Geheimen uit de wereld van schijn en klatergoud Britse concurrentie gaat radio „Veronica" bedreigen STAP TERUG Voor Sherif Zanfali baan bij NRU Stoika Milanova speelt in Rotterdam UIT DE KERKEN Omzetstijging bij Wegener in eerste vier maanden 1967 Nederland-Finland woensdag op tv VANAVOND MORGEN WISSELMARKT Tsjechof Namaak Spelen Gevallen Niet happig Stijgende kosten bij Misset DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG ERM Johnny Hart Pagina 2 VRIJDAG 9 JUNI 1967 JANET 83 „Wou je zwemmen, liefje, of gaan we alleen maar wat ronddobberen in het bootje en wat vissen?" vroeg hij dan en zij antwoordde meestal: „Ik vind het allang best, John," omdat ze wist, dat hij er net zo over dacht. Of ze zat half in slaap onder de blikkeren de zon op een doft, met de vislijn on verschillig in de hand, en deed dan één oog open om te zien hoe hij haar la chend aankeek met 'n ginsterende, spartelende vis in de hand: „Word 'ns wakker, lui varkentje, en doe ook eens wat!" Of ze roeiden naar huis, langs het lichtende spoor, dat de ondergaan de zon op de golven achterliet. Dan zat ze behaaglijk in zijn jekker ge wikkeld, die haar veel te groot was, moe, gelukkig, zonder een woord te zeggen, zonder bepaalde redenen hem toelachende... „Morgen is het zaterdag... Ik ga om half drie van de werf. Dan hebben we de hele middag voor ons. Schikt dat jou?" „Zalig. Breng jij het aas mee?" „Reken maar." „Ik zorg voor sigaretten." „Heb je het niet koud, Jennie?" „Nee." „Vond je het niet vervelend?" „Ontzettend!" „Net als ik. Mijn God, ik kan dat gezicht van jou niet meer uitstaan!" „Heus, John?" „H'n, h'm. Als ik opkijk, zie ik je te genover me en denk ik, verdraaid, daar heb je haar weer!" „Wat nog meer?" „Wou je 't weten? Het verveelt me gruwelijk.dat ik aan niets en niemand anders meer kan denken dan aan jou, nacht en dag..." Dat was de manier, waarop John Stevens in het jaar 1926 aan Jennie Coombe vertelde, dat hij haar liefhad. Een vol jaar had Philip Coombe zitten denken, hoe hij Jennie en de andere Coombes het beste zou kunnen onterven. Ondanks zijn hoge leeftijd en zijn begin van waanzin, was zijn ver stand nog helder genoeg om de hui dige stand van fortuin te kunnen na gaan. Terwijl zijn nichtje met haar liefste over de rotsen en heuvels boven Plyn wandelde, snuffelde Oom Philip ijverig in boeken en papieren, zette hij kolommen vol cijfers onder elkaar en maakte hij de balans op. Hoewel Jennie nog nauwelijks achttien maan den bij hem was, had zij kans gezien zeker een kwart van zijn particuliere inkomen uit te geven aan schenkingen en vrijwillige bijdragen. „Het ziekenhuis in Carne is noodlij dend, Oom," kwam ze hem bijvoor beeld vertellen. „Gisteren heb ik het hoofdbestuur gesproken en ik heb ge zegd, dat ik er zeker van was, dat u het in deze omstandigheden een hand je zou helpen." „Ziekenhuis in Carne Nooit van ge hoord. Dat bestuur overdreef de zaak natuurlijk schromelijk!" „Nee, het was een dringend, echt ge meend beroep om steun. Als u de cheque wilt uitschrijven, zorg ik wel, dat ie vanavond nog op de post komt." Dan talmde hij wel even, gekweld door de gedachte, dat hem op die ma nier al zijn geld tussen de vingers weg liep, en hij er nooit iets van terug zou zien. Dan keek hij naar dat gezicht voor zich en zag hij de schaduwen in zijn verbeelding achter haar. De bleke onbeweeglijke gestalten, die er op wachtten, dat zij weg zou gaan... Hij was dus een kwart van zijn in komen kwijt. Op de een of andere manier moest hij haar de baas zien te worden. Hij voelde wel, dat zijn einde naderde en dat hij dus geen tijd mocht verliezen. Tegen november stonden zijn plannen vast. Plyn zag nog eenmaal de bekende