Gouden ere-medaille voor E. van Asselt DRUKKE Leersumse derde in landelijke finale van Blue Soeks: 16-2 Ondubbelzinnige zege RECEPTIE VAN G.V. genoeg f1500- V.V.V. heeft niet aan subsidie van Voorzieningen voor sportveld Groeneweg volop smullen!! Caecilia bracht serenade MIST u uw fe 3550 4079 Dieven draaiden auto kapot Beenwond na val Geslaagd Slecht jaar voor zwembad Onderwijzeres vraagt ontslag Expositie in Streekmuseum Aankopen voor stadssanering Rehabilitatie voor „zwervers" Sterk werpen Docent, militair, wetenschapsman Donar 3 totaal overspeeld met bromfiets Evenementen op landbouwgebied Geslaagd aan de Christelijke Kweekschool Automobilist uit de koers dagblad DE VALLEI? Bel: weer opgeheven Nieuwe timmerman bij Gemeentewerken Eerste maatregel voor rondweg Voordracht voor kleuterleidster Generaal Broekmeijer: Eenrichtingsverkeer Schreiheuvel wordt Aankoop grond voor speelplaats kleuter school MAANDAG 26 JUNI 1967 tot 17.30 u. tot 19,30 u' Zaterdags 16.30—17.30 uur SCHERPENZEEL In het afgelopen weekeinde ontdekte de Scherpenzeelse politie een onbeheerde personenauto, die in de berm van de Stationsweg ter hoogte van de Industrielaan geparkeerd stond. Bij nader onderzoek bleek de auto verschillende nummerplaten te be zitten. De auto was in de nacht van zon dag op maandag in Utrecht gestolen. De motor van de auto bevatte geen olie meer en was hierdoor vernield. Van de daders ontbreekt elk spoor. SCHERPENZEEL Bij raadsbesluit van 2 december 1965 werd besloten een VEENENDAAL De uitslag van het eindexamen Ulo van de Koningin Ju- lianaschool is bekend. Van de 25 kan didaten werden er slechts drie afgewe zen. De geslaagden zijn: voor het A-di ploma: Rob Albers, Joop Bakkenes, Henk van Maanen, Neline Schellevis, Gerrit van Dijk, les van Hunnik, Henk van Bruiswijk en Sjirk de Vries. Voor het A-diploma met aantekening mid denstand slaagden: Ada van Beek, Mie- ke Blankestijn, Rini van Walsem, Jan- ny de Gooyer, Dik van de Horst, Jopie Knoop, Willy van Dijk, Jan van Manen, Wim Oosterbeek, Edith Versteeg, Koos- je de Gooyer, Rita van Kooten, en Gert Schoonhoven. Voor het B-diploma met onderschei ding middenstand slaagde Kees van Hardeveld. SCHERPENZEEL Overeenkom stig de toezegging gedaan bij de nota van aanbieding der gemeentebegroting 1967, zal in de komende raadsvergade ring op donderdag 29 juni overge gaan worden tot de benoeming van een gemeente-timmerman bij gemeente werken. Er was een vacature ontstaan door de pensionering van de timmer man C. Renes. In totaal hebben zich ne gen sollicitanten gemeld. De voordracht luidt' als volgt: 1. H. Westerhuis, Pr. Margrietlaan 34; 2. J. Renes, Acacia laan 12; 3. G. Dorrestijn, Broekerweg 23. éénrichtingsverkeer in te stellen op de Schreiheuvel. Nu het nieuwe pand van de heer J. Bos, Nieuwstraat 13, ge reed is het oude pand is gesloopt en het kruispunt Nieuwstraat-Schreiheuvel is gereconstrueerd en van trottoirs voorzien kan het éénrichtingsverkeer worden opgeheven. SCHERPENZEEL Het nadelig sal do over 1966 van het zwembedrijf ad. 3.062,02 kan voor het eerst niet uit de reserve worden gedekt. Deze reserve bedroeg einde 1965 4.563,52. Hierbij is een bedrag aan rente over 1966 bijge schreven ad. 9,56 en daarna vermin derd met het nadelig saldo 1965 ad. 4.383,14 zodat eind 1966 nog aan re serve aanwezig was 189,94. Deze re serve zal