Lastige omweg voor kampeerders Een probleem opgelost, een ander geboren 120 GESLAAGDEN IN BERGBAD Markant figuur met pensioen Hartelijk afscheid van „meester Boer" „Soms lag ik uren wakker" hummel Wat? De NMB alleen voor een man achter z'n bureau? De bank waar ook u zich thuisvoelt! AGENDA 1 Bromfietser kwam 's nachts ten val MIST u uw tIS# 3550 4079 Irene Ederveen nam deel aan groot concours V.V.V. Leer sum heeft het programma vastgesteld Rotary schenkt La Casa een t.v.-toestel Gestolen bromfiets stond dagenlang in 't Schrijverspark Uitslag van zwemexamen viel enigszins tegen Een zorgeloos, zonnig gezicht! Israël-collecte in Scherpenzeel Willem Teil weer in volle actie dagblad DE VALLEI? Bel: AMERONGEN 13 x 85 of 1 x 10,80 Dat is 25 cent goedkoper Maak het u zelf gemakkelijk BETAAL PER KWARTAAL Burgemeester opent leerlingenavond van Muziekschool Bromfietser gaf geen voorrang m r<l Een moderne bank als de NMB kan u 52 weken per jaar van dienst zijn. Ook in dié weken wanneer u uw bureau verwisseld hebt voor een bungalow aan zee. Met reis- cheques bijvoorbeeld of met peseta's, dinars, roebels of nieuwe Franse franken... De NMB geeft u 't gehele jaar door volledige service. Veel plezier. Ptr OVER HET PAARD MEDEWERKING DINSDAG 20 JUNI 1967 ADVERTENTIE Elke donkere bril is nog geen goede zonnebril! Vergelijkt U maar. En ontdek, hoe een echte zonnebril U een zorgeloze kijk op de zomer geeft. Een veilige bril. Veilig in de auto. Aangenaam in alle omstandigheden. En ook Uw omgeving ziet U anders. Modieuzer aantrekkelijker... X- Zie ook ome Polaroid kol/ektie. OPTIEK KERKEW1JK 17 - VEENENDAAL SCHERPENZEEL Zondag werd er in de Ned. Herv. kerk gecollecteerd voor hulp aan Israël. De opbrengst was 768,60. In Scherpenzeel heeft men nu een bedrag van 2509,10 voor Israël bij eengebracht. AMERONGEN De Amerongse schietvereniging Willem Teil hield weer onderlinge wedstrijden. De uit slag werd als volgt: G. v.d. Horst 97 pnt; W. Engelaar 96 pnt; J. de Greef 96 pnt; A. de Haas 92 pnt; J. de Haas 91 pnt; P. v.d. Sigtenhorst 90 pnt en G. Mulder 84 pnt. VEENENDAAL Omstreeks kwart over twaalf in de nacht van zondag op maandag reed de bromfietser E. H. op de Prins Bernhardlaan in de richting van De Klomp plotseling tegen de trot toirband aan. Door deze manoeuvre kwam hij ten val, waardoor hij zo ge wond raakte, dat overbrenging naar het Julianaziekenhuis noodzakelijk bleek. Volgens de politie had H. alcohol ge dronken. Hij weigerde echter een bloedproef te laten nemen. Zaterdags 16.30—17.30 uur Camping-houder Nap heeft zelf ook een bord aan de weg geplaatst. Het geeft de omweg aan die de automobilisten vanaf de richting Veenendaal moeten maken. GEBOREN: Philippina Celia, d.v. K. van den Brink en M. Blaauwendraat, Haarweg 11; Lidewey Elisabeth, d.v. M. J. de Greef en L. E. Vreugdenhil, Lekdijk 16. ONDERTROUWD: Hendrikus Legemaat, Dwarsweg 64 en Geessien Janna Susanna Ooster beek, Koenestraat 62; Hendrik Alexan der Budding, Veenendaal en Greetje Eimers, Kon. Wilhelminaweg 83. OVERLEDEN: Dirkje van Dijk, 69 jr., Overstraat VERTROKKEN: D. van Laar, Lekdijk 12 naar Zeist; M. van Ewijk, Rijnstraat 8 naar Lien- den. INGEKOMEN: J. Th. Avezaat, Lekdijk 4 van IJs- selstein; W. B. Rotgans, Bergweg 5 van Ned. Antillen; J. Langen, Bos- laan 49 van Gouda; R. Scheper, Bos- laan 17 van Zweeloo. EDERVEEN Zaterdag werd in Lunteren het jaarlijkse muziekconcours gehouden van de Edese muziekfederatie. Het concours vond plaats in de Dorps straat en trok veel belangstelling. De deelnemende muziekkorpsen waren De Harmonie, Ede, Kunst na Arbeid, Lunteren, O.B.K., Bennekom, Irene, Ederveen, O.B.K., Otterlo