fi guur, stevig ingepakt in zijn zwarte jas en bouffante, langzaam langs de kade wandelen naar kantoor. Een week lang zat Philip Coombe iedere dag op zijn privékantoor. Ook zijn eerste bediende wist niet wat er gaande was. Zelfs toen een man, Austin van naam, een vreem deling in Plyn, volgens afspraak de enige firmant van Hogg Williams kwam bezoeken en een halve dag bleef praten, wekte dat nog geen vermoedens want de heer Coombe had het perso neel gezegd, dat de vreemdeling reder was. In werkelijkheid echter was hij echter een rijke scheepsmakelaar uit Liverpool, met wie Philip Coombe al lang in correspondentie had gestaan. Het doel van deze langdurige bespre king was de vaststelling van het defi nitieve bedrag, nodig om de firma Hogg Williams te doen opgaan in James Austin Ltd. Philip Coombe bepaalde het eind bedrag en hij won, zoals hij altijd in zaken aan het langste eind getrokken had. Toen greep hij zijn pen en teken de de overeenkomst, waarbij hij de zaak, die hij meer dan veertig jaren in eigendom had gehad, overdroeg aan de vreemdeling uit Liverpool. Het contract zou een maand lang geheim blijven, waarna de overdracht officieel zou worden bekend gemaakt. Nu bleef nog de liquidatie van zijn privé-vermogen over. Al zijn beleg gingen wilde hij te gelde maken, om HILVERSUM Woensdagavond 14 juni zendt de NCRV in haar tv-rubriek s „Attentie voor sport" een rechtstreekse r reportage uit van de tweede helft van de voetbalwedstrijd Nederland Fin land (amateurs). De wedstrijd Finland Nederland op 24 mei eindigde in een gelijk spel. Wanneer de tweede wedstrijd geen winnaar oplevert zal er verlengd wor den. In dat geval zal de NCRV ook de beelden van de verlenging uitzenden. Het is een wedstrijd in de voorronde van het Olympisch voetbaltoernooi '68. Misschien dat het weten het sprookje verstoort, maar de mensen van het Toneelmuseum in Amsterdam hebben dat risico genomen en zij hebben een tentoonstelling ingericht die ze .„Kijk spel" hebben genoemd. Daarin willen zij aan het publiek laten zien wat er achter de schermen gebeurt tijdens een voorstelling, hoe deze voorstelling tot stand komt en welke mensen daarbij betrokken zijn. ze aan mogelijke rechtverkrijgenden na zijn dood te kunnen onthouden. Eer het drie weken verder was, had Philip s Coombe zijn hele vermogenssaldo in s de vorm van aandelen, obligaties en bankpapier onder zijn persoonlijke S hoede genomen, in zijn huis op het jj Marine-terras. z Wanneer de schemering het vertrek binnendrong, zag Philip de schaduwen, s r die hij vreesde, nader en nader sluipen gisteren het verzoek tijdelijk bij en hoorde hij hen sissen: ;,Je ontkomt z N.R.U. in dienst te treden, ons toch niet! Wij wachten je op! Niets z en niemand kan je uit onze handen z houden! Nergens is een schuilplaats voor jou, nergens rust, nergens vrede!" Philip deinsde ontzet terug, met de 5 ROTTERDAM Sherif Zanfali werkt sinds gistermiddag bij de Neder landse Radio Unie in Hilversum. De 28- jarige, vlot Nederlands sprekende Egyptenaar, die als havenarbeider in Rotterdam werkt en zo met het lot van de joden is begaan dat hij bloed wil afstaan, kreeg na onze publikatie van de Uij ging met plezier op het aanbod in en bewijst de N.R.U. nu goede diensten als vertaler bij de radioluis terpost, die de gezamenlijke omroepen met het oog op de oorlog in het rug tegen de muur. Hij stopte zijn oren s Midden-Oosten hebben ingesteld. Zan- dicht en bedekte zijn gezicht met de hand. Hij greep zijn stok en sloeg er mee in de lucht. Het leek of ze in elkander krompen, uit elkaar stoven, gillend van pijn, het vertrek vervullend van hun jammer klachten. Toen lachte hij luid, bevend van vreugde. In zijn