derhalve geheel worden aan gewend en het restant ad. 2.872,08 moet dan door de gemeente uit de ge wone dienst worden bijgepast. SCHERPENZEEL Zoals reeds in een vorige raadsvergadering is mede gedeeld wordt ter ontlasting van het verkeer in de Dorpsstraat ten behoeve van het doorgaande verkeer een rond weg ten noorden van Scherpenzeel ge projecteerd. Een van de eerste beslui ten welke genomen dient te worden is de bestemming van de met de aanleg van deze weg gemoeide grond. B. en W. stellen voor een voorbereidingsbe- sluit der Wet Ruimtelijke Ordening te nemen, met betrekking tot de gronden benodigd voor deze geplande weg. Ten nauwste hiermee verbonden is het kruispunt aan het Oosteinde nabij de familie Hooyer. In het noord-oosten van de kom van het dorp, ongeveer na bij het punt waar voor 1940 de woning van jachtopziener Minnen heeft ge staan, komt een rotonde met aftakkin gen van deze rondweg naar het noorden naar Barneveld en naar het zuiden een weg, welke zich later splitst met een weg naar Leersum en Amerongen aan sluitende op de nieuwe Hopeseweg en een weg naar de kom van het dorp Scherpenzeel. Laatstgenoemde weg wordt verbonden met het geprojecteer de kruispunt aan het Oosteinde nabij Hooyer. Met betrekking tot dit plan stellen B. en W. voor een voorbereidingsbe- sluit der wet ruimtelijke ordening te ne men. SCHERPENZEEL Mej. M. A. E. Levison, onderwijzeres aan de openba re lagere school aan de Dorpsstraat, heeft per 1 augustus ontslag gevraagd uit haar functie. In verband hiermede is er een vacature ontstaan. Uit een 15-tal sollicitanten is een keuze ge maakt van 4 sollicitanten voor het hou den van een proefles. In verband hier mede ij de volgende voordracht opge maakt: 1. Mej. G. M. C. J. Klein Bekman uit Barneveld, 2. Mej. A. G. Toet uit Utrecht, 3. Mej. R. Siregar uit Am sterdam De raad wordt voorgesteld volgens dit concept te benoemen. RHENEN In het Streekmuseum aan de Molenstraat wordt vanaf 29 juni een nieuwe tentoonstelling gehouden, ditmaal onder 't motto „Rhenen/Wage- ningen en de tragische Hertog". De ten toonstelling is geopend van 1112.30 uur en van 1417 uur. Zondag en woensdag is het streekmuseum gesloten. RHENEN In het kader van de ver dergaande sanering van de binnenstad van Rhenen stellen burgemeester en wethouders de gemeenteraad voor 1175 m2 grond met opstallen aan te kopen, gelegen aan de Cuneralaan, eigendom van mevrouw C. A. ter Haar-van de Waal voor de prijs van f 30.000, B. en W. achten deze aankoop van zeer groot belang, in het kader van de sane ring van dit gedeelte van de beneden stad. De eigenares gaat met het bod van f 30.000,akkoord. Uit een bijgevoegd overzicht blijkt, dat in het dorp Eist thans negen kavels bouwterrein zijn verkocht, waarvoor de gemeente f 104.950,ontving. OPHEUSDEN De Opheusdense wandelvereniging De Vrolijke Zwevers heeft in het afgelopen weekeinde mej veel succes deelgenomen aan wandel marsen. De senioren namen deel aan de belangrijke wandelmars te Game ren uitgeschreven door de wandelver eniging „De Waalkanters". Zij behaal den onder leiding van D. Wevers jr. de eerste prijs met 10 punten voorsprong op hun grote concurrent „De Dodewe- ro's" uit Dodewaard en namen hiermee revanche voor de nederlaag in Well af gelopen week, toen de Vrolijke Zwer vers als tweede eindigde. Tevens legde men voor een jaar beslag op de fraaie