspoelden de weg en duwden hun favorieten letterlijk naar de eind streep, of zij wilden of niet. Maar er wa ren ook nog andere „overtredingen". Vele coureurs namen een lift van een volgwagen en Adorni liet zich zelfs door een motorrijder meetrekken, terwijl hij de antenne vasthield. Ook Jacques Anquetil ondervond veel hinder van de Italiaanse wielerkwa- jongens. „Het is totaal onmogelijk om onder deze omstandigheden wielersport te bedrijven. Dat men de achterblijvers wil helpen met een zetje is nog tot daar aan toe, maar men schrok niet te rug om ook de voorste renners die on welkome hulp op te dringen. Schandalig, schandalig." Het besluit om de uitslag van de 19de etappe ongeldig te verklaren werd ge nomen, nadat de Spaanse ploegleider Langarica had gedreigd zijn ploeg en bloc uit de Giro terug te trekken als er geen krachtige maatregelen geno men zouden worden. De president van de Internationale Wielerfederatie, de Belg Duchateau, die de aankomst op het scherm in zijn huis te Brussel gevolgd had en daarbij dui delijk de Tifosipraktijken kon waarne men, stuurde onmiddellijk een tele gram naar de Italiaanse Wielerfedera tie, waarin hij aandrong op onverwijlde sancties. De eerste reactie van de winnaar van de 19de etappe de Italiaan Felice Gi- mondi was zich terug te trekken uit de Giro, maar ploegleider Pezzi had goede hoop, dat zijn pupil zich nog zou bezin nen. kende echter tevens een afscheid want deze gebrilde Amsterdammer had al leen meegefietst om een weddenschap om 250 gulden te winnen. De meeste prof-stayers verdienen tegenwoordig in een wedstrijd minder.... De uitslagen luiden: AMATEURS: 1. Stam achter Van Roey 30 km in 25.25; 2. Raats (Stakenburg); 3. Ruykers (Pelser); 4 .Helsloot (Wier- ma); op één ronde: 5. Romeyn (Wal- rave); op dri$ ronden: 6. Neesman (Laponder); op zeven ronden: 7. Rem merswaal (Bos). PROFESSIONALS: 1. Legrand achter Stakenburg 50 km in 38.24; 2. Oudkerk (De Graaf); op één ronde: 3. De Wit (Koch); op drie ronden: 4. Donker (Van Roey); op vier ronden: 5. Marinus (Pelser); op zes ronden: 6. Van Campen (Wiersma); 7. Verschueren (België, Laponder); op 9 ronden: 8. Van der Lans (Walrave). KLAGENFURT Fedor den Hertog heeft na de zesde etappe van de Ronde van Oostenrijk weer de leiding in het algemeen klassement. Hij maakte in deze etappe een 143 km lange rit van Linz naar Klagenfurt deel uit van een kopgroepje van drie renners, dat een voorsprong van ruim vier mi nuten opbouwde. Rini Wagtmans, die woensdag de leiderstrui veroverde, be zet in het algemeen klassement nu de tweede plaats. De eindsprint van het kopgroepje werd gewonnen door de Tsjech Daniel Grac. Den Hertog werd tweede en Leen de Groot derde. De uitslag van de zesde etappe: 1. Grac (Tsj.) 3.30.59 (met bon.), 2. Den Hertog (Ned.) 3.31.30 (met bon.), 3 .De Groot (Ned.) 3.32.00, 4. Van Vught (Ned.) 3.36.30, 5. Knispel (O.-Dld), 3.36.33, 6. Wagtmans (Ned.) z.t. Algemeen klassement: 1 Den Her tog 28.29.21, 2. Wagtmans 28.32.22, 3. Smolik (Tsj.) 28.32.28, 4. Dolezal (Tsj.) 28.35.36, 5. Valencic Z.-Sl) 28.37.48, 30 Van Vught (Ned.) 29.16.13, 36. De Groot (Ned.) 29.30.22 Nederland heeft de leiding in het ploegenklassement. In het puntenklas sement bezet Rini Wagtmans met 62 punten de eerste plaats voor Fedor den Hertog met 57 en de Tsjech Jan Smo lik met 38 punten. HELSINKI De Australiër Marty Mulligan, die tegenwoordig in Italië woont, heeft donderdag een interna tionaal tennistoernooi in Helsinki ge wonnen. Hij versloeg in de finale de Indiër Ramanathan Krishnan met 6-0, 8-6. MOSKOU In de dertiende ronde van het internationale schaaktoernooi, dat in Moskou gehouden wordt, heeft de Hongaar La jos Portisch van de Russische grootmeester Boris Spassky