geest vormde zich zijn allerlaatste besluit. De maan stond boven de haven. Haar zilveren pad tekende zich af op de golven. De lichtjes van Plyn schitterden in het donker. De klokken van het kerkje van Lanoc sloegen het uur. „Jennie liefste, ga vanavond niet van me weg, ga met mij mee naar huis." „Maar, John, lieveling, doe niet zo jj onzinnig, waarom zou ik, daar is toch 5 geen enkele reden voor?" „Omdat ik zo ontzettend naar je 5 verlang. Omdat iets in mij zegt, dat, z als je nu niet met me meegaat, ik jou z voor altijd zou kunnen verliezen." Zij sloeg haar armen om zijn hals s en legde haar wang tegen zijn gezicht. 5 „Je weet toch dat niets me aan je ont- 5 rukken kan, John Waarom loop je nog jjj altijd rond met die kinderachtige jj angst. Je ziet gevaren die nergens z bestaan." (Wordt vervolgd) z fali vindt het tiebesteding. een uitstekende vakan- Dat is op een bijzonder leerzame en plezierige manier gebeurd. Het begint al in de eerste zaal waar natuurge trouw de coulissen van een schouw burg zijn nagebootst. Wij zien de Russische regisseur Peter Sjarof op het filmscherm bezig met de repetitie van een stuk van Tsjechof; we zien de witte vloer met regie-aanwijzingen, de touwen en rekken en gewichten waar mee het decor kan worden gehesen en we zien zelfs aan de muur de aanwij zingen van de inspecient aangeplakt. Daarop staan zinnen te lezen als: „Peter jaegeronderbroek met elastie ken kousen". Wij zien op deze tentoonstelling alles van dichtbij, zoals de imitatiehazen en ander wildbraad die u als toeschou wer het water in de mond doen komen maar bij nader bekijken uit onsmake- Sinds 14 november van het vorig jaar heeft een van de Britse piratenzenders geprobeerd vaste voet te kragen op de Nederlandse luister- en reclamemarkt. Radio Britain werd omgedoopt in Radio Dolfijn (Nederlands programma) en la ter nog eens in Radio 227. De exploitan ten hebben intussen uitgevonden dat het werven van reclame niet meevalt. In feite valt het hard tegen. Ondanks deze voor piraten moeilijk houdbare situatie wil Radio Caroline een grote jongen onder de radio actieve zakenlui binnenkort probe ren ook mee te snoepen van de Nederlandse markt. De piraten speculeren erop, dat Ne derland met zijn anti-piratenwetten (het zijn er twee) achter zal blijven bij Engeland en dat geeft dan een tijdelijk uitstel van executie. Veel is het niet, lijkt ons, want juist door een opeenho ping van „vrije boodschappers" in ons land zou de regering zich genoodzaakt kunnen zien grote haast te maken. De leeftijd van Veronica bewijst, dat dat tot nu toe niet is gebeurd. Deze ontwikkeling wijst op de „noodzakelijke" executie van Radio Veronica. De ruim zeven jaar lang ijzersterk gebleken vaderlandse piraat lijkt voor het eerst werkelijk bedreigd. goodwill zijn echter geen wapens tegen wetten. Als Engeland niét met een anti piraten-wet op de proppen zou komen, zou het er misschien nog inzitten, dat Veronica het leven houdt. Het is namelijk niet uitgesloten dat het hele idee van radio-reclame (een ontstellend probleem voor „iedereen", behalve de reclameman) een idee blijft. Maar Engeland komt met die wet en Den Haag zal wel snel meegaan, want „Een internationale aanpak" klinkt heel wat beter dan „Een tweede REM- zaak". Veronica verdwijnt „dank zij" haar navolgers in Britse wateren. Ons unieke omroepbestel heeft er dan weer een monopolie bij: te land, ter zee en in de lucht. lijk en ruw geschilderd karton blijkt te bestaan. Wij zien ijzingwekkende mas kers, sprookjesachtige kostuums, lom pen van de fraaiste stoffen nagebootst en dan gebeurt toch weer het wonder dat het allemaal echt wordt en dat we kunnen vergeten dat de druiven van