„Gemeente Leersum neemt discriminerend besluit Raad heeft 28 juni het laatste woord... Candia-clubhuis mikpunt van dorstige inbrekers Park nog altijd in opbouw OUWEHANDS DIERENPARK RHENEN BESTAAT 35 JAAR' Rhenense scholier wint vliegreis naar Rome De gebedssamenkomst in Rhenens Gedachteniskerk Nieuwe naam bedacht voor DC-9 toestel 55 3550 4079 WOONFORENSEN PROTESTEREN BIJ GEMEENTERAAD TEGEN INVOERING VAN BELASTING: MIS Tu uw Capitulatie CO TEN HOOPE (10) IN DE WOLKEN Auto reed in op bij ongeval helpende automobilisten INTEGENDEEL SCHOUDERS AAN U HET WOORD Vele zorgen voor de toekomst dagblad DE VALLEI? Bel: BURGERLIJKE STAND KESTEREN COPERNICUS 0 Co ten Hoope droomt nu al van zijn reis naar Rome, die hij in gezelschap van een groot aantal andere prijswin naars zal gaan maken. WOENSDAG 21 JUNI 1967 (Van een onzer redacteuren) LEERSUM Een aantal woontoren sen heeft in een rekest aan de gemeen teraad van Leersum fel geprotesteerd tegen het princripe-besluit tot invoering van woonforensenbelasting, dat in de raadsvergadering van 1 juni aan de orde was. Zij beschouwen een dergelijke belasting zonder meer als een discrimine rende maatregel. De gemeenteraad zal 28 juni weer bijeenkomen en dan zal het college van B. en W. een uitgewerkt voorstel tot vaststelling van de ge noemde belasting op tafel brengen. Als de raadsleden met dit voorstel akkoord gaan, betekent dit een toekomstige versterking van de Leersumse gemeentekas van naar schatting f 8.000,per jaar. De woonforensen, die vrezen straks een „gepeperd" aanslagformulier in hun brievenbus te vinden, willen echter hemel en aarde bewegen om de raad tot andere gedachten te brengen. Het aantal woonforensen dat in Leersum een tweede woning heeft, ligt om en nabij de twintig. Een van hen is de Rotterdamse advocaat mr. P. Steinz. Wellicht is hij een van de initiatiefnemers geweest tot het ver zenden van het rekest aan de raad. De raad heeft al in principe besloten de forensenbelasting te bepalen op een tarief van 1 procent van de ver- zekeringswaarde casu quo van de ver koopwaarde van de tweede woning. In het rekest wordt de belastingmaatre gel zonder meer veroordeeld. Men acht het onrechtvaardig ten opzichte van de Leersumse inwoners, die el ders hun werkzaamheden uitoefenen en die eveneens over een eigen huis binnen de gemeente beschikken. „Ove rigens is het genoegzaam bekend, dat 't discriminerende karakter van de ve le jaren geleden geheven forensenbe lasting een van de zwaarwichtige mo tieven is geweest om tot afschaffing van deze weinig populaire belasting- vorm over te gaan", aldus een passa ge uit het bezwaarschrift. De proteste rende forensen merken verder op, dat hun destijds vergunning is verleend om hun woningen in de gemeente Leersum te bewonen zonder dat daar aan specifieke voorwaarden werden verbonden. „Wij menen er daarom op te mogen rekenen op dezelfde wijze te worden behandeld als de overige bewoners van de gemeente. De vraag rijst of een handelwijze als hier be doeld wel rechtvaardig is Er worden nog andere argumenten aangevoerd. „Wij wijzen erop, dat ten gevolge van het bijzondere karakter van ons bedrijf in Leersum de open bare diensten voor ons minder zwaar belast worden dat ten bate van de ove rige inwoners, zodat op deze grond zeker niet tot invoering van de be doelde belasting zou behoeven te wor den overgegaan. Integendeel! Wij vra gen ons af, waarom de gemeente Leer sum zich zou moeten scharen in de voorste gelederen van de gemeenten, die tot invoering van woonforensen belasting overgaan, als dit voorbeeld r VOQ^ter deelde evenwel M fdat koppeling nfet mogelijk dBnl oeaioot voorts tot invoezta* ven k» v*n»o p« de v*rJco°pwaarde van «en 3ÏÏÜÜJ*' Onder woontoren- een wordt verstaan mensen, die el- 1 «"»nplaati hebben en I woning. Het gaat in omveer twintig 2e wo- r .opleng-* van deze be ■sttfig wordt geraamd op BOOO— ^•Igemene^uemmen