Wilson en De Gaulle zien geen heil in topgesprek Hoessein: „geen bewijzen voor militaire steun aan Israël" nu 25 stuks 1.50 Opvolger van Kielmansegg omstreden man „Oe Thant ging buiten zijn afspraken" Kater redde kinderen met aanval op cobra Over de grenzeii Neutraal Woordvoerder Von Hase zegt Bonn tenslotte vaarwel Grote Vier verdrongen de E.E.G. Sovjet-dichter politiek ziek Wel druk op Rusland en V.S. NA DE OORLOG DE BOEKEN BOLSBERRY SODA W V w wli 4merikaans advocaat: ETRUSKISCHE STADSMUUR GEVONDEN r r r v ONZIN EIGEN POLITIEK VOORHEEN 20 STUKS 1." NU ZELFDE PRIJS MAAR BETERE TABAKKEN. PROEF MAAR. UW GOEDE KEUS! Licht, geurig en zo zacht Op de hoogte Lijnrecht E.E.G. Bomaanslag in Buenos Aires Churchill Young Da jan Aangegeven insectendoder. Eén spuitbus voor alle kamers van uw huis. Last met Uw kunstgebit? Gebruik dan DENTOFIX Discussie Gezuiverd Transport Zweefbed is een succes BSSSSS9§®aSVS» verkoelend - dorstlessend hele liter 9,45 A Humor Staking in haven van Londen DINSDAG 20 JUNI 1967 Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteren in zifn paleis een persconferentie gegeven. Hij verklaarde daarbij dat hij geen afdoende bewijs heeft dat Britse en Amerikaanse vliegtuigen aan de zijde van Israël tegen de Arabische landen zou den hebben gevochten. AMMAN „We kunnen niet bewijzen dat Amerika en Engeland Israël heb ben geholpen in de jongste oorlog". Met deze verklaring heeft koning Hoessein van Jordanië zich gisteren gedistantieerd van de Egyptische beschuldiging over buitenlandse inmenging ten gunste van Israël. „We beschuldigen geen enkel land", zei de 32-jarige vorst, „we willen alleen weten wat er precies is gebeurd. We willen weten of Israël alleen is opgetreden of dat het werd geholpen.". In een persconferentie in zijn paleis te Amman zei de koning dat de Jor daanse delegatie naar de VN in New York een opgave had ontvangen van alle Jordaanse radarwaarnemingen van 18 mei tot maandag juni, de dag dat de porlog uitbrak. „Wij stellen die ge gevens ter beschikking van elk interna tionaal orgaan dat zich met deze zaak wil bezighouden". Volgens Hoessein waren er op de be- MOSKOU (AP). De Russische vakbond van schrijvers heeft gisteren laten weten dat de dichter Andrei Vosnesjenski, die morgen in het Lin coln Center of the Arts in New York zijn gedichten zou komen voorlezen, wegens ziekte is verhinderd. De Ame rikaanse ambassade heeft meegedeeld tot dusver geen enkel verzoek om een visum voor Vosnesjenski te hebben ontvangen. Volgens de New York Times heeft de conservatieve groepering in de schrij versbond de reis van Vosjesjenski tegengehouden. De conservatieven wa ren volgens het blad woedend over de „pro-Amerikaanse houding" van de dichter tijdens de tournee die hij in april en mei door de Verenigde Staten had gemaakt. treffende dag op de Jordaanse radar meer vijandelijke vliegtuigen versche nen dan Israël bezat. „Wij hebben be kendgemaakt wat we hebben gezien" vervolgde hij „anderen moeten nu maar gevolgtrekkingen maken". De koning wilde geen antwoord ge ven op de vraag waarom Jordanië de betrekkingen met de Verenigde Staten en Engeland niet verbrak nadat de Arabieren deze landen ervan hadden beschuldigd dat ze Israël militair had den gesteund. Wel maakte hij duidelijk dat hij zich zou verzetten tegen elke poging om de crisis in het Midden-Oosten te laten uit groeien tot een conflict tussen Oost en West. „Wij hebben met die soort onzin niets op", zei hij, „ik zou zeer ge schokt zijn als dat gebeurde". Sprekend over de Israëlische bezet ting zei hij dat de westelijke oever van de Jordaan „een belangrijk deel uit maakt van Jordanië, net zoals Jordanië deel uitmaakt van de Arabische we reld". Op een vraag of hij zou instemmen met een federatie met Israël antwoord de de koning dat er thans geen sprake is van aanvaarden of niet aanvaarden. Tenslotte gaf hij als zijn mening dat de „Arabische natie" haar eigen politiek moet voeren. „We verwelkomen alle steun van buitenaf aan deze