Luns en Couve in de NAVO oneens V olksstemming in Gibraltar Sovj et-resolutie verworpen Voorlopig soepeler in de samenleving Fi anse vakantiedorpen in Israël weer geopend partij B00TZ Jemen Rhodesië zit met teveel tabak „Dwarsligger" in Nassers plannen Kernwapenspreiding weer actueel ENGELAND OF SPANJE Dodd bezweert zijn onschuld Crisis M.-Oosten langdurig V-raad: Israël geen agressor Brusselse wijk bedreigd KIESINGER TOT STOPH Joods Pinksteren aan de klaagmuur Reeks relletjes in Seoel Soekarno nog meer beknot DUIDELIJK ASSEMBLEE Reuzen-telescoop in Duitsland Assemblee Offensief China en V.S. in Warschau bijeen SPORT Nieuw Amerikaans legervoertuig Israëliërs vonden gas BELGISCHE ARBEIDERS BEZETTEN FABRIEK EGYPTE BOYCOT OOK BRITSE EN VS-FILMS A De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, Fanfani, is een stuk kleiner dan zijn gastvrouw, groot-hertogin Josephine-Charlotte van Luxemburg, maar zo te zien bracht dat geen moeilijkheden mee bij de conversatie op de receptie die het Luxemburgse hof aan de ministers van de NAVO aanbood. LONDEN De Britse regering heeft besloten de bevolking van Gibraltar te la ten kiezen tussen handhaving van de band met Engeland of overdracht van het gebied aan Spanje. De minister van Staat voor Gemenebestzaken, mevr. Judith Hart, die dit woensdag in het Lagerhuis bekendmaakte, zei te verwachten dat het referendum begin september zal worden gehouden. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! JERUZALEM Een kwart miljoen Joodse pelgrims heeft woensdag voor het eerst sedert 19 jaar het Joodse pinksterfeest gevierd met een bezoek aan de klaagmuur in de oude stad van Jeruzalem. In de vroege ochtend uren slingerde zich een door mensen gevormde slang langs de wegen aan de voet van de berg Sion. Duizenden hadden de nacht in de open lucht bq de poorten van de oude stad doorge bracht om toch vooral de eersten te zijn. Zij waren met auto's, bussen, op de fiets en te voet uit alle delen van Israël gekomen om een bezoek aan de muur te brengen. Honderden poli tiemannen waren naar de oude stad gedirigeerd om de stoet in goede ba nen te leiden. In de oude stad, die een week ge leden door de Israëliërs werd ver overd, werd nog slechts hier en daar een schot gehoord, als de bezettings troepen bij hun zuiveringsacties op 'n sluipschutter stootten. De weg naar de klaagmuur was gis teren door bulldozers geëffend. De pelgrims werden in groepen van hon derd tot de muur toegelaten waar zij zich bogen en hun gebeden zongen. SEOEL Een menigte van acht tienduizend studenten en scholieren heeft gisteren in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel strijd geleverd met op roerpolitie tijdens demonstraties tegen vermeende onregelmatigheden bij de vorige week gehouden verkiezingen. Voor het eerst namen middelbare scholieren deel aan de betogingen. Na acht uur had de politie 437 demon stranten gearresteerd. Ongeveer 75 mensen, van wie een derde deel poli tiemannen, bleken gewond. Inmiddels hielden duizenden ande re studenten betogingen bij hun uni versiteiten waarbij zij eisten dat de verkiezingsuitslagen ongeldig worden verklaard. DJAKARTA Het waarnemende In donesische staatshoofd, generaal Suhar to, heeft Soekarno verboden in zijn pa leis te Bogor wajang- en dansvoorstel lingen te organiseren, omdat hij bij die gelegenheden politieke uiteenzettingen zou geven, over onderwerpen als de ko mende Indonesische verkiezingen en de verhouding met China. Dit is woens dag in Djakarta vernomen. De nationalistische partij PNI, die op de hand van Soekarno is, heeft meege deeld, dat zij volgende maand op gro te schaal het feit wil herdenken, dat Soekarno veertig jaar geleden de PNI heeft opgericht. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! Zij voegde hieraan toe dat waarne mers uit Spanje en van de VN welkom zullen zijn. Ook dacht men er in Londen over om waarnemers uit een of twee landen van het Gemenebest te vragen. De Spaanse autoriteiten zouden ge legenheid krijgen, hun standpunt aan de bewoners van Gibraltar duidelijk te maken. Gibraltar, thans een Britse kolonie met omstreeks 25.000 inwoners, werd in 1704 door een gecombineerd Engels- Nederlandse strijdmacht veroverd op Spanje. Bij de vrede van Utrecht, in 1713, werd het gebied aan Engeland afgestaan. Sindsdien is Gibraltar gewor den tot een strategisch belangrijke vlootbasis en tevens tot een veel bezocht vakantieoord. Spanje maakt reeds lange tijd aan spraak op het gebied. Overeenkomstig een resolutie van de Algemene Vergade ring van de VN van december 1965, zijn onderhandelingen gaande, maar dit over leg heeft Engeland opgeschort uit pro test tegen een Spaans verbod voor Brit se vliegtuigen om boven Spaans gebied te komen. Minister Hart bevestigde dat Londen deze kwestie aan de internationale or ganisatie voor de burgerluchtvaart in Montreal zal voorleggen. SALISBURY De Rhodesische mi nister van Landbouw George W. Rud- land heeft woensdagavond meegedeeld, dat in het komende seizoen de tabaks oogst verminderd moet worden van 200 tot 132 miljoen pounds. Hq zei dat de re gering zich bewust is dat het hierdoor voor een 500 a 600 planters economisch onmogelijk wordt de produktie voort te zetten. Rudland gaf toe dat er een onver kochte voorraad tabak van meer dan 210 miljoen pound is, hetgeen gelijk staat met de produktie van een heel jaar. De garantieprijs voor de nieuwe oogst zal evenals het vorig seizoen 28 pence per pound zijn. WASHINGTON Senator Thomas J. Dodd heeft voor de senaat gezworen, dat hij nooit de regering voor een cent heeft opgelicht „en moge ik door God getroffen worden, als ik u een leu gen vertel". „Mijn leven staat op het spel. Ik zou liever dood zijn dan dat mijn eer werd ontnomen", zo zei hij in zijn verdedi ging tegen de beschuldiging door een senaatscommissie, dat hij in een perio de van vier jaar zeven reizen zowel door de regering als door particuliere organisaties had laten betalen. Verder wordt hem ten laste gelegd dat hij ze ker een bedrag van 116.083 dollar, dat voor politieke activiteiten was bestemd, ten eigen bate heeft aangewend. „Ik wil het respect van mijn colle ga's. Weest niet bang als één van u weet dat ik nooit gelogen of u bedro gen heb. Dat hij opsta en het zegt. Als ik ooit tot de conclusie zou komen dat een senator schuldig was aan eèn opzettelijke poging om de regering op te lichten, dan zou ik er op aandringen dat hij niet berispt wordt, maar dat hij wordt uitgestoten". LUXEMBURG De Sovjet- Unie heeft sinds het uitbreken van de crisis in het Midden-Oosten plot seling weer belangstelling aan de dag gelegd voor een verdrag tegen spreiding van het bezit van kernwa pens. Russen en Amerikanen zijn druk bezig met het zoeken naar een tekst waarover beide landen het eens kunnen zijn. Minister Luns (Buitenlandse Za ken) vertelde gisteren in Luxemburg, waar hij de ministerraad van de NAVO bijwoonde, dat de vrees be staat dat de landen in het Midden- Oosten mettertijd hun strijdkrachten willen vervangen door kernwapens. Die vrees zou ook in Rusland be staan. Belangrijk evenwel is, volgens mr. Luns, de houding van Duitsland. De Duitse minister Brandt heeft in Lux emburg al laten weten, dat zijn land „uiteraard" een verdrag tegen sprei ding van het bezit van kernwapens zal toejuichen. Veel echter zal afhan gen van de wijze van toezicht op na leving en van de mogelijkheid om la ter herzieningen in het verdrag aan te brengen. Ook gisteren heeft men in het 22 verdiepingen tellende Europese cen trum in Luxemburg de crisis in het Midden-Oosten het volle pond van de ministeriële woordenstroom gegeven. Des te opmerkelijker is het dat het moeizaam tot stand gebrachte slot communiqué zo terughoudend is. Dat is vooral te danken aan Frankrijk, welks minister van buitenlandse za ken, Couve de Murville, vooral aan drong op een voorzichtige politiek. In zijn overigens vrij rustige speech beschuldigde Couve zijn collega