en de Edese Harmonie, Ede. De zeer bekwame jury, waaronder Gijsbert Nieuwland, had veel bewonde ring voor De Harmonie uit Ede, die vpor de beide marsen, 78 punt kreeg met lof van de jury. De Harmonie komt uit in de afdeling uitmuntendheid. Tweede werd Kunst na Arbeid met 72 punten, 3 en 4 O.B.K., Bennekom en de Edese Harmonie met ieder 69^ punt, 5de O.B.K., Otterlo 67 punten en 6de Irene, Ederveen met 64 punten. Er waren drie tamboerkorpsen die deelna men aan het concours. Winnaar werd het tamboerkorps De Edese Harmonie met 72 punten. Tweede werd Kunst na Arbeid met 67 punten en derde O.B.K., Bennekom. Na afloop reikte wethouder Roseboom uit Ede de prijzen uit aan de voorzitters van de verenigingen. Het muziekfestijn werd 's avonds voortgezet met een taptoe op het sport park de Wormshoef. Een negental mu ziekkorpsen nam hieraan deel, waar onder ook Irene uit Ederveen. VEENENDAAL Dezer dagen heeft Rijkswaterstaat bij de spoorweg overgang aan de Klompersteeg tussen Veenendaal en De Klomp vier ver keersborden geplaatst die aangeven dat links afslaan verboden is. Rijkswa terstaat is tot deze maatregel overgegaan omdat zich op de spoorwegover gang de laatste tijd gevaarlijke verkeerssituaties voordeden. Deze ontstonden als bezoekers van de nabij gelegen camping „De Batterijen", komende van Veenendaal linksaf wilden slaan, de inrit van de camping in. Zij moeten hier bij voorsorteren en het tegemoetkomende verkeer voorrang verlenen. Dat voorsorteren gebeurde dan op de spoorbaan en zo kon het gebeuren, dat de overweg werd geblokkeerd door auto's, juist op het moment dat er een trein in aantocht was. De overwegwachters van wacht post 14 trokken figuurlijk aan de noodrem. Zij waren er bang voor dat het een keer fout zou lopen en de overweg niet op tijd vrij zou zijn om de trein door te laten. De N.S. stelde een onderzoek in, evenals Rijkswa terstaat. De laatste instantie besloot bij de overweg borden „links afslaan verboden" te plaatsen, tot groot on genoegen van de eigenaar van de cam ping „de Batterijen", de heer E. Nap. Na veertien dagen is echter wel geble ken dat men met deze oplossing weer een ander probleem in het leven ge roepen heeft. Nu gaan namelijk de campingbezoekers halverwege de Klompersteeg keren. Dit is niet straf baar, want de Klompersteeg is geen auto-snelweg. Vanzelfsprekend ont staan hierdoor vooral bij drukke da gen moeilijkheden. Ook bij De Klomp ondervindt het verkeer gevolgen van de borden „links afslaan verboden". 'De 'heer Nap heeft namelijk dezelfde dag dat de verkeersborden zijn ge plaatst een groot bord bij de over gang geplaatst, waarop pijlen duidelijk aangeven hoe bezoekers van zijn cam ping komende van Veenendaal eerst door moeten rijden naar De Klomp, daar om een vluchtheuvel moeten rij den, om vervolgens in tegenoverge stelde richting de camping te berei ken. De verkeerssituatie bij De Klomp is echter nauwelijks op een dergelijke gang van zaken berekend, zodat herhaaldelijk opstoppingen voor komen. Rijkswaterstaat zoekt nu sa men met de heer Nap naar een ande re oplossing. De camping-eigenaar kan goed merken, dat verscheidene toeris ten nu zijn camping voorbij rijden om dat zij geen zin hebben de op zijn bord aangegeven omweg te maken. Vaste gasten blijven komen. Die we ten wel ongeveer hoe ze moeten rij den, maar dagjesmensen rijden door met de gedachte: „We komen strak» wel een andere camping tegen", al dus de heer Nap. De overwegwach ters van wachtpost 14 zijn helemaal niet tevreden met de situatie zoals die nu is. Volgens hen helpen de borden niet. De meeste