nieuwe Twee scholen in Amerongen-Noord Avondexcursies voor Betuwse fruittelers Bethel in Amerongen wacht op de sloop Verhitte verdachte van mening: „Niet ik, maar de gemeente Veenendaal heeft schuld" Het was wel niet de afspraak(I) maar het verbaal was er toch Nu protest van comité tegen sloop van molen Nieuws van DYSA Wielersuccessen in Frankrijk Stein won toernooi In Velp expositie van Scheppend Ambacht HDS tegen combinatie Hermes DYS „Cathy come home" terug op beeldscherm Excelsior Achterberg geeft uitvoering 3550 4079 Veenendaals echtpaar 55 jaar gehuwd 40-jarig Sparta houdt receptie DATUM OPENING U.L.O. IS AL VASTGESTELD Bij proefbedrijf Resteren Jeugd hoeft straks drukke straat niet meer over „Vrouwenjager nog niet achterhaald MIST u uw Groene Kruis vergadert Vergadering Pluimvee- vereniging Barneveld HET GEMAK DIENT DE MENS Maak het U zelf gemakkelijk BETAAL PER KWARTAAL KORT dagblad DE VALLEI? Bejaarden öpheusden waren een dag op reis N/ET ERG OLIFANT GERAMD VERBANDTAS ZATERDAG 17 JUNI 1967 VEENENDAAL Het opge richte Comité tot behoud Molen „De Vriendschap" te Veenendaal, waarvoor met name de heer A. P. de Kleuver actief is heeft drie protest brieven naar officiële instanties ver zonden om te trachten de molen als nog voor Veenendaal te behouden. In de brieven ondersteunt het co mité een schrijven van de Oudheid kundige Vereniging „Flehite" uit Amersfoort, waarin voor dezelfde zaak wordt gepleit. De brieven van „Flehite" en het Veenendaalse comi té zijn resp. gericht aan H.M. de Koningin, Gedeputeerde Staten van Utrecht en de Gemeenteraad van Veenendaal. In het schrijven van het. comité aan H.M. de Koningin wordt ge vraagd om de sloopvergunning, die door G.S. was afgegeven, in te trek ken. Gedeputeerde Staten wordt ge vraagd om de door de gemeente Vee nendaal ex-artikel 20 van de Weder- opbouwwet afgegeven bouwvergun ning niet te bekrachtigen en aan de raad van Veenendaal wordt voorge steld de reeds afgegeven bouwver gunning alsnog in te trekken. In de brief aan de raad komen onder meer de volgende passages voor: „Voor mensen komende van de Nieuweweg is deze molen hét visite kaartje van Veenendaal", „Veenen daal bezit maar drie monumenten, t.w. de Oude Kerk, de Nieuwe Molen aan de Nieuweweg en de molen „De Vriendschap" welke gemeente in de omtrek kan nog bogen op twee prach tige molens?" Het schrijven aan de raad wordt besloten met „Hier ligt voor de ge meente Veenendaal een grote cultu rele taak; het behouden en bewaren van het cultuurmonument, dat onze vertrouwde molen „De Vriend schap" is en tot in lengte van jaren moet blijven". De brieven van het comité zijn door 14 vooraanstaande Veenendalers ondertekend. ADVERTENTIE Zo is het en zo zal het wel altijd blijven. Dat geldt ook voor u als lezer(es) van het dagblad De Vallei, want het is veel gemakke lijker voor u (én voor onze bezor gers) en het bespaart incasso kosten als u per kwartaal in plaats van per week of maand uw abon nementsgeld betaalt. En het „toppunt" van gemak. Machtigt ons, als u een giroreke ning hebt, het abonnementsgeld daarvan automatisch af te schrij ven. Een desbetreffend machti gingsformulier zenden wij u op aanvraag gaarne toe. VEENENDAAL Donderdag 22 juni viert het echtpaar Veenhof- van de Bo- venkamp het 55-jarig huwelijksfeest. De heer G. Veenhof heeft het grootste deel van zijn leven als magazijnmeester in een Edese kazerne gewerkt. Aanvanke lijk trad hij na zijn schooltijd in dienst bij de Kon. VSW Op 19-jarige leeftijd ging hij in militaire dienst. Hij bleef het militaire apparaat trouw, ook al was het dan in burgerdienst. In 1958 wer hij onderscheiden met de medaille behorende bij de orde van Oranje-Nassau. Het echtpaar heeft tien kinderen, er zijn