Eén van onze meest ervaren internationals 25 jaar „in het vak" PIET ROOMER: „Elke wedstrijd is anders" Ada Bakker won in Liverpool Nederlande Sharpiezeilers in Kiel goed op dreef NKS tegen NSVS in finale van veteranentoernooi Santana door Moore verslagen VZG-Brandenburg Strijd om le plaats Bram Koopmans geschorst als jury KNWU Merckx niet in en Altig Tour Belg Brands won in Luxemburg TOMADO TOMADO Leo Duyndam ook op tweede plaats Breure tweede in Erembodegem Snelle 400 m van Rijn van de Heuvel Motta leider in Ronde v. Zwitserland Ecuador wipte Amerika voor DC HDS verpletterde HDVS met 7-0 Van Tuyllbeker voor KNSB en KNWU Jan Klaassens speelt afscheidswedstrijd ADO versloeg (4-3) Shamrock Rovers DOVO speelt tegen Veenendaalse ploeg Uitslagen wedvlucht p. v. „De Snelpost" Candia (zaterdag)- DOSC2-2 NOOIT MEER AARDAPPELEN SCHILLEN! Brede top Op de voet Europa Cup f 79,75 Dode en 12 gewonden bij autoraces DOVO-Musketiers Tom Okker won weer Couperus en Koster willen weg bij Haarlem Hollantor-SKF SKF-NSVS Weinig zin „p wijn is niet duur! DINSDAG 20 JUNI 1967 heb nooit moeilijkheden of nare dingen meegemaakt, maar laat ik het afkloppen." Voor zichtig tikt Piet Roomer, 47 jaar, 78 maal als scheidsrechter naar het buitenland, tegen het koffiekopje, dat voor hem staat. Zeventienmaal leidde hij een interlandwedstrijd en 61 keer pakte hij zijn koffer om in het kader van de Europa Cups, waar dan ook in ons werelddeel, een duel te leiden. Roomer is een van onze meest er varen internationals. Hij staat aan de top. Zijn enige ambitie is het goed te doen. Hij kan slechts neerzien op de „worstelaars", die zich ten koste van alles, collega's incluis, een weg pro beren te banen naar die internationa le lijst en dan denken, dat zij er zijn. Roomer kent de betrekkelijkheid van dit streven. Hij maakt zich niet meer boos als zijn naam achter een sof- wedstrijd wordt ingevuld, voelt zich niet meer op zijn tenen getrapt als een ander wordt uitverkoren voor een groot treffen. Volgende week kan hij wel een mooiere opdracht krijgen. ,,Als scheidsrechter ben je er nooit. Elke wedstrijd is anders. Andere sfeer, andere situaties, andere spe lers, andere mentaliteit. Dat maakt scheidsrechteren juist aantrekkelijk." „Volgend seizoen krijgen we min der wedstrijden. Er staan dertig arbiters aan de top van een groep van achtduizend. Nu zijn ze begon nen aan het rouleren. Ieder van die dertig mensen moet elke wedstrijd kunnen leiden, zowel in ere-, eerste als tweede divisie. Ik juich dat toe. Dan krijg je een brede top. Maar ze moeten natuurlijk niet denken, dat ze na vier wedstrijden in de eredivisie al arrivé zijn. Over het verschil in peil tussen Nederlandse en buitenlandse scheidsrechters kan ik weinig zeggen; ik zie bijna nooit collega's, natuurlijk." In Nederland heeft Piet Roomer nog nooit voor ernstige scheidsrech- tersproblemen gestaan. „Je hebt een zekere reputatie en dat maakt dat de spelers al bij voorbaat op je ge prepareerd zijn. Zo van: o, komt hij, dan moeten we dusenzovoort. Daarom is elke buitenlandse wed strijd voor mij telkens weer een soort examen. Je hebt voor die spelers daar geen reputatie." Piet Roomer begint dan ook elke internationale wedstrijd met de pun tjes op de „i" te zetten. Hij doet zulks ESCH SUR ALZETTE De Belgische wielrenner Brands heeft de Ronde van Luxemburg gewonnen. Hij maakte deel uit van een groepje van vijftien renners die streden om de etappe. De Luxemburger Schleck toon de zich de rapste en ging in 5 uur 9 min. en 13 sec. na 190 kilometer van Diekirch naar Esch sur Alzette zege vierend over de eindstreep. De West duitser Bolke eindigde als tweede, gevolgd door Van Clooster uit België. Brands werd elfde, wat genoeg was voor de eindzege. Van Vianen was met een zestiende plaats de beste Neder lander. De einduitslag: 1 Brands (B) 21.57.23, 2 Vanden