Onvergetelijke dag voor 200 Rhenense bejaarden NIEUW ORGANISATIECOMITÉ GENOOT ALLER WAARDERING Inbrekersduo gepakt na nachtelijke tocht Complete serie inbraken bekend Tiende klank- en lichtspel in Wijk bij Duurstede Bejaardensoos in postkantoor ?0TANBWi$ Hij en zij lezen DE VALLEI Ir spreigroep nv LEERLING VOORMAN SPECIALE RECLAME Speciale VADERDAG-AANBIEDING f 24.90 EUKStBtBia Geef Vader iets voor zijn tuin TUINCENTRUM Rondje van burgemeester Met geld van pa aan de zwier Dank zij slapeloze nacht van L. Radema Vanavond herleeft traditie Brokstukken Trein Bedrag voor Israël stijgt LA MODE SPORTHUIS COCKY De KRANT kunt u niet missen - geen dag Waar u ook zit zo'n ROTANSTOEL van net iets voor VADERDAG DE VALLEI - ook Uw dagblad VADERDAG - GESCHENK BRABER's Drogisterij en Parfumerie VEENENDAAL N.V. SCHIPHOL DANK U Dame fietste tegen geopend portier Dames bij LA MODE VAN MOOIE DAMES- EN MEISJESHOEDEN SJAALS TASSEN PARAPLU'S HANDSCHOENEN enz. HOOFDSTRAAT 108 - TELEFOON 3324 LUCHTBED EN SLAAPZAK Samen voor t 4i*jU 2 PRACHT TUINSTOELEN Samen voor Kerkewijk 35 - Veenendaal Telef. 4335 N I EUWEWEG 79 Voor een geurig naar Schrijverspark 75 - Veenendaal Aluminium Emballage Fabriek Fribourg - Beaurepaire - Veenendaal - Bergheim ROZENSTRAAT 19 TE VEENENDAAL Telefoon 08385 - 3844 18 juni VADERDAG Tuinplanten - Tuinschelen en -vazen - Gereedschap - Vogelhuisjes - Voedertafel Fa. A. P. VAN GINKEL Nieuweweg 13 - Veenendaal - Telef. 2992 ONDER GEREGELDE CONTROLE DONDERDAG 15 JUNI 1967 RHENEN Het in recordtempo uit de grond gestampte organisatie comité voor de uitgaansdag voor de Rhenense bejaarden heeft gisteren grote waardering mogen ontvangen van rond 200 bejaarden, die een on vergetelijke dag hebben beleefd. Nog maar kort geleden liet het oude comité weten er geen gat meer in te zien. De draad werd toen opgeno men door de heren Ten Hoope (voorzitter), Thuyl, Van Voorthui- sen. Both, met als gedelegeerde de heer Lammers, voorzitter van de be- jaardenbond afdeling Rhenen. Dank zij allerlei bliksemacties werd zoveel geld ingezameld, dat gisteren de jaarlijkse reis kon worden verwe zenlijkt. „En alles is betaald", al dus de heer Ten Hoope, die van alle kanten samen met zijn mede-comité leden buitengewoon veel waardering kreeg toegezwaaid. In tegenstelling tot andere jaren fcas de uitgestippelde reis door de jtganisatoren strikt geheim gehou- Het werd op deze manier een verrassingstocht. Ook daardoor won de reis aan charme en kwam men telkens weer voor nieuwe onver wachte belevenissen te staan. Onder de vele deelnemers was de nestor van de Rhenense gemeente raad, de heer E. P. van Dijk (73) met echtgenote. Hij was nog nimmer van tevoren met een dergelijk reisje mee geweest. Aan het einde van de tocht complimenteerde hij het orga nisatiecomité met de succesvolle dag. Datzelfde deed wethouder T. van Lienden uit naam van het gemeente bestuur, dat maar wat verheugd was, dat er anderen waren „opgestaan" om de bejaarden nog wat licht te be zorgen door de donkere wolken. Wet houder Van Lienden sprak de hoop uit, dat ook in de toekomst deze tradi tie gehandhaafd zal worden. Om half negen startte de karavaan met vier toeringcars en een klein busje voor een tocht langs de Vecht naar Schiphol. Op de pas geopende nieuwe luchthaven werd een uitge breide lunch genuttigd, waarna het hartje van Amsterdam werd opge zocht om daar een rondvaart te ma ken door de grachten en de havens. De deelnemers genoten dat het een