negentien kleinkinde ren en drie achterkleinkinderen. De heer Veenhof is 73 jaar, zijn vrouw is een jaar ouder. Zaterdagmiddag, 24 juni, wordt het huwelijksfeest in een kring van familie en bekenden gevierd. VEENENDAAL De gymnastiekver eniging „Sparta" zal op zaterdag 24 juni in hotel „De Korenbeurs" aan de markt recipiëren, ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan. De receptie wordt gehouden van 16.00 tot 17.30 uur. ACHTERBERG Vanavond geeft de gymnastiekvereniging Excelsior te Achterberg haar jaarlijkse openluchtuit voering achter de O.L. school. Het pro gramma bevat een groot aantal num mers, welke worden uitgevoerd onder leiding van de heer P. v. Ingen en mej. J. v. d. Haar. De aanvang is gesteld op 7 uur. AMERONGEN Als straks het nieuwe schooljaar begint, zal Ame- rongen op zijn minst één nieuw schoolgebouw in gebruik nemen; de chr. u.l.o. aan de Tabakslaan. Het is nog niet zeker of de chr. lagere school, die aan de Prinses Beatrix- laan in aanbouw is, ook midden au gustus klaar zal zijn. Het is moge lijk dat de bouwvak-vakantie een spaak in het wiel steekt, zodat het gebouw pas in oktober de deuren voor de schooljeugd zal openen. Bei de scholen zijn semi-permanent en verschillen wat exterieur betreft vrij weinig van elkaar. De bouw van de u.l.o. is nagenoeg voltooid, de lagere school is nog niet op de helft. Vier weken geleden gingen de werkzaam heden van start. De datum van de officiële opening van de ulo is al vastgesteld: 18 augus tus- De eerste schooldag valt op 22 augustus. Men start voorlopig met 5 leerkrachten. Het gebouw telt zes lo kalen, die in de beginperiode nog niet allemaal gebruikt zullen hoeven te worden. De geschiedenis van het ulo-onder- wijs in Amerongen is nog maar kort. In 1965 werd gestart met 45 leerlin gen, die les kregen in twee zaaltjes op de bovenverdieping van het Dorps huis; een verre van ideale situatie. Vandaar dat een eigen gebouw al een lang gekoesterde wens is, die 't schoolbestuur overigens al voor vele problemen heeft gezet. Het in bezit krijgen van een geschikt bouwterrein kostte vele hoofdbrekens en zo waren er nog andere hindernissen die geno men moesten worden. De lagere school zal jniet geheel die nen als vervanging voor het bestaan de schoolgebouw aan de Gasthuis straat. Deze oude school zal voorlopig nog gebruikt worden, ook al voldoet dit gebouw niet meer aan de eisen. Vooral voor de schooljeugd van het nieuwe gedeelte van Amerongen is de school aan de Prinses Beatrixlaan bij zonder welkom. Het dagelijks over steken van de drukke Koningin Wil- helminaweg vormde al jaren een pro bleem voor de kinderen uit de nieuw bouw, die de school aan de Gasthuis straat bezochten. Ook aan deze situ atie zal met ingang van het nieuwe schooljaar een einde komen. Hoewel het bestuur van de vereni ging „School met den Bijbel", die bel de scholen onder haar hoede heeft, blij is met de realisatie van de semi-per- manente gebouwen blijft men stre ven naar twee permanente gebouwen op één terrein; één ulo en een lage re school naast elkaar- 55 VEENENDAAL Donderdagmiddag werd mevrouw T. uit Veenendaal, toen zij op de Bergweg fietste vanuit een bosje plotseling beschoten door een windbuks. Zij werd in haar rechterbeen geraakt. De politie heeft de omgeving ijverig afgespeurd naar de „vrouwenjager" maar kon hem niet ontdekken. De po litie zet het onderzoek voort. ADVERTENTIE Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur AMERONGEN/OVERBERG De plannen voor de bouw van een nieuw kerkelijk centrum op de hoek van de Nederstraat en het Zandvoort, op de plaats waar nu nog het bouwvallige Bethel staat, zijn in een concreet stadium gekomen. Gisteren deelde de jeugdcommissie van de Hervormde Gemeente mee, dat