de appele bloeien Oude kunst en antiekbeurs schatkamer uit sprookje do lm Onze wereld" door terugtrekken Rusland op losse schroeven Filmfestival Berlijn in teken van Jeugd Prijshoudend VANAVOND MORGEN RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S Bod van f 400 per aandeel PILOOT STORM pp*V5TER TIE TEKKO TAKS Fijne neuzen Specialisatie TELEVISIE T.V. LANGENBERG FRM Johnny Hart NABEURS DRENTSCHE KAK AAL CONTROVERSE HANDELEN Verzoek beperking invoer kousen Pagina 2 DONDERDAG 22 JUNI 1967 8 Barend Peun vond de situatie in het Huis verscherpt. Coen was, na de middag, dat hij op zijn kamer had moeten eten, een stootblok gebleven tussen Agneta en Lientje. Of eigenlijk alleen maar een soort prikkeldraad versperring, waardoor zij elkander niet meer konden bereiken, zonder ergens aan te blijven haken. Agneta borduurde. Kussens en kle den en trekpot-aanpakkertjes en tas sen, in alle nuances van bruin en bei ge. Er kwam nooit helgroen of roze of scharlakenrood aan te pas- Dat was niet fijntjes. Lientje was begonnen een trui te breien. Ze had een patroon gekocht in de stad, en wol in twee kleuren blauw. Ze breide onder de stekende blikken van haar zusters, tot de trui te groot bleek. „Misschien wil Braam 'm wel heb ben", raadde Agneta. Lientje haalde duizenden moeizame steken uit, maakte de wol nat, wond haar om een plank. Daarna begon ze opnieuw. Het was alsof Agneta's ogen er vloek over uitriepen; de trui werd veel te klein. „Je kunt 'm best aan de bazaar voor de zangvereniging geven", vond Agneta. En borduurde. Het kwam niet bij Lientje op te zeggen: „Ze krijgen al dat afschuwe lijke goed van jou al!" Ze trok met gloeiende wangen haar trui uit; maakte de wol nat en wond haar op nieuw om de plank. Op een sofa zat Chrisje, avond aan avond met bonbonnetjes en 'n frivoli- teetje dat niet opschoot. „Je had al twee truien kunnen af hebben", zei ze meewarig. Zo kwam de derde trui tot stand, die Coen als gegoten zat. Niemand begreep, waarom hij zo moest stralen, toen hij haar voor het eerst mocht aantrekken. Het blauw paste zo alleraardigst bij zijn ogen, dat zelfs Agneta met dunne lippen glimlachte. Zij en Chrisje voelden eigenlijk allebei een lichte jaloezie, hoewel ze toch helemaal niet veel ge negenheid voor Coen koesterden. Maar het was, alsof Lientje hem na der gekomen was, door die trui te brei en. Alsof er een band gebreid was van trou en begrip, om die deftige kleine Freule Lientje en dat rare neefje sa men. Er gebeuren soms van die onna speurlijke dingen, die zelfs de minst gevoelige ziel begrijpt, als een voldon gen feit..., zonder de echte oorzaak of reden te kennen... In tante Lientje vond Coen waarlijk een begrijpende ziel, zij het dan ook een zeer opgejaagde, en niet sterk naast hem staande. Ze luisterde, als haar zusters vertelden van Coen's brullend zingen in de wijnkelder, of van zijn fantastische verhalen over mannen en vrouwen, die 's nachts bij hem kwamen en zo vriendelijk waren. Dit laatste stak onwillekeu rig. Het hinderde Coen niet, aan wie hij 't vertelde. Zijn relaas borrelde als een milde bron over alle stenen en deuken van het dagelijkse leven, en wie ervan genieten wilde, mocht luisteren. „Ze hebben prachtige kle ren aan", zei Coen. Zijn stem had een onwerkelijke klank. „En ze lopen zo mooi! Zo mooi!... En ze lachen allemaal. Ik denk, dat ze mekaar al kennen. En ze aaien me over m'n wangen, en over m'n haar. En één dame maar die is zo mooi heeft vannacht de arm om me heen gesla gen zo als mamma dat vroeger wel eens dee, zie je? en ze zei: „Wat ben jij lief!..." En een meneer knik te. Hij liet me 'n heel lang lint zien, van bloemen en die