was, de paleismuren van linnen en de kleren van de bedelaar van buitenge woon duur weefsel zijn vervaardigd. En ook de elektrische stoel die in ik weet niet meer welke produktie ooit is gebruikt wordt gevaarlijk. Ook voor het kind in de toeschouwer valt er veel te genieten. Want het toneel is gebaseerd op spel en bij ieder spel neemt het kind in ons allen deel. Er is een perfect nageboot ste schminkkamer, met een echte gri meur die koppen maakt van de gezich ten van de bezoekers. En voor een gulden kan men van het resultaat in een kiekautomaat een foto laten ma ken. Om naar huis te sturen. Het allermooiste is de ruimte waarin de toneelgeluiasapparatuur staat op gesteld die men zelf mag bedienen. De geluidsband heeft al deze door de tijd geheiligde vernuftigheden overbo dig gemaakt, maar nu staan ze er nog. De metalen plaat die met een natte duim moet worden aangestreken en dan een zwaar onweer laat horen, de stormwind die door snel draaiend ruw linnen wordt veroorzaakt en een kost bare, oude regenmachine, een paar meters lange koker waarin loden ko geltjes naar beneden kletteren. Wie het hoort heeft de neiging te gaan schui len. Er kan ook met licht worden ge knoeid, er is een klein zaaltje waarin men, op schouwburgstoelen gezeten, kan luisteren naar stemmen van be kende acteurs die veel wijsheid om trent het wezen van het toneel op de band hebben vastgelegd. En als alles is afgelopen komt men langs de hof der gevallen stukken. Op een vale binnen plaats staan op oude kisten geschilderd de titels van stukken die het niet gedaan hebben. En om aan te geven hoezeer de criticus daarvan de schuldi ge is (en niet de kwaliteit van stuk of voorstelling) heeft men een boosaardig kijkend borstbeeld erbij gezet dat het symbool is voor alle toneelverslagge vers. Men kan zich geen fijnere tentoon stelling voor de zomermaanden voor stellen. 3525. „Hè? Wat bedoel je? Wat heb je vergeten?" vroeg piloot Storm verontrust door Sandra's uitroep van schrik. Zijn hersenen werkten razend snel, terwijl hij zoch naar een mogelijke oorzaak van haar zonderlinge gedrag. Zij keek hem bijna verontwaardigd aan en greep naar haar blonde krullen. „Begrijp je dat dan niet? Mijn haar natuurlijk! Ik ben vergeten naar de kapper te gaan!" riep zij uit. „Hoef je niet te vra gen! En ik had nota bene een afspraak gemaakt, de dag vóór wij vertrokken! Wat stom niet! Nou loop ik nog, ik weet niet hoelang met deze ragebol! O, ik kan wel grienen als ik er goed over nadenk!" Sandra beet zich op (te onderlip, doch nam opeens een resoluut be sluit. „Ik ga 't zelf doen hoor. Ik wil netjes op Pluto aankomen, anders denken ze daar, dat alle Aardse vrouwen er zo onverzorgd bij lopen!" In stomme verbazing keken de twee piloten haar na. Arend wilde nog roepen, dat hij liever had, dat zij niets aan die „ragebol" deed, maar hij begreep, dat 't ver geefse moeite zou zijn. Buck werd er uiig van. Hij bekeek zich in een zak- spiegeltje en pruilde: „Wat denk je, suikerpop, zal ik er ook maar wat af laten halen, of zal ik een nieuwe per manent nemen? Met of zonder kleurspoeling?" 8.4 De abdis schudt haar hoofd. Het is doodstil in de tempelhal. Rechter Tie vervolgt: „Yang had zijn slacht offers echter onderschat. Het schuldige paar lokte hem en Seng-san hier in een val en vermoordde hen. Aange zien de bijgelovige het profiel van deze tempel op zijn rug had laten tatoeëren met het bijschrift dat hier goud te vinden was, hebben zij de twee lijken onthoofd en verwis seld. Tevens legden zij een vals spoor naar de vagebond Ah-lioe die op die avond Seng-san naar de tempel had vergezeld. Nu hadden die twee misdadigers alles dus prachtig geregeld. Ik zou denken dat