vaste campingbezoe kers trekken zich niets van het ver bod aan en slaan rustig links af. Zij stellen voor een paar keer een goede politie-controle te houden. Inmiddels is er door Rijkswaterstaat ook al gesproken over het aanleggen van een nieuwe inrit voor de camping ongeveer een 150 a 200 meter voorbij de spoorwegovergang, maar hierom trent is nog niets zeker. Wel probeert men binnen afzienbare tijd een veilige en afdoende oplossing te vinden. LEERSUM Het bestuur van de Leersumse VVV heeft, het programma voor de maand juli vastgesteld. Op 11 juli wordt een wandeling gehouden naar restaurant 't Berghuis in Amerongen. Op 13 juli vindt op het HDS-terrein een demonstratie plaats met speurhon den. 19 juli is er 's middags een kinder voorstelling van „Aladdin en de Won derlamp" door het Nederlands Mario nettentheater „Bert Brugman" in de zaal van hotel ,,'t Centrum", 's Avonds een operettevoorstelling van „Die Fle- dermaus" ook door het Nederlands Ma rionettentheater. Op 25 juli wordt weer een wandeling georganiseerd onder leiding naar res taurant Helenaheuvel te Doorn. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het VVV-kantoor te Leersum aan de Rijksstraatweg. ADVERTENTIE Maar waarom zoudt u als week- abonnee op het Dagblad De Vallei dan niet de meest praktische en goedkopere weg volgen en voortaan per kwartaal betalen NU moet u elke week naar de deur, dan één keer per kwartaal. En zelfs dat be hoeft niet, als u 14 dagen voor het begin van het nieuwe kwartaal gi reert (no. 1321600), of nog gemak kelijker machtig ons, als u tóch een giro-rekening hebt, tot automa tische afschrijving, het bespaart u incassokosten. Een desbetreffend machtigingsformulier zenden wij u op aanvraag gaarne toe. VEENENDAAL Burgemeester Hazenberg zal woensdagavond in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan de leerlingenuitvoering van de Veenen- daalse Muziekschool openen. De jeugdige muzikanten brengen een programma van muziek voor piano, viool, orgel, dwarsfluit, blokfluit, klarinet en andere instrumenten in solo- en ensemblespel, o.a. de Kindersymfonie van Joseph Haydn. De avond begint om half acht. VEENENDAAL De Veenendaalse Rotaryclub heeft aan het centrum voor buitenlandse arbeiders „La Casa" aan de Kerk ewijk een televisietoestel aangebo den, dat vanavond om half acht officieel zal worden overhandigd tijdens een kor te bijeenkomst in het centrum. EDERVEEN Zaterdagmorgen ge beurde er een ongeluk aan de Bruine- horst in Ederveen, waarbij niemand werd gewond, maar dat wel materiële schade tot gevolg had. Bromfietser S. uit Lun teren reed vanaf de Luntersekade links af de Bruinehorst op. Een naderende personenauto bestuurd door automobilist v. G. uit Rhenen kon hem niet meer ont wijken. De bromfietser kwam er zelf zonder kleerscheuren af maar zijn brom fiets werd zwaar beschadigd. VEENENDAAL „Meester" H. J. Boer nam gisteravond afscheid nadat hij 41 jaar het openbaar onderwijs in Veenendaal gediend had. Als dit school jaar ten einde is, verdwijnt met hem een markante figuur in de Veenendaalse onderwijswereld. Een figuur, die voor het openbaar onderwijs in Veenendaal veel betekend heeft. Dat bleek wel uit de hartelijke woorden die hem van diverse zijden werden toegezwaaid. Volgens de wens van de heer Boer was er geen openbare receptie georganiseerd, maar werd uitsluitend door een aan tal genodigden afscheid genomen. Het grote getal echter van degenen, die opgekomen waren, bewees de waardering, die men voor deze onderwijzer heeft. Verscheidene sprekers lieten hun woorden vergezeld gaan van geschen ken. Zo kreeg hij van zijn