Henk Pleijler viert bescheiden jubileum Ontspanning na een werkzaam leven Arnold Voogt won met voorsprong avondrit grote Mulo-examens aan de Rhenense Bergschool DE BETUWSE OORLOG TEGEN DE SPREEUW Oudste bestuurslid van „De Voorn" kan z'n vereniging niet missen Jeugd van HDS was zeer succesvol Voetbaltoernooi t.b.v. bejaardentocht Drs. Stortenbeker zoekt naar beter sehrikmiddel Op reportage met DE VALLEI Angstschreeuw moet de vogels verdrijven... Wielrennen Midden-Nederland Hoog percentage geslaagden Luidsprekers Schade Methode PLEZIER Zendingsechtpaar vertrekt naar Midden-Ja va AUTO Ophalen grof vuil in Leersum NIEUW LEERPLAN DINSDAG 20 JUNI 1967 RHENEN Wie in Rhenen denkt aan de hengel aars vereniging „De Voorn", denkt aan Hendrik Pleij ler. Dat is een eenheid die al bestaat vanaf de oprichting van deze Rhe- nense vereniging nu al weer vieren dertig jaar geleden. Henk zat aan de tafel in café H. P. van Noort toen nog in de Torenstraat in de scha duw van de Cuneratoren toen de vereniging werd opgericht. Nog al tijd is 't café van de heer Van Noort jr. het vissersclubhuis. Dat is als het ware ene traditie. Bijna vijfentwintig jaar bekleedt Pleijler de fuctie van secretaris. Binnenkort zal hij niet minder dan dertig jaar bode zijn. Hij haalt bij zeshonderd van de achthonderd leden nog de contributie op en brengt het orgaan van de algemene hengelaarsbond rond. Henk, die al enkele jaren in- invaliditeitspensioen geniet, zou zich zelf niet meer zijn wanneer hij dit niet meer kon doen. Hij heeft aflei ding nodig, heeft de dokter gezegd, vanwege zijn kwaal. „En al zal ik het op twee stokken moeten doen. dan nóg zal het gebeuren", zegt hij enthousiast. Zijn vader was Teunis „de boorden- wasser", die een fijnstrijkerij had aan de Rijnstraat op de hoek van de Rijnpoortsteeg. Henk zelf zegt: „We woonden op Scheveningen". De huis jes, die er nog staan, zijn allemaal scheef gebouwd, vandaar dat heel Rhenen deze buurt niet anders kent naar Amsterdam reed, kwam ik hoogstens 10 auto's tegen. Dat is zo'n kleine veertig jaar geleden. Tot m'n dertigste jaar bleef ik bij deze familie, die buitengewoon goed voor me was. Helaas moest de heer Van Dongen me ontslaan toen de slechte tijd in de dertiger jaren aanbrak. De man kon er niks aan doen. Ieder een was dat lot beschoren. Ik kwam aan de steun en weer begon er een moeilijke tijd. Drie weken thuis lo pen en één week werken. Inkomen: f 9.75 voor vijf personen. Daar moest nog twee kwartjes spaargeld af in opdracht van de toenmalige regering en wanneer er dan ook nog f 3,40 huur was uitgegeven, dan konden we van de rest maar rond zien te komen. Ik had bij bakker Van Dam zoveel broodschuld, dat ik de achter deur uitholde wanneer hij aan de voor deur kwam en de voordeur uitglipte, wanneer Van Dam aan de keuken deur brood bracht. Ik schaamde me, dat ik het niet meer kon betalen. En toch liep ik Van Dam een keer tegen het lijf. Hij begreep alles. Al duurt het tien jaar, zei Van Dam toen, dat hindert allemaal niks, jij krijgt van mij brood. Ik heb dat zo gewaardeerd in hem, dat ik nu nog brood betrek van zijn zoon, die eigen lijk niet mag leveren vanwege de sanering. Maar ik trek me daar niks van aan. Van Dam blijft mijn bak ker, zolang ik leef". En dan schieten Henk Pleijler de tra nen in z'n ogen. Zijn vrouw wordt ook even stil. Er gaan boekdelen in deze mensen om, wanneer zij wor den geconfronteerd met die tijd, waarvan iedereen hoopt dat die nooit meer terug zal komen. 