Brit Mike Hailwood vestigde nieuw record in 250 cc klasse TRAINER LINTAMO: „We hebben geluk nodig als we willen winnen" M.V.V. VAART NIEUWE KOERS Geldlening werd mislukking NEDERLAND STELDE TELEUR Goede start Tom Okker van Geschiedenis met een commercieel tintje Officiële ontvangst voor Ajax Velasques Nederlandse winst in Nottingham Gornik bleef Pools kampioen Internationaal toernooi in Moskou India hield stand tegen Engelse testcricketers Benvenutti doet afstand van titel Atletiekprestaties in het buitenland Bill Tommey eerste in tienkamp Ned. jeugdploeg voor E.K. ADO verloor van Stoke City Transfernieuws Gegoochel met getallen Engelse TT op Man Finse voetballers aangekomen „Voetbal in Nederland lijkt nog nergens op" Wel jeugd Premie Clare Benedict-toernooi Open zaak Duurder sportief vaderdaggeschenk Herdenking tocht naar Chattham Zes maanden cel voor handelaar in hasjiesj MEDINA Tennis Schaken Zijspannen Topscorer Eintracht Braunschweig won van Chelsea Tafeltennis Jordanië verloor helft van leger BROEDERBAND HANDEL TOESPRAAK KAASMEISJE VUURWERK DINSDAG 13 JUNI 1967 Hailwood: record AMSTERDAM —„We hebben even gewacht zodat we u ook wegens het be halen van de KNVB-beker hulde kon den brengen", zei wethouder A. A. Verheij, die burgemeester Van Hall verving, maandagmiddag in de raad zaal van het Amsterdamse stadhuis tot bestuur en spelers van landskampioen Ajax. De heer Verheij zei ook dat Ajax een stuk nationaal bezit is ge worden. „Uw resultaten zijn gebaseerd op een krachtig bestuur, een knap elf tal en een goede trainer". Rinus Mi- chels reeds met vakantie ontbrak overigens op de ontvangst evenals trou wens Piet Keizer, die dinsdagochtend in het huwelijk treedt en de Zuidslaaf Va- sovic („hij verstaat er toch niets van", zei een bestuurslid). Voorzitter Jaap van Praag dankte voor de huldigende woorden en riep de medewerking van het gemeentebestuur in voor de plannen, die Ajax heeft in zake de accommodatie. Binnenkort zal hierover uitbreiding van de tribunes en de bouw van een motel vlak voor de deur op gemeentelijk niveau een bespreking worden gehouden. Na de ontvangst begon voor de mees te spelers pas de vakantie, die tot 10 juli de eerste trainingsdag duurt. De eerste oefenwedstrijd, tot nog toe op het programma van de landskampioe nen is de strijd in de Watergraafsmeer op 6 augustus tegen Anderlecht. Jl. ADVERTENTIE 20 SENORITAS 1.50 NOTTINGHAM De eerste dag van de kampioenschappen van Notting hamshire in Nottingham heeft over winningen gebracht voor Els Veentjer, Judith Salome en Fred Hemmes. In het dames-enkelspel won Els Veentjer-Spruyt met 6-1, 6-2 van haar Engelse tegenstandster C. Hayward. Judith Salome had iets meer moeite met de Italiaanse speelster A. Gobbo, het werd 6-4, 6-4. In het heren-enkel spel moest Fred Hemmes een set af staan aan de Amerikaan Watson, de uitslag in deze partij was 2-6, 6-4 en 6-2. WARSCHAU Gornik uit Zabrze is voor de achtste keer voetbalkampioen van Polen geworden. In de een na laatste competitiewedstrijd versloeg Gornik Stal Rzeszow met 3-0, terwijl medekampioens-kandidaat Zaglebie Sos- nowiec onverwacht met 0-2 van LKS Lodz verloor. Door deze resulta ten werd Gorniks eerste plaats onbe reikbaar voor enige andere club. Het betekende het vijfde achtereenvolgen de kampioenschap voor Gornik, wat een record in de veertigjarige geschie denis van het Poolse voetbal is. Karei Vesters, de middenveldspeler van bekerfinalist NAC, heeft de leiding van