waren van glas!" Agneta dacht: „Hij heeft teveel komedie gezien!" En Chrisje griezel de, want ze had zich uit pure labili teit eens tot een spiritistische séance laten overhalen, en hoorde sedertdien nog dikwijls ergens iets kraken in het Huis. Alleen Lientje luisterde zonder bijgedachten, en vroeg een enkele maal: „En toen?..." Wat vol gens Barend enorm tactloos was. Zij was de enige, die belangstelling en waardering had. Coen bedacht een versje over een vogeltje op het gras, en zei dat zon der speciale invitatie aan tafel op. Agneta dacht: „toneel-bloed"; Chris je vond het gek. Zij had zoiets nooit gedaan. Alleen Lientje zei achteraf: „Dat 'ie 't kan!..." Nu en dan bracht ze Coen zelf naar bed. Misschien is niets meer bemoe digend in het leven, dan de nachtkus van een kind. Deze weelde had ze voor zich alleen. Maar ze raakte lichtelijk verslaafd aan het hele ver schijnsel, dat in de vorm van een vijfjarige jongen in haar leven was gekomen- Op de gekste uren was ze genegen naar zijn wonderlijke verha len te luisteren, en kon dan, in het vuur van de vertelling, voorzichtig zijn arm beetpakken, en hem in een schaduw-laantje duwen, of onder een lommerrijke pergola... en hem op de primitiefste wijze inspireren door die woorden: „En toen?"... Zo vertelde hij haar de sprookjes, in plaats van omgekeerd. Want Coen wist alleen maar sprookjes, ondanks de zeer opvoedkundige, nuchtere boe ken, die hij met verjaardagen of ter gelegenheid van Sint Nicolaas' feest cadeau kreeg. Sint Nicolaas was, zoals tante Ag neta hem dadelijk verteld had, al lang dood, en zijn dag werd gevierd, om alle mensen gelegenheid te geven, DELFT Nadat de burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolf schoten, de oude-kunst- en antiekbeurs heeft geopend, die voor de negentiende maal in het Stedelyk Museum Het Prin- 5 senhof te Delft wordt gehouden, zal 'n 5 periode van drie weken zijn aangebroken 5 de beurs duurt tot en met 12 juli zich aan hem te spiegelen. Mensen s waarin weer enige tuinduizenden uit bin- SSlrir""™ een specla nen. en buitenland hun schreden zullen Op zulke dagen kreeg Coen boeken 1 richt™ hetv»ormaliSe klooster over kinderen die uit logeren gingen 5 St. Aechteu, dat s.nds de jaren dat en netjes oppasten, zodat ze het vol- Y,ad" W,)\e™ ged"r™d.e ff* gend jaar mochten terugkomen; een I n f onuio c heet. Zij zullen er wederom alle ver- enkele maal kreeg hij ook een tol of trekken omgetoverd vinden in ware een hoepel, met veel bepalingen en; schatkaniPrs, waarin de „egenentwnltig beperkingen eraan verbonden. deeinwner8, dle me, elkaar de top van de Dit verhinderde Coen niet, tolletjes; oude.kun8t. en antiekhandel in Neder- te maken van eikels, en sprookjes te zien, te horen en te lezen in elke and v0.™™' het..m00,stp ,ult hun c0'- bloem, in alle wolken en grassprie- I lecti<,s hehben ï«*P<»«rd. ten. Ieder jaar opnieuw zegt de handel: „Tante, weet je al van dat roze Het goede antiek wordt schaars. Het wolkje, dat. zo graag naar de hemel s wordt voortdurend moeilijker om er de wou?..." 5 hand op te leggen. Maar toch slagen de ..Nee...?" zei tante Lientje dan. handelaren, die hun reizen steeds ver ..Alle andere wolkjes zeiden: uitbreiden, erin zoveel moois en goeds „Maar dit is de hemel toch al!", 5 °P te sporen, dat iedere beurs opnieuw maar dat roze wolkje zei: „Ik wils een verrassing is. Het is ook dit jaar nog hoger, nog verder, ik wil naar s heus weer niet gemakkelijk geweest. God". En toen moesten alle andere 2 Maar over het resultaat dat bereikt is, wolken verschrikkelijk hard lachen, 2 is men niettemin tevreden, want ze dachten, dat God overal was Dit viel te beluisteren op de perscon- (dat zei de dominee toch laatst ook, ferentie die het bestuur te Delft hield tegen tante Chrisje?), en ze konden s en tijdens welke gelegenheid bestond de niet hoger komen". 