FC Zaanstreek en Alkmaar '54 onderhandelen over fusie Anquetil sterker dan Gimondi Koelbloedig VZC versüoeg Brandenburg met 8-3 Ritzege voor Gerben Karstens Tom Okker versloeg Roy Emerson Plaatsing voor Wimbledon ontmoet ernstige kritiek Okker in eerste ronde tegen Brit Wooldridge Voor-Olympische wedstrijden Verplicht rust voor Spaanse profrenners Triomf voor Kotef Oud-internationals tegen DWS-jeugd Beltman manager bij SC Gooiland Kreijermaat mogelijk naar Xerxes-DHC Toernooi voor derde elftallen TITANENSTRIJD IN HET BERGBAD Winst voor Mücke Damesploeg voor Tsjecho-Slowakije Op Wimbledom Kieler Woche Veertien dagen voor Kootwijker Velasques Ton extra Transfergesprek vormde inleiding Niet zo doorgaan Uitstel daar blijf je jong bi} Uitgeschakeld Ronde van Zwitserland Dames Ada Bakker ook Verrassend Houtwerk Dames/ reserves DONDERDAG 22 JUNI 1967 ALKMAAR Er is een grote kans dat nog voor 1 juli de twee Noordhol landse betalende voetbalclubs Zaan streek en Alkmaar '54 tot een fusie zul len overgaan. Enkele besprekingen hebben tot overeenstemming geleid op bijna alle punten. Uit de weg moet nog worden geruimd het probleem rondom de financiële ge volgen. De naamloze vennootschap Alk maar '54, die zo spoedig mogelijk een buitengewone leden- en aandeelhou dersvergadering wil uitschrijven is niet van plan de schulden van Zaanstreek zonder meer over te nemen. Alkmaar staat er financieel niet slecht voor. Er zijn geen schulden. Van de 250.000 gulden aan aandelen zijn er pas 90.000 volgestort en de ge meenteraad van Alkmaar heeft enkele dagen geleden het voorstel van B. en W. aangenomen Alkmaar steun te ver lenen tot eenzelfde bedrag als men via particulier initiatief bijeen kan bren- MILAAN De Franse wielrenner Jacques Anquetil heeft zijn Italiaanse rivaal Felice Gimondi woensdagavond verslagen op alle drie onderdelen van een omnium voor twee deelnemers. Tien dagen geleden heeft Gimondi tegen de verwachtingen in de overwinning in de Ronde van Italië voor Anquetil wegge kaapt. Anquetil won de sprint in 13,4. Hij won de kilometer met vliegende start in 1.05,8 een gemiddelde van 54,711 km per uur. Gimondi deed er 1,1 secon de langer over, dat is een gemiddelde van 53,811 km per uur. Tenslotte zagen 13.000 toeschouwers op de Milanese Vigorelli-baan hoe An quetil de achtervolging over vijf km won in 6.13,2 gemiddelde van 48,231 km per uur. Gimondi eindigde in 6.14,6 een gemiddelde van 48,051 km per uur. Een vierde nummer, een rit over 100 ronden van in totaal 40 km, werd door Gimondi gewonnen. Hij reed de af stand in 51.46,8. Anquetil werd tweede in het veld van twintig renners. Derde werd Vittorio Adorni op een ronde ach terstand. Anquetil was de enige niet- Italiaan in de race. MEXICO STAD Zeventien landen hebben meer dan 800 deelnemers inge schreven voor de voor-Olympische wed strijden, die van 14 tot 29 oktober in Mexico worden gehouden. Dit heeft de Olympische organisatiecommissie mee gedeeld. Er worden nog inschrijvingen van 20 landen verwacht, waarmee het aantal zal stijgen tot 1500. Onder de ingeschreven landen is ook Nederland. Oost- en West-Duitsland zullen onder één vlag deelnemen. MADRID De Spaanse wielrenfede- ratie heeft gisteren bevel gegeven tot een volle maand „rust" voor alle na tionale beroepsrenners, ingaande 25 juli, met uitzondering