zijn vereniging verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. Vesters speelde voor hij naar NAC ging bij Ajax. MOSKOU De uitgestelde partij tussen de Hongaar Laios Portisch en de oud-wereldkampioen Michael Tal is maandag door de Hongaar gewonnen. De stand in het internationale schaak toernooi in Moskou is hierdoor gewor den.: (1) Stein 9.5 pnt. (2,4) Bobot- sov, Bronstein en Gipslis 9 pnt; (5) Por- +icr>h P nnt DOUGLAS, (eiland Man) De Brit se motorrenner Mike Hailwood heeft op een zes-cilinder Honda de 250 cc-klasse van de TT van Man gewonnen. Het was de zesde achtereenvolgende overwin ning van Honda op Man en de tweede voor Hailwood. De 27-jarige Brit be haalde hiermee zijn tiende overwinning op de TT van Man. Hij heeft daarmee het record geëvenaard van de Ier Stan Woods, die tussen 1923 en 1939 tienmaal als eerste eindigde. Tweede over de 364,36 km was de Brit Phil Read op een vier-cilinder Ya maha. De Ier Ralph Bryans op Honda werd derde. Hailwood is wereldkampioen in de 250 en 350 cc. Hij heeft zijn tien over winningen op het 60,7 km lange circuit van Man sinds 1961 geboekt. Later de ze week heeft hij nog kans op 'n nieuw record, als hij in de 350 cc en 500 cc start. Er waren 74 starters uit dertien landen. Minder dan de helft was nog in de race aan de finish. De tijd van Hailwood was 2.11.47,6, dat is een gemiddelde snelheid van 165,77 km per uur, een nieuw record. Tijdens de wedstrijd vestigde hij een nieuw ronderecord met een snelheid van 168,84 km per uur. Het oude record stond op zijn eigen naam. De favoriete Yamaha-ryder Bill Ivy van Engeland viel uit in de vijfde ron de met pech, toen hij op de derde plaats lag. Ook de beide MZ-motoren vielen uit. De renners Derek Woodman van Engeland en Heinz Rosner van Oost- Duitsland lagen toen op de vijfde en zesde plaats in de vierde ronde. De stand in de strijd om het wereld kampioenschap is nu: 1. Phil Read 26 punten; 2. Ralph Bryans 21; 3. Mike Hailwood 12; 4. Bill Ivy 8; 5. Heinz Rossner 5; 6. José Medrano 4. De Westduitser Siegfried Schauzu ze gevierde met BMW in de zijspanklasse. Hij legde de 182,17 km af in de record tijd van 1 uur 14 min. en 40,6 sec. (gem. snelheid 146,32 km/uur). Zijn landgenoot Klaus Enders evenens op BMW .eindigde als tweede. De West duitser George Auerbacher noteerde de snelste ronde in 24.41,2 (gem. 147,56 km/u). Auerbacher moest wegens mo- torpech opgeven. LEEDS Ook op de vierde dag van de eerste testmatch tegen Engeland heeft India het hoofd niet gebogen. Met een score van 475 runs voor het verlies van 8 wickets in de tweede innings hebben de Indiërs thans een voorsprong van 89 runs. Leek het er na twee dagen op dat zij een snelle inningsnederlaag tegemoet zouden gaan, thans zullen de Engelsen op de vijfde en laatste dag toch minstens enige uren moeten batten om het deficit goed te maken. De tegen stand kwam hoofdzakelijk van Hanu- mant Sing, Borde en de Indische prins Pataudi, die met een schitterende 129 not out (13 maal 4; één maal 6) zijn zesde testcentury scoorde. DE Indische captain werd hiermee voor de tweede maal topscorer. Wade- kar kon aan zijn 84 runs slechts 7 runs toevoegen. Borde speelde voortreffe lijk, maar werd met zijn totaal op 33 gebowld. De stand voor het vijfde wicket tussen Hanumant Sing en Pa taudi was goed voor 134 runs. Hanu mant Sing droeg 73 runs bij. Vervolgens gaven Saxena en Prasan- na met respectievelijk 16 en 19 runs hun captain ruimschoots voldoende steun