wisselbeker. Tijdens deze wandelmars werden de junioren van de Vrolijke Zwervers, die afgelopen week in Well ten onrechte ge diskwalificeerd werden, gerehabili teerd bij monde van de heer R. S. de Jong namens het bestuur van de Ned. Chr. Wandelsport Bond (NCWB). Zij kregen alsnog de ereprijs. hoofd, heeft zich ook duidelijk gere habiliteerd. Er vielen slechts enkele kleine veldfouten te noteren. Reeds in de eerste innings bleek het grote krachtsverschil. Nadat de Donar- aanval in de eerste slagbeurt voor nul was uitgeschakeld sloegen de Veenen- dalers een 3-0 voorsprong bij elkaar. In de tweede innings drong weliswaar een Hilversummer door tot het 3e honk, doch toen deze na een mislukte „pick- off" trachtte de thuisplaat te bereiken gooide korte stop Cees van Hall hard en zuiver aan op catcher Leo Vonk, die de loper kon uittikken. In deze in nings liepen de Soeks, wederom door sterk slagwerk, uit tot 9-0. In de derde Donar-slagbeurt slaag-' de de kleine eerste slagman Dunnebier erin, na 4-wijd en door snel honklopen op een veldfout van het VHC-blnnen- veld, het eerste tegenpunt te scoren. De Soeks lieten zich in de gelijkmaken de slagbeurt echter ook niet onbetuigd en brachten opnieuw twee man over de thuisplaat (11-1). Naarmate de wedstrijd vorderde kwam werper Jan van de Hoef er steeds beter in en schakelde steeds meer Donar-slagmensen op drie-slag uit. In de vierde innings kwamen nog wel twee Hilversummers op de kus sens, doch Van de Hoef ontnam hun al le verdere illusies door drie man met drie-slag aan de kant te sturen. De „Blauwkousen" gingen op hun beurt echter vrolijk door en verhoog den de score tot 16-1. In de eerste helft van de vijfde innings ontfutselde de kleine Donar-kopman Dunnebier wer per Van de Hoef opnieuw 4-wijd en drong door tot het 3e-honk door een „lucky-hit" (de enige honkslag te gen!) van de Hilversumse achtervan ger De keiharde „line-drive" van de volgende slagman werd echter door 3e-honkman Rob de Vos uit de lucht geplukt en aangezien de honkloper niet snel genoeg op het 3e honk kon terug keren werd ook hij een gemakkelijke prooi voor De Vos. Toen deze ook nog prbeerde de loper op het 2e honk uit te maken voor een „driedubbel-spel" verdween de bal echter in het buiten- veld, waardoor deze loper kon sco ren. (16-2). Jan van de Hoef „pakte" toen zelf de volgende slagman op drie-slag. In de gelijkmakende slagbeurt kregen de Soeks nog wel het tweede en derde honk bezet, doch tot scoren kwamen zij niet meer. De zesde slagbeurt van de Hilversummers was na drie slag mensen bekeken. Jan van de Hoef gooide de eerste op drie-slag uit. Toen de tweede man, die nog door vier- wijd op het eerste honk was gekomen, even te ver van het honk „trok", werd hij door eerste-honkman Jurjen Bosga uitgetikt na een snelle aangooi van catcher Vonk. Van de Hoef sloot de wedstrijd af met zijn tiende „strike- out"-slachtoffer. Door de voorsprong van de Soeks behoefde de gelijkmaken de slagbeurt niet meer gespeeld te worden, aangezien de reglementaire speeltijd reeds was verstreken. Scoreverloop Donar 0, 0, 1, 0, 1, 0 2. V.H.C. 3, 6, 2, 5, 0, x =b 16. Werpersresultaten Donar: v. d. Baak 4 x 3-slag, 2x4- wijd, 9 honkslagen tegen. V.H.V.: v. d. Hoef 10 x 3-slag, 10 x 4-wijd, 1 honkslag tegen. Hoogste persoonlijk gemiddeld: M. v. Kooten 0.500 R. de Vos 0.400. SCHERPENZEEL