Rijn van den Keuvel weet zeker dat hij nog sneller kan C&O C Tom Okker in halve finale Volgend seizoen 33 landen in Europees bekertoernooi Onderzoek paarden in naar doping België Zuidslaaf Samardzic naar Feyenoord Piet de Wit versloeg de beste Nederlandse profs Numato veroverde wereldtitel Maria Bueno verloor Recordevenaring op de 100 yards Musketierstoernooi Beltman verloor kort geding Zes scheidsrechters op internationale lijst Amateurploeg minder succesvol Sittardia krijgt steun van gemeente Vechtpartij tijdens voetbalwedstrijd in Amerika Saldivar behield titel vedergewicht Russen sterker dan Nederlandse renners Nieuwe Zweedse ster op de 1500 meter Rotterdamse atleet op recordjacht H-icch sportief vaderdaggeschenk Benefietwedstrijd voor bewusteloze voetballer Trainer Italiaanse Tourploeg gewijzigd Bild ging terug Gefascineerd De enige Limiet 46,8 Licht weltergewicht Nog hoop Naar Waxjö Voorkeur Ook Kerkhoffs? Grote prijs van Tula VRIJDAG 16 JUNI 1967 ROTTERDAM De negentienjarige Rotterdamse at leet Rijn van den Heuvel van AVR wil zondag in 't zon nige Italiaanse Bergamo een aanval doen op het Neder landse record op de 400 meter, dat in juli '65 door Fred van Herpen in Bern op 46,9 sec. werd gesteld. „Er staan ook Polen ingeschreven", zegt hij. „En nu hoop ik maar, Rijn van den Heuvel ia een van de vier atleten, die door de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie (KNAU) zijn aangewezen voor de wedstrijden in Bergamo. De Italiaanse bond heeft daarvoor vier mensen uitgenodigd. Be halve Van den Heuvel vertrekken zater dag ook Wilma van den Berg, Tineke van Wonderen en Harco Scharm naar Italië. EEN boude uitspraak, maar het ia de manier waarop Rijn van den Heuvel, technisch tekenaar bij het advies bureau Versteeg en sinds een maand deel uitmakend van de nationale selec tie, zichzelf doeltreffend oplaadt voor het leveren van topprestaties. „Ik ben eerzuchtig", geeft hij gemakkelijk toe. „Ik win graag. Voor een wedstrijd stel ik mezelf voor een opgaaf. Dit moét ik winnen, zeg ik dan tegen mezelf. Je moet er in principe van uitgaan dat je altijd sneller kan. Natuurlijk mag je eigenlijk alleen maar hopen, dat je dat record kunt verbeteren. Maar tegen mezelf zeg ik: het moet. Dat heb ik nog van het fietsen overgehouden. Dat doorbijten, weet je wel." dat daar een paar sterke jongens bijzitten die rond de 46,5 kunnen lopen. Daar kan ik me dan mooi aan op trekken. Wanneer de omstandigheden dan een beetje gunstig zijn lekker warm en weinig wind zit er mis schien een Nederlands record in. Mijn streven is om dat record in ieder geval nog dit seizoen te pakken". Als wielrenner startte Rijn van den Heuvel bij de vereniging Feijenoord op vijftienjarige leeftijd zijn loopbaan als actief sportman. Twee jaar later moest hij echter noodgedwongen stoppen, omdat de vier trainingen per week niet waren te combineren met zijn avond studie (UTO). „Ik ben toen atletiek gaan doen om een beetje in beweging te blijven", vertelt hij. „Dat had ik trouwens altijd al een leuke sport gevonden. De t.v.