Feestelijke bijeenkomst in Vijver plan-flat Lovende woorden voor bouwmaatschappij Inbraak in Amerongen opgelost broer was de dader BESTUUR KAMPT MET VEEL PROBLEMEN Vlotte jaarvergadering Het Groene Kruis99 van Kapitaal op peil weer bijna van 1959 DRIVE-IN' FILM OP BATTERIJ REIN KOK's Weinig orgelliefhebbers bij eerste zomerconcert Herman Hummel won competitierit „Amersfoort" Weaving promoveert naar 2e klas 3550 4079 Sleutel duizendste woningofficieel overhandigd Schouw door waterschap Geslaagd CADEAUS Haarlemmer in Veenendaal aangehouden In Andrieskerk Jaarverslag van rijwielpadvereniging Samenwerking Excursie MIST u uw Twee jeugdige winkeldieven gearresteerd Inbrekers of kwajongens op het dievenpad voor VADER bij BLOEMEN MEISJE „GESCHAAKT" Auto-ongeluk liep wondergoed af Bel: Gemeentewerken is nu verhuisd WOENSDAG 14 JUNI 1967 VEENENDAAL Burgemeester Hazenberg heeft gistermiddag tij dens een korte bijeenkomst, de sleu tel van de duizendste woning, die Bouwmaatschappij Van Eist N.V. in Veenendaal heeft gerealiseerd, aan de bewoners, de heer en mevrouw C. van de Kraats, op officiële wijze overhandigd. In aanwezigheid van vele genodigden, onder wie de wet houders R. Koppenberg en C. N. v. Kuyk, bestuursleden van Patrimo niums Bouwvereniging en vertegen woordigers van een aantal andere of ficiële instanties, hield de burge meester in een van de flatgebouwen van het Vijverplan, waar de dui zendste woning zich bevindt, een toe spraak. Hij liet daarin zijn waarde ring blijken voor de werkwijze van de bouwmaatschappij, die het ge presteerd heeft in een hoog tempo duizend huizen in Veenendaal neer te zetten. „Objectieve rapporten heb ben aangetoond dat uw woningen bovendien van goede kwaliteit zijn", aldus mr. dr. Hazenberg. De heer G. directeur van verwelkomde bracht de 21e van Eist, de oudste de bouwmaatschappij de aanwezigen. Hij juni van het vorige jaar in herinnering, toen de eerste paal voor een complex Eurowonin gen in de Engelenburg door de bur gemeester in de grond werd gesla gen. „Bij die gelegenheid, burgemees ter, heeft u gezegd, hoe belangrijk het is als er aan woningzoekenden sleutels kunnen worden overhandigd". Veenendaals eerste burger nam in zijn betoog duidelijk 'stelling tegen de geruchten, die er destijds circu leerden en die suggereerden dat de bouwmaatschappij te veel hooi op de vork zou hebben genomen. „Doen we als gemeentebestuur wel Het dagelijks bestuur van het water schap Wageningen en Ede maakt be kend, dat de schouw over de niet op de ligger vermelde watergangen die op de wel op de ligger vermelde watergan gen middellijk of onmiddellijk afwate ren, zal worden gevoerd op 3 juli 1967. de watergraaf, Jv J. Mijnssen. OPHEUSDEN Aan het Chr. Ly ceum te Veenendaal slaagde onze dorpsgenoot Jack Verwoert voor het eindexamen Gymnasium Alpha. Voor toelatingsexamen aan de HBS te Zetten slaagde de volgende leerlingen: Bennie Meijering, Gijpie Termaat, Jonh. Lea- tomy en Ineke Braafhart. Voor het toelatingsexamen aan de Chr. Lyceum te Veenendaal slaagde Mieke Duijzer. Aaan de Technische Lagere School te Wageningen slaagden: Dickie van Eist, Gijpie van Setten, John Elands, Klaas Schaap en Henk Hendriksen. ADVERTENTIE DROGISTERIJ PARFUMERIE Gelderland hoek Hoogstraat Telefoon 2656 - Veenendaal goed om met Van Eist in zee te gaan?" zo hebben we ons eens afge vraagd en er waren kritische gees ten, die er aan twijfelden of er wel snel genoeg gebouwd zou kunnen wor den. Nu kan ik met recht zeggen, dat u bewezen hebt ten volle voor uw taak berekend te zijn. U bent zelfs voor op het tijdschema", aldus de burgemeester tot de beide directeu ren van de