Kerckhove (B) 21.57.54, 3 Delisle 21.58.10, 4 Schutz (Lux) 21.58.11, 5 Novak (Fr) 21.58.13, 15 Van Vianen 22.05.38, 16 Janssen 22.07.48, 23 Sche pers 22.17.14, 29 Steevens 22.20.32, 35 Schuuring 22.33.46, 36 Van der Horst 22.35.32 (allen Ned.). voorzichtig; ervoor zorgend geen der twee partijen te irriteren. „Je kunt het ook te kinderachtig doen en dan krijg je prompt alles te gen je. Je moet een beetje tussen de klippen doorzeilen; noch de een noch de ander bevoordelen. Ik heb wel eens het gevoel, dat de thuisspelende vereniging denkt, dat die meer mag dan de tegenpartij. Ze hebben de steun van het publiek eii ze denken dat de schare supporters ook invloed heeft op de scheidsrechter. Soms lijkt het wel alsof het publiek wil dat je partijdig bent. Ze reageren enorm fel op juiste beslissingen en je doet in feite niets anders dan de overtreding straffen." ,,In wedstrijden om de Europa Cup volg ik het spel op de voet. Je moet voorkomen, dat er moeilijk heden ontstaan. Als ze er eenmaal zijn, ben je te laat. Net zo goed als dat traineren van een wedstrijd. Als de bal van de keeper naar de back en via de spil weer naar de keeper gaat dan kan de tegenpar tij toch ook bij de bal? De Engelsen gaan ervan uit, dat de aanval bi, de keeper begint. Tegen continen tale ploegen is dat vaak een bron van moeilijkheden, vooral als de keeper na zo'n aanval geblesseerd raakt. De Engelsen laten het nu ook wel wat meer achterwege, al is het op zichzelf volledig geoorloofd. Roomer fluit graag aan de overzij de van de Noordzee. Dat is niet zo verwonderlijk, omdat daar het begin vah zijn internationale carrière lag. In november 1956 floot hij zijn eerste interland, als piepjong 37-jarig inter nationaal arbitertje. Schotland-Joegoslavië in Glasgow leidde hij voortreffelijk en prompt gleed dan ook de uitnodiging in de bus om in het voorjaar van 1957 En- geland-Schotland op Wembley te leiden. Deze interland is altijd een geweldig voetbalgevecht, waarvan de uitslag een belangrijke factor is voor Schotlands dan wel Engelands hege monie. „Liever had ik zo'n wedstrijd wat later gehad. Ik had toen echt nog te weinig routine," zegt Piet Roomer er nu over, maar met deze twee goede wedstrijden had hij zich toch in Groot-Brittannië een zekere faam ver worven. „Je moet in het buitenland je eigen naam maken. Dat bedoel ik ook met dat telkens terugkerende examen. De spelers kennen je niet. Je moet weer alles waarmaken. En dan erbijje vertegenwoordigt Nederland. Je fluit niet alleen voor jezelf, maar ook voor je land. Voor mij is er bij. anderen wel eens te weinig het besef, dat er na jouw presentatie weer anderen komen, die daarop voort kunnen bou wen." ADVERTENTIE f Tip voor handiger huishouden (laat de Tornado schrapmachine dat voor u doen!) Als vrouw heeft u recht op mooie, gave handen. Waarom zou u ze bederven met aardappelen schillen, wortels schrappen, het echte vuile- handen-werk! Daarvoor is er nu de Moulinex Tornado schrapmachine! Aardappelen er in, water er bij en inschakelen. Dan 2 tot 4 minuten draaien, even pitten en uw aardap pelen zijn panklaar.Schraptrommel en plaat afspoelen. Meer niet. De Moulinex Tornado schrapmachine schrapt oude zowel als nieuwe aardappelen (en...worteltjesl). Voor 1 kg 179,75. Voor 2 kg f 98,50 en voor 3 kg f 115,50. Volledige Tornado-garantie. Plet Roomer vindt het spel ln de Europa Cup vaak geen propaganda voor de voetbalsport. „Het is ge woon één wedstrijd aanvallend spe len en één wedstrijd verdedigend. Misschien helpt het, dat de doelpun ten in uitwedstrijden dubbel gaan tellen. Maar of je daar altijd de moeilijkheden mee voorkomt is nog de vraag." „De scheidsrechter kan natuurlijk wel enige invloed op het verloop van de wedstrijd uitoefenen, maar zo lang de bal in het spel is, doe je niets. Voor die vechtpartijen kunnen na tuurlijk diverse oorzaken