gewonnen. Spassky koos met zwart een variant van de Nimzowitsjverdedi ging, die de Hongaar echter welbekend was en de Rus kwam vrij spoedig voor onoverkomelijke moeilijkheden te staan. Eerder in dit toernooi versloeg Portisch wereldkampioen Petrosjan. Deze kwam nu remise overeen met de Oostduitser Uhlmann. Verder ein digden ook Pachman (Ts-Sl) Stein (Rusland), Filip (Ts-Sl) Bobotsov (Bulgarije) en Keres (Rusland) Bi- lek (Hongarije) in een puntenverde ling. De overige partijen werden afge broken. Na dertien ronden heeft Leo nid Stein met 8 V» punt de leiding. NEW YORK „De onbepaalde tijd" waarvoor Co Prins woensdag door Ken Macker, commissaris van de „wilde" Amerikaanse Nat. Professional Soccer- league, werd geschorst is niet lang ge bleken. Donderdagavond namelijk be sloot Ken Macker de schorsing van Prins, de 28-jarige aanvaller en trainer van de Pittsburgh Phantoms, op te hef fen. Prins werd „voor onbepaalde tijd" geschorst omdat hij afgelopen zondag in discussie trad met scheidsrechter Ed die Pearson en omdat hij zich herhaal delijk aan ruw spel schuldig maakte. Donderdagavond bood hij zijn veront schuldigingen aan de scheidsrechter aan en vertelde dat hij onjuist had ge handeld. Prins zal nog wel een boete van 100 dollar (370 gulden) moeten betalen. ADVERTENTIE .VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N.V.— KERKSTR. 25, AMSTERDAM, TEL. 23 27 271 ROTTERDAM. Reinier Kreyer- maat is te koop. De Fijenoorder heeft van zijn bestuur een zogenaamde vrije transfer gekregen wegens zijp verdien sten in het verleden voor de Rotter damse voetbalclub. De thans 32-jarige oud-international kwam tweemaal voor Oranje uit werd acht jaar geleden door Feijenoord van Elinkwijk gekocht. Geruime tijd heeft Kreijermaat wegens een ernstige beenblessure niet kunnen spelen. Hij maakte onlangs zijn rentree in de Rot terdamse ploeg in de ontmoeting met een elftal, samengesteld uit in Neder- WEST-BERLIJN Het Nederland se damesteam heeft donderdag in West-Berlijn ook het dubbelspel in het toernooi om de Federation Cup dat wegens het abominabele weer een dag werd uitgesteld van Italië verloren, waardoor de eindstand 3-0 in het voor deel van de Italiaanse dames werd. Trudy Groenman en Lidy Jansen Ven- neboer moesten in een spannend duel met 6-2, 5-7, 4-6 hun meerdere erken nen in het Italiaanse duo Lea Pericoli en Sylvana Lazzarino. Ook bet uitgestelde dubbelspel tussen Groot-Brittannië en Zweden werd don derdag uitgespeeld en leverde een ove.rwinning op voor Groot-Brittannië, dat daarmee de eindstand tegen Zwe den op 3-0 bracht. West-Duitsland heeft zich als eerste geplaatst voor de halve eindstrijden. In groep drie zegevierden de West- duitse tennisters met 3-0 over Canada. Helga Schultze won met 7-5, 6-4 van Fay Urban, Helga Niessen versloeg met tweemaal 6-1 Usan Butt en Edda Buding Helga Schultze triomfeerden, eveneens met tweemaal 6-1, over Vicki Berner/Fay Urban. In groep I kwam Australië als win naar tevoorschijn en plaatste zich voor de halve finales door Frankrijk met 2-1 uit te schakelen. De gedetail leerde resultaten van deze ontmoeting waren: Kerry Melville (Austr.) Monique Salfati (Fr) 4-6, 6-4, 9-7; Frangoise Durr (Fr) Lesley Turner (Austr) 9-7, 6-1; Lesley Turner/Judy Tegart Frangoise Duur/Janine Lief- frig 6-3 6-3. In de verliezersronde ze gevierde het Nederlandse team met 3-0 over Zwitserland. Trudy Groenman won van Anne-Marie Studer 6-1, 2-6, 6-3, Lidy Jansen Venneboer zegevierde over Jeanine Bourgnon met 6-3, 6-1 en samen versloegen zij in het dubbel Sil via Gubler en Anne-Marie met 6-2, 6-0. VOLKLINGEN Het Nederlands amateurelftal heeft donderdag in Völ- klingen met 0-0 gelijk gespeeld tegen een selectie-elftal van