politiek". ADVERTENTIE PARIJS Een topconferentie van de Grote Vier tot regeling van 't con flict in het Midden-Oosten is voorlopig niet te verwachten. Engeland en Frank rijk zullen echter druk blijven uitoefe nen op Rusland en Amerika om hen over te halen hun medewerking te ver lenen aan een duurzame en vreedzame oplossing van het conflict. Daarover zijn de Franse president De Gaulle en de Britse premier Wilson het gisteren eens geworden in hun ge sprek in het Grand Trianon in Ver sailles. Zoals te verwachten was, hadden dit conflict en de gebeurtenissen in het Verre Oosten het oorspronkelijke on derwerp van gesprek (Engeland en de Europese Economische Gemeenschap) naar de achtergrond verdreven. Niet temin haalde Wilson dat toch ook naar voren door op te merken, dat de stemmen van Frankrijk en Engeland veel imposanter geklonken zouden hebben, als Engeland reeds zou zijn toegetreden tot de E.E.G., omdat hun stemmen dan vrijwel die van heel West-Europa geweest zouden zijn. Het besluit om gezamenlijk druk uit te oefenen op de beide andere grote mogendheden was het enige, dat giste ren werd genomen. Het was in elk geval het enige besluit dat werd ver meld. De besprekingen droegen name lijk een vertrouwelijk karakter. De Gaulle had erop aangedrongen dat hij in intieme sfeer openlijk met de Britse premier zou kunnen praten. Daarom waren de journalisten en de fotografen op een grote afstand van het Grand Trianon gehouden. t Niettemin drong het tot de buitenwe reld door, dat dit besluit was genomen, nadat de Gaulle Wilson had ingelicht over zijn gesprek met de Russische premier Kosygin en nadat Wilson De Gaulle op de hoogte had gebracht van de inhoud van zijn telefoongesprekken met de Amerikaanse president Johnson in het afgelopen weekeinde. Volgens de Engelsen lopen de stand punten van Engeland en Frankrijk niet zo ver uiteen. Er bestaat alleen een verschil van inzicht over de wijze, waarop het conflict moet worden opge lost. Tijdens hun besprekingen, die des morgens gevoerd werden in de werk kamer van de Gaulle in het paleis Grand Trianon en 's middags in de schaduw van een grote kastanjeboom in het park, werden de twee staatslie den op de hoogte gehouden van de redevoeringen in de Verenigde Naties. Na de gebeurtenissen in het Verre Oosten besproken te hebben vestigde Wilson tijdens een gedachtenwisseling over Afrika de aandacht van de Gaulle op de activiteiten van bepaalde Franse ondernemingen in Rhodesië. Deze gin gen volgens de Britse staatsman lijn recht in tegen de sancties waartoe de Verenigde I hadden besloten. Pas laat in de middag sneed men het pijnlijke onderwerp van de Britse toelating tot de EEG aan. Wilson trachtte de Gaulle ervan te overtuigen, dat hij er ongelijk in had, Engeland opnieuw af te wijzen. Hij gebruikte hiervoor de argumenten, die hij reeds bij zijn vorige gesprek naar voren had gebracht, namelijk dat het Engeland ernst is om Europa te komen verster ken. Hij voegde hieraan toe, dat Enge land de oplossing van een associatie niet kon accepteren. Het was voor hem alles of niets. BUENOS AIRES Twee zelfge- gemaakte bommen zijn maandagavond door een groep jongeren vermoe delijk behorend tot het verbond van jonge communisten geworpen naar het hoofdgebouw van de Brits-Neder landse Shell-Mex Ltd. Een aantal ruiten ging in scherven maar persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De politie arresteerde een 15-jarige jongen, die communistische pamfletten verspreidde, waarin het ontwerp van de oliewet der militaire regering werd aangevallen. Volgens dat wetsontwerp zouden de buitenlandse oliemaatschap pijen concessies kunnen krijgen. Het wetsontwerp is zelfs in rege ringskringen op oppositie gestoten. Thans wordt het door president On- gania bestudeerd, nadat de adviesor ganen van de regering er maandenlang over gedebatteerd hebben. LONDEN Na de oorlog tussen Israël en de arabische landen komen de boeken daarover en ook daarbij is het een race tegen de klok. In En- geland