worden aan gewezen. Nervositeit van de spelers, de houding van het publiek, de hou ding van de scheidsrechter. Maar als 22 mannen verkeerd willen, doe je als scheidsrechter ook niet zoveel. Je kunt alleen proberen de moeilijkhe den te voorkomen." En daar man keert het nog wel eens aan. Piet Roomer is niet geïrriteerd door het soms geweldige verschil in betaling tussen spelers en arbiters. Hij voelt zich niet onderbetaald. „Ga eens na wat zo'n speler ervoor moet Wilt u méér tips? Vraag uw winkelier om de uitzoekfolder "Hartewensen"- Of schrijf aan Tornado, Tomadohuis, afdeling K.. Dordrecht. REGGIO N'ELL EMILIA Bij een ongeluk in een autorace ln de buurt van het Italiaanse Reggio N'EU Emilia is een toeschouwer om het leven ge komen en raakten twaalf personen ge wond. Het ongeluk tijdens de toer-wa- gen-race gebeurde, toen Walter Froldi met een Fiat op een groep toeschou wers inreed. Het ongeluk vond plaats in dezelfde tijd, dat op het circuit van Caserta twee doden vielen. LIVERPOOL Ada Bakker heeft het afgelopen weekeinde in Liverpool de damesenkelspeltitel van het inter nationale Merseyside-tennistoernooi ge wonnen. In de finale versloeg z(j de Amerikaanse Alice Tym in twee sets: 63, 63. Ada Bakker had de finale bereikt door in de halve finales de En gelse Jean Wilson met 62, 62 te verslaan. Alice Tym drong tot de finale door dank zij een overwinning op Astrid Suurbeek: 46, 62, 75. In het gemengd-dubbel had Astrid Suurbeek meer succes: met de Zuid- slaviër Spear versloeg z(j in de finale het Nederlandse dubbel Ada Bakker/ Nick Fleury met 63, 16, 64. Ada Bakker en Astrid Suurbeek be reikten samen de finale van het dames- dubbel, waarin zij echter hun meerderen moesten erkennen in Jean Wilson en Allee Tym. Nick Fleury ten slotte ver loor met de Australiër Blizard in een marathon-finale van het herendubbel met 1715, 64 van Poletz en Bill Tym. doen om te doen wat hij nu doet. En wij? Dan ligt de verhouding toch wel goed. Ik geloof, dat je niet moet rede neren over het verschil. Als scheids rechters moeten we niet praten over betaling. Als ik geen vergoeding kreeg, floot ik ook." Op 6 september is het 25 jaar gele den dat Piet Roomer zijn eerste wed strijd floot. Door de oorlogsjaren bleek in 1945 een enorm tekort te zijn ontstaan en mede daardoor maakte Roomer snel carrière. In 1955 reeds kwam hij op de internationale B-lijst en een jaar later op de A-lfJst. Toch is het bereiken van de top hem niet naar het hoofd gestegen. „Ik houd ervan om tussen de jongens op het veld te staan en alleen dan te laten blijken dat je de baas bent wan neer het nodig is. Ik houd van sober heid. Ik heb mezelf nooit op de voor grond geplaatst. Met alle collega's heb ik een goede verstandhouding, al zijn ze me dan niet allemaal even sympathiek. Dat is een andere kwes tie. Maar ik zal mezelf nooit op de borst slaan: „Ik ben de beste." Wan neer ben je nou de beste?" ADVERTENTIE FRANKFORT (ANP) De Neder landse wielrenner Leo Duyndam is in de eerste etappe van de Ronde van Rheinland-Pfalz als tweede geëindigd. Hij finishte met een achterstand van dertig seconden op de 24-jarige West duitser Ebert, die de 130 kilometer van Marienberg naar Rengsdorf aflegde in 3 uur 18 min. en 10 sec. De Nederlan ders Piet Tesselaar en Wim Dubois kwamen respectievelijk als vijfde en tiende over de eindstreep. AELST De Nederlandse wielrenner Breure is in een profwedstrijd over 150 kilometer in België als tweede geëin digd. In Erembodegem sprintte de Belg Van Vreckom in een tijd van 3 uur en 45 min. als eerste door de finisch. De Nederlander Nassen werd vierde met een achterstand van twintig seconden op de winnaar. De plaatsingen van de overige Nederlanders: 15. Snepvangers, 21. Zoet, 23. Peeters, 26. Lute, 31. Van Dongen. KIEL De Nederlandse zeilers in de Sharpieklasse hebben gisteren op de tweede zeildag