-uitzendingen van de Olympische Spelen in Rome hadden destijds een geweldige indruk op me gemaakt. Voooral de loopnummers fas cineerden me. Toch liep ik in het begin alleen maar zo'n beetje voor m'n lol." A-junior Van den Heuvel ontwikkel de zich op de 800 en 300 meter echter al snel tot een loper met grote aanleg, waardoor hij zijn trainingen steeds serieuzer ging aanpakken. Zijn veelbe lovende tijden op de aan junioren voorbehouden afstand van 300 meter (persoonlijk record 35,6) deden hem ten slotte besluiten zich te gaan toeleggen op de 400 meter. Dank zij de bemidde ling van clubgenoot Ed de Noorlander kwam de talentvolle Rotterdammer in juli van het vorig jaar in contact met bondstrainer Wil Westphal. Van Westphal begon de victorie. „Hij heeft me gemaakt", zegt Van den Heuvel overtuigd. „En ik geloof, dat hij ook de enige man is die daartoe in staat was. Westphal is voor mij de beste trainer die we hier hebben. Hij pluist alles uit, hij doet niet zomaar wat. Van hem heb ik lopen geleerd." De tijd van spelen was voorbij en deze winter werkte Rijn van den Heuvel een uitputtend programma af, gebaseerd op kracht en uithoudings vermogen. Vijf trainingen per week met het zwaartepunt in het volledig aan atletiek gewijde weekeinde. De Rotterdammer debuteerde dit sei zoen als senior tijdens de open atle- tiekkampioenschappen van Amsterdam. Zijn persoonlijk record was 50 secon den rond. Voor de wedstrijd zei hij niettemin tegen Westphal: „Ik probeer 48,5 te halen." Het werd 48,6 en hij kwam voor Vellinga opgenomen in de nationale selectieploeg voor de 4x 400 meter estafette zegevierend over de eindstreep. Van den Heuvel: „Ik voelde me heel sterk die zaterdag, echt hardstikke sterk. En na die zware wintertraining moest er wel een behoorlijke verbete ring van mijn eigen record inzitten. Dat kon bijna niet anders. We hadden tijdens die trainingen nooit tijden opgenomen en vlak voor mijn eerste wedstrijd zat ik zowat te springen om te kijken hoe snel ik was." Vijf keer kwam Rijn van den Heuvel dit seizoen uit op de 400 meter en vijf TOKIO De Japanner Yoshiaki Nu- mata heeft woensdag in Tokio de we reldtitel boksen in het lichtwelterge- wicht veroverd door de titelhouder Flash Elorde op punten te verslaan. Het was de tweede maal binnen een jaar, dat Numata een titel van Elorde overnam. In juni van het vorig jaar versloeg de 22-jarige Japanner Elorde in een gevecht om het Aziatisch kam pioenschap. Elorde was sterker in de beginfase en in de derde ronde zond hij Numata met een linkse directe naar het canvas, maar de Japanner was direct weer overeind. Later nam Numata het initia tief over en hij raakte de Filipino waar hij maar wilde. Een knock out-neder- laag kon de 32-jarige Elorde nog juist ontlopen. ADVERTENTIE BRISTOL (ANP) Tom Okker heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Bristol. Hij won met 75, 62 van de Australiër Bob Carmichael. De andere drie halve-finalisten zijn de Zuidafrikaan Cliff Drysdale, de Australiër Bill Bowrey en de Ameri kaan Jim McManus. BECKENHAM De ex-Wimbledon- kampioene Maria Bueno, die de laatste weken last heeft van een geblesseerde slagarm, heeft donderdag in de kwart finales van de kampioenschappen van Kent met 75, 57, 46 verloren van de Australische Judy Tegart. De uitsla gen van de kwartfinales waren verder: Billie Jean King (VS)Karen Krantcz- ke (Austr.) 6-2, 6-3; Ann Jones (GB) Karen Melville (Austr.) 6-2, 6-1; Virgi nia Wade (GB)Christine Truman (GB) 6-3, 6-4. Heren enkelspel: Owen Davidson (Austr.)Russell (Jam.) 6-3, 6-2; Alex ander Metreveli (Rusl.)Bob Howe (Austr.) 