wordt al hard gewerkt aan l drie boeken over de strijd. Een er- van wordt geschreven door Ran- dolph Churchill, de zoon van sir Winston Churchill, 'en de zoon van Randolph, die naar zijn grootvader Winston is genoemd. Randolph Churchill neemt de po- litieke en diplomatieke kant van het boek voor zijn rekening, bijgestaan door drie historici die speciaal de verslagen in de Britse pers en van radio en televisie bestuderen. Dan is er nog een medewerker in Amerika f voor wat er is gebeurd in de VN en in Washington tijdens de spannende voorvorige week en wat daar vlak aan vooraf ging. De jonge Winston Churchill Is op het ogenblik in Israël. Hij heeft daar voor enkele Engelse bladen als oor logscorrespondent gewerkt en neemt dus de strijd voor zijn rekening in het boek over de oorlog. Hij wordt bijgestaan door een assistent van zijn vader en door zijn vrouw. Het boek van de Churchills komt begin augustus uit bij de uitgeverij Heinemann. Het wordt een pocket boek. Een andere Engelsman die aan een boek over de korte oorlog werkt is brigade-generaal Peter Young, die op de Engelse koninklijke militaire academie militaire geschiedenis do ceert. Midden augustus hoopt hij dat het in de winkel komt. De uitgever is William Kimble. Het derde boek komt uit bij de uitgeverij Weidenfeld. De uitgever zelf gaat naar Israël om erover te praten met de Israëlische minister j van Defensie, Dayan. Weidenfeld j heeft destijds ook 't boek van Dayan i uitgegeven over de campagne in j Sinai van 1956. BONN De Westduitse generaal Van Kielmansegg (60) zal als opperbevelheb ber van de Noordatlantische Verdragsorganisatie in Midden-Europa waarschijn lijk worden opgevolgd door zijn landgenoot luitenant-generaal Albert Schnez (55). Tegen Schnez zijn, evenals tegen Von Kielmansegg, al jaren geleden beschul digingen van vroegere nazistische gezindheid geuit. Schnez diende in 1941 als kapitein van het Duitse leger in Rusland. Zijn toenmalige commandant, overste Hans Hoeffner, uitte dikwijls hartige kritiek op Hitier en zijn regime. Schnez zou toen hebben gedreigd dat te rapporte ren. Drie jaar later, in Italië, verdedigde Hoeffner tegenover zijn staf de hou- VON KIELMANSEGG de gaande man OMYL ADVERTENTIE ROME (UPI) Oudheidkundigen hebben de massieve muur van de oude Etruskische stad Chieti gevonden. Een deel van vijftig meter lengte van de uit travertijns marmer opgebouwde muur, die zes meter hoog en twee meter dik is, werd dezer dagen bloot gelegd door werklieden die bezig wa ren met grondwerk voor een nieuw gebouw. Volgens prof. Clelia Laviosa behoort de muur tot het bolwerk van de Etruskische stad Chieti. Hij dateert uit de vijfde eeuw voor Christus. Koning Lars Porsena van Chieti zou in 505 voor Christus Rome gespaard hebben uit eerbied voor de moed van Horatius Cocles bij de verdediging van Rome. Volgens sommige historici heeft Rome een aantal jaren later Chieti ge spaard toen het zich bij zijn verdere uit breiding meester maakte van de Etruski sche citadellen in de Umbrische heu vels. Chieti is een van de machtigste steden van de Etruskische federatie geweest. Bij de aanval op Rome trok Lars Porsena met zijn soldaten op tot de westelijke oever van de Tiber, tot zij werden tegengehouden door Hora tius Cocles. Deze verdedigde de toe gang tot de Sublicaanse brug totdat de Romeinen tijd hadden gehad deze te vernielen. ADVERTENTIE Als U moeilijkheden ondervindt met Uw gebit, zal de tandarts U het speciale kleef- poeder Dentofix aanbevelen. Uw gebit zal daardoor niet meer wegschuiven als U spreekt, zodat U aan zelfvertrouwen wint. De tere weefsels van het tandvlees worden door Dentofix beschermd zodat U ook harde spijzen kunt eten en gemakkelijker kauwt. Dentofix helpt U duidelijker spreken. U kunt opnieuw zonder bezwaar lachen, en zelfs niezen. Dentofix voorkomt ook slecht rie kende adem (kunstgebit-reuk). Schaft U nog heden Dentofix aan. Verkrijgbaar in plastic strooiflacons, onder neutrale verpakking. Bij Apothekers en Drogisten, H. 