er inmiddels een tekening gereed is, die op een vergadering, die vol gende week woensdag zal worden gehouden, wordt besproken. Het is nu defini tief dat Bethel zo spoedig mogelijk zal worden afgebroken en om hievoor zo weinig mogelijk kosten te maken zal de sloop waarschijnlijk in zelfwerkzaam heid worden uitgevoerd. Wanneer er met de nieuwbouw een begin zal worden gemaakt, hangt onder meer af van de komst van de diverse aangevraagde sub sidies. Het nieuwe gebouw zal dienst gaan doen als centrum voor het kerkelijk jeugdwerk in Amerongen. Verschillende acties, die door de jeugdcommissie op touw werden gezet, hebben overigens al voor een goede financiële ruggesteun gezorgd. De bovenste foto geeft de stand van zaken weer van de bouwwerkzaam heden aan de chr. lagere school aan de Prinses Beatrixlaan. De Ulo (onderste foto) is nu nagenoeg gereed en zal 18 augustus geopend worden. ÖPHEUSDEN De ouden van da gen van Öpheusden maakten een ple zierig uitstapje om 9 uur 's morgens vertrok de stoet, bestaande uit niet minder dan 31 auto's. Van Öpheusden ging de tocht naar Rhenen, Wagenin- gen, Oosterbeek, zo naar de Posbank, waar een bezoek werd gebracht aan ho tel „De Wildwal", waar koffie gedron ken werd. Nadat men een poosje aldaar ver- vertoefd had, werd de tocht weer voortgezet via Arnhem naar de Achter hoek. In Apeldoorn werd een bezoek ge bracht aan de uitspanning Julianatoren daar werd thee aangeboden en konden de aanwezigen zich vermaken in de speeltuin, waar veel ouden van dagen gebruik van maakten. Tegen half vijf werd de tocht weer hervat en ging men naar Beekbergen, waar in hotel Smit- tenberg een warme maaltijd werd aan geboden. Als' laatste pleisterplaats werd Veenendaal aangedaan, waar in hotel De Korenbeurs nog een kop koffie ge dronken werd. Hier richtte gemeentese cretaris M. M. Vink een kort woord tot de aanwezigen. Oud-raadslid Roodbeen sprak namens de ouden van dagen en bedankte het comité voor de fijne dag. AMERONGEN Het bestuur van „Het Groene Kruis" te Amerongen heeft in verband met de gestegen druk- en portokosten besloten voortaan geen persoonlijke convocaties meer te ver zenden voor de jaarlijkse algemene le denvergadering- De eerstvolgende jaar vergadering, die op 20 juni in het wijk- gebouw zal worden gehouden wordt per advertentie aangekondigd. BARNEVELD Donderdagavond kwam de PluimveeVereniging Barne veld en omstreken in een ledenvergade ring bijeen in de zaal van café restau rant Vinkenborg. De vergadering werd geopend en stond onder leiding van de voorzitter de heer M. L. H. Ploeger, na zijn openingswoord las de heer A. J. v. d. Linden, secretaris van de vereniging, het jaarverslag, waaruit bleek dat met de 5 nieuwe leden die deze avond wer den voorgesteld er nu 224 leden zijn. Voor een -dergelijke vereniging is dit een flink aantal, waarbij kan worden op gemerkt dat de vergaderingen door het bestuur uitgeschreven ook steeds goed worden bezocht. De handel in sportdie- ren neemt steeds meer toe- De heer J. Müller, penningmeester, maakte mel ding van een batig saldo. De kascom- missie bracht verslag uit. De activiteiten van de vereniging zijn steeds groot, zo zien we elk jaar de zeer bekend geworden pluimveetentoon stelling Gallinova, die enkele dagen zijn deuren opent in de Pluimveehal en waar steeds een groot aantal bezoekers komt en waar goede zaken worden ge daan. De voorzitter haalde nog even en kele dingen op van de vorige tentoon stelling, de trekpleister nl. de boot, die voor in de hal te water lag, vond men over het algemeen toch niet zo ge slaagd, men zal zoeken naar een voor dit jaar op de tentoonstelling andere blikvanger. De activiteiten van het be stuur met de diverse commissies zijn al in volle gang, van 