bouwmaatschappij. Hij zei voorts dat het bouwen van grote aantallen woningen geen daad is die het gemeentebestuur of de bouwmaatschappij siert. „Het gaat om de gezinnen, die staan te wachten om een eigen huis, om een eigen tehuis, te kunnen betrekken. Wij kunnen er als gemeentebestuur alleen aan meewerken om veel ge zinnen een gelukkige huisvesting te bezorgen..." „Laat de critici maar praten", zo eindigde hij zijn redevoering. „Kwa liteit en tempo, dat zijn de steunpila ren waarop bouwmaatschappij Van Eist rust..." Mevrouw Van de Kraats nam daar na de versierde sleutel in ontvangst. De voorzitter van Patrimoniums Bouwvereniging, de heer B. B. van Leeuwen, overhandigde haar een boe ket bloemen, die hij vergezeld liet gaan van zijn hartelijke gelukwensen. Ook de heer N. W. van Eist felici teerde haar met bloemen. Voor al deze hulde, bedankte mevrouw Van VEENENDAAL De 37-jarige Haar lemmer J. C. W. heeft in het weekend een 14-jarige plaatsgenote, met wie hij een liefdesaffaire op touw gezet had, ge schaakt. Maandag kon hij in Veenendaal door de politie aangehouden worden. Het meisje was nog in zijn gezelschap. Het „paartje" is aan de politie in zijn woon plaats overgegeven. AMERONGEN Voor een 50-tal mensen gaven de organist van de „Mozes en Aëronkerk" te Amsterdam Jan H. Scholten en de bas-bariton Rom Kalma gister avond in de intieme St. Andrieskerk te Amerongen met zijn prachtige orgel het eerste concert in de reeks van vier zomeravondconcerten. De benauwende ge ringe publieke belangstelling moet voor de organisatoren van deze concerten bijzonder deprimerend werken, doch gehoord het gebodene door beide kunste naars moet het tevens een stimulans zijn de wegen te vinden om alsnog het pu bliek in groter getale naar de St. Andrieskerk te lokken. De geprojecteerde zomeravondcon certen voorzien in een behoefte in on ze omgeving en het heeft ons bevreemd dat wij geen publiek uit de omliggen de plaatsen hebben kunnen signale ren. Wellicht dat een intensievere re clame met een grotere actieradius gunstig kan werken. Inmiddels hebben beide kunstenaars zich door een en ander niet laten ont moedigen en dat stemt tot dankbaar heid. De organist Jan H. Scholten bleek technisch heel veel in zijn mars te hebben en liet vooral in het Concerto in c mineur van G. F. Telemann, wiens majestueuze werk hij volledig heeft uitgebuit, een diepe indruk ach ter. Zijn technisch kunnen spreidde hij vooral ten toon in de Kerksonate van H. F. Andriessen. Vooralsnog schuilt naar onze waar neming Scholtens grootste kracht in het virtuoze, het indrukwekkende en lijkt hij ons de lyriek wat te verwaar lozen. Met name de Echo-fantasie van J. P. Zoon Sweelinck denken wij ons wat speelser, de Siciliano van M. van den Ghein weemoediger en de sonate in D majeur van C. P. E. Bach, wat minder nuchter (het langzame twee de deel). Rom Kalma heeft een prachtige, brede en tegelijk soepele bas-bariton, die in de hoogte soms wat kaal wordt. Hij zong twee Engelse lofzangen van H. Purcell, waarvan „Lord, what is man" te sterk werd begeleid en „Eve ning hymn" heel muzikaal en in uit stekend evenwicht met de organist werd neergezet. De aria „Ich bin ein guter Hirt" uit de cantate no. 85 van J. S. Bach klonk wat ongeïnspireerd, terwijl de melodische lijn wel eens werd verstoord. Een met veel overgave gezongen bewerking van Hans Schouwman van het Oudnederlandse lied „Het hemels Jeruzalem" (gezang 125) en een prach tige vertolking van de aan Kalma op gedragen Psaume Prête l'oreille, O Père - een impressionistisch aan doend en in een voortreffelijk geschre ven klankidioom van gisteren geschre ven, aangrijpende compositie naar