6—4, 6—1. PROVO (Utah) De Amerikaan Charlie Greene heeft donderdag tijdens interuniversitaire atletiekwedstrijden in Provo het wereldrecord op de 100 yards geëvenaard. Greene zegevierde in de series in 9,1 sec., een tijd, die voor hem al zijn landgenoten Robert Hayes en Jim Hines, alsmede de Canadees Harry Jerome hebben bereikt. Lennox Miller werd tweede in 9,2 sec. Europa's nieuwe voetbaikoningen he ten Celtic Glasgow en Bayern Mün- chen. Voor de volgende bekercompetities staan echter al weer clubs uit 33 lan den klaar om hun de trofee af te kapen. Hier by bevinden zich beroemde namen, zoals Real Madrid, dat voor de 13e maal deelneemt. Internazionale Milaan ont breekt echter. De verenigingen, die zich reeds kwalificeerden, zijn (tussen haak- CHANTILLY Wimbledonkampioen Manuel Santana en Nicola Pietrangelli plaatsten zich donderdag als eersten voor de halve finales van het toernooi van de Musketiers, het eerste gras- baantoernooi, dat op het Europese vas teland wordt gehouden. Santana speelde twee briljante sets tegen de Braziliaan Ronald Barnes, maar moest daarna hard vechten en o.m. vier setpoints teniet doen om ook de derde op zijn naam te brengen: 6-2, 6-1, 9-7. Pietran- geli, die de Spanjaard in de halve fina les ontmoet, won met 9-7, 6-3, 6-1 van de Deen Torben Ulrich. Verder werd donderdag een partij gespeeld voor de kwartfinales van het heren-dubbelspel. Daarin wonnen Pierre Darmon en Frangois Jauffret (Fr) met 6-2, 6-4 van Nikola Pilic (Z.-Sl.) en Jaideep Muker- jea (India). Rijn van den Heuvel: „Tegen mezelf zeg ik altijd: het moet". keer kwam hij als winnaar door de finish. Ook zaterdag in Leiden tijdens de wedstrijden om de Gouden Spike waar hij werd geconfronteerd met de Nederlandse kampioen Fred van Her pen. Van den Heuvel bracht bij die gelegenheid zijn persoonlijke record op 47,7. De limiet voor Mexico is 46,8. Van den Heuvel: „Voor dit seizoen begon, dacht ik, dat ik ongeveer tot 48,3 sec. zou kunnen komen, maar zodra ik mijn eerste wedstrijd had gelopen, voelde ik, dat er méér in zat. Hoeveel meer weet ik niet. Ik weet alleen dat ik nog sneller kan." ARNHEM (ANP) Wim Beltman, de vroegere manager coach van Go Ahead, heeft een kort geding, dat hij wegens belediging tegen bestuursleden van Sportclub Enschede had aange spannen .verloren. Het bestuur van Sportclub Enschede had een klacht ingediend bij de Koninklijke Neder landse Voetbalbond tegen de wijze, waarop de heer Beltman vanaf de tribune zijn spelers aanvuurde. In hoger beroep op 6 oktober 1965 wees de rechtbank hem vijfhonderd gulden schadevergoeding toe eiste Beltman een schadevergoeding van tienduizend gulden plus rente. Het gerechtshof wees de aanspraken van hem van de hand omdat de klacht van Sportclub Enschede bij de bond niet als een onrechtmatige daad kan worden beschouwd. Tevens was de klacht geen aantasting van de eer en goede naam en evenmin heeft het bestuur van Sportclub Enschede zich schuldig gemaakt aan belediging. Het bestuur beoogde met de klacht alleen ingrijpen van de zijde van de bond. Het hof veroordeelde de heer Belt man tot de kosten van het geding in hoger beroep, zijnde 575 gulden. MADRID (ANP) Voor Miguel Martinez, speler van Atletico Madrid die zich al drie jaar in een coma bevindt, is in Madrid een benefietwed strijd gespeeld. Veertigduizend toe schouwers zagen de wedstrijd tussen Atletico en een Spaans selectie-elftal, die door de geselecteerden met 2-0 werd gewonnen. De artsen hebben de hoop al lang opgegeven, dat Martinez nog ooit bij bewustzijn zal komen. Maar zijn vrouw weigert zich te schikken in het onvermijdelijke en waakt voortdurend aan zijn bed. Niet alleen de toeschouwers hebben hun materiële bijdrage geleverd voor het gezin van Martinez. Duizenden Spanjaarden, die de wedstrijd niet bijwoonden, kochten fictieve entree- kaarten. DEN HAAG (ANP) Zes Neder landse