om de inningsnederlaag te ontlo pen. Illingworth was verreweg de beste Engelse bowler. Hij nam in 44 overs 3 wickets voor 89 runs. Close en Snow namen ieder 2 wicktets, Higgs één wicket. BOLOGNA Nino Benvenutti, we reldkampioen in het middengewicht, heeft afstand gedaan van zijn Europe se bokstitel in deze gewichtsklasse. De manager van Benvenutti maakte maan dagavond in Bologna bekend, dat de Italiaanse bokser zijn Europese titel niet zal verdedigen tegen de Span jaard Luis Folledo om zich volledig voor te bereiden op het rëvanchege- vecht om de wereldtitel met Emile Griffith. Bejrvenutti wil de risico's van een zware partij om de Europese titel, die volgens de Europese Boks Unie omstreeks half juli had moeten plaats vinden, niet nemen in de periode, dat hij traint voor het duel met Griffith in New York. SCHIPHOL. Per Finnair-Caravel- le is maandagmiddag op Schiphol het Finse voetbalelftal aangekomen, dat woensdagavond op het Vitesse-terrein in Arnhem de uitwedstrijd tegen de Ne derlandse amateurploeg speelt in de voorronde voor het volgende Olympi sche voetbaltoernooi. „We hebben geluk nodig als we wil len winnen", aldus de trainer Alfo Lin- tamo, voor wie het 0-0 gelijke spel, dat de Nederlandse amateurs drie weken geleden in Helsinki behaalden, een streep door de rekening betekende. „Ik heb nog zelden een amateurploeg zo sterk zien spelen", vulde niet zonder trots de secretaris-penningmeester van de KNVB, H. A. Burgwal, daaraan toe. Samen met de voorzitter V. Meuleman kwam hij de Finse gasten op Schiphol afhalen. Finland kent nog geen beroepsvoet bal. Algemeen had men daarom de Ne derlandse amateurploeg weinig kans gegeven. Na het gelijke spel in Helsin ki kunnen de Nederlandse amateurs woensdagavond echter vol goede moed de bal thuis aan het rollen brengen. Prins Claus zal naar hij heeft laten weten de wedstrijd gade slaan. De winnaar van deze voorronde zal als volgende tegenstander Frankrijk ontmoeten. De Finse spelers zijn inmiddels on- LYNN De Duitse voetbalkampioen Eintracht Braunschweig heeft zondag in de Amerikaanse plaats Lynn met 3-1 van de Engelse eerste divisieclub Chelsea gewonnen. Bij rust leidden de Duitsers met 1-0 door een doelpunt van international Othar Ulsass. Na een kwartier in de tweede helft scoorde Schmidt het tweede Eintracht doel punt. Tony Hately reduceerde de Brit se achterstand een paar minuten la ter, maar vier minuten voor tijd stelde Ulsass de overwinning veilig voor Eintracht. SIENNA Tijdens het weekeinde zijn in Sienna internationale atletiek wedstrijden gehouden. De 110 m hor den en de 400 m horden leverden over winningen op voor de Fransen Duriez (14) en Poirier (51,8). De 200 m werd gewonnen door de Cubaan Fiquerola in een tijd van 21,2. De Rus Kozlov zegevierde op de 5.000 m in 14.03,2 en het hoogspringen werd gewonnen door de Italiaan Azzaro met een sprong van 2.05 m. Op het „Golden West" invitatie atle- tiektoernooi in Sacramento (Califor- nië) leverde de Amerikaan Ed Burke met een worp van 69.90 m een wereld prestatie bij het kogelslingeren. De Tsjech Ludvik Danek bewees zijn goe de vorm door de discus 64.77 m ver weg te slingeren. Met deze prestatie bleef hij slechts 45 centimeter onder het wereldrecord, dat op zijn naam staat. De overige voornaamste uitsla gen waren 220 yards (met bocht): Tommie Smith (V.S.) 20.1, hoogsprin gen Clarende Johnson (V.S.) 2.15 m, 100 yards; Willie Turner (V.S.), 9,4 en 3.000 m steeple: Gaston Roelants Bel gië 