Merino's gaf 4-1 voorsprong uit handen tegen sterke militaire selectie GVVV WAS VLEUGELLAM Tielenaar G. Teunissen (EWV) oefenmeester van De Merino's mond mag hebben Bij elke vakantie hoort een Kodak Instamatie Camera Forse overwinningen voor „Forellen" Uw Opel Kadett Caravan en uw Opel dealer, twee die voor u klaar staan. Doelpuntloos gelijk spel tegen IJsselmeervogels Afwachten Zeven jaar Dreigbrief aan ex-raadslid van Boerenpartij dat zetel behield De eiermarkt V.A.B. - KIRPESTEIN N.V. INSTAMATIC FOTO CAMERA'S DONDERDAG 22 JUNI 1967 VEENENDAAL In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Merino's gisteravond gelijk gespeeld tegen een selectie-elftal van de grenadiers uit Arnhem. Vooral in de eerste helft van de ontmoeting speelden de Veenendalers een zeer knappe par tij voetbal, goed combinerend en in een vrij hoog tempo. De militaire ploeg mis te het nodige combinatievermogen en kwam in die eerste spelperiode slechts tot goede individuele prestaties. Na rust wisten de grenadiers elkaar beter te vinden en kwamen de Merino's er vrijwel niet meer aan te pas. Daardoor ging de 41 ruststand verloren en eindigde de wedstrijd in een 4—4 gelijk spel. Al in de eerste minuut ging de thuis club scoren. Een goede voorzet van Ton- ny van de Berg stelde linkbuiten Aart- sen in staat de bal met een flitsend schot langs keeper De Nijs in het doel te plaatsen (1-0). De militaire selectie hield het spel te kort om de toch wel aardig opgezette combinaties met suc ces af te ronden. Na twintig minuten was het opnieuw Aartsen die uit een voorzet van Tonny v. d. Berg kon doel punten (2-0). De wedstrijd was precies een half uur oud toen international Ou wens zijn faam waarmaakte. Zijn fraaie kopbal was onhoudbaar voor keeper Klaassen (2-1). De Merino's gingen echter door en doordat een stevig tempo werd aan gehouden kwamen de Veenendalers steeds weer voor het Arnhemse doel. Een scherp gericht schot van Tonny v. d. Berg bracht de score op 3-1 en vijf minuten later deponeerde hij de vierde treffer in het doel (4-1), waarmee de rust aanbrak. Na de hervatting pakten de grena diers de zaken geheel anders aan. Het tempo werd drastisch opgevoerd en de trage spelopbouw maakte plaats voor flitsende combinaties. In de 10e mi nuut scoorde Smit 4-2 en toen even la ter de achterhoede van de Merino's niet juist ingreep, was het opnieuw Smit die er 4-3 van maakte. In deze periode viel vooral het spel op van Ouwens (speler van TOP), die een vaste plaats bezet in het Neder lands militair elftal en ook deel uit maakt van het nationaal amateurelf tal, dat verleden week nog tegen Fin land speelde. Voor Henk Gaasbeek, die deze keer in de verdediging was opgesteld, bleek het uitermate moeilijk Ouwens in bedwang te houden. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd kwam Aartsen alleen voor het doel van keeper De Nijs. Hij loste een keihard schot, dat ver naast ging. Het was tenslotte Ouwens die de ge lijkmaker voor z'n rekening nam, na dat hij Klaassen op handige wijze had uitgeschakeld (4-4). Met bijna alle gas ten voor het Merino-doel floot scheids rechter Van de Scheur voor de laatste maal. VEENENDAAL De enige ploeg, die er tot op heden in is geslaagd het Veenendaalse GVVV een nederlaag toe te brengen in het door de jubilerende club georganiseerde nederlaagtoemooi is v.v. Spakenburg (45). Ook plaats genoot IJsselmeervogels kon gisteravond de Veenendalers niet bedwingen op het Panhuis-terrein, alhoewel de gas ten vooral voor de rust op alle fronten superieur waren. De Veenendalers stelden het talrijke publiek deze eerste speelhelft danig teleur. De aanvalskracht was totaal zoek in de GWV-gelederen, hoofdzakelijk veroorzaakt door het feit, dat de ploeg geheel en al vleugellam was. Na de hervatting maakten Hoedeman en secondanten weliswaar veel goed (GVVV was toen meermalen gevaar lijk en kreeg enkele fraaie kansen), maar het betere van het spel had IJsselmeervogels. Bij de thuisclub excelleerden