voetbalscheidsrechters zijn voor het seizoen 1967 - 1968 op de interna tionale lijst geplaatst. Het zijn: A. Aalbrecht, A. Boogaerts, J. F. Dorp mans, L. van Ravens, P. P. Roomer, en W. J. M. Schalks. DEN HAAG Het is de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport niet gelukt in Nederland een opvolger te vinden voor de Utrechtse hoogleraar professor dr. L. Seekles die, voor de Stichting, het dopingonderzoek ver richtte tol nu toe. De Belgische collega van de Nederlandse Stichting heeft professor dr. M. Debackere aanbevolen en deze is bereid het dopingonderzoek ook voor Nederland op zich te nemen. Er zal bij een geconstateerd geval van doping een contra-expertise uitge voerd kunnen worden. Dit zal gebeu ren door professor dr. G. Devleesch- houwer, evenals zijn collega zetelend ADVERTENTIE 100% genot INSTANBOEL De tweede dag van de ronde langs de zee van Marmora is voor de Nederlandse amateurploeg min der succesvol geweest dan de eerste. Woensdag had ploegleider Herman Krott 5 man bij de eerste 10. Nieuw- kamp werd derde en Zoetemelk vijfde. Donderdag eindigde geen van de Ne derlandse renners in de etappe over 136 kilometer van Tekirdag naar Gallipoli op de ereplaatsen. De rit werd in 4 uur 16 minuten en 26 seconden gewonnen door Rifat Kalisan (Turkije). Hij werd gevolgd door: 2. Ko- tev (Buig.), 3. Cherchierini (It), 4. Si- varov (Buig.) en 5. Novak (Tsj.-Sl.). Allen kregen dezelfde tijd als de win naar. SITTARD De gemeenteraad van Sittard heeft besloten de voetbalvereni ging Sittardia wat steviger in het finan ciële zadel te helpen .Vijf jaar lang zal de gemeente maximaal f 35.000 per jaar bijdragen in het exploitaitetekort van de club. Een lening wil de gemeente niet ver strekken. Het acuut nodige half miljoen gulden zal bij particulieren moeten wor den geleend. De gemeente Sittard wil dan wel garant zijn voor de rente en aflossing van de helft van die lening. Rente en aflossing van het andere kwart miljoen guleen zal dann door de drie huidige geldschieters drie Sit- tardse zauenlieden moeten wordenn gegarandeerd. te Gent. Bij het resultaat van het tweede onderzoek zullen de partijen zich neerleggen, zo is overeengekomen met de vereniging van trainers en jockeys en de pikeursvereniging. Luidt de uitslag van het eerste onderzoek „verdacht", dan wordt het uitvoeren van het tweede onderzoek overgelaten aan de trainer, die binnen de 48 uur te kennen moet geven of hij de contra-expertise wenst. Op de trainer namelijk rust een grote verant woordelijkheid. Hij is aansprakelijk voor het wel en wee van zijn paarden en wordt ter verantwoording geroepen ook al staat vast, dat hij met een eventueel geval van doping persoonlijk niets te maken kan hebben. Jack Bodell had grote plannen. Hij daagde zijn landgenoot, de Britse bokskampioen Henry Cooper, uit voor een partij met de titel in het zwaarge wicht als inzet. In de tweede ronde was de aardigheid er al af: Bodell hing als een vaatdoek in de touwen. Maar wèl als een keurige vaatdoek. De scheids rechter vond het toen, dit ziende, welle tjes. jes het aantal jaren van deelneming t/m seizoen 1966'67): Albanië, einde seizoen: juli geen deel nemer; België, Anderlecht (7), Standard Luik (2); Bulgarije, einde seizoen: juli, finale: juli; Tsj.