Bij Europa Cup wedstrijden 25 miljoen toeschouwers Bussum ongeslagen winnaar van politie-volleybaltoernooi Nederlandse afvaardiging voor Wimbledon üniebaas Fedor den Hertog won clubtitel IJsselstreek Ook Yelox in stadion Galgenwaard ADO speelde gelijk Rosemary Casals verslagen Kortsjnoi won in Lsninarad Veel belangstelling voor marathon in Enschede Rusland kampioen basketball Cricketzege voor Engelsen Alleen winst voor Els Veentje-Spruyt Groenman en Okker een ronde verder Opstelling Fins amateurelftal Transfernieuws Italiaanse ploegen voor de Tour Suriname won van Trinidad Cooper behield zwaargewichttitel Negen Nederlanders naar CHIO Aken keuze uit spaarvormen met Zesdaagse van Amsterdam van 7-13 december Geslaagde sportdag op Panhuis-compl „Abattoir" Klassering NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK MEDINA Meer publiek Schaken Tennis Alléén als er Uniekaas op staat, sta ik in voor de kwaliteit ALBERT SCHROT EIS (EPE) WERD EERSTE BIJ NIEUWELINGEN WOENSDAG 14 JUNI 1967 UTRECHT DOS, tot dusverre de enige club uit het betaalde voetbal in Utrecht die in het stadion Galgenwaard speelde, krijgt inwoning. Velox mag van het gemeentebestuur en nu ook van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond met het eerste elftal in het stadion gaan spelen omdat het eigen veld te klein is en de kleedkamers niet aan de eisen voldoen. Zodra dit bekend werd heeft DOS met klem geprotesteerd. DOS wilde het alleenrecht van spelen in het stadion behouden. Nu mag men er zélf de reclame exploiteren en bovendien heeft men er alleenzeggenschap op velerlei gebied. Straks echter zal ook Velox zijn wensen kenbaar maken. De gemeente Utrecht meent, dat Velox in 't stadion meer publiek gaat trekken dan voorheen op het eigen veld, hetgeen meer vermakelijkheids belasting zal opleveren. Daarom zijn de bezwaren van DOS, die nog een flinke schuld aan de gemeente heeft, terzijde geschoven. DOS bezint zich nu, wat er gedaan kan worden om alleen de baas te blijven. Veel hoop heeft men hierop overigens niet meer. In bepaalde kringen wordt daarom met de gedachte gespeeld, dat DOS uit Utrecht zou moeten verdwij nen om samen te gaan met een andere vereniging. Met name wordt HVC uit Amersfoort genoemd. Het bestuur van de eredivisieclub wil er zich niet over uitlaten of dit idee au sérieux moet wor den genomen. NEW YORK Het Haagse ADO, dat als de San Francisco Gales in de VS uit komt heeft gisteravond in New York voor bijna 6.000 toeschouwers met 2-2 (1-1) gelijkgespeeld tegen Cerro uit Uruguay, dat als de New York Skyli- ners uitkomt. Het was het eerste gelijk spel van ADO, dat in de Amerikaanse competitie twee wedstrijden gewonnen en twee verloren heeft, waardoor de Hage naars in de westelijke afdeling op de tweede plaats gelijk staan met Van couver. Cerro nam spoedig de leiding door Oscar Martirena. Na 16 minuten maak te linksbuiten Kees Aarts gelijk. In de 16ste min. gaf Rene Pas uit een voor zet van Aarts ADO de leiding. Tien mi nuten voor tijd maakte Juan Pintos ge lijk. BECKENHAM De Amerikaanse ranglijstspeelster Rosemary Casals heeft dinsdag een verrassende nederlaag ge leden in de tweede ronde van de tennis kampioenschappen van Kent in Becken- ham. De Amerikaanse speelster verloor van Anna Dmitrieva, zesde op de Russi sche ranglijst, met 60, 46 en 26. De belangrijkste uitslagen uit het heren-enkel zijn: tweede ronde: David son (Austr.)Rybarczyk (Pol.) 61, 62; Lumsden (Jam.)Nowicki (Pol.) 15—13,8—10, 6—1; Lihatsjev (Rusl.) —McDonald (N.Z.) li9, 6—3; Metre- veli (Rusl.)Weatherley (G.B.) 75, 7—5. Derde ronde: Lejus (Rusl.)Minotra (Ind.) 8—6, 6—4. DEN HAAG Tussen 4 september 1955, toen Sporting Lissabon in de eer ste wedstrijd voor het eerste toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen met 33 gelijkspeelde tegen Partlzan Belgrado, en 25 mei 1967, toen eveneens in Lissabon Celtic Glasgow Internazionale Milaan in de twaalfde finale met 21 versloeg, zjjn bijna 25 miljoen toeschouwers naar de Europese stadions getrokken om een wedstrijd uit dit toernooi te zien. De best bezochte van de totaal 639 ontmoetingen was de in 1960 gehouden finale tussen Real Madrid en Eintracht Frankfurt, toen 128.000 toeschouwers naar het Hampden Park in Glasgow stroomden en getuige waren van een 73-overwinning van de Spanjaarden. Het afgelopen seizoen stond de kwart finale-wedstrijd tussen Real Madrid en Internazionale Milaan het meest in de belangstelling: 125.000 toeschouwers. Overigens hebben de 65 wedstrijden, die voor dit twaalfde toernooi werden ge speeld, weinig records opgeleverd. Het toeschouwersgemiddelde liep via 41.564 en 36.431 terug tot 34.584 en ook het aantal doelpunten daalde211 uit 65 wedstrijden tegen 224 uit 58 wedstrijden in 1965—1966. De meeste van die wedstrijden speel de CSKA Sofia, dat elf maal binnen de lijnen kwam. De Bulgaren scoorden ook de meeste doelpunten (18), gevolgd door Celtic Glasgow (17) en Dukla Praag, FC Linfield en ASK Vorwfirts Berlin (16). De grootste overwinning behaalde An- derlecht, dat het Finse Haka Valkea- kosken met 101 versloeg. De (offi cieuze) topscorers waren het afgelopen seizoen Van Himst (Anderlecht) en Piepenburg (ASK VorwMrts). De wedstrijden, die Internazionale LENINGRAD. De Russische groot meester Viktor Kortsjnoi heeft het in ternationale schaaktoernooi van Lenin grad gewonnen. In de laatste van zijn 16 partijen speelde Kortsjnoi remise met Jimenez van Cuba. Hij behield daar mee een punt voorsprong op zijn land genoot Kholmov, die eenzelfde resultaat behaalde tegen Suetin (Rusl.) De eindstand van het toernooi: 1. Kortsjnoi (Rusl.) 13. 2. Kholmov (Rusl.) 12. 3. Baroza (Hong.) en Taimanov (Rusl.) 10V£. 5. Gufeld (Rusl.) 10. 6. Osnos (Rusl.), Sjamkowitsch (Rusl.) en Suetin (Rusl.) 9. 9. Hort (Tsj.-Sl.) 8^4 10. Vladimirov (Rusl.) 8. 11. Westeri- nenn (Finl.) en Tringov (Buig.) 7. 13. Udovcic (Zd.-Sl.), Fuchs (O. Did.) en Szabo (Hong.) 5ft. 16. Jimenez (Cuba) 4. 17. Doda (Pol.) 2 punten. A Eén van Nederlands beste voetbaliers, de Ajacied Piet Keizer, trad gisteren in het huwelijk met Jenny Hoopman. Toen het paar het stadhuis in Amster dam verliet werd het bedolven onder de confetti. ENSCHEDE Voor de elfde inter nationale marathon van Enschede, die zaterdag 26 augustus wordt gehouden, bestaat veel belangstelling- Voor dit tweejaarlijkse atletiekevenement heb ben reeds vele bekende marathonlopers ingeschreven, onder meer uit Engeland, Tsjecho-Slowakije, België, West-Duits- land. Bovendien starten waarschijnlijk ook lopers uit Finland, Oost-Duitsland en Japan. Deze elfde marathon is echter niet al leen kwalitaitef sterk bezet. In totaal zullen namelijk meer dan 150 lopers starten, waardoor deze marathon de grootste zal zijn, die ooit in Nederland is georganiseerd. Zeker is reeds het starten van de