Els van Noorduyn verbeterde nationaal record kogelstoten volle winst Daring Feyenoord kwam tot in Intertotoduel met Italianen ook in 4e match door Nederland verslagen Boudewijn wil je I een stuk knus I uit het g I vuistje I Nederland op tweede plaats Basel werd Zwitsers kampioen Nederlandse equipe boekte drievoudige zeqe op Belqië Internationaal toernooi in Moskou Go Ahead verloor ook in België Spanje plaatste zich voor finale Puntenverdeling voor Groningse G.V.A.V. Toenadering tussen erkende en „wilde Amerikaanse bond Bulgarije verdrong Zweden van eerste plaats Rusland versloeg Oostenrijk4-3 Cees Zoontjes eerste in klassement van Ronde Fr.-Vlaanderen Sparta incasseerde nederlaag Korfbaltop naar Engeland Huub Coumans won in Zundert Tijdens wedstrijden om de „Gouden Spike" Honkbal Tactisch Clare Benedicttoernooi Paardesport Schaken Onzeker VOEDZAAM MAKfy M jjj 5 w A, *r ■&1HVI HVVZQ30A «V Davis Cup Voetbal Wielrennen BINNENKORT Gloednieuwe drank Anders dan alle andere Ideaal voor mannen die nog moeten rijden en niet van zoete drankjes houden MAANDAG 12 JUNI 1967 LEIDEN Els van Noorduyn heeft dan toch haar zin gekregen. De Amster damse die de afgelopen weken het Ne derlandse record kogelstoten verschei dene malen tot op enkele centimeters had benaderd, kwam zaterdagmiddag in Leiden tijdens de jaarlijkse wedstrijden om de Gouden Spike met 15.70 meter zelfs fors over de barrière, die de re cordprestatie van Loes Boling (15.37 m) voor haar betekend had. De 21-jarige Sagitta-atlete, die voor haar record te recht de Gouden Spike kreeg, demon streerde met een uitstekende serie haar vorm Zij begon met 14.37, toen daarop 15.33 meter volgde, was het duidelijk dat het record zou sneuvelen. Na 14.96 m in de derde kwam het er met de vierde po ging voor de eerste maal uit: 15.52 m. Bevrfld van de psychologische druk volg de in de vijfde stoot de explosie, die haar een plaats bij de tien beste kogel- stootsters op de wereldranglijst van dit jaar opleverde. Ook in de laatste po ging liet de Amsterdamse, die dit sei zoen nog wel verder zal komen, ruim 15 meter noteren: 15.15 meter. Traditiegetrouw leverde het eerste grote treffen van de Nederlandse top nog meer goede prestaties op. De hoog tepunten waren de 400 en 800 meter bij de heren. In de 400 meter finale kwa men ondanks de hinderlijke wind en de vrij lage temperatuur liefst vijf van de zes lopers beneden de 49 seconden. De snelste man was ook nu weer de 19-ja- rige Rijn van de Heuvel, die met 47.7 seconden zijn persoonlijk record op nieuw 0.2 scherper stelde. De Rotter damse technisch tekenaar had na ruim 200 meter het hele veld ingehaald en met zijn soepele lange glijpassen snelde hij onbedreigd naar de overwinning. Fred van Herpen, de Nederlandse re cordhouder (46.9) benaderde hem het dichtst met 47.9 sec. Achter hen kwam het jeugdige drietal Mahieu, Tel en Lie- vense in deze volgorde over de eind streep. Op de 800 meter kreeg de jeugd de steun van routinier Henk Snepvangers, die met 54 sec op de eerste 400 meter, voor een ideaal aanvangstempo zorg de. Er werd uitstekend van geprofi teerd. Eerstejaars senior Wijnand Bladt (V en LTC), die vorig jaar de Gouden Spike won, bleek in de spannende slot fase over de meeste reserves te be schikken. Hij zegevierde in 1.50.5, de beste seizoenprestatie, voor Haico Scharn en Ton Bok, die ook binnen de 1.51 bleven. De Amsterdammer Bram Wassenaar, die als vierde eindigde, reikte met 1.51 naar een persoonlijk re cord. Voor het eerst sinds jaren heeft dit nummer ook in Nederland weer toe komst. Piet Beelen, de Nederlandse crosska- pioen, die na een uitstekend wintersei zoen, wat leek teruggevallen, herstelde zich op de 5000 meter voortreffelijk. De kleine, tengere Spartaan-atleet liep met clubgenoot