Saarland. Het was de tweede wedstrijd van de Ne derlanders in Saarland. Dinsdag werd met 2-1 gewonnen van een andere se- lectieploeg. De slechts 200 toeschouwers zagen een matige wedstrijd. De Nederlandse voorhoede speelde te krampachtig om doelman Alt van de gastheren in ern stige moeilijkheden te brengen. Bij de Nederlanders vielen De Haan en Balk- hoven op door hun goede spel. Woensdag speelt het Nederlands amateurelftal voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi in Arn hem tegen Finland. AMSTERDAM Het staat nu vast dat de Amsterdammer Bram Koop- mans die aanvankelijk door de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) voor deze post was benaderd, niet als waarnemer naar de Tour de France zal gaan. Koopmans wilde niet mede als chauffeur van Wagtmans fun geren en kwam toen zelf met het voor stel aan de Tourorganisatie een com missarisplaats te vragen. De KNWU heeft nu uit Parijs bericht ontvangen dat deze commissarisplaatsen alleen be- DEN HAAG De Nederlandse schaakkampioen Lodewijk Prins kan wegens drukke werkzaamheden zijn ti tel niet verdedigen in de strijd om het Nederlands kampioenschap, die van 3 juli tot en met 15 juli in Zierikzee ge houden wordt. De volgende schakers zullen aan dit toernooi deelnemen: Donner, Bouwmeester, Van Scheltinga, Zuidema, Kuijpers, Langeweg, Boom- gaardt, Rosenthal, Ree, Bakker, Krab be en Scholl. De laatste zes spelers hebben zich geplaatst via voorwedstrijden. Zuide ma, Langeweg en Kuijpers hadden recht op een plaats uit hoofde van hun eindklassering in het vorige toernooi om de Nederlandse titel, terwijl Don ner, Bouwmeester en Van Scheltinga door de plaatsingscommissie werden aangewezen. LEYSIN. Het Nederlandse schaak team heeft op de eerste dag van het Clare Benedicttoernooi in het Zwitserse Ley sin gelijk gespeeld tegen de Span jaarden (2-2). Prins versloeg Medina, Donner en Kuypers speelden remise tegen respectievelijk Pomar en Toran, Langeweg verloor van Diez del Coral. Overige resultaten: Zwitserland-West - Duitsland Va-2V« (voorlopig), Oosten- rij k-Engeland lVa-1 V« (voorlopig). schikbaar zijn voor Fransen. Wel ko men buitenlanders in aanmerking voor de post van wedstrijdcommissaris. De KNWU heeft Bram Koopmans schriftelijk van deze situatie op de hoog te gesteld en heeft hem meegedeeld dat zijn waarnemerschap dus niet is te realiseren. Over een eventueel waarnemerschap zal de sportcommissie van de KNWU nader overleg plegen met Televizier, dat deze functie had geëist toen men toestemming aan zijn renners gaf om alsnog voor de Tour in te schrijven. Hoe men dit waarnemerschap nog zou kunnen waarmaken is echter voor de KNWU een vraag. Inmiddels staat het vrijwel vast dat de wagen van Wagtmans bestuurd zal worden door de Parij zenaar Jacques Ducoutumany, tot dit jaar de vaste chauffeur van Kees Pellenaars. APELDOORN Voor de bekercom petitie van de junioren komt het hoog ste juniorenelftal van Apeldoornse Boys zaterdag in de demi-finale uit tegen Pax uit Hengelo (Gld.). De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van De Hoven en begint om zes uur. Mocht Apeldoornse Boys deze wed strijd winnen, dan komt het in de fina le uit tegen de winnaar van de wed strijd DCSSilvolde. Die wedstrijd wordt uiteraard eveneens op neutraal terrein gespeeld. ADVERTENTIE ORLOGES MEESTERWERKEN VAN Z TOT A land voetballende buitenlanders. Kreij ermaat speelde toen een goede wed strijd. JAN BIJL, die vorig jaar als trainer bij Heracles werd ontslagen, is te- tuggekeerd in de voetbalsport als con tactman tussen spelers en clubs. Hij heeft de eerste contacten op de trans fermarkt al gelegd. Het is vrijwel zeker dat door zijn bemiddeling Van Egdom (Heracles) en Van Nee, die het