Tsjechen Pavl Kantorek en Vaclac Chudomel, die de race resp. In 1959 en 1963 wonnen. De winnaar van 1965, de Belg Aurele Vandendriessche, die geruime tijd geblesseerd is geweest, is 26 augustus waarschijnlijk ook aanwe zig. De belangstelling is dit jaar vooral van Engelse zijde groot. Omdat het En gelse marathonkampioenschap, dat met de wedstrijd in Enschede zou sa menvallen, een week is vervroegd, hebben reeds 35 Engelse atleten inge schreven; een aantal dat waarschijn lijk nog groter zal worden. MONTEVIDEO Rusland heeft voor de eerste maal het wereldkampioenschap basketball geSVonnen^ln de laatste wed strijd van het toernooi versloegen de Russen Zuidslavië met 71—59, na bij rust reeds met 33—26 de leiding te heb ben gehad. Milaan speelde, werden in totaal bijge woond door 703.000 toeschouwers, een gemiddelde van 70.300 per wedstrijd. Celtic kwam tot een totaal van 402.000 en een gemiddelde van 44.666, CSKA Sofia tot resp. 392.000 en 35.636. De wedstrijden van Ajax werden ge zien door 302.000 toeschouwers, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 50.333. De geschiedenis van de Europese beker voor landskampioenen is op vele wijzen te vertellen. In cijfers ziet deze er als volgt uit (achtereenvolgens: sei zoen, aantal wedstrijden, doelpunten, toeschouwers en toeschouwersgemid delde): 1955 56 29 127 912.000 31.450 1956 57 44 170 1.786.000 40.590 1957 48 48 189 1.790.000 37.290 1958 59 55 199 2.010.000 36.545 1959 60 55 218 2.780.000 50.545 1960 61 51 166 1.850.000 36.274 1961 62 55 221 2.315.000 45.727 1962 63 59 214 2.158.000 36.593 1963 64 61 212 2.180.000 35.737 1964 65 62 215 2.577.000 41.564 1965 66 58 224 2.113.000 36.431 1966 67 65 211 2.248.000 34.584 LEEDS In de eerste cricket- testmatch tussen Engeland en India is het wonder niet geschied. De Indiërs brachten in hun tweede innings 510 runs in de boeken. De Engelsen scoor den de 126 voor de zeven benodigde runs niet zonder moeite voor het verlies van vier wickets zodat zij met zes wickets in de meerderheid bleven. Deze testmatch zal ongetwijfeld de geschiedenis ingaan als Pataudi's match. De Indische prins werd ook in de tweede innings topscorer. Hij bracht het tot een schitterende 148 (éénmaal zes; vijftien maal vier) en was, met alle respect voor de bijdragen van Engineer, Hanumant Sing en Wa- dekar, de man die de Britten nog angst bezorgde. In de Engelse aanval nam Illing- worth in 58 overs vier wickets voor honderd runs en Hobbs in 48 overs één wicket voor eveneens honderd runs. Close veroverde in 21 overs twee wickets voor 48 runs. Snow noteerde 2 voor 108, Higgs 1 voor 71. Edrich en Barrington (resp. 22 en 46 runs) gaven hun team een redelijke start. Maar toen Graveney niet verder kwam dan veertien runs en Murray zelfs met slechts vier runs genoegen moest nemen leek er met een stand van 92 voor 4 even een kansje op een bijna onvoorstelbare verrassing in te zitten. D'Oliveira met 25 not out en Illingworth met 12 not out maakten echter een einde aan de Indische illusies. Chandrasekar na drie wickets voor 51 runs, Prasanna 1 voor 54 runs. Scores: Engeland 550 voor 4 en 126 voor 4. India 164 en 510. Buiten Nederland zullen Duitsland, Brazilië, Frankrijk, Gr.