besloot wèêwèè 0 In de pers werd destijds met weinig woorden geschreven over het princi pe-besluit van de raad om woonforen senbelasting in te voeren. ai navolging zou vinden". De appel lanten zien overigens voor de gemeen te weinig financieel voordeel van de aangekondigde maatregel. „Het aan tal woonforensen is betrekkelijk ge ring, vandaar dat de belasting als een ernstige last voor ons moet worden aangemerkt, hetgeen niet als recht vaardig wordt gevoeld..." Het rekest eindigt met de volgende passage: „Het is duidelijk dat bij onverhoopte invoering van de belasting de waarde van onze woningen zal worden ge drukt, dat de gegadigden voor de huizen, die voor een belangrijk deel eveneens woonforensen zullen zijn, bij het bepalen van hun bod in belangrij ke mate rekening zullen houden met de jaarlijks terugkerende lasten. Voorts is het niet uitgesloten, dat de belasting aspirant-woonforensen er van zal weerhouden een woning in Leersum aan te kopen en dit zal ze ker niet de bedoeling van de gemeen teraad zijn...." Aan duidelijkheid laat het bezwaar schrift dus niets te wensen over. Toen het belastingvoorstel aan de orde kwam, werd er in de raad nauwelijks over gediscussieerd. Er werden nog een aantal andere belastingen ver hoogd, die wel enige kritische aan merkingen van diverse raadsleden tot gevolg hadden. Het VVD-raadslid H. Slijkhuis maakte onder andere wel bezwaar te gen het invoeren van woonforensenbe lasting. Hij vond het bedrag dat de huiseigenaren per persoon jaarlijks aan de gemeente zouden moeten af staan te hoog. Wethouder J. M. van der Valk (PvdA) was destijds van mening, dat zoals hy zei „de sterkste schouders de zwaarste lasten moeten dragen...." Het laatste woord is overi gens weer aan de raad. Op woensdag 28 juni. J. M. van der Val'i sterkste schouders, zwaarste lasten Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Op vrijdagavond 9 juni jl. werd in de r.k. Gedachteniskerk te Rhenen een gebedssamenkomst gehouden n.a.v. dé oorlog in het Midden-Oosten. Uit een en ander valt af te leiden, dat de organisatoren op dinsdag 6 juni, dus prompt na het uitbreken van het conflict, met hun actie gestart zijn Graag wil ik in de krant enige kant tekeningen plaatsen bij deze voor Rhenen wat opvallende gebeurtenis. Het orgaan der Ned. Herv. Kerk ver schijnt eerst over twee weken; bo vendien betreft de inhoud van dit schrijven zaken die alle gelovigen ter plaatse rechtstreeks aangaan, zo dat een uiteenzetting van event, be zwaren tegen de gehouden dienst in een openbaar orgaan moet geschie den. Op de raambiljetten was, tot veler verbazing, te lezen, dat de gebedssa menkomst gehouden werd in samen werking met alle kerkgenootschap pen ter plaatse. In werkelijkheid ble ken leden der R.K., Ned .Herv. en Ge- ref. kerken, benevens leden der Ned. Prot. Bond aanwezig te zijn. Naast de genoemde kerkgenootschappen kennen we in Rhenen: Geref. Gem. (syn.), Geref. Gem. in Nederland, Oud Geref. Gem en de afd. der Geref. Bond, die op gelijk niveau als de Ned. Prot. Bond een status als apart kerkgenootschap inneemt. Wie de instelling der laatste vier genoemde, orthodoxe groepen kent zal nooit tot een formulering: met mede werking van alle kerkgenootschappen, komen. De jongeren, die naar blijkt een zeer groot aandeel in het initiatief tot deze dienst gehad hebben, de jeugdkerkgroep der Ned. Herv. Kerk, kunnen we deze onjuistheid nauwe lijks kwalijk nemen, omdat zij te veel de vrije hand krijgen en niet gehin derd worden door enig begrip voor ker kelijke en theologische problemen. Het feit blijft, dat enige kerkeraden en daarachter duizenden leden der di verse kerken in een bepaald onjuist verband betrokken zijn, waarbij van enig doeltreffend toezicht op de ge noemde ongeroutineerde jongeren geen sprake blijkt te zijn. Het recht der republiek Israël op het Palestijnse gebied is sinds 1917 di plomatiek doorgedrukt