Seng-san door zijn kornuit was vermoord en dat Yang met de noorderzon vertrokken was. Nu kon het tweetal uus rustig zijn na- soringen naar de schat voortzetten. Toen heeft Jade echter gesproken". De schilder Lie Ko dringt zich naar voren. „Jade?" schreeuwt hij. „Leeft zij???" „Neen", zegt de rechter. „Maar soms spreken de doden, meneer Lie. Ze heeft in haar laatste uren in de crypt met haar eigen bloed een brief geschreven en die naar buiten ge worpen". „Onzin!" zegt de Prefekt. „Een crypt heeft vensters noch deuren!" „Maar wel een luchtko ker, meneer Woe. Het ebbehouten doosje met haar briefje erin is door een opkoper bij de uitmonding van de luchtschacht op de helling gevonden. We zullen nu de crypt openen". Even zwaar weegt waarschijnlijk de financieel kritieke situatie van cle om roep, die nooit eerder zo om maatrege len heeft gesmeekt als dit jaar. Een van die maatregelen zou de invoering van radio-reclame zijn, al is Hilversum er niet happig op. Het zou een aardige cent kunnen opleveren, als tenminste Veronica wordt uitgeschakeld. Gebeurt dat niet, dan hoeft Hilver sum er niet eens aan te beginnen. De Reclameraad heeft namelijk een sys teem en tarieven voorgesteld, die on mogelijk kunnen concurreren met Ve ronica. Hoe sterk is nu Veronica? Als het om het publiek gaat heel sterk. De sinds januari 1966 door de Nederlandse Stichting voor Statistiek gerapporteer de gegevens over de amusements-zen- ders Veronica, Hilversum 3, Radio Luxemburg, Radio London, Radio 227, wijzen uit dat Veronica haar „concur renten" met zeemijlen slaat (inclusief Hilversum 1 en 2). Deze (constante) populariteit en een grote, bij het bedrijfsleven verworven ROTTERDAM Stoika Milanova, die tweede werd bij het concours Ko ningin Elisabeth van dit jaar, zal in 't Holland Festival optreden. De jonge vio liste zal namelijk soliste zijn in het con cert door het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Edo de Waart op 27 juni in De Doelen. De 21-jarige Stoika Milanova, die uit Bulgarije komt, zal dan spelen het vi oolconcert van Sjostakowitsj. Daarmee behaalde zij ook de twéede prijs in het concours te Brussel. Zij zal in Rotter dam de eerder aangekondigde violist Ci cero vervangen. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Benthuizen L. Spaans te Breskens. Geref. Kerken Beroepen te Rockanje en te Tholen- Poortvliet R. Kltfnsma (kand. te Weesp). Examens Aan de theologische hogeschool te Kampen slaagde voor het kandidaats examen de heer R. S. Elgersma te Grijpskerk. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Ommen dr. J. Douma te Rijnsburg; te Apeldoorn J. H. Kamer beek te Oosterbeek-Velp. HILVERSUM I 18.00 Met band en plaat voor U paraat: gevar. platenprogr. 18.55 Op het woord af, praatje. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 RVU: Labyrin theek: Een achttiende-eeuws labyrint, door R .A .Cornets de Groot. NRU: 20.00 Grenspost: informaties voor en over vakantiegangers. 22.05 Parlemen tair weekoverzicht. 22.25 Humanistisch Verbond. Kort commentaar, onder re dactie van en uitgesproken door Th. Po- let. 22.30 Nieuws. 22.40 Volksmuziek uit Viëtnam. 23.00 Radio Kamerork. (opn.) klass. muz. 23.20 Radiorama: veertien daags mini-magazine. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 18.00 Nieuws. 18.15 Amerika in termij nen, praatje. 18.20 Uitz. v. d. PSP. 18.30 Jazz-rondo. 19.00 Lichte grammo- foonmuziek. 19.30 Lezen en schrijven: literaire kroniek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gewoon anders. 20.30 Licht orkest. 20.45 Het jaar 2000 is in zicht: lezing over de activiteiten van de Fondation Européenne de la Culture. VARA: 21.00 Stereo: Klassieke gewijde mu ziek (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Actuali teiten. 