lievelust was. De middag was al half verstreken toen de reis werd voortgezet door het Gooi in de rich ting van Renswoude. Onderweg ge noot men van het prachtige natuur schoon en zag men talrijke bekende punten, zoals paleis Soestdijk. In Renswoude werd het „Hofje" aangedaan, waar de voorzitter van het organisatiecomité bekend maak te, dat de verstrekte consumptie werd aangeboden door burgemeester Bosch ridder van Rosenthal, hetgeen een daverend applaus ontketende. De stemming kwam er hier pas goed in en tegen vijf uur werd de tocht voort gezet in de richting Rhenen om in het parkrestaurant van Ouwehands Dierenpark te dineren. De directie van het park zorgde ook al weer voor een aangename ver rassing, door het voorbeeld van de burgemeester te volgen. Maar ook de binnenkomst van de „Tiroler Kapel" van „Ons Genoegen" had aller in stemming. De muzikanten zorgden voor een vrolijk deuntje tijdens de maaltijd. Soms werd er uit volle borst meegezongen. De heer Ten Hoope bracht dank aan allen die hun medewerking had den verleend opdat deze tocht gereali seerd kon worden. Hij overhandigde de heer Bosch van het afgetreden co mité enkele geschenken, waarbij hij de dank uitsprak voor al het werk dat het vorige comité had verricht in het belang van de bejaarden. De heer Bosch dankte op zijn beurt voor de attentie. Wethouder Van Lienden sprak woorden van voldoening namens het gemeentebestuur, dat uitermate ge lukkig was met het initiatief van het nieuwe comité, waarbij hij de. hart grondige hoop uitsprak dat het met dit werk zal doorgaan in de toekomst. De heren Ruisch en Pleijler brach ten hun dank over uit naam van de bejaarden. De negen zieken, die plot seling verhinderd waren om deel te nemen aan de tocht, hadden een fruit- bak thuis gestuurd gekregen, hetgeen bijzonder op prijs was gesteld. Met de „Tiroler Kapel" voorop ver liet het grote gezelschap tenslotte het dierenpark. Op de terugweg naar de stad wachtte ftO.BiK." de stoet op bij het viaduct om de bejaarden met muziek in te halen, waardoor het een feestelijke ontvangst werd, langs de weg gadegeslagen door talrijke Rhenenaren, waaronder vele verwan- VEENENDAAL Op verzoek van de politie uit Haarlem heeft de Veer nendaalse politie de 18-jarige dames kapper P. R. aangehouden. R. had bij zijn vertrek uit Haarlem een bedrag van f 500 van zijn vader meegnomen. Bij zijn aanhouding was daarvan nog f 210 over. ten van de deelnemers aan deze bij zonder geslaagde tocht. Wat bijvoorbeeld de oude heer Van Remmerden ervan zei? „Ik was van nacht om vier uur al wakker, want ik mocht me niet verslapen. Ik was om zes uur op en om half acht al in de stad. Ik heb nog nooit zo'n fijne dag gehad". Het was de zeventiende keer dat Van Remmerden het uitstapje mee maakte. Hij slaat nooit over. Met hem teren velen er weer een héél jaar op! De heer J. Meijer, in Rhe nen al evenzeer geen onbekende: „Het nieuwe comité heeft het goed versierd. Vooral Amsterdam was bijzonder interessant". Unaniem was men enthousiast en vol lof over het gebodene. En tenslotte nog de heer Lammers, voorzitter van de be- jaardenbond afdeling Rhenen: „Het was voortreffelijk, het was uitste kend, ik ben zeer erkentelijk voor al lés wat comité en ingezetenen voor ons hebben gedaan". Hij had er zelfs een compleet lied op gedicht op de wijs van „Daar bij die molen". De tekst was als volgt: Wees welkom lieve mensen hier Wij wensen U plezier We brengen er vandaag weer eens Een dagje van plezier We vinden