en geeft der halve vele verdrietelijkheden voor Arabieren en Joden beide. Voor de genen onder de lezers, die geloven, dat de Joden Gods volk zijn, kan slechts één zekerheid gegeven worden: dat de Joden eerst werkelijk recht op Pa lestina hebben, als zij Jezus Christus als de beloofde Messias aanvaarden. De taak der andere volken is zich zo puur-christelijk te gedragen, dat de Joden tot de overtuiging komen, dat zij tweeduizend jaar gedwaald heb ben in de mening, dat de Messias nog moet komen. Daar wij als niet-Joden dit nog niet bij de Joden bewerkstelligd heb ben, is het onze schuld, dat de Jo den geen moreel uitgesproken recht op hun land hebben. Een gebedssamen-/ komst ter afsmeking van vrede of een goede uitslag voor Israël is dus in dit verband niet het meest logi sche middel. De plaats van samen komst, de r.k. kerk heeft om tweeër lei reden mijn ergernis en verontrus ting verwekt, hetgeen ik hier in het openbaar wil toelichten. De R.K. kerk heeft vanaf de begin- concilies in scherpe vorm dogmatisch gesteld, dat de Joden Christus gekrui sigd hebben, aan het feit voorbij gaand, dat alle gelovigen dat iedere dag in woord en daad weer doen. Op het laatste concilie is deze stelling aanmerkelijk verzacht, hetgeen de loodzware schuld der R.K. kerk ook wegens het rechtstreeks berokkende leed aan de Joden nooit meer onge daan maakt! Het virulente anti-semitisme bloeit nog steeds in streng rooms-katholieke landen, zie b.v. Oostenrijk. De gede tailleerde kennis die paus Pius XII vanaf 1942 had van de omvang en de techniek der Jodenvernietiging, waarbij de „plaatsvervanger van Christus" zijn stem niet verhief, geeft nog meer te denken. De huidige paus is nu zo welwil lend een bijdrage aan het strijdende Israël te schenken. Inmiddels heeft hij bij Kosygin goede levensvoor waarden voor de Russische r. katho lieken weten te bedingen; over de drie miljoen getergde Joden in Rus land werd niet gesproken! Volgens het Canonieke Recht horen alle protestanten onder de jurisdictie der R.K. kerk. De protestantse aan wezigen bij de dienst van 9 juni heb ben hiermee aan een verplichting vol daan! De oecumene met Rome, die in Rhenen niet vlot op gang kwam heeft met deze gebedssamenkomst een nieuwe impuls gekregen. Namens de zgn. orthodoxe groepen acht ik mij gerechtigd op dit verschijnsel te wij zen, waardoor het proces van een nieuwe wereldorde op geestelijk en politiek gebied versneld wordt. Niet ieder zal in dit klein verband direct de draagwijdte van die oecumenische politiek begrijpen. Ik hoop dat mijn bescheiden bijdrage de gedachten hieromtrent kan stimuleren. Met dank voor plaatsing G. Knoppert, Sparrenlaan 13 Rhenen. RHENEN Het 's avonds verlaten sportcomplex van Candia is een prooi voor inbrekers. Binnen een week is er voor de tweede maal ingebroken in de oude verkoopruimte. Wat het straks worden moet, wanneer boven op de nieu we kleedgebouwen van Candia" de sportvereniging van die naam de prach tige clubgelegenheid met kantine gereed heeft, is daarom dan ook een angstige vraag. Er is een slot geforceerd en er wordt voor ongeveer vijftig gulden vermist aan artikelen. De inbrekers hadden dorst gekregen van hun nachtelijke acti viteiten, want verschillende flesjes limo- tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.3017.30 uur KESTEREN Ondertrouwd: J. F. Cammeraat en M. Lindner; J. Keuken en E. C. Roelof sen; H. J. Kramp en A. W. J. Klaassen; G. Henriks en O. H. Hakkert. Wanneer men thans de plekken terug ziet, waar men de eerste handvol lentebloemen plukte, dan zijn deze plekken nu in een dichte schaduw gehuld. De lentebloemen zijn met de lente verdwenen. De Primulaveren (Primula Veris) heb ben haar half neergebogen bloemen door rechtopstaande zaaddoosjes vervangen. De bloemstengels van het grote Hoefblad zijn geheel ver- wélkt, evenals van de Ooudveil, van het Muskuskruid en de Aronskelk. Overal en