Groot project in de Engelenburg Voor gehandicapten wordt een dagverblijf gebouwd 1-2-3 matser KERKDIENSTEN AVONDVIERDAAGSE DONDERDAGAVOND FEESTELIJK BESLOTEN lajkop4£|^ Gebouw sociale dienst als tijdelijk onderdak CADEAUS avrj$S draofi CHEVROLET REIN KOK's 0 P E L Modelwoningen in Vijverplan ZONDAGSDIENSTEN MARKTEN Grote onbekende weer actief in Veenendaal „Advendo" naar receptie in Ede Ruim f 2500,- voor Israël Geslaagd Jeugdkoor was goed bij stem Druk als een klein baasje. BETAAL PER KWARTAAL Gesloten Bijbelhuis 2600 gulden Financiën Bijstand Dienstverlening Zendings- (veld)dag Zeef Vrij Organist af Gezins verzorging kinderdienst V.A.B. KIRPESTEIN VAN WOUT BLAUWKOUS voor VADER bij INTERNAAT voorbedrukte kant-en-klaar jurken van Weverij DE PLOEG Maak het u zelf gemakkelijk VRIJDAG 16 JUNI 1967 VERNFNOAAI CITY-MOTORS KDB «aas In de gemeenteraad van onze plaats zitten één dame en twintig heren. Buiten die gemeenteraad staan enke le duizenden dames en heren, die het allemaal veel beter zouden doen dan die een en twintig stuks die we geza menlijk achter de groene tafel heb ben gestemd. Dat vereist van die een en twintig slachtoffers de nodige oefe ning op politieke hardheid. Je zou kunnen zeggen: ze moeten zich er op trainen dat ze de plaats voor d'r her sens dik genoeg houden. Dat is niet onvriendelijk bedoeld. Ik zie het al leen maar als een soort bescher ming voor de geestelijke vermogens van de edelachtbaren, willen ze er niet op een gegeven dag onderdoor tuimelen. Het staat vast: we kunnen het alle maal beter dan zij die er voor zitten. Maar een andere vraag is: zouden we in de gemeenteraad durven zitten. Wij hebben daar laatst een diepgaand gesprek aan verkwanseld. Wij, dat is een onsamenhangend clubje plaatsge noten met niks omhanden vanwege de sublieme ouderdomsvoorzieningen. Wij, dat is de groep die de politiek op het trottoir bedrijft of op de van gemeentewege aangebrachte rustban ken. Wij vormen samen een soort schaduw-gemeenteraad. Na iedere gemeenteraadsvergadering behande len we punt voor punt van de agenda nog 'es dunnetjes over. Aan de raadsvergadering van de vorige week hebben we meer kluif gehad dan het eigenlijke college. Na twee lange middagen hadden we de stof doorgewerkt. Er gingen dan ook bedragen omstaan waar je de pet even voor afneemt. Een miljoen bijna voor de grote over dekte, acht en half miljoentjes voor de waterzuivering, ruim drie ton voor een pleintje dat de ambtenarendoos op het voormalige feestterrein een beetje moet ophalen en ga zo maar door. Het langst zijn we naar verhouding doende geweest met de verhoging van vijftien op vijfentwintig gulden voor de vuilnisbak. Om de doodeenvoudige redenen dat deze aangelegenheid voor ons het meest begrijpelijk was. Waar al die miljoenen vandaan moeten ko men snapt geen mens en het heeft dan ook geen zin om daar wakker voor te gaan liggen, maar dat tientje meer per jaar moeten we zelf bijlappen. Je moet niet proberen die miljoenen en dat ene tientje met elkaar in ver band te brengen. Dat lukt niet. „Zo'n man als Van Ojik slaat de spij ker precies op z'n kop", zei Rooie Roef. „Aan de ene kant laat de raad maar uitgeven, maar als er een en kel tientje voor 't vuil bijkomt begin nen ze te knerpen". Roef moest er op slag enkele rechtsen voor incasseren. Hij diende de za ken in hun verband te zien, was de mening van het straatparlement en maar niet zo losjesweg over alle uit gaven en inkomsten heenwandelen. Uitgaven op het terrein van sport en recreatie hebben geen barst te ma ken met inkomsten die van het vuil nis afkomstig zijn. 