psalm 86 vormden voor ons het hoogtepunt van deze avond. de Kraats met enkele vriendelijke woorden. De aanwezigen bezichtigden, na dit min of meer officiële gedeelte van de bijeenkomst, de acht etages hoge flats in het Vijverplan, waaraan Het moment waarop burgemeester Hazenberg de sleutel van de duizend ste woning overhandigt. momenteel de laatste hand wordt ge legd. De woningen kenmerken zich door een ruime indeling en zijn van veel modern comfort voorzien. Na afloop begaf het gezelschap zich naar hotel La Montagne waar burge meester Hazenberg namens de bouw maatschappij een gouden sleutel werd aangeboden. WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. 0 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 0 '3 Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. O Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. 0 WV-Inlichtingenkantoor: Hoofd straat 84. AMERONGEN De politie heeft de inbraak, die zaterdagavond bij de heer J. Keiman gepleegd werd dins dag geheel rond gekregen. Reeds maandagavond werd de los-arbeider, de heer B. K. een broer van de be nadeelde verhoord in een zieken huis, waarheen hij na een auto-onge luk tijdens zijn vlucht vervoerd was. De heer K. legde een volledige bekentenis af. In de loop van de dinsdag wist de politie ook de grondwerker B. uit Amerongen te arresteren, die aan de diefstal medeplichtig was. Van de buit, bestaande uit een drietal spaar bankboekjes en een geldkistje met contanten, met 'n gezamenlijke waar de van ongeveer f 15.000,- is nog ruim f 12.000,- achterhaald. De politie in Amerongen verdient voor de vlotte wijze waarop zij dit geval heeft weten rond te krijgen een compliment. Dank zij deze vlotte wij ze van werken is tenminste een groot deel van de buit achterhaald en is de schade voor de benadeelde zo klein mogelijk gebleven. VEENENDAAL De vergrijzing van het bestuur, de moeilijkheid capabele krachten aan te trekken, de hoe langer hoe grotere afhankelijkheid op organisa- torisch-administratief en financieel terrein van de overheid zijn zo de proble men waarmee het bestuur van de Rijwielpadvereniging „Utrecht en Omstreken" worstelt. Zij staan stuk voor stuk genoemd in het jaarverslag over 1966, dat on der dagtekening van 7 juni is verspreid. Het werk van de rijwielpadvereniging wordt hoe langer hoe meer als een overheidstaak beschouwd en het bestuur be raadt zich over reorganisatiemogelijkheden ter aanpassing aan de feitelijke toe stand. Overleg hierover met overheid en anderen is in voorbereiding. Aangezien van het verscheiden van enkele trouwe medewerkers deden zich in het afgelopen 49e verenigings jaar geen schokkende gebeurtenissen voor. Het ledenaantal bleef nagenoeg constant namelijk ruim 1740. Wel was er een aanzienlijk aantal mutaties. Door wegreconstructies verloor de rijwielpadvereniging weer enige kilo meters pad o.a. bij Hoevelaken en Hoogland. Het padennet bedraagt thans nog ongeveer 84 kilometer. Dit net, verspreid door de gehele provincie VEENENDAAL De afdeling van „Het Groene Kruis" hield dinsdagavond haar algemene jaarlijkse ledenvergadering. Deze vergadering kenmerkte zich door de korte duur: in minder dan drie kwartier was de tien punten tellende agenda afgewerkt. Een ander compliment verdient de voorzitter de heer H. E. G. Pilon voor het feit, dat hij de vergadering reeds zeer kort na acht uur deed be ginnen, iets wat ook maar al te weinig voorkomt. De belangstelling voor de ver gadering was zoals bij dergelijke vergaderingen meestal het geval is zeer gering. Behalve een deel van het bestuur en vier wijkverpleegsters waren er drie leden. De aftredende bestuursleden mevr. H. Valkhof-Klomp