8.54.4. dergebracht in het sportcentrum van de KNVB in Zeist. Hun ploeg is nog niet samengesteld. Volgens de trainer zullen er vermoedelijk een viertal wij zigingen worden aangebracht in de hoop dat de ploeg daarmee aan kracht zal winnen. Het Nederlandse elftal zal ongewijzigd blijven, tenzij de blessures van linkshalf Leget diens vervanging noodzakelijk maken. Naar gemeld zal de KNVB een half uur voor het begin van de wedstrijd, dus om half zeven woensdagavond, op het Vitesse-terrein zijn 600.000e lid hul digen. Die eer valt te beurt aan de 13- jarige adspirant Ooink van de Bonifa- cius Boys uit Haaksbergen. LOS ANGELES Bill Tommey is zondag voor de derde achtereenvolgen de maal Amerikaans kampioen tien kamp geworden. Hij kwam tot een to taal van 7.880 pnt. Zijn prestaties op de tien onderdelen waren: 100 m 11; verspringen 7.43 m.; kogelstoten 14.05 m; hoogspringen 1.91 m; 400 m 49; 110 m 15.; discus 42,44 m; polshoog 4,00; speer 67,03 m; 1500 m 4.32.3. Da ve Thoreson eindigde tweede met 7.524 en Bill Smith derde met 7.341 pnt. In Holyoke (Massachusetts) won Don Daws bij een temperatuur van 33 graden de Amerikaanse titel op de marathon. Hij liet een tijd van 2.40,7,7, voor zich noteren. DEN HAAG De Nederlandse ta feltennisploeg, die van 31 juli tot en met 5 augustus in het Deense Vejle aan de Europese jeugdkampioenschap pen zal deelnemen, is als volgt samen gesteld: Meisjes: Mieke ten Broek (Naarden) en Mary van Ruiten (Roe lof sarends veen). Jongens: Rob Hogendorp (Delft); Rob Joels (Den Haag) en Nico van Slobbe (Schiedam). Leider is Frits Wa- ser. MAASTRICHT „Onze voetballers moeten nu maar eens beseffen, dat ze voor het geld dat ze verdienen, ook maar eens iets moeten doen. Het voet bal in Nederland lijkt nog nergens op. Vandaar dat ik het afschaffen van het tweede elftal toejuich. De spoeling wordt nu dunner en er zal voor een plaats in het eerste team geknokt moeten wor den." Met stemverheffing worden deze zin nen geuit door de heer D. Rokx, mana ger van de Maastrichtse eredivisieclub MVV. De club, die onder de bezielende leiding van Rokx eindelijk na vijf moei lijke jaren een rustig seizoen heeft ge kend. „Toch zijn de resultaten van het afgelopen jaar bitter tegengevallen", stelt de manager van MVV. „We hebben de zielige ervaring, dat het elftal van MVV tegen sterke tegen standers behoorlijk uit de bus kwam maar tegen de zwakkere broeders was het hopeloos mis. Hoe dit mogelijk is, is ook voor ons onbegrijpelijk. De stemming was altijd uitstekend en er waren geen wanklanken. Maar een maal in het veld leken het wel gesla gen hondeh. Evenals in andere jaren heeft het aan de wil om te knokken ontbroken". Ook in een ander opzicht is het afgelopen seizoen voor de grootste club in het zuiden een mislukking gewor den. De obliegatielening, die vorig jaar door de Stichting Geusselt, groot vijf honderdduizend gulden, werd uitge schreven..,, is 'jeen fiasco geworden. Slechts vijftig !proeent kon aan de man worden gebracht. Voor het mislukken daarvan geeft de heer Rokx verschil lende redenen op. „Ten eerste", zegt hij, „is de lening niet op het juiste moment gekomen. We waren reeds te ver in het seizoen gevorderd en aangezien de eerste resultaten nu niet bepaald denderend waren, heeft dit de animo aanzienlijk verminderd. Het publiek heeft vervolgens niet begrepen waar het om ging. Er zijn er teveel geweest die in de mening ver keerden dat het geld niet terug kwam, ofwel dat er geen rente