-Slowakije, Spartak Praag (1), Spartak Tmava (-); Dene marken, Hvidovre Kopenhagen (-), Fre- ja SC (-); West-Duitsland, Eintracht Braunschweig (-), Bayern München (1); Engeland, Manchester United (3), Tot tenham Hotspur (2); Finland, Kuopic Palloseura (2) Hjk Helsinki (-); Frank rijk, St. Etiënne (2), Olympic Lyon (2); Griekenland, Olymplakos Piraeus (2), finale: juli; Nederland, Ajax (3), NAC (-); Ierland, Dundalk FC (1), Sham rock Rovers (2); IJsland, Valur Reyk javik (-), Kr Reykjavik (1); Italië,'ju- ventus Turijn (3), AC Milaan (-); Zd- Slavië, einde seizoen: 2 juli, Hajd Split (-); Luxemburg, Jeunesse d'Esch (4), Aris Bonneweg (-); Malta, einde seizoen juli, ifnale: juli; Noord-Ierland, Glento- ran Belfast (3), Crusaders (-); Noor wegen, Skeid Oslo (-), Fk Frederik- stadt (-); Oostenrijk, einde seizoen: 25 juni, Austria (-); Polen, Gomik Zabrze (5), finale: 5 juli; Portugal, Benfica Lissabon (7), finale: juli; Roemenië, Rapid Boekarest (-), finale: juli; Schot land, Celtic Glasgow (1), Aberdeen (-); Zweden, Djurgarden Stockholm (2), geen deelnemer; Zwitserland, FC Basel (-), Lausanne (2); Spanje, Real Ma drid (12), finale: juli; Turkije, einde seizoen: 25 juni, Altay-Goezetepe (-); Rusland, Dynamo Kiëv (-), Torpedo Moskou (-); Hongarije, Vasas Boeda pest (4), Vasas Györ (1); Wales, geen deelnemer, Cardiff (2); Oost-Duitsland FC Chemnitz (-), Zwickau (1); Cyprus, einde seizoen: juli, finale: juli. MILAAN De Italiaanse Wielerbond heeft de organisatoren van de Tour de France meegedeeld enige wijzigingen aan te brengen in de voorlopige sa menstelling van de B-ploeg. Mealli en Moser, die waren opgegeven, worden vervangen door Franco Bodrero (24 j.) en Giancarlo Polidori (23 j.). Beide ren ners starten voor het eerst in de Tour. De Italiaanse nationale ploeg blijft ongewijzigd, de B-formatie ziet er nu als volgt uit( Balmanion, Basso, De Ros so, Bodrero, Michelotto, Neri, Preziosi, Polidori, Scandelli en Stefanoni. An- dreoli is reserve. ROTTERDAM De 25-jarige Zuid- slaaf Samardzic zal in het komende voetbalseizoen uitkomen voor de eredi visieclub Feijenoord. De Rotterdamse vereniging nam hem over van FC Twente, dat daardoor een gevoelig ver lies leed. Daarentegen raakte de oud landskampioen de Zweed Bild kwjjt. Bild ging terug naar zijn geboorteland, waar hij voor de tweede-klasser öster IF gaat spelen. Het contract met de Scandinaviër liep officieel eerst op 30 juni af. Dat Samardzic plannen had om weg te gaan uit Twente, was in Enschede bekend. Deze week nam de Zuidslaaf afscheid van zijn vrienden waarna hij naar zijn geboorteland terugreisde om te onderhandelen over de grootte van het transferbedrag met zijn oude club OFK Belgrado. Immers, deze vereni ging leende hem in december voor een half seizoen uit aan FC Twente. Bij zijn afscheid kon de 26-voudige Zuidslavische international nog niet zeggen, voor welke club hij het komen de seizoen zou gaan spelen. „FC Twen te heeft mij een voorstel gedaan en ik heb eveneens mijn condities gesteld. Ik stel voorop, dat ik graag terugkom naar Enschede, maar niemand zal het me kwalijk kunnen nemen, dat ik de voorkeur geef aan een Europese top club. Uit West-Duitsland en Frankrijk heb ik al enkele aanlokkelijke aanbiedin gen gehad", stelde Samardzic, die daarbij wel liet doorschemeren, dat hfl n Nederland eigenlijk alleen nog maar wilde uitkomen voor Ajax of Feijenoord. De heer Olijve, de grote kleine man van FC Twente, had deze week nog goede hoop de Zuidslaaf vast te kun nen houden. Tijdens de onlangs gespeelde wed strijd van Feijenoord tegen een elftal, samengesteld uit in Nederland voetbal lende buitenlanders, liet Samardzic een goede indruk achter. Aan deze uit stekende technicus dankten de Ensche- deërs in het afgelopen