het zo reuze fijn Voor U dit nu te doen Wij danken al de mensen Die ons hielpen aan de poen Wat leven wij vandaag weer eens gezéllig bij elkaar Als je de moed er in houdt Dan duurt het nog menig jaar Zing daarom zo weer vrolijk mee Dit aardige refrein Laat nu eens horen wat je kan Want zingen is zo fijn Geen mens van ons had nog gedacht Dat dit nog door' zou gaan De meesten dachten 't is gebeurd Dat is nu van de baan Zij sloegen de handen in elkaar En hier het resultaat Wij zijn toch weer gezellig uit Geen woorden maar de daad Refrein: Zing daarom heden nu allen mede Wij zijn vandaag weer gezellig bij elkaar 't Zij ons gegeven nog lang te leven Dan zeggen wij weer nu tot het het volgend jaar. Het comité dat de Rhenense bejaar- dentocht 1967 zo voortreffelijk orga niseerde. RHENEN Geheel onverwachts heeft de groep Rhenen van de Rijkspo litie twee jeugdige vluchtelingen uit het kamp Overberg kunnen aanhouden, die in de nacht van eergisteren in Rhenen op een vijftal plaatsen hadden ingebro ken. De knapen legden reeds een volle dige bekentenis af. Zij zijn ter beschik king gesteld van de Justitie. Talrijke ontvreemde goederen werd teruggevon den. De héér L. Radema, bedrijfsleider van Ouwehands Dierenpark, die woont in de eenzaam gelegen bungalow aan de Badweg nabij restaurant „Koningsta fel", kon de afgelopen nacht niet in slaap komen. Hij besloot in de keuken wat te gaan drinken en ging daarna in de woonkamer zitten. Hij had nog maar amper plaats genomen of hij werd in de stilte van de nacht opgeschrikt door glas gerinkel, dat kwam uit de richting van 't restaurant „Koningstafel", eveneens ei gendom van de N.V. Ouwehands Dieren park. Mevrouw Radema, die het geluid ook had gehoord, maakte ten overvloede haar man op het lawaai attent- De heer Radema schoot een broek en een jas aan over zijn pyjama en trok op onder zoek uit. In zijn onderbewustzijn leefde de gedachte, dat het wel eens dezelfde in brekers konden zijn, die de nacht daar voor ondere ander hadden ingebroken in de kassa van natuurbad Ouwehand, op WIJK BIJ DUURSTEDE Vanavond gaat het traditionele Klank- en Lichtspel in Wijk by Duurstede van start. Tien jaar geleden startte dit initiatief van de toenmalige burgemeester van Wyk by Duurstede, de heer C. B. Kentie, in na volging van de spelen op Franse kastelen. Met wisselend financieel succes af hankelijk van de kwaliteit van de zomer heeft deze spelvorm zich een de cennium onafgebroken kunnen handhaven. Acht jaar lang onder supervisie van burgemeester Kentie, de laatste twee seizoenen als onderdeel van de Stichting VVV en Stadsontspanning Wyk by Duurstede. Wyk by Duurstede kan zich er op beroemen het oudste Klank- en Lichtspel in Nederland te bezitten, aangezien de pogingen van andere plaatsen om ook te komen tot een Klank- en Lichtspel inmiddels zyn gestaakt. De laatste slechte zomer heeft het voortbestaan van het spel lange tijd aan een zijden draadje doen hangen en slechts door de grote steun van onze gemeente kan ook dit jaar het spel worden voortgezet- Tegen het décor van het park „Duur stede", aangelegd in de 19e eeuw, met in zijn midden de ruïne van het Mid deleeuwse kasteel, schreef de Brabant se literator Jan Naaykens, in opdracht van de VVV, het spel „Vedel en Veld geschut". Een betere of zelfs gelijk waardige plaats zou men voor dit spel als décor moeilijk kunnen vinden. Het spel is gebaseerd op het leven van David van Bourgondië, bisschop van Utrecht en bewoners van