van de Kieler Woche opnieuw hun superioriteit bewezen. Wim Guldemond was direct na de start al „los" van het veld, bouwde een mooie voor sprong op en zegevierde ruim. Op de tweede plaats eindigde D. Kuin jr., terwijl de derde plaats eveneens in Nederlands bezit kwam dank ztf de steeds beter zei lende R. J. Löw. Minder goed was het resultaat van A. van Veen, die op de tien de plaats eindigde. In de andere Olympische klas sen was Nederlands succes ver te zoe ken. In de Flying-Dutchmanklasse gin gen de gebroeders Bellinga in de twee eerste rakken zeer goed, maar zij vie len toen terug tot de veertiende plaats. De winnaar van de tweede race was P. Beilken uit West-Duitsland, terwijl als tweede de Nieuwzeelander Helmen Pedersen door de eindlijn voer. De 38- jarige Pedersen, Olympisch kampioen 1964, Deen van geboorte en sinds der tien jaar woonachtig in Nieuw-Zeeland, had de eerste race niet meegezeild, omdat hij in Denemarken was opge houden. Hij vertrok gistermorgen om half vijf uit Kopenhagen en was nog juist op tijd voor de start van de twee de race. Bij de Draken zag het er aanvanke lijk naar uit dat marinezeiler Aas Vis ser 't tot een eervolle plaats zou bren gen. Door extra krachtsinspanning won hij enkele plaatsen en kreeg hij aanslui ting met de kopgroep. Later in de race verzeilde hij zich echter op een merkteken, hetgeen hem acht kostbare plaatsen kostte. In de eindfase viel hij nog meer terug en hij finishte ten slotte als 24ste. De wed strijd werd overigens een groot succes voor de voortreffelijk zeilende Deen Axel Holm. Op de tweede plaats finish te de winnaar van de eerste race, de Westduitser K. E. Oldendorff, die daar mee een goede voorsprong in het klas sement veroverde. De Fransman René Sence werd der de, voor de gebroeders Sunderling uit Zweden, die door een aanvaring een groot gat in hun jacht opliepen. De Fransman Briand, winnaar van het open Nederlands kampioenschap 1967, werd negende en heeft zich goed ge- BERGAMO Tijdens atletiekwed strijden ln het Italiaanse Bergamo heeft de negentienjarige Rijn van den Heu vel van de'Rotterdamse atletiekvereni ging AVR de 400 meter op zijn naam gebracht. Hij ging in 47,6 zegevierend over de eindstreep, waarmee hij zijn persoonlijk record opnieuw met 0,1 sec. verbeterde. De Nederlandse Wil- ma van den Berg kwam eveneeps tot een goede prestatie. Zij legde de 100 meter af in 11,7. SILVAPLANA (ANP) De Italiaan se wielrenner Motta heeft, dank zij een overwinning iii de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland, de leiding in het algemeen klassement genomen. Hij legde de 110 kilometer van Vaduz naar Silvaplana af in 3 uur 44 min. en 54 sec. Haast was met een achttiende plaats de best geklasseerde Nederlan der. De uitslag: 1. Motta (It) 3 u 44 min 54 sec; 2. Hagmann (Zwits) 3.44.58; 3. Maurer (Zwits.) 3.46.01; 4. Santamaria (Sp) 3.46.15; 5. Van Schil (Belg) 3.47.08; 18. Haast (Ned) 3.51.20; 21. Post (Ned) 3.51.35; 29. Huub Harings (Ned) 3.53.32; 35. Tummers (Ned) 3.54.48; 41. Otten- bros (Ned) 3.58.05; 44. Jan Harings (Ned) 4.00.04; 46. Karstens (Ned) zelfde tijd; 58. Zilverberg (Ned) 4.05.35; 59. De Roo (Ned) 4.05.45; 60. Kloosterman (Ned.) z.t. Twintig renners kwamen na de slui ting van de finishcontrole aan. Dege nen die meer dan 27 minuten te laat waren zijn uitgeschakeld. Van die groep van zestien renners maakte de Nederlander Lute deel uit. Henk Nij- dam was de enige renner die gisteren opgaf. De algemene rangschikking is verder: Algemeen klassement 1. Motta 8.39.16, 2. Hagmann 8.39.20, 3. Maurer 8.40.23. 