Dodr het vertrek van mej. I .H. Jensen, leidster aan de kleuterschool is per 1 augustus 1967 op deze school een vacature ontstaan. Voor" deze vacature hebben zich 18 sollicitan ten aangemeld. Uit deze sollicitanten is de volgende voordracht opgemaakt: 1. P. v. d. Brink te Barneveld; 2. A. v. d. Marei te Scherpenzeel; 3. W. van Roekei te Barneveld. EDE Generaal-majoor dr M. W. J. M. Broekmeijer, de directeur van 't Defensie Studie Centrum in Den Haag, een man die zich in de laatste jaren ook internationaal heeft doen kennen als een succesvol econoom, strateeg, socio loog en historicus, in 1960 gepromo veerd op een proefschrift over strate gische enconomie, is door de afdeling Personeelspubliciteit van Land- en Luchtmacht uitgenodigd een inleiding te geven op de heden in Ede geopende ten toonstelling „Paraat". Hen had, juist in deze tijd, vermoe delijk moeilijk een geschiktere figuur kunnen benaderen om de taak, de op dracht van een modern leger in een zich snel veranderende maatschappij, te belichten. Generaal Broekmeijer, die tot de be langrijkste politiek-militaire waarne mers van de Nato-landen kan worden gerekend, begon reeds in 1958 aan een belangrijke opdracht in dienst van de Natd. Hij had een staffunctie bij het Nato-hoofdkwartier in Fontainebleau, was directeur van de luchtmachtstaf school en had nog verschillende andere belangrijke functies. Hij heeft al meer dan 25 jaar lang een intensieve studie van het wereldgebeuren gemaakt, en beslist niet alleen op militair terrein. Tal van landen, waarin zich thans niet alleen een strijd om de macht maar vooral om wereldbeschouwingen afspe len, heeft hij persoonlijk bezocht. Kort geleden kwam hij terug van een reis naar Vietnam. VEENENDAAL The Blue Soeks hebben zaterdag overduidelijk bewe zen, dat de grote nederlaag van vori ge week tegen Quick 3 een vergissing is geweest. De gehele ploeg speelde te gen Donar weer vol zelfvertrouwen, hetgeen vooral aan slag tot uiting kwam. De Donar-verdediging heeft de gehele wedstrijd onder zware druk ge staan en maakte hierdoor vele veld fouten. De verdediging van de Soeks met werper Jan van de Hoef aan het VEENENDAAL Zaterdagavond wilde de heer J. J. G. uit Veenendaal komende vanaf de Kerkewijk rechts af de Rembrandtlaan inrijden. In de bocht raakte een trapper van zijn brom fiets het hekje naast het plantsoen, waardoor hij ten val kwam. Daarbij liep hij een vrij ernstige beenwond op. De onfortuinlijke bromfietser werd per am bulance naar het Julianaziekenhuis overgebracht. RHENEN De gemeenteraad heeft op voorstel van burgemeester en wethouders besloten voor de VVV een subsidiebedrag voor 1967 te ramen van f 1500.Er werd in de destijds gehouden begrotingsvergadering by gezegd, dat deze subsi die voor verhoging vatbaar zou zijn, wanneer zou blijken dat de vereniging er niet mee rond zou kunnen. Inmiddels is gebleken, dat genoemde vereniging op haar begroting 1967 een tekort heeft van f 2000.de subsidie van f 1500.mee gerekend. Burgemeester en wethouders stellen de raad thans bij begrotingswijzi ging voor de subsidie voor 1967 te brengen op f 3500.Hierover zal morgenavond worden beslist. Dat zal ook het geval zijn met de no dige voorzieningen die getroffen moe ten worden aan het sportcomplex „Groe neweg", waar onder andere de speel tuinvereniging „Sport en Spel" huist. Aan de afrastering