J. H. H. Jansen stopt zijn werkmaar blijft actief Een eindlijst met maar liefst acht tienen! Ulo-diploma in twee jaar NACHTELIJKE BOUW Enorm trappenhuis in plan Molenbrug Vakbonden bezorgd over gevolgen VSW-conflict VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Reactie AGENDA OOK ALS RAADSLID NIET HERKIESBAAR Sport Stropdas Luxor Theater Arabesque: knap stukje werk Brandmelding Renswoude MIST u uw 3550 4079 Tegen de vangrail op Rijksweg 12 M. Gaasbeek (AI): Nooit te oud om te leren!" BURGERLIJKE STAND 0 P E L CHEVROLET Oefening van de E.H.B.O. in Achterberg VAN WOUT BLAUWKOUS dagblad DE VALLEI? Auto plotseling naar linksSpanjaarden kwamen ten val KIEZEN VEENENDAAL Permanent FORD-show in. showroom SCHERPENZEEL V.A.B. KIRPESTEIN De wijkraad en M. G. H. Hendriks VRIJDAG 23 JUNI 1967 VEENENDAAL Gisteren is de heer J. H. H. Jansen voor het laatst in functie geweest als adjunct-inspec teur van de Raad van Arbeid. Drie jaar eerder dan hij had verwacht, gaat hij met pensioen. De 62-jarige Veenendater, heeft in zijn lange ambtelijke carrière, die in 1919 be gon, vrijwel iedere inwoner van Vee- nendaal leren kennen. .Jansen Raad van Arbeid", zoals hij altijd nog wordt genoemd, werd ook bui tel de gemeentegrenzen een ver trouwde verschijning. Hij gaat het nu wat kalmer aan doen. De werk zaamheden die hij in 'n groot deel van z'n leven heeft verricht zijn over bodig geworden in verband met de wettelijke invoering der arbeidsonge schiktheidsverzekering. De bedrijfs verenigingen hebben de taak van de heer Jansen in feite overgenomen. In specteur Jansen zal zijn rayon niet meer doorkruisen in zijn zwarte Volkswagen, zoals hij dat vele tien tallen jaren achtereen heeft gedaan. Het heeft mij bijzonder goed gedaan, kennis gemaakt te hebben met een man die zesenveertig jaar aan zich zelf heeft getwijfeld. U had die ken nismaking ook kunnen hebben maar het is u misschien helemaal niet opge vallen. Tussen al de grote zelfbewus- ten hebt u wellicht over die ene twij felaar heen gekeken. Dat is zeer wel mogelijk. Maar het zou jammer we zen. Omdat u voor zulke kennisma kingen maar zelden in de gelegenheid komt. Want zeg nou zelf: het is toch heel wat voor iemand, die als onder wijzer zesenveertig jaar kindertjes enigszins aan de harde maatschappij heeft gewend, om bij zijn afscheid te zeggen dat hij al die tijd aan z'n ei gen kunnen heeft getwijfeld. Dat verwacht je niet op een afscheid. Meestal gaan er mensen heen met dankwoorden aan degenen, die hen zover gebracht hebben en aan hun vrouw, die immer op de achtergrond achter hen stond, maar die tussen de regels door alles voor zichzelf op- eiesen. Ook de medaille van Hare Ma jesteit, die aan hun revers wordt ge hangen. „Zichtbaar ontroerd en zeer verrast onderging de scheidende weet ik-wat 't moment van de onderschei ding" staat er dan in de krant. Ja wel, maar hij zou het lintje 'es niet gekregen moeten hebbem. Dan zou er eigenlijk in de krant moeten staan: „Zichtbaar ongeduldig stond de heer zus-en-zo te wachten tot de onder scheiding afkwam; echter, het ereme taal bleef uit." Voor mij is meester Boer een goeie on derwijzer geweest. Alleen al om het feit, dat hij steeds gedacht heeft: „Doe ik het wel allemaal goed". Als hij vandaag met die gedachten zou solli citeren kreeg hij misschien het stem pel „gebrek aan zelfvertrouwen" mee. Want wie twijfelt er nou nog aan zich zelf? We versieren dit en we fiksen dat even. Vooral niet laten merken dat het wel 'es verkeerd kon gaan. We steken een dikke sigaar in ons hoofd, de duimen achter het vest en dan zullen we wel 'es laten horen hoe we over anderen denken. Onszelf ver geten we. Daar moet een ander maar over oordelen. Dat is ons allemaal best, als we het maar niet te weten komen, want dan bezeren we