2 beurs te bezichtigen. Vele tientallen „Ja", zei tante Lientje verbaasd, jj journalisten, de binnen- en de buiten en toen?" snel omkijkend naar de landse pers vertegenwoordigend, werd strenge vensters met de opgenomen er verwelkomd door de voorzitter, de gordijnen; „en toen?" heer J. Schulman uit Amsterdam, en „Nou, toen ging dat wolkje op 5 verenigden zich na de voorbezichtiging reis... en kwam in een land, waar al- jj les groen was, tot de mensen toe!... s Alles groen, tante! nou ja, de bloe- metjes natuurlijk net als hier, alleen véél groter en mooier! Tante, zou den er groene mensen bestaan?..." „Dat denk ik niet", zei tante; te gen beter weten in. Of: „Tante Lientje!... ik weet een prachtig verhaal over een boze ouwe dame, die van een verkeerde chocola- de-pudding at (die was betoverd, zie je?) en die toen net zo werd als de Lange. Zal ik je dat eens vertel len?" ff (Wordt vervolgd) IIIIIIIIIIIIIIIIIMII IIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllliiiiiiiiilllllllllllllIIIII 3536. De laatste radiosignalen waren uitgezonden en flitsten terug naar Lunapolis, waar zij over ruim 6 uur ontvangen zouden worden. Licht-, radio- en radargolven hebben de hoogste snelheid, die in het heelal mogelijk is, namelijk ongeveer 300.000 km per seconde. „Als we 't eens klaarspelen om onze ruimteschepen óók met die snelheid door het universum te sturen", zei Piloot Storm, „ja, dè,n wordt het ruimtereizen eerst recht de moeite waard!" „Nou wie weet maken wij 't nog mee!" lachte pro fessor Dubois. „Maar jij bent ook niet gauw tevreden, zeg! Met onze hyperdrive gaan we immers al tien maal zo snel als vroeger met de normale space-drive. Er kan dus in enkele jaren veel gebeuren!!" De Naald naderde nu snel zijn bestemming en op de juiste afstand remde Arend het schip af, door middel van retrojets. Als een mat-glanzende bol groeide Pluto in de telescopen en op het radarscherm. Doch op eens riep Dubois verbaasd: „Kijk nou eens! Zie ik dub bel?" Het scherm vertoonde inderdaad een vreemd dubbelbeeld van de planeet. „Och het zal een valsê re flectie zijn, of een fout in de „radar-set", meende Arend. Maar het doet mij wel aan iets denken Hij bukte zich en haalde de cilinder-box te voor schijn. Even stond hij er peinzend mee in de handen 2. De onbekende heeft het witte wijnkopje van tafel gepakt. Er kleeft geen bloed aan zijn handen of kleren, en als hij zich bukt om de planken vloer van het pavil joen te onderzoeken, ziet hij tot zijn tevredenheid, dat hij geen enkel spoor heeft achtergelaten. Hij laat het wijn kopje in zijn mouw glijden en luistert. Alles is rustig Hoe makkelijk was het allemaal gegaan. Die oude leute raar van een Meng zou zijn mond niet meer opendoen. Plotseling schrikt hij van een zachte plof. Hij slaakt een zucht van verlichting als hij ziet dat het maar een kik ker is, die zich op de rand van de planken vloer heeft gewaagd en nu met zijn puilende, knipperende ogen nieuwsgierig naar hem kijkt. „Jij kunt wel niet praten, maar ik heb toch geen behoefte aan pottekijkers", gromt de moordenaar en met een venijnige trap schopt hij de kikker het water in. Er klinkt een plons en meteen be gint een koor van honderden kikkers opgewonden te kwa ken. Het klinkt ontstellend luid in de stille maannacht. De moordenaar uit een gesmoorde verwensing, luistert even of het gekwaak iemand gewekt heeft en loopt dan haastig over het smalle bruggetje in de richting van de tuinpoort. Niemand