Scheidend raadslid M. de Zeeuw Wethouderscollege is eenzijdig samengesteld Jeugd van Rhenen en de film DORPSHUI-COMMISSIE PEU T DE BEHOEFTE Geschenkenbon van RMC en VYY J. A. van der Does: Niet te veel leerlingen in één klas Anjercollecte Bestuurlijke kracht van gemeenteraad is zeer twijfelachtig VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Dr. Heksterschool: fifty-fifty-verdeling 3550 4079 St. Juttemis Drankwet Wmr. Boos vertelt: Cunera is al finalist MIST u uw Muziekkorps in het nieuw Primeur voor de streek BURGERLIJKE STAND Permanent FORD-show in showroom VEENENDAAL EDE VRIJDAG 16 JUNI 1967 OPHEUSDEN Bijna een jaar vanaf vorig jaar september is de heer M. de Zeeuw lid geweest van de gemeenteraad. Als hij vertrekt zal dat met spijt zijn, want hij heeft „met vreugde mee gewerkt aan het besturen van een gemeente." Vrijdag 30 juni zal hij in de raad afscheid nemen wegens zijn vertrek naar Krimpen aan de IJssel, waar hij met ingang van het nieu we schooljaar benoemd is tot hoofd van een lagere school. Zijn politieke loopbaan is hiermee ten einde, want hij denkt niet dat hij in Krimpen aan de IJssel nog tijd zal hebben iets anders te doen, dan zich te wijden aan zijn school met 9 leerkrachten en 290 leerlingen. De enige vrijetijdsbesteding, waar hij dan nog tijd voor over hoopt te hebben is het bewerken van de tuin de groentetuin, want „dat geeft het meeste rendement", zoals hij het uitdrukte. de gemeente Kesteren moeten regeren Op de vglo heeft de heer De Zeeuw 7 jaar met interesse gewerkt, zoals hij zei. Het mooiste heeft hij gevonden, dat hij de leerlingen individueel kon benaderen, door de kleine klassen. Op de vglo waren leerlingen uit alle lagen der bevolking. Ik kon op mijn school gemakkelijk de 7 politieke groeperin gen onderscheiden. Het onderwijs was echter op de Bijbel gegrondvest en daarmee heb ik dank zij mijn SGP-be- ginselen geen moeilijkheden gehad, want ook die partij steunt op de Bij bel. In dat Boek kun je alle situaties, die in het leven voorkomen terugvind „De „commissievergadering" is één van de meest interessante vergaderin gen geweest, die ik ooit heb meege maakt, waar de ene partij de andere in de kaart liet kijken. Vraag me alstu blieft niet, of ik vond, of het resultaat gehad heeft, want dan moet ik een po litiek antwoord geven: één woord: „ni hil". Overigens was het een kinder spelletje op laag niveau", aldus de heer De Zeeuw, die indertijd tegenover „De Vallei" verklaarde slechts „uit nieuws gierigheid" zitting te nemen in de commissie. „Als u mij vraagt", zei de heer De Zeeuw ongevraagd, „of alle partijen gelukkig kunnen zijn met de samen stelling van het wethouderscollege dan moet ik wanneer ik democratisch denk verklaren dat het college op het ogen blik wel sterk eenzijdig is samenge steld. Een AR-burgemeester, die een be- slissend-adviserende stem heeft. Daar naast een wethouder, die op een AR- lijst gekozen is. Dat maakt, dat het beginsel van D '66 mij toch wel aange sproken heeft. Want als de raad mede zeggenschap zou hebben in de benoe ming van een burgemester, of als de ze gekozen zou worden, dan wordt er in de toekomst niet meer 3 maal achter een een'AR-burgemeester benoemd. Dan komt er een van de SGP of de PvdA." Het werken in de raad is de heer De Zeeuw mee- en tegengevallen. Hij komt er rond voor uit, dat hij niet op alle gebied deskundig is, maar vertelt dan direct, dat het onderwijs ook in de raad zijn grote liefde geweest is. De samenwerking tussen de partijen is hem tegengevallen. „De ene partij heeft zich misschien gedistantieerd van een beleid, dat ik voorstond, omdat men het niet met mijn politieke uitgangspunt eens is, 'n andere wilde niet meewerken, omdat daarom het beleid, dat ze tot dan toe gevoërd had, moest ombuigen, of dis kwalificeren", aldus de heer De Zeeuw. „Alle raadsleden van een gemeente moeten de wet toepassen. Er heeft wel eens iemand in het publiek gezegd, dat het zo interessant is om de wet te lezen, maar die moet ook naar de let ter uitgevoerd worden. Dat heb ik reeds in novembeer duidelijk proberen te maken, toen het ging om art. 101 van de L.O.