12 t.m. 15 novem ber a.s. zal de tentoonstelling worden gehouden. Het bestuur heeft Prins Claus gevraagd voor de opening der ex positie, maar deze heeft afgezegd, wel ligt het in het voornemen van Prins Claus aan Barneveld een gepland werk bezoek te brengen. Er zijn door verschillende zaken reeds veel prijzen toegezegd, er wordt besloten dat inzenders voor de tentoon stelling een doorlopend toegangsbewijs zullen krijgen, op de vraag of niet al le leden van de vereniging zoiets kun- ken krijgen werd gezegd dat dit in het bestuur zal worden bekeken. De sport- commissie zal ook dit jaar weer voor een tafelkeuring zorgen, wat altijd veel in trek is. AMERONGEN Het a.s. weekend zijn alle DVSA-elftallen vrij. De vete ranen gaan door met het organiseren van vriendschappelijke ontmoetingen. Vanmiddag zal op de Burgwal te Ame rongen om vier uur worden aangetre den tegen de veteranen van APWC uit Amersfoort. Gedurende de periode van 19 tot en met 24 juni geen training voor de zondagafdeling. MELUN De Hagenaar Michel Ber- tou heeft donderdag in Melun het eer ste criterium over 80 km gewonnen van de Trois Jours de Seine et Marne, een a vond wedstrijd voor amateurs. De al jaren in Frankrijk verblijvende Fries Hiddinga werd tweede. Ook op de vol gende drie plaatsen eindigden Nederlan ders: Hoogzaad, Kroon en Janbroers. MOSKOU De Russische groot meester Leonid Stein heeft vrijdag in Moskou het internationale schaaktoer nooi gewonnen. Stein, die in de zeven tiende en laatste ronde remise over eenkwam met zijn landgenoot David Bronstein, behaalde 11 punten. VELP In het Gelders Kunstcen trum „EPOK" te Velp zullen leden van de vereniging „Scheppend Ambacht Gel derland" van 18 juni tot en met 5 juli a.s. eigen werk, vooral op het gebied van toegepaste kunst, exposeren. De ten toonstelling wordt zaterdagmiddag 17 juni om vier uur ingeleid door dr. J. M. G. M. Brinkhoff, voorzitter van de ver eniging, en geopend door mr. J. P. Drost, burgemeester van Rhenen. LEERSUM Zondag wordt op het HDS-terrein de wedstrijd gespeeld tus sen HDS en een combinatie van Her mes DVS uit Schiedam. Verschillende spelers van deze Schie- damse ploeg verblijven in de zomer maanden op de Leersumse camping „Het Meeuwenest". Vorig jaar speel de het tweede van HDS ook tegen een dergelijke combinatie. De Leersu- mers wonnen toen met grote cijfers, maar nu komt Herme9-DVS met een sterkere ploeg. Deze wedstrijd, die om 14.30 uur be gint wordt gespeeld in het kader van het nederlaagtoernooi. RESTEREN Een groot aantal telers van zacht fruit uit de Betu we, het land van Maas en Waal en het Rijk van Nijmegen hebben de gelegenheid aangegrepen deel te ne men aan een vijftal avondexcursies naar het Voorbeeldbedrijf voor zacht fruit te Resteren. De bezoekers werden ontvangen door de heren A. Schalk, deskundi ge voor de kleinfruitteeit bij het rijkslandbouwconsulentschap Arnhem en B. Thijssen, bedrijfschef. Het voorbeeldbedrijf is sinds 1961 in exploitatie en uit de verkregen re sultaten in de loop der jaren heeft de bedrijfsleiding prachtig vergelij kingsmateriaal kunnen verzamelen. Uit de verstrekte gegevens kan men direct aflezen welke rassen en teelt methoden de hoogste geldelijke op brengst geven. Dit is uiteraard voor de telers van bijzonder groot belang, omdat men er zeker van kan zijn, dat de he ren Schalk en Thijssen volkomen betrouwbare en objectieve statistie ken maken. Op het bedrijf worden diverse zachte fruitsoorten. geteeld, zoals ro- de en zwarte bessen, aardbeien, frambozen, bramen en morellen. Naast de teelt als zodanig worden ook diverse rassenproeven, bemes- tingsproeven en onkruidbestrijdings- proeven, veelal in samenwerking met het IVT uit Wageningen opgezet, waaruit de telers