van de 20, die zullen deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. De maatregel was kennelijk genomen als straf voor de topprofs, die gewei gerd hebben zich te laten opnemen in de twee ploegen voor de Ronde van Frankrijk. Zij hadden verklaard niet in Frankrijk te zullen rijden, omdat ze moe waren of gewond na de Spaanse en Italiaanse wedstrijden. In de twee Spaanse ploegen van 10 man, die aan de Ronde van Frankrijk gaan deelnemen, zitten slechts vier top- renners. gen, tot een maximum van vijfduizend gulden. Alkmaar is met een premie- aandelenactie gestart om die vijftig mille bijeen te krijgen, waardoor men de beschikking zou krijgen over een ton extra. Die aandelenactie loopt vlot. Bij Zaanstreek liggen de zaken fi nancieel veel moeilijker. Stichtingvoor zitter Klaas Molenaar heeft afgelopen maandagavond tijdens een besloten vergadering gezegd dat ook in het komende, derde, seizoen van het be staan van de stichting FC Zaanstreek met een verlies rekening moet worden gehouden, vooral nu de Zaanse indus trieën veel kariger geworden zijn met steun. Het aantal toeschouwers bij Zaanstreek is bovendien niet groot genoeg om een sluitende exploitatie te waarborgen. KLAAS Molenaar wil niet zo door gaan. Hij wil geen voorzitter zijn van een stichting die zijn schulden niet kan betalen. In dit vlak bezien zal het voor beide belanghebbenden bij deze fusie nog een lange weg worden om tot overeen stemming te komen. Bij de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond juicht men de fusiebe sprekingen toe. De heer H. Burgwal heeft na gesprekken met Alkmaars voorzitter J. van der Ben en stichting- voorzitter Molenaar van Zaanstreek de overtuiging gekregen dat men aan beide zijden ernstig streeft naar oprui ming van de laatste hindernis. „In Noord-Holland boven het IJ zou deze samenbundeling de gezondmaking van het betaald voetbal daar sterk bevor deren", aldus de heer Van der Ben. Beide verenigingen hebben nog geen nieuwe spelers aangetrokken. Alkmaar onderhandelt met Go Ahead over Boe- kestijn en wilde van Zaanstreek rechtsbuiten De Jager overnemen. De gesprekken die over deze laatste transfer gevoerd zijn hebben op initia tief van Zaanstreek tot de fusiebespre kingen geleid. ADVERTENTIE ISTANBOEL De Bulgaar Kotef heeft de zevende etappe een rit over 110 km in de Ronde van Marmora gewonnen in 2 uur 53 min. 39 sec. Hij is leider in het algemeen klassement. De beste Nederlander was Nieuw- kamp die met 3.25 min. achterstand als achtste over de eindstreep ging. Holst werd tiende. Zoetemelk elfde en Van Lachterop twaalfde. De Westduitse wielrenner Martin Gombert heeft na drie ritten de leiding in de Ronde van Rheinland-Pfalz. In de derde etappe, die werd gewonnen door Mücke, werd Duyndam derde, Du bois zesde en Piet Tesselaar achtste. De Engelse wielrenner Tom Simp son heeft de Grote Prijs van het eiland Man gewonnen. Hij legde de 128 km af in 3 uur en 32 min. Aimar werd tweede op ruim twee minuten. Dolman werd vierde, Van Middelkoop tiende. De Nederlandse atlete Lia Louer heeft in Oost-Berlijn een overwinning behaald op de 400 meter. Ze maakte een tijd van 55,6 sec., waarmee ze 0,3 sec. voor bleef op de Oostduitse Flach. SOESTDIJK De traditionele voet balwedstrijd ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard op het