-wet." De heer De Zeeuw heeft nog wel eni ge wensen voor de toekomst. Hij zou graag zien, dat de gemeente de jeugd ruimte gaf om zich uit te leven. „Vroe ger speelden we verstoppertje tot in de hanebalken van de landbouwschuren toe. Nu worden al deze schuren naar de rand van het dorp verwezen. Er moet gelegenheid komen om een bal letje te kunnen trappen. Hier vlak bij de school en mijn huis ligt 'n veld, dat als speelveld gebruikt wordt. Het heeft mij dit jaar al 6 van de 8 broeiramen gekost. Ik herstel ze nu maar niet meer, want anders zijn ze nog een keer stuk, voor ik ga verhuizen. Er zou een wandelpark komen op dit terrein, toen werd het een voetbalveld je, toen een speeltuin voor de kinde ren, maar 't zal nog wel tot St.-Jutte mis duren, voordat een van deze plan nen uitgevoerd zal worden. In ieder ge val zal ik de uitvoering van één van deze plannen als een testamentaire hoop achterlaten. Overigens is dit een van de dingen waardoor ik twijfel aan de bestuurlijke macht van degenen, die RHENEN Burgemeester en wet- huoders der gemeente Rhenen brengen ter openbare kennnis, dat op 9 juni 1967 bij hun college zijn ingekomen een twee tal verzoeken om een verlof A voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein van 1. Onink, Adrianus Thomas, wonende te Rhenen, Molenstraat 20 voor een zaal en de keuken in de Muntstraat; 2. van der Linden, Maria Christina Jo hanna, wonende te Rhenen, Fred v.d. Paltshof 26 voor de snacbar van het perceel Fred v.d. Paltshof 26 te Rhe nen. Binnen twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijk bezwaren bij burgemeester en wethou ders inbrengen. Rhenen, 16 juni 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters De burgemeester L. Bosch v. Rosenthal. ADVERTENTIE Voor een onderwijzer is het altijd goed het Woord te laten spreken en geen eigen visie te geven", aldus het schei dende raadslid/schoolhoofd. RHENEN Wachtmeester Boos van de groep Rhenen van de rijkspolitie heeft zijn maandelijks praatje gehou den over de jeugd en de film. Wij la ten hem hier aan het woord, zoals hij in het contactblad van gisteren van de Sint Cuneraparochie zijn opvoedende woorden heeft neergeschreven: Gaat uw kind wel eens naar de bio scoop? Zo ja, let u er dan op welke film er door uw kind wordt bekeken? Nu zult u wel zeggen, als ik daar ook nog naar moet kijken, waar is dan de zelfstandigheid van mijn kind? Van zelfstandigheid gesproken, ik ge loof niet, dat op dit gebied uw kind wel zelfstandig mag worden genoemd. U heeft hierin een begeleidende verant woordelijkheid. U moet zich overtui gen, welke film er draait en vooral voor welke leeftijd deze is bestemd. Het gebeurt maar helaas te veel dat jonge lui onder de vastgestelde leeftijd een film gaan bekijken. U zult zeggen, dat vind ik niet zo erg. Erg is heel wat an ders, maar verantwoordelijk is het niet. Inderdaad, de jongelui van vandaag we ten een heleboel en dat weten slaat dan vooral op het seksuele gebied. U staat er van te kijken, hoe Snel men op dit gebied iets weet. Uit allerhande bronnen