en de heren J. H. Lammers en H. E. G. Pilon werden zonder hoofdelijke stemming herkozen. Het grootste deel van de vergade ring werd inbeslaggenomen door het voorlezen van de gebruikelijke versla gen. Aan' dat van de secretaris ontle nen wij het volgende: „Dit jaarverslag van het Groene Kruis staat in het te ken van een voorzichtig financieel be leid, een volledige bezetting van de verpleegstersvacatures en een uitbrei ding van het aantal gezinshelpsters", VEENENDAAL. In een competitie- rit van Ren- en Toerclub „Amers foort" moesten vier adspiranten het te gen elkaar opnemen. Geruime tijd bleven zij. bijeen, tot dat Toine Dorrestein af moest haken. Vooraan ging men onverdroten verder, waarna men spurtte om de overwin ning. Wim Pater was de snelste, ge volgd door Jetze Reijenga en Toine Dorrestein. Jan Sandbrink en Dick Vervloet (amateurs) reden dezelfde afstand als de aanwezige B-nieuwelingen. Geleide lijk aan liepen zij bij hen vandaan en namen 1 ronde. Jan Sandbrink ver sloeg Vervloet in de spurt. Geert Hummel nam in de B-afdeling de leiding en liep steeds verder uit, totdat zijn tegenstanders aanhaakten bij de amateurs en terug bij de leider kwamen. Alleen Herman Hummel kon in het gezelschap van de beide ama teurs blijven, zodat hij met de zege naar huis ging, op de 2e plaats ge volgd door Jan van Garderen. Daarna kwam Geert Hummel, met een fel spurtende Nol Wildeman als 4e, Hans Huibers als 5e en Hendriksen als 6e. Naast winnaar Jan Vlastuin (Ronde te Apeldoorn vorige week) waren ook Jan van de Beek (10e) en Jan Cozijn- sen (15e) prijswinnaars. Te Veghel werden Arnold Voogt en Matti de Ko ning 2e en 3e. Te IJsselmuiden gelukte het Matti de Koning om een fraaie 2e plaats te bezetten. Jan van de Beek werd 5e en Arnold Voogt 8e. In de nieuwelingenwedstrijd te Ois- terwijk (N.-B.) hebben de Scherpen- zeelse renners weer voor de nodige successen gezorgd. Arnold Voogt plaat ste zich als 2e, Matti de Koning als 5e, Jan Vlastuin als 8e, Jan Cozijnsen als 9e en Teus Valkenburg als 10e. zo begon de secretaris. Het voorzichti ge financiële beleid had „geresulteerd in een aanzienlijk steviger basis, het geen na jaren met negatieve resulta ten uitermate welkom is". De werkzaamheden bleken in de loop van 1966 enige verandering ondergaan te hebben. De wijkkraamverpleging werd op last van het ministerie van Sociale Zaken overgenomen door de Stichting Kraamcentrum voor de Zuid oosthoek der provincie Utrecht. In ver band met het in werking treden van de wet op de para-medische beroepen mag het Groene Kruis geen hoogtezon- behandelingen meer geven. Die moeten nu overgelaten worden aan physio- therapeutes. Ook het afleggen van overledenen behoort niet meer tot de taken van de wijkverpleegsters. De be grafenisondernemers hebben nu voor deze werkzaamheden zorg te dragen. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden in de loop van 1966 met 39 gedaald was tot 5501. De voorzitter merkte op, dat dit een punt van be spreking zal uitmaken op de eerstvol gende bestuursvergadering. Door de wijkverpleegsters werden in de loop van 1966 meer dan tiendui zend bezoeken afgelegd, waarvan ruim zevenduizend verpleegbezoeken en bijna vijfentwintighonderd bejaar- denbezoeken. De zusters hadden 1363 uur nodig voor administratie en gedu rende het verslagjaar werd bijna 2700 maal een artikel uitgeleend uit het verplegingsartikelenmagazijn. De staf van de wijkverpleging bestaat uit 5 wijkverpleegsters. De gezinsverzorging beschikt over vier gezinsverzorgsters en 17 gezinshelpsters. De gezinsverzor ging verleende in 89 gevallen gezins hulp, met een totaal van 6144 halve dagen. Bovendien