van „Sport en Spel" en aan het kleedgebouwtje zijn door de jeugd uitgebreide vernielingen aangebracht. Voor het herstel hiervan wordt een krediet gevraagd van 1500,-. Tegen twee daders van deze vernielin gen zal een actie worden gevoerd tot verhaal van de schade. Het sportterrein, dat naast „Sport en Spel" is gelegen moet beter geschikt worden gemaakt voor de schoolsport. De voorzieningen die moeten worden getroffen, bestaan onder andere uit fre zen, bemesten en opnieuw inzaaien van het veld, het aanbrengen van nieuwe toegangshekken, voetbaldoelen, een bal- lenvanger, een verspringbak en rijwiel- standaards, alsmede het aanleggen van een nieuwe waterleiding. Hiervoor vra gen B. en W. aan de raad een krediet van rond 14.000,-. In dezelfde vergadering komt een voorstel aan de orde om te voorzien in twee vacatures die zijn ontstaan in de commissie van toezicht op de handels avondschool. De heren S. A. M. Ste vens en B. Drost hebben als lid van de ze commissie bedankt. B. en W. stellen twee voordrachten, namelijk in de va cature Stevens: 1. H. J .v. d. Schaaf, Herenstraat 102, 2. B. A. Wegh, Heren straat 33, en in de vacature Drost: 1. J. G. Koekoek, Grebbeweg 47, 2. A. Radstaak, Utr. str. weg 98. ADVERTENTIE EDE Aan de Christelijke Kweek school te Ede slaagden voor het eind examen tweede leerkring (acte onder wijzer of onderwijzeres). De dames: M. A. D. Bakker te Den Bommel (ZH), I. M. E. van den Berg te Ermelo, A. J. de Boer te Benne- kom, M. Goedhart te Renkum, C. G. van der Have te Wageningen, W. J. Ho- gervorst te Arnhem, M. van Hooidank te Arnhem, E. Hovestad te Renkum, C. J. Kroon te Wageningen, K. Pater te Barneveld, C. van der Valk te Ede, G. A. Valkenburg te Ede, E. H van Har develd te Veenendaal, W. M. H. Heij- ting te Arnhem, N. C. S. Kooreman te Rhenen, A. D. Pettinga te Wageningen, M. M. Riksen te Arnhem, A. M. M. Schippers te Arnhem, A. E. A. Schok te Oosterbeek, N. A. Troost te Veenen daal, E. Willemsen te Ede, H. J. Wil schut te Oosterbeek, M. R. van den Berg te Ede, R. Bijl te Wageningen, C. J. M. van der Giessen te Ede, M. J. van den Heuvel te Ede, K. van de Kemp te Voorthuizen, S. Mouw te Wa geningen, F. J. Rink te Ede, E. M. D. Scheele te Arnhem, H. Staal te Ren kum. VEENENDAAL Een half uur voordat de officiële receptie van de gym nastiekvereniging „Sparta" begon vond in hotel „De Korenbeurs", zaterdag middag een bijeenkomst plaats, waarin de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd uitgereikt aan de heer E. van Asselt. Bij uitstedigheid van de burgemeester werd deze onderscheiding uitgereikt door de loco-burgemeester, de heer Ant. de Ruiter. Uit het toespraakje van de heer De Ruiter werd duidelijk, dat de heer Van Asselt deze onderscheiding is toege kend voor hetgeen hij op sportgebied in Veenendaal, maar ook landelijk in zijn werk voor het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond (KNGV) en de Stichtse Turnkring gedaan heeft. Boven dien memoreerde de heer De Ruiter het werk dat door de heer Van Asselt („Ik durf vanmiddag geen „Eef" te zeggen" aldus de wethouder) tijdens de laatste oorlog in dienst van het Rode Kruis heeft verricht. De bestuursleden van de jubilerende O Het bestuur van de jubilerende gym nastiekvereniging „Sparta". De loco-burgemeester wethouder Ant. de Ruiter speldde de heer E. van Asselt de koninklijke