wordt hun kennis opgediept. Uit boe ken, tijdschriften, gesprekken en ook uit de film. De film heeft echt wel een goede be tekenis. Het geeft verstrooiing en afwis seling in de dagelijkse arbeid. Het heeft echter ook een kwade kant. Er is op het gebied van de film al heel wat te doen geweest. Er is daarom een film keuring ingesteld, die heus niet van preutsheid mag worden beticht. Er blijft echter een deel verantwoordelijk heid over voor de ouders. Nu gebeurt het maar te vaak, dat de ouders hele maal niet weten, dat hun kind naar de bioscoop is. Als dit wel het geval is, we ten ze soms niet eens wat voor een film er draait. U moet van uw kind eisen, dat het u vertelt, dat hij/zij naar de bioscoop gaat. Aan u de taak, aan de hand van de plaatselijke berichten in de krant uit te maken, of de film ge schikt is voor uw kind. Als lid van de pl «atselijke bioscoopcommissie treft het mij telkens weer, dat jongens en meis jes die „onder de jaren" zijn naar de bioscoop gaan. Als er dan gevraagd wordt, hoe oud moet je voor deze film zijn, weet men het niet. Prompt wor den er dan ook diverse jongens en meis jes uit de bioscoop verwijderd. Ik zou graag een beroep willen doen op de ouders in dezen hun verantwoordelijk heid te onderkennen. Ik geef toe, dat het niet gemakkelijk is met de jongelui van vandaag. U moet echter duidelijk en met respect ook voor de mening van de jonge mens uw zienswijze naar voren brengen. Ze heb ben er alleen maar waardering voor, alleen laten ze dat niet direct merken. RHENEN Het voetbaltoernooi voor de autobustocht voor de Rhenense be jaarden is nog niet ten einde. De be jaarden zijn al uit geweest, maar de verschillende bedrijfselftallen, die elk f 50,hebben gestort als hun sportieve bijdrage in de onkosten, zijn nog niet klaar met hun competitie. Eén finalist staat echter vast. Dat is het elftal van drukkerij „Cunera". De mannen van de heer Van den Berg hebben er voor gevochten in hun Roule om aan de top te komen, misschien wel als een hommage aan het adres van hun baas, die zich op zo'n bijzon dere wijze heeft ingezet achter de schermen om de jaarlijkse autotocht voor de bejaarden van een gewisse on dergang te redden. „Cunera" is dus finalist in poule A. In poule B kan het de RHC worden, maar ook het elftal van Wiener en Co maakt nog een kans. In poule C zijn de postduivenvereniging en Johiad kandi daten voor het kampioenschap. Vanavond valt de beslissing. Op Can- dia zal het niet aan belangstelling ont breken Er zijn vorige week wat ongeregeld heden geweest, maar de organisatoren hebben krasse maatregelen genomen. De scheidsrechters hebben het recht gekregen een speler het veld uit te stu ren. Wordt hieraan geen gevolg gege ven, dan verliest de ploeg van de be trokken speler met vijf doelpunten ver schil. Volgende week vrijdagavond wordt de finale gespeeld. Dan zal de definitieve kampioen bekend worden. De uitslagen van de afgelopen dagen zijn: Siefkes - Majoni 0-8, Arena - Koe koek 5-4, Van Boordt - Johiad 0-5 en Cunera - Opperboys 4-0. Jongens en meisjes gooien nu een maal de kop in de wind en weten alles beter, totdat blijkt dat vader en moeder en mag ik ook zeggen de politie het bij het rechte einde hebben gehad. Het mag echt niet zo zijn, dat u blij bent, dat uw zoon of dochter uit huis is „op gehoepeld". Dat is funest, u moet hoe dan ook aandacht besteden aan uw kind. Weet u wat er prettig is? Een praat avond te houden onder de jongelui. Laat ze eens bij u komen. Praat er eens mee. Laat ze eens zeggen, wat ze denken. Het hoeft maar eens per week te zijn. Jongens en meisjes bij elkaar. Laat ze maar komen met hun problemen. Ik ben er een voorstander van. Niet op dringen uw mening, doch begeleiden. Later zijn zij er u dankbaar voor. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 2244 LEERSUM Het is een algemeen bekend feit, dat Leersum niet ruim in zijn zaalaccommodatie zit. Er zijn voldoende hotels, cafés enz., maar het ontbreekt aan een ruimte waar verenigingen hun avonden kunnen houden. De gemeente raad besloot op 12 april 1967 tot het instellen van een commissie ad hoc met als opdracht de bestudering van de mogelijkheden om te komen tot de stichting van een dorpshuis in de gemeente Leersum. De commissie kreeg de opdracht de ge meenteraad hierover rapport uit te brengen. Tot leden van de commissie werden benoemd de heren: A. van de Bogert, J. C. C. Dell, A. Takken en H. Slijkhuis. Deze commissie heeft zich mede ten doel gesteld de mogelijkheid te onderzoeken van de realisering van een dorpshuis. Met dit Dorpshuis wordt uitsluitend beoogd aan de verenigingen en instel lingen in Leersum gelegenheid te geven tot het houden van bijeenkomsten, ver gaderingen enz. en ruimte te bieden tot het houden van repetities, uitvoeringen enz. Het gaat er om alle verenigingen in Leersum in staat te stellen hun ac tiviteiten te ontplooien in een daarvoor geschikte ruimte. Uiteraard is het van belang dat bij de eventuele bouw en inrichting van het dorpshuis zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met de eigen behoefte van de verenigingen. Teneinde deze be ter te leren kennen, meent de commis sie er goed aan te doen een eenvoudi ge enquête te houden onder alle vereni gingen. Het enquête-formulier bevat twaalf vragen. Op de laatste raadsvergadering werd ADVERTENTIE dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur 15000,- uitgetrokken voor de verbouw van het achterhuis van boerderij „De Hof". Hiervan mogen de leden van de beatclub „De Weerwolf' op vrijdag en zaterdagavond gebruik maken, want deze ruimte is nu reeds aan het bestuur van deze jeugdsociëteit verhuurd op vrijdag en zaterdag. Het is nog niet bekend of andere ver enigingen ook tijdelijk van deze ruim te op een vrijdag of op een zaterdag' ge bruik mogen maken. De enquête-formulieren moeten voor 27 juni worden ingezonden bij het secre tariaat van de enquête-commissie,Lom boklaan 2. Uit de ruime opzet van deze enquête blijkt dat de commissie al veel werk heeft verzet om zo gauw mogelijk in Leersum tot een dorpshuis te komen. Een wens die velen ongetwijfeld graag in vervulling zullen zien gaan. RHENEN De Rhenense mondac- cordeonvereniging „Kunst en Vriend schap" heeft gisteravond haar muzikale medewerking verleend in Veenendaal ter gelegenheid van de laatste avond van de gehouden avondvierdaagse, dit op speciaal verzoek van het wandelco mité. De Rhenenaren kregen veel lof toegezwaaid vanwege de prachtige nieu we uniformen die zij .droegen. De burgerij van Rhenen zal met de nieuwe uniformen van de vereniging kennis kunnen maken op vrijdag 23 ju ni, wanneer men een rondgang door de gemeente zal verzorgen. Dit moet wor den beschouwd als een dank aan het adres van allen die hun bijdrage heb ben geleverd om de aanschaf van de keurige uniformen mogelijk te maken. Het uniform bestaat uit een rood jas je met zilveren uitmonstering, een ro de pet, een witte pantalon en een rood strikje. RHENEN De Rhenense Middenstand Centrale heeft gisteravond in hotel „Het Wapen van Rhenen" tijdens een daar gehouden spoedledenvergadering het be sluit genomen in samenwerking met de plaatselijke V.V.V. een algemene ge schenkenbon in te