Luns van een al te groot optimisme ten aan zien van een oplossing van de moei lijkheden. Luns ontkende dat direct. „De Nederlandse regering heeft al leen een duidelijk standpunt over de oorlog en de oorzaken daarvan", beet hij terug. Zijn optimisme is inderdaad niet groot, evenmin als dat van Couve de Murville, die vreesde, dat de cri sis wel maanden, zo niet jaren zou kunnen duren. De Fransman meende dat de Grote Vier (Amerika, Rusland, Frankrijk, Engeland) het met elkaar eens moe ten worden, maar Luns zag daar voorlopig niets van komen. Integen deel, de eensgezindheid tussen de lan den is verder weg dan ooit, meende hij. De ministers van vijftien landen van de NAVO hebben, zonder elkaar nog gesproken over het bijeenroepen van de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties. „Die zal er wel ko men", meende mr. Luns, maar veel heil zag hij niet in zo'n bijeenkomst. Blijken zal dan, dat ook de Algemene Vergadering niet bij machte is, een oplossing tot stand te brengen. Hit prestige van de V.N. wordt daarmee een nieuwe klap toegebracht. Volgens de Nederlandse minister zal de instelling van een internationa le politiemacht nodig blijken te zijn, wanneer ook de vrjje doorvaart door de Straat van Tiran moet worden ver zekerd. Een crisis „vlak voor de huisdeur" kan zo overslaan. De normale garan ties door de Verenigde Staten en Rus land hebben, volgens mr. Luns, hun oorspronkelijke waarde verloren .om dat beide landen over zoveel vernieti gingswapens beschikken. Door dat be zit houden de garanties direct een mogelijkheid in van een uitbreiding van het conflict. Daarom werken kern wapens reddend op de waarde van ga ranties. Belangrijker dan formele bijeen komsten zijn wellicht de persoonlijke ontmoetingen die de ministers in de zogenaamde, ditmaal marmeren, wandelgangen hebben. Luns had de indruk van zijn Franse collega Couve gekregen, dat hij wat soepeler zou zijn wat betreft het Britse lidmaat schap van de EEG. In ieder geval is het mogelijk, dat begin juli in Brus sel de Britten zullen worden gehoord door de Z;es, te weten Frankrijk, Duitsland, Italië en Benelux. Toezeggingen zijn niet gedaan en beslissingen zijn niet genomen. „Daar voor zijn wij immers niet hier", merk te Couve de Murville droog op. ESSEN Eind 1969 hoopt Duitsland in het Eifelgebergte te beschikken over de grootste en nauwkeurigste draaiende radiotelescoop ter wereld, welke een actieradius van 8 miljard lichtjaren zal hebben. WWVAAAAA/WN^^A^*AAA^V^AA/^«AAAAAA/\AAAAAAA MS NEW YORK De Veiligheidsraad heeft gisteren de Russische resolutie verworpen, waarin Israël werd be schuldigd van agressie en waarin de onmiddellijke en onvoorwaardelijke te rugtrekking van de Israëlische troe pen werd geëist. De resolutie kreeg niet de vereiste meerderheid van ne gen stemmen. Het eerste deel van de Rusesisch re solutie, de paragraaf die betrekking had op de veroordeling van Israël als agressor, kreeg behalve de stemmen van Rusland en Bulgarije nog die van Mali en India. Nigeria en Ethiopië slo ten zich bij deze vier landen aan bij de stemming over de tweede para graaf, die handelde over de terugtrek king van de Israëlische troepen. Alle andere leden van de Raad onthielden zich van stemming. Na de verwerping van de resolutie, die niet onverwacht kwam, heeft de Sowjet-Unie haar hoop nu gevestigd op een bijzondere zitting van de Algeme ne Vergadering. Zij hoopt daar met hulp van de Afro-Aziatische landen een meerderheid voor haar eisen te krijgen. Nikolai Fedorenko, de Russische af gevaardigde, heeft de actie van de Sovjet-Unie om te komen tot een bij zondere zitting van de Algemene Ver gadering onmiddellijk kracht bijgezet door te verklaren dat de uitslag van de stemming had aangetoond dat de Veiligheidsraad niet in staat is de si tuatie bevredigend te behandelen. Men verwacht dat de Russen hoge regeringsleiders naar de speciale bij eenkomst van de VN zullen afvaardi gen om het grote Russische diplomatie ke