terrein van de sportvereniging Konink lijk Paleis Soestdijk zal op woensdag avond 28 juni worden gespeeld tussen een elftal van oud-internationals en het jeugdelftal van DWS. De baten van deze wedstrijd, die zal worden bij gewoond door de koningin en prins Bernhard, komen ten goede aan de My tylschool in Utrecht. Het elftal van de oud-internationals bestaat uit de volgende spelers: Rof fel; Schaap en Wiersma; Van Wissen, Van der Hart en Stoffelen; Van Ede; Biesbrouck, Meijers, Bosselaar en Groe- neveld. ZOWEL Alkmaar als Zaanstreek heeft de spelerscontracten per 15 juli opge zegd, hetgeen bij een eventuele fusie de mogelijkheden opent een gezonde fi nanciële politiek te voeren bij het aan trekken van contractspelers. Alkmaar heeft overigens het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB gevraagd om enig uitstel van de datum waarop de contracten moeten zijn aangeboden (1 juli). „Het moet anders zo hals over kop gaan en dit is geen kwestie die in een handomdraai kan worden geregeld", aldus de heer Van der Ben. Reeds is overeengekomen dat de nieuw te vormen vereniging zal gaan spelen op het sportpark van Alkmaar. Rest nu nog de oplossing van de financiële kant van de zaak. De heren Van der Ben en Molenaar zijn ook daarover niet pessimistisch gestemd. Van onze correspondent HILVERSUM De tweede-divisie- club Gooiland heeft de vroegere mana ger van Go Ahead, de vijftigjarige Wim Beltman, voor het komende voet balseizoen aangetrokken. Hij zal zich voornamelijk bezighouden met het mentaal voorbereiden van de spelers en hij zal voor het begin van de competitie ook een belangrijke stem hebben inzake het aankoopbeleid van Gooiland. Radio Veronica blijft garant voor een eventueel exploitatietekort van Gooiland en wil ook de aankoop van nieuwe spelers mogelijk maken. DELFT Reinier Kreijermaat, die van Feijenoord een vrije transfer heeft gekregen, zal bijna zeker het komende seizoen voor de nieuwe ere-divisieclub Xerxes-DHC '66 gaan spelen De Rotterdammer die enkele keren in het Nederlandse elftal speelde, ver dween voor lange tijd door een gecom pliceerde beenbreuk van het veld. In het afgelopen seizoen maakte hij zijn rentree in het tweede elftal van Feijenoord. Het bestuur van Xerxes-DHC '66 deelde mee, dat een eventuele beslis sing over de transfer van Feijenoord naar Delft aanstaande zaterdag kan worden verwacht. Doelman Henk van Ledden van het Utrechtse Velox is door zijn ver eniging op eigen verzoek op de trans- ferlijst geplaatst. Velox heeft Ton de Hoogt van het in de vierde klasse der amateurs uitkomende KDS een con tract aangeboden. RENSWOUDE Zaterdag 24 juni a.s. gaat de derde uitgave van v.v. Rens- woude bij Valleivogels in Scherpenzeel op bezoek om daar deel te nemen aan het door deze vereniging georganiseer de toernooi voor derde elftallen. Een en ander is op touw gezet omdat vol gens de initiatiefnemers de spelers, die werkelijk voor hun plezier de voet balsport bedrijven, vrijwel nooit in aanmerking komen voor deelneming aan een toernooi. De deelnemende clubs zijn Valleivo gels, Renswoude en Woudenberg. ADVERTENTIE 100% genot EMMENBRÜCKE Gerben Karstens heeft de vierde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. In deze 237 ki lometer lange rit van Martigny naar Emmenbrücke toonden de zestig ren ners die nog