zou hem herkennen omdat hij zijn hoofddoek voor zijn gezicht heeft geknoopt. Als hij verdwenen is verstomt geleidelijk het concert van de kikvorsen. MOSKOU De Sowjet-Unie heeft vandaag bekendgemaakt niet te zullen meewerken aan het televisieprogram ma „Onze wereld" dat zondag aan staande door ongeveer 500 miljoen men sen in 31 landen te zien zou zijn. Als eerste onderdeel van het programma zou de geboorte van een baby in het 5 oosten van de Sowjet-Unie te zien zijn geweest en een Russische communica tiesatelliet zou worden ingeschakeld bij de doorzending van de beelden. In een communiqué van de Russische televisie-organisatie is gezegd: dat het programma „zijn oorspronkelijke hu manitaire bedoeling heeft verloren door de oorlog in het Midden-Oosten". Som mige Amerikaanse, Britse en Westduit- se televisiestations „voeren een laster campagne tegen Arabische landen en de vreedzame politiek van de Sowjet- Unie en andere socialistische staten", aldu het door „Tass" verpreide com muniqué. Gisteren deelde een woordvoerder van de organisatoren van het program- ma in Londen mee dat het programma zou worden uitgevoerd ondanks verzoe- 5 ken van Oost-Duitsland, Tsjecho-Slowa- kije, Hongarije en Polen om uit te stel len. De voorbereiding heeft twee jaar ge duurd en de uitvoering kost 7,5 miljoen gulden. Vier communicatiesatellieten drie Amerikaanse en één Russische zouden worden ingeschakeld^ Er zouden onder meer filmbeelden worden getoond van het aardoppervlak welke eerder dit jaar vanuit een Russische sa telliet zijn genomen. BERLIJN Tijdens het zeventien de jaarlijkse Filmfestival van West- Berlijn zal de nadruk vallen op de jeugd, ook al heeft de film waarmee het festival wordt geopend als thema een dode vader. Het is de Amerikaanse inzending: „O Dad, poor Dad, Mam ma's hung you in the closet and I'm feelin' so sad". De film is een komedie over een zeer rijke Amerikaanse en haar over leden, maar nog wel aanwezige echtge noot. De veterane Rosalind Russell speelt de hoofdrol en zal bij de verto ning aanwezig zijn. Andere sterren die worden verwacht zijn James Stewart en Anita Ekberg. Het festival duurt twaalf dagen. Er worden 21 hoofdfilms uit 14 landen vertoond die meedingen naar de on- derscheidingen. Drie films worden ge il tipt als kanshebber op de prijs voor de beste film. Het zijn de Belgische film „Le départ", de Franse inzen- ding „Le vieil homme et l'enfant" en het Zweedse werk „Haer har du ditt I liv" (dit is uw leven). Le départ is de eerste poging tot een Western van de jonge Poolse re gisseur, Jerzy Skolimowski. De hoofdrol heeft Jean-Pierre Leaud, die vorig jaar de prijs voor de beste acteur heeft gewonnen. De Franse film met Michel Simon in de hoofdrol is een komedie tegen antisemitisme. Het is de eerste hoofdfilm van de 32-jarige Claude Berri. Ook de Zweedse film is een debuut in de hoofdfilms. De ma ker is Jan Troell. Nederland is vertegenwoordigd met twee hoofdfilms, namelijk „Het gang stermeisje", de eerste hoofdfilm van Frans Weiss, en „Paranoia" van Adriaan Ditvoorst. Nederland heeft ook films ingezonden voor de afdeling korte films. met het bestuur van de beurs aan de traditioneel geworden lunch in de Prin senkelder. De rondgang over de beurs een be zigheid waarvoor men wel een dag mag uittrekken als men het goed wil doen leert de bezoeker, dat de groten uit de Nederlandse kunsthandel, die hier exposeren, wel bijzonder fijne neuzen moeten hebben. Er wordt graag van schatkamers gesproken en dat zijn zon der enige overdrijving de stands van die handelaren die zich niet hebben ge specialiseerd, maar van allerlei bren gen, zoals meubelen, zilver, aardewerk, porselein, glaswerk