2 juli Kerk te zal AMERONGEN Zondag in de Nederlandse Hervormde Amerongen een bijzondere dienst on der leiding van de plaatselijke predi kant ds. G. Kaastra gehouden worden. In deze dienst zal van het echtpaar jhr. drs. Ph. Quarles van Ufford-Schulte Nordholt afscheid genomen worden we gens zjjn vertrek naar Indonesië. De heer en mevr. Quarles van Ufford wor den uitgezonden door de Classis Doorn. De heer Quarles van Ufford, die so cioloog is, zal gaan werken aan het so ciologisch instituut van de Christelijke Universiteit te Salatiga op Midden-Ja- va. In verband hiermee zal in het ver volg in de classis Doorn speciale aan dacht gevraagd worden voor het werk in Salatiga. dan Scheveningen, een pracht van Hcnk pleijler heeft het niet cadeau een woordspeling. Vader Teunis was jarenlang tambour-maitre van de har monie „Ons Genoegen", die binnen kort 100 jaar bestaat. Hij werd 17 jaar geleden op 72-jarige leeftijd met korpseer begraven. Zo de vader, zo de zoon. Maar voordat Henk mee hielp de visclub op te richten in 1933 moesten er veel moeilijkheden overwonnen worden. „Ik was 11 jaar toen er een plaatsje vrij kwam op de sigarenfabriek van Ouwehand, waar nu de meubelfa briek van Groenen is gevestigd, aan gekregen. Na de oorlog werd hij metselaar en werkte aan Cunerakerk en -toren. Acht jaar was hij in dienst bij het bouwbedrijf De Kroon in Rhenen. Toen werd hij ziek en inva lide verklaard. Het is een zegen voor deze man, dat hij zo geweldig opgaat in zijn hengelaarsvereniging. Eenmaal heeft bij ermee op willen houden op aandringen van zijn vrouw en kinderen. Maar dokter Stegeman heeft toen gezegd: „Niet doen. Dat is je enige afleiding. Die moet je houden" de Plantsoenstraat achter het ge- En Pleijer heeft die raad opgevolgd. meentehuis. Moeder ging naar mees ter Van den Berg van de Bantuin- school en ze kreeg het met een beet je huilen en praten voor elkaar dat ik van school mocht om naar de fabriek te gaan. Ik verdiende toen f 1.25 per week en kreeg van moe der een halve cent zakgeld. Daar kocht ik dan snoep voor. Je kreeg er net zoveel voor bij „Bruintje" als nu voor een kwartje". („Bruintje, was de naam van een in de Rijn straat aanwezig snoepwinkeltje, eigendom van de heer Hennipman). Na een jaar verhuisde de toen 12-jari- ge Henk naar de firma Spaan en Bertram, een andere sigarenfabriek in Rhenen. Daar werkte hij vijf jaar. Toen stapte hij over van de tabak naar het hout. Pleijler kwam in dienst van de houthandel en tim merfabriek „De Stoomhamer". Maar ook bij hout bleef het niet. Dat werd gewisseld voor stenen. Hij heeft er geen spijt van. „Hoe meer afleiding ik heb, hoe minder last ik heb van m'n kwaal", zegt hij. Z'n vrouw knikt instemmend. Drie en dertig jaar veel# hij voor zijn vereniging. Hij behoort tot de op-' richters. Drie en twintig jaar is hij al onafgebroken secretaris. Op 15 oktober vervult hij tevens 30 jaar(!) de functie van bode. Vandaag de dag haalt hij nog bij zeshonderd le den contributie op. In de zomermaan den worden er aan de lopende band hengelwedstrijden georganiseerd. Minstens iedere week een. Twaalf grote concoursen heeft hij met zijn medebestuurders op zijn naam staan. Zelfs vrouw en kinderen worden in geschakeld. Iedereen die een hengel- akte op het gemeentehuis haalt moet lid zijn van „De Voorn", anders heeft men van Pleijler een bewijsje nodig van f 0,50 per dag of f 1,- per week om te mogen vissen in het water van „De Voorn". Men loopt de deur plat bij de familie Pleijler. van allemaal. Hij begon met 17 le den.'Na tien jaar waren het er 150. Na een ledenwerfactie waren het er 400. Langzaam is het verdubbeld en Henk werd opperifian en later chauf- De vereniging heeft talrijke viswaters feur, huis- en tuinknecht bij de fa milie Van Dongen. De heer Van Dongen was directeur van de steen fabriek „De Tollewaard" aan de overkant van de Rijn. Hij woonde in Rhenen, waar nu hotel „De Eek hoorn" is gevestigd aan de Utrecht sestraatweg. M'n rijbewijs kreeg ik maar zo. Je hoefde toen nog geen lessen te nemen of een rijproef af te leggen. Ik zat in een „Auburn", een