drie spelers: in de defen sie was dat G. van de Bovenkamp, die weer eens was op gesteld, op het middenveld voerde Thijs v.d. Bovenkamp de boventoon en Jan van Manen gaf zich in deze match weer voor 100 procent De eerste helft is GVVV er geen mo ment aan te pas gekomen. IJsselmeer vogels demonstreerde deze 45 minuten fraai en technisch spel en in snelheid bleven de Veenendalers bij de a.s. te genstander in de competitie duidelijk achter. In het bijzonder de defensie van de gasten (die overigens met drie inval lers speelden) was bijzonder op dreef en speelde weloverwogen. Doelman Van Dijk moest al in de be ginfase enkele moeilijke situaties klaren toen de snelle voorhoedespelers van de Spakenburgers zijn domein belaagden. De eerste speelhelft is eigenlijk een voortdurend offensief geweest van IJs selmeervogels, zo nu en dan onderbro ken door een tegenaanval van GVW, welke dan onherroepelijk strandde op de attente verdediging van de gasten. Bovendien werd er van Veenendaalse zijde uitermate slecht geplaatst. De vleugels van GVW lagen totaal lamP. v .d. Bovenkamp stond meer malen achter zijn belager rustig af te wachten of de bal mogelijkerwijs op zijn voetje werd gedeponeerd en ook de rechterwing verging het niet anders. VEENENDAAL Na v.v. Veenen- daal en zaterdagclub GVVV heeft ook de Veenendaalse vierdeklasser De Me rino's een nieuwe trainer gecontrac teerd voor het a.s. voetbalseizoen. Het is de 34-jarige G. Teunissen uit Tiel die voorlopig een jaarcontract tekende by het bestuur van de Veenendaalse za- terdagploeg. De Tielenaar tevens in het bezit van het MO-gymnastiek is nog actief voetballer bij EWV uit Eek en Wiel, waarvoor hij reeds in 1958 uit kwam. Zijn voetbalcarrière begon bij het Tielse TEC, waar hij reeds na een korte periode in het eerste elftal werd opge steld. In 1958 vroeg hij overschrijving aan naar v.v. EWV te Eek en Wiel, waar hij als speler/oefenmeester op trad. Hoewel hij tot op heden nog steeds de kleuren van deze vereniging verde digt, beëindigde hij zijn trainerschap bij EWV in 1965, doordat hij de peri ode (zeven jaar coach) wel érg lang vond. Het seizoen '65-'66 nam hij v-v. Kesteren onder zijn hoede en bezorgde deze vereniging een succesvolle 'plaats op de ranglijst. Vorig jaar was de heer Teunissen als trainer verbonden aan v.v. Puiflijk en de Tielenaar gaat het aanstaande voetbalseizoen probe ren de Veenendaalse De Merino's naar het kampioenschap te brengen. De nieuwe coach van de Veenendalers is in het bezit van het jeugddiploma KNVB (ook de betaalde jeugd mag hij trainen), de A- en B-licenties, hiervan het D-diploma en het C-getuigschrift, dat hem gerechtigt ook tweedeklassers te oefenen. Ongetwijfeld zullen zijn pu pillen van De Merino's ook nog kunnen profiteren van de omstandigheid, dat de heer Teunissen zijn MO-gymnastiek heeft... HEEMSTEDE „Met verraders heb ben wij geen pardon". Dit staat in de dreigbrief die het Heemsteedse gemeen teraadslid J. A. Bomans, ex-lid van de Boerenparty en thans lid van de Nood- raad, heeft gekregen. De briefschryver meent dat de broer van de schryver God fried Bomans onrechtmatig de plaats van de Boerenpartij in de gemeenteraad bezet houdt en eist dat hy diens zetel voor 22 juni beschikbaar stelt. De heer Bomans is na de affaire- Adams uit de Boerenpartij getreden. „Als die affaire er niet was geweest, was ik er wel uitgegaan nadat de Boe renpartij zich in de Kamer tegen de Is- raël-motie opstelde. Het is nu toch wel duidelijk uit welke hoek de wind in de Boerenpartij waait". De briefschrijver zegt te spreken na mens een belangrijke groep in Noord- Holland. De brief is bedoeld als „een laatste waarschuwing". Hier stond Van Limburg deze avond uitermate traag opererend apathisch het spel te bekijken. In de gevallen dat er van de vleugelspelers een voorzet kwam, was er niemand van GVVV voor het doel van invaller-keeper Bosch om de aanval af te ronden. Thijs van de Bovenkamp speelde een goede wedstrijd Hij