4. Santamaria 8.41.20, 5. Van Schil 8.41.30, 19. Post 8.45.57, 20. Haast Tummers 8.49.10, 38. Ottenbros 8.52.27, 40. Jan Harings 8.54.26, 45. Karstens 8.56.41, 53. Zilverberg 9.00.37, 54. Kloos terman 8.00.47, 50. De Roo 9.04.20. klasseerd. Op de 31ste plaats finishte marinezeiler C. J. de Jongh, luitenant ter-zee I. R. E. F. Faber werd 38ste en ir. J. J. de Jongh, die nu zijn nieu we schip weer zelf stuurde, eindigde als 39ste. Allert Warners en Dirk Groot bleven in de achterhoede van het 61 jachten tellende veld. Ook in de Finnjollen geen grote pes- taties van Han van Eist en Boudewijn Binkhorst. De kop werd gevormd door een fanatiek drietal dat een staaltje hogeschool Finnzeilen weggaf. Dat wa ren de Oostenrijker Hubert Raudaschl en de Westduitser Willy Kuhweide en Uwe Mares. Ver voor het veld uit le verden deze topzeilers een tactische strijd waarin Raudaschl ten slotte de befaamde Olympische kampioen Kuh weide wist te bedwingen. Uwe Mares werd derde. Han van Eist, die in de eerste rakken totaal niet liep, wist la ter in de ruime rakken weer winst te behalen en finishte als dertiende, ter wijl Binkhorst als 23ste werd afgebla zen. VEENENDAAL Door een 10 overwinning op SKF heeft NSVS in de be slissingswedstrijd de finale van het veteranentoernooi bereikt. Volgende week maandag zal NSVS dus gaan uitmaken, wie dit jaar de cup wint. Dat gebeurt dan in de wedstrijd tegen VRC, dat reeds eerder kans zag zich te plaatsen voor de eindstrijd in het veteranentoernooi. De strijd om de derde en vierde plaats gaat tussen DOVO en SKF en wordt vrijdagavond gespeeld. De kaarten zijn dus geschud. Onder luide toejuichingen van het publiek scoorde Johan Bleyenberg maandagavond het enige en winnende doelpunt en won NSVS verdiend van SKF. Daarvóór had DOVO gezegevierd over De Musketiers (21) door doelpun ten van Wesseis en Van de Heuvel. In een rustige wedstrijd kwam DOVO onvolledig uit tegen een voltallig Mus ketiers. Voor de rust zagen beide elf tallen geen kans te scoren, maar na de hervatting was het Wesseis, die DOVO de leiding bezorgde. Musketiers liet het er evenwel niet bij zitten en na enige lachwekkende situaties kwamen de ve teranen van Eist goed voor de dag. Het offensief had na veel kansen eindelijk een doelpunt van linksbuiten Berend Henzen tot resultaat. Daarvoor werden al enkele keren paal en lat geraakt. Kort voor het einde besliste Van de LONDEN (ANP) De twintigjarige Zuidafrikaan Moore heeft gisteren ln het toernooi om de tenniskampioen schappen van Londen op de banen van Queens Club voor een daverende ver rassing gezorgd. Hij versloeg in de tweede ronde de Spaanse Wimbledon- kampioen Santana met 64, 62. De Spanjaard leek nog niet helemaal her steld van zjjn inspannende duel met Roy Emerson, die hij zondag in Parijs versloeg. De Nederlandse tenniskampioen Tom Okker versloeg in de tweede ronde de Australiër Bowrey met 63, 36, 63. GUAYAQUIL De Davis-Cupploeg van Ecuador heeft de Verenigde Staten uitgeschakeld in de finale van de Ame rikaanse zone. Francisco Guzman won in het enkel spel van Arthur Ashe met 06, 64. 53, 06, 63. Hiermee kwam de stand in drie enkelspelen en het dub belspel op 31, een voorsprong voor Ecuador, die niet meer weg te werken is voor de Verenigde Staten. In het laatste enkelspel komt Cliff Richey uit tegen Miguel Olvera. Ecuador zal uitkomen tegen de win naar van de Europese zone. Hier moeten Spanje en Rusland nog tegen elkaar spelen. VEENENDAAL Morgenavond om acht uur treedt het eerste herenteam van VZC in het Bergpad aan tegen het Bilthovense Brandenburg. Deze strijd zal de beslissing moeten brengen, welke van de twee ploegen de leiding in de derde klasse van de bond gaat nemen. Thans staan beide ploegen (met twee verliespunten) samen aan de kop. VZC verloor in Bilthoven in het eerste com petitieduel met 53 van dit Brandenburg, doch de Veenendalers speelden toen zonder drie vaste steunpilaren. Het moet o.i. dan ook mogelijk zijn.de beide punten in Veenendaal te houden. Bij Brandenburg werd het destijds een wat rommelige wedstrijd waarin, om dat VZC lang niet compleet was, Brandenburg in tactisch opzicht het