offensief ten gunste van de Arabie ren te onderstrepen. De bijeenroeping van de Algemene Vergadering wordt nog deze week verwacht. Het zal de Russen niet moeilijk vallen om de 62 stemmen van de 122 te verkrijgen die voor bijeenroeping van de Algeme ne Vergadering nodig zijn. Na debatten in de loop waarvan de Rus Fedorenko dreigde zijn recht van veto te zullen gebruiken als een Ameri kaanse ontwerpresolutie in stemming wordt gebracht, verdaagde de voorzit ter de vergadering voor onbepaalde tijd. BRUSSEL In Brussel is woensdag een vereniging „Kunstwijk" opgericht, die een deel van de stad gelegen tussen de Wetstraat bij de parlements gebouwen en het Poelaertplein bij het paleis van Justitie tegen de afbraak en nieuwbouw in België in bescherming wil nemen. De vereniging wil dit stadsgedeelte, waarin o.m. het koninklijk paleis, de koninklijke musea voor schone kunsten, de koninklijke bibliotheek, het conser vatorium en een aantal oude kerken liggen, beschermen, restaureren en tot nieuw leven wekken. Prins Albert van Luik heeft het ere voorzitterschap van de vereniging „kunstwijk" aanvaard. De burgemees ter van Brussel, Cooremans, is onder voorzitter. Het wordt de hoogste tijd, zo ver klaarde de vereniging woensdag in een manifest, dat krachtig wordt opgetre den om het nog resterende deel van on ze oude steden en stadswijken te red den en nieuw leven in te blazen. WARSCHAU (Reuter) Na een onderbreking van vier en een halve maand hebben de ambassadeurs van de Verenigde Staten en van de Chinese Volksrepubliek in Warschau gisteren weer een ontmoeting met elkaar gehad. Het overleg duurde ruim drie uur. Zoals gebruikelijk wilde noch de Amerikaanse ambassadeur John Gro- nouski, noch zijn Chinese ambtge noot, Wang Koeo-tsjoean, mededelin gen doen over de kwesties die waren aangesneden. „Er is geen vooruitgang geboekt", was alles wat de Chinese diplomaat wilde zeggen. De twee ambassadeurs kwamen overeen elkaar op 8 november weer te ontmoeten. Het was gisteren de 133ste ontmoeting van de ambassadeurs van de twee landen. De serie besprekingen begon in 1955. Het is het enige officiële contact dat de twee landen met elkaar hebben. BONN „Erkenning van Oost-Duits- land zou verraad zijn aan de toekomst van ons volk. Het enige waarover de beide delen van Duitsland op dit ogen blik met kans op succes kunnen onder handelen is een soepeler tezamen le ven van de beide Duitslanden. De re gering heeft voorgesteld daartoe aan weerszoden onderhandelaars te benoe men. Dit zou de eerste stap van ge zond verstand en van menselijkheid zijn na zoveel jaren van uit elkaar ge raken." In deze geest sprak gisteravond bondskanselier Kiesinger over radio en televisie. Hij richtte zich tot „alle Duitse medeburgers" aan weerszijden van de „onnatuurlijke grens" tussen Oost en West. Kiesinger knoopje aan bij de brief, die hij tevoren had gestuurd aan de Oostduitse premier Stoph. Op de enveloppe van Kiesingers brief stond als adres „Aan de Voorzitter van de Ministerraad". De aanhef van Van onze correspondent PARIJS De twee grote Franse vakantieclubs, de Club Méditerranée en de Club Européen du Tourisme (CET) hebben besloten hun vakantie oorden in Israël weer te openen. Deze waren gesloten onmiddellijk toen Nas ser de Golf van Akaba voor de Israëliërs blokkeerde. De toeristen, die er toen verbleven, werden ijlings gere patrieerd. Nadat drie dagen geleden het Israëli sche toeristenbureau in Parijs bekend had gemaakt dat de rust was terugge keerd en dat het toerisme hervat kon worden, besloten beide organisaties hun dorpen te heropenen. De club Méditerranée heeft zich geïnstalleerd in Arziv, ten noorden van Haifa, en opent op 23 juni. Er zijn 2500 inge schreven vakantiegangers. Het Israëlische toeristenbureau heeft bekend gemaakt, dat in het oude deel van Jeruzalem de Klaagmuur elke dag door toeristen bezocht kan worden, maar dat de meeste heilige plaatsen voor het ogenblik nog niet toegankelijk zijn. De CET