en nog veel meer. Men raakt er haast niet uitgekeken. En het is moeilijk om de topstukken te noemen. Er zijn er zo veel. Maar uit blinkers zijn toch wel een Haags por seleinen Chine de Commande Servies (127-delig) met vogeldecor in de stand van IJstad Antiquairs N.V., Den Haag- Lochem, een op een geel fond fraai ge decoreerd theeservies van Meissener por selein bij Bernhard Stodel, Amsterdam, en een zilveren schaal (Noordneder lands 1605) met een gegraveerde voor stelling van de bruiloft te Cana bij A. Aronson te Amsterdam. Het kunstkabi net bij de Fa. A. C. Beeling te Leeu warden zal zeker ook de nodige belang stelling trekken. Het aantal specialisten op de beurs DELFT Een hoekje op de Kunst- en Antiekbeurs van dit jaar: op de Spaanse tafel uit de 18e eeuw liggen en staan hier een 14e-eeuws Italiaans processiekruis, een koppel 17e-eeuwse pistolen, een 16e- eeuwse Duitse kruithoorn en een 17 e- eeuws Vlaams juwelenkistje. is in de loop der jaren groter gewor den. Vijf deelnemers zijn er die uit sluitend schilderijen brengen. Ook daar bij zijn dit jaar weer verrassingen. G. Cramer, Den Haag exposeert twee pa neeltjes van Rembrandt, resp. voorstel lende de operatie (gevoel) en drie zan gers bij kaarslicht (gehoor), P. de Boer Amsterdam een groot stilleven van Gerrit Henda en twee schilderijen van Jan Steen en Beets en Fontein te Ben- nebroek een landschap van Salomon van Ruysdael. De heer J. Schulman zei tot de aan wezige journalisten, dat aan. alle bezoe kers van de beurs een enquêteformu lier zal worden uitgereikt. Men wil na melijk een inzicht hebben waar de be zoekers vandaan komen, hoe vaak zij de beurs reeds bezochten enz. Voorts deel de hij mee, dat een van de deelnemers de heer Jac. Aalderink uit Amsterdam gisteravond een auto-ongeluk heeft ge had en zeker gedurende de gehele duur van de beurs het bed zal moeten hou den. De heer Aalderink is een der stich ters van de beurs en heeft reeds van het eerste jaar af deelgenomen. HILVERSUM I 18.00 Sportrubriek. 18.30 Halte: progr. voor twintigers. 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Radiokrant. 19.30 Vocaal ensemble en solisten: geestelijke liederen. 20.00 Stereo: Licht instrumentaal ensemble en vocaal ensemble met gitaar. 20.30 Avondpermissie: gev. progr. voor de militairen. 22.15 Avondsluiting. 22.30 Nws. en herh. SOS-berichten. 22.40 Boekbespreking. 22.45 Kerkorgelconcert klassieke en mod. muziek. 23.15 Vertol kers beluisterd: pianorecital: mod. mu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitzending van 't GPV: De Zwolse stadsuitbr. en gemeenteraadsverk. 18.30 Lichte orkest muziek en zangsolisten. 18.55 De ge sproken brief. 19.00 Stereo: Pianoduo: moderne muziek. IKOR: 19.30 Avondge bed (korte Vesperdienst). 19.55 Kerk veraf en dichtbij. Avro: 20.00 Nieuws. 20.05 Kunstkroniek. 20.30 Stereo: Oster- festspiele Salzburg 1967: Die Walküre, opera van Wagner (tweede bedrijf). 22.10 Kwamkwammertijd?: zomer jour nalistiek vroeger en nu, klankbeeld. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Stereo: Dis- cotaria: nieuwe gr. platen. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND I. NTS: 18.45 De Minimolen. 18.50 Jour naal. STER: 18.55 Reclame. NTS: 19.00 De Verrekijker - Intern, jeugdjournaal. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Men sen in de sport: documentair-informa- tief pr. 19.53 Toeristische tips. STER: 19.56 Reclame. NTS 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voordracht. 20.50 Cathy, tv-spel. (progr. van de BBC - herh.). 22.10 Zangvoordr. NTS: 22.50-22.55 Journ. 