voeren. De boekenbon is in ons land allang gemeen goed. De platenbon winst steeds meer terrein. Maar over enkele weken zal men in Rhenen een algemene bon ca deau kunnen geven. Dat houdt in, dat men iemand een presentje kan bezorgen, zonder dat dit gebonden is aan een bepaald artikel. De gang van zaken is als volgt. Men stapt naar het VVV-informatiekantoor op het Fred. v.d. Paltshof, waar men de informatrice een geschenkenbon kan laten invullen ter waarde van een on beperkt bedrag. Deze geschenkenbon wordt aan de balie meteen afgerekend. De bon, die een jaar geldig blijft, kan de ontvanger besteden bij een Rhenen se winkelier, die aangesloten is bij de RMC/WV en die vermeldt staat op de bij de geschenkenbon behorende deelne merslijst. In slechts vier plaatsen in Nederland is deze algemene geschenkenbon inge voerd op initiatief van de VW-Henge lo, die dit idee aan de Rhenense VVV beschikbaar heeft gesteld. Voor de Grebbestad betekent het een prachtige primeur, trouwens voor de gehele Greb bestreek en Gelderse Vallei. Zit men met de vraag wat zal ik voor een presentje uitzoeken dan behoeft dat in Rhenen geen probleem meer te zijn. De middenstandscentrale en de VVV hebben in Rhenen een vrijwel gemeen schappelijk bestuur, vandaar dat deze primeur in de kortst mogelijke tijd kan worden verwezenlijkt in zeer nauwe sa menwerking tussen de beide organisa ties. Voorzitter A. J. Bovenschen vertelde WINKELCENTRUM VEENENDAAL Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VVV-Inlichtingenkantoor: Hoofd straat 84. VEENENDAAL In zijn nieu- we Dokter Heksterschool regeert de heer J. Avan de Does met zachte hand de vijfde en zesde klas. Die zesde klas telt 16 leerlingen, waar van er 3 naar het Lyceum gaan, 6 naar de ULO, 4 naar de LTS en 3 naar de Huishoudschool. Een ,,fif- ty-fifty-verdeling" vindt de heer Van de Does normaal. ,,Och het i hangt natuurlijk ook van je klas af", meent hij. Kennelijk heeft de heer Van de Does een knobbel voor j geschiedenis, want enkele wensen j op het gebied vati zijn vak moti- 0 veert hij met een duik in de geschie denis. Een heel diepe duik zelfs. „Ik wil graag wat zeggen over de verlaging van de leerlingen- schaal", merkt de heer Van de Does op, „dat is een kwestie die elke onderwijzer na aan het hart ligt. De Romeinse pedagoog (daar komt zo'n duik in de geschiedenis) uit de eerste eeuw na Christus Quintilianus was al van mening, niet te veel leerlingen in Een jaar of wat geleden ver scheen van de ANOF, het overkoe pelende orgaan van de drie onder wijzers vakbonden, een brochure met de titel: „Naar een verantwoorde leerlingenschaal". In die brochure werden getallen genoemd, die door de regering niet geaccepteerd wer den. Toch is er een verlaging van die schaal gekomen in drie fa sen. Momenteel leven we in de tweede fase. Voor het verschijnen van de brochure hadden we de 45- schaal. De eerste fase hield een ver laging in tot 42, nu staat de schaal op 39 en in de derde fase zal het verlaagd worden tot 35 leerlingen per onderwijzer. De ANOF wil nog een vierde verlaging, maar daarover zal nog wel wat gevoch ten moeten worden", aldus de heer Van de Does, die als slotopmer king over deze materie zei: „Als ik wel ben ingelicht zitten we in Nederland na Spanje op het hoog ste klassegemiddelde". 