overal om ons heen ontdekken we een weelderige plan tengroei, zonder dat u of ik er ook maar een hand voor behoefden uit te steken. De plantengroei in de wilde Flo ra is niet meer zoals bij de eerste Lenteboden, naast elkander, maar de planten groeien thans op en over elkaar heen. Het sneeuwwitte kleed van de Doorn, dat in 't voorjaar uw grote bewondering had, is nu in de volste zin van het woord een last- dragen geworden, want men ziet nu slechts hier en daar nog een tak met vruchtjes, daar de meeste door de stengels en bladeren der winden de en klimmende planten, die bij de Doorn hulp en steun zochten, bedekt worden. Thans kan men ont dekken dat de zoom van een bos geheel ondoordringbaar is geworden door de Braamstruiken, wilde Ro zen, de Hop, enz. die daar in brede bochten tot elkaar overhangen. De jonge, krachtige spruiten zijn in al le richtingen dooreengevlochten en bedreigen ons met scherpe stekels en haken. De aarde met het sierlijkste ge waad te tooien was Flora's doel en daarmee is zij nu juist gereed ge komen. Ja, zelfs dat wat anders onze blik onaangenaam treft, heeft Flora thans met leven, met groen en bloemen opgesierd. De Natuur heeft aan een aantal planten opge dragen om greppels, sloten, puinho pen, etc. etc. aan het oog te ont trekken. Die roepstem is punctueel opgevolgd, dat is voor een ieder waar te nemen die bij de natuur in de leer gaat. Niet op een brommer eraan voorbij brommen, doch wandelende en om u heen ziende kan u toch waarnemen, dat véle onooglijke plekken door Brandnetels, Dovene- tels, Duizendknoop, Waterbies, Gan- serik, Crusiferen, etc. etc. bedekt zijn. Op puinhopen, in de schaduw van schuttingen, muren, hagen en elders vindt men de Stinkende Gou we. In de dierenwereld begint het steeds levendiger te worden, de massa individuen en vormen nemen nog steeds toe. Eerst in het mid den van de zomer bereiken deze hun hoogtepunt. Talloze insekten, die tot nu toe grotendeels in t verborgene leefden, als poppen of larven, komen nu in hun ontwikkelde toestand, en dus van vleugéls voorzienvoor de dag, en vliegen in bonte menigte tussen bloemen en planten door. Schoon is de natuur, schoon zijn alle bloemen en planten. Blij vliegen onze geve derde vrienden door het luchtruim, in de bossen en weiden, langs vel den en wegen en doen hun gejubel weergalmen. Wat zou de natuur, wat zou het leven zonder de vogels zijnt E. J. Grijzen - Rhenen. nade waren leeggkn neeoi i .etlp Dder nade waren leeggedronken. De politie stelt een onderzoek in, maar is de da ders nog niet op het spoor. Het sport park, dat rondom door een hoge af rastering wordt omsloten, hebben de in brekers bereikt na een gat in die hei ning te hebben gemaakt. In de naaste toekomst zal er nog veel meer te halen zijn. Vooral wanneer „Candia *66" klaar is met het prachtige clubgebouw, waarin veel meer kan worden opgesla gen dan in de oude verkoopruimte in het vervallen gebouwtje dat een eindje ver der staat. Overdag is er constant een employé van de dienst van gemeentewerken op het sportveldencomplex aanwezig. Het is de heer A. Veldhuizen, die niet alleen een oogje in het zeil houdt, maar ook voor het nodige onderhoudswerk zorgt- Het zou geheel geen luxe zijn, wanneer er een woning werd gebouwd of een in de buurt gelegen woning werd aange kocht, om ook 's nachts bewaking bij het complex te hebben. Het zou wellicht al preventief kunnen werken. RHENEN Ouwehand jubi leert, want zondag 18 juni 1967 was het vijfendertig jaar geleden, dat wijlen de heer C. W. Ouwehand in Rhenen op de Grebbeberg Ouwe hands Dierenpark stichtte. Het was1 een enorm waagstuk in de slechte dertiger jaren een dergelijke opzet te maken, maar de heer Ouwehand slaagde erin zijn tuin méér dan na tionale bekendheid te bezorgen en door de slechte economische toe stand van die tijd heen te komen. Toen het dierenpark bijna acht jaar bestond en intussen aanzienlijk