heropent zijn dorp Ascqelon, ten zuiden van Tel Aviv, volgende week. Ongeveer duizend kandidaten staan ingeschreven op een wachtlijst. Het toeristisch verkeer met Egypte zal voorlopig nog niet worden hervat, al zei men ons gisteren op de Egyptische ambassade te Parijs, dat alles in het werk gesteld wordt om dit weer moge lijk te maken. de brief luidde: „Zeer geachte heer Voorzitter." Gistermorgen zei bondskanselier Kie singer in het Westduitse parlement: „Al is een hereniging van Duitsland nog lang niet in zicht, toch is de Bondsre gering vastbesloten de eenheid van Duitsland na te streven en de betrek kingen tussen Oost- en West-Duitsland zoveel mogelijk van hun scherpe kan ten te ontdoen. „Er kan echter geen sprake zijn," zo zei Kiesinger met nadruk, „van de erkenning van het bewind in Oost-Ber- lijn, dat de inwoners van Oost-Berlijn niet zelf hebben gekozen". In zijn rede voor radio en televisie sprak Kiesinger over de Oostduitse primier uitsluitend als „meneer Stoph". Kort tevoren was in Bonn bekend ge maakt dat Oostduitse sportlieden voort aan bij sportieve evenementen in de Bondsrepubliek hun emblemen van de Oostduitse sportbond met sikkel, passer en korenaren zullen mogen dragen. Mede met het oog op de Olympische Spelen van 1972 in München bereidt de Westduitse regering verdere maatre gelen voor om de sport zoveel moge lijk vrij te maken van politieke hinder palen. DALLAS Het Amerikaanse leger zal de beschikking krijgen over 'n acht- wielig aluminium voertuig dat door het oerwoud van Viëtnam kan rijden en water kan oversteken. Het voertuig, dat een nuttig draagvermogen heeft van 453.5 kg heeft op land een maximum snelheid van 32 km/u en op water een snelheid van 5 km/u. Het voertuig is bedoeld om artillerie en snelvurende wapens in de frontlinies te vervoeren. De constructie is zo klein gehouden dat een vrachthelikopter acht van de nieuwe voertuigen tegelijk kan vervoeren. Het voertuig kan zowel zit tend als liggend bestuurd worden. Deze Egyptische vrachtvaarder is een van de schepen, waardoor het Suezkanaal wordt geblokkeerd. Het schip zou als gevolg van oorlogshan delingen tussen Suez en Ismailia zijn gezonken. Op de foto valt echter geen spoor van schade te ontdekken. Zelfs de ruiten van de brug zijn heel. Het schip ligt dwars in zijn vaarwa ter. Van Egyptische zijde is meege deeld, dat nog enkele schepen in het kanaal zijn gezonken. Met de berging zou twee tot vijf maanden gemoeid zijn. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren meegedeeld, dat zich nog steeds twee Amerikaanse schepen in het Suezka naal bevinden, de Observer en de African Glen. Over het lot van de be manning is niets bekend. ADVERTENTIE Fris, vrolijk en jong. Een heerlijke drank. Puur of als TIP-tonic (met een schijfje citroen). Verjaardagsfeestje, fami liefeestje, zo-maar'n feest je, TIP moet van de partij zijn. HELE FLES f 7,80. TEL AVIV Israëlische deskundi gen onderzoeken een aantal vaten met gas, die in een chemisch laboratorium van de Egyptische strijdkrachten op het schiereiland van Sinai zijn gevonden. De vaten stonden verpakt klaar voor verzending. De aard van het gas is nog niet bekend. De Israëlische bevelhebber aan het front tegen Egypte, generaal Gavish, heeft onlangs verklaard, dat er geen te kenen waren dat Egypte klaar was voor het gebruiken van gas. Zoals men weet heeft het Internatio nale Rode Kruis onlangs vastgesteld dat in Jemen door de Egyptenaren gif gas werd gebruikt. r\e „blitz oorlog" tussen Israël en de Arabieren zal mogelijk ook het einde betekenen van een andere oorlog in het Midden-Oosten welke veel langer heeft geduurd en veel meer slachtoffers heeft geëist dan de zesdaagse veldtocht van Israël. Dat is de burgeroorlog van Jemen welke nu reeds bijna vijf jaar woedt en waardoor een groot gedeelte van het land in een woestenij is herscha pen. De strijd begon in 1962, toen rebel lerende officieren Iman Mohammed El Badr van zijn troon stieten en een republiek oprichtten in het koninkrijk aan de Rode Zee op de punt van Ara- bië. De Iman kreeg de steun van ver scheidene stammen en de Egyptische president Nasser zond meer dan 70.000 militairen om de rebellen onder leiding van president kol. Abdoellah Sallal te steunen. Verontrust over de aanwezigheid van het Egyptische leger aan zijn grens, gaf Saoedi-Arabië zijn steun aan de royalisten. Volgens de royalistische troepen, zijn in Jemen honderdduizenden men sen gedood. 