Engelse wagen, die 120 km per uur reed. Wanneer ik in die dagen gepacht. De Rijn vanaf het veer in Opheusden tot het veer in Ameron gen, met aan weerskanten drie me ter looprecht. De Linge van het voet balveld in Opheusden tot aan de Markstraat in Kesteren. En dan nog samen met Veenendaal, Wageningen en Ede de Grift vanaf de uitmon ding in de Rijn tot aan Amersfoort Ook al weer met aan weerszij den het nodige looprecht. Pleijler heeft al vier voorzitters meege maakt. Hij is het langst bestuurslid VEENENDAAL In een avondrit van Ren- en Toerclub „Amersfoort" le verden 27 renners een felle strijd, waar uit de Scherpenzeler Arnold Voogt als grote triomfator te voorschijn kwam. Hij liet zowel de amateurs als de A- nieuwelingen ver achter zich en ging met een grote voorsprong door de fi- LEERSUM Zondag hebben de A- junioren en de welpen van HDS deelge nomen aan wedstrijden in Maurik. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan had deze vereniging grote jeugdwedstrij den georganiseerd. De junioren A zijn tweede geworden. In hun poule, met Maurik, Waalkanters en Oranje-Wit, eindigden ze samen met Waalkanters op de eerste plaats. Het nemen van strafschoppen moest uitma ken, wie tegen de winnaar van poule B mocht uitkomen voor de finale. De Leersumers waren de gelukkigen, me de doordat de HDS-keeper Jan Bakker een strafschop goed stopte. In de finale tegen EWV uit Eek en Wiel werd met 10 verloren, zodat de tweede prijs behaald werd. De welpen behaalden de derde prijs. Na afloop werd alle jeugdspelers een feestavond aangeboden door de w Mau rik. In totaal waren 250 voetballers in de zaal aanwezig. Jeugdleider J. Schui- lenburg heeft met zijn jongens een suc cesvol week-end achter de rug. Zaterdag werd het eigen toernooi gewonnen door de A-junioren. nish. In grootse stijl vergrootte hij elke ronde zijn voorsprong op een aan het begin van zijn vluchtpoging nog sterke volggroep. De samenwerking klopte in deze groep niet al te best en dat resul teerde in het opgeven van Jan Vlastuin en Matti de Koning en een ontsnapping van Frans Kisner en Jan Sandbrink. Deze renners konden zich echter niet meer bij Voogt voegen. In Soest werd de zesde rit van de ge zamenlijke competitie Midden-Neder land verreden. Ondanks het betrekke lijk kleine aantal toeschouwers hebben dezen zich niet behoeven te vervelen, want er waren prachtige vluchtpogin gen te zien met solo-acties van Jaap Oudkerk en Matti de Koning, die zeker 35 kilometer moederziel alleen reed. Ondanks hevig verzet van de tegen partij, groeide de voorsprong van de Scherpenzeler tot meer dan één minuut en hij ging als winnaar over de streep. In Hoograven werden Frans Kisner en Teus Valkenburg respectievelijk derde en zesde in een spannende nieu welingenwedstrijd. In de nieuwelingen- rit Middelburg - Goes hebben Matti de Koning en A. Voogt een goede prestatie geleverd. Nadat een kopgroep van acht renners was ontstaan, volgden De Ko ning, Voogt en Cardol, maar doordat geen voorrijder-motorrijder de route aanwees, werd tot driemaal toe ver keerd gereden, 'Yodat zij niet meer kon den doen dan een achterstand van drie minuten terug te brengen tot 1.20 min. De Koning werd negende, Voogt tien de en Cardol eindigde op de elfde plaats. De verenigingsprijs ontging hun, door dat Jan Vlastuin zich slecht klasseerde. RHENEN Vrijdag 23 juni wordt op het gemeentelijk sportpark „Candia" de finale gespeeld in het bejaardentocht- voetbaltoernooi, waarbij burgemees ter Mr. L. Bosch, ridder van Rosen thal de aftrap zal verrichten. De Rhenense muziekvereniging „Ons Genoegen" gaat een grote show wegge ven en de beat-band „Half Seas Over" speelt een half uur voor en na de wed strijd. De entreegelden worden gestort in de uitgaanspot voor de Rhenense be jaarden. Deze