het kas teel. Het voert de toeschouwer terug naar de Bourgondische tijd, toen het kasteel een brandpunt was van het cul turele leven in de Noordelijke Neder landen. Het beschrijft de pracht en de kunstlievendheid der Bourgondiërs, maar ook hun hoogmoed, hun krijgs- zucht en hun kuiperijen. Het commen taar op de gebeurtenissen levert de kasteel-kobold Pip, een tijdloze figuur, die de betrekkelijkheid der dingen soms zeer sarcastisch belicht. Het is een boeiend spel vol actie, dat met zijn klank- en lichteffecten de toeschouwer iedere avond weer fascineert. Ook dit jaar wordt „Vedel en Veld geschut" gebracht voor de bezoekers. Voor degenen, die het verleden jaar reeds zagen, een reden om het nog eens te gaan beleven, voor hen, die het nog niet zagen, een mogelijkheid om hun verloren kans dit jaar aan te grijpen. Het spel zoals hierboven reeds ver meld, werd geschreven door Jan Naay kens. Het werd voor het Klank en Licht bewerkt door Jaap Molenaar, de band opname kwam tot stand onder regie van Johan Bodegraven, terwijl leden van de hoorspelkern hun medewerking verleenden. Voor kasteelgeest speelde Piet Ekel, terwijl men verder de stem men hoort van Corry van der Linden, Peter Aryans, Dorien Mijksenaar, Jan Apon, Harry Bronk, Hans Karsenberg, Paul van der Lek en Hans Veerman. Op de Bourgondische toren zal van 1 juli tot 15 augustus een expositie wor den gehouden van werk van Wijkse kunstenaars, aangevuld met werken van leden van „Kunstliefde" uit Utrecht. 't dierenpark, in de kantine van het ge meentelijk sportpark „Candia", bij de firma's Van Wijngaarden en Wiener en Co. Alle ramen van „Koningstafel" wer den door de heer Radema in het donker betast. Nergens vond hij brokken, totdat hij de achterdeur van de nieuwe res tauratiezaal was genaderd. „Toen ik daar op het glas wilde voe len naar brokstukken, viel ik bijna naar binnen", vertelde de heer Rade ma". De ruiten waren hier totaal ver dwenen. Ik heb onmiddellijk de heer Ouwe hand uit zijn bed gebeld en samen zoch ten we de politie op. Die was heel gauw met drie man sterk ter plaatse. Uitge breid werd in 2 groepen de hele omge ving afgezocht tot aan Wageningen toe. Op drie plaatsen in de buurt van „Ko ningstafel" hadden we wachtposten uit gezet, maar we vonden totaal niets. Een bromfietser op de berg bleek een defect te hebben aan een bougie en in de stad stonden twee bromfietsen gepar keerd, die eigendom bleken te zijn van mensen die een waterdicht alibi hadden. In de Nude vonden we een bromfiets tegen een boom- Deze stond op slot en de motor was koud. Niets wees in de richting van op pad zijnde inbrekers. Ten huize van mijn baas kwamen we met z'n allen 's nachts om half twee samen. We dronken een kopje koffie om wat op verhaal te komen, toen we plotse ling in de richting van de stad motorge ronk hoorden. We besloten er direct weer op af te gaan. Op de Grebbeweg liepen in het licht van de schijnwerpers van de auto twee manspersonen achter de bomen. We stopten en de politie hield beide mannen aan. Het bleken jongelui te zijn van om en nabij de twintig. Na een korte ondervraging, wat ze daar deden en waar ze heen moesten, antwoordde één van hen dat ze nacht dienst hadden gehad en dat ze met de trein naar Rhenen waren gekomen. Dat was natuurlijk uitgesloten en op die verdachte uitlating werd beide man nen verzocht maar in te stappen en mee naar het politiebureau te rijden. Al in VEENENDAAL Mevr. S. uit Vee- nendaal reed met haar fiets, volgens