was uitgebouwd en uitgebreid, werd het in de meidagen van 1940 door de gevechtshandelingen in de Grebbe- linie en op de Grebbeberg praktisch met de grond gelijk gemaakt. On middellijk werd aan de wederop bouw begonnen, maar toen de ge allieerde troepen zich in het najaar van 1944 aan de overkant van Rijn en Waal hadden ingegraven en Rhe nen voor de tweede maal moest evacueren, werd aan het dierenpark de tweede slag toegebracht. Op bevel van de Duitse SS moesten mensen en dieren het park verlaten. De roofdieren moesten worden afge maakt. Er bleef maar heel weinig over, doch direct na de capitulatie in het vlakbij gelegen hotel „De We reld" in Wageningen, griste de heer Ouwehand al zijn moed opnieuw bij een en in korte tijd kon hij zijn poor ten weer openen. In 1957 werd bo vendien het 6 ha omvattende Na tuurbad Ouwehand geopend. Hon derdduizenden brachten in de afge lopen jaren een bezoek aan de tuin op de Grebbeberg. Het object in Rhe nen is van groot belang, gezien in het kader van de bevordering van het sociaal toerisme in Nederland. De outillage is zodanig, dat in de restaurants van het park honderden bezoekers tegelijk een maaltijd kun nen gebruiken. Al bijna tien jaar ko men er bijvoorbeeld jaarlijks 2500 employés van Wilton Feyenoord uit Rotterdam een gezellig en leerzaam dagje doorbrengen. In drie dagen tijds wordt dit gigantische aantal be zoekers „verwerkt". Het park van de heer Ouwehand is nog steeds in opbouw. Langzaam maar zeker wordt die opbouw vol tooid. Voor de komende winter komt de bouw van een giraffenhuis aan de orde. Voor de oorlog bezat men een paar van deze dieren. Waarschijn lijk zullen deze gigantische dieren i nhet komende voorjaar weer tot de levende have gaan behoren. Maar ook dan is men nog niet klaar. Oli fanten, nijlpaarden, neushoorns en tapirs wachten al lang op een nieu we behuizing. Ook die plannen liggen in de kast op het directiekantoor, 't Zal nog enkele jaren duren, voordat men bij Ouwehands Dierenpark de slagen van de tweede wereldoorlog te boven is. Maar ook dan zullen er wellicht weer andere problemen zijn die om een oplossing vragen. Het toerisme in ons land neemt toe, het bezoek neemt toe, het vervoer gaat veel gemakkelijker dan voor de oor log en dit alles werkt als de grote stuwende kracht voor de huidige di rectie, bestaande uit de heren A- Ouwehand en J. Baars, respectieve lijk zoon en schoonzoon van de op richter, om de dierentuin op de Greb- beberg met het daarnaast gelegen natuurbad zodanig in stand te hou den, dat men niet achteraan komt. Het door Gedeputeerde Staten van Utrecht vastgestelde Streekplan voor de Utrechtse Heuvelrug staat er borg voor, dat Ouwehands Dieren park en directe omgeving als natuur reservaat voor het nageslacht wor den bewaard en op die manier een blijvende functie kan vervullen op het toeristische en recreatieve vlak. Dat het dierenpark dan in de naas te toekomst zal moeten worden uit gebreid met een deel van «lat be schermde gebied zal geen enkel be zwaar behoeven op te leveren. RHENEN De tienjarige Co ten Hoope, wonende aan het Fred. v.d. Paltshof in Rhenen, heeft een vlieg reis van de KLM gewonnen. Hij gaat zondag 1 oktober een dag je naar Rome, in één dag uit en thuis via Brussel, Parijs, de Franse Rivièra en de Alpen. In de Italiaanse hoofd stad wacht Co een rondrit vanaf het vliegveld „Rome Fiumicino Airport". Hij is door het dolle heen. En hij zal zich niet behoeven te vervelen, want hij zal vergezeld zijn van nog 117 Nederlandse meisjes en jongens, die eveneens een prijs hebben gewon nen. „Het begon met een plaatje in de Donald Duck", vertelt Co onder de hoede van zijn vader. „Je kon vier en een halve gulden storten en dan kreeg je van de KLM een bouwpakket voor een DC 8. Er zat van alles bij, tot een vlaggetje en een speldje toe maar ook een prijsvraag. Je moest invullen hoe lang een vliegreis naar Tokio duurt, hoeveel