22.55 Zaal-Club-Cabaret, licht programma. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 18.45 Voor de kleuters: De Mi- nimolen. 18.50 Journaal. STER: 18.55 Reclame. TROS: 1900 Laurel en Har dy cartoons. 19.05 87th Pecinct: the square cop, TV-film. STER: 19.56 Re clame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 AVRO's Televizier. 20.45 De Dean Martin Show. 21.35 Voor de vuist weg. NTS: 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws in 't kort. STER: 20.01 Reclame. KRO: 20.05 Van pothoed en panama: liedjes en plaatsjes uit de twintiger jaren. 20.25 Eten in overvloed, documentaire over nog niet aangeboor de voedselbronnen. 21.00 Bonanza, TV- film. 21.50 Onze man in Washington. STER: 22.10 Reclame. NTS: 2.15 Jour naal 22.30-23.00 Teleac: Kernfysica (34-herh. v. dinsdag jl.). HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord, lezing. 7.15 Oude muziek (gr). 7.30 Nws. 7.32 Geestelijke lied. (opn). 7 55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn: gevarieerd progr. (8.30 Nws; 8.32-8.45 Touringclub: informaties voor vakan tiegangers; 9.35 Waterstanden). 12.25 Marktberichten. 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Overheidsvoorl.: Geven en ne men. De familie Van Buuren praat weer over het verkeer. 12.50 Zonder grenzen: een rubriek over missie en zending. 13.00 Radio Rally '67. 13.03 Vliegende schijven: verzoekplaten voor de militairen. 14.00 Radio Rally '67. 14.03 P.M.: familie magazine. (Tussen 15.00-16-00 Verzoekplaten Rallyrijders Radio-Rally '67). NRU: 16.30 Franse les. KRO. 17.00 Carionca: radio voor tieners. HILVERSUM II VARA: 7-00 Nws. en ochtendgymnas tiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Licljte grammoiponwfuz. VPRO: 7.55 Deze dag. VAÉA: 8.00 Nws. 8.10 Juichte grammof oonmuz. (8.30-8.35 Van de voorpagina, persoverzicht). 9-40 Jeugd koor: volksliederen. 10.00 Z.O. 135, ge varieerd progr. (Om 11.00 Nws.) 12.15 Loon naar werken, lezing. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Tussen start en finish: actueel sport nieuws. 13.00 Nws. 13.10 VARA-varia. 13.15 Voor de jeugd. 14.15 Voor de twin tigers. 14.55 Radio Jazz Magazine. 15.30 Ikke: een geluidscollega. 16.00 Nws. 16.02 Oosteuropese kroniek. 16.25 Volksliederen en -dansen (gr.). 17.05 Amateursprogr. 17.30 Radioweekjourn. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws- 9.02 Klassieke gr. muziek. 10.00 Nws. 10.02 Operafrag menten. 11.00 Nws. 11.02 Hilversum 3- vertissement. 11.30 Leger des Heilsmu- ziek. 12.00 Nws. 12-02 Wegwijzers, Wen ken en Wetenswaardigheden Voor een Vrolijke Vakantie in eigen land. 13.00 Nws. 13.02 Tienerama. 14.00 Nws. 14.02 Tienerama. 14.30 Ramblers Radio Re prises. 15-00 Nws. 15.02 Live!: modern amerikaans amusements. 15.30 Tour nee: muzikale zwerftocht. (16.00 Nws.). 17.00 Nws. 17.02-18.00 Sportshow: sport en lichte muziek. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal (van gis teren). 10.20 TV-rechtbank. 11.50 Kook- rubriek. 12.00-13.30 Act. kroniek. 16.25 Nws. 16.30 Discussie. 18.00-18.05 Nws. (Regionaal progr.: NDR: 18.05 Actuali teiten. 18.16 Das Freitagsmagazin. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Actualiteiten. 19.21 Film-reportage. 19.59 Program ma-overzicht. WDR: Nws. uit Nord- rhein-Westfalen. 18.10 Beroepenraden. 18.25 Hier und Heute (1). 18.50 Goeden avond. 19.00 Hier und Heute (2). 19.10 Documentaire. 19.40 Klassieke muziek). 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Commentaar. 21.00 S.T. auf Diamanten- jagd, TV-film. 21.45 Journaal en weer bericht. 22.00 Reportages uit Bonn. 22.15 lm Schlaraffenland, TV-spel (Herh. niet geschikt voor jeugdige kijkers). 