onze te nen. Nee, wij nemen de anderen in de kij- kerd. „Die jongen doet het heel knap. Presenteert zich heel aardig. En wat ie klaarmaakt daar zit een stuk zelf vertrouwen achter. Een ander bakt er in ons vizier niet veel van. Veel te bescheijen. Kan niet veel aan z'n hoofd hebben, want dan ligt ie een paar nachten wakker. We vragen ons niet af, of iemand wel eens wakker zou kunnen liggen met de vraag: „Ben ik het wel, die dat al lemaal moet opknappen? Hadden ze niet beter die of die kunnen nemen?" Totdat iemand daar in het openbaar van getuigt. Dan neem je even de tijd om er over na te denken. En dan denk je bij jezelf: „Gelukkig ben ik de enige niet. Er is zelfs ie mand die het er zesenveertig jaar moeilijk mee gehad heeft." Die iemand bewijst z'n medemensen een dienst. Niet vanwege het feit, dat hij al die jaren, ondanks z'n twijfel, het kroost van anderen op voorbeel dige wijze heeft gedresseerd, maar omdat hij ons niet alleen laat staan. Met onze twijfels. Ik hou er niet van om 's mensen deug den met naam en toenaam hier te eta leren. Maar voor een bescheiden mens maak ik graag een uitzondering. Ook al omdat bescheiden mensen hele maal niet graag in de krant staan. Het spijt me voor degene, die ik het voor de tweede keer binnen korte tijd heb aangedaan. Wout Blauwkous. ADVERTENTIE J. H. H. Jansen, een bekende Vee- nendaler. In zijn leven hebben naast zijn beroep vooral twee facetten zijn aandacht opgeëiat; in de eerste plaats de sport en daarnaast de politiek. De sport zal hij, naar zijn vaste overtui ging, tot in lengte van dagen trouw blijven. Hij is al vijftien jaar lang voorzitter van de voetbalvereniging VRC en hij hoopt deze vereniging nog vele jaren te kunnen blijven dienen. De politiek gaat hij de rug toeke ren. „Ik ben mijn laatste periode als raadslid ingegaan, straks stel ik me niet meer herkiesbaar. De jongere ge neratie moet ook maar eens een kans krijgen, vind ik. De politiek is me eigenlijk wat te zwaar geworden, ik ben het trouwens ook overal niet voor honderd procent mee eens. Ik ben wel oud, maar ik ben geen man van de oude stempel. Oud-burgemees ter Bakker heeft eens tegen me ge zegd, dat mijn stropdas niet rood ge noeg is De politieke carrière van de heer Jansen begon direct na de bevrijding toen er een nood-gemeenteraad werd geformeerd. De PvdA-fractie zag in hem een man die bijzonder goed weg wijs was in de sociale wetgeving. Vooral om deze kennis verzocht men hem in de raad zitting te nemen. Als raadslid beperkte hij zijn activiteiten in hoofdzaak tot het werk achter de schermen. Zijn loopbaan bij de Raad van Ar beid begon in 1919. Hij werkte aanvan kelijk in Zeist, maar werd later over geplaatst naar Amersfoort. „Ik was nog maar zo'n jochie toen ik daar als schrijver eerste klas begon. Eigenlijk schaamde ik me 'n beetje... een lange broek en een stropdas, dat was je in die dagen niet gewend. Als ik naar kantoor ging, liep ik een straatje om, want ik liet me liever niet zien...." Zijn taak bestond in hoofdzaak uit controlewerkzaamheden. De sociale wetgeving vereist nu eenmaal een vrij ingewikkeld administratief systeem, dat hij snel onder de knie kreeg. In 1930 verhuisde hij naar Veenen- ADVERTENT1E VEENENDAAL In het Luxor The ater draait tot en met zondagmiddag de sprankelende film van Stanley Do- nen: „Arabesque" met o.a. Sophia Lo- ren, Gregory Peck en Alan Badel. De garderobe van Sophia Loren werd ont worpen door Christian Dior en de mu ziek in de film werd gecomponeerd door Henry Mancini. Stuk voor stuk na men, die klasse-werk verzekeren. „Ara besque" is dan ook een bijzonder goe de film. Het is (weer) een spionagefilm. Maar hij steekt zo ver boven alle an dere spionage- en super-gehimagenten- films uit, dat men vergeet met een genre te maken te