op werd gegeven. Daarbij komt dan nog, dat de toeschouwers massaal opkomen als er goed wordt gespeeld. Als ze dan een wedstrijd moeten aanschouwen zoals het bekerduel met DFC, kan ik me voorstellen dat de animo aanmerkelijk minder wordt. De schuld ligt dan ook niet bij het publiek, maar bij onszelf". Gedwongen door de nieuwe constel latie in het betaalde voetbal de grootste zorg geeft het terugtrekken van de tweede elftallen waardoor er een groot overschot aan spelers is ontstaan komen ook bij MVV de daarvoor noodzakelijke veranderingen. Manager Rokx: „Het bestuur van MVV heeft voor het komende seizoen een vaste lijn uitgestippeld. Er is besloten om de betaalde-jeugdselectie te handhaven. Wij willen de conse quenties aanvaarden dat de jeugd moet spelen tegen voetballers van dertig jaar en ouder. Met het jeugdelftal zullep we alleen deelnemen aan een regionale competitie, beslist niet aan een landelijke. Mocht er anders wor den besloten, dan maar zonder jeugd elftal. Door lange reizen en het verval len van de vijftig procent vergoeding van de bond gaat het meer geld kosten. De maatregel is tenslotte genomen om de uitgaven te beperken en daar moeten we dan ook naar toe. De af vloeiing van spelers is financieel ge zien toch al een strop, waarvoor niets terugkomt". MVV zal het nieuwe seizoen ingaan volgens manager Rokx „hoe minder contractspelers hoe beter" met on geveer achttien gecontracteerde spe- LEYSIN. West-Duitsland heeft maandag de Clare Benedict-Challenge veroverd. In de laatste ronde van het toernooi in het Zwitserse Leysin ver sloegen de Westduitsers titelhouder Ne derland, dat alle kansen heeft gehad het toernooi voor de tweede achtereen volgende maal te winnen. Nederland, dat slechts één punt op de Westduitsers achterstond, heeft de kansen echter la ten liggen en Spanje en Engeland, die gemakkelijke overwinningen op Oosten rijk en Zwitserland behaalden, gingen de Nederlandse ploeg nog voorbij. Nederland heeft in dit toernooi dui delijk teleurgesteld. Prins bereikte aan het tweede bord een goede score (3Vs uit 5), die alleen door de Duitser Dar- ga werd overtroffen. Donner bereikte aan het eerste bord niet meer dan 50 procent, terwijl Kuipers en Langeweg ver onder hun kunnen bleven. Hun vorm was totaal zoek. In de laatste ronde verloor Prins van Darga. Het niet kunnen roheren bracht hem in een nadelige stelling, vooral op de damesvleugel was de Westduitser oppermachtig. Donner speelde remise tegen Unzicker. In een Nimzo-Indiër kreeg Donner wel wat beter spel, maar winst zat er net niet in. Kuypers koos in het middenspel een verkeerde afwikkeling en kwam in een ongunstig eindspel met ieder een loper en drie pionnen. In de tweede zitting bleek dit niet houdbaar. In de partij Langeweg en Besser waren de stellin gen steeds in evenwicht. Iers. Degenen, die op zondag niet binnen de lijnen komen, zullen in een elftal, aangevuld met jeugdspelers, spe len tegen een amateurelftal uit de omgeving. Ook de contracten, die aan de spelers zijn voorgelegd, zijn veran derd. Een vaste maandelijkse uitkering is komen te vervallen. Daarvoor in de plaats is een volledig premiestelsel ingevoerd. Voor één punt ontvangt de speler in het vervolg 150 gulden en meer niet. „De spelers kunnen het komende seizoen, als er evenveel punten wordt behaald als in de afgelopen competitie, meer verdienen", aldus de heer Rokx. „De speler die het hier niet mee eens is, die moet maar gaan. Hij moet zich evenwel geen