in de strijd zijn weinig vechtlust. Uitslag: 1. Karstens (Ned.) 6 uur 35 minuten en 8 seconden; 2. Godefroot (B.); 3. Van Rijckegem (Belg.); 4. Otten- bros (Ned.); 5. Maurer (Zwitserl.); 6. Claus (Belg.) en vervolgens alle andere renners in dezelfde tijd als Karstens. Algemeen klassement: 1. Motta (It.) 19.18.11; 2. Maurer (Zwits.) op 6 min. 22 sec.; 3. Santamarina (Sp.) op 7.49; 4. Junkermann (Did.) op 9.32; 5. Fezzardi (It.) op 10.00; 6. Errandonea (Sp.) op 11.10; 7. Post (Ned.) op 12.03; 8. v. Rijc- keghem (Belg.) op 12.18; 11. Tummers op 16.05; 15. Karstens op 23.10; 35. Haast op 32.18; 39. Huub Hartings op 33.50; 44. Ottenbros op 38.24; 46. Jan Harings op 40.23; 52. Zilverberg op 46.34; 53. Kloos terman op 46.44; 57. De Roo op 5.03. LONDEN In het toernooi van Queens Club in Londen, dat als de ge nerale repetitie voor Wimbledon wordt beschouwd, heeft de Nederlandse ten niskampioen Tom Okker zijn grote vorm nog eens nadrukkelijk bevestigd met een schitterende overwinning op de dertigjarige Australiër Roy Emerson, winnaar van Wimbledon in '64 en '65 en in tenniskringen gekwalificeerd als sterkste „amateur" ter wereld. Gisteren werd de Australische kam pioen voor 't eerst sinds '63 in het en kelspel op Queens Club verslagen. Ok ker zegevierde in twee sets, 6-3, 6-4. Het was de derde keer dat de Ne derlander Emerson dit seizoen ontmoet te. De eerste keer verloor Okker na een spectaculaire partij, waarin hij een reële kans op winst heeft gehad, in vijf sets, de tweede keer had Emerson maar vier sets nodig. De Australiër bleef gis- Gerben Karstens gaat hier als eerste over de finish. KAISERSLAUTERN De Duitser Manfred Mücke heeft woensdag de der de etappe van de Ronde van Rheinland- Pfalz gewonnen. De winnaar reed de 167 kilometer van Wolfstein naar Kai- serslautern in 4 uur 57 minuten. Onze landgenoot Leo Duyndam klasseerde zich als derde met 40 sec. achterstand. Wim Dubois en Piet Tesselaar eindig den respectievelijk op de 6e en 8e plaats. De Duitser Martin Gombert blijft leider in de algemene rangschikking. Piet Tesselaar staat hier derde. DEN HAAG De Nederlandse da- mesturnploeg, die op 1 juli in Gihlava tegen de Tsjechoslowaakse dames uit komt is als volgt samengesteld: Mar- go Klees (Heemskerk), Jannie Vierstra (Leeuwarden), Ans Heerschop (Hilver sum), Grietje van Essen (Leeuwarden) Atie van Veen (Leeuwarden), Femie Klunder (Eindhoven) en Carla van 't Hul (Wapenveld). Ria Rietveld kon niet worden gekozen omdat zij nog steeds is geblesseerd De ploeg, die op 30 juni van Schiphol vertrekt, staat on der leiding van de heer J. D. de Jong. LONDEN De commissie van het Wimbledon-tennistoernooi, die de plaatsin gen heeft verzorgd, staat enigszins met rode oortjes van schaamte. Van de acht geplaatsten voor het heren-enkelspel in het maandag beginnende toernooi komen er vier uit in het Londense kampioenschap voor grasbanen, de traditionele voor loper van Wimbledon. Maar vier van de zes zijn reeds uitgeschakeld voordat het Londense toernooi tot de kwartfinales gekomen is. Het plaatsen van de spelers heeft ten doel de theoretisch beste spelers zodanig in het programma te plaatsen, dat wanneer alles volgens de berekenin gen gaat, de geplaatste spelers elkaar pas in de kwartfinales ontmoeten en elkaar niet voortijdig uitschakelen. De vernederde