lering kunnen trek ken voor hun bedrijven. Het lijkt ons nuttig rasgewijs de diverse teelten overeenkomstig de verstrekte gegevens onder de loep te nemen. Geteeld worden Jonkheer Van Tets aan rechte haag, dubbele haag en spil. In 1966 was de opbrengst per are aan de rechte haag 352 kg, aan de dubbele haag 299 kg, aan de spil 179 kg. Duidelijk ziet men, dat de rechte haag het dit jaar ver won. De slip dient af te vallen, omdat ze aanmerkelijk minder rendabel is. Het ras Erstling aus Vierlanden wordt aan dubbele haag en struik geteeld. Hier gaf de dubbele haag een dubbele opbrengst van de struik. Excursieleider Schalk zei dit ras met te kunnen adviseren. Het is een echte fabrieksbes, die lang niet zo veel opbrengst geeft als de Jonkheer van Tets. Bij het ras Rondom, ge teeld aan rechte haag, dubbele haag, struik en spil.won de opbrengst van de rechte haag het duidelijk. Hoewel het prijsverschil vrij be langrijk is, n.l. 80 cent voor de Jonkheer en 95 en 96 cent voor de Erstling en de Rondom, blijft de Jonkheer door de grotere kilo-op brengst toch de meest aanbevolen •rode bes. De proeven met zwarte bessen hebben op het bedrijf slechts resul taten gehad. Ondanks het uitblijven van nachtvorsten in de jaren 1961 t/m 1966 waren de opbrengsten steeds te laag, zowel van de Rood- knop als van de Silvérgieter; van de eerste gemiddeld per jaar slechts 33 kg per are; van de laatste maar 23 kg per are. Resultaat: ze worden gerooid. De voorlichting kan deze teelt beslist niet adviseren. De teelt van kruisbessen geeft pri ma resultaten. De Whinham Indus try worden aan rechte haag en struik geteeld. De opbrengst aan de rechte haag was in 1966 3 maal zo groot als aan de struik. Ook de gel delijke opbrengst was uitstekend, nl. van de rechte haag f 290,per are. De Lentse Blonde wordt aan de rechte haag geteeld, maar de op brengst is veel lager. In de frambozenplant werd in 1965/1966 grote schade door water overlast aangericht. Desniettemin gaf de Malling Promise in 1966 een opbrengst van 172 kg met een prijs van f 336,- en de Exploit 215 kg met f 477.-. De bramenteelt was niet bijzonder rendabel. In 1966 gaf de Himalaya 127 kg per are met een geldopbrengst van f 162,-. De dubbele morelkers heeft in 1966 een oogst opgeleverd van 34 kg voor f 54,- per are. De oogst 1967 lijkt thans groter te zijn dan ooit te voren. Merkwaardig, dat de vrij zwa re nachtvorsten op dit bedrijf weinig of geen schade veroorzaken, terwijl men over het algemeen over een slechte morellenoogst hoort praten. Dit produkt wordt op diverse ma nieren geteeld, n.l. in de bak, onder plastic kappen en in de volle grond. Met zware plastic folie en giet- darm zijn zeer goede resultaten be reikt. De Glasa onder de plastic kap le verde in 1966 f 331,- per are op, de Cambridge Vigour f 347,- per are, beide uitzonderlijk goede opbrengs ten. Aarbeientelers dienen meer aan dacht aan de teelt onder deze kap pen te besteden. De doordragende aardbeien geven prima geldelijke resultaten. In 1966 werd op 2 2april het ras Revada ge plant, de oogst bedroeg 166 kg per are met een opbrengst van f 457,-. zonder góede verzorging krijgt de te ler geen goed resultaat. De \'ARA-televisie zendt op donder dag 22 juni a.s. een herhaling uit van de BBC-film „Cathy come hom", waarin op gedramatiseerde wijze het vraagstuk van de woningnood, met zijn vaak ellendige consequenties, wordt aangesneden. Deze film werd eerder door de VARA op 1 mei uitgezonden. De waar dering en kijkdichtheid waren zeer hoog, reden waarop de VARA er goed meent aan te doen de film nogmaals uit te zenden. Het scenario van „Cathy" werd ge schreven door Jeremy Sandford en ge regisseerd dóór Kenneth Loach, die, voordat zij aan de opnamen begonnen, maandenlang