-Brittannië, Italië Japan, Polen, Roemenië, Denemarken, Zwitserland, Rusland, Verenigde Staten, Tsjechoslowakije, Zweden en Hongarije in Aken vertegenwoordigd zijn. DEN HAAG Voor de All-England tenniskampioenschappen in Wimbledon van 26 juni tot en met 8 juli zijn Tom Okker, Trudv Groenman, Betty Stöve en Astrid Suurbeek direct tot de enkel spelen toegelaten. Ook Els Veentjer- Spruyt en Jan Hajer, die privé hadden ingeschreven, zijn direct voor het enkel spel geaccepteerd. In het heren-, dames- en gemengd dub belspel zijn direct toegelaten: Tom Ok ker met de Australiër Ray Ruffels en Trudy Groenman, Betty Stöve metLldy Jansen Venneboer en met een nog na der aan te wijzen partner in het ge mengd dubbelspel, Trudy Groenman en Tom Okker, Lidy Jansen Venneboer en Betty Stöve, Ada Bakker met Astrid Suurbeek, Els Veentjer-Spruyt met de Schotse McLennan en met de Chileen Jaime Pinto Bravo, Astrid Suurbeek met Ada Bakker. Voor het veteranen dubbelspel zijn dat De Roy van Zuidewijn met Deibert. Voor het hoofdtoernooi moeten zich kwalificeren: Ada Bakker in het enkel spel en het gemengd dubbelspel met Nlek Fleury, Astrid Suurbeek in het gemengd dubbelspel met Peter Soe- ters, Niek Fleury in het dubbelspel met Peter Soeters en het gemengd dubbel spel met Astrid Suurbeek. Niek Fleury en Peter Soeters wer den niet toegelaten tot de kwalificatie toernooi in het enkelspel. Lidy Jansen Venneboer, die met de Australiër Alan Stone had ingeschreven voor het ge mengd dubbelspel, werd geschrapt voor dit onderdeel toen de Australiër zich terugtrok. NOTTINGHAM. In de tweede ron de van de enkelspelen van het toernooi om de titels van Nottinghamshire zijn Fred Hemmes en Judith Salome dins dag uitgeschakeld. Els Veentjer-Spruyt kwam in Nottingham in de derde ronde door een overwinning op de Australi sche speelster Langsford, de setstanden waren 62 en 64. Fred Hemmes verloor van de Austra liër Wilson met 36 en 911. Judith Salome won de le set van de Zweed se Eva Leijonhurfrid met 64, maar verloor de volgende twee met 57 en 4—6. DEN HAAG. Het Finse amateurelftal, dat vanavond in Arn hem voor de voorronden van het Olympische voetbaltoernooi tegen het Nederlandse amateurelftal speelt, is als volgt samengesteld: Nasman; Makipaa, Kilponen, Kantonen, en Aho; Hyvari- nen en Syrjavaara; Kumpulampi, Lond- holm, Hyvarinen en Laine. Reserves: Halme, Nummelin, Nuora- nen en Toivola. De eerste ontmoeting tussen beide ploegen eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. De winnaar van de tweede wedstrijd ontmoet in de tweede voor ronde de Franse amateurs. NIJMEGEN Zes spelers van het naar de eredivisie gepromoveerde NED staan op de transferlijst. De voetval vereniging plaatste de spelers Mole naar, Sewalt, Marchetti, Van Game ren en W. Janssen op de lijst. Schrie- ver kwam er op eigen verzoek op. DFC heeft de Bredase rechtsbuiten Hein van Gastel op de transferlijst ge plaatst. De achterspeler Ad Bakker is op eigen verzoek op de lijst geplaatst. DEN HAAG De zesdaagse van Amsterdam zal van 7 tot 13 december in de nieuwe RAI worden gehouden. Oorspronkeljk was er door de winter- baandirecteuren op hun kalender geen rekening gehouden met de Amsterdam se zesdaagse en stond voor dezelfde pe riode de zesdaagse van Münster op da agenda. Organisator Kurt Vyth heeft bespre kingen gevoerd met de directie van de Münsterse baan en men is tot overeen stemming gekomen. Zowel Amsterdam als Münster zal de zesdaagse van 7 tot 13 december houden. ADVERTENTIE zegt de kaasbaas van de Nederlandse Kaas Unie I Wie kan het beter weten 7 Onze kaasbaas is onze