geplaatsten van Wimbledon zijn de kampioen van vorig jaar, Manuel Santana van Spanje, de Australiërs Roy Emerson en Bill Bowrey en de Zuidafrikaan Cliff Drysdale. Alle vier werden uitgeschakeld door spelers, die voor Wimbledon niet geplaatst zijn. Emerson zwichtte woensdag met 36, 46 voor de Nederlandse dienstplichtige militair Tom Okker, wiens forehand briljant was. Drysdale moest met 26, 1315 zijn meerdere erkennen in de linkshandige Brit Roger Taylor. Santana verloor reeds maandag van de Zuidafrikaan Ray Moore en Bowrey werd ook al in een eerdere ronde uitgeschakeld, eveneens door Okker. De Nederlander draait bijzonder goed en is onderwerp van vele gesprekken, waarin hij als verrassend element op Wimbledon wordt gedoodverfd. De jongste nederlagen in Londen vielen samen met een golf van kritiek op het plaatsingsbeleid in Wimbledon. Nikola Pilic van Joegoslavië, de lange linkshan dige speler met een geweldige service, is gepikeerd, dat hij niet op de lijst van geplaatsten voorkomt. „Ik denk, dat ik daarvoor niet de juiste nationaliteit heb", zei hij over de plaatsingen. Tennisjournalisten willen weten, waarom de eveneens links spelende Austra liër Owen Davidson niet is geplaatst. Vorig jaar heeft hij de halve finale gehaald en in alle drie de grote toernooien waaraan hij dit seizoen heeft deelgenomen kwam hij tot de kwartfinale. De All-England Club, die het toernooi van Wimbledon organiseert, heeft toch echt niets tegen Davidson. In oktober wordt hij als prof-trainer van de club be noemd. Hij zal dan onder meer de Britse Davis-Cup-ploeg gaan trainen. teren overigens wel wat beneden zijn normale spelpeil. Hij maakte nogal wat fouten en vooral de controle op zijn backhandslagen was zwak. Okker daar entegen bleek in topvorm en bracht zijn tegenstander met zijn krachtige fo rehand uit balans. De 23-jarige Neder lander drong dank zij deze verrassende overwinning door tot de kwartfinales. De Australiër Tony Roche wordt nu als winnaar in dit toernooi getipt, want Santana werd in de tweede ronde al onverwachts uitgeschakeld door de Zuidafrikaan Moore. Binnen een week heeft Tom Okker nu drie spelers verslagen die zijn geplaatst voor Wim bledon. In het toernooi om de titels van West-Engeland, dat hij op zijn naam bracht, behaalde hij overwinnin gen op de Zuidafrikaan Drysdale en de Australiër Bowrey, die respectievelijk als vijfde en achtste op de plaatsings lijst voor Wimbledon voorkomen. En gisteren werd de als tweede geplaatste Emerson het slachtoffer. Okker heeft ook nu weer briljant gespeeld en het was jammer dat er in de achtste game van de tweede set enige opwinding ontstond over een bal die volgens Emerson „uit" was, maar die door de umpire die het zonder lijnrechters moest stellen „in" werd gegeven. De Australiër negeerde daar op demonstratief Okkers service waar door de game naar de Nederlander ging en de stand op 44 kwam. Emerson verloor daarna zijn service op love en de Haarlemmer drukte soepel door naar winst. De Nederlandse kampioene Trudy Groenman werd in het damesenkelspel uitgeschakeld. Het Groningse meisje verloor met 86, 64 van de Ameri kaanse Kathy Blake. De belangrijkste overige uitslagen: Herenenkelspel, derde ronde: Okker versl Gisbert (Sp) 62, 61, Emerson versl Maud (Z-Afr) 97, 911, 63, Roche (Austr) versl Bungert (W-Dld) 62, 63, McManus (VS) versl Pilic (Zsl) 63 64. Vierde ronde: Davidson (Austr) versl Cox (GB) 64, 61, Roche versl. Hewitt (Z.