't Zou me wat moois worden als de gemeente maar kris-kras door elkaar het een met het ander ging dekken. Nee, Roef was al gauw van het politieke toneel. Hij be rustte daar ook in met de verzuch ting, dat hij nog voor geen presentie geld van de Veiligheidsraad in de ge meenteraad zou willen zitten. En dan heeft Roef nog niet eens wat men noemt een principe aan z'n broek. Voor Zware Dirk werd het nog veel moeilijker. Volgens hem had de hele confessionele reutemeteut (de echte dan natuurlijk, niet het waterverf dat je daar volgens Dirk ook onder hebt) het miljoen voor het zwembad moe ten afstemmen. „Eerst helpen ze mee het te zetten en als het dan straks op zondag open moet stemmen ze „te gen", oordeelde Dirk. „Dan moet je recht door zee gaan en meteen niet meedoen". Van gevarieerde zijde werd gebrobeerd Dirk aan z'n verstand te brengen dat het één niks uitstaande heeft met het ander. Ook Dirk moest de zaken niet uit mekander rukken. En ook Dirk capituleerde met het bericht dat ze op zijn kandidatuur nooit en te nimmer hoefden te rekenen. Zo gingen \ve allemaal voor de bijl. Ik heb nog even getracht om het prijzi ge pleintje voor het raadhuis tegen te houden. Het is me niet gelukt. Uitein delijk had ik destijds voor het gebouw (mooi of niet, dat deed volgens de geachte afgevaardigden nu minder ter zake) gestemd, dat thans het plein veroorzaakte en daarom kon ik niet tegen zijn. Ook ik heb m'n. ver meende zetel toen maar beschikbaar gesteld. Wout Blauwkous ADVERTENTIE w VEENENDAAL De plannen voor de bouw van een dagverblijf voor geestelijk gehandicapten dat in de Engelenburg komt te staan, verkeren in een vergevorderd stadium. Het stichtingsbestuur, dat benoemd is door de oudervereniging „Philadelphia" en de prot. chr. nazorgcommissie voor b.l.o.- onderwijs, heeft al een tekening laten maken, maar het zal zeker nog enige tijd duren voordat de vereiste vergunningen zullen afkomen. In samenwer king met het gemeentebestuur van Veenendaal heeft men een aanvaardbare „noodoplossing" gevonden; het gebouw van de gemeentelijke sociale dienst aan de Tuinstraat zal worden verbouwd en zal tijdelijk dienst gaan doen als dagverblijf. Deze voorziening heeft men getroffen omdat men enerzijds de zorg voor de gehandicapte medemens van een dermate belang vond dat deze nog nauwelijks langer kan worden uitgesteld en anderzijds om al vast wat ervaring op te doen met de verzorging van jeugdige gehandicapten. Hoewel de nieuwbouw al op papier gereed is, houdt het stichtingsbestuur zich nog voornamelijk bezig met de financiële consequenties die de reali sering met zich mee zullen brengen. Er is een gezonde financiële basis no dig om de grote geldleningen van straks te kunnen opvangen. Afgezien van de rijkssubsidie, die overigens nog niet is uitgekeerd, wil men ook langs andere kanalen geld in bezit krijgen. Men heeft besloten voor iedereen de mogelijkheid te openen een finan ciële lening aan te gaan van mini mum 1.000 tegen 6V2 pet rente en ADVERTENTIE DROGISTERIJ PARFUMERIE Gelderland hoek Hoogstraat Telefoon 2656 - Veenendaal VEENENDAAL De Fa. Matser en de fa. C- Diepeveen hebben in een van de Vijverplanflats modelwoningen ingericht. Men kan zich hier volledig op de hoogte stellen van modern woon comfort en de mogelijkheden, waarop de flatwoningen kunnen worden inge richt. n v' VEENENDAAL Zaterdag 17 juni; N. Rijlaarsdam, Ker- kewijk 86, tel. 3885. Zondag 18 juni: G. Annot, Kerkewijk 56, tel. 3198. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars, Van Ossendorp, Bakker en Van de Brug, en Van Ommeren worden waargenomen door dr. T. C. Bakker, Rijksstraatweg 172 A, Leersum, tel. 03434—1495. RHENEN Apotheek dr. H. P. Deys heeft a.s. zon dag geen dienst. EDERVEEN - DE KLOMP - RENSWOUDE Dr. S. T. Hey, de Klomp 5, De Klomp, tel. 08387—200. RESTEREN Voor Ommeren, Kesteren en Lienden neemt waar dr. Van der Veen in Lien den, tel. 03443—220. OPHEUSDEN Voor Opheusden, Echteld en Dodewaard neemt waar dr. Budding in Opheus den, tel. 08887—213. WIJKVERPLEGING KESTEREN Voor Echteld en Kesteren zr. S. Wester hof, Groene Kruis Kesteren, tel. 08886- 210. OPHEUSDEN Voor Opheusden en Dodewaard zr. E. de Winter, tel. 08887—210. MEDISCHE DIENST SCHERPENZEEL WOUDENBERG Zaterdag 17 en zondag 18 juni 1967: Arts: jhr. H. Backer, Stationsweg 6, Woudenberg, tel. 034981330. (De dienst geldt van zaterdagmorgen 9 u. tot maandagmorgen 8 uur). Wijkzusters: zr. Tjebbes, Geeresteinse- laan 3, Woudenberg, tel. 034981265. met een opzegtermijn van een jaar. Het gebouw zal ongeveer ƒ800.000, gaan kosten. Het zal alleen uit een benedenverdieping bestaan. Onder gronds is een instructiebad geprojec teerd. Een andere voorziening is een zaal voor lichamelijke oefening. In oktober zal de sociale dienst het houten gebouw aan de Tuinstraat aan het stichtingsbestuur ter beschikking stellen. De verbouwingswerkzaamhe den zullen slechts enkele maanden in beslag nemen, zodat de opening is vastgesteld op 2 januari van het vol gend jaar. In het dagverblijf zullen veertig ge handicapten kunnen worden geplaatst. Het gaat hierbij met name om hen, die niet geschikt worden geacht, de blo-school of de streekwerkplaats te bezoeken. Het gebouw biedt uitbreidingsmoge lijkheden, zodat de capaciteit ver groot zal kunnen worden tot zestig personen. De vereniging Philadelphia heeft in Veenendaal 925 leden. Uit Philadel phia is de stichting LONAS (Laat ons niet alleen staan) voortgekomen, die streeft naar de bouw van een zoge naamde gezinsvervangend tehuis. Ook hiervoor heeft men al eeruime tijd geleden plannen gemaakt. Er is al van gemeentewege een perceel grond op de hoek van de Mr. dr. Schokking- straat en de Dr. Colijnstraat gereser veerd. Een gezinsvervangend tehuis is een internaat, waar de gehandicap ten dagelijks verzorgd worden Het dagverblijf, dat in de Engelen burg wordt gebouwd, biedt de gehan dicapten slechts een bepaalde tijd per dag onderdak; men krijgt er een ze kere vorm van onderricht en training, maar wordt verder thuis (bij ouders of familie) verzorgd. „Philadelphia" heeft overigens nog meer pijlen op de boog. Men denkt ook nog aan een dagverblijf van be perkte omvang, dat alleen bestemd is voor volwassenen. Het ziet er naar VEEMARKT UTRECHT 15 juni 1967 Totale aanvoer 3859 stuks; runderen 856, vette kalveren 262, graskalveren 22, nuchtere kalveren 694, schapen 173, lammeren 695, varkens boven 100 kg 267, varkens beneden 100 kg 64, biggen 799, bokken en geiten 27. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 11001450, kalfvaar- zen, per stuk 9251185, vare koeien, per stuk 8801190, pinken, per stuk 600700, stieren, per stuk 9401110, graskalveren, per stuk 400550, nuch tere kalveren, per stuk 42,5082,50, fok- kalveren, per stuk 100185, schapen, per stuk 95160, lammeren, per stuk 85125, drachtige varkens, per stuk 450525, lopers, per stuk 110130, big gen, per stuk 7890, bokken en geiten, per stuk 1062, vette koeien le kw., per kg gesl. gew. 4,304,60, 2e kw. 4,104,20, 3e kw. 44,10, vette kalve ren, le kw., per kg levend gew. 2,50 2,70, 2e kw. 2,40—2,50, 3e kw. 2,20— 2,40, nuchtere kalveren, per kg levend gew. 1,451,80, zware vette varkens, per kg levend gew. 1,952, zouters, per kg levend gew. 2,10—2,15, slachtzeugen per kg levend gew. 1,751,82, jonge slachtzeugen, per kg levend gew. 1,82 1,90. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien rustig, even lager, vette koeien rustig, even lager, vare koeien kalm, rustig, vette kalveren stroef, prijsh., graskalveren vlot, prijsh., nuchtere kalveren vlot, prflsh., fok kal veren willig, prijsh., schapen willig, prijsh., lammeren willig, prijsh., varkens stug, niet geheel prijsh., biggen rustig, prijsh. Het gebouwtje van de sociale dienst dat na een verbouwing als tijdelijk onderdak zal dienen. O uit, dat ook dit plan verwezenlijkt zal kunnen worden, omdat de directeur van een Veenendaals tranportbedrijf hier zijn medewerking aan heeft ge geven en het stichtingsbestuur een bijzonder geschikte ruimte heeft aan geboden. ADVERTENTIE VEENENDAAL Vrijdagavond, za terdagmorgen en zaterdagmiddag zal de grote onbekende op initiatief van de Veenendaalse winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" weer in actie zijn. In verband met vaderdag zal hij aan winkelende vaders dozen met si garen uitreiken. Het optreden Van de ote onbekende is al 'n vertrouwd ge beuren in Veenendaal. Ook met moe derdag werd er een geslaagde actie ge voerd. Toen werden winkelende moe ders verrast met bonbons, zoals velen zich nog zullen herinneren. ADVERTENTIE MATEN 36 - 38 en 40 Afd. japonstoffen Hoogstraat 16 - VEENENDAAL Zondag 18 juni 1967 Ned. Herv. Kerk: Oude kerk: 9.30 uur ds. Van der Velde van Waddinxveen; 17.00 uur ds. Jongerden. Julianakerk: 9.30 uur ds. Langerak; 17.00 uur ds. Wisgerhof. Vredeskerk: 9.00 uur en 10.30 uur ds. Graafland; 17.00 uur ds. Rijnsburger van Amersfoort. Sionskerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof; 17.00 uur ds. Langerak. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. Jon gerden. Veeneind: 15.00 uur de heer Van Ros- sum. Dijkstraat 14.45 uur ds. Van de Peut van Renswoude. Herv. gemeente „Sola Fide": 10.00 Uür ds. Nijeboer (voorb. H.A.) en 17.30 uur ds. Vijzelaar. Geref. kerk: Oude kerk: 9.30 uur ds. Van der Spek, em. pred. te Oosterbeek 17.00 uur ds. IJtsma. Petrakerk: 9.30 uur ds. IJtsma; 17.00 uur ds. Van der Spek. Geref. kerk (OCB): 9.30 uur en 17.00 uur ds. Pool. Chr. Geref. kerk: Bethelkerk: 9.30 uur en 17.00 uur ds. Langbroek. Pniëlkerk: 9.30 uur en 17.00 uur prof. dr. W. H. Velema te Ugchelen. Geref. gemeente (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur ds. Mallan. Geref. gemeente (Syn.): 9.30 uur en 17.00 uur; dhr. A. Snoep, student uit Utrecht. Woensdag 21 juni 19.30 uur: ds. Hakkenberg uit Dordrecht. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Ter Braak te £pe. R.-K. Kerk: Salvatorkerk: 9.00 uur en 11.00 uur H. Mis; 19.00 uur Lof. Willibrorduskerk: 8.00 uur en 10.00 uur H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur Heiligingssa menkomst; 19.30 uur Verlossingssa menkomst, ehovagetuigen (NVV-gebouw): 14.30 uur openbare vergadering; 15.30 uur bij belbespreking Wachttoren. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. kerk: 10.00 uur ds. J. Firet, em. pred. te Scherpenzeel (voorb. H.A.); 18.30 uur ds. P. W. van der Veen. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur dhr. B. Roest. Vrije Evang. Gem.: 10.30 uur: Evang. F. J. Nijkamp uit Utrecht. De dienst wordt gehouden in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. R.-K. Kerk: 8.30 uur H. Mis. De dienst wordt gehouden in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. E. S. de Lint; 18.30 uur Eerw. heer J. M. Meijer uit Veenendaal. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaa stra en ds. J. van Noort. Inleiding tot en aanvaarding van het werk als bij stand van het pastoraat; 18.30 uur ds. G. Pettinga uit Wageningen. Dorpshuis: 10.00 uur Jeugdkapel. Geref. kerk: 10.00 uur ds. L. Zwaan; 18.30 uur ds..Bakker uit Doorn. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: mej. ds. M. A. Klomp uit Hilversum (Rem.) OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur eerw. heer C. H. W. Kuipéri uit Leersum; 18.30 uur ds. C. van Viegen. Oud. Geref. Gem.: 10.00 uur en 18.30 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. S. P. van Assenberg uit Veenendaal; 18.00 uur ds. P. M. Breugem uit Barneveld. Oud Geref. Gem.: woensdag 21 juni 19 uur: ds. Van Prooyen uit Grafhorst. EDERVEEN Oud Geref. Gem.: 9.30 uur en 19.00 uur: leesdienst. Vrrjdag 23 juni, 19.30 uur: ds. L. Gebraad uit St. Phijipsland. RHENEN Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie: 10.00 uur: ds. Timmer uit Woerden; 17.00 uur; ds. Eysenga uit Leusbroek. Geref. Kerk: 10.00 uur: prof. dr. K. Dijk uit Driebergen; 17.00 uur: ds. S. de Vries uit Bennekom. Oud Geref. Gem.: woensdag 21 juni, 19.00 uur: dhr. v. d. Meer. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur en 18.30 uur: ds. C. v. d. Berg. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur en 18.30 uur; ds. J. Catsburg. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 uur en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. (Nederland): 10.00 uur en 18.30 uur: ds. M. v. Beek LEERSUM Hervormde Kerk: 10.00 uur en 18.30 uur: ds. G. F. Overgaauw (H.A.). Rehoboth: Jeugdkapeldienst. Geref. Kerk; 10.00 uur: ds.R. Bakker, Doorn; 17.00 uur: ds. G. Lugtigheid, Zeist. De Hoogstraat, 18.30 uur: ds. Spel berg. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: ds. E. du Marchie van Voorthuysen uit Urk. Ned. Prot. Bond (Imminkstraat, Ame- rongen): 10.30 uur: mej. ds. mr. M. A. Klomp, Hilversum (Rem.). R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur: H. Mis. VEENENDAAL Voorafgegaan door de drumband en het muziekkorps van „Caecilia" uit Veenendaal en be geleid door een korps uit Rhenen wer den gisteravond de vierdaagselopers binnengehaald. Hoewel zij in vier avonden in totaal bijna zestig kilometer gelopen hadden was de vermoeidheid bij de „tweede" start van die avond op de Tinneweide geheel verdwenen. Opgemonterd werd men door de welverdiende bloemenhul de, die elk van hen ten deel viel. Van de Tinneweide ging het via Val leistraat, Hoogstraat, Hoofdstraat en J. G. Sandbrinkstraat naar het OCB-ge- bouw, waar de burgemeester ter ver welkoming aanwezig was. De veteranen, die deze tocht rëeds voor de vijftiende maal gelopen hadden kregen hun kruis door de eerste burger opgespeld. Met deze intocht, waarvoor opval lend weinig publieke belangstelling be stond, was een van de grote sportieve gebeurtenissen ten einde. De belangstel ling bij de wandelaars lag ook ditmaal weer lager dan het vorige jaar ondanks het feit, dat de tocht naar het eerste deel van de week verplaatst was. Het is te hopen voor de organisatoren van dit wandelevenement, dat het een inzin- EDERVEEN Woensdag 21 juni zal de sportraad Ede in restaurant „Ree horst" een kampioensreceptie houden. De v.v. Advendo die dit jaar kampioen werd zal, de bijeenkomst die alleen toe gankelijk is voor genodigden ook bij wonen. Het gehele Advendoteam, re serves, trainer en twee bestuursleden zijn uitgenodigd voor deze receptie. SCHERPENZEEL Maandag heeft men in Scherpenzeel een actie gevoerd voor Israël. Deze actie heeft het bedrag van 1.740,50 opgebracht. De collecte, die zondag j.l. in de Ned. Herv. Kerk gehouden is, bracht een bedrag op van ƒ768,60, wat het toaal bedraag brengt op ƒ2.509,10. EDERVEEN Voor het eindexa men MMS slaagde Liesbeth Ruttenberg uit Ederveen. Zij bezocht het Chr. Ly ceum te Veenendaal. Voor het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum te Veenendaal slaagden de volgende jonge Ederveners: Bennie van Ginkel, Jaap Hazeleger en Joost Heij. SCHERPENZEEL Varkensmarkt, aanvoer biggen 119 stuks. Prijzen 75- ƒ88,50 per stuk; aanvoer zeugen: 1. Prijs f 525.Handel matig. Eiermarkt: Aanvoer 900.000 eieren. Prijzen: kippeëieren 11,50-12,50 per 100 stuks; henneëieren ƒ8,-11,per 100 