2,35 per flacon. NEW YORK Ieder verzoek om te rugtrekking van de vredesmacht van de VN uit Egypte moet onmiddellijk worden voorgelegd aan de Algemene Vergadering. Alleen deze instantie is bevoegd uit te maken of zo'n terugtrek king nodig is. Zo luidde een afspraak die de Egyp tische president, Nasser, en Dag Ham- marskjöld, de toenmalige secretaris-ge neraal van de VN, kort na de Suez- crisis in 1956 maakten. Het bestaan van die afspraak werd gisteren onthuld door Ernest Gross, een Amerikaanse advocaat die indertijd de belangrijkste Amerikaanse vertegenwoordiger was bij de VN. Naar hij zei bezit Gross een kopie van het memorandum waarin de af spraak werd neergelegd. Hammarskjöld zelf had hem die gegeven. De tekst zal deze week worden afgedrukt in het tijdschrift voor internationaal recht. Hiermee is nieuw voedsel gegeven aan de discussie over de beslissing van Oe Thant, de huidige secretaris-gene raal van de VN, om de vredesmacht op verzoek van Nasser terug te trekken van de Egyptische zijde van de Is- raëlisch-Egyptische grens. Oe Thant be weerde indertijd dat er geen andere mogelij kehid was dan het verzoek van Nasser in te willigen. Uit het bewaard gebleven memoran dum van Hammarskjöld blijkt dat deze al in 1956 een dergelijke ontwikkeling heeft voorzien en dat hij de kwestie bij voorbaat wilde regelen. Merkwaar dig genoeg wist hij, aldus Emest Gross, Nasser in 1956 pas te overreden nadat hij tot driemaal toe had gedreigd de vredesmacht van de VN terug te trekken. Toentertijd hechtte Nasser nog wel veel belang aan de aanwezig heid van de vredesmacht op het schier eiland Sinai. ding van de officieren die de aanslag op Hitler van 20 juli 1944 hadden gepleegd. Schnez zou toen hebben toegelaten dat twee jonge officieren Hoeffner aangaven bij de hoogste legerleiding. In februari 1945 ontglipte Hoeffner op het nippertje aan arresta tie en berechting doordat de Amerika nen hem krijgsgevangen maakten. Algemeen bekend werden deze be schuldigen pas in 1963 door het oorlogsboek „Spahtrupp" (Verken ningsbrigade) van de ex-tankofficier Kunrad von Hammerstein-Equord. Von Hammerstein bestempelde Schnez als een „150 pet. nationaal-socialist". Daar staat tegenover, dat reeds in 1952 Hoeffner de commandant die destijds zou zijn verraden de be schuldigingen tegen Schnez van de hand heeft gewezen. Het ministerie van defensie in Bonn staat op het standpunt dat de reputatie van Schnez destijds door de verklarin gen van Hoeffner afdoende is gezui verd. Het ministerie ziet geen grond om Schnez nog een nazistische instel ling te verwijten en beschouwt de zaak als afgedaan. Generaal Von Kielmansegg gaat waarschijnlijk volgend voorjaar met pensioen. Luitenant-generaal Schnez wordt dan voorgedragen als opperbe velhebber van het opperbevel in de NAVO in Midden-Europa, Af cent, dat zijn hoofdkwartier heeft in het Zuid limburgse dorp Brunssum. De beslis sing over de benoeming berust bij de Navo. Albert Schnez is een boerenzoon uit Schwaben. In de oorlogsjaren vervulde hij staffuncties bij het transportwezen van het Duitse leger. Hij klom daarbij op tot luitenant-kolonel. Na de oorlog was hij ettelijke jaren burger. Eerst had hfl een eigen zaak die kleding en uitrusting leverde aan de Westduitse grenswacht. Daarna werd hij procuratiehouder van Klöck- ner-Humboldt-Deutz, die grote belan gen heeft in de chemische en staalin dustrie en de woningbouw. In 1957 hervatte Schnez zijn militaire loopbaan. Hij leidde de bevoorrading van de Westduitse strijdmacht, werd daarna chef-staf, en voert sinds 1961 weer troepencommando's: eerst als commandant van de tankdivisie, ver volgens sinds 1965 als commandant van het derde legerkorps in Koblenz. LONDEN De eerste twee patiën ten zijn met succes behandeld op een Hoverbed een nieuw soort bed voor de behandeling van ernstige brandwon den, waarbij de patiënt „drijft" op een kussen van warme lucht. Het succes van de experimenten wordt beschreven in de jongste aflevering van het medi sche