0.10 Nieuws. DUITSLAND II 17.30 Reportage wielrennen, De Ronde van Italië (Eurovisie). 18.10 Nieuws en weerbericht. 18.20 Actualiteiten en mu ziek. 18.35 Dreizehn Briefe, TV-film. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nieuws en the ma van de dag. 20.00 Anastasia, docu mentair spel (2). 21.30 Filmreportage. 22.00 Nieuws, weerbericht en thema v. d. dag. 22.25 La Ricotta, Italiaanse korte film. 22.55 Jazzmuziek. iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii IIIIIIIIIIIIIIIUIIUIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IEMAND MOEST DAT DING B'J HEM WEGHALEN. HU IS TE STOM OM ER IETS GOEDS VAN TEMAKEN. 83. Buiten achter de lusthof van 't Ba-Mih paleis zat ge heel verslagen Prins Lum-Bia. Met regelmatige tussen pozen keek hij in de richting van waar hij Tekko ver wachtte te zien terugkeren. „Neen, hij komen niet meer!" mompelde de Prins mismoedigd terwijl hij droevig voor zich uitstaarde. „Goede Taks uit het avond land zijn verongelukt! Waarschijnlijk m handen geval len van onwaardige Chop-Choy! Hoe het ook zijn, hij zijn verdwenen. En met hem de parel, de kroon en de troon en alles!" Als Prins Lum-Bia op dat moment nu maar weer eens opgekeken had zou hij waarschijnlijk in een betere stemming gekomen zijn, want in de ver te naderen een klein stipje dat na enige tijd de vorm van de verongelukt gewaande Taks aannam. Gekweld door de verzengende zonnestralen en afgemat door een verschrikkelijke dorst baande onze moedige vriend zich een weg door 't stoffige landschap. Eindelijk zag hij 't Ba-Mih-paleis voor zich liggen en even later kon hij iemand onderscheiden die -ustig voor 't paleis op een steen zat. Tekko's tong was dik gezwollen en zijn keel was droog van 't stof, daarom kon hij geen geluid uit brengen maar hij trachtte de aandacht te trekken door hevig te zwaaien. Prins Lum-Bia merkte hem echter niet op. Pas toen hij zich moeizaam tot vlakbij de Prins voortgesleept had en in de handen klapte sprong de laatste telg der Ba-Mih-dynastie met een enthousias te kreet op en kwam deze hem blij verrast tegemoet IIIIIIIIIIIIIIIIIU EEN GEDACHTE DIE TROOST AAR? AMSTERDAM De beurs deed gisteren een stapje terug na de over trokken koersstijging van de vorige dag. Toen was het gebrek aan mate riaal, nu trokken de kopers zich wat terug. Het duidelijkst was dat bij de hoofdfondsen te zien. Olies leden een verlies van f 2, maar Unilever moest toch ook al ongeveer f 1.50 prijsgeven. KLM was ca. f 3 lager. Hoogovens verloren f4 en AKU 50 cent. De hoeken lagen meestal verlaten. De lokale markt was ook aanzienlijk stiller dan de vorige dag toen er een opvallende omzetstijging viel waar te nemen. Nu bleef het publiek karig met de orders, waardoor snelle runners wat van hun winsten moesten afstaan. Brocades en Gist, De Bijenkorf, Spaar- nestad, Hoek, Naarden, Nationale-Ne- derlanden, Ogem en RVS waren lager. Daarentegen kon Albert Heijn verder doortrekken, terwijl ook Key en Kra mer, Erdal, Metaverpa. Bammens en Geveke weer hoger werden genoteerd. De scheepvaartsector was overwe gend iets lager. De meer incourante stukken, zoals Rotterdamsche Lloyd en de Nederland, moesten 2 tot 3 punten afstaan. HVA was ca. 2 punten lager. In de gisteren gehouden algemene vergadering van aandeelhouders van Wegener's Couranten Concern N.V. te Apeldoorn heeft de directie medegedeeld, dat het totaal van de advertentie-omzet ten over de eerste vier maanden van 1967 ten opzichte van de overeen komstige periode van verleden jaar een verdere stijging te zien heeft gegeven, zij het in mindere mate dan in voor gaande jaren het geval was. In bepaalde categorieën van