illusie maken dat we hem dan voor een luttel bedrag van de hand zullen doen". Ontstemd gaat manager Rokx verder over de activiteiten van de Vereniging voor Contractspelers (VVCS). „Wij wil len baas in eigen huis blijven. Met interne zaken van de club heeft de VVCS niets te maken. Als ik een speler straf gaat dat niemand iets aan, ook de VVCS niet. Toen ik Frans Körver in het laatste seizoen strafte, kreeg ik van de WCS een brief, waarin mij werd medege deeld dat ik het straffen van spelers maar moest laten. Ik zou daarmee het hele elftal straffen. De VVCS weet niet, wat er in een club gebeurt en daarbij wens ik niet, dat zij er zich, op welke wijze dan ook, mee inlaat". Het is de wens van de heer Rokx om een elftal van vrienden te kweken. Om dat te bereiken zal hij, desnoods éénmaal in de maand, alle spelers bij elkaar laten komen en hun alles mede delen wat er in een bepaalde periode In de Vereniging is gebeurd. „Ze zullen weten hoeveel paar veters er zijn verbruikt; hoeveel toeschouwers de wedstrijden hebben bezocht; wat de inkomsten en de uitgaven zijn en noem verder maar op. Uiteindelijk moeten zij het doen en daarom moeten ze dus ook alles weten". Het bestuur van de Maastrichtse club zal het komende seizoen roeien CLEVELAND (ANP) Het Haagse ADO heeft in Cleveland met 14 verloren van de Engelse eerste-divisie- club Stoke City. Het was de vierde wedstrijd van de Nederlanders in de competitie van de United Soccer Asso ciation. Bij de rust leidden de Engelsen met 10 door een doelpunt van Maurice Setters. In de 51ste minuut scoorde Peter Dobing het tweede doelpunt en een kwartier later maakte dezelfde speler er 30 van. Nadat Roy Vernon in de 71ste minuut de voorsprong tot 40 had vergroot, kon Kees Aarts in de 82ste minuut de enige Nederlandse treffer aantekenen. Tom Okker: goed begin BRISTOL De Nederlandse tennis kampioen Tom Okker is in de eerste ronde van het tennistoernooi om de ti tels van West-Engeland uitstekend be gonnen. Hij versloeg op de grasbanen van Bristol de Engelse jeugdspeler John Clifton met 6-0 en 7-5. Truey Groenman had in de eerste ronde van het dames-enkelspel geen moeite met de Zuidafrikaanse speelster Filljan Dove: 6-3 en 6-0. Lidy Jansen Venneboer ging via een overwinning op Betty Irvine uit Rhodesië, 6-2 en 6-0 over naar de tweede ronde. Betty Stöve verloor in de tweede ron de, die zij zonder te spelen had bereikt van de hardslaande Spaanse Maria Aubet met 1-6 en 4-6. Manager Rokx van M.V.V.: Wij wil len baas in eigen huis blijven" O met de riemen, die zijn overgebleven. Het is niet de bedoeling om weer terug te vallen op de Stichting Geusselt voor versterking van de financiën. Wèl zal het elftal, indien dit financieel moge lijk is, in de voorhoede worden ver sterkt. De spelers, die, door het ver dwijnen van het tweede elftal, afvloei en, zullen niet door de vereniging op de transferlijst worden geplaatst. Zij moeten zélf naar een nieuwe club uitzien. Het bestuur van MVV zal hun hierbij alle mogelijke medewerking verlenen. Teneinde de financiële draagkracht te vergroten zijn enkele toegangsprij zen in overleg met Fortuna '54 en Sittardia voor het nieuwe seizoen verhoogd. Een staanplaats gaat drie gulden kosten; voorheen twee gulden en vijfenzeventig cent. De kinderkaar- ten worden een kwartje duurder en komen op een gulden. Ouden van dagen en invaliden zullen een gulden en vijftig cent moeten gaan betalen, terwijl er aan militairen geen reductie meer zal