keurmeester en keurt de kaas voordat ze naar de winkel gaat. A II e e n de Kaas Unie kent zo'n scherpe controle en selectie. A 11 e e n de Kaas Unie garandeert u daarom de leeftijd èn de kwaliteit van de kaasl Uniekaas da's de beste kaas! ZIE TOE dat u werkelijk krijgt. Groen jongs kaas; rood - jong belegen; blauw belegen; paars extra belegen: geel oud; tvuin overjarige kaas. Bovendien nemen Annie van Doorne met Marco en Perikles en Kees Vellen- ga met Don Vasco individueel deel aan de dresseur. In het concours hippique komen voor Nederland uit: Anton Eb ben met Kairouan en Prins Ajax, Jan Maathuis met Fliegette en Nenuphar en Pia Arts met Weinbrand. De bank waar u zich thuis voelt! MILAAN De Italiaanse Wielerbond heeft de organisatoren van de Ronde van Frankrijk voorgesteld de inschrij ving van de volgende twee ploegen te accepteren: Nationale ploeg: Gimondi, Poggiali, Dalla Bona, Chiappano, Ferritti, Mi- nieri, Vicentini, Durante, Mugnaini en Colombo. Ploegleider is Luciano Pezzi- B-ploeg: Balmanion, Preziosi, Scan- delli, De Rosso, Moser of Andreoli, Michelotto, Stefanoni, Neri of Fantina- tot. Basso en Mealli. Ploegleider is Gastone Nencini. A Een spannend moment uit de set tus sen Veenendaal en Ridderkerk, waar in de politiemensen uit Veenendaal het onderspit moesten delven1720. O en Tiel. Het team moet zijn zevende plaats o.i. voor een groot deel wijten aan de nonchalante afwerking aan het net. Na afloop werden in de kantine op het sportpark de prijzen uitgereikt door de burgemeester van Veenendaal, mr. dr. J. Hazenberg. Nadat hoofdinspec teur Dekker alle medewerkers en sport lieden had bedankt, begon de burge meester zijn zeer humoristische speech. Na een bijzonder originele inleiding, volgde er een lang relaas over „ge- zagshandhaving", onmiddellijk ge volgd door het onderwerp sportiviteit. Van grote importantie vond de heer Hazenberg het, wanneer een sporteve nement ook daadwerkelijk sportief ver loopt- „Wanneer ik soms op de (hoe heet zo'n ding ook alweer?).... tv de slachtpartijen zie waarin sommige sport gebeurtenissen ontaarden, dan lijkt me het bezoeken van een stadion of sport park een vrij onaangename bezigheid. Een bezoek aan een abattoir zou in de ze gevallen méér voor de hand lig gen". PARAMARIBO Suriname heeft maandagavond in Paramaribo de twee de voetbalwedstrijd tegen Trinidad, in de voorronden van het Olympische voetbaltoernooi, met 5-2 gewonnen. De eerste wedstrijd, die in Port of Spain op Trinidad werd gespeeld, werd door de Surinamers met 0-1 verloren. In de tweede voorronde komt Suriname tegen de Nederlandse Antillen uit. WOLVERHAMPTON Henry Coo per heeft dinsdagavond in Wolverhamp ton zijn Britse titel in het zwaargewicht behouden. Cooper, die van wereldkam pioen Cassius Clay heeft verloren, won in de tweede ronde, na vijf minuten en 18 sec. boksen, door interventie van de scheidsrechter van uitdager Jack Bo- dell. PIRMASENS In Pirmasens in dinsdag de loting verricht voor de eer ste ronde van het tafeltennistoernooi om de jaarbeursstedenbeker. De wed strijden in de eerste ronde moeten voor 20 september zijn gespeeld. SVE (Utrecht) kreeg SC Neurenberg als te genstander, terwijl Nedlloyd Amsterdam voor de eerste ronde werd vrijgesteld- DEN HAAG. Aan het CHIO van Aken, dat van 29 juni tot 1 juli gehou den wordt, gaat een grote Nederlandse vertegenwoordiging deelnemen. De Ne derlandse equipe