feitenmateriaal bijeen- gaardeh over merisèn zonder huis, zon der hoop, omstandigheden waarin zij vaak min of meer buiten hun schuld in kwamen te verkeren. WAGENINGEN „Het is fout dat ik hier sta. Degene die terecht had moeten staan is de gemeente Veenendaal." Dat was de mening van de Veenen daalse cafetariahouder Maarten B. B. die enige maanden geleden bij winters weer geslipt was en nogal wat schade had veroorzaakt. De cafetariahouder ver telde druk gebarend zijn verhaal voor het Wageningse kantongerecht en deed aanval op aanval op de gemeente Veenendaal, die hij geheel verantwoordelijk achtte voor het ongeluk, omdat op de gladde weg, die.toch flink glad was, niet gestrooid was. De cafetariahouder ging zo ver in dit hekelen van de gemeentedienst, dat de kantonrechter, mr. A. C. van den Brand, hem terecht moest wijzen en uitlegde dat het op de zitting enkel ging om zijn schuld en niet die van de gemeente. De kantonrechter wilde na deze vermanende woorden wel eens we ten hoe het kwam dat verdachte niet gemerkt had dat het glad was en dus niet voorzichtiger gereden had. De cafetariahouder vertelde dat hij toen het ongeluk gebeurde net uit Rotterdam kwam en dat daar niets van gladdigheid te merken was ge weest. „Wanneer het daar ook het geval is, mijn respect (foor de ge meente Rotterdam, die een zoveel grotere stad in ieder geval gladvrij weet te houden". Ook weerberichten had verdachte niet gehoord en de vraag of het dan tussen Rotterdam en Veenendaal geen moment glad was geweest kwam hier niet ter spra ke. Het bleef bij plaatselijke gladheid en de gemeente Veenendaal bleef, volgens verdachte, de schuldige. Hij was, zo vertelde hij aan de kanton rechter, zo zeker hiervan dat hij de rekening met de opgelopen schade zelfs voor verrekening aan de ge meente had gestuurd. Verdachte be reikte toch wat door zijn vele ge praat en de kantonrechter besliste dan ook, „het proces-verbaal zegt te weinig" de zaak aan te houden en verder te onderzoeken, zodat Maar ten (voorlopig) vrijuit ging. De Renswoudse landbouwer Corne- lis R. (56) was in Ederveen bij het achteruit rijden in botsing gekomen met een andere wagen. De landbou wer erkende het feit, maar vertelde het allemaal niet zo erg goed te be grijpen, omdat er op de wagên geen kras te zien was geweest. Ook ver telde hij dat hij aanvankelijk niet aan een botsing gedacht had en dat toen hij iets hoorde enkel in de ver onderstelling was geweest dat er iets achter in zijn wagen omviel. Om zijn relaas te ondersteunen merkte hij vastberaden op dat zelfs zijn achter licht nog heel was na de zogenaam de botsing. De officier van justitie mr. J. H. G. Boekraad, benadrukte in zijn requisitoir dat men bij ach teruitrijden nu eenmaal altijd extra goed moet uitkijken en eiste een geld boete van f 75,- of zeven dagen. Ver dachte die dat erg veel zei te vin den, werd in dit bezwaar gesust door de kantonrechter die in zijn dossier bladerend opmerkte dat er ook in het verleden nogal wat gebeurd was en vonniste met f 60,- subsidiair zes da gen hechtenis. De Amsterdamse chauffeur Lutge- rus W. (28) had toen hij in Benne- kom uit de Bakkerstraat kwam op het kruispunt met „een uitstekend ding" op zijn wagen een bromfietser gehinderd die daarbij te vallen kwam. Het uitstekende ding bleek, zoals Lut- gerus vertelde, wel voorzien te zijn van de bekende rode lap. De officier noemde het rijden met het uitsteken de geval „een olifant in het ver keer", waarbij het geval dan de slurf was. Verdachte die het grapje wel kon waarderen vroeg: „Mag toch, hè, uitsteken, staat in de wet". Daar was de officier het roerend mee eens, maar hij was wel van mening dat Lutgerus dan zijn rijwijze er op af had moeten stellen. Omdat hij