hebben, dat vrijwel uitgeput is geraakt. Het spel is ontzettend goed, evenals de opnamen. Met allerlei technieken en montages weet regisseur Stanley Do- nen verrassende effecten te krijgen.De film zit vol bijna abstracte truc jes. Er is aan de rolprent als het wa re een dimensie toegevoegd, die van filmtechniek iets wat we bij geen enke le spionagefilm aantreffen. Het ver haal is amusant en niet in enkele woor den te vertellen. In grote trekken komt het hier op neer: een knappe Ameri kaanse professor, David Pollock (Gre gory Peck), heeft altijd een rustig be staan gekend. Plotseling komt daarin echter verandering, doordat een minis ter van een land uit het Midden-Oosten en een fabelachtig rijke bandiet zijn hulp inroepen. David helpt de minister, voor wie hij veel bewondering heeft, door de miljonair te bespioneren. Hij wordt tegengewerkt door de bijzonder mooie Yasmin Azir (Sophia Loren) die hem later gaat helpen (het komt dan ook goed tussen die twee). Tam-tam om een geheimschrift, een moord die voorkomen moet worden, liefde en nog veel meer volgen elkaar op in een bij zonder knappe film, die iedereen is aan te bevelen. Toegang veertien jaar. Tot en met volgende week woensdag brengt het Luxor Theater een minder vrolijke film. „Marcheer of sterf" (Marcher ou mourir) is een film, die zich fel uitspreekt tegen de oorlog. Re gisseur Lionello Santi brengt een aantal afschuwelijke wreedheden op het scherm. Niet door vreselijke massa- beelden, maar door het verfilmen van allerlei vuile strategische plannetjes. Ook toont hij het blindelings doden, waarbij hij de nadruk legt op het laffe element. De film speelt in 1941 in de Oekraine en toont zowel Russische, Duitse als Italiaanse soldaten in hun wanhopige doodstrijd. Medewerkenden zijn: Peter Falk, Arthur Kennedy, Ta- tiana Samoilova e.v.a. Toegang 14 jaar. R. v. R. J. H. H. Jansen drie jaar eerder O daal in verband met zijn benoeming tot controleur in de buitendienst. Da gelijks legde hij in zijn rayon, dat zich van Rhencn tot Amersfoort uit strekte vele kilometers per fiets af. In 1950 werd hij benoemd tot ad junct-inspecteur. Aan zijn carrière is nog een plotseling einde gekomen. Drie jaar eerder met pensioen, een bijzonder welkome gedachte, vindt hij. Hij wil zich nu in nog ruimere mate aan de sport gaan wijden. „VRC betekent alles voor me, het is een hobby...." Het is duidelijk, nu zijn werk hem niet meer opeist, wil hij actief blij ven. Op 29 juni zal hij tijdens een re ceptie in hotel Vonk afscheid nemen van zijn grote relatie-kring. Het staat voor hem als een paal boven water dat het een paar drukke uren zullen worden. Tenslotte kent heel Veenen- daal „Jansen Raad van Arbeid RENSWOUDE In de week van maandag 26 tot en met vrijdag 30 juni zal de brandmeldingspost in Renswou de onbezet zijn. Brandmeldingen moe ten tijdens deze periode gedaan worden bij garage Vlastuin, tel. 233. Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL Donderdagmorgen tegen acht uur reed de heer G. S. uit Oberhausen (W.-Duitsland) met een personenauto over Rijksweg 12 in de richting Utrecht en kwam in botsing met een vrachtwagen, bestuurd door de heer W. A. T. uit Gendt. Toen de heer S. naast de vrachtwa gen was, week deze naar links uit voor een inhaalmanoeuvre. De auto van de heer S. werd tegen de vangrail gedrukt. Beide wagens liepen schade op. VEENENDAAL Mevr. G. van S.