laatst in West-Duitsland speelde, naar Bel gië gaan. De heer Bijl heeft ook contac ten in Amerika waar hij overigens al leen zaken doet met de door de Inter nationale Voetbalfederatie erkende bond. Het bestuur van het naar de eerste divisie gepromoveerde VW heeft Kosten, Sleven en Cromptvoets op de lijst gezet. Op eigen verzoek staat Thans op de transferlijst. De Engels man Vousden en de Westduitser Anger- heggen keren terug naar het amateur voetbal in respectievelijk Venlo en de Westduitse club Dormagen. VW heeft de amateur Rouleaux van Venlo gecon tracteerd. Rouleaux blijft spelen al« amateur. RCH heeft de volgende spelers op de transferlijst geplaatst: Glokker, Hansen, Hendriks, Keizer, Mussche, Poerwo, Strijks, Van Weerlee en Van Wooning. Het contract met deze spelers zal niet worden verlengd. PEC heeft de volgende spelers op de lijst gezet: Knol, Van Rooyen, Ten Brink, Schuman en Sterken. ADVERTENTIE ESPANA OSLO Portugal heeft donderdag avond in Oslo een wedstrijd voor groep n van het toernooi om het Europese voetbalkampioenschap voor landenteam® met 21 gewonnen van Noorwegen. B(j de rust was de stand nog gelijk: 11. Het was de eerste overwinning voor het Portugese team in dit toernooi. De stand in groep II luidt: Zweden 2 1 1 0 3 3—2 Portugal 3 1113 4—4 Bulgarije 1 1 0 0 2 4—2 Noorwegen 2 0 0 2 0 36 ROME lntei nazionale Milaan, dat vorige week een plaats in het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen verspeelde, zal het komende seizoen ook niet kunnen meedoen aan de strijd voor Europese bekerwinaars. Inter verloor in de halve eindstrijd van de strijd om de Italiaanse voetbal beker met 32 van Padova. In de fi nale ontmoet Padova AC Milaan, dat de nieuwe landskampioen Juventus Tu rijn met 21 uitschakelde. ADVERTENTIE OLIFANT IN FLES Er was een oude zeeman. Ruwe bolster, blanke pit en zo meer. Vereelte handen prutsen zesmastertje in fles. Hobby van hem. Blauwe watjes, witte watjes... scheepje zeilt in fles. Knap Prutswerkje. Zee man grijpt andere fles. Wat daar in zit is minstens even knap, weet hij. En véél lekkerder. Olifant Vieux, de enige Hol landse cognac, die hij goed vindt. Aaaaaah... smek proost LOS ANGELES De Tsjechische we reldkampioen discuswerpen, Ludvik Da- nek, heeft in Pasadena in Californië een wereldprestatie geleverd. De 30-jarige Tsjech wierp de discus 64,01 m .ver en bleef daarmee slechts 1,21 m ondei zijn wereldrecord. Ook de Amerikaanse middenafstand- loper Jim Ryun liet zich tijdens atle tiekwedstrijden in Los Angeles niet on betuigd. De 20-jarige Amerikaan liet een in drukwekkende tijd van 3.53.2 op de mijl voor zich noteren met een tussentijd op 1500 m van 3.38.6, waarmee hij slechts drie seconden boven het wereldrecord van de Australiër Herb Elliott bleef. Ryun is met deze prestatie de eerste atleet, die in dit seizoen de 1500 m on der de 3.40.0 liep. De Zuidafrikaanse sprinter Paul Nash won de 100 yards en de 220 yards in respectievelijk 9,4 en 20,9 sec. De overige resultaten waren: 120 yards horden: McCullouch (VS) 13,6; hoogspringen: Burrell (V.S.) 2.14 m; polsstokhoogspringen: Seagren (VS) 5,10 m en kogelstoten: Maggard (VS) 19,28 m. Niet minder dan 56 elftallen van 17 verenigingen nemen morgen en zondag deel aan het jaarlijkse jeugdtoernooi van Columbia. Op beide dagen beginnen de wedstrijden om 10 uur. APELDOORN Het eerste team van Daisy zal zondag a.s. In Den Haag moeten spelen tegen een andere kam pioen uit de overgangsklasse A, Thor Rood Wit III. De winnaar van deze wed strijd mag een promotiewedstrijd spelen tegen de eerste-klasse-degradant Bilt- hoven I voor een plaats in de eerste klasse. Voor Daisy een moeilijke, maar niet onmogelijke opgave.

De Vallei | 1967 | | pagina 13