23.00-23.30 Teleac - Automatisering. (15 - herh. van maandag 11.). NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reclame. NCRV: 20.05 Geen beter leven dan buitenleven, tv-film. 20.30 Groeten uit Denemarken: gev. progr. 21.25 Filmimpressie van de badplaats Saint Tropez. 21.45 Van nul uur één tot middernacht, detective-tv-film (dl. 4). STER: 22.10 Reclame. NTS: 22.15 Jour naal. CVK/IKOR: 22.30-23.00 Dichterbij, progr. over de Bijbel. HILVERSUM I. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Lichte ork.muz. 7.30 Nws. 7.32 Radiokrant. 7.50 Lichte grammo- foonmuz. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muz. (gr). 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: va- kantietips. 8.45 Stereo: Licht instru mentaal sextet. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Londens Sym fonie-orkest en solist (gr): klassiek pia noconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Lichte grammofoonmuz. 12.00 Lichte grammofoonmuz. 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act, eventueel grammofoonmuz. 12.50 Klassieke en moderne balletmuz. (gr). 13.45 Jazzmuz. 14.05 Schoolradio. 14.25 Stereo: Metropole orkest: amu sementsmuziek. 15.10 Voordracht. 15.25 Stereo: Klassiek strijkkwartet (gr). 16.00 In 't zilver: programma voor ou dere luisteraars. 17.00 Stereo: Neder landse lichte muz. 17.30 Kerkorgelcon cert: klassieke en mod. muz. HILVERSUM II. VARA: 7.0C Nws. en ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuz. (7.30-7.35 Van de voorpagina, persoverzicht.) VPRO: 7.55 Deze dag. VARA. 8.00 Nws. 8.10 Lichte grammofoonmuz. 9.00 Stereo: Viool en klavecimbel: klassifeke muz. 9.15 Stereo: Klass. strijkkwintet (GR). 9.50 Stereo: Mod. kamermuz. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Lichte grammofoonmuz. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. AVRO: 11.30 Kerkorgelcon cert: klassieke muz. 11.55 Beursberich ten. 12.00 Licht instrumentaal ensemble. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Uit zending voor de landbouw. 12.40 Sport- revue. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.30 Scha keringen: een cultureel programma in woord en muz. 14.20 Showavond. VPRO 15.30 Thuis, programma voor thuiszit tenden. 16.00 Nws. 16.02 Namiddagcon cert: A. Radio kamerork., klein radio koor en solisten: klassieke muz. B. Klavecimbelrecital: klassieke muz. 17.00 Voor de kinderen. 17.10 Stereo: Muzikale aanwinsten. 17.45 Act. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Plaat maar raak!: vrolijk ochtendprogram ma. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitaminen: Verzoekplatenprogr. (11.00 Nieuws). VPRO: 12.00 Nws. 12.02 Uit de buiten landse pers. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nws. 13.02 Uit de buitenlanse pers. 13.05 El pée: gevarieerd platen- programma. 14.00 Nws. 14.02 Uit de buitenlandse pers. 14.05 2 x Top 10. AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Muziekkantjes: licht muziekprogramma. 16.00 Nws. 16.02 Oud Plaatwerk. 16.30 Sorbet: licht platenprogramma 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Pop-Party. DONDERDAG 22 JUNI 1967 DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. v. gis teren). 10.20 Sportspiegel. 10.50 Filmre portage. 11.35 Act. en muziek. 12.00- 13.30 Act. 16.10 Nws. 16.15 Races op Ascot om de Gouden Beker. 16.45 Kin- derprogr. 17.30 Kinderfilm. 18.00-18.05 Nws. (Regionaal pr.: NDR: 18.05 Act. 18.16 Cultureel nws. 18.50 Zandmanne tje. 19.00 Act. 19.21 TV-film. 19.59 Pr.- overzicht. WER: 1.05 Nws. uit Noord- rijn-Westfalen. 18.10 Weekoverz. 18.12 Filmrep. 18.25 Hier und Heute (I). 18.50 Goedenavond. 19.00 Hier und Heute (II). 19.10 Film. 9 40 Dierenpr.). 