collega's, verenigd in de Veenendaalse afdeling van de vereniging voor Volksonderwijs een complete tuinset. Van het ge meentebestuur ontving de scheidende onderwijzer een cadeau onder couvert, terwijl de afdeling Rhenen en omstreken van de Algemene Bond van Onder wijzend Personeel (ABOP) hem een boeken bon schonk. Als eerste spreker kwam burge meester Hazenberg naar voren. Hij roemde de kwaliteiten van dc heer Boer, die liij gedurende 41 jaar in Vee nendaal en gedurende in totaal ruim 46 jaar als onderwijzer ten toon ge spreid had. Nadat hij hem het ge schenk van het gemeentebestuur had ADVERTENTIE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1, overhandigd, zei hij: „Bij een request behoort het belangrijkste het laatst te komen. Ook in mijn toespraak wil ik dat doen: het heeft H.M. de Konin gin behaagd u de eremedaille in Goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau toe te kennen", waarna hij hem de medaille op de borst speldde. De 82-jarige oud-hoófdonderwijzer van de Rijk van Gaasbeekschool, de heer Van Os was de volgende spre ker. „Ik heb er nooit spijt van ge had, dat ik u indertijd naar Veenen daal gehaald heb", zei hij onder meer. Het hoofd van de Rijk van Gaasbeek- school, de heer H. R. Steegen roem de de wijze, waarop de heer Boer die taak had vervuld. Omdat hij tevens namens de afdeling Veenendaal van de vereniging voor Volksonderwijs sprak zei hij: „Het is mij ter ore ge komen, dat er ouders en leden van on ze vereniging zijn, die afscheid van u wilden nemen. Ik kan dat billijken, dat u dit niet gewild hebt". Namens de afdeling Rhenen en om streken van de ABOP werd het woord gevoerd door de heer G. B. Runge. De heer Tj. v. d. Wal bracht als voor zitter van de Nederlandse Protestan tenbond zijn dank uit voor hetgeen de heer Boer als secretaris voor de bond gedaan had. Hij betrok ook mevr. Boer in zijn toespraak, omdat ook zij enkele jaren het secretariaat behar tigd heeft. De heer Van de Does sprak namens de oudercommissie. Hij zei: „46 jaar hebt u de „klasse"-strijd ge streden. Met een variatie op Napole on zou ik willen zeggen: 46 lichtingen zien tegen u op". Hij bood een boeken- bon aan. De heer Dillingh sprak na mens het hoofdconvent- „U bent steeds als ijverig geprezen, ik wil een klei ne dissonant laten horen: ik heb u meegemaakt toen u niet zo ijverig was: tijdens de oorlog, toen we bei den bij de organisatie TOD werkten. Daar hebt u zich als een luiaard la ten kennen", aldus de heer Dillingh. Namens de ouderraad werd het woord gevoerd door de heer A. C. Slieker. In zijn dankwoord ging de heer Boer in op wat door de sprekers ge zegd was. „Ik wil eigenlijk zeggen dat ik te veel over het paard getild ben. Ik zou mijn loopbaan met drie woor den willen omschrijven: Tijd, twijfel en verdraagzaamheid. Wat de tijd betreft, ik heb altijd veel te weinig tijd gehad. Wat zijn nu 571 uur op een dag. Op het eind van het jaar dacht ik altijd dat ik nooit klaar kwam, en dan ging ik haasten. Dat is een fout, die niemand genoemd heeft- Wat de twijfel betreft: Zesenveertig jaar heb ik aan mijn kunnen getwijfeld. Vaak heb ik gedacht, dat een ander het be ter gedaan zou hebben". Als verdraag zaamheid zag hij de hoop die hij ge had heeft om er het beste van te ma ken, wat er van te maken was, maar daaraan verbond hij weer de twijfel: „Als je aan het begin van het school- aar de ouders met de kleuters aan de hand zag komen, die hun kinde ren aan je toevertrouwden, dan be sprong de twijfel je weer". „De twijfel aan mijzelf is altijd het zwaarste punt geweest. Daar van lig ik uren wakker, maar toch dank ik hartelijk