werden er 4828 hal ve dagen besteed aan bejaarden en chronische zieken. In zijn verslag merkte de secretaris op: „Ten gevolge van een tekort aan krachten kon aan 54 hulpaanvragen niet worden voldaan". Tijdens de rondvraag kwam een vraag over samenwerking met de hervormde gezinsverzorging en die van het christelijk nationaal centrum naar voren. De voorzitter van het Groene Kruis, dokter Pilon ant woordde: „Het Groene Kruis heeft de beide andere organisaties ge vraagd op dit terrein te willen sa menwerken. Na een gehouden verga dering is gebleken, dat de hervorm de kerk de samenwerking weigert. Nu zijn er nog besprekingen aan de gang, met het Christelijk Sociaal Cen trum. Het perspectief van een derge lijke samenwerking is een gemakke lijker en goedkoper werken voor alle partijen. Het is natuurlijk zot, als in een plaats als Veenendaal drie organi saties naast elkaar werken", aldus de heer Pilon. Als antwoord op een andere vraag werd meegedeeld, dat de vergoedin gen, die "betaald moeten worden voor gezinshulp afhankelijk zijn van het ge zinsinkomen en de gezinsgrootte. De vereniging is verplicht hiervoor een door de gemeente vastgestelde schaal te hanteren, wil zij voor subsidie in aanmerking blijven komen. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat er over het jaar 1966 een voordelig saldo van bijna f 10.000 was. Dank zij dit resultaat, en dat van het vorige jaar, is de kapi taalsachteruitgang zoals die van 1959 1964 regelmatig had plaatsgevonden weer vrijwel opgevangen. Hij maakte tevens bekend, dat er voorlopig ieder jaar f 10.000 gereserveerd wordt voor de vestiging van een tweede wijkge- bouw elders in Veenendaal. Door de provinciale bond is hierop aangedron gen, omdat door de groep van Veenen daal veel leden te ver van het bestaan de wijkgebouw wönen. VEENENDAAL. Het herenteam van de volleybalclub Weaving heeft kans gezien ongeslagen kampioen te worden in de vierde klas van het dis trict Amersfoort met maar liefst 15 punten voorsprong op de naaste con currenten. Vorig jaar heeft dit team, na enige strubbelingen met het district Utrecht, overschrijving gevraagd naar het dis trict Amersfoort, waardoor de 3e klas prijsgegeven moest worden. Het be stuur verzocht echter het districtsbe- bestuur van de volleybalbond, mede doordat Weaving inmiddels beduidende versterking had gekregen van enkele le-klasspelers, na het behalen van een sprekend resultaat, in de tweede klas te mogen uitkomen. Het herenteam heeft zich, zonder veel tegenstand, prachtig door de 4e klas gespeeld met bovengenoemd re sultaat. Het heeft dan ook geen spijt van haar overschrijving gehad, want na de koude en sfeerloze Jaarbeurs hallen in Utrecht is het in de prachti ge sporthal van Amersfoort geweldig spelen. E. Rebergen c.s. kunnen het komen de competitiejaar, waarvan de eerste wedstrijden medio september zullen aanvangen, weer met spanning tege moet zien. Verheugend is tenslotte, dat Weaving, door intensieve training van een 15-tal dames, weer met een damesteam aan de competitie kan deelnemen. Al met al heeft Weaving zich, na een moeilijk competitie jaar, weer prachtig hersteld. Het kan overigens nieuwe he renleden goed gebruiken, daar enkele spelers hun militaire plicht moeten vervullen. Aanmelding kan dan ge schieden op de trainingsavond (donder dag) van 19.00-22.00 uur in de sport zaal van de Chr. Huishoudschool (in gang Lindelaan) of bij de heer J. Re- bergen, Schrijverspark 183 II. EDE Op de oude ryksweg gebeurde dinsdagmiddag een auto-ongeluk, waar bij de 4 inzittenden van de auto wonder boven wonder geen letsel opliepen. Een personenauto trachtte een auto bus in te