stuks. Handel traag. king en geen blijvende teruggang blijken te zijn, want anders zal men jaarlijks weerkerende vrolijke aanblik van met bloemen beladen wandelaar! in de toekomst moeten missen. EDERVEEN Woensdagavond hield het Ederveense jeugdkoor zijn eerste zomeruitvoering in het verenigingsge bouw van de N.H. kerk. De avond is bijzonder geslaagd en de zaal was ge heel uitverkocht. De zangavond werd geopend door de voorzitter van de Ned. Herv. Jeugdraad ds. J. C. de Bie. Voor de pauze werden er zeven lied jes gezongen die door de kinderen op prachtige wijze werden uitgevoerd. Er werden enkele solo's gezongen door Ma rijke Gaasbeek, Marrie v. Brummelen, Sj. Slotboom en Gerda en Cor v. Heerdt die samen 2-stemmig „Moeders vliege nier" zongen. Het publiek genoot volop en dankte met een warm applaus, niet het minst aan 't adres van de dirigente mevr. J. Boeve-Tollenaar en haar as sistente mej. Braafhorst. In de pauze werd er een verloting ge houden, waarvan de opbrengst bestemd was voor het aanschaffen van een piano voor het jeugdkoor. De opbrengst was 125,-. Tevens kon men schriftelijk een naam indienen voor het jeugdkoor. Na de pauze kreeg men zang van het koor te horen waarbij dwergjes en sol daatjes een rol speelden. Prachtig was het de kinderen te zien genieten in de zang, waarbij allen hun beste beentje voor zetten om het publiek zoveel mo gelijk te laten genieten. Het was dan ook een zeer geslaagde avond. In zijn dankwoord zei ds. De Bie dan ook met belangstelling uit te zien naar de vol gende uitvoering. De dirigente mevr. Boeve-Tollenaar, de asstistente mej. Braaf horst en de pianiste mevr. Visser- Hendriks kregen na afloop prachtige bloemen aangeboden door afgevaardig den van het koor. ADVERTENTIE ••••••••••••••••••••a Zó druk hebben de meeste huisvrou wen het. U moest eens weten, hoe vaak uw vrouw bijv. alleen al per dag, per week, per maand, naar de bel moet hollen. Tracht dat althans te beperken. Een mogelijkheid: als u als abonnee van het dagblad De Vallei per week of per maand be taalt, schakel dan over „op kwartaal" 10,80). U kunt dit doen op no. 1321600. Nóg beter: vraag ons om toezending van een machtigingsfor mulier tot automatische afschrijving. -i iI Van 19 tot en met 22 juni komt het „rijdend Bijbelhuis" in Amerongen en Overberg. Via het hervormde kerkblad vraagt ds. G. Kaastra vrij willigers om de beide vaste mede werkers van de auto de assisterei bij de verkoop van Bijbels en andere christelijke lectuur. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Scherpenzeel heeft tot nu toe voor een bedrag van ruim 2600 gulden aan vrijwillige bijdragen ontvangen. Eind mei had de kerkvoogdij der hervormde gemeente te Eist aan vrijwillige bijdragen geboekt een be drag van 6400 gulden. Ds. J. van Noort, benoemd tot bij stand in het pastoraat van de her vormde gemeente te Amerongen, zal door zijn collega ds. G. Kaastra tot dit werk worden ingeleid in de mor gendienst van zondag 18 juni. Ds. v. Noort zal in deze dienst ook voor de eerste keer in Amerongen voor gaan. Ds. Van Noort is als emeritus-pre dikant vanaf mei 1966 werkzaam ge weest als bijstand in het pastoraat te Rotterdam. Daarvoor was hij pre dikant te Vlaardingen. Aan het eind van deze maand zal de predikant zich met zijn gezin ves tigen aan de Burgemeester Martens- laan te Amerongen. De onlangs opgerichte „Stichting interkerkelijk sociaal centrum", uit gaande van de diaconieën van de hervormde gemeenten te Ameron gen, Eist, Leersum en Overlang broek en van de gereformeerde ker ken te Amerongen en Leersum be gint op 1 juli. met haar werkzaam- heden. In eerste instantie zullen deze lig gen op het terrein van de gezinsver zorging. Binnen de stichting zullen meer taken worden ondergebracht die de sociale dienstverlening bevor deren, o.a. maatschappelijk werk, bejaardenzorg, bijzonder jeugd- en vormingswerk, geestelijke gezond heidszorg en maatschappelijk op bouwwerk. Het is niet mogelijk om met al de ze taken op korte termijn te begin nen. Het meest urgent is de gezins verzorging, waartoe een sectie in 't leven is geroepen. Er zijn leiders in alle deelnemende gemeenten be noemd. De stichting zal klaar staan voor iedereen die een beroep op haar doet ongeacht of men behoort tot één van de deelnemende kerken. De bibliotheek van de hervormde gemeente te Renswoude zal geduren de de zomermaanden worden geslo ten. Degenen, die nog boeken in hun bezit hebben worden verzocht deze in te leveren. De komende tijd zal worden gebruikt om het boekenbezit na te zien, te kaften en een nieuwe voorraad te bestellen bij de provin ciale christelijke lectuurraad te Utrecht. Het aantal lezers is vooral on der de jongeren het afgelopen sei zoen sterk toegenomen. In „Gemeenteklanken" wordt on der het nieuws van de hervormde gemeente te Opheusden melding ge maakt van de ophanden zijnde jaar lijkse zendingsdag in de open lucht, uitgaande van de gereformeerde bond. „We hopen elkaar op het zen- dingsveld te ontmoeten" is de wens die aan het bericht wordt gekop peld. Het vervoer geschiedt per bus. We mogen aannemen, dat het wel geruime tijd zal duren voordat men op die manier het zendingsveld heeft bereikt. In een gecombineerde vergadering van kerkeraad en kerkvoogdij der hervormde gemeente te Renswoude is besloten de zitplaatsen in de kerk vrij te geven. Een datum van in gang moet nog worden gesteld. Ds. L. van de Peut somt in de kerkbode enkele minder prettige kanten van de zitplaatsenverhuur jp: de onderverhuur mensen die per se hun plaats in de kerk willen behouden maar er zel den of nooit gebruik van maken de nieuwingekomenen en z(j die geen eigen plaats hebben en dus aehter in de kerk moeten wachten tot het lampje gaat branden en tenslotte het vervelendste (dat gelukkig, volgens ds. Van de Peut niet vaak gebeurt) nl. als iemand door een rechtmatige huurder van de plaats gezet wordt. De predikant is van mening, dat een kerkelijke gemeente een ge meenschap behoort te zijn waar niet het staan op eigen rechten, maar het betoon van inschikkelijkheid en broederschap geleerd en beoefend wordt. Op diens verzoek heeft de kerke raad van de gereformeerde kerk te Veenendaal ontslag verleend aan de heer J. Buddingh als organist van de Petrakerk. De Heilige-Geestparochie in Doe- tinchem heeft een pastoor die bin nenkort zijn zilveren priesterfeest viert. Dan moet hem uiteraard een cadeau aangeboden worden, waar voor een comit* ijverig aan de slag is gegaan. Wel iets te ijverig, volgens som mige parochianen, die zijn geschrok ken van het bedrag, dat het comité ter tafel gebracht wenst te zien, nl. 7600 gulden oftewel 8 gulden per ge zin. Bij een collecte daarvoor moet nie mand met dubbeltjes of centen aan komen. Het comité heeft een metho de gevonden om dat te voorkomen: er wordt ingezameld, met een zeef waar de kleine munten resoluut doorheen vallen, ten aanschouwen van iedereen. De leidster van de hervormde ge zinsverzorging in Veenendaal me vrouw Worst-van Doorn heeft assis tentie gekregen in de persoon van mej. M. Hol uit Lunteren. Als voor lopige kantoorruimte voor de ge zinsverzorging is eer zaaltje van de Sionskerk bestemd. De spreekuren zijn gewijzigd in maandag tot en met donderdagmorgen van half tien tot half elf. Voor de gereformeerde kinderen te Veenendaal in de leeftijd van acht tot tien jaar wordt zondagmor gen a.s. een bijzondere samenkomst met filmvertoning belegd in de technische school.

De Vallei | 1967 | | pagina 3