seizoen vele kostbare doelpunten. De dertigjarige Bild vertrok gister middag om één uur met zijn vrouw en twee kinderen naar zijn geboorte plaats Waxjö. Reeds aan het begin van dit jaar had hij aangekondigd, dat hij na afloop van het seizoen wellicht zou terugkeren. „Er moest bij Feijenoord iets ge beuren", oordeelde de Zweed. „We hadden een goede ploeg maar toch ha perde er iets aan. Ik wilde graag te- Samardzic: in topclub AMSTERDAM De amateur-wereld kampioen Piet de Wit heeft donderdag avond bij de wekelijkse wielerwedstrij den in het Olympisch Stadion in Am sterdam de beste Nederlandse profstay ers een gevoelige nederlaag toege bracht. Na vijftig kilometer koersen had De Wit al zijn tegenstanders op minstens één ronde gereden. Met gebo gen hoofden verlieten de beroepsren ners, van wie de Nederlandse kampioen Jan Legrand zelfs op twee ronden was gefietst, de baan. Het was de triomf niet alleen van de jeugd (De Wit is pas 22 jaar oud), maar ook van de theorie van wegcoach Joop Middelink, dat een wielrenner op de weg karakter krijgt en sterk wordt. Van dit hele gezelschap namelijk is De Wit de enige, die regelmatig in gro te wegcourses en goed ook uit komt. Hij heeft dan ook sinds het be halen van de wereldtitel duidelijk in kracht gewonnen en is één van Neder lands grote troeven bij de aanstaande wereldkampioenschappen, die eind au gustus in Amsterdam plaatsvinden. In regelrechte duels heeft De Wit donder dag zijn grote slag gesslagen. Eerst moest na twintig kilometer Jan Legrand eraan geloven. De Amsterdammer be zweek al spoedig onder de eerste aan vallen van De Wit, raakte los van de rol en werd op een ronde gefietst. Het volgende slachtoffer werd Jaap Oudkerk, die na 27 km de koppositie van Henk van Campen had overge nomen- Het verging Oudkerk al niet be ter, toen De Wit zijn beslissende aanval inzette. Daarna moesten tenslotte Ab Donker en vlak voor 't einde ook Hen- ny Marinus wijken voor het geweld van De Wit, die de vijftig kilometer met 'n gemiddelde van ruim 76 km per uur reed. Noppie Koch was deze avond de win nende gangmaker, want tevoren had hij ook de Australiër Kevin Crowe in de amateurrace over dertig kilometer naar de zege gevoerd. Crowe, die bij de strijd om de regenboogtruien het vijfde werelddeel zal vertegenwoordigen was al even overtuigend winnaar als De Wit. rug naar Zweden en daar had men bij Feijenoord begrip voor. Door mijn ver trek heb ik de weg vrijgemaakt voor de komst van een andere buitenlan der". Behalve öster IF hadden ook andere Zweedse clubs belangstelling voor hem getoond. Bild gaf echter de voorkeur aan een vereniging uit zijn geboorte streek. De Scandinaviër mag terugzien op 'n voetbalcarrière met ups and downs. Na zeven jaar in Norrköping voor de club van die naam te hebben gespeeld, vertrok hij naar FC Zürich, waar ech ter niet veel succes voor hem was weggelegd. Het aanbod van Feijenoord nu bijna drie jaar geleden greep hij dan ook met beide handen gretig aan. Hij droeg 26 maal het nationale Zweedse shirt. In 1963 werd Bild tot voetballer van het jaar in zijn land ge kozen. Behalve Theunissen, die Zwitserland de rug heeft toegekeerd en een con tract tekende bij Fortuna '54, schijnt ook Kerkhoffs (Lausanne) plannen te hebben weer in Nederland te komen spelen. Fortuna '54 zou ook voor hém belangstelling hebben. De Limburgse club raakt wellicht Coenen kwijt. Sit tardia heeft hem al benaderd met een contract, dat kennelijk betere perspec tieven opent dan dat bij Fortuna 54. DETROIT