-Afr.) 64, 62. Damesenkelspel, eerste ronde: Trudy Groenman versl Joan Cottrill (Austr) 60, 6—1, Nancy Richey (VS) versl Betty Stöve (Ned) 6—3, 6—2; tweede ronde: Annette van Zijl (Z-Afr) versl Karen Krantzcke (Austr) 46, 64, 97; derde ronde: Nancy Richey versl Winnie Shaw (GB) 64, 64. O Aan het waterpolotoernooi om de Coupe Jadran, dat van 19 tot en met 26 september in Zuid-Slavië wordt ge houden, nemen naast het Nederlandse zevental Zuid-Slavië, Italië, Roemenië, Hongarije, Oost-Duitsland en Rusland deel. Het toernooi zal in drie verschil lede plaatsen worden gehouden: op 19 en 20 september in Sibenik, O P21 en 22 september in Split en op 24 25 en 26 september in Dubrovnik. LONDEN Tom Okker heeft in de eerste ronde van het toenooi van Wim bledon, dat maandag in Londen begint, geloot tegen de Engelsman Keith Woolbridge. Bij winst krijgt hij in de tweede ronde de Braziliaan Mandarino tegenover zich, waarna hij eventueel wordt geconfronteerd met de sterke Amerikaan Graebner, die in zijn land als derde staat geklasseerd. Wanneer Okker de vierde ronde zou halen krijgt hij waarschijnlijk te maken met de als derde geplaatste Australiër John New- combe. De tweede Nederlander in het heren enkelspel, Jan Hajer, komt in de eerste ronde uit tegen de Australiër Bob Ho- we. Bij winst speelt hij in de tweede ronde tegen de Indiër Mukerjea, waar na de Zuidafrikaan Cliff Drysdale hem opwacht. Hayer zal zijn verrassende overwinning van ruim een maand gele den niet zo gemakkelijk kunnen herha len. Bij de dames krijgt de Nederlandse kampioene Trudy Groenman achtereen volgens Patty Hogan (VS) en Silvana Lazzarino (It.) als tegenstandster. Bet ty Stöve heeft in de eerste ronde vrij geloot en begint met' een partij tegen de Australische Joan Cottrill. Daarna wdcht haar eventueel de zware partij tegen de Zuidafrikaanse Annette van Zijl. Lidy Jansen-Venneboer zou bij een overwinning op de Australische Fay Toyne in de tweede ronde waar schijnlijk te maken krijgen met de Amerikaanse Stefanie de Fina. Els Veentjer en Astrid Suurbeek hebben in de eerste ronde allebei vrijgeloot. Daarna komen ze uit tegen respectieve lijk Christiane Mercelis (België) en Ma ry na Godwin (Z.-Afrika). De Nederlanders Fleury en Soeters zullen niet deelnemen aan Wimbledon. In het kwalificatietoernooi werd hun de weg door nederlagen tegen respectieve lijk de Engelsman McHugo (63, 68, 86, 62) en de Fransman Paul (62, 64, 36, 62) versperd. Ada Bakker had meer succes. Zij plaatste zich wel voor Wimbledon waar zij in de eer ste ronde moet spelen tegen de Ameri kaanse Dorothy Knode dank zij over winningen op Palacions uit Columbia (61, 60) en de Mexicaanse Elena Subirats (6—3, 46, 63). VEENENDAAL Het is het he renteam van VZC gelukt! Met de cij fers 83 werd de koploper uit de der de klasse van de bond, Brandenburg uit Bilthoven, naar huis gezonden. Door deze overwinning staat VZC nu gelijk met Bilthoven, beide met twee verliespunten. In tegenstelling tot een vorig bericht had Brandenburg nog geen wedstrijd verloren (foutieve in formatie van 't bondsbureau) en daar mee krijgt de zege der Veenendalers nog meer gestalte. VZC heeft nu twee maal tegen Brandenburg