beste van het spel had. Thans staan de zaken er anders voor. VZC heeft een snelle ploeg, die met wat overleg grote gaten in de Bilthovense veste zal kunnen zwemmen. Maar moeilijk zullen de Veenendalers het krijgen. Dat staat als een paal boven (het Bergbad)water. De VZC-dames gaan vanavond reeds naar Bilthoven om het op te nemen tegen Brandenburg 2. Tegen deze ploeg sleepte men verleden week in het Bergbad een gelijk spel uit het water, maar of dat in het Bilthovense bad zal lukken valt te betwijfelen. Het derde herenteam komt deze week tweemaal tussen de kurklijnen. Heden avond gaat het naar Zaltbommel voor een match tegen de club van dezelfde naam en vrijdagavond naar Doorn tegen Woestduin 1, waarvan thuis met 2lwerd gewonnen. Ook nu is het goed mogelijk dat in beide gevallen de punten mee naar Veenendaal gaan. Het tweede herenteam komt pas vrijdagavond in het water en wel in de uit wedstrijd tegen PCG 2 te Gorinchem. De jongens-adspiranten spelen morgenavond thuis, vóór de grote strijd VZC— Brandenburg, om half acht in het Bergbad tegen de jeugd van Tiel. LEERSUM Zondagmiddag was er op het HDS-terrein veel belangstelling voor de voetbalwedstrijd tussen HDS en een combinatie van Hermes DVS uit Schiedam. Er waren veel supporters van Hermes meegekomen, maar dit heeft niet mogen helpen. Vorige week hadden de Leersumers een smadelij ke 71 nederlaag geleden tegen EWV. In de eerste helft wist Hermes goed stand te houden en het zag ernaar uit, dat zijn bekwame doelman, Spermon, niet te passeren was. Hij stopte enkele goede schoten van Harrie Vonk. Inval ler W. Bos deed het voortreffelijk en ook hij stelde Spermon op de proef. De mooiste kans voor rust kreeg W. Meer beek, maar voor open doel kopte hij over. Na de rust sloeg HDS fel toe. Reeds na 4 minuten scoorde Teus Gijsbertse. Deze speler verzette veel opbouwend werk. Na 15 minuten kopte de spil van Hermes in eigen doel. Na een half uur spelen weer een goede aanval van HDS. Wim Bos lanceerde de vrijstaande Teus Gijsbertse goed en van zeker 30 meter vuurde de laatste een kogel af, die de keeper beslist niet gezien heeft. Har rie Vonk wilde ook laten zien, dat hij nog steeds hard kan schieten. Met een vliegend schot maakte hij 40. Nog vond HDS het niet genoeg. Met mooie combinaties werd doelman Spermon be dreigd. Vooral 't opbouwende werk van de halfspelers Jan van de Berg en Bert Schuilenburg was goed. Steeds werd de HDS-aanval van goede passes voorzien. Harrie Vonk, Wim Meerbeek en Bert Schuilenburg bepaalden tenslotte de eindstand op 70. Woensdagavond komen de Leersu mers weer voor een krachtproef te staan want dan komt Musketiers op bezoek. Ook deze wedstrijd telt mee voor het nederlaagtoe rnooi. De wedstrijd van woensdagavond be gint om half acht. HAARLEM De spelers Couperus en Koster van de eerste-divisieclub Haarlem zijn op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Haarlem heeft als hulptrainer aangetrokken Jan van der Gevel, die de laatste jaren met succes de jeugd van Telstar trainde. Van der Gevel komt als opvolger van Piet Smit, die er de voorkeur aan gaf als trainer over te gaan naar een ama teurclub. Heuvel met een fraai doelpunt de wed strijd in het voordeel van DOVO, 21. De resterende zes minuten van de enige weken geleden gestaakte wed strijd tussen Hollantor en SKF bracht geen wijziging meer in de reeds be reikte stand van 12, hoewel Hollantor sterk aanvallend speelde en reeds in de eerste minuut een vrije trap mocht ne men. SKF hield de toegang tot het doel verder echter afgesloten. De wedstrijd om een plaats in de finale, tussen SKF en NSVS, leverde tot enkele minuten voor het einde geen doelpunten op. Het werd een pittige ontmoeting, waarin beide teams zich ten volle gaven. SKF kreeg enkele fraaie scoringskansen toen Schoeman alleen voor keeper v. Beek kwam. De NSVS-keeper stopte