worden verleend. Manager Rokx „De inkomsten zijn nog altijd te laag. Als het slecht weer is moeten wij, om de sporttoto draai ende te houden, toch spelen. Het wordt tijd, dat er van die kant ook eens aan de clubs wordt gedacht. Wel er voor moeten werken maar niets ontvangen is een belachelijke zaak". DEN BOSCH De eerste-divisieclub Den Bosch heeft haar transferlijst sa mengesteld. Hierop staan twee doel- verdedigers: Van Pelt en Van der Graaf. Voorts staan Wisse, Van Hel- voirt, Meezen en Harmse op deze lijst. Veel spelers hebben hun clubs ver zocht op de transferlijst te worden ge plaatst: Hulshof (Ajax), Venneker (Feyenoord), Adelaar (Go Ahead), Ves ters (NAC), doelman Van der Wekke (Excelsior), Donners en Verdonk (bei den PSV). KIEL Illusionist „Mister Cox heeft zaterdagavond in Kiel getoond de illusie van iedere totospeler bin nen zijn bereik te hebben. „Mister Cox" voorspelde de uitslag van de finale uit het toernooi om de Duitse voetbalbeker juist en hij gaf boven dien nog aan wie de vier doelpunten voor Bayern München zouden ma ken. „Mister Cox" in het dagelijkse le ven rechercheur te Lauenburg on der de naam Jürgen Wolfgramm, had woensdag onder de ogen van de Kielse referendaris voor sportzaken, mr. Siegfried Zimmermann, zjjn voorspelling op papier gezet. De prognose van het resultaat van de Duitse bekerfinale was daarna in 2 enveloppen gestopt en weggesloten in een verzegeld kistje, dat tot zater dagavond als blikvanger in de etala ge van een warenhuis te Kiel heeft gestaan. Nadat bekend was geworden, dat Bayern München de bekerfinale met 4-0 van HSV Hamburg had gewon nen, werd het verzegelde kistje uit de etalage gehaald en gebracht naar een internationale demonstratie van illusionisten te Kiel. Nadat de zegels waren verbroken en de en veloppen waren opengescheurd kon den de daar aanwezigen lezen, dat Müller (2), Ohlhauser en Brennin- ger de doelpunten voor Bayern Mün chen hadden gemaakt. Jürgen Wolfgramm zal in juni als „Mister Cox" in Baden-Baden deel nemen aan de strijd der vingervlug- sten, het wereldkampioenschap der illusionisten. ADVERTENTIE AMMAN In drie dagen oorlog heeft het Jordaanse leger het grootste deel van zijn manschappen en materieel ver lor n. Van welingelichte zijde is verno men, dat op het ogenblik van het be stand, woensdagmiddag, de Jordaanse legerleiding hoogstens slechts 30 tot 40 procent van haar troepen kon verzame len. De bevolking lijkt uiterlijk kalm. Maar onder die kalmte gromt verras sing en woede. Taxichauffeurs b.v. wei geren klanten die ook maar in de ver ste verte op Amerikanen lijken. Bijna 400 Amerikanen, 200 Britten, 150 Duit sers, 60 Fransen, 35 Italianen en bur gers van andere landen, in totaal een duizend personen, zijn in vier uur trjds van Amman naar Teheran gevlogen. De Jordaanse regering heeft alle in de bezette gebieden wonende Arabieren aangemaand, niet naar Transjordanië uit te wijken. Niettemin schijnen reeds tien- vijfienduizend vluchelingen zich in de omgeving van Amman op te hou den. (Van een onzer verslaggevers) CHATHAM Een stukje driehonderdjarige geschiedenis heeft zich gister middag herhaald. Moeiteloos doorkliefde Michiel Adriaenszoon de Ruyter klokslag vier uur op de Medway even voorbij Chatham voor de tweede keer de beroemde ketting, zonder bloedvergieten ditmaal. Slechts één oorlogsbodem in 1667 waren er bijna honderd boten stond de admiraal deze keer ter beschikking: het fregat Fret, dat gisterochtend uit Den Helder