dat niet gedaan had eiste hij een geldboete van f 30,of drie dagen hechtenis. De kantonrechter confor meerde zich met de eis. Freddy S., vertegenwoordiger, wo nende te Bennekom en 32 jaar oud, stond terecht omdat hij bij het inha len op de Diedenweg in Wageningen niet voldoende naar links uitgewe ken was. Verdachte Freddy zei wel te weten dat hij ter plaatse had in gehaald, maar dat hij niet voldoen de naar links bij deze manoeuvre ge gaan zou zijn bestreed hij. Om dit be strijden te lijf te gaan waren twee getuigen opgetrommeld, van wie een zelfs nog een schade-eis met zich medroeg tot het niet geringe bedrag van f 27,50. Wel een teken aan de wand voor Freddy dat er minstens „iets" aan de hand was geweest. Wat het ook geweest zij, Freddy was fout en de officier eiste tegen hem een geldboete van f 50,-, bij niet betalen vijf dagen hechtenis. De kan tonrechter kon zich met deze eis verenigen en vonniste conform. Achteruit rijden en dan een ander raken schijnt nog al eens te gebeu ren, want niet alleen de Renswoud se landbouwer Cornelis R. stond hier voor terecht, maar ook de 22-jarige Wageningse typograaf Cornelis A. M. Cornelis had de ander „geramd" op de Harnjesweg en verbaasde zich nu over het feit dat hij een dagvaar ding had gekregen, „want", zo ver telde hq, „er was met de politie af gesproken dat er geen proces-ver baal opgemaakt zou worden". De spraak te verifiëren toch wel een van kantonrechter wilde om deze uit- de verbalisanten horen en liet de deurwaarder het naast het kantonge recht gelegen politiebureau opbellen, waar vandaan een van de heren zou moeten komen opdraven. Dit opdraven gebeurde vry snel, maar 't bleek dat er weinig meer helderheid ontstond door de aanvullende woorden van de ge tuige, en ook Cornelis wist niet ze ker of het wel deze agent was ge weest, die hem de belofte had gedaan en veronderstelde dat ook de ander het wel geweest zou kunnen zijn. De officier was van mening dat er duidelijk sprake was van een mis verstand en eiste een geldboete van f 25,- of twee dagen, welk bedrag de kantonrechter vonniste. De nog jonge Arnhemse mevrouw Paula Y. L.-D. had op de Keijen- bergseweg, in de nabijheid van het I.T.A.L. geen voorrang gegeven. Paula vertelde dat het maar een naar en gevaarlijk kruispunt was en het dui delijk voor haar geworden was dat er vaak ongelukken gebeurden, omdat zo snel de twee wagens met elkaar in aanraking waren gekomen er ie mand met een verbandtas uit het Hogeschoolgebouw kwam hollen. „Ze hebben ze daar kennelijk klaar staan voor deze kruising. De officier vond gezien het verbaal en de ver klaring van Paula wel termen aan wezig die de zaak voor haar ver lichtten en eiste een geldboete van f 25,- of twee dagen, waar de kanton rechter mee instemde. A l Kk i1 WINKELCENTRUM VEENENDAAL Winkels zijn tot 6 uur 's avond* open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. Kappers zijn 's maandags de gehel* dag gesloten. Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uui 's zaterdags de gehele dag. WV-Inlichtingenkantoor: Hoofd straat 84. Heden, zaterdag: VEENENDAAL N.V. 't Dingetje 20 uur: „Jazz and Po® try". RHENEN Gebouw Irene 20 uur: Balletuitvoerinf door leerlingen en gevorderden bal. letschool o.l.v. Marian de Bruijn. RENSWOUDE Kasteelbos: 's avonds, muziekfestijn va» „Ons Genoegen". EDE Openluchttheater 19.30 uur: Gymna» tiekdemonstratie „D.O.K.". ACHTERBERG Terrein achter de school: 19.00 uur: Uit voering van „Excelsior". BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: „X 117: Vrouwenjacht in Beiroet". Morgen, zondag: BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 15 uur: „X 117Vrouwenjacht in Beiroet" en 19.30 uur: „Blond en Brutaal".

De Vallei | 1967 | | pagina 3