voor deze avond, ook al heb ik er tegenop gezien", aldus de schei dende onderwijzer. Een ding moest de oud-vakbonds man nog van het hart: „Altijd heb ik ervoor geijverd, dat de mogelijk heid moet bestaan, dat een onderwij zer met 60 jaar gepensioneerd wordt. Dat moet natuurlijk vrijwillig, maar voor velen van ons is het noodzake lijk". Hij besloot zijn toespraak met de gemeenteraad van Veenendaal dank te brengen voor de wijze, waarop de ze altijd het Openbaar onderwijs „in deze rechtse gemeente" gediend had. Hierbij wees hij op een artikel in zijn vakblad, van ongeveer 15 jaar gele den, onder de titel „Zo kan het ook"., waarin geschreven werd over uitbrei ding van de Heksterschool. Hierin werd Veenendaal ten voorbeeld ge steld aan andere gemeenten, waar 't openbaar onderwijs heel wat minder medewerking ondervond. VEENENDAAL Bewoners van een flat in het Schrijverspark waarschuw den de politie dat er reeds enige da gen een bromfiets van het merk „Peu geot" tegen de zijmuur van die flat stond. De bromfiets bleek in Zeist ge stolen te zijn. De eigenaar heeft be richt gekregen, dat hij zijn karretje kan afhalen aan het politiebureau. WINKELCENTRUM VEENENDAAL VEENENDAAL Gistermorgen werden in het natuurbad „Het Berg- bad" de examens afgenomen voor de zwemdiploma's B en C. De kandidaten waren allen leerlingen van lagere scho len uit Veenendaal. De examens gingen uit van de Landelijke Commissie Li chamelijke Opvoeding in Schoolver band. In totaal namen 120 leerlingen aan het examen deel, waarvan er 29 moesten worden afgewezen. In tegenstelling tot verleden jaar scheen nu de zon tijdens het examen en de temperatuur van het water was aangenamer dan de vorige keer.. Van de 95 kandidaten voor diploma B moesten er 25 worden afgewezen. De belangrijkste eis voor het zware C-diploma is het zwemmend redden. Over een afstand van 10 meter moet de kandidaat een „drenkeling" met zich „meeslepen" in de rugslag. Ver der wordt aandacht besteed aan het duiken van de kandidaten. Voor ver scheidene zwemmers was dit duiken een probleem. Na het examen werden de diploma's uitgereikt door de rijksgecommitteerde de heer E. van Asselt. Tijdens het exa men werd hij bijgestaan door de heren J. Vfin Rijnbach, W. Kok chef-badmees ter van het instructie-bad en J. van Son, badmeester van het Bergbad. Het aantal afgewezen kandidaten vond de heer Van Asselt te groot. Hij meende dat er door kandidaten en leer krachten soms te licht over het zwem diploma wordt gedacht. Hij sprak de hoop uit, dat het aantal afgewezenen volgend jaar kleiner zal zijn. Mede met de hulp van het onderwijzend personeel achtte hij dit mogelijk. Vanmorgen hebben enkele honder den leerlingen van lagere scholen in het instructiebad te Veenendaal het exa men afgelegd voor het zwemdiploma A. Dit was de eerste keer dat in het nieuwe bad examens werden afgeno men. Over ongeveer twee weken is er in het Bergbad weer diploma-zwem men. Dan gaat het echter niet van de scholen uit maar van de KNZB. Ieder een kan dus aan dit examen deelne men, mits men zich tijdig opgeeft. Winkels ztfn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. WV-Inlichtingenkantoor: Hoofd straat 84. VEENENDAAL Gebouw Nederlandse Protestantenbond 20 uur: Bijeenkomst Soefi-beweging. AMERONGEN Wijkgebouw: Jaarvergadering Groene Kruis. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Brandweerkazerne 20 uur: Vergadering bewoners „De Engelenburg". Verenigingsgebouw 19.30 uur: Leerlin genuitvoering Veenendaalse Muziek school. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: „Blond en Brutaal".

De Vallei | 1967 | | pagina 3