20.00 Jour naal en weerbericht. 20.15 Film. 21.45 Documentaire. 22.40 Journ., weerber. en commentaar. 22.55 Discussie. 23.40 Nieuws. DUITSLAND II. 18.10 Nws. en weerber. 18.20 Act. en muziek. 18.55 Kort tv-spel. 19.27 Weer bericht. 19.30 Nws. en thema's van de dag. 20.00 Feestprogr. t.g.v. huwelijk Deense Prins Margrethe met Graaf Hen ri de Monpezat. Aansl.: Nws. 21.30 Dis cussie. 22.15 Nws., weerbericht eri the ma's van de dag. =Miuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiim 6-m 6. Met een voldaan gevoel kuierde Tekko de Kazan- laan uit en toen hij gedachteloos 't Bisonplein overge- stoken^was en de Buldogstraat wilde ingaan, bleef hij -plotseling staan. „Da's waar ook! Hier woont mijn vriend Starreveld!" schrok Tekko. „Kijk, hij is nog op ook. Er brandt nog licht. Ik zou hem best even willen spreken om hem te vertellen, waarom ik niets heb laten horen op zijn vrien delijke uitnodiging. Ja, dat moest ik maar even doen. Het is wel een beetje laat om nu nog bij iemand aan te komen, maar wij zijn per slot toch oude vrienden!" Zo gezegd, zo gedaan! Tekko belde aan en direct hierop werd het licht in de gang aangestoken. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII11IIIIIIIIIIIIIUIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU I imiiiiimiiiiiiiiiniimm „Ja, hij komt er aan!" mompelde Tekko, toen hij 't geluid van sloffende voetstappen hoorde. De grendel werd weggeschoven, de deur geopend en een schuchtere stem vroeg: „Wat kan ik nog zo laat voor u doen? Of eh is het eigenlijk wel al zo laat? Oh ehu bent eh „Starreveld, beste kerel, ik ben het, Taks, Tekko Taks!" juichte onze vriend blij. „Hoe is het? Mag ik nog even binnenkomen?" „oh eh...-Taks, kijk eens aan. Mijn goeie oude vriend Taks!" lachte professot Starreveld. „Natuurlijk, natuurlijk! Kom er in! Kom gauw binnen! Leuk dat je er bent! Ik dacht al dat je verhuisd was of zo iets! Kom mee dan kunnen we S eens gezellig babbelen!" iiiiimiiiiiimimiiiiiiiiuiiiiitiiiiiiiiiii AMSTERDAM De beurs slingert deze week maar wat heen en weer zonder grote verschillen en zonder maar een enkele lijn te kunnen aan geven. Nog altijd overheerst de stem ming van afwachten en gereserveerd heid waardoor de handel bijzonder klein van omvang is geworden. Ook ditmaal viel er weer bitter weinig affaire te bespeuren. De hoofdfondsen kropen dan ook al spoedig weer in hun schulp na een aanvankelijk wat opge wekter opening. Koninklijke en Unilever bleven daardoor rond de vorige koers schom melen, evenals AKU, Hoogovens en Philips. Dit laatste aandeel zette de handel hoger in, maar verloor nader hand ook terrein. De lokale markt was sterk verdeeld met kleine koersverschillen naar weerskanten. Het geheel werd opnieuw beheerst door toevallig wat aanbod of vraag waarbij het passen en meten wérd om tot elkaar te komen. Hierdoor waren o.m. Billiton, Spaarnestad en Naarden lager maar Kemo, Nationale Nederlanden, Kon. Zout, Van der Grin ten en Carp wat hoger. Mosa, Meteoor, Nieaf en Schuttersveld breidden hun dalingen uit. Zwanenberg, Bols, Schol ten Carton en Key Kramer zetten de stijging voort. Ver. Touw was in herstel. EMS was in reactie. De stock- handel Albert Heijn verstoort nog altijd de koersvorming want nu moest het herstel van de vorige dag weer ongedaan worden gemaakt. Ook in de scheepvaartsector zat geen tekening. Alleen Van Ommeren was opnieuw iets hoger. KLM moest een weinig terug. De obligatiehoek was wat hoger maar veel om het lijf had het niet. Kon. Olie 127,50—128 en 128, Unile ver 90,40, Philips 94,8095 en 94,70 94,80. ASSEN - HOOGEVEEN Met een hamerslag gistermiddag om tien minu ten voor zes in het Hoogeveense