halen en raakte daarbij met de linkerwielen de berm. Waarschijnljjl door een ruk aan het stuur, draaide de auto om z'n as, en kwam al draaiende weer in de berm, waar 4 bomen geramd werden. De auto werd zwaar beschadigd, Tijdens de „draai" vloog het linker portier open, maar de bestuurster kon zich aan het stuur vasthouden. Toege snelde buspassagiers en automobilisten maakten de wagen weer bestuurbaar, Rustig rijdend kon de weg vervolgd wor den. VEENENDAAL De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer zorgt zaterdag 24 juni voor een groots evenement, namelijk de vertoning van een drive-in film. De openluchtbioscoop wordt voor die avond opgericht op het terrein van de cam ping „De Batterijen" aan de Klompersteeg. De voorstelling begint na het in vallen van de duisternis, om ongeveer 21.30 uur. Kaarten a f 3,50 per auto ongeacht het aantal inzittenden zijn verkrijgbaar bij het V.V.V.-kantoor, Hoofdstraat 84 en indien nog voorradig 's avonds op het terrein. De titel van de film, die die avond vertoond zal worden luidt: „Black Beard, de Piraat". Hij wordt omschre ven als „een groots opgezette spektakel film", is uitgevoerd in techni-color en zal zeker in staat zijn de toeschouwers te boeien. Overigens heeft de VVV nog meer pijlen op zijn boog, om vakantieganger en ingezetene te verpozen. Sinds het begin van deze maand worden in sa menwerking met de VVV in Ameron gen iedere maandag en woensdag ex cursies naar het Leersumse Veld geor ganiseerd voor bewoners van de Cam pings in Overberg. J.l. zaterdag werd een dergelijke excursie georganiseerd voor de bewoners van „De Batterijen" in De Klomp. Telkens blijken deze ex cursies vrijwel volgeboekt te zijn. Ge durende de maanden juli en augustus zullen ook vanuit deze camping excur sies gehouden worden, die telkens starten om 14 uur vanaf de hoek Eind- seweg-Dwarsweg in Overberg. De heer Zilstra, voorzitter van de VVV-Veenen- daal deelde mee, dat ook inwoners van Veenendaal aan dergelijke excursies kunnen deelnemen Men moet zich daarvoor opgeven bij de beheerders van de Campings in Overberg, daar de ze zich met de kaartenverkoop belast hebben. Eind augustus en in september zullen er „speciaal" voor de inwoners van Veenendaal enkele paddestoelenexcur sies georganiseerd worden, onder lei ding van de veldbioloog A. P. de Kleu- ver, die ook alle andere excursies ge durende deze zomer leiden zal. Voor het volgend jaar hoopt het VVV-bestuur, zoals de heer Zilstra meedeelde reeds aan het begin van het seizoen een programma gereed te heb ben, waarin alle activiteiten opgesomd worden. Men denkt voor dat jaar ook aan de organisatie van enkele nacht wandelingen. Voor dit jaar schijnt dit niet meer realiseerbaar. ADVERTENTIE dagblad DE VALLEI? tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.3017.30 uur Utrecht, kost dok de nodige hoofdbre kens omdat het door drie man perso neel niet in die staat van onderhoud is te houden zoals het bestuur dat wel graag zou wensen. Mocht men er om de een of andere reden niet in slagen nieuw personeel aan te trekken, dan dient men zich ernstig te beraden in hoeverre de arbeidsproduktiviteit kan worden verhoogd door mechanisering, aldus het verslag over het afgelopen jaar. Dank zij de A.N.W.B. kon in het ver slagjaar een nieuwe plattegrond ver schijnen in samenwerking met de Zeis ter VVV. De voorgenomen bewegwij- zerde toeristische lusroutes voor fietsers door de A.N.W.B. zijn in voorbereiding. Het verslag besluit met de erkente lijkheid van het bestuur aan het adres van de eigenaren van de gronden waar op de fietspaden zijn gelegen, de pro vincie, de gemeenten, de A.N.W.B. en de