advertenties, o.a. in de personeels-advertenties heeft zich in enkele van de uitgaven van Wegener een omzetdaling voorgedaan, doch deze wordt door de stijging in andere delen van het advertentiebestand overtroffen. De directeur, de heer G. Spanhaak, deelde voorts mede, dat de omzetten in andere produktieafdelingen van Wegener t.w. de handelsdrukkerij, het cliché-be drijf en de reclame-studio over de eerste vier maanden van dit jaar zijn toege nomen. Hij legde er nog de nadruk op, dat reeds in het najaar van 1966, gelijktijdig met de ingebruikstelling van nieuwe be- drijfsapparatuur, hogere lasten o.a. door uitbreiding van het personeel, werden aanvaard met het oog op te verwachten nieuwe groei. Met ingang van 1 maart j.l. kon een aanzienlijke vergroting van de rotatie-produktie voor langere duur worden gerealiseerd. Namens het Administratiekantoor, dat voor de certificaathouders optreedt, be tuigde de heer Th. Ram instemming met de gevoerde dividendpolitiek, die er, sedert de béide emissies, op gericlit is, geleidelijk een groter deel van de winst tot uitkering te brengen. Het dividend werd op 25% vastgesteld (v.j. 22%). De heer H. Elfring werd, op voorstel van bestuur en directie, tot technisch direc teur benoemd. De president-commissaris, ir. A. J. van Brero, deelde in antwoord op vragen uit de vergadering mede, dat voorshands geen uitkering uit de agio-reserve wordt overwogen. Het bestuur ziet daar geen aanleiding toe, omdat reeds geleidelijk een groter deel van de winst wordt uit gekeerd via het normale dividend. Evenmin wordt voor het ogenblik het aanvragen van officiële beursnotering voor de certificaten van Wegener en aanpassing van de conversiekoers voor de uitstaande obligatie-lening aan ds marktkoers overwogen. DOETINCHEM In de algemene vergadering van aandeelhouders van de uitgeversmaatschappij C. Misset N.V. heeft de directie over de ontwik keling in 1967 meegedeeld dat tegen over een opzichzelf bevredigende omzetstijging hogere kosten moesten worden geboekt, zij het dat hieronder enkele aanloopkosten van incidentele aard voorkomen. De groei in de advertentiesector in april en mei 1967 is enigermate afge nomen. De kosten zullen o.a. door de invoering van de nieuwe sociale verze keringswet en de verhoging van de portokosten per 1 juli een voortgezet te tendens tot stijging vertonen. De di rectie voorziet daarom dat het zeer moeilijk zal zijn in 1967 de kostenstij ging geheel te compenseren door de opbrengst vergroting. De vermelde aanloopkosten betrof fen de omzetting van „De Graafschap bode" van nieuwsblad tot dagblad. De ze omzetting is volgens de directie gunstig verlopen, daar in tegenstelling tot de verwachtingen geen abonnee- verlies, maar zelfs een abonneewinst kon worden geboekt. Per 1 mei had de Graafschapbode 21.250 betalende abon nees. Enkele nieuwe projecten zijn in voorbereiding. Z zal o.m. nog dit jaar in België een dochteronderneming wor den gevestigd ter versterking van de belangen in Vlaanderen. Overeenkomstig het voorstel van de vergadering van prioriteitsaandeel houders werd de heer G. van Veen tot commissaris benoemd met ingang van 1 juli 1967, op welke datum hij op zijn verzoek als directeur zal aftreden. AMSTERDAM, 8 juni Contante prijzen: Londen 10,06%10,07; New York 3,60A3,60A; Montreal 3.33A— 3,33 A; Parijs 73,3473,39; Brussel 7,25%—7,26%; Frankfort 90,53—90,58; Stockholm 70,02%—70,07%; Zürich 83,44—83,49; Milaan 57,65%—57,70%; Kopenhagen 52,0752,12; Oslo 50,43% —50,48%; Wenen 13,95%—13,96%Lis sabon 12,55*4—12,56%. Goldmines. Het vermogen steeg in mei van 18,94 miljoen tot 19,41 miljoen, de afgifteprijs van 596,30 tot 609,35.

De Vallei | 1967 | | pagina 2