voor de dressuur be staat uit mevr. Benedictus-Lieftink met Nonius, mevr. Benedictus-Lieftink met met Gingerbread, Tini van Doorne met Goldkorn en Favoury Albina en de heer Nijland met Fenyesz, Chef d'équipe is de heer Von Hazslinszki. Utrechtse marechaussee (SSVDU) op het laatste ogenblik verstek moesten laten gaan, ontbrandde reeds 's mor gens om tien uur de strijd tussen acht ploegen; Ridderkerk, Hilversum, Heemstede, RSODU (district Utrecht), Bussum, Tiel, Wageningen en het Or ganiserende Veenendaal. Het werd 'n geslaagde sportdag, welke het leuk volleybal demonstrerende Bussum on geslagen won. Het Veenendaalse team moest genoegen nemen met een zeven de plaats. Hoewel de zon permanent scheen, joeg er een vrij sterke wind over het terrein, waardoor er nogal eens onberekenbare situaties ontston den in de drie volleybalvelden. Het is de bedoeling, dat de Politiesportver- eniging Veenendaal van deze volley baldag een jaarlijks terugkerend eve nement maakt. Om tien uur 's morgens werden de eerste partijen gespeeld. De heer H- Hielkema (wedstrijdleiding en -inde ling) had het programma zodanig sa mengesteld, dat er een halve competi tie werd gespeeld. De deelnemende teams speelden één set (tot 20), terwijl bij 10 van veld werd gewisseld. Het werd al spoedig duidelijk, dat Bussum over verrassend sterke spelers beschikte en ook Heemstede speelde fraai volleybal. Het eerste gedeelte van het wedstrijdprogramma eindigde om plusminus 12.30 uur en het was op dat moment nog een volkomen open strijd. Om twee uur werden de matches weer hervat. Tiel, dat in het eindklas sement de laatste plaats bezette, kon in geen enkele set tot winst komen. Ook Veenendaal gooide geen hoge ogen en wist slechts twee van de zeven par tijen te winnen. Nadat het middagprogramma vrijwel voor de helft was afgewerkt, leek het er al op, dat Bussum en Heemstede zouden gaan uitmaken, wie zich win naar van het toernooi kon noemen. Beide ploegen hadden 12 punten ver zameld en de Buasumers moesten nog één set spelen tegen het zwakke Tiel. Roemloos gingen de politiemensen van Tiel ten onder in dit laatste duel van de dag: 20-1- Het eindklassement luidde: 1. Bus sum 14 ptn., 2. Heemstede 12 ptn., 3. Hilversum 8 ptn., 4. Wageningen 6 ptn., 5. Ridderkerk 6 ptn., 6. RSODU 6 ptn., 7- Veenendaal 4 ptn. en 8. Tiel 0 ptn. Bussum had ongeslagen de titel ge grepen en het superieure volleybal, dat de Bussumers speelden blijkt toch wel uit de setstanden: 20-17, 20-12, 20- 15. 20-10, 20-11, 20-16 en 20-1. De Veenendaalse sportlieden verlo ren vijf partijen en konden slechts de winst behalen in de duels tegen RSODU ADVERTENTIE 4% M 6 BRISTOL Tom Okker en Trudy Groenman hebben ook de tweede ronde van het toernooi om de tennistitels van West-Engeland vrij gemakkelijk door staan. Trudy Groenman won met 63, 64 van de Mexicaanse speelster Su- birats. Op de grasbanen van Bristol was de uitslag van de partij tussen Ok ker en de Engelsman Garner precies hetzelfde. VEENENDAAL De Politie- sportvereniging Veenendaal organi seerde gisteren op het Panhuiscom plex, voor de eerste maal in haar be staan, een politievolleybaltoernooi, waarvoor tien teams hadden inge schreven. Daar Barneveld en de ADVERTENTIE 20 SENORfTAS 1.50 't LOO Fedor den Hertog is dinsdagavond onbedreigd clubkampioen van de wielervereniging „de IJsselstreek" geworden. Met bijna drie minuten voorsprong op een pelotonnetje