0 dat er een klas moesten zitten, want dan kan de individuele aanleg van de leerling ontdekt en ontplooid wor- t den. Slechts ruim 400 jaar gaat de heer Van de Does terug om een ander „stokpaardje" van stal te halen: „Luther heeft, ik geloof om streeks 1530, in een van zijn ser moenen gezegd, dat men speciaal de arme begaafden een volledige kans moest geven om dat niveau te bereiken, dat voor hen haalbaar was. Hij dacht hierbij beslist aan een opleiding tot op universitair niveau. Pas de laatste jaren krijgt men ook in Nederland die kans. Het is een kwestie, die je onder verschillende noemers kunt brengen. Als je wilt kun je het naastenliefde noemen, maar ik zou het doodge woon eerlijkheid willen noemen. Het is eenvoudig een kwestie van eerlijkheid om ieder kind de kans te geven om uit te groeien tot wat hij bereiken kan". Heini Achterberg gaat naar de HBS. Wat ze worden wil kan ze nog niet zeggen: „Ik heb geen idee", stelt ze. Haar vrije tijd be steedt ze aan het lezen van jongens- boeken. Jan Haanstra gaat naar de ULO. Hij heeft wel een doel voor ogen: g Stuurman op de grote vaart. „Ik vind het een mooi beroep en ik wil het al een paar jaar worden Angst voor zeeziekte heeft hij niet. Zijn hobby's zijn voetballen en zwemmen. Hij is lid van een zwem- club en doet in dat verband ook aan polo. Bram van Kesteren gaat naar de LTS. Hij wil „timmerman of zo" worden. In zijn vrije tijd knut selt hij graag. Andere vrijetijdsbeste dingen zijn het leven van boeken over sport en... het maken van straf- werk. Rik je Diepe veen gaat naar de 0 huishoudschool. Ze weet nog niet g wat ze worden, wil, maar voelt wel g wat voor verkoopster in een kle- dingzaak. Ze leest veel, vooral over zwemmen, haar lievelingssport. Dit zijn ze alle zestien: Rikje Diepeveen, Heini Achter- berg, Karei Huibers, Teddy Bark, Gerard Schoeman, Gerda Nagel, Reini Schrijver, Bert Stu art, Jan Haanstra, Gerrit van de Klift, Bram van Kesteren, Gerbrand van Manen, Ria Reyenga, Janny Blan- kestijn, Donny v.d. Ende en Beppie Veenbrink. na afloop van de spoedvergadering van te voren reeds ervan overtuigd te zijn geweest dat iedere middenstander hier aan zal medewerken. Niet alle leden waren ter vergadering aanwezig. De le den die absent waren krijgen op korte termijn een schriftelijke uiteenzetting van de „spelregels". Zij zullen binnen een week moeten beslissen of zij zullen deelnemen. Voorzitter en bestuur van RMC/VVV verwachten dat niemand achter zal blijven. RHENEN Van 19 juni tot 2 juli wordt de jaarlijkse anjercollecte ge houden. Hieraan wordt medegewerkt door de muziekverenigingen „Oefening Baart Kunst", „Ons Genoegen", „Kunst en Vriendschap" en „Drum band Rhenen", alsmede door de zang verenigingen „Euphonia", „Eben Hae- zer" en „Kunst na Arbeid". Talrijke leden van deze verenigingen komen huis-aan-huis met een inzame- lingslijst, die voorzien is van het goed- keuringsbewijs van het gemeentebe stuur. Het bestuur van het Anjerfonds heeft een wisselprijs beschikbaar ^gesteld voor de gemeente in de provincie Utrecht, die procentsgewijs en omgere kend naar het aantal inwoners het meest vooruit is gegaan met de opbrengst ver geleken bij vorig jaar. mms Geboren: Johanna Geertruida, d.v. J. Kampert en H. M. van Toorn; Petro Ne- lis, z.v. J. Sterkenburg en G. de Rooij; Gijsbertje Cornelia, d.v. G. van Barne- veld en W. van Schoonhoven; Hendrik, z.v. J. Heikamp en J. van Ravenswaaij; Sientje Jeanetta, d.v. T. Drost en J. A. van Holland; Wouterina Johanna, d.v. J. A. D. Lankhaar en W. M. J. Verwijs; Lambertus Antonius, z.v. A. Hannisse en H. A. Sengers; Cornelia Hendrika, d.v. P. van de Lustgraaf en D. Robbert- sen; Barend Hendrik Jan, z.v. W. B. Die peveen en K. Hendriksen; Cornelia Eve- rijntje Dina, d.v. A. A. Achterberg en J. Koenders; Gerrit Marinus, z.v. M. ter Horst en A. van Ingen (geboren te Utrecht); Johannes z. v. A. de Man en T. van