Wim van Gerven, die het Gijs de Bode lastig maakte, een tacti sche race, die hij met een persoonlijk record (14.23.2) afsloot. De Bode kwam door een snelle laatste 300 m nog wel dicht bij Beelen, maar er niet meer langs (14.23.6). De prijs voor de beste herenpresta tie ging naar Cees Goverde, die bij 't verspringen met een toelaatbare rug- wind (1,1 m p/sec.) 7.16 liet opmeten. LEYZINN Het Nederlandse team in het Clare Benedicttoernooi heeft zich zondag onopvallend op de tweede plaats genesteld met een achterstand van een punt op West-Duitsland, dat op verrassende wijze met IV»2V* verloor van Groot-Brittannië. In de laatste ron de komt Nederland uit tegen de West duitsers. Opvallend was het herhaalde falen van de Duitse grootmeester Un- zicker. Zaterdag verloor hij van de Oostenrijkse niet-meester Prameshu- ber en zondag moest hij zijn meerdere erkennen in de Brit Kottnauer. Neder land speelde zaterdag een bescheiden rol. Een tegenvaller was de magere overwinning in de derde ronde tegen Zwitserland. Zowel Kuypers als Lange- weg lieten beiden de winst glippen en moesten na zeven uur spelen hun te genstanders remise toestaan. Donner won op fraaie wijze, terwijl Prins het na zijn twee winstpunten tegen Blau kalm aandeed en remise maakte. In de vierde ronde ging het beter. De Oostenrijkers werden kansloos met 3ViV» geslagen, waardoor Nederland op de tweede plaats kwam met een punt achterstand op West-Duitsland en slechts een voorsprong van een half punt op Spanje en Engeland. De laat ste ronde met NederlandWest-Duits land zal dus uitermate spannend zijn. Engeland, dat Zwitserland zal ontmoe ten, heeft het verreweg het gemakke lijkst. Prins, die in zeer goede vorm is, kreeg tegen zijn Oostenrijkse tegen stander het betere spel. Hij offerde een pion voor een snelle ontwikkeling van zijn stukken. Zijn tegenstander, die zeer gedrukt en slecht ontwikkeld stond maakte een blunder, hetgeen een vol stuk kostte. Kuypers speelde een goede partij. Er ontstond een zeer ge compliceerd middenspel met veel re kenwerk. De Nederlandse ingenieur was daarin beter dan de Oostenrijker. In een enerverend eindspel werd Wi niwarter mat gezet. Langweg over speelde zijn tegenstander volkomen. Hij miste echter op de 22ste zet de di recte winst. In een tweede zitting zet te hij zijn tegenstander mat. ZüRICH Basel, dat voor de laatste Zwitserse competitieronde twee punten voorsprong had op FC Zlirich, is door een gelijk spel van 22 tegen Grass hoppers Zürich Zwitsers kampioen ge worden. Basel 26 40 FC Zürich 26 39 Sion 26 26 Lugano 26 39 Servette 26 26 Grasshoppers 26 32 Young Boys 26 26 BREDA De Nederlandse ruiter MOSKOU In de 15e ronde van het internationale schaaktoernooi in Mos kou eindigden alle partijen in remise. De ontmoeting tussen de Hongaar Por- tisch en de Rus Tal moest worden uit gesteld wegens ziekte van Tal. Na 15 ronden luidt de stand: 1. Stein (Rusl.) 9 punten en 1 afg., 2/3. Bronstein/Gip- slis (Rusl.) 9, 4. Tal 8% (uit 14 partijen). equipe heeft in Breda een drievoudige overwinning behaald op de Belgen. In alle drie onderdelen zegevierden onze landgenoten. Dat begon reeds in de morgenuren toen de Nederlandse dres suurruiters met 1411 tegen 1336 punten de zuiderburen de baas bleven. De beste individuele prestatie leverde de Belg H. Peeters met Silver Pil, die 376 punten van de jury kreeg. Onze land genote mevrouw I. Schram-van Kalmt- hout met Gingerbread werd met 363 punten tweede. ROTTERDAM Dat het Nederlandse en Italiaanse tophonkbal elkaar niet veel meer in kracht ontlopen, is, ondanks de monsternederlaag van 19-1, die de Ita lianen zaterdag leden, in de serie van 4 testwedstrjjden wel gebleken. Dat Neder land uiteindelijk slechts eenmaal van de Italianen verloor, was vooral te