de bal evenwel meesterlijk. Westerhuis knalde keihard tegen de lat en had deze avond bepaald pech. Tegen het einde van de wedstrijd kwam NSVS goed opzetten en werd het doel van keeper Hey zwaar onder vuur genomen. Een actie van Johan Bleyen berg had tenslotte succes en met dit AMSTERDAM De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie (KNWU) heeft de heer Bram Koopmans, voorzitter van de Amster damse wielervereniging Olympia, la ten weten dat hij is geschrapt als jury lid van de K.N.W.U. Dit houdt onder meer in, dat Koopmans niet meer mag optreden als wedstrijdleider, hetgeen hij in talrijke grote wielerwedstrijden bekwaam heeft gedaan. Bovendien heeft de sportcommissie laten weten nog „verdere stappen te gaan onderne men". Deze forse straf is Bram Koopmans opgelegd wegens, zoals de brief zegt „uw geen nadere kwalificaties behoe vende insinuaties ten opzichte van de vice-voorzitter van 'de KNWU, tevens voorzitter van de sportcommissie en een aantal uwer uitlatingen, waarvan u weet dat ze op onwaarheid berus ten". Koopmans heeft zijn felle kritiek op de sportcommissie en met name voorzitter mr. Van Ballegoyen de Jong laten horen via televisie en pers. Ook wij publiceerden onlangs een in terview, waarin Koopmans zijn kritiek motiveerde. De sportcommissie ver wijt de Amsterdammer bovendien dat hij de wielersport een slechte dienst heeft bewezen met zijn uitlatingen. De brief van de sportcommissie is geschreven na een gesprek tussen en kele bestuursleden van Olympia en het hoofdbestuur van de KNWU. De bedoe ling hiervan was beide partijen wat nader tot elkaar te brengen. Gespreks leider Piet van Heusden, tweede voor zitter van Olympia: „Dat gesprek had weinig zin, omdat secretaris Van Duim al meteen kwaad wegliep, omdat ik niet wilde beginnen met het aanbieden van excuses". Bram Koopmans, die „de verdere stappen" nog even wil afwachten .oor deelde na ontvangst van de brief: „Ik ben het met de sportcommissie on eens. Ik heb geen enkele uitlating ge daan die op onwaarheid berust. Ik heb alleen kritiek geleverd op de sport commissie en daar sta ik nog steeds achter". BRUSSEL (ANP) De succesrijke jonge Belgische wielrenner Merckx, die dit seizoen de klassiekers Milaan - San Remo, Gent - Wevelghem en de Waalse Pijl op zijn naam bracht, zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. Ook de Westduitse wereldkampioen Rudi Altig start niet in de Ronde van Frankrijk. Tijdens wedstrijden in Pa rijs heeft hij weer last gekregen van een oude rugblessure. Na een grondig medisch onderzoek heeft de Westduit ser op advies van zijn geneesheer van deelneming afgezien. Altig is echter wel van plan 3 september in Heerlen zijn wereldtitel te verdedigen. DEN HAAG Nooit tevoren was 't bestuur van het Nederlandsch Olym pisch Comité voor een zo moeilijke keu ze gesteld bij de toekenning van de Van Tuyll-beker als voor het jaar 1966. Er waren twee kandidaten: de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrijders- bond. (Kees Verkerk, Ard Schenk en Stien Kaiser) en de Koninklijke Neder landse Wielren Unie (Dolman, Groen, De Wit). Er werd gewikt en gewogen, tot tenslotte het besluit viel de presta- tieprijs voor 1966 aan beide bonden toe te kennen. De heren H. Roos (KNSB) en commodore b.d. J. F. van Duim (KNWU) hoorden uit de mond van NOC-voorzitter jhr. H. A. varv Karne- beek vele lovende woorden en ontvin gen beiden de beker, die vergezeld ging van een replica voor beide bonden. doelpunt kwam ook het einde van deze spannende match. De stand is nu: groep A groep B VRC 5—9 NSVS 5—7 DOVO 5—7 SKF 5-« Merino's 4—4 Boxal 4—4 GWV 5—3 VSW 4—4 Unitas 5—3 Hollantor 4—2 Musketiers 4—2 ADVERTENTIE Reumatische pijnen TO GAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT VENLO (ANP) Jan Klaassens, de oud-international die besloot zijn voet balloopbaan te beëindigen, speelt 29 juli met zijn huidige club WV een afscheidswedstrijd tegen het Eindho- vense PSV. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van WV een wedstrijd tegen Feijenoord waarin Klaassens ook een paar seizoenen heeft gespeeld te organiseren, maar de eisen van de Rotterdammers bleken te hoog. LYNN, MASSACHUSETTS (ANP) Het Haagse ADO, dat in de competitie van de erkende Amerikaanse voetbal bond onder de naam San Francisco Gales uitkomt, heeft met 43 gewon nen van het Ierse Shamrock Rovers. Bij de rust van deze ontmoeting, die in de stromende regen werd gespeeld en die door slechts zevenhonderd toe schouwers werd bijgewoond, stond Shamrock nog met 21 voor. De Haagse doelpunten werden gescoord door Houwaart (2x), Pas en Heijnen. VEENENDAAL Evenals vorig jaar heeft het Comité Veteranen voetbal weer een „grote" wedstrijd georganiseerd ten bate van de tocht voor bejaarden en de vakentieweek voor chronisch zie ken. Zaterdag 29 juli zal een voetbal wedstrijd gespeeld worden tussen het kampioenselftal van DOVO en een com binatie van Veenendaalse spelers. Waarschijnlijk zullen in het combina tie-elftal Wim Bleyenberg en zijn zoon Hans meedoen. Tevens wordt momen teel overleg gepleegd met scheidsrech ter Leo Hom, die verleden jaar reeds zijn medewerking had toegezegd, maar door een eerder gemaakte afspraak verhinderd was van de partij te zijn. Bovendien zal in de (wat langer dan gebruikelijke) rust een bokswedstrijd plaats hebben tussen twee Veenendaal se amateurs. Een en ander is nog af hankelijk van de medewerking van de verschillende Veenendaalse voetbalver enigingen, die hierover worden bena derd. Het actieve comité, dat deze sportevenementen in voorbereiding heeft hoopt op een welwillende en be langeloze medewerking van de betrok ken sportmensen en hun verenigingen. Tot nu toe is het resultaat van het ve teranentoernooi bijzonder verheugend. Het bedrag dat reeds bijeen gevoet bald is wil men echter voorlopig nog geheim houden. Zoals bekend is kon de „commissie" veteranenvoetbal" als resultaat van het verteranentoernooi en het vriendschapstoernooi vorig jaar 1500 gulden overdragen aan de com missie uit de vereniging „Oranjedag", die jaarlijks een groot aantal bejaar den en chronisch zieken 'n onvergetelijke uitgaansdag of vakantieweek kan be zorgen. VEENENDAAL Uitslag van de wedvlucht Pont St. Maxence over een afstand van 367 km. De duiven werden gelost om 10.45 uur. Eerstaankomende duif 16.37.43 uur. Snelheid 1037.2 m per min. E. Sukkel 1, 2, 17, 18; G. de Geit 3, 9, 12, 13, 16; H. den Hartog 4, 15, 19, 21; A. D. v. d. Bosch 5, 7; R. v. Doom 6, 20, 22; A. v. Doom 8, 11; H. Ulrich 10, 14, 25; C. Ginkel 23; J. Geerensteln 24. AMERONGEN Onder zomerse om standigheden speelde Candia zaterdag j.l. een oefenwedstrijd tegen een DOSC- combinatie uit Den Dolder. In de Candia-gelederen waren enkele spelers uit de lagere elftallen opgesteld. Zfl kunnen op een goede wedstrijd terug zien. Voor de rust had DOSC, mede door een gering windvoordeel, het beste van het spel. Vooral de belde vleugelspelers vormden steeds een gevaar. Toch waren er twee verdedigingsfouten nodig om DOSC aan een 02 voorsprong te hel pen: beide keren waren er enkele Candia-verdedlgers bij de doelpunten maker, maar het ingrijpen lieten zij aan elkaar over. Nog voor de rust verkleinde Jan Derks de achterstand tot 12. Na de rust was Candia overwegend sterker, maar het duurde toch nog tot het midden van de tweede helft eer de meeopgerukte linksback B. ten Braak 2—2 liet aantekenen. Van de DOSC- voorhoede ging nu weinig gevaar meer uit, hoewel met name de robuuste rechtsbuiten nog wel eens kon door breken. In laatste instantie was er dan altijd nog doelman H. Boelhouwer, die P. de Jong goed verving en aan beide doelpunten geen schuld had. Er werd niet meer gescoord.

De Vallei | 1967 | | pagina 11