gespeeld, ter wijl Brandenburg nog twee keer tegen het gevaarlijke Flevo moet aantreden. Gunstige vooruitzichten dus voor de bewoners van het Bergbad. Het eerste spelgedeelte begon nogal verrassend. Vanuit het middenveld werd een bal hard op de Brandenburg middenvoor geplaatst, die de bal even beroerde en tot zijn eigen verrassing het leer in de uiterste hoek van het VZC-doel zag belanden (0-1). Maar VZC had een duidelijk ant woord klaar. Evert van de Dikken- berg kreeg de bal toegespeeld en in een flits verraste hij de middenachter en de keeper van Brandenburg (1-1). Wim van der Meer ondernam weer eens een lange rush (wat hij in deze titanenstrijd nog vele malen zou doen) totdat hij vlak voor doel met een fel le drukbal scoorde (2-1). Nog voor het einde van het eerste spelgedeelte maak te Cel Slotboom er 3-1 van door een van zijn bekeken boogballen, waar de keeper van Brandenburg met geen mo gelijkheid bij kon. In het tweede spelgedeelte voerde Cel Slotboom de stand op tot 5-1 en nog had VZC niet voldoende. Yvo Koomen hield de middenvoor van Brandenburg goed in bedwang en ook Henk van der Meer wist veel on heil te voorkomen. Brandenburg had intussen driemaal een strafpunt tegen gekregen en de penalty werd door de specialist in dezè zaken Evert van de Dikkenberg onhoudbaar benut (6-1). In het derde spelgedeelte werd niet gescoord. Keeper Henk van der Meer greep tweemaal zeer goed in, terwijl VZC tot tweemaal toe het houtwerk van het Brandenburg doel trof. Maar in de vierde en laatste spelfase ging de doelpuntenmachine weer draaien. Evert van de Dikkenberg schoot eerst rakelings naast, maar even daar na plaatste hij op Cel Slotboom, die niet aarzelde en onhoudbaar in de be nedenhoek 7-1 liet aantekenen. De strijd was gestreden. Toch vocht Bran denburg nog sterk terug en een op het VZC-doel afgevuurd schot ging onder de arm van de Veenendaalse goalie door (7-2). Direct hierop werd de bal toegespeeld aan de even vrijliggende middenvoor van Brandenburg en hij scoorde onhoudbaar via de binnenkant van de paal (7-3). Maar VZC had het laatste woord. Evert van de Dikken berg, die zeer vele duels met de ste vige middenachter moest uitvechten, wist zich even los te worstelen en uit een onmogelijke hoek scoorde hij prachtig 8-3 voor VZC. Direct hierna floot de goed leidende arbiter voor de laatste maal en VZC had de belang rijkste competitiewedstrijd van dit sei zoen heel duidelijk gewonnen. Wat te vens een verdienste was in deze strijd was, dat VZC geen enkele strafworp tegen kreeg, hetgeen duidelijk de be heersing illustreert, daar het er soms bikkelhard aan toeging. De dames konden het in Bilthoven tegen Brandenburg niet bolwerken. Verleden week behaalde men in het Bergbad nog een 1-1 gelijk spel, maar nu werd het een duidelijke nederlaag. Met 7-1 werd de Veenendaalse forma tie (ditmaal met drie invalsters) naar huis gestuurd. Het derde herenteam speelde in Zalt- bommel tegen het eerste herenteam O Een aanval van Veenendaal, die op niets uitloopt. van dezelfde naam 2-2 gelijk en is nog ongeslagen. De jongens-adspiranten verloren in eigen huis met 0-4 van de leeftijdsgenoten uit Tiel. KIEL Windkracht vijf tot zes maakte het zeilen in de Kieler Woche tot een harde sport. De nodige masten gingen overboord en op de Jollenbaan was omslaan schering en