onderschei ding op. O vereniging, de heren W. van Offeren en W. van Engelenburg werden door het KNGV onderscheiden met het Diploma van Verdienste van de bond. Na vier uur vond een geanimeerde en goed bezochte receptie plaats. On der hen, die het bestuur complimenteer den met het veertigjarig bestaan waren de turnstertjes die over enkele weken naar Suriname zullen vertrekken in het kader van de Rijksspelen. Verder waren er vertegenwoordigers van sportvereni gingen uit Veenendaal en omgeving, le den van de gemeenteraad, afgevaardig den van de Stichtse Turnkring en het KNGV, en vele leden en oud-leden. Qmstreeks kwart voor vijf werd de receptie onderbroken voor een serena de, die de jubilerende vereniging werd gebracht door Caecilia. SCHERPENZEEL Teneinde de speelplaats van de kleuterschool bij de verbouwing aan te passen aan de nieu we situatie is overigens met goedvin den van de eigenaren de Gebr. Geefs- huizen een gedeelte van hun perce len aangewend om de afrastering zo te plaatsen dat een ordentelijk geheel kan worden verkregen. B. en W. stellen thans voor de in gebruik genomen grond te kopen voor de overeengeko men prijs van 5,- per m2. BARNEVELD De tentoonstelling van landbouwwerktuigen, de huishoud beurs en de vele andere activiteiten die tezamen het jaarlijkse evenement „Nieuwe Oogst" vormen, wordt deze keer op woensdag 12 en donderdag 13 juli aan de Valkenseweg te Barneveld op het terrein „Gelkenhorst" gehouden. Het programma van dit landbouwge- beuren, dat onder auspiciën van de Boerenpartij wordt gehouden, vermeldt o.a. op de eerste dag een pony-show en het optreden van de ponyclub „De Schaffelaartjes" uit Barneveld. Het fes tijn wordt op de tweede dag besloten met een taptoe verzorgd door het Ma jorette Peloton" „Oranjestad Breda" en het Wierings trompetterkorps uit Amsterdam. VEENENDAAL De heer R. J. G. uit Rotterdam ramde zaterdagmorgen op Rijksweg 12 bij het Shell-station een lichtmast en een reclamebord. De auto werd aan de voorzijde beschadigd. VEENENDAAL Zaterdag werd in „Krasnapolsky" te Amsterdam de fi nale gehouden voor de titel „Naaldprinses" van Nederland. Ook de vertegen woordigster van de Veenendaalse voorronde, mevrouw Kranenburg uit Leer sum verscheen op de Amsterdamse planken. Haar creatie werd in deze lande lijke finale beloond met de derde prijs. Op de foto: de winnares mevrouw De Wilde uit Hengelo (midden), mevrouw Somers uit Heerlen (rechts) en mevrouw Kranenburg )links). De Leersumse dame zag haar mooie plaatsing beloond met een gouden arm band ter waarde van f 850. De heren: J. Derksen te Oosterbeek, B. H. Eilander te Ede, R. P. van Straa- ten te Lunteren, J. Veenendaal te Ren kum, A. Verweij te Amstelveen, A. Zeil- stra te Arnhem, M. Boonstra te Putten, A. van Eden te Veenendaal; A. J. Kamp te Den Bommel (ZH), H. P. C. van de Kerk te Putten, J. van Middendorp te Voorthuizen, A. J. Nelis te Sommels- dijk (ZH), R. C. Ottes te Ede, A. den Ouden te Ede, C. A. Veenemans te Bar neveld, J. K.C. van Eek te Bennekom, HM D. van Hunnik te Veenendaal, H. Junte te Barneveld, M. B. Kolkman te Barneveld, B. van Laar te Kootwijker broek, W. Th. Merkens te Wageningen, H. W. Pol te Nijkerk, H. Roozeboom te Ede, B. Schuur te Ede, A. Strikwer- da te Kootwijk, J. W. van den Top te Putten H. A. Valk te Ede, P. H. Vlieg te Voorthuizen.

De Vallei | 1967 | | pagina 3