30.000 Egyptische militai ren zouden bij gevechten gesneuveld of gewond zijn. Honderden dorpsbewo ners zijn omgekomen door gifgas, waarvan het gebruik in Jemen deze maand bevestigd is door het interna tionale Rood Kruis in Genève. T~|e stammen die de Iman steunen, hebben gehele Egyptische eenhe den in afgelegen buitenposten in de pan gehakt. Overal in het land liggen wrakken van tanks en vrachtwagens. In het be gin van de strijd wisten Jemenitische guerrillastrijders tanks buiten ge vecht te stellen do^- -'n de uitlaatpij pen hun turbans te stoppen waardoor de motor geleidelijk verbrandde. De bemanning van de tank werd onthoofd zodra zij te voorschijn kwam om de tank weer op gang te brengen. "VTasser en koning Feisal van Saoe- di-Arabië zijn augustus 1965 overeengekomen de oorlog te beëindi gen. Zij sloten het „pact van Jed- dah", dat voorzag in stopzetting van de Saoedische hulp en terugtrekking IMAN BADR onverwachte kans van de Egyptische troepen uit Jemen. Nasser beschuldigde Feisal echter zich niet aan de overeenkomst te hou den en weigerde zijn troepen terug te trekken. Later heeft Nasser het duidelijk ge maakt, dat de Egyptische troepen in Jemen zouden blijven, totdat het aan grenzende Zuid-Arabië in 1968 onaf hankelijk van Groot-Brittannië is ge worden hetgeen aanleiding heeft ge geven tot vrees dat Egypte zich ook meester van Zuid-Arabië wil maken. XXet 7gyptische leger is nu terugge- n trokken binnen een driehoek ge vormd door de belangrijkste plaatsen San'a, Hoedeidah en Aiz. Meteen daarbuiten zijn de royalisten de baas. Egypte zou nu nog ongeveer 40.000 man in Jemen hebben. De strijd is ge luwd, ofschoon de bombardementen door de Egyptische straalvliegtuigen tot voor kort onverminderd voortduur den. "VTa de nederlaag tegen Israël, is het de vraag of Nasser het zich nog langer kan verloorloven militai ren, materieel en geld voor Jemen af te staan. Een Egyptische terugtocht zou waarschijnlijk een snelle maar bloedige overwinning van de royalis ten in het vooruitzicht stellen. Een nieuw pact tussen Nasser en Feisal wiens land herhaaldelijk door de Egyptische luchtmacht is aan gevallen zou ook het einde van de burgeroorlog kunnen betekenen. Dit wordt waarschijnlijker geacht dan een eenzijdige Egyptische af tocht. De huidige noodzaak voor samen werking tussen de Arabische staten zou het einde van de vete tussen Nas ser en Feisal en ook het eind van de burgeroorlg in Jemen kunnen beteke nen. BRUSSEL De bqna 600 werkne mers van de aluminiumfabriek Laml- noirs de l'Escaut in Burcht bij Ant werpen, hebben gistermiddag de fa briek bezet. Zij zetten de machines stil en sloten de fabriekspoorten nadat be kend was geworden dat het bedrijf op 15 september dicht gaat. Door het oplopen van de grondstof - fenprijzen en de concurrentie op de gemeenschappelijke markt, heeft het bedrijf grote verliezen geleden. Voor de vakbonden kwam de sluiting ech ter helemaal als een verrassing. ALEXANDRIë Het Egyptische mi nisterie van Cultuur heeft de vertoning verboden van alle Britse en Amerikaan se films. „Voor ons publiek zullen al leen films uit bevriende staten worden vertoond", zo is meegedeeld. Het bureau van de Arabische boycot tegen Israël in Alexandrië werkt behal ve aan de economische boycot, ook aan het opstellen van een lijst van wester se journalisten die „Zionistische doel stellingen bevorderen en verdedigen". Aan hen zal de toegang tot de Arabi sche landen worden ontzegd.

De Vallei | 1967 | | pagina 11