was aangekomen. De En gelsen hadden de barrière in de rivier aangebracht. In plaats van het veer tien ton wegende smeedwerk van 1667 hadden zij gezorgd voor twee blusbo ten, die een dikke waterstraal dwars over de vaargeul spoten. Na het wapenfeit liet de vrede niet lang op zich wachten. Met geestdrift stortten de Nederlandse marinemannen van de Fret zich gisteravond in een verbroedering met de oeverbewoners van de rivier de Medway. De jager Holland heeft inmiddels Sheerness aan de mond van de rivier veroverd. De bemanning van de jager voerde zaterdagmiddag een historische show op in Queensborough, waardoor 't hele dorp was uitgelopen. Michiel zelf trok aan het hoofd van zijn mannen naar het dorpje om de Nederlandse vlag te hijsen op het raadhuis. Driehonderd jaar geleden had het toenmalige ge meentebestuur het raadhuis overhaast overgedragen aan de Hollandse over vallers en vorig jaar werd ontdekt, dat het nimmer was teruggeven. Dit zal zaterdag gebeuren door zijn nazaat. De pseudo-De Ruyter liet zaterdag weten dat hij dit keer' met vriendelijker oogmerk naar Queensborough was ge komen. Hij zei: „Onze komst betekent vriendschap. God zegene onze landen en onze koninginnen". Commerciële be langen echter gaan hand in hand met toegestoken vriendenhand. Uitbreiding van de Nederlandse handel met de stadjes aan de Medway is het doel van de Nederlandse week die met de komst van De Ruyter is ingeluid. De hele week is gevuld met festiviteiten die de naam van ons land moeten ver breiden. Overal aan de over van de Medway wappert de Nederlandse vlag naast de Britse, Nederlandse produk- ten liggen in de meeste winkels in de etalages. Kapitein-luitenant-ter-zee M. G. Zui- dijk, commandant van de Holland, be greep dat best. „Engeland is zeer wel kom in de EEG ter versterking van de vrijhandel in Europa", zei hij in een toespraak tot de burgerij van Queens borough, „dit bezoek dient niet alleen voor de historie". Middelpunt van de vele festiviteiten is de Hilversumse nazaat van Michiel, de heer F. P. J. de Ruyter de Wildt, die inmiddels gezelschap heeft gekregen van zijn vader. De afstammeling zal vandaag kennis maken met een nazaat van Britse kant: kapitein Peter Pett, wiens voorvader tijdens de actie van De Ruyter 't bevel voerde over de ha ven van Chathem. In Queensborough verblijft burge meester H. van Es van Brielle met zijn. raad om speciale banden aan te knopen tussen beide stadjes. Ter be vordering van de export van zuivelpro- dukten zwerft mejuffrouw Loesje van Slooten als kaasmeisje langs de Med way. Met dat al is het doel bereikt: een hernieuwde Nederlandse invasie. Toch hebben de Engelsen dit keer het zekere voor het onzekere genomen en acht marineschepen naar Neder landse wateren gedirigeerd. Hun komst naar ons land ging vanmorgen gepaard met een matineus vuurwerk, dat om half acht op de Nieuwe Waterweg voor Hoek van Holland afgestoken in de vorm van 21 saluutschoten. AMSTERDAM De Amster damse politierechter mr. R. de Waard heeft de twintigjarige J. P. uit Amster dam veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf, waarvan drie voorwaar delijk en met aftrek van voorarrest. De jongeman werd enige tijd geleden aangehouden toen hij probeerde een partij hasjiesj van 450 gram aan de man te brengen in een café aan het Leidseplein. Hij had al eerder in het verdovende middel gehandeld en daar mee 315 gulden verdiend. Dat bedrag werd verbeurd verklaard.

De Vallei | 1967 | | pagina 9