week wordt nog gevoetbald op woensdag en vrijdag. Woensdagavond Postduivenvereniging tegen Handbal club en Majoni tegen Johiad, vrijdag avond Wiener tegen Majoni en Handbal - club tegen Cunera. Deze zelfde avond vindt de finale plaats. De Handbalclub en Wiener leverden een spannende strijd. Door een veel betere conditie won de Handbalclub met 4-0. De wedstrijd Postduivenver eniging - Drumband Rhenen werd een 14-1 overwinning voor de Postduiven vereniging. De Drumband was een pri ma verliezer, maar kan beter tam-tam maken dan voetballen. De eerste prijs is een beker van druk kerij Cunera, de tweede prijs een beker van kapsalon Egas en de derde prijs een beker van de firma M. v. d- Spek. Waarschijnlijk zal de burgemeester vrijdagavond ook de prijzen uitreiken. zelfs meer dan dat. Zelf is hij een verwoed hengelaar. Zomer en win ter is hij aan de waterkant te vin den, zelfs bij tien graden vorst. „Ik ga er mee naar bed en ik sta er mee op", zegt Henk. Of de leden lastig zijn? „Nee, ik heb voor 100 procent mede werking. Burgemeester Bosch van Rosenthal is erevoorzitter van de vereniging. Hij heeft zelf een vis- watertje in Voorst. We zijn er al eens geweest. Het werd een prachti ge dag! En ik heb weer een uitno diging van de Burgemeester". „De Voorn" is één van de gezondste en florerendste verenigingen van Rhenen. Henk Pleijler is er trots op, dat hij van zo'n vereniging secreta- ris is en bode. Dat dertigjarig jubileum valt op 15 oktober. „Zet maar in de krant, dat ik alle leden hartelijk dank voor hun medewerking en voor hun hartelijke ontvangst wanneer ik aan de deur kom. Ik hoop het nog wat jaartjes vol te houden". LEERSUM Grof vuil zal, ingaan de de maand juli 1967 als volgt wor den opgehaald: Elke eerste woensdag van de maand in het noordelijk gedeelte van het dorp, daaronder is de Rijksstraatweg niet in begrepen. Elke derde woensdag van de maand in het zuidelijk gedeelte van het dorp met inbegrip van de Rijksstraatweg. Verzocht wordt het vuil steeds zo veel mogelijk te bundelen. RHENEN Aan het M.U.L.O.-exa- men van De Bergschool voor Chr. U.L.O. te Rhenen werd deelgenomen door 35 leerlingen. Aan 33 leerlingen werd het diploma uitgereikt. Ruim 94 procent is dus geslaagd. Dit is een goede uitslag, wanneer men de resul taten van voorgetande jaren in aan merking neemt. Dit resultaat stemt nog meer tot voldoening, als men weet, dat 67 procent van deze leerlingen zon der doubleren, dus in vier jaar het di ploma heeft behaald. Deze percenta ges liggen ver boven het landelijk ge middelde. Het diploma wiskunde B werd be haald door Thijs Hogendorp, Jan van Roekei, Jacob van Vliet, Wikkie de Bruin en Ida van Dijk. Het diploma wiskunde A werd be haald door Bart Drost, Rob Dijers, Piet van de Ree-Doolaard, Jan See- sink, Constance Koymans, Vera de Jong, Juliana Tanasale en Han Zou tendijk. Het diploma met de aantekening voor Middenstand Algemene Handels kennis werd uitgereikt aan Yvonne Jansen, Willy van Kreel, Gerrie Puik, Anita Roks, Ineke van Suilinchem, Betsie Zaayer, Jan van Dam, Dick Peters, Sander van Tongeren, Grietje Geurts, Ria Glasbergen, Gerda van Gulik, Maaigje Haast, Jenneke van Ingen, Gerard Vereist, Agnes Baars, Joke Bovenschen en Else Eimers. Het diploma zonder bovengenoemde aan tekening werd verkregen door Wijnand Risamasu en door Augustina Hityahu- bessy. Op advies van de Rijksinspecteur voor Voortgezet Onderwijs heeft De Bergschool te Rhenen in overleg met de U.L.O.-scholen en het Christelijk Lyceum te Veenendaal een nieuw leer plan ontworpen voor de brugklassen, die met ingang van de nieuwe cur sus van start zullen gaan. De eerste klassen krijgen het programma van de M.A.V.O.-scholen. De hogere klas sen blijven werken volgens het UJL.O. programma. Op dit ogenblik zijn in alle klassen nog enkele plaatsen be schikbaar. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het hoofd van de Bergschool, de heer H. Moret, Kastanjelaan 24 te Rhenen, telefoon 08376—2776. KESTEREN De oorlog die de Betuwse fruittelers jaar in jaar uit voeren tegen de spreeuwen is weer uitgebroken. De strijd is hervat. Zo als elk jaar hebben de Betuwenaren zich weer bewapend metla waai. Knetterende bromfietsen, enorme ratels en speciaal gecon strueerde knalapparaten moeten de vogels op afstand houden. Allemaal conventionele wapens, die slechts door intensief gebruik nut afwer pen. Wetenschapsmensen hebben zich al jaren geleden in de strijd gemengd. Men streefde er naar de „herrie-methode" te vervangen door doelmatiger afschrik-middelen. De Edese bioloog drs. C. W. Storten beker is een van hen. In de proef- boomgaard „De Schuilenburg" in Kesteren is hij al geruime tijd bezig met proefnemingen. De spreeuw moet langs min of meer weten schappelijke weg verbannen wor den. Drie jaar geleden begon hij zijn onderzoekingen. De eerste zichtbare resultaten van zijn werk zaamheden zijn er inmiddels. Over de toppen der kersenbomen in De Schuilenburg schallen nu de kreten van een spreeuw in doodsangst. Een bandrecorder, een versterker en een paar enorme luidsprekers versprei den deze ongewone geluiden. Een spreeuw in doodsangst. Het is nog maar de vraag of zijn gezonde, op kersen verliefde soortgenoten zich er iets van aan zullen trekken. Drs. Stortenbeker heeft zijn onder zoek nog niet afgerond, zodat het nog te vroeg is om conclusies te trekken. Wel is hij aan de weet ge komen dat de spreeuw een hardleer se vogel is. Hardleers en intelligent. Het maakt zijn werk er niet gemak kelijker op Luidsprekers, die een in doods strijd zijnde spreeuw laten krijsen. Hoe reageren de andere vogels daar op? „Ze worden nieuwsgierig", zegt drs. Stortenbeker tussen de bomen met de karmozijnrode kersen. „Ze komen eerst kijken wat er aan de hand is. Ineens krijgen ze het te pakken, er volgt een soort schrik-re- actie. De groep ketst uit elkaar..." De angstkreet is niet van vandaag of gisteren. Direct na de oorlog wer den er al proeven volgens dit prin cipe genomen, die toen echter niet de gewenste uitwerking hadden. De Edese bioloog is van mening, dat de gebrekkige apparatuur waarover men destijds beschikte daarvan de oor zaak is. In de methode zelf ziet hij wel heil. „We hebben alle mogelijk heden nog niet onderzocht, maar ik geloof wel dat het straks helemaal automatisch gaat werken. We heb ben er een tijdklok in gemonteerd. Met een tussentijd van bijvoorbeeld tien minuten, treedt het apparaat dan een paar seconden in werking, al naar gelang de behoefte. Het is natuurlijk ook mogelijk dat iemand de bediening voor zijn rekening neemt. Je zou de hele installatie op een uitkijktoren, zoals die hier in de omgeving wel staan, kunnen plaat sen. Wanneer een koppel spreeuwen van plan is in de boomgaard neer te strijken, kan het apparaat worden ingeschakeld..." Zoals gezegd, de heer Stortenbeker spreekt wat zijn nieuwe methode betreft maar ten dele uit ervaring: zijn onderzoek met de geluidsinstallatie is nog lang niet ten einde en hij beseft zelf terdege dat hij nog voor allerlei verrassingen kan komen te staan. „Misschien blijkt straks wel dat we toch geen vat op de vogels krijgen. Dan zullen we weer een andere pijl op onze boog moeten nemen..." Die pijlen zijn er al. Enkele zijn overigens al afge schoten. Zo zijn er naar buitenlands voorbeeld, proeven genomen met een nagebootste roofvogel, die aan een ballon boven de boomgaarden zweef de. Een andere methode die drs. Spreeuwen keren. Men bedient zich nog steeds van de vreemdste methodes. In een boomgaard aan de Tielstraat in Kesteren hangt deze vo- gelverschrikker in de