een retour Schiphol - Amsterdam kost en nog veel meer moeilijke vragen. Maar die kon je te rugvinden in het bouwpakket, wanneer je goed zoch t.Nou, en toen ik die ant woorden had opgeschreven moest ik nog een naam bedenken voor de DC 9 die de KLM gaat gebruiken. En die noemde ik „Copernicus". De directeur van de KLM vond die naam zeker heel erg mooi, want daar heb ik de vliegreis naar Rome gewonnen". Hoe komt de kleine Co aan een naam als „Copernicus"? „Op zolder hangt een grote plaat met alle sterren erop. Ook de „Copernicus" stond daarbij en die naam vond ik mooi." Co weet dat Copernicus een wereld beroemde sterrenkijker was en dat de ster „Copernicus" de richtster is voor de astronauten in de ruimtevaart. Trots laat hij de broef zien van di recteur J. F. Oldenborgh KLM-binnen- land, waarin deze hem feliciteert met de gewonnen prijs en die schrijft dat zijn ouders nog wel zullen worden ge- informeerd over alle bijzonderheden van de reis. Co ten Hoope is leerling van de 5e klas van de Rhenense St. Cuneraschool Hij weet nog niet wat hij later wor den wil. Zijn grootste liefhebberij is zwemmen. Als lid van „De Forellen" moet hij over een paar dagen zijn O C-diploma halen. De kleine man, gestoken in een groen truitje met een rood randje en korte blauwe sokjes aan zijn voeten straalt van Vreugde wanneer we zo met hem zitten te praten. Of hij over gaat naar de zesde klas? Hij trekt zijn schouders op en meesmuilt: „Dat weet ik niet". Die vliegreis naar Rome, dat is voor hem momenteel het belangrijkste. Hij staat er mee op en hij gaat er mee naar bed! RHENEN Een tweetal behulpzame automobilisten en een van hun mede passagiers hebben, toen ze begin febru ari van het vorig jaar op de autoweg Arnhem-Utrecht ter hoogte van Eder- veen een verongelukte Duitse auto van de weg zetten en daarna een gewonde verbonden, hun aanwezigheid daar duur moeten betalen: de 31-jarige boekhou der J. F. v. S. uit Hilversum reed bij een uitwijkmanouevre met een zwaai van de linkerweghelft zomaar tegen hun in de berm geparkeerde auto's. Daarbij werd een van de bestuurders ernstig gewond. Een verpleegster, pas sagier in de andere wagen, liep een hersenschudding op. V. S. vertelde gis teren voor de Arnhemse politierechter dat hij werd verblind door een tegenlig ger. Toen hij vlak voor de bijna hele maal in de middenberm geschoven verongelukte wagen kwam, zag hij hem pas. Verschillende getuigen, onder wie de bestuurder en de verpleegster die gewond raakten, zetten uiteen dat er niet de minste reden was voor een der gelijke schrikreactie. Hun auto's ston den bovendien helemaal in de rechter- berm, beveiligd door een tweetal knipperlichten. Verschillende auto's, zelfs eenmaal een vrachtwagen en een bus naast elkaar, waren in de tussentijd al gepasseerd. Wat de Duitse auto be trof: alleen een klein hoekje van de carrosserie stak over het wegdek. De redders hadden het knipperlicht aange zet. Een passagier van de verdachte echter sprak van een afschuwelijk ver blindend licht, dat een aan de overkant stilstaande auto zou hebben verspreid. Van een auto, die aan de andere zijde stilstond, was volgens de overige getuigen, in het geheel geen sprake ge weest. Officier van Justittie mr. G. A. Th. Gevers Deynoot meende dat de ver dachte had kunnen vermoeden dat er iets mis was, gezien de tamelijk lage snelheid van de auto's die hij inhaalde. Hoewel hij zich het verrassende van de situatie kon indenken was een dergelij ke excessieve reactie overbodig. De verblinding leek de officier een achter af gereconstrueerde reden. Hij eiste 200 gulden boete en 4 maanden ontzegging. Raadsman mr. B. W. de Jong wees er op, dat de knipperlichten zeker 100 me ter terug hadden moeten staan en niet op de wagens. Zijn cliënt was 't slacht offer van onvoldoende voorzorgen, vond hij. Politierechter mr. A. Roselaar vonniste 300,-,

De Vallei | 1967 | | pagina 5