finishte de sterke Harderweker. Hg heeft daar op het par cours van 't Loo tussen het wiegende koren van 't begin tot het einde van de course gedicteerd. Hij legde de wil op aan de rest van het veld, dat toch ama teurs van naam zoals Dries van Wijhe, Henk van de Brink en Rinus de Wilde bevatte. Den Hertog legde de 90 kilometer af in 2 uur en vijfentwintig minuten. Winnaar bjj de nieuwelingen werd de Epenaar Albert Schroten, die met plaats genoot Henk Scholten in de beginfase een kleine voorsprong veroverde op de rest en deze bekwaam verdedigde. Den Hertog, pas terug van de Ronde van Oostenrijk, heeft bijzonder sterk gereden. Met soepele tred walste hij zich reeds in de eerste ronde naar de kop van de groep van 22 amateurs. Hij liet het in de eerste ronden bij wat plaagstootjes. Nadat Hendrik Jan van Norel en Henk van de Brink volijverig hadden getracht om aan het wiel van Fedor te blijven en dat ten koste van veel zweetdruppels enkele kilometers hadden volgehouden achtte de ijzerster- ke temporijder de tijd rijp om de be slissende slag in te zetten. Met enkele forse pedaalstreken maakte hij zich los van alles en iedereen en bouwde rustig aan een voorsprong die met iedere ron de groeide. Toch gebeurde er in dat ach terveld ook wel wat. De nieuwelingen Albert Schroten en Henk Scholten kon den het maar matig waarderen dat zij en hun concurrenten door de amateurs waren gelapt. Samen met plaatsgenoot Rinus de Wilde, die met de week beter gaat draaien demarreerden zij uit het peloton en zij werden niet meer terug gehaald. In de sprint toonde Schroten zich de sterkste. Schol ten werd eervol tweede. Toen hadden de amateurs nog dertig kilometer voor de boeg. Rinus de Wilde stond voor de onmogelijke taak om zijn voorsprong op het fel jagende peloton te b u ouden. Hij werd twintig kilometer v het einde teruggepakt. Het is tekei d voor zijn goede vorm dat hij bij de volgende ontsnapping al weer een grote rol speelde. Samen met Willem Sellis en Henk van de Brink greep hij enkele tientallen meters winst op het peloton. Ook deze ontsnapping werd niet met succes bekroond. In de eindspurt gaf De Wilde zichzelf loon naar werken door met banddikte ver schil naar de tweede plaats te spurten voor Willem den Besten. De kampioens trui was echter voor Den Hertog die aan zijn vele grote triomfen nu ook de clubtitel toevoegde. Dat was hem in zijn triomfantelijk bestaan als wielrenner nog niet gelukt. De eerste drie bij nieu welingen en amateurs kregen een be ker en bloemen. Deze werden uitge reikt door voorzitter Frans Sluyters, die zich ook verdienstelijk maakte als mi- crofonist, in welke functie hij het vrij talrijke publiek verhelderend commen taar gaf. De uitslag amateurs: 1. Fedor den Hertog (Harderwijk); 2. Rinus de Wil de (Epe); 3. Willem den Besten (Olde- broek); 4. Henk van de Brink (Olde- 6. Jan Klompenmaker (Oosterwolde) broek); 5. Aad Kroneman (Doornspijk); 7. Willem Sellis (Wezep); 8. Ab Spaar garen (Harderwijk); 9. Hendrik Jan van Norel (Oosterwolde) 10. Bart Veer man (Heerde). Nieuwelingen: 1. Albert Schroten (Epe); 2. Henk Scholten (Epe); 3. Henk Schreurs (Elburg); 4. Wichert Drost (Nunspeet); 5. Peter van der Wetering (Oosterwolde; 6. Groeneveld (Olde- broek). A Op originele wijze reikte burgemees ter Hazenberg de prijzen uit. De leider van de Bussumse ploeg ontvangt hier de fraaie beker.

De Vallei | 1967 | | pagina 11