passte nauwkeurig en zette menige aanval op. In de achterhoede heeft G. v. d. Bovenkamp vrijwel de gehele wed strijd reddend opgetreden. Ook Beuk- hof greep verscheidene malen op tijd in, doch hij strooide nogal met corners in het rond. IJsselmeervogels was vlak voor het rustsignaal dicht bij een doelpunt, doch de GVW-defensie wist met veel kunst en vliegwerk de situatie meester te blijven. P. v. d. Bovenkamp had zich in de rust teruggetrokken (naar aanlei ding van een wat al te forse charge van back Van de Vuurst) en werd in de tweede speelhelft vervanegn door J. van Hunnik. Aanvankelijk had IJssel meervogels weer het beste van het spel en rechtsbinnen Verder kreeg al met een een droomkans, die hij niet wist te benutten. De afgemeten dieptepass, waaruit hij de bal kreeg van een ploeg genoot had beslist een doelpunt ver diend. GVVV ontworstelde zich aan de ijzer- sterke greep van de Spakenburgers en nam zelfs een tijdlang het initiatief over, hetgeen resulteerde in enkele doel- rijpe kansen, die echter door de voor hoede om zeep werden gebracht. Opnieuw kwam IJsselmeervogels met enkele pijlsnelle attaques op het doel van Van Dijk af, maar meer dan twee schoten tegen het houtwerk leverden deze acties niet op. De laatste twintig minuten van de match was GVVV wel iswaar wat meer in de aanval, maar de verdienstelijk keepende invaller Bos hield zijn doel schoon. De thuisclub scoorde één doelpunt, maar de arbiter had off-side geconsta teerd en het duel eindigde in een doel- RHENEN Woensdagavond speel den drie zeventallen van de Rhenense Zwem- en Poloclub competitiewedstrij den. Het eerste won thuis met 3-2 van ZEW 1 uit Ermelo. Het tweede versloeg in Doorn Woestduin 1 met 8-0 en de Forellen-adspiranten gaven Neptunus in eigen bad klop met maar liefst 11-0. De wedstrijd tegen Neptunus was een eenzijdige zaak, evenals die tegen Woestduin. De spanning was wel aan wezig bij de wedstrijd tegen ZEW. De Rhenenaren openden de score, waarna de gasten nog eenmaal het doel vonden. puntloos gelijk spel. Wanneer GVVV voor de a.s. compe titie een produktieve voorhoede wil for meren, dan moet er o.i. toch aanzien lijk meer werk worden verricht op de vleugels O Dick van Limburg van GVVV belaagt de keeper van IJsselmeervogels. De eiermarkt blijft vrij zwak ge stemd, mede en vooral doordat voor het betrekkelijk kleine overschot op de markten van de lidstaten geen af zet tegen behoorlijke prijs te realise ren is. Niettemin dient opgemerkt dat de prijzen toch wel duidelijk hoger zijn dan vorig jaar. De uitvoer blijft zich overwgend richten op Duitsland. De eigen produktie in dat land dekt mo menteel goeddeels de eigen consump tie, zodat er weinig belangstelling is voor import. De Keulse notering van vrijdag was voor Nederlandse eieren een fraktie hoger dan voor Duitse in een overi gens lusteloze markt. De consumptie in Nederland is niet geheel onbevredi gend. Er zijn factoren die een weinig gunstige invloed hebben op het ver bruik als de beindiging van de as pergetij d en het volop aan de gang zijnde van de aardbeientijd. De industrie blijft koper en verleent daarmee enige steun aan de markt. Dealer voor Veenendaal en omgeving I Industrielaan 12 VEENENDAAL Telef. 08385-2450 Zon, zomer, de fijnste plannen van het hele jaar. En een KODAK INSTAMATIC Camera. Want zónder Instamatie... kun je net zo goed niét op vakantie gaan. Al die leuke mo menten, al die vreemde steden, die land schappen, de kinderen aan het strand. Ja, een KODAK INSTAMATIC Camera, waar zo'n kant-en-klare cassette zó in past. Klik, deksel dichten knip! daar staat de eer ste foto er al op. Feilloos. Er kan niets mis gaan met Instamatie. 't Is net zo eenvoudig als kyken. Voor échte vakantiegangers, die ca mera-angst en fotoproblemen haten: de pro bleemloze manier: KODAK INSTAMATIC Camera. KODAK INSTAMATIC 104 Camera 52,50 Kodak zwart/wit film in cassette 2,15 Kodacolor kleurenfilm in cassette 4,50 Kodak

De Vallei | 1967 | | pagina 10