- van E. uit Veenendaal kwam woensdag middag op de Zandstraat met haar au to in botsing met een bromfiets, be stuurd door de Spaanse gastarbeider S. R. R. Op de duo zat zijn landgenoot C. F. J. Toen de bromfiets naast de bestelau to van mevr. Van S. was reed zij plot seling naar links. De bromfiets werd ge raakt, waardoor beide Spanjaarden ten val kwamen. De auto liep blikschade op de bromfiets werd ook beschadigd, evenals de kleding van de gastarbei ders. M. Gaasbeek uit Veenendaal stemt volledig met het gezegde „men is nooit te oud om te leren" in: giste ren slaagde hij voor het Ulo-diplo ma met een eindlijst waarop maar liefst acht tienen prijkten. Twee jaar heeft hij hiervoor gestudeerd en waarschijnlijk zal hij na dit stimu lerende resultaat nog heel wat jaren doorstuderen. „Ik ben ergens toe verplicht", lacht de heer Gaasbeek. Onder zijn hoge voorhoofd glinsteren twee intelligen te ogen. Hij spreekt kalm met een vriendelijke stem. „In welke richting ik doorga weet ik nog niet. Ik moet kiezen tussen Boekhouden, Handel of Wiskunde". Het zal nog wel even du ren, voordat de heer Gaasbeek zijn keuze heeft bepaald: alle drie de vak ken liggen hem na aan het hart. Maar hij heeft ook nog even de tijd om er over na te denken. In septem ber beginnen de cursussen pas weer en tot dan neemt hij vakantie. Wat is het beroep van deze bolleboos op middelbare leeftijd? „Kantoorbedien de. Eerst stond in in het magazijn van de SKF, maar later ben ik er op het kantoor terecht gekomen". Waar om is hij zo laat met de studie begon nen? „Ach, ik had eerst veel te veel dingen aan mijn hoofd". De heer Gaasbeek vertelt dat hij altijd lid is en dat hij ook nog bestuursfuncties heeft gehad in de Christelijke Metaal Bedrijfs Bond. „En ik dacht er al tijd wel aan 's avonds te gaan leren, Geboren: Jacobus Roelof, z.v. R. J. Schoeman en J. Wessels; Evert Johan nes, z.v. H. van Manen en E. Leppers; Jack Herbert, z.v. A. Ursinus en J. de Bruin; Dirk, z.v. H. van de Weerdhof en A. van Ingen; Andrew Gerald, z.v. H. J. van de Scheur en E. van Zetten; Jacqueline Monique, d.v. J. J. de Flui ter en J. P. M. van Dijk; Jannetje, d. v. G. van de Kraats en D. van Hunnik; Hendrika Johanna, d.v. G. Schoonder- ADVERTENT1E Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 2244 '~WM VEENENDAAL Dag en nacht wordt er in het plan-Molenbrug ge werkt aan de bouw van een kolossaal trappehuis, dat tot een hoogte van 43 meter zal worden opgetrokken. Betonmolens zorgen continu voor een voldoende produktie, zodat de werkzaamheden geen moment stilliggen, 's Nacht verlichten tientallen schijnwerpers het bouwterrein. Het trap pehuis dat bij eeen flatgebouw van twaalf woonlagen hoort, zal wellicht eind volgende week geheel gereed zijn. De reusachtige zuil zal dan Vee- nendaals hoogste bouwwerk zijn. Bij de bouw maakt men gebruik van een 55 meter hoge kraan, die even eens dag en nacht in functie is. De machinist voorziet de bouwers van het nodige beton, dat in een bekisting wordt gestort. De bouwwerkzaamheden trekken dagelijks veel bekijks. Zelfs gister nacht waren er mensen die hun bed in de steek lieten om de fascinerende arbeid gade te slaan. beek en A. C. Klaassen; Aaltje, d.v. G. Valkenburg en E. H. Achterberg (te Ede); Rosalina Agnes Laurentia, dv. K. de Kievid en R. Scherrenburg (te Rhenen); Wijnand Adriaan, z.v. W. A. Blankesteijn, en P. L. Heikamp (te Rhenen). Ondertrouwd: J. C. Sukkel en J. F. Jeronimus; M. G. Vermeulen en A. D. van Leijden; A. Haalboom en M. W. Geerts. Getrouwd: H. Hutink en J. M. Baars; W. Osnabrugge en A. van de Pavert; G. Ploeg en J. Haalboom; P. Haalboom en H. C. de Bruin; H. van Maanen en N. J. van Leeuwen; H. W. Geesthuij- sen en R. de Ruijter; L. M. Versteeg en G. M. Barbillion. Overleden: Neeltje Lekkerkerker, 80 jaar, wed. van A. H. S. Benschop; Be- rendina Wevers, 82 jaar, wed. van P. Lijster. Geboren: Heine, d.v. J. Valkenburg en S. van Setten; Kasper W. z.v. K. W. Kemper en E. A. Algra; Johan M. z.v. J. Dijkstra en K. Elzer; Wouter C. z. v. J. T. van Kampen en P. A. de Bil; Hes ter, d.v. J. Mol en J. Ritsema. Ondertrouwd: D. J. Stuivenberg en W. Stam; C. W. J. Hooijkaas en C. E. Met horst; W. Davelaar en A. v.d. Broek; H. W. Teunissen en T. Methorst. Getrouwd: K. Burggraaf en G. C. v. d. Munt; G. Inkenhaag en H. Helms. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE VEENENDAAL De mededeling, dat de heer M. G. H. Hendriks het voor zitterschap van de wijkraad in de En gelenbrug op zich heeft genomen, be rust op een misverstand. Hij trad op als leider van de vergadering, die woensdagavond in de Brandweerkazer ne werd gehouden, maar ambieert geen bestuursfunctie omdat hij deze niet aan zijn lidmaatschap van de gemeen teraad wil koppelen. De heer Hendriks zal optreden als adviseur van het be stuur. ACHTERBERG Donderdagavond, heeft de afdeling Rhenen Achter berg van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. haar sluitingsavond van het seizoen georganiseerd in de vorm van een bui tenoefening. Deze werd gehouden op het terrein achter de schaapskooi, het laareind. Daar werd verondersteld dat, ter wijl houthakkers aan het werk waren een onontploefte granaat ecplodeerde en de arbeiders, en toevallig aanwezi ge wandelaars gewond raakten. Door het bestuur waren deze gewon den, gesminkt door de heer Heykamp uit Veenendaal uitgelegd. In twee groepen, elk in een hoek van het ter rein geplaatst, gingen de E.H.B.O.ers aan het werk, nadat de klap van de explosie geklonken had. Het terrein werd doorzocht en de zwaar- en licht gewonden op brancards en ondersteund naar de gewondenverzamelplaats ge bracht. Dit gebeurde onder het wakènd en controlerend oog van docentarts Dr. J. Schilperoort, en gastarts Dr. Rien- stra. Als bijzonderheid had het be stuur een pop ingegraven die later door de helpers gevonden werd. maar ik wilde niet twee dingen half doen. Of het een of het ander". Van zijn hobby's, lezen en tuinieren kwam door die intense studie weinig terecht. Mevrouw Gaasbeek weet overigens ook van „ontzegging" mee te pra ten: „Je raakt helemaal uit je ken nissen", zegt ze. Als haar man zat te studeren in de huiskamer (een an dere gelegenheid heeft de familie Gaasbeek niet, alle slaapkamers zijn bezet) bleef eventuele visitie nooit lang zitten. „Het is niet gezellig, als de vader des huizes maar over de boeken gebogen zit", aldus mevrouw Gaasbeek. Bovendien dachten de be zoekers, dat ze stoorden, volgens haar. Maar de heer Gaasbeek heeft het er voor over gehad. En zijn moeite werd beloond: een tien voor geschiedenis, een tien voor bedrijfsrekenen, voor handelskennis, voor rechtskennis voor wetskennis en voor bedrijfsleer en 2 tienen voor boekhouden. Zijn de drie kinderen van de heer en mevrouw Gaasbeek ook zulke studiehoofden? „Nou", lacht de wijze vader, „mijn oudste zoon zit in de eerste klas van de ULO en hij kan die heel best door lopen, als hij maar wil". De tweede zoon heeft echter een aardje naar zijn vaartje. Even slim en net zoveel door zettingsvermogen. De jongste doch ter bemoeit zich nog niet met de wetenschap. Zij besteedt al haar aan dacht aan haar poppen. „Ik had dit nooit bereikt zonder de hulp van de leraren", zegt de heer Gaas beek. Hij vertelt dat de leraren soms hun vakantie onderbraken, om met de klas extra aandacht aan bepaalde vakken te besteden. Ze waren altijd bereid om iets speciaal uit te leggen. „Ja, die moeten stuk voor stuk be dankt worden". Ook zijn vrouw heeft hem ontzettend geholpen. Al ging het soms moeilijk. Halv»rwege zijn studie moest mevrouw Gaasbeek een opera tie ondergaan. Haar man deed toen het huishouden er ook nog bij. Maar toen ze weer beter was, heeft ze al lerlei extra karweitjes voor hem op geknapt, zodat hij volledig zijn vrije tijd aan de studie kon besteden. Voor wat, hoort wat! De heer Gaasbeek doorliep de cursus samen met onge veer twintig cursisten. Daarvan is ongeveer de helft gezakt. „Maar die kwamen bijna nooit 