blad „The Lancet". In beide ge vallen droogden de natte delen van de brandwonden zeer snel en de patiënten konden gemakkelijk worden verpleegd. ADVERTENTIE ,1? PORT ELIZABETH, (Zuid-Afrika) Leoloe, een kater met een witte-rood- achtige vacht, heeft een onderscheiding gekregen wegens betoonde moed omdat hij de levens van twee jonge kinderen heeft gered door een cobra aan te val len, die op het punt stond hen te bij ten. De medaille is de dappere kater ver- BONN - De Westduitse regering moet omzien naar een nieuwe woord voerder. De huidige zegsman, Karl- Günther von Hase, neemt afscheid van Bonn. Hjj wordt in Keulen directeur van het radiostation Deutsche Welle, dat is te vergelijken met onze Wereld omroep. Von Hase, die als hoofd van de re geringsvoorlichtingsdienst al heeft ge diend onder de bondskanseliers Aden auer en Erhard, overwoog al lang om van baan te veranderen. Wie hem zal op volgen als woordvoerder van de Bonds regering staat nog niet vast. In Von Ha£ i verliest de politieke we reld van Bonn een man wiens faam vei* uitging boven die van de gemiddel de voorlichtingschef. De briljante diplo maat was even kunstig als koelbloedig in het uitvoeren van de moeilijke opga ve, de regeringspolitiek aanvaardbaar te presenteren zonder de internationale pers tegen zich in het harnas te jagen. Zijn onconventionele humor hielp hem daarbij. Toen hem eens op een persconferentie werd gevraagd hoe het stond met het kabinet, zei Von Hase doodleuk: „De stemming van de ploeg is goed en overtreft verre de eigenlijke prestaties." Von Hasse stamt uit een familie, die nauw betrokken was bij de aanslag op Hitler van 20 juli 1944. Hij werd opge leid tot diplomaat, deed enige tijd dienst bij de Westduitse ambassade in Canada en werd daarna in 1962 pas 45 jaar oud hoofd van de Westduit se regeringsvoorlichtingsdienst, in de rang van „Staatssekretar", de hoogste Westduitse ambtenarenrang. Zijn vaardigheid in het omzeilen van netelige vragen bezorgde hem de goed moedig bedoelde bijnaam staatshaas, („Bundeshase"). Nog kort geleden werd hij door carnaval vierend Aken uitgeroepen tot Ridder in de Orde tegen de Loodzware Ernst, (wider den Tie- rischen Ernst). leend door de katteclub van de Oost- Provincie tijdens een tentoonstelling. Leoloe lag in de schaduw van een boom in de tuin van de heer en me vrouw Boetie Grassman in de voor stad Westering, terwijl hun zoontje Frederick van zeven en hun dochtertje Jennifer van vier jaar in de tuin zaten te spelen. Plotseling gleed een cobra van an derhalve meter tussen de kinderen in. Jennifer probeerde het reptiel te doden door het op de staart te trappen, maar het enige gevolg was, dat de slag zich oprichtte om haar aan te vallen. Leoloe, die het gevaar zag, wierp zich op de cobra en beet hem in de nek onder de kop. De kinderen holden naar het huis om hun vader te roepen, maar de slang wist zich van de kater los te rukken en ging achter hen aan. Maar de moe dige kater viel het ondier opnieuw aan en hield het in bedwang tot Grassman uit het huis kwam en het met een stok dood sloeg. De kater keerde terug naar de boom en ging rustig weer slapen. Mevrouw A. M. Henderson, voorzit ster van de kattenclub, vertelde, dat het moedige optreden van de kater te harer kennis was gebracht en dat het bestuur had besloten, voor het eerst een onderscheiding wegens dapperheid te verlenen. Tn kringen van de Franse regering zegt men, dat hoge politieke en militaire autoriteiten zich kranig ver zet hebben tegen president De Gaul le's streven Frankrijk neutraal te hou den in het conflict in het Midden-Oos ten, maar er niet in geslaagd zijn hem tot een actieve steun aan de zaak van Israël te bewegen. „Een groot aantal hoge officieren was na toe aan revolutie", aldus een zegsman. „Het heeft op een gegeven moment geen haar gescheeld of de minister van Defensie (Pierre Messmer) was afgetreden". Volgens sommige hoge Franse func tionarissen op Buitenlandse Zaken, be voordeelt het feit dat Frankrijk neu