inslag. Boude wijn Binkhorst wist desondanks de aansluiting met de kopgroep behoor lijk te handhaven. Hij eindigde als veertiende na een zeer zware wedstrijd. Aan de spits van het Finnenveld voch ten de drie groten: Willy Kuhweide (Dl.), Hubert Raudaschel (Oostenr.) en Uwe Mares (Dl.) hun gebruikelijke on derlinge strijd. Kuhweide kreeg al spoe dig gelegenheid vrij te komen en op een magistrale wijze voor de vierde maal te zegevieren. Bij de Draken eindelijk een Neder lands succes en wel van marinezeiler Visse, die vierde werd achter Sunder- lin, Briand en Sence. D. C. Groot werd 20ste met protest tegen H. Ravenborg (Dl.), ir. J. de Jongh 22ste, I. Fa- ber 27ste, A. Warnas 39ste en C. J. de Jongh 44ste. Weer een eerste plaats behaalde Wim Guldemond in de 12 m2 Sharpie-klasse. Met deze zege kan de hoofdprijs hem nauwelijks meer ontgaan. Guldemond ging met een straatlengte voorsprong op E. Keitel (Dl.) en A. van Veen (Ned.) door de eindlijn. D. Kuin Jr. werd vijfde, de gebroeders Bellinga vijftiende. ARNHEM De 32-jarige voorman stoker B. J. uit Kootwijkerbroek reed op de avond van de 27e februari van dit jaar met zijn auto op de kruising van de Wekeromseweg en de Edeseweg in Wekerom de sloot in. Volgens de Arnhemse officier van Justitie mr. J. H. G. Boekraad was dat te wijten aan de cognacjes en biertjes die hij op had. „Nee," zei J., „het kwam door het slechte weer, het regende en storm de, en toen kwam iemand met onge- dimd licht op me af." Hij moest die au- mobilist voorrang verlenen, en draaide daarna achter hem aan de weg op, met een wat te grote bocht. „Ik denk dat de verblinding nog wat nawerkte", zei hij. Brigadier J. W. Plantagie, de „bur gemeester van Wekerom" zoals hij wel wordt genoemd, trof de stoker wat la ter aan, zwalkend over de weg. Hij was naar iemand toegeweest om te vragen mee te helpen de wagen uit de sloot te halen. „Hij rook wel naar drank," zei de brigadier, „en hij ba zelde een beetje". Op een vraag van raadsman mr. H. P. Jager antwoord de de heer Plantagie met overtuiging dat J. zeer goed bekend staat in het dorp. En zijn auto heeft hij nodig, voor zijn werk, wist hij nog te vertellen. De officier vond het maar een extre me situatie. Van verblinding kon vol gens hem nauwelijks sprake zijn ge weest. Hij eiste twee weken gevange nisstra, met een ontzegging van een jaar, waarvan 6 maanden voorwaarde lijk. De raadsman legde uit dat V. E., als hij zijn rijbewijs kwijtraakte, ook zijn baan zou verliezen. Tot nu to hebben vrienden hem geholpen met rijden, maa dat duurt niet eeuwig. Hij heeft nu ge schikt werk. Voor een invalide is het nauwelijks mogelijk iets anders te vin den. Mr. Jager vond dat ieder geval zich zelf moest worden bekeken. Het leek hem niet overeenkomsitg de bedoeling van het recht maar bij alle gevalletjes volgens een vast tarief te werken. Bo vendien betrof het een volkomen incide teel geval: J. had nog nooit iets gehad. Gezien de omstandigheden zou het een te zware straf zijn, aldus de raads man. Politierechter mr. C. H. de Kat voel de wel wat voor de theorie van het uit zonderingsgeval: hij maakte van de 14 dagen een voorwaardelijke straf, met daarbij een boete van 250 gulden. Ver der kreeg de stoker een ontzegging van 10 maanden, waarvan 5 voorwaardelijk 'met aftrek.

De Vallei | 1967 | | pagina 11