hotel Homan is een einde gekomen aan een bijzonder lastige kwestie in vennoot- schapsland: het jarenlange tumult in en rondom de Drentsche Kanaal Maat schappij. Toevallig gelijktijdig gingen de Drent se Staten in Assen en de aandeelhou ders van de maatschappij in Hoogeveen met algemene stemmen akkoord met een bemiddelingsvoorstel van de minis ter van Verkeer en Waterstaat. Dit houdt in een bod van de provincie Dren te op de aandelen Drentsche Kanaal Mij van circa 50 pet. Van 5 mei 1964 af hebben de aandeelhouders in deze maatschappij in eendrachtige samenwerking ge streefd naar het beste resultaat, dat thans uit de 'bus is gekomen. Daartoe stuurden zij op die dag eerst het bestuur naar huis, voornamelijk be staande uit vertegenwoordigers van de provincie, die niet verder wilden gaan dan een bod van tien procent. Vervol gens benoemden zij uit eigen gelederen een nieuw bestuur, dat op basis van vijftig procent om de onderhandelings tafel ging zitten. Niettemin dreigde het schip van de Dréntsche Kanaal Mij. gistermiddag nog na urenlang vergaderen in het zicht van de haven te stranden, toen zowel voor als achter de bestuurstafel een controverse aan het licht kwam over de wijze waarop de ƒ460.000 van de provincie over het bijna tweemaal zo hoge aandelenkapitaal moest wor den verdeeld, namelijk als percentage van vijftig op de oude en de nieuwe aandelen, die een verschillende nomi nale waarde hebben, of als een gelijk bedrag op alle stukken. Voorzitter H. van Meggelen maakte daarbij een reuzenzwaai door als bestuurder een andere mening te zijn toegedaan dan als aandeelhouder. De aanleiding tot de controverse, die nu bij het einde van de maatschappij oude stijl de gemoederen heftig in beroering bracht, bleek zijn oorsprong te hebben in het prille begin van de onderneming, ?es jaar na de oprichting in 1850, toen nieuw kapitaal moest worden aangetrokken. Dat geschiedde in de vorm van 591 nieuwe aandelen van 550 nominaal, omdat de 591 oude aandelen van 1.000, die op dat mo ment uitstonden, nog slechts een waar de hadden van 550. Na een zeer spannende stemming haalde het overigens verdeelde bestuur gisteren juist de benodigde tweederde meerderheid van stemmen, welke no dig was om alle aandelen gelijk te berechtigen. De uitkering komt, na aftrek van kosten, overeen met onge veer 400 per aandeel. Hoewel met algemene stemmen, werd het voorstel de Drentsche Kanaal Mij. voor ƒ460.000 te kopen, in de Drentse Statenvergadering niet zonder slag of stoot aangenomen. Er gingen stemmen op, dat een particuliere maat schappij noot een bod zou hebben uitgebracht, omdat de aandelen Drent sche Kanaal Mij- eenvoudig niets waard waren. De provincie heeft de aandelen echter nodig om tot een betere waterhuishouding te kunnen komen in het gebied van de maat schappij, dat veelvuldig met waterover last heeft te kampen. Op papier zal de Drentsche Kanaal Maatschappij blijven bestaan, omdat bij liquidatie de fiscus op de provincie Drenthe een aanzienlijke vordering zou krijgen. UTRECHT (ANP) De Vereniging van tricot- en kousenfabrikanten heeft in een brief aan de minister van economische zaken gevraagd, paal en perk te stellen aan de abnormale importen uit Oost-Europa en Azië. Als dat niet gebeurt, is de kans groot, dat deze industrie dezelfde financiële steun moet vragen als de katoen-, rayon- en linnenindustrie. Het marktverstorend karakter van de importen en de schade die de Nederlandse fabrikanten daarvan on dervinden, noemt de vereniging bij zonder duidelijk. Alleen al de invoer van tricot bovenkleding uit Hongkong is van 1965 op 1966 met bijna 75 procent gestegen.

De Vallei | 1967 | | pagina 2