traal blijft in het conflict de Arabi sche landen. Een van de directe gevol gen is immers dat Israël nu zijn voor naamste leverancier van wapens en uitrusting verloren heeft. Rusland «n de andere communisti sche landen hebben daarentegen om vangrijke militaire hulp aan de ver schillende Arabische landen toege zegd. De Gaulle's neutraliteitspolitiek heeft het voordeel op korte termijn opgele verd, dat de langzaam groeiende vriendschap van Frankrijk met de Arabische wereld, en met name Alge rije, versterkt lijkt. Maar de banden met Israël zijn verzwakt, haast tot op het punt van openlijke vijandelijkheid. De Franse ambassadeur in* Tel Aviv, Bertrand de la Sablière, heeft volgens welingelichte kringen aan Pa- mmmm DE GAULLE Gloire rijs moeten melden dat zijn contacten met het Israëlische ministerie van Buitenlande Zaken haast tot op 't mi nimum zijn gedaald. Hij zou dit wij ten aan de Franse houding in het con flict. /~kp twee gronden zouden hoge Fran- se regeringsfunctionarissen zich tegen de neutraliteitspolitiek verzet ten: De gunst en de vriendschap van de Arabische landen onder hun huidi ge leiders zouden slechts een wan kele en weinig inhoudsvolle zaak zijn. Het regime in Egypte bijvoor beeld en in Syrië wordt gekarakte riseerd als extremistisch en wissel vallig. En Algerije staat volgens sommigen voor 'n communisiche revolutie. Militair gesproken zou de beslis sing de wapenleveranties aan Is raël stop te zetten de basis ontne men aan het vaste Franse beleid wapens te leveren aan ieder land dat dit wenst. Israëls luchtmacht bestaat uit Franse toestellen van het type Mirage en Mystère. De Franse wapenindustrie zou grote schade lijden indien De Gaulle's embargo gehandhaafd blijft. üeeds verscheidene weken voor de oorlog in het Midden-Oosten uit brak, heeft er onenigheid geheerst in de boezem van het Franse kabinet over het beleid. Aan de vooravond van het conflict heeft Israël in Frankrijk nog voor enorme hoeveelheden wapens en uitrusting aangekocht. De Franse militaire steun aan Israël is in de afgelopen maanden aanzien lijk verder gegaan dan leverantie van wapens en vliegtuigen alleen. De Londense Times acht het moge lijk dat Frankrijk tracht munt te slaan uit de situatie in het Midden- Oosten nadat de Verenigde Staten en Engeland bij de Arabieren in ongena de zijn gevallen. Dit blijkt uiteen hoofdartikel in het economische bij voegsel onder de kop: „Franse motie ven in het Midden-Oosten. Het blad is van mening dat voor Frankrijk nu de tijd rijp is voor een discreet op de bres staan voor de zaak van de Arabieren en het tegelij kertijd winnen van politieke invloed. Dit zou volledig in overeenstemming zijn met de Franse politiek van de laatste jaren. „Ze hebben weinig kan sen laten voorbijgaan om een voet aan de grond te krijgen waar dit mo gelijk was", aldus de Times. Als voornaamste motief wordt aan gevoerd het motief om waar mogelijk een Franse invloed terug te winnen, een invloed die meer cultureel dan commercieel is. Het wordt echter op merkelijk gevonden dat de culturele „gloire" zo prettig samenvalt met de olievelden en de dwingende noodzaak voor Frankrijk, om zijn olieaankopen te spreiden. In Londense oliekringen is het arti kel met gemengde gevoelens ontvan gen. Een zegsman uit oliekringen ont kende dat Frankrijk dergelijke motie ven koestert. Andere zegslieden achten het artikel in grote lijnen juist, maar zeggen dat het een voordeel kan betekenen als tenminste een Westeuropees land op goede voet staat met de Arabische landen in de huidige situatie. LONDEN Nederlandse en Deense scheepsladingen vis worden opgehou den door een staking in de pas geopen de internationale vrachthaven van oos telijk Londen. De haven kosten: vijf tien miljoen gulden heeft vijf opslag plaatsen van de spoorwegen vervan gen. De nationale bond van spoorman- nen heeft een boycot van de haven af gekondigd, omdat de vracht nu voor het merendeel verwerkt wordt door niet-spoormensen.

De Vallei | 1967 | | pagina 9