danken aan het feit, dat coach Charles Urbanus kon beschikken over een sterke staf pitchers. Robert Thompson, de Amerikaanse coach van de Italianen, was wat dat betreft minder gelukkig. Hjj had in de geroutineerde Gulio Glorioso, Pas- chetto en Pietro Silva slechts drie werpers van formaat, hetgeen voor een serie en vier wedstrijden, die in een tijdsbestek van vijf dagen worden gespeeld, te weinig is. Des te opmerkelijker was het dat de Italianen, die zaterdagmiddag in het Haarlemse honkbalstadion een geduchte afstraffing hadden gehad, zondag tot de zesde innings voortreffelijk honkbal speelden. Rudi Dom, die zes innings de Neder landse defensie leidde, had het aanvan kelijk moeilijk. De Spartaan had wei nig controle op zijn werpen en de Ita liaanse aanval profiteerde daar goed van. Tot de vierde innings lever de dat betrekkelijk weinig gevaar op, omdat de ver in het buitenveld gesla gen ballen door de Nederlandse vel- ders goed werden verwerkt. In de derde Italiaanse slagbeurt dreig de het mis te gaan. Passarotto kwam door vier-wijd op het eerste honk .waar na de Italiaanse korte stop na een goe de tik van Rinaldi twee honken kon opschuiven. Met Passarotta on sco- ringspositie vielen de èerste twee Ita liaanse nullen, waarna Dom zelf aan alle onzekerheid een eind maakte door Faraone op drieslag uit te schakelen. In* de vierde innings ging het wel mis. Glorios, die op het eerste honk uitste kend speelde en Rossi kwamen door honkslagen op de kussens waarna catch er Gigi Cameroni met een slimme stootslag zijn ploeggenoten verder hielp. Silva en Passarotta zorgden daar na dat Italië een 2-0 voorsprong kon nemen. Nadat korte stop Van der Berg, die enkele lelijke veldfouten maakte, in de vijfde innings de eerste Nederlandse honkslag had gegeven, kwam Neder land in de zesde slagbeurt iets Los. De Italianen, die tot dan toe foutloos ge speeld hadden, werden wat onzeker en de Nederlandse aanval profiteerde daar onmiddellijk van. Met Wim Crouwel en Hamilton Richardson op de honken sloeg Boudewijn Maat, met een gemid delde van 0.500 de beste Nederlandse slagman, een tweehonkslag, waarop zijn ploeggenoten over de thuisplaat konden komen. Door 'n fout van catch er Cameroni kon Maat zelfs nog voor een derde punt zorgen: 3-2. Herman Beidschat, die in de zeven de slagbeurt het werpen van Dom had overgenomen, begon weinig bemoedi gend. De eerste bal die de Haarlem mer gooide, werd door Rinaldi in het links-veld over het hek geslagen. De homerun van de Italiaan bleek achter af nog een bron van discussie. De hoofd- scheidsrechter gaf een homerun, omdat de bal tussen het hek en een reclame bord zou zijn gevallen. Na enkele ver- De eweede ontmoeting was een equipe wedstrijd springen voor junio ren over twee manches. De eerste ronde had een spannend verloop. Eric Schoemaker met Trevira II en Henne Hennis met Ocean reden foutloos voor Nederland, maar de verrichtingen van de anderen waren minder goed. België bleef in deze ronde met 15 3/4 strafpunten juist een fractie beneden het totaal van de Nederlanders, die tot 16 strafpunten kwamen. In de tweede ronde opnieuw foutloze parcoursen van Schoemaker en Hennis. In het totaal klassement wonnen 'de Nederlanders tehslotte met 23 tegen 238/< strafpun ten. Veel groter nog was de Nederlandse overmacht bij het springen door de senioren. De Nederlandse equipe, be staande uit Harry Wouters van den Oudenweijer met Fabiola, Jan de Haan met Bento, Hans Brugman met Sky High. Maarten Bagchus met Sonja, Tjeerd Velstra met L'Espoir en Jan Maathuis met Nenuphar C, kreeg in totaal slechts vier strafpunten terwijl de Belgen de strijd met een totaal van zestig strafpunten beëindigden. Voor de aanvang van de landenwed- strijd had Hans Brugman met Sky High na barrage met