's avonds. Je moet echt wel een doorzetter zijn om elke week maar weer die twee avon den naar school te gaan". De slingers in het huis aan de Dr. Colijnstraat in Veenendaal verhogen geweest van de ondernemingsraad de feestvreugde. De spanning is weg. er is nu alleen nog maar plezier de komende maanden; dat zal wel ver dwijnen als vader zich weer in de M Gaasbeek uitzonderlijke prestatie boeken verdiept. „Ik zie er eigenlijk wel een beetje tegenop", bekent me vrouw Gaasbeek. „Maar mijn man ziet het nu eenmaal als zijn plicht door te gaan. En het is eigenlijk wel leuk ook". Zoals gezegd, wat de heer Gaasbeek verder gaat studeren weet hij nog niet. Boekhouden, wiskunde, handels wetenschappen of misschien wel HBS Hij denkt er nu nog niet over na. Uit rusten, bijkomen en volop van zijn vrjjheid genieten zijn nu de voor naamste bezigheden, waarmee hjj z'n vrije tijd volmaakt. Mevrouw Gaas beek kan weer een kennissenkring op gaan bouwen en de kinderen kunnen weer eens met vader stoeien WINKELCENTRUM VEENENDAAL 9 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 9 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel open en is op maandagmorgen ge sloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 9 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VW-Inlichtingenkantoor: Hoofd straat 84, tel. 4607 en 4602. Heden, vrjjdag Grote Pekken 578, 1421 u.: Modelwo ning Fa. Matser. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: „Arabesque". Morgen, zaterdag VEENENDAAL Rehobothschool 10.30 uur: Demonstra tie mond-op-mondbeademing EHBO. Korenbeurs 16 uur: Receptie gymnas tiekvereniging Sparta t.g.v. 40-Jarig bestaan. Camping „De Batterijen": 21.30 uur: Drive-in film „Black Beard, de pi raat". BIOSCOOP Luxor Theater Veener.daal: 19.30 uur: „Arabesque". VEENENDAAL De drie textielvakbonden hebben gisteren een pers communiqué uitgegeven naar aanleiding van het conflict bij de Kon. VSW. De tekst luidt als volgt: „De werknemersorganisaties in de textielindustrie ABTK „De Eendracht", „St.-Lambertus" en „Unitas" hebben met grote teleurstelling kennis geno men van de conflictsituatie welke is ontstaan tussen de raad van commissa rissen en één der leden van de directie van de N.V. Koninklijke Veenendaal- se Stoomspinnerij en Weverij te Veenendaal. Zij stellen met voldoening vast, dat in tegenstelling tot de gang van za ken bij vele andere bedrijven in de textieindustrie de Koninklijke VSW een gezonde ontwikkeling doormaakt en dat deze onderneming goede per spectieven biedt voor de toekomst. De betrokken vakbonden, uiteraard geen partij zijnde, maken zich wel zorgen over de mogelijke gevolgen van dit con flict en hopen dat de continuïteit van de onderneming door deze gang van zaken niet in gevaar zal worden gebracht en dat de werkgelegenheid voor de werknemers in dienst van de onderneming verzekerd blijft. Tenslotte spreken de vakbonden de wens uit, dat een zodanige oplossing van het gerezen conflict kan worden gevonden, waardoor het huidige beleid van de Koninklijke VSW kan worden gecontinueerd", Namens de 3 bonden, L. R. A. Ester penn.meester „Unitas" De heer J. C. Bottenheim, een der directeuren van VSW, reageerde op deze verklaring met de mededeling, dat hjj in zjjn besprekingen met com missarissen en zjjn mede-directeuren steeds het belang van de vennootschap en haar ongestoorde bedrijfsvoering voorop heeft gesteld. Zodra de contro verse met de commissarissen geregeld is door een besluit van de aandeel houdersvergadering, staat niets deze continuatie meer in de weg, aldus de heer Bottenheim. Dat het bedrijfsbelang hem ernst is, heeft hy zo zei hjj wel bewezen door op de laatse vergadering van de VSW (2 juni j.L) voor alle bestuursvoorstellen te stemmen.

De Vallei | 1967 | | pagina 3