Spelers en toeschou wers zijn tijdens een wedstrijd tussen Glentoran (Noord-Ierland) en Bangu (Brazilië) in het toernooi om het Ame rikaanse voetbalkampioenschap op d# vuist gegaan. Toen de orde eindelijk hersteld was liet de arbiter de speler» naar de kleedkamers inrukken. De moeilijkheden begonnen toen Glen toran na bijna een half uur spelen in de tweede helft een vrije schop toege wezen kreeg. De spelers waren het met we beslissing van de scheidsrechter geenszins eens en zetten hun mening met hun vuisten kracht bij. Tenminste 30 toeschouwers renden het veld op en mengden zich in het gevecht. Op het moment dat de orde verstoord werd leidde Bangu met 2-0. De Braziliaanse club vertegenwoordigt Houston en Glen toran verdedigt de kleuren van Detroit* CARDIFF De Mexicaanse bokser Vicente Saldivar heeft donderdagavond in Cardiff zijn wereldtitel in het veder gewicht behouden. Saldivar won in een gevecht over vijftien ronden op punten van Howard Winstone (Wales). De wedstrijd in het Ninian Park (1 voetbalstadion van Cardiff City) werd bijgewoond door 30.000 toeschouwers. Reeds op 7 september 1965 had de Mexicaan de man uit Wales op punten verslagen, maar dat was in Londen ge schied. Ditmaal had Winstone dus de kans voor eigen publiek revanche te ne men. Het krachtsverschil was zeer ge ring, hetgeen wel blijkt uit de officiële jurering: 73 3/4 punt voor Saldivar en 73 1/4 punt voor Winstone. De bokser uit Wales bracht de eerste twee ronden op zijn naam. Saldivar was sterker in de vierde en zevende ronde. Winstone won op zijn beurt de 6e en 8e ronde, waarna de wereldkampioen het initia tief tot zich trok en duidelijk sterker was in de 11e, 12e 13e en 14e ronde. TULA De sprintwedstrijden om d# Grote Prijs van Tula zijn een overtui gende triomf geworden voor de Russi sche amateurs. Wim Koopman, die in twee ritten de gevreesde Italiaan Gior gio Turrini uitschakelde, was de enig# niet-Russische rijder, die de halve fina les bereikte. Oud-wereldkampioen Omar Phkadzt versloeg in de finale met een snelste tijd van 11,2 sec. over de laatste 200 meter zijn landgenoot Aleksander Aga- pov en in de ritten om de derde en vierde plaats was Valery Knitrov ster ker dan Wim Koopman. Ook de ploegenachtervolging over vier kilonieter werd een duidelijke Russi sche overwinning. Het kwartet Moskvin Koljoesjev, Latsis en Bykov maakte op de koude en winderige baan, de tempe ratuur kwam niet boven de veertien graden, een tijd van 4 minuten 37,3 se conden. Oost-Duitsland, dat tweed# werd, bleef 5,3 seconden op het Russi sche viertal achter. STOCKHOLM Zweden heeft sinds enkele dagen een nieuwe ster op de middenlange afstand. De 21 jaar oude Ulf Hogberg uit Göteborg won dins- dag te Stockholm de 1500 meter in een tijd, die tot de beste in de geschiede nis van de Zweedse atletiekwereld be hoort. Zijn uitstekende 3.40.8, was de beste tijd, die dit seizoen op de wereld voor deze afstand is afgedrukt. Hoegberg versloeg Anders Gaerderud die tot dusverre de beste Zweedse 1500 meterloper was. Gaerderud verbeterde eveneens zijn persoonlijke record van 3.41.7. De Göteborger liet in een uiterst snelle finish al zijn tegenstan ders achter zich. Deskundigen geloven, dat Hoegberg de grote Zweedse traditie op de mid denlange afstand, waar eens Gunder Haegg en Dan Waem triomfen vierden, zal voortzetten. Hoegberg's tijd is de op een na bes te die ooit in Zweden is gelopen. Het Zweedse record staat nog steeds met 3.38.6 op naam van Waem.

De Vallei | 1967 | | pagina 13