Tjeerd Velstra (l'Espoir) en Jan Maathuis (Nenuphar C) het individuele springconcours ge wonnen. Velstra werd tweede en Maat huis'derde. Laatstgenoemde boekte zaterdagmid dag een dubbel succes. Met Nenuphar C. begon de man uit Geesteren met het jachtspringconcours te winnen. Na een foutloze omloop over het 880 meter lange parcours ging hij in 115.8 sec. door de finish. Tweede werd Hans Brugman met Sky High in 117.1 en de derde plaats was weer voor Maathuis, ditmaal met Fligette. (119.4 sec). Daarna won Jan Maathuis met Ne nuphar C. ook het Zware springcon cours om de beker van Breda. In deze wedstrijd, die in twee manches ging over een parcours van 650 meter met 16 springen bleven drie combinaties foutloos. Dat waren Jan Maathuis met Nenuphar C., Hans Brugman met Sky High en Maarten Bagchus met Sonja. Bagchus trok zich terug voor de barrage, zodat de strijd ging tussen Maathuis en Brugman. Ook in de barrage, over een ingekort parcours bleef Jan Maathuis met Nenuphar C, zonder fouten en dat leverde hem de eerste plaats op, want Brugman maak te met Sky High vier fouten. Bagchus werd met Sonja derde en de vierde plaats was voor Jan de Haan met Bento. ADVERTENTIE hitte discussies kregen de Italianen hun punt toch en daarmee was de stand weer in evenwicht. De Italianen kregen daarna nog wel de kans om opnieuw een voorsprong te nemen toen Menaco was doorgedron gen tot het derde honk. Het zou het laatste zuidelijke wapenfeit zijn. OVVO- er Martin Stroker, door vier-wijd op het honk gekomen, stal twee kussens en werd door Grouwel binnengebracht, waardoor Nederland opnieuw leidde: 4-3. Hudson John velde in de achtste slagbeurt definitief het vonnis over de Italianen toen hij met Boudewijn Maat op het honk voor de enige Nederland se homerun zorgde: 6-3. De Italiaanse achtervanger heeft de bal gemist, Robert Maat scoort in de zaterdag gespeelde wedstrijd voor Nederland. ROTTERDAM Daring heeft Feyen oord alleen in de eerste minuten enigs zins in moeilijkheden kunnen brengen. Maar na de eerste aanvallen, waarin Moulon opviel door zjjn snelheid en een schot dat naast het doel van Pieters Graafland ging, zakte Daring snel te rug. Feyenoord heeft de wedstrijd vol ledig beheerst, vooral door het uitste kende spel van Moulijn, die herhaalde lijk te snel was voor zijn tegenstanders. Het spel van Moulijn inspireerde de hele Rotterdamse ploeg, die Daring steeds verder terugdrong en van de wedstrijd een partijtje doelschieten maakte, waarbij doelman Cuypers ech ter voorlopig niet wilde bezwijken. Pas na ruim 20 minuten was hij machteloos bij een schot van Jansen en een kwar tier later verdubbelde dezelfde speler de voorsprong van Feyenoord. Na rust bleek nog duidelijker dat de verdedigers van Daring te zwak en te langzaam waren en dat zij tegenover dit soepel draaiende Feyenoord te wei nig spelinzicht bezaten. Feyenoord ging onverminderd door en werd eigenlijk alleen afgestopt door doelman Cuypers, die geregeld fouten van zwakke colle ga's corrigeerde. Kort na rust zorgde Kindvall voor 3-0 en daarna profiteerde Colonval van een foutje van Pieters Graafland, die de bal na een afstands schot van Coclin, van zich af liet sprin gen. Bild maakte met nog twee doel punten duidelijk, dat de nederlaag, die Feyenoord vorige week tegen Daring in Brussel de Belgen wonnen met 1-0 had geleden, op een misverstand be rustte. LIER Go Ahead heeft ook zijn tweede wedstrijd voor de intertotocom- petitie tegen de Belgische ploeg Lier- se SK verloren. Vorige week in Deven ter, toen de Belgen met 2-1 wonnen, was het Deventer elftal veel sterker, maar zaterdagmiddag in Lier werd de wedstrijd volledig door de Belgen be heerst. In de eerste helft lag het tepo zeer EASTBORNE Spanje heeft zich zondag geplaatst voor de