VVV's voor hun medewerking. Zoals ook elders is ook bij de rijwiel padvereniging de post loonkosten de grootste slokop. Afgerond op honderden guldens werd voor 1966 een totaal aan uitgaven begroot van f 42.200,Het werd f 44.100,Voor 1967 staat een be drag van f 48.900,op de begroting en voor het volgend jaar f 51.400, Het bestuur is van mening, dat de contributies niet nogmaals kunnen wor den verhoogd en men rekent er dan ook op, dat de overheidssubsidies gelij ke tred zullen houden met de stijgende uitgaven. Niet ingecalculeerd is de vernieu wing van de borden „Rijwielpad" op de paden, nodig geworden door het in werking treden per 1 jan. van het nieu we wegenverkeersreglement, dat werkt met het woord „fietspad" en het woord „rijwielpad" niet meer kent. De kosten hiervan zullen naar taxa tie een twaalf duizend gulden gaan be dragen. Men heeft de Federatie ver zocht de mogelijkheden te bezien om deze kosten te drukken door gezamen lijke centrale bestelling en om een rijkssubsidie zien te verkrijgen voor al le rijwielpadverenigingen gezamen lijk. VEENENDAAL Maandagavond ar resteerde de Veenendaalse politie twee 12-jarige jongens J. H. R. en F. P. A. die bij de firma H. zowel vrijdag als maandag een transsisterradio gesto len hadden. Die van vrijdag bleken zij in het struikgewas nabij de Vaartbrug verstopt te hebben. Uit het verhoor van de knapen is ge bleken, cfat zij ook ongeveer 70 boek jes en blaadjes bij boekhandel D. ont vreemd hebben. RHENEN Voor het personeel van de buitendienst van gemeentewerken was het afgelopen maandag een be langrijke dag. Het was eindelijk zover, dat het nieuwe gebouw aan de Ban- tuinweg officieel in gebruik kon worden genomen. Voordien bezichtigden de burge meester, de wethouder van publieke werken en de gemeentesecretaris met de diverse aannemers en de architect de nieuwbouw, waarbij de directeur van gemeentewerken de nodige toelich ting gaf. Bij zijn korte openingswoord memo reerde de burgemeester het inder tijd genomen moeilijke besluit af te stappen van de begonnen nieuwbouw in de binnenstad en een geheel nieuwe opzet te maken. Achteraf is dit een verstandig besluit gebleken. De wethouder van publieke werken vond het nieuwe gebouw vooral voor het personeel een aanwinst vergeleken bij het „hol van Ali Baba en de veer tig rovers", zoals hij het oude onderko men in de barak aan de Molenstraat betitelde. Waarbij hij uiteraard meer op het hol dan op de rovers doelde. Namens gemeentewerken sprak de directeur de dank uit voor de totstand koming van dit in alle opzichten mo dem en goed geoutilleerd gebouw, waarover wij enkele weken geleden nog een volledige beschrijving in ons blad gaven. RHENEN Er is in de nacht van maandag op dinsdag op vier verschil lende plaatsen in Rhenen ingebroken. Er kwamen bij de politie aangiften binnen van respectievelijk Ouwehands Dierenpark, de firma Van Wijngaar den, de firma Wiener en Co en tenslot te van een kraak gezet in de kantine op het gemeentelijk sportcomplex „Candia". Op alle plaatsen hebben de inbrekers zich toegang weten te verschaffen door het forceren van deuren of het ingooien van ruiten. Men betwijfelt of men hier te doen heeft met beroepskrakers dan wel met kwajongens. Er wordt vrijwel niets vermist. Kennelijk is men op zoek geweest naar geld. In de kassa van het natuurbad Ouwehand werd een paneel uit een deur geschopt. Hier werd wat snoep en kauwgum vermist. De politie vond prachtige vinger- en voetafdrukken. Op „Candia" hadden de daders zich te goed gedaan aan limonade. Bij de beide fabrieken wordt al evenmin geld vermist. Het onderzoek is nog in volle gang.

De Vallei | 1967 | | pagina 5