wind te schom melen. Deze installatie die door de heer Stortenbeker is ontwikkeld, produ ceert de angstschreeuw van een spreeuw. Het is maar een prototype, dat dient om het systeem aan de prak tijk te toetsen. Stortenbeker in studie heeft, is het verstoren van de slaapplaatsen. De spreeuwen trekken met grote koppels als de duisternis invalt, naar bepaal de plaatsen, waar ze de nacht door brengen. Meestal zijn dit griend- of rietgebieden en naar schatting zijn er in de hele Betuwe maar enkele van deze massale spreeuwen-slaapka mers. Proeven zullen moeten aan tonen in hoeverre het mogelijk is de spreeuwen uit de Betuwe te verja gen door hun slaapplaatsen te ver storen. De schade die de spreeuwenkolo nies jaarlijks aan de kersenboom gaarden aanrichten is niet te schat ten, maar zeker is dat er elk jaar weer honderdduizenden guldens ver loren gaan. Niet alleen doordat de vogels de vruchten voor de consump tie ongeschikt maken, maar het „ke ren", het verjagen van de brutale kersen-eters, is vooral een bijzonder kostbare aangelegenheid- Vaak moet er extra personeel, extra keerders worden aangetrokken, die geduren de de gehele oogsttijd en ook al en kele weken voordat de pluk begint in de weer zijn. De kersenboomgaarden in Neder land beslaan volgens ramingen een oppervlakte van 2600 ha. Statistieken tonen aan, dat door toedoen van de spreeuwen per hectare een gemid delde bedrijfsschade van 1000,- wordt geleden. Cijfers, die impone ren. Vandaar dat de strijd tegen de spreeuw met alle mogelijke midde len wordt gestreden. De fruittelers wisselen elkaar hun ervaringen uit Zo ontstaan vreemde verhalen. Zo zouden wapperende blauwe overalls de vogels op de vlucht jagen. Ande ren beweren dat witte vlaggen het meest doelmatige middel zijn en het komt zelfs voor dat men zijn heil zoekt bij trillingen Drs. Stortenbeker: „Er ontstaan veel misverstanden, ook voor de spreeuwen zelf. Zo spreekt men hier in de Betuwe altijd over huisspreeu wen en trekspreeuwen, alsof er twee verschillende soorten zouden zijn. Aangetoond is echter, dat onze spreeuwen voor ongeveer tachtig procent uit Noord-Duitsland afkom stig zijn. Het zijn bijna zonder uitzon dering jonge vogels, die zich direct gaan verplaatsen zodra ze het nest uit zijn- Opmerkelijk is, dat de spreeuwen die in Nederland uit het ei komen, niet naar het zuiden trek ken. Ze blijven. Wij krijgen er dus jaarlijks een flinke hoeveelheid Duit se kostgangers bij..." De Edese bioloog is verbonden aan het Instituut voor Toegepast Biolo gisch Onderzoek in de Natuur (IT- BON) te Arnhem. Zijn taak is de be strijding, het voorkomen eigenlijk van vogelschade aan bomen en ge wassen. De spreeuwen eisen het grootste deel van zijn aandacht op. „De opbrengst van de kersenoogst gaat de laatste jaren achteruit. Een van de oorzaken is de spreeuw... van daar onze activiteiten." Vandaar dat er nu een kunstmatige spreeuw op luidruchtige wijze van zijn doods strijd getuigt in de Kesterense proef- boomgaard. Dit experiment is de jongste troef die in het eeuwig lij kende duel met de gespikkelde vo gels wordt uitgespeeld. „Als het niet lukt", zegt de heer Stortenbeker ten slotte, „proberen we het weer met een ander geluid. We laten een an dere spreeuw aan het woord... ach, eigenlijk is 't een kwestie van jaren." Wie weet hoeveel kilo's sappige kersen er nog door de spreeuwen-ko lonies verslonden zullen worden, voordat er een waterdichte metho de is gevonden om de vogels defini tief buiten de boomgaarden te hou den. De wetenschap, dat er aan die methode wordt „gedokterd", mag misschien een geruststelling zijn voor al die fruittelers in de Betuwe, die er morgen al weer op uit zullen trekken om de gehate vogels voor de zoveelste keer uit hun bomen te verdreven.

De Vallei | 1967 | | pagina 5