finale van groep A van de Europese zone van het toernooi om de Davis Cup. Spanje heeft in de ontmoeting tegen Engeland een beslissende 31-voorsprong genomen, dank zij een overwinning van Manuel Santana op Taylor: 6-4, 6-3, 7-5. In de finale van groep A ontmoet Spanje Rusland, dat de afgelopen week Chili versloeg. In de finale van groep B van de Euro pese zone ontmoet Brazilië Zuid-Afrika. De Brazilianen hadden zich zaterdag reeds geplaatst door in Napels tegen Italië een 31-voorsprong te nemen. Het enige punt behaalde Italië dank zij Nicola Pietrangeli, die Thomas Koch met 5-7, 2-6, 6-4. 0-6, 6-4 versloeg. Het laat ste enkelspel is wegens de invallende duisternis afgebroken. Zuid-Afrika be reikte de finale van groep B door in Parijs tegen Frankrijk een 30-Voor- sprong te nemen. Bob Hewitt en Frew McMillan versloegen in het beslissende dubbel Partice Beust en Daniel Contet met 9-11, 6-1, 6-3, 6-1. laag, maar de teleurstellende Nederlan ders konden niet voorkomen dat Lierse SK herhaaldelijk dreigend 'in de buurt van het strafschopgebied kwam. De uit stekende Deventer doelman Mendel, zorgde er echter voor dat de eerste helft doelpuntloos bleef. Na rust hadden d£ Belgen het tempo verhoogd en daardoor slaagden zij er in grotere openingen in de verdediging van Go Ahead te maken. Na ruim een kwartier kwam de bal na een combina tie van de Surinamer Zorgvliet en Jans- sens bij invaller Hendrickx, die de sco re opende. Vijf minuten later zorgde Vermeyen voor dè eindstand na een on stuitbare dribbel door de Deventer ach terhoede. BEERSCHOT GVAV heeft Beer schot in de eerste speelhelft een duide lijk overwicht moeten toestaan, maar de Belgen slaagden er niet in om de aantrekkelijke kansen, die uit dit over wicht ontstonden, te verzilveren. Direct na de rust nam GVAV een verrassende voorsprong. Een prach tige pass van Fransen bracht Fritsen vrij voor doelman Smolders en de Deen se Groninger liet deze kans niet onge- ff NEW YORK De United States Soccer Football Association, de door de F.I.F.A. erkende Amerikaanse voetbal bond, die onder de naam United Soccer Association een invitatietoernooi orga niseert, zal elke mogelijke stap, die tot erkenning van de National Professional Soccer League leidt, steunen. Dit ver klaarde de voorzitter van de U.S.S.F.A. Frank Wood, zaterdag na een vergade ring met officials van de „wilde" N.P.S/L. Wood vertelde verder dat er binnenkort besprekingen tussen beide bonden zullen worden gehouden. STOCKHOLM Bulgarije heeft zon dag in Stockholm een wedstrijd in groep twee van het toernooi om het Europees voetbalkampioenschap voor landteams met 20 van Zweden gewonnen. Bij rust was de stand 10 Bulgarije nam door deze overwinning de leiding van Zweden over in groep 2. De stand luidt: Bulgarije 2 2 0 0 4 6—2 Portugal 3 1113 4—4 Zweden 3 1113 3—5 Noorwegen 2 0 0 2 0 36 MOSKOU Rusland heeft zondag voor 103.000 toeschouwers in het tot de laatste plaats gevulde Leninstadion met '43 gewonnen van Oostenrijk in een wedstrijd in groep drie voor het Europees voetbalkampioenschap voor landenteams. Bij de rust hadden de Russen een 31 voorsprong opgebouwd. Voor de Russische treffers zorgden: Ma- lafayev, Byhevets, Wartusch (eigen doel) en Streltsov. Voor Oostenrijk scoorden: Hof, Wolni en Sieber. De stand in groep drie luidt: Griekenland 2 1 1 0 3 32 Rusland 1 1 0 0 2 4—3 Finland 3 0 2 1 2 2—3 Oostenrijk 2—0 111 3—4 DUINKERKEN Cees Zoontjes heeft vrijdag de leiding in het algemeen klas sement van de wielerronde van Frans Vlaanderen van Johnny Brouwerover genomen. Zoontjes maakte in de vierde etappe deel uit van een kopgroepje van vier renners, dat een halve minuut voor sprong op het peloton had. Het algemeen klassement ziet er na de vierde etappe als volgt uit: 1. Zoontjes (Ned.) 10.08.28; 2. Brou wer (Ned.) 10.08.29; 3. Gerrits (Ned.) i n or sw Kindvall belaagt doelman Cuypers van Daring. O bruikt: 0-1. Beerschot incasseerde deze tegenslag ongeschokt, nam de strijd op-, nieuw in handen, maar moest tot acht minuten voor tijd op de gelijkmaker wachten. Een goede combinatie van Houben en Van Hees werd toen door Zamen doeltreffend afgerond. WAREGEM Waregem heeft met een 2-0 zege op ondubbelzinnige wijze revanche genomen voor de vorige week in Rotterdam met 4-0 geleden neder laag. Sparta begon goed en was het eerste kwartier het meest in de aanval. Hierna kwamen de Belgen opzetten en schoten van Stockman en Vanhooren- beke kon Doesburg met de grootste moeite keren. Waregem bleef in de meerderheid, maar vooralsnog voor kwam het goede doelmanswerk van Doesburg treffers en tot aan de rust bleef de stand dubbelblank. In de tweede helft volgde al spoedig Belgisch succes. Stockman bediende Vandevelde op maat en deze had geen moeite het net te vinden(l-O). In de 56e minuut moest de geblesseerde Bouman het veld verlaten en Sparta vervolgde de strijd met tien man. Toen de Belgi sche voorwaarts Vanhoorenbeeke bin nen het strafschopgebied ten val werd gebracht, volgde een strafschop, die door Frivaldi onberispelijk werd inge schoten (2-0). Hierna kwam er in de stand geen verandering meer. Zes mi nuten voor tijd viel Doesburg uit. Hij werd vervangen door Oosterhout. ADVERTENTIE DEN HAAG Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Britse Korf- balbond wordt zondag 18 juni in Londen een jubileumtoernooi gehouden, waar aan de landskampioenen en runners-up van Nederland, België en Engeland deelnemen. Voor Nederland zijn dat Ons Eibernest (Den Haag) ca Rohda (Amsterdam); voor België de Antwerp se clubs Scaldis en A.T.B.S. en voor Engeland Midcham en Thornton. Inzet van het toernooi is een Europese beker. Mocht er voldoende belangstelling voor zijn dan zal er ieder jaar een Europees bekertoernooi worden gehouden, bij toer beurt georganiseerd door een van de ge noemde drie landen. ZUNDERT Huub Coumans van Unitas uit Geleen heeft zondag in het Noordbrabantse Zundert een 15 kilome ter loop gewonnen. Coumans had voor de afstand 49 minuten 26.4 seconden no dig. Rudi Mol eindigde met ruim een minuut achterstand op de tweede plaats. De uitslag: 1. Huub Coumans (Unitas, Geleen) 49.26.4; 2. Rudi Mol (GAC, Hilversum) 50.33.4; 3. Ad Heining (Volt, Tilburg) 51.54.4; 4. Henk van der Kruf (Spado, Bergen op Zoom) 52.01.2; 5. Jan van rVirci-Vlrtt f Olvmnia VoWoron RO 1 r> Wim Blom en Ad de Jong, die beiden een aangevochten tijd van 10.3 sec. op hun naam hebben staan, voch ten op de honderd meter weer een vin nig duel uit, dat Blom evenals vorige week, in zijn voordeel besliste. De PSV- er, die met een te sterke rugwind in de serie 10.4 sec. had gelopen, won in 10.5 terwijl De Jong 0.1 sec. meer nodig had. De overige finalisten bleven ruim bin nen de 11 sec. Bij de dames werd de 100 m gewon nen door Truus Hennipman (Bataven), O Els van Noorduyn, thans Nederlands beste kogelstootster. De Leidse, die liever een 200 m op het programma had gezien, noteerde 11.7 sec., voor vijfkampster Mieke Sterk werd 11.8 sec. afgedrukt. Overigens was de steun van de wind in deze finale sterker dan toegelaten. De 400 m da mes, in de afgelopen jaren een van de hoofdnummers van deze wedstrijd, was door het ontbreken van Lia Louer, en de blessures van Stans Brehm, Hilde Slaman en Tilly van der Made, een open strijd, waarin de jeugdige Willy Wokke (ADA) de snelste bleek. De club genoten Jet van der Giessen en Anne ke de Bruin vochten bij het discuswer pen een van hun talloze duels uit. Even als vorige week in Beverwijk won Jet van der Giessen: 45.82 tegen 43.72 m. I

De Vallei | 1967 | | pagina 6