de verklaring van haar echtgenoot te genover de politie, tegen het openstaan de portier van een personenwagen van de heer H. E. G. K. uit Nijmegen, die geparkeerd stond langs de Hoofdstraat. De heer K. heeft mevr. S. naar haar woning gebracht. Later bleek, dat mevr. S. een been breuk had opgelopen, waarvoor ze in het Julianaziekenhuis moest worden op genomen. De politie onderzoekt de juis te toedracht van het gebeurde. de politiewagen legden ze een bekente nis af. Ze bleken op al de genoemde plaatsen in Rhenen te hebben ingebro ken en begonnen met het zetten van 'n kraak bij de Végé te Veenendaal- Talrijke goederen werden op de jon gens, twee vluchtelingen uit het kamp in Overberg, teruggevonden, waaronder 'n gouden polshorloge. De knapen waren ook in het bezit van gestolen sigaretten en kledingstukken. Toen de jongens werden aangehouden bleken ze opnieuw op weg te zijn naar restaurant „Koningstafel", waar ze in derdaad eerder in de nacht al de ruiten hadden vernield van één van de toe gangsdeuren. In de nacht daarvoor had den de knapen geslapen in het bos op de „Laarsenberg" achter het dierenpark. Daar werden talrijke voorraden eet waar gevonden". Dank zij de slapeloze nacht van de heer Radema betekende dit een goede vangst voor de politie, die de vluchte lingen-inbrekers onder haar hoede nam om het onderzoek na de afgelegde be kentenis rond te maken. Rhenen kan voorlopig weer rustig gaan slapen. RHENEN De bejaardensociëteit is nu definitief ondergebracht in het oude postkantoor aan de Fred. v. d. Paltshof, waar de vroegere kantoor ruimte voor dit doel is ingeruimd dank zij het feit dat het gemeentebestuur een subsidie verstrekte van f 5000.--. De ingebruikname vond zonder een en kel officieel tintje plaats. Wel had de echtgenote van de burgemeester, me vrouw J. M. A. Bosch van Rosenthal Den Tex, een prachtig boeket wit te anjers laten sturen, waarvoor de be jaarden uiterst dankbaar waren. De heer Lammers, voorzitter van de bond afdeling Rhenen, was bijzonder blij met deze oplossing. Er staat een nieuw biljart in en talrijke tafels en stoelen werden geschonken, zodat het meubilair er zijn mag. De afdeling telt momenteel bijna 300 leden. Er ko men er steeds meer bij, dank zij ook het feit dat er vanuit het bejaarden-'' centrum „De Tollekamp" hard aan wordt gewerkt. VEENENDAAL In de hervormde kerken is zondag een extra collecte voor de actie tot steun aan de bevol king in Israël gehouden In totaal heeft deze collecte f 4.400,opgebracht. Het totaal dat op dit moment voor Is raël is binnengekomen komt hiermee op 16.505,84. Voor degenen, die nog niet in de gelegenheid geweest zijn een bij drage voor deze actie te geven bestaat nog de mogelijkheid een gift te bezor gen bij de plaatselijke banken. ZIE DE ETALAGE in uw kamer op uw terras of in uw tuin geeft comfort en gezelligheid Er is volop keuze bfj Veenendaal - Teletoon -ïóbx AFTERSHAVES van o.a. Onyx - Turnier - Sir - Tabac - Old Spice - Boldoot en Fresh-Up, Daar onze produktie-afdelingen steeds verder uitbreiden roepen wfl opnieuw kandidaten op voor de functie van De taak van een voorman in zo'n produktie-afdeling is leiden en bewaken van de produktie. Vereisten: -fr b(j voorkeur L.T.S.-opleiding (machinebankwerken) •fa gevoel voor orde en netheid enige leidinggevende capaciteiten. Sollicitaties zowel mondeling als schriftelijk te richten aan ons adres 1 POSTBUS 281-TELEFOON 05760-21095-APELDOORN 1

De Vallei | 1967 | | pagina 5