Erven (geboren te Rhenen); Re- né Peter, z.v. C. Heikamp en E. Leppers (geboren te Rhenen); Jacob, z.v. J. J. van Ginkel en J. C. van Voren (geboren te- Wageningen). Ondertrouwd: J. van Manen en J. -Sjoer; B. H. Versteeg en H. J. van Har- devfeld; D. Veenhof en E. Orvan; W. van de Pest en H. van der Neut; G. Vervat en K. van den Berg; A. Willems en L. G. van Eden; G. Brinkman en J. Hootsen; M. van de Kraats en A. Verwoerd; G. K. van Ruiswijk en A. W. van de Pol; J. Noot en E. Verheij; G. van Kesteren en IJ. S. Arends; L. G. Schalk en C. van Schoonhoven. Gehuwd: J. Bakkenes en A. van As- selt; M. Geurts en N. T. A. van Leeu wen; J. T. Westeneng en J. L. Valken burg; G. Turkesteen en C. Hutink; E. Hendriks en J. J. Taling; J. Ditewig en G. Reede. Geboren: Henny, d. v. J. Beek en H. van den Brink; Ferdinand C. J., z. v. J. J. Huisman en D. van den Berg; Glenn E., z. v. E. G. Nanlohy en W. A. van der Molen; Renson H. A., z. v. H. C. M. van Tilborg en M. A. Hafken- scheid; Michel P., z. v. R. van Velsen en W. E. Baggel; Herma E. A. d. v. S. G. J. Gunther en A. Valkenburg; Aalbertus M„ z. v. A. Morren én M. P. van Schothorst; Piëta J„ d. v. F. C. Smit en J. Schrijvers; Anneke, d. v. H. J. Steetzel en E. F. de Pous; Arnout R., z. v. H. H. ter Beest en A. E. van Lo- chem; Erik J., z. v. L. J. Koning en B. F. Oberlechner; Johannes, z. v. W. G. de Vries en C. F. Bakers; Martin, z. v. J. W. van den Brink en M. van Hol land; Ellen B„ d. v. H. T. M. van Wijk en G. Visch; Petronella J. B„ d. v. W. Engelen en L. Exner; Percy D., z. v. P. Kooiman en E. M. J. Vaessen; Wilhel mus A. J., z. v. G. H. Neijenhuis en A. G. Peters; Clasina, d. v. C. van Beek en A. van den Brink; Aaltje, d. v. G. Valkenburg en E. H. Achterberg; Trijn tje W., d. v. J. Kieft en C. A. de Vries; Robbert A., z. v. A. H. Vlagsma en J. G. Kalf; Nelleke E„ d. v. F. van Beve- ren en E. van Veldhuizen; Jan, z. v. E. Heebink en H. G. J. van der Laan; Ar jan, z. v. S. Bosse en J. C. Spaans; Jac- co A., z. v. J. G. Borghart en C. den Duik; Simon, z. v. S. Budding en G. Versteeg; Irene, d. v. M. Mol en H. A. Vos; Caroline C. A., d. v. L. W. B. M. de Vries en D. J. C. van der Ouderaa; Clarita I., d. v. J. A. Peters en L. Riet kerk; Maria, d. v. G. Thomassen en H. D. van Schoonhoven; Ingeborg, d. v. H. J. Hers en G. F. Volckmann; Jan C., z. v. J. C. van den Brink en W. van Driesten. Ondertrouwd: Lubbertes Jongsma en Re- née Andela; Evert J. Beumer en Teu- nisje van Donkelaar; Arie van Voort huizen en Elisabeth B. Koeman; Dirk Ortse en Maria W. Garrits; Hendrik S. Kooi en Alberta A. H. Barelds; Jan Leenders en Trijntje van den Berg; Gerrit W. Jansen en Jozina H. Deij; Gerrit Busser en Janna Schreuder; Jo hannes Vreugdenhil en Johanna M. G. Lamens; Peter Schuitemaker en Hilde- gonda H. Verbeek; Gerard van de La- gemaat en Jacqueline G. L. Elissen. Getrouwd: J. Korts en M. D. Sluiter; J. van Snippenberg en E. O. Nab; A. Weener en R. Schut; M. F. Aertssen en C. M. J. Emons; H. Breedveld en IJ. C. Rooker; F. Goedel en M. G. Strik. Overleden: Maria Janssen, geh. gew. m. Van der Meijden, 85 jr.; Pieter J. van den Brink, 80 jr.; Sijmen Schouten, 78 jr.; Teunis J. Pluim, 66 jr.; Annetje Moleman, geh. gew. m. Huisman, 72 jr.; Dirkje van Scherrenburg e. v. Ronk, 68 jr.; Jan Mol, 78 jr.; Jan Burgers, 26 jr.; Cornelia K. Hollaer, geh. gew. m. Goos, 81 jr.; Marten de Groot, 74 jr.; Jan Herikhuisen, 61